IPhone 13 - rasprava izdvojena tema

poruka: 373
|
čitano: 184.345
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
dada "brzina" posaljem i kaze da sam na maks brzini, ma idem to tcoma skandal napravit 😁
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
ProTeinZ kaže...
dada "brzina" posaljem i kaze da sam na maks brzini, ma idem to tcoma skandal napravit 😁

ubaci svoju sim karticu u mamin mobitel da vidis da li kod nje isto je spori internet na 4g ilije ok. pa ces znati gdje je problem.

12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
dobra sugestija, nisam razmisljao uopce, isprobam pa javim!
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava

na 12 pro max, brzina je znatno veca nego na 13 pro... dali je moguce da je do uredjaja? ili da idem do tcoma zamjeniti simove

 

EDIT: stavio sam njenu sim u iph 13, i normalno pokazuje na speedtestu...mora da je do kartice onda

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2022 11:12 (ProTeinZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
ProTeinZ kaže...

na 12 pro max, brzina je znatno veca nego na 13 pro... dali je moguce da je do uredjaja? ili da idem do tcoma zamjeniti simove

 

EDIT: stavio sam njenu sim u iph 13, i normalno pokazuje na speedtestu...mora da je do kartice onda

 Hint: zatraži esim kad već ideš da nemaš više zajebancije s fizičkim SIMovima. 

15 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
WackyZG kaže...
ProTeinZ kaže...

na 12 pro max, brzina je znatno veca nego na 13 pro... dali je moguce da je do uredjaja? ili da idem do tcoma zamjeniti simove

 

EDIT: stavio sam njenu sim u iph 13, i normalno pokazuje na speedtestu...mora da je do kartice onda

 Hint: zatraži esim kad već ideš da nemaš više zajebancije s fizičkim SIMovima. 

 za esim ne mora nikud ići, može se preko weba poslati zahtjev i stigne ti na mail u roku sat vremena

12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Pixel kaže...
WackyZG kaže...
ProTeinZ kaže...

na 12 pro max, brzina je znatno veca nego na 13 pro... dali je moguce da je do uredjaja? ili da idem do tcoma zamjeniti simove

 

EDIT: stavio sam njenu sim u iph 13, i normalno pokazuje na speedtestu...mora da je do kartice onda

 Hint: zatraži esim kad već ideš da nemaš više zajebancije s fizičkim SIMovima. 

 za esim ne mora nikud ići, može se preko weba poslati zahtjev i stigne ti na mail u roku sat vremena

Kod A1 mislim da se mora ići u poslovnicu

12 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Kod T-coma može putem internet stranice moj telekom - samo se logiraš i zatražiš.

 

Također napomena : MJENJANJEM MOBILNOG UREĐAJA MORAŠ ZATRAŽITI NOVI E-SIM. Nema prebacivanja na neki jednostavan način.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

znaci bio sam u poslovnici, gospoda neda da se mijenja sim ako niste u pratnji nosioca tarife...zvao sam poslije sluzbu za korisnike i oni kazu da se moze promjeniti bez nosioca... ugl popizdio sam..

 

no napravio sam zahtjev za esim kako je kolega spomenuo i eto cekam vec 2 sata i nije mi dosao mail sa qr kodom, takoder sada dok cekam prijenos na esim, fizicka sim kartica nije aktivna...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
ProTeinZ kaže...

znaci bio sam u poslovnici, gospoda neda da se mijenja sim ako niste u pratnji nosioca tarife...zvao sam poslije sluzbu za korisnike i oni kazu da se moze promjeniti bez nosioca... ugl popizdio sam..

 

no napravio sam zahtjev za esim kako je kolega spomenuo i eto cekam vec 2 sata i nije mi dosao mail sa qr kodom, takoder sada dok cekam prijenos na esim, fizicka sim kartica nije aktivna...

 Ne znam kak je kod T-Scuma, A1 ti službeno kaže 7 dana za obradu zahtjeva, ali meni su kad mi je trebao privremeno, u roku 24 sata izdali eSIM. I radila mi je fizička dotle. Daj si vidi da ti nije u spam otišao mail sa eSIMom, obzirom da je već fizički SIM neaktivan. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2022 15:38 (WackyZG).
12 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

evo sve radi kako spada sada..

ja sam glup eto.. dosao mi je mail cim sam napravio zahtjev no esim qr bio je na dnu u pdf privitku..

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2022 16:22 (ProTeinZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
ProTeinZ kaže...

znaci bio sam u poslovnici, gospoda neda da se mijenja sim ako niste u pratnji nosioca tarife...zvao sam poslije sluzbu za korisnike i oni kazu da se moze promjeniti bez nosioca... ugl popizdio sam..

 

no napravio sam zahtjev za esim kako je kolega spomenuo i eto cekam vec 2 sata i nije mi dosao mail sa qr kodom, takoder sada dok cekam prijenos na esim, fizicka sim kartica nije aktivna...

 Meni se dogodilo jednom da je trajalo više sati

11 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Dali iphone ima opciju dvije aplikacije otvorene u dva prozora ko na androidu?

Prebacivanje datoteka dali se moze spojiti na komp pa da ti prikaze datoteke i mape i samo iskopiras, ili to sve mora preko itunesa, jer citao sam da moze i bez toga?

Kakvi su android launcheri, koliko iskopiraju android? Jel sluze cemu?

Ladica sa aplikacijama postoji ili ne??

Nadam se da ce uskoro moci da se skinu aplikacije i van app storea, citao sam o tome nesto...
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
mp3david kaže...
1. Dali iphone ima opciju dvije aplikacije otvorene u dva prozora ko na androidu?

2. Prebacivanje datoteka dali se moze spojiti na komp pa da ti prikaze datoteke i mape i samo iskopiras, ili to sve mora preko itunesa, jer citao sam da moze i bez toga?

3. Kakvi su android launcheri, koliko iskopiraju android? Jel sluze cemu?

4. Ladica sa aplikacijama postoji ili ne??

5. Nadam se da ce uskoro moci da se skinu aplikacije i van app storea, citao sam o tome nesto...

1. ne

2. ne znam, nisam koristio nikada

3. pogledaj 2

4. ne, tj ne kao andriod, ima skroz desno izbornik koji ti samostalno grupira aplikacije u mape i ne možeš birati kako će ti što biti prikazano, puno lošije odrađeno

5. nemoj se nadati

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
sta ce ti iphone ako ces koristiti launcher android xd
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Zato jer mi sustav ne odgovara.
Ne planiram ga kupiti, ali razmatram opcije za ubuduce.
Mobiteli su sve veci i veci,a jedino iphone ima 6.1 ekran a da je jak uredaj.
Samsungu pada cijena brzo pa mi se na njega ne gleda kao opcija,a i baterija je srot.
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2022 18:07 (mp3david).
8 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Razmatraš opcije za šta?
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
stavit ce maticnu od androida u ios kućište garant 😁
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Ne planiram ga "sada" kupiti, i dalje sam na androidu,ali me zanimaju neke jednostavne stvari koje su mi bitne, ako se kasnije odlucim za to da bih ga i kupio, a te stvari da ios nema.
Ako te stvari nema onda je to k.. od mobitela,onda mi za nista ne sluzi.

Mislim ako nema opciju da mi u jednom prozoru radi youtube a u drugom sam na fejsu,onda mi takav mob ni ne treba...a da ne govorim dalje..
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2022 20:13 (mp3david).
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
mp3david kaže...
Dali iphone ima opciju dvije aplikacije otvorene u dva prozora ko na androidu?

Prebacivanje datoteka dali se moze spojiti na komp pa da ti prikaze datoteke i mape i samo iskopiras, ili to sve mora preko itunesa, jer citao sam da moze i bez toga?

Kakvi su android launcheri, koliko iskopiraju android? Jel sluze cemu?

Ladica sa aplikacijama postoji ili ne??

Nadam se da ce uskoro moci da se skinu aplikacije i van app storea, citao sam o tome nesto...

 1. Ne - koliko to ljudi na Androidu korisit - 0.2%. Premali su to ekrani da dva prozora na zaslonu imaju smisla (nevezano koji mobilni uređaj - osim ako nije Fold)

2. Može - ja sam tako slike prebacivao na hard disk 

3. Kakav Android launcer - šta si ti neki pekmez pa se ne možeš naviknut na bilo koji operativni sustav a ne samo IOS

4. Nema ladice jer nema potrebe. Ja vise ni na Adroidi nema ladicu. Ima aplikacije koje korisitim., a ne samo da bi ih imao.

5. Nadam se da neće - ne vidim razlog ako sve imaš u trgovini - samo pošteno platiš i miran si.

mp3david kaže...
Ne planiram ga "sada" kupiti, i dalje sam na androidu,ali me zanimaju neke jednostavne stvari koje su mi bitne, ako se kasnije odlucim za to da bih ga i kupio, a te stvari da ios nema.
Ako te stvari nema onda je to k.. od mobitela,onda mi za nista ne sluzi.

Mislim ako nema opciju da mi u jednom prozoru radi youtube a u drugom sam na fejsu,onda mi takav mob ni ne treba...a da ne govorim dalje..

Ako ti u gornjem prozori radi you tube a u doljenjem Facebook onda ovo nije mob za tebe. 
Za te dječačke stvari IPhone ne sluzi, a za sve ostalo sluzi.


Uz 13 Pro imam i S21+ i mislio sam da mi S21+ bude primarni mob ali ne ide.

Jednostavno me IPhone ne zamara kao Samsung - pogotovo razno razna namještanja za sto vise nema vremena ni živaca.

 

11 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
R36 kaže...
mp3david kaže...
Dali iphone ima opciju dvije aplikacije otvorene u dva prozora ko na androidu?

Prebacivanje datoteka dali se moze spojiti na komp pa da ti prikaze datoteke i mape i samo iskopiras, ili to sve mora preko itunesa, jer citao sam da moze i bez toga?

Kakvi su android launcheri, koliko iskopiraju android? Jel sluze cemu?

Ladica sa aplikacijama postoji ili ne??

Nadam se da ce uskoro moci da se skinu aplikacije i van app storea, citao sam o tome nesto...

 1. Ne - koliko to ljudi na Androidu korisit - 0.2%. Premali su to ekrani da dva prozora na zaslonu imaju smisla (nevezano koji mobilni uređaj - osim ako nije Fold)

2. Može - ja sam tako slike prebacivao na hard disk 

3. Kakav Android launcer - šta si ti neki pekmez pa se ne možeš naviknut na bilo koji operativni sustav a ne samo IOS

4. Nema ladice jer nema potrebe. Ja vise ni na Adroidi nema ladicu. Ima aplikacije koje korisitim., a ne samo da bi ih imao.

5. Nadam se da neće - ne vidim razlog ako sve imaš u trgovini - samo pošteno platiš i miran si.

mp3david kaže...
Ne planiram ga "sada" kupiti, i dalje sam na androidu,ali me zanimaju neke jednostavne stvari koje su mi bitne, ako se kasnije odlucim za to da bih ga i kupio, a te stvari da ios nema.
Ako te stvari nema onda je to k.. od mobitela,onda mi za nista ne sluzi.

Mislim ako nema opciju da mi u jednom prozoru radi youtube a u drugom sam na fejsu,onda mi takav mob ni ne treba...a da ne govorim dalje..

Ako ti u gornjem prozori radi you tube a u doljenjem Facebook onda ovo nije mob za tebe. 
Za te dječačke stvari IPhone ne sluzi, a za sve ostalo sluzi.


Uz 13 Pro imam i S21+ i mislio sam da mi S21+ bude primarni mob ali ne ide.

Jednostavno me IPhone ne zamara kao Samsung - pogotovo razno razna namještanja za sto vise nema vremena ni živaca.

 

 Ne pada mi na pamet placat aplikacije, ko poludio!

Šta je premal ekran? Otkad je na androidu dosla opcija za dva prozora otvorena to stalno koristim, tipa slusam pjesmu i budem na fb, ili gledam neki video i dopisujem se na messengeru.

Za mobitel koji tolko kosta, ako takve opcije nema, hvala dovidenja.

Ne mogu vjerovat da je iOS i dalje toliko ogranicen.

Nadam se da ce doci bar ta opcija da se aplikacije mogu instalirati van app storea, jer je to nedavno pisalo da bi to trebala biti stvar koju bi morali omoguciti, ali i sa time, ja sa iphoneom ne mogu nista jer to nije nacin na koji ja mob koristim..

Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2022 22:43 (mp3david).
8 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Ti ne slušaš, nego gledaš pjesmu i na fb si
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Pravi power user..tablet bi bio taman za njega..mozda cak i neki laptop..multitasking u pravom smislu..moze slusat youtube,gledat favebook i instagram istovremeno..jos kad bih bacio benchmark u pozadini..
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
mp3david kaže...
R36 kaže...
mp3david kaže...
Dali iphone ima opciju dvije aplikacije otvorene u dva prozora ko na androidu?

Prebacivanje datoteka dali se moze spojiti na komp pa da ti prikaze datoteke i mape i samo iskopiras, ili to sve mora preko itunesa, jer citao sam da moze i bez toga?

Kakvi su android launcheri, koliko iskopiraju android? Jel sluze cemu?

Ladica sa aplikacijama postoji ili ne??

Nadam se da ce uskoro moci da se skinu aplikacije i van app storea, citao sam o tome nesto...

 1. Ne - koliko to ljudi na Androidu korisit - 0.2%. Premali su to ekrani da dva prozora na zaslonu imaju smisla (nevezano koji mobilni uređaj - osim ako nije Fold)

2. Može - ja sam tako slike prebacivao na hard disk 

3. Kakav Android launcer - šta si ti neki pekmez pa se ne možeš naviknut na bilo koji operativni sustav a ne samo IOS

4. Nema ladice jer nema potrebe. Ja vise ni na Adroidi nema ladicu. Ima aplikacije koje korisitim., a ne samo da bi ih imao.

5. Nadam se da neće - ne vidim razlog ako sve imaš u trgovini - samo pošteno platiš i miran si.

mp3david kaže...
Ne planiram ga "sada" kupiti, i dalje sam na androidu,ali me zanimaju neke jednostavne stvari koje su mi bitne, ako se kasnije odlucim za to da bih ga i kupio, a te stvari da ios nema.
Ako te stvari nema onda je to k.. od mobitela,onda mi za nista ne sluzi.

Mislim ako nema opciju da mi u jednom prozoru radi youtube a u drugom sam na fejsu,onda mi takav mob ni ne treba...a da ne govorim dalje..

Ako ti u gornjem prozori radi you tube a u doljenjem Facebook onda ovo nije mob za tebe. 
Za te dječačke stvari IPhone ne sluzi, a za sve ostalo sluzi.


Uz 13 Pro imam i S21+ i mislio sam da mi S21+ bude primarni mob ali ne ide.

Jednostavno me IPhone ne zamara kao Samsung - pogotovo razno razna namještanja za sto vise nema vremena ni živaca.

 

 Ne pada mi na pamet placat aplikacije, ko poludio!

Šta je premal ekran? Otkad je na androidu dosla opcija za dva prozora otvorena to stalno koristim, tipa slusam pjesmu i budem na fb, ili gledam neki video i dopisujem se na messengeru.

Za mobitel koji tolko kosta, ako takve opcije nema, hvala dovidenja.

Ne mogu vjerovat da je iOS i dalje toliko ogranicen.

Nadam se da ce doci bar ta opcija da se aplikacije mogu instalirati van app storea, jer je to nedavno pisalo da bi to trebala biti stvar koju bi morali omoguciti, ali i sa time, ja sa iphoneom ne mogu nista jer to nije nacin na koji ja mob koristim..

Te sve aplikacije koje nisu free je netko napravio. Taj netko je uložio svoj trud i vrijeme kako bi ti mogao njih koristiti.

Pošto si protiv plačanja., predlažem da jednog dana kada ćeš biti u radnom odnosu, svom poslodavcu PREDLOŽIŠ DA TI NE ISPLAČUJE PLAČU. JER TKO JE VIDIO PRIMATI PLAČU ZA SVOJ RAD. Hvala.

 

To funkcija multitaskinga je više da se možeš pohvaliti da je imaš nego što je to funkcionalno. Sjećam se toga još od Samsunga S6.

 

IOS nije ograničen, nego te ne zamara nebulozama.

 

S Iphoneom možeš sve, jer 99,9% aplikacija bitnih za rad imaš u App storeu.

 

Koju bi ti to aplikaciju htio instalirati a da je nemaš u Google ili App store-u?

12 godina
online
IPhone 13 - rasprava

Moram samo kratko napomenuti, da iako ni sam ne koristim često split screen, kad ju koristim (možda 2x tjedno) dosta dobro posluži. Situacije kao npr. pdf ili word doc u officeu na jednoj polovici i browser, kalkulator, outlook ili neka slika iz galerije na drugoj polovici.

Naravno, sve to ima smisla samo s nekim poštenim ekranom. Na Pro Maxu bi to moglo naći svrhu, a običnom modelu bi bilo nepotrebno.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
mp3david kaže...

 Ne pada mi na pamet placat aplikacije, ko poludio!

Šta je premal ekran? Otkad je na androidu dosla opcija za dva prozora otvorena to stalno koristim, tipa slusam pjesmu i budem na fb, ili gledam neki video i dopisujem se na messengeru.

Za mobitel koji tolko kosta, ako takve opcije nema, hvala dovidenja.

Ne mogu vjerovat da je iOS i dalje toliko ogranicen.

Nadam se da ce doci bar ta opcija da se aplikacije mogu instalirati van app storea, jer je to nedavno pisalo da bi to trebala biti stvar koju bi morali omoguciti, ali i sa time, ja sa iphoneom ne mogu nista jer to nije nacin na koji ja mob koristim..

 dosao si na iphone temu govorit o ogranicenju iOS-a ? alooo nejde to tako  

 

ja sam isto poceo razmisljati da pređem na iphone, ali cisto radi hardwera, androidu mi nista ne fali, dapace, ali sad kad vidim/citam koliko je to ogranicen OS vise nisam siguran.

 

mozda za 5 godina odluce ubaciti multitasking pa da vidis kako ce se svi hvalit time kao da je apple nanovo izmislio smartphone

11 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Recimo aplikaciju neke igre koja nije dostupna na google play storeu, vec je dostupna u nekok drugoj zemlji.
Beta testiranje nekih igara koje na nasem google play nema i slicno.
A s obzirom da pratim nove igre koje izlaze, vise koristim tap.io trgovinu aplikacija nego google play.

P.S zaposlen sam.
A kod Apple su korisnici navikli placati svaku glupost, tako da me tvoj odgovor uopce ne cudi.
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
11 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Dosao sam pitati o mogucnostima iphonea koje su mi potrebe.
Meni bi najbolje bilo kad bi postojao iphone na androidu,jer mi zbog dimenzije 13 modela on nekako najvise pase..
Trenutni mob imam vise od godinu dana i toliko je izduzen da me boli zglob,stvarno sta je previse je previse,a mob je 6.5 inca,tak da me strah uzeti neki veci,a noviji mob jer manjih androida i nema, a ako i ima,smece su.

I onda kad tako pratim trenutnu ponudu, pa to samo Samsung i Xiaomi.

Samsung ima lose baterije, Xiaomi ne vrijedi tih para jer je previse bugovit,imaju previse modela i izbacuju losa azuriranja sa vise stete nego koristi.

I onda si tak razmisljam o iphoneu, al ako se moram odviknuti gomile stvari onda to nije to.

Jedino da si uzmem neki rabljeni povoljni tipa Iphone 6s ili 7 , cisto da ga isprobam i vidim dal mi paše.
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2022 18:26 (mp3david).
13 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
mp3david kaže...
Dosao sam pitati o mogucnostima iphonea koje su mi potrebe.
Meni bi najbolje bilo kad bi postojao iphone na androidu,jer mi zbog dimenzije 13 modela on nekako najvise pase..
Trenutni mob imam vise od godinu dana i toliko je izduzen da me boli zglob,stvarno sta je previse je previse,a mob je 6.5 inca,tak da me strah uzeti neki veci,a noviji mob jer manjih androida i nema, a ako i ima,smece su.

I onda kad tako pratim trenutnu ponudu, pa to samo Samsung i Xiaomi.

Samsung ima lose baterije, Xiaomi ne vrijedi tih para jer je previse bugovit,imaju previse modela i izbacuju losa azuriranja sa vise stete nego koristi.

I onda si tak razmisljam o iphoneu, al ako se moram odviknuti gomile stvari onda to nije to.

Jedino da si uzmem neki rabljeni povoljni tipa Iphone 6s ili 7 , cisto da ga isprobam i vidim dal mi paše.

 Čisto sumnjam da će vam se iPhone svidjeti al opet nikad se ne zna, ja sam osobno od 2010 do 2020 bio na Androidu od Samsunga pa na dalje, 2020 sam uzeo iPhone SE2020 te 2022 sam prešao na iPhone 13 mini koji trenutno koristim te ne mislim se ubrzo vratiti na ikakve android mobitele. 

 

A sad ak oćete android mobitel a da je kompaktong dizajna/veličine ko iPhone 13 ( Bar piše da oboje imaju ekran od 6,1 inča ), ima Sony par mobitela takvih formata, meni bar na prvu ruku izgledaju ok. 

Xperia 5 III | Pametni telefon sa sustavom Android | Snažna baterija od 4500 mAh | Sony HR

 

Xperia 5 II | Kompaktan pametni telefon sa sustavom Android tvrtke Sony | Sony HR

LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2022 18:42 (zabbax21).
9 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Da li je tko na telemachu a da ima iphone koji podržava 5g i da mu 5g radi?
Meni su rekli u applu da Telemach ne podržava 5g za apple uređaje...pitao sam sad u telemachu i rekli su provjeriti sa tehničkom službom i čekam odgovor...
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice