IPhone 15 - [Rasprava]

poruka: 711
|
čitano: 219.280
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Alchemist, bio sam na rubu donošenja negativne odluke o preuzimanju iP15PM, nadam se da je to s baterijom u većini slučajeva u redu i da me neće zapast problematičan uređaj… isto tako se nadam da vas ima još BUG-ovaca s pozitivnim iskustvom 15 Pro serije…
9 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Apple je odgovorio na zagrijavanje i navode uzroke:
1. Prebacivanje na novi mobitel - mnogo toga se radi u pozadini pa je mobitel pod opterecenjem
2. Bug u iosu17 - rade na updateu
3. 3rd Party apps poput instagrama - rade s developerima na rješenju
4. Pro modeli vrse punjenje na oko 27W, vecinom preko 20w
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Zanimaju me osobni dojmovi korisnika iPhona 15..a citam samo kukanje i plakanje pa eto mora sam guknit da ne implodiram -:)
Sve 5..valjda ce bit sad nadalje i koji korisni post!
AUDIOFIL
7 mjeseci
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Evo nakon nekoliko dana korištenja par kratkih dojmova:

- prebacivanje svega sa prethodnog 13 Pro Max prošlo standardno glatko i bez ikakvih problema i nastavio sam sve koristiti kao da se ništa nije dogodilo (jedino sam na Apple Car Play morao ponovo naštimati koje aplikacije želim na zaslonu u autu i opet ih razmjestiti kako sam ih imao prije

- nema nikakvog zagrijavanja, a kamoli pregrijavanja i sličnih gluposti i prekenjavanja po internetu koja prate svaki izlazak novog modela

- nema nikakvih faličnoati, ogrebotina (koje izgledaju kao da im je mob flisnuo na beton) i sl.

- naštimao sam bateriju da puni do 80% za dodatno zdravlje baterije, iako mi je i na prethodnom bila OK bez toga, a punio sam ga svakako

- koristim u njemu privatni i službeni broj, peglam ga cijeli dan po rukama i baterija se drži zaista dobro (dok ovo pišem baterija na 18%, a s punjača sam ga skinuo jučer oko 11 ujutro (jučer sam od podne do navečer bio na jednoj fešti i stalno fotkao i snimao video uz to što sam istovremeno i poslovno drndlao po njemu jer sam i radio)

- punjenje s original punjačem od 20W, kojeg sam kupio za prethodni mob, poprilično brzo napuni bateriju do tog limita od 80% koji sam postavio

- igrice nikakve ne igram i nisam nikad igrao pa o tome nemam što za reći

- titan plava boja mi je prekrasna iako sam odmah kupio original silikonsku plavu maskicu jer imam OCD 😂

- za ono za što koristim kameru fotke/video su fenomenalni

- osjetno je lakši od 13 Pro Max

- sve mi radi glatko i nisam naletio na nikakav bug ili problem u OS-u tijekom korištenja

- oduševljen sam ovim forama koje su izveli s Dynamic Island

- malo mi treba vremena za naviku da više nema one klapne sa strane nego treba malo duži stisak na Action button za pokretanje toga što sam si namjestio

 

Eto to bi ukratko bilo to što sam se ovako sjetio iz rukava

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.10.2023 21:02 (Danchibald).
 
6 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
volegradele kaže...
Zanimaju me osobni dojmovi korisnika iPhona 15..a citam samo kukanje i plakanje pa eto mora sam guknit da ne implodiram -:)
Sve 5..valjda ce bit sad nadalje i koji korisni post!

Uz velike muke, nisam postao vlasnikom iPhone 15 Pro Max modela iz sasvim jasnih razloga. Ali neke dojmove imam, nakon što sam u T-Com storeu imao u rukama 15 Pro i malo se poigrao sa njim. 

 

Ono što me je oduševilo je zaobljenost sa zadnje strane, iako nije onoliko koliko sam ja se ponadao da bi moglo biti. 

Masa je znakovito manja, nema dvojbe, ali to meni nikje dovoljno da bi stavio autogram na novi dvije godine ugovor.

Bezeli su postali skorom nevidljivi, "otok" je OK no trebo bih malo iskusiti akciju u svakodnevnoj uporabi, sasvim sigurno na iP16, nadam se Ultra miodelu i opet.

Action Buton bi trebao, ma morao biti win/win kombinacija, tim prije ako bude imao opcije jedan, dva i tri stiska razne usluge dostupne odmah.

Sve me je strah koliko budem morao uložiti truda shvatiti sve cake kamera, slikanja i snimanja, pa i PRO RAW! 

U rakama sam imao blue titan, i mogu kazati, iznimno lijepa boja, no moram prvo vidjeti titan i bijelu da budem ziher koja je ove godine prime colour!

 

Sve u svemu, za godinu dana nadam se Ultri, titanu svudan u obliku Watcha, jer je to bio jedini uvijet da krenem u akciju, a vjerojatno niti dynamic otoka ne bude next year, pa do tada, svima sve najbolje i neka vas gadegti prate dugo dugo puno godina.   

ATJ Lučko
10 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
nixa2210 kaže...

 U Pragu živim.

 

Svi kojima se javim tvrde isto, na stranici im stoji dostava unutar dva tjedna, unutar 10 dana,a kad ih kontaktiraš ili kad naručiš dobiješ mail da dostava stiže unutar 6 tjedana, to mora kršiti neko pravilo za oglašavanje.

 Evo stigao je - 3.5 radna dana

 

 

Nadglednik dina
7 mjeseci
neaktivan
offline
IPhone 15 - [Rasprava]
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Entry Point kaže...
nixa2210 kaže...

 U Pragu živim.

 

Svi kojima se javim tvrde isto, na stranici im stoji dostava unutar dva tjedna, unutar 10 dana,a kad ih kontaktiraš ili kad naručiš dobiješ mail da dostava stiže unutar 6 tjedana, to mora kršiti neko pravilo za oglašavanje.

 Evo stigao je - 3.5 radna dana

 

 

 Top!

Meni su sad poslali mail da nista jos 2 tjedna sigurno.

9 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Naručio sam 15.9. iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium u Store-u na Cvjetnom.

Doduše, nisam ujutro nego navečer sam otišao i obavio prednarudžbu.

Još ni traga ni glasa o tome kad bi sljedeća tura mogla doći.

 

Imate li vi neka iskustva, saznanja ili ideje kad bi to moglo biti?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Par dojmova nakon 24 sata korištenja:

 

- dynamic island je super fora. Odlično odrađeno s obzirom na cutout

- OS je puno respozivniji (naspram 13 pro max), animacije su brže

- mobitel je očito lakši. Tih 20 grama je ogromna razlika, i puno lakše ga je držati duže vrijeme

- kamera (osobne preference), odnosno post processing je odlično odrađen

- sve ostalo je praktički isto kao i na 14, 13 i vjerojatno 12.

Nadglednik dina
Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Johanan kaže...

Naručio sam 15.9. iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium u Store-u na Cvjetnom.

Doduše, nisam ujutro nego navečer sam otišao i obavio prednarudžbu.

Još ni traga ni glasa o tome kad bi sljedeća tura mogla doći.

 

Imate li vi neka iskustva, saznanja ili ideje kad bi to moglo biti?

 HT Osijek, fizički prednaručio iP15PM Blue Titanium 512GB dana 18.9.2023.
Bijah jučer usput, tek toliko da provjerim, kaže dobili su sveukupno 3 obična iP15 i odmah su ih prodali, nisu bili prednaručeni.
Ovako nisam nikad do sad čekao, a imao sam 8+, 11PM i 13PM.

13 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Evo da ja svoju recenziju napišem nakon par dana..

Znači radi se o 15PM 256gb Natural Titanium.

 

-Jučer ispraznio mobitel do kraja i prvi put do 100& napunio, čini mi se da je bio na punjaču više od sat i pol, a sad mi je baterija na 23% od tog punjenja.

- nisam primjetio nikakvo zagrijavanje osim kod punjenja (što je i normalno)

- dizajn, držanje u ruci, perfektno i imam osjećaj da sad leži kao što je Pro model prije (naravno zbog manjeg bezela i težine )

- ios 17.0.2 stabilan jedino mi se instagram zbloka u situacijama kad idem zumirat neku objavu

- kamere i zoom top, video i dalje nedodirljiv na tržištu 

-dynamic island odlično izveden i prikazuje se stvarno lijepo

- action button dobra stvar (meni je namješteno za utišavanje ali može se utišati i preko statusne trake )

 

 

Nemam zamjerki za mobitel, ali bivši 13 Pro Max mi se čini da je imao mrvicu bolju bateriju. Znam da je ovo mali uzorak ili ova baterija treba tek doseći puni kapacitet.

Sve u svemu bio sam android i samsung fanboy ali ostajem na jabuci do daljnjega 🍏

 

lp

 

Moj PC  
7 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Entry Point kaže...

Par dojmova nakon 24 sata korištenja:

- dynamic island je super fora. Odlično odrađeno s obzirom na cutout

- OS je puno respozivniji (naspram 13 pro max), animacije su brže

- mobitel je očito lakši. Tih 20 grama je ogromna razlika, i puno lakše ga je držati duže vrijeme

- kamera (osobne preference), odnosno post processing je odlično odrađen

A kak se pokazala baterija u odnosu na staru 13-icu i, naravno, Galaxy S22+ od tvoje drage?

 

Nadam se da nije slučajno lošija od oba dva navedena moba

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
7 mjeseci
neaktivan
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Apple već radi na iOS 17.0. 3 koji će popraviti pregrijavanje mobitela

 

https://wccftech.com/ios-17-0-3-will-fix-iphone-15-pro-overheating-issues/

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Vavoom kaže...
A kak se pokazala baterija u odnosu na staru 13-icu i, naravno, Galaxy S22+ od tvoje drage?

 

Nadam se da nije slučajno lošija od oba dva navedena moba

 Isto ko i na 13 je baterija zasad. S22 nemam pojma.

Nadglednik dina
5 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

15 Pro test

 

https://www.gsmarena.com/apple_iphone_15_pro-review-2620.php

 

Edit:

Zasto forsiraju tako male baterije? 86h u 2023.?

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 11:36 (john142).
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

apple je sad namjerno napravio lošu autonomiju baterije da mogu bolje prodati Iphone 16  

to su sve fore svaki puta isto

Intel 80286
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Stigao mi danas iPhone 15 pro, 128 GB, natural titanium. 
Nakon debakla sa prednaružbama u Store trgovini, otkazao sam tamo, trazio povrat novca i narucio u Smart Lab u petak. Prebacivanje proslo ok. Sad cemo vidjet ostalo. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 16:53 (irimac).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
irimac kaže...

Stigao mi danas iPhone 15 pro, 128 GB, natural titanium. 
Nakon debakla sa prednaružbama u Store trgovini, otkazao sam tamo, trazio povrat novca i narucio u Smart Lab u petak. Prebacivanje proslo ok. Sad cemo vidjet ostalo. 

 Ovo što ga imam nekoliko dana, zaista vrhunski. I nemam problema s pregrijavanjem i onim svime što se "šuška".

7 mjeseci
neaktivan
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Nadam se da će iPhone 15 serija imati najmanje 7 iOS ažuiranja pošto je Google danas potvrdio da će Google Pixel 8 serija dobiti 7 android ažuiranja

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 17:46 (Witcher94).
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Ima li netko situaciju s iPhone 15 Pro gdje kad ideš slikati s kamerom neki predmet od udaljenosti 10ak cm ne izoštri nego sve bude mutno i odma moram stisnuti makro da izoštri? Je li to normalno? Na iPhone 12 mini od cure sve normalno izoštrava s tako male udaljenosti...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Witcher94 kaže...

Nadam se da će iPhone 15 serija imati najmanje 7 iOS ažuiranja pošto je Google danas potvrdio da će Google Pixel 8 serija dobiti 7 android ažuiranja

 To se bilo govorilo prije predstavljanja iOS 17, odnosno malo prije WWDC konferencije ovog ljeta. No ipak za sada ništa od toga. Nekako mislim da će teško "trdoglavi" Apple udovoljiti željama korisnika. Ali svakako ostaje za vidjeti.

6 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

upravo dobio poruku od poste da mi sutra stize mobitel, hvala Bogu nisam ovoliko ' dugo ' cekao prije 

 

bas se veselim! 15 Pro Max 256GB Natural Titan 

 

lp

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Witcher94 kaže...

Nadam se da će iPhone 15 serija imati najmanje 7 iOS ažuiranja pošto je Google danas potvrdio da će Google Pixel 8 serija dobiti 7 android ažuiranja

 Kako samo dižu taj broj. Ljudima je dokuferilo da im se daje samo 2 godine podrške (vrijedi za Android). Pala prodaja mobitela, pa sada smišljaju kako privuć raju. Ali dobro, nije ta duga podrška uopće loša, samo što otrombolji mobitel.

12 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

izasao update 17.0.3, navodno su rijesili pregrijavanje 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
NetkoNegdje kaže...
Witcher94 kaže...

Nadam se da će iPhone 15 serija imati najmanje 7 iOS ažuiranja pošto je Google danas potvrdio da će Google Pixel 8 serija dobiti 7 android ažuiranja

 Kako samo dižu taj broj. Ljudima je dokuferilo da im se daje samo 2 godine podrške (vrijedi za Android). Pala prodaja mobitela, pa sada smišljaju kako privuć raju. Ali dobro, nije ta duga podrška uopće loša, samo što otrombolji mobitel.

Neznam o cemu pricas o osakacivanju telefona.Moj s21 ultra radi bolje na android 13 nego na 11 na kojemu je izasao.

Dobivao sam mnoge nadogradnje kamere kao i sustava.

Tako da ti pricas nebuloze...

7 mjeseci
neaktivan
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
_itsmoriarty kaže...

upravo dobio poruku od poste da mi sutra stize mobitel, hvala Bogu nisam ovoliko ' dugo ' cekao prije 

 

bas se veselim! 15 Pro Max 256GB Natural Titan 

 

lp

 Di si uzeo? 
Od SD ni slova...

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Yamacha kaže...
NetkoNegdje kaže...
Witcher94 kaže...

Nadam se da će iPhone 15 serija imati najmanje 7 iOS ažuiranja pošto je Google danas potvrdio da će Google Pixel 8 serija dobiti 7 android ažuiranja

 Kako samo dižu taj broj. Ljudima je dokuferilo da im se daje samo 2 godine podrške (vrijedi za Android). Pala prodaja mobitela, pa sada smišljaju kako privuć raju. Ali dobro, nije ta duga podrška uopće loša, samo što otrombolji mobitel.

Neznam o cemu pricas o osakacivanju telefona.Moj s21 ultra radi bolje na android 13 nego na 11 na kojemu je izasao.

Dobivao sam mnoge nadogradnje kamere kao i sustava.

Tako da ti pricas nebuloze...

Tvoj S21 ultra sigurno radi dvostruko brže nego kada si ga kupio, baterija traje trostruko duže, a može fotkati zoomom Mars i to stvarno, a ne fake kao S23 Ultra. Čestitam!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2023 10:32 (NetkoNegdje).
10 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
NetkoNegdje kaže...

Tvoj S21 ultra sigurno radi dvostruko brže nego kada si ga kupio, baterija traje trostruko duže, a može fotkati zoomom Mars i to stvarno, a ne fake kao S23 Ultra. Čestitam!

 

 

 Što je krivo rekao? Jer stvarno pričaš nebulouze. Pa nije to Android 5 da bi sljedeća verzija i sljedeća bila nekompatibilna s mobitelom ili ga usporila. Android 13 definitivno bolje radi na S21 ultra nego 11. Isto je i sa iOS-om.

Nadglednik dina
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Entry Point kaže...
NetkoNegdje kaže...

Tvoj S21 ultra sigurno radi dvostruko brže nego kada si ga kupio, baterija traje trostruko duže, a može fotkati zoomom Mars i to stvarno, a ne fake kao S23 Ultra. Čestitam!

 

 

 Što je krivo rekao? Jer stvarno pričaš nebulouze. Pa nije to Android 5 da bi sljedeća verzija i sljedeća bila nekompatibilna s mobitelom ili ga usporila. Android 13 definitivno bolje radi na S21 ultra nego 11. Isto je i sa iOS-om.

Svašta.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice