IPhone 13 - rasprava izdvojena tema

poruka: 373
|
čitano: 183.854
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Hacker002 kaže...

Ima tko 13 mini?

 

Razmišljam o promjeni mobitela u kojemu bih koristio dvije kartice, privatnu i službenu. Obje su HT tako da bi na iPhoneu to trebalo funkcionirati koliko ja znam jer jedna može biti kao eSIM, ispravite me ako griješim.

 

Trenutno koristim Note 10, nisam baš ljubitelj iOSa jer puno jednostavnih stvari koje na ovome imam je nemoguće za imati na iOSu, ali eto, ili ću sada probati ili ostajem na N10, samo bateriju novu staviti i dobar je za još 12-24mj.

 

Lomim se između 13 mini i 13 Pro. Kod Pro-a mi je prednost 120hz ekran i bolja baterija, kod minija veličina što je veliki plus, time bih se eventualno i navikao na manje korištenje mobitela.

 

Pa me zanima kako bi to funkcioniralo sa 2 kartice na miniju? 3 maila bi bila spojena, 4g većinu dana, IG, WA, pozivi, ništa pretjerano, ali nije da se neće koristiti. Kakve su šanse da baterija normalno izdrži dan? Prema svim mogućim reviewima na netu imam dojam da ne bi trebalo biti problema jer nisam zahtjevan korisnik, ali opet, sa dvije kartice se možda situacija mijenja. I cijena je naravno faktor, jer mini mogu uzeti za cca 5600 dok Pro nema ispod 7800-9300, ovisno o tarifi, što još razmišljam je li previše za mobitel, a nekako mi naginje da je.

 

Savjeti, iskustva?

Supruga ima Iphone 11 - služebeni, privatni email, 2 sim kartice, microsoft meet, i ostali poslovni chatovi...pa joj izdrži bez problema cijeli dan (već ga ima 2 godine i baterija je bez greške). Da ne nabrajam još tu whats app, instagram i sl privatne aplikacije.

 

Ja imao 12 Pro - ista priča kao kod supruge s baterijom, sam imam 11 Pro isto sranje. Baterija izdrži cijeli dan što god radio.

 

Uzmi 13 Pro...jer drugo nema smisla.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.11.2021 8:32 (R36).
14 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava

Nisam o ovome razmišlja, dakle, na iP11PRO i na iP12PRO rade dva sima? Hvala

#HŽV
13 godina
online
Re: IPhone 13 - rasprava
sardax kaže...

Nisam o ovome razmišlja, dakle, na iP11PRO i na iP12PRO rade dva sima? Hvala

U kontekstu dva SIM-a, i u Xs Max rade dvije kartice. 

On je bio prvi koji je to još 2019 podržavao u  brandu! 

ATJ Lučko
16 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
R36 kaže...
Hacker002 kaže...

Ima tko 13 mini?

 

Razmišljam o promjeni mobitela u kojemu bih koristio dvije kartice, privatnu i službenu. Obje su HT tako da bi na iPhoneu to trebalo funkcionirati koliko ja znam jer jedna može biti kao eSIM, ispravite me ako griješim.

 

Trenutno koristim Note 10, nisam baš ljubitelj iOSa jer puno jednostavnih stvari koje na ovome imam je nemoguće za imati na iOSu, ali eto, ili ću sada probati ili ostajem na N10, samo bateriju novu staviti i dobar je za još 12-24mj.

 

Lomim se između 13 mini i 13 Pro. Kod Pro-a mi je prednost 120hz ekran i bolja baterija, kod minija veličina što je veliki plus, time bih se eventualno i navikao na manje korištenje mobitela.

 

Pa me zanima kako bi to funkcioniralo sa 2 kartice na miniju? 3 maila bi bila spojena, 4g većinu dana, IG, WA, pozivi, ništa pretjerano, ali nije da se neće koristiti. Kakve su šanse da baterija normalno izdrži dan? Prema svim mogućim reviewima na netu imam dojam da ne bi trebalo biti problema jer nisam zahtjevan korisnik, ali opet, sa dvije kartice se možda situacija mijenja. I cijena je naravno faktor, jer mini mogu uzeti za cca 5600 dok Pro nema ispod 7800-9300, ovisno o tarifi, što još razmišljam je li previše za mobitel, a nekako mi naginje da je.

 

Savjeti, iskustva?

Supruga ima Iphone 11 - služebeni, privatni email, 2 sim kartice, microsoft meet, i ostali poslovni chatovi...pa joj izdrži bez problema cijeli dan (već ga ima 2 godine i baterija je bez greške). Da ne nabrajam još tu whats app, instagram i sl privatne aplikacije.

 

Ja imao 12 Pro - ista priča kao kod supruge s baterijom, sam imam 11 Pro isto sranje. Baterija izdrži cijeli dan što god radio.

 

Uzmi 13 Pro...jer drugo nema smisla.

 2300 do 3700kn mi je pro skuplji u usporedbi s minijem, nisam siguran vrijedi li te novce, kojeg smisla ima uopce dati 8,9k kn za mobitel realno, pogotovo kada bi mi i mini prema reviewima trebao normalno izdrzati cijeli dan koristenja

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
7 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Realno uzeo bi običan, mini je mozda premal ekran a pro mislim ima samo bolju kameru, ne znam vrijedi li ta kamera te love..

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
MadDogMattis kaže...

Realno uzeo bi običan, mini je mozda premal ekran a pro mislim ima samo bolju kameru, ne znam vrijedi li ta kamera te love..

 nije samo kamera tu je i 120hz panela..

battlenet: SUGARfree#21113
7 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
ProTeinZ kaže...
MadDogMattis kaže...

Realno uzeo bi običan, mini je mozda premal ekran a pro mislim ima samo bolju kameru, ne znam vrijedi li ta kamera te love..

 nije samo kamera tu je i 120hz panela..

 uh, istina, na to sam zaboravio, prošle godine nije bila takva razlika..

16 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Nije ni ove. Prelazak s 12 pro na 13 pro mi je jedan od većih failova. Na svu sreću, brzo sam ga se riješio.
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
MadDogMattis kaže...

Realno uzeo bi običan, mini je mozda premal ekran a pro mislim ima samo bolju kameru, ne znam vrijedi li ta kamera te love..

 obican 13 mi nije zanimljiv, ako vec idem na tu velicinu onda bih bolje pro zbog 120hz ekrana. Nije mi na miniju toliko mal ekran, probao sam ga u istyleu i ok mi je, jedino sto me brine je baterija zbog koristenja 2 kartice, ali s druge strane ima bateriju bolju od obicne 12 prosle godine, sto po logici onda ipak ne bi trebalo biti problema

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
7 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Sil kaže...
Nije ni ove. Prelazak s 12 pro na 13 pro mi je jedan od većih failova. Na svu sreću, brzo sam ga se riješio.

 ozbiljno ?

Sta se ne osjeti taj novi ekran ?

14 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Ja evo danas uzeo 13 Pro max, prešao sa 11 Pro Maxa, i mogu reć da sam prezadovoljan što su stavili taj 120Hz naprvu neizgleda neka razlika ali kad koristis mobitel par sati onda skuzis da je sve fluidnije i bolje i brze.. frend ima 12 Pro i danas kad sam malo skrolo face kod njega da vidim razliku osjecao sam ko da sam na mobitelu starijem 5 godina haha cim ti u oko udje tih 120hz+ tesko se vracat na 60 haha normalno nikom nije teze se priviknut na novije i bolje :)
14 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Pozdrav, ali ja nemam di stavit drugi sim 😂
#HŽV
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2021 13:39 (sardax).
14 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Evo i slika
#HŽV
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Drugi mora biti esim. Ne fizička sim kartica
14 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava

Skužio sam u međuvremenu. 

Hvala na info svakako. 

 

PS - je li znate da na TELEMACH nema 5G za Apple uređaje? Ja sam osta šokiran. 

#HŽV
14 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Telemach je prčija iz koje treba bježati ako se ima mogućnosti..
-
12 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Stigao mi Iphone 13 Pro 128GB...

 

Da i to vidim naspram 12 Pro i 11 Pro.

 

Također sam probao koristit S21+ al mi ne ide. Valjda stvar navike..., imam ga i dalje i služi mi samo za par poslovnih aplikacija.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Ne vidiš razliku od ip x do danas, a gdje pak svaku godinu očekivati napredak.
12 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Ukratko 

 

Iphone 13 Pro - klasično dobar Iphone s sitnim poboljšanjima - kamera 3x zoom, baterija (2 dana mi traje a sve upaljeno), 120hz ekran (vidi se razlika u brzini), Safari - duplo brže otvaranje stranica...tu vidim veliku razliku naspram Iphone 11 Pro i 12 Pro.

 

Prelazit s 12 Pro nema smisla...s 11 Pro već da (ako je neka dobra kombinacija)

 

 

 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
R36 kaže...

Ukratko 

 

Iphone 13 Pro - klasično dobar Iphone s sitnim poboljšanjima - kamera 3x zoom, baterija (2 dana mi traje a sve upaljeno), 120hz ekran (vidi se razlika u brzini), Safari - duplo brže otvaranje stranica...tu vidim veliku razliku naspram Iphone 11 Pro i 12 Pro.

 

Prelazit s 12 Pro nema smisla...s 11 Pro već da (ako je neka dobra kombinacija)

 

 

 

U pravilu da čovjek kupi iPhone ne može pogriješiti, dobiva standardno odličan uređaj. Ja sam prešao sa Galaxy A71 na iPhone 13 Pro i meni je razlika ogromna, kako po pitanju performanse, tako i kamere, displaya i baterije. Supruga mi ima iPhone XR i u odnosu na njega je ogromna razlika, pogotovo jednom kad vidiš 120Hz display sa VRR-om, teško se uopće vratiti na "običan" 60 Hz display.

 

Jedna od glavnih stvari zbog kojeg sam kupio iPhone je Apple Carplay - njegov pandan na Google strani, Android Auto, sam koristio svaki dan i mogu reći da je taj softver na Androidima kaos - bugovit po svim uređajima, samo je pitanje na koji set bugova ćeš naići kod kojeg proizvođača. Svako ažuriranje koje ispravi određeni set bugova doda barem par novih. Na novom autu koji sam kupio (Škoda Octavia) mi je wireless android auto tokom puta barem nekoliko puta gubio konekciju sa autom. Wireless Carplay u ovih par mjeseci koliko ga koristim sa Octaviom radi savršeno bez i jednog gubitka konekcije.

 

I to je razlog zašto volim Apple - makar su njihovi uređaji u Hrvatskoj debelo preskupi (povraća mi se kad vidim da ih Amerikanci plaćaju nekoliko tisuća kuna manje od nas), činjenica je da kad kupiš iPhone možeš računati da će te vjerno služiti barem 4-5 godina. Nisam imao dosad niti jedan Android koji već nakon godinu dana nije imao osjetno lošije performanse u odnosu na početno stanje. Da sam ostao na A71 vjerojatno bi radio na njemu factory reset u nadi da će raditi malo bolje. Kod nekih je taj efekt više izražen (Samsung je tu najgori) dok je kod nekih manje loša situacija (npr. Xiaomi).

16 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Nekadašnja Appleova prednost u odnosu na Android svijet u smislu fluidnosti i stabilnosti se bitno smanjila u zadnje vrijeme, pa čak bih se usudio reći i nestala u određenim situacijama. Slažem se da je Apple dobar izbor za ljude koji planiraju imati uređaje dulje vrijeme. Ali svaka priča o superiornosti Applea u odnosu na Android više nema tu težinu koju je možda imala nekad. Android svijet je bitno napredovao dok Apple uglavnom stagnira zadnjih godina. Tko god je koristio ovogodišnji flaghship Android uređaj i recimo jedan ovogodišnji iPhone može potvrditi ova moja razmišljanja.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Jel itko ikad mjenjao bateriju u iphoneu (ovlasteni servis).
Imam iphone X od prvog dana, baterija mi je na 75%, nije toliko strasno ali ne izdrži dan bez punjenja.
U Istyle mi kazu da je cijena oko 1000kn. Imate li iskustva s tim.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
greysaint0 kaže...
R36 kaže...

Ukratko 

 

Iphone 13 Pro - klasično dobar Iphone s sitnim poboljšanjima - kamera 3x zoom, baterija (2 dana mi traje a sve upaljeno), 120hz ekran (vidi se razlika u brzini), Safari - duplo brže otvaranje stranica...tu vidim veliku razliku naspram Iphone 11 Pro i 12 Pro.

 

Prelazit s 12 Pro nema smisla...s 11 Pro već da (ako je neka dobra kombinacija)

 

 

 

U pravilu da čovjek kupi iPhone ne može pogriješiti, dobiva standardno odličan uređaj. Ja sam prešao sa Galaxy A71 na iPhone 13 Pro i meni je razlika ogromna, kako po pitanju performanse, tako i kamere, displaya i baterije. Supruga mi ima iPhone XR i u odnosu na njega je ogromna razlika, pogotovo jednom kad vidiš 120Hz display sa VRR-om, teško se uopće vratiti na "običan" 60 Hz display.

 

Jedna od glavnih stvari zbog kojeg sam kupio iPhone je Apple Carplay - njegov pandan na Google strani, Android Auto, sam koristio svaki dan i mogu reći da je taj softver na Androidima kaos - bugovit po svim uređajima, samo je pitanje na koji set bugova ćeš naići kod kojeg proizvođača. Svako ažuriranje koje ispravi određeni set bugova doda barem par novih. Na novom autu koji sam kupio (Škoda Octavia) mi je wireless android auto tokom puta barem nekoliko puta gubio konekciju sa autom. Wireless Carplay u ovih par mjeseci koliko ga koristim sa Octaviom radi savršeno bez i jednog gubitka konekcije.

 

I to je razlog zašto volim Apple - makar su njihovi uređaji u Hrvatskoj debelo preskupi (povraća mi se kad vidim da ih Amerikanci plaćaju nekoliko tisuća kuna manje od nas), činjenica je da kad kupiš iPhone možeš računati da će te vjerno služiti barem 4-5 godina. Nisam imao dosad niti jedan Android koji već nakon godinu dana nije imao osjetno lošije performanse u odnosu na početno stanje. Da sam ostao na A71 vjerojatno bi radio na njemu factory reset u nadi da će raditi malo bolje. Kod nekih je taj efekt više izražen (Samsung je tu najgori) dok je kod nekih manje loša situacija (npr. Xiaomi).

 Uspoređuješ kruške i jabuke (lol). a71 i 13pro. Za cijenu koju se prodaje 13pro, mogao si kupiti 3-4 nova a71 kad su izašla. Ne kužim o čemu pričaš. A serija samsunga je niža klasa uvijek bila i biti će. Sams Note 8 iz 2017 radi debelo bolje nego a71 koji je godinu ili dvije noviji uređaj. Da si recimo imao s21+/ ultra pa onda rekao da mob ne valja i sporo radi naspram ip13pro/max, onda bi to imalo nekog smisla. Ovak je samo nakupina nerelevantnog teksta. android auto ista stvar. Di to on prekida? Apple mogu priznati bolji suport kod mrežne audio opreme i raznih streaming uređaja, a i to je bilo davno. Danas apple nema prednost. Preostaje ti jedino stvar ukusa. Osobno sam za vrijeme xs-a izrazio želju da sa samsunga odem na xs max. Nisam ga koristio dulje od 24 sata kak je taj os dosadan, bez widgeta, bez mogućnosti slaganja appova po ekranu itd. Svatko voli nekaj drugo, ali ne mora vodit rat protiv drugih strana. Pazi ti, a71 vs 13pro.

12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Gogy7 kaže...
Jel itko ikad mjenjao bateriju u iphoneu (ovlasteni servis).
Imam iphone X od prvog dana, baterija mi je na 75%, nije toliko strasno ali ne izdrži dan bez punjenja.
U Istyle mi kazu da je cijena oko 1000kn. Imate li iskustva s tim.

 Ja sam mijenjao na iPhone 7 plus kad je bila ona akcija 50% prije nekoliko godina. Koštalo je 250 kn. Na mom telefonu je prošlo savršeno. Suprugi su s*ebali displej što su odmah priznali i ponudili da poprave. Bio sam naivan i rekao da im ne mogu ostaviti telefon jer supruga nema zamjenski pa smo se dogovorili ću doći za koji dan kad pribavimo zamjenski da to naprave (bila im je ogromna gužva zbog te akcije pa je trebao stajati 2 dana kod njih). Kad sam se vratio, pravili su se blesavi i tvrdili da to nije do njih. Kad sam rekao liku da sam bio prije koji dan i da mi je doslovce on priznao da je kolega za*ebao, lik je nijekao da je ikad to rekao.

 

Dakle, ako ćeš mijenjati, pregledaj telefon detaljno na licu mjesta da ne bi imao iskustvo kao mi. Suprugin telefon su smrdali na način da ga nisu dobro "sprešali" (citiram) pa je izgledalo kao da je u kutu "oblak" zraka ispod displeja.

 

Ne kažem da su generalno loši, svaki servis može zeznuti i to nije problem. Meni je više bio problem to što su mi lagali u lice nakon što su otvoreno prvo priznali grešku.

12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
dax-lax kaže...

 Uspoređuješ kruške i jabuke (lol). a71 i 13pro. Za cijenu koju se prodaje 13pro, mogao si kupiti 3-4 nova a71 kad su izašla. Ne kužim o čemu pričaš. A serija samsunga je niža klasa uvijek bila i biti će. Sams Note 8 iz 2017 radi debelo bolje nego a71 koji je godinu ili dvije noviji uređaj. Da si recimo imao s21+/ ultra pa onda rekao da mob ne valja i sporo radi naspram ip13pro/max, onda bi to imalo nekog smisla. Ovak je samo nakupina nerelevantnog teksta. android auto ista stvar. Di to on prekida? Apple mogu priznati bolji suport kod mrežne audio opreme i raznih streaming uređaja, a i to je bilo davno. Danas apple nema prednost. Preostaje ti jedino stvar ukusa. Osobno sam za vrijeme xs-a izrazio želju da sa samsunga odem na xs max. Nisam ga koristio dulje od 24 sata kak je taj os dosadan, bez widgeta, bez mogućnosti slaganja appova po ekranu itd. Svatko voli nekaj drugo, ali ne mora vodit rat protiv drugih strana. Pazi ti, a71 vs 13pro.

 

Ako te tješi u staroj firmi prije odlaska sam imao S20 5G. Da, to je definitivno bolji telefon od A serije, no sjećam se da sam i tada primjećivao da čak i telefon koji je u slobodnoj prodaji bio oko 10k kuna nije imao fluidnost kao najjeftiniji iPhone.

 

Android Auto bi jednostavno gubio konekciju sa autom. Najgori slučaj je bilo 5 reconnectova u 30 minutnoj vožnji. Za usporedbu, slična stvar se znala događati i na 2 Opel Astre koje sam vozio prije Octavie, a tamo su telefoni bili spojeni kabelom jer nije bilo podrške za wireless Android Auto. Na Xiaomiju se nekad uopće nije htio upaliti Android Auto, dok se na Samsungu nekad nije htio niti aktivirati a nekad bi se potpuno smrznuo. Sve se ovo događalo kroz Xiaomi 9T Pro, S20 5G i A71.

 

Sve što ja pričam su mjerljive činjenice (i ptice na grani znaju da Samsung nikad nije znao napraviti isporučiti fluidan OS). Bugovitost Android Auta je jako dobro dokumentirana na google-ovim grupama kao i na Redditu.

 

Nemoj se živcirati bezveze. Ti si samo kupac. Niti imaš udio u Samsungu niti primaš proviziju od prodaje. I nemoj se identificirati sa telefonom jer kad operem po Samsungu ne govorim ništa o vlasnicima tih uređaja (u krajnjoj liniji i sam sam koristio barem 5 Samsungovih telefona) nego isključivo o telefonima sa kojima imam i više nego dovoljno iskustva. Apple će uvijek biti kralj performansi jer Qualcomm nije u stanju isporučiti chip kvalitete koje Apple isporučuje (da ne spominjem ono Samsungovo smeće pod nazivom Exynos i njegov anemičan GPU - Samsung neka se moli svim bogovima da ih AMD spasi od anemije pod nazivom Mali GPU), i niti jedan Android ne može isporučiti vertikalnu integraciju kao Apple koji radi vlastiti custom chip kao i vlastiti OS koji je potpuno prilagođen već spomenutom chipu.

 

Ja nisam zaljubljen u niti jedan brend, možda nakon iPhone-a pređem na neki Android (pod uvijetom da Android Auto postane nešto više od disfunkcionalnog smeća kroz koju godinu). Poštujem to da je tebi iOS dosadan (osobno ne patim na widgete pa ne dijelim tvoje mišljenje), no njegova pouzdanost, performanse, dugogodišnja podrška kao i općenito veća kvaliteta aplikacija koje se rade za iOS su i više nego dovoljan razlog za kupnju iPhone-a.

15 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Kao netko tko je nedavno silom prilika prešao sa androida na ios, mogu reći da sam razočaran. Očekivao sam puno više od ios-a (15.2), a dočekao me neintuitivan, limitiran i bugovit software. Mala i žena imaju 13 pro i 12, a mene je dopao iphone 11.

Nakon dugo godina korištenja android uređaja, prvenstveno xiaomi, s jednim izletom u samsung ( nikad više ni da je besplatno ), mogu reći da iphone ne nudi ništa posebno u odnosu na konkurenciju. Čak i zaostaje, kako hardverski, tako i softverski. Da ne govorimo o problemima s pregrijavanjem ( iphone 12 ) i problemima sa signalom kod sva 3.
Jedna od dobrih stvari kod iphonea 12 i 13 pro je kamera, pogotovo 13 pro, dok iphone 11 ima užasno lošu kameru.

Uglavnom, sviđa mi se kvaliteta izrade i veličina apple uređaja. Mislim da je 13 pro mobitel s definitivno najpremium izgledom od svih ostalih uređaja na tržištu. Ali sve to mi ne opravdava tako visoku cijenu. Još kad nadodamo loš i limitiran softver, i nije baš neka sreća.
 
2 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Laca kaže...
Kao netko tko je nedavno silom prilika prešao sa androida na ios, mogu reći da sam razočaran. Očekivao sam puno više od ios-a (15.2), a dočekao me neintuitivan, limitiran i bugovit software. Mala i žena imaju 13 pro i 12, a mene je dopao iphone 11.

Nakon dugo godina korištenja android uređaja, prvenstveno xiaomi, s jednim izletom u samsung ( nikad više ni da je besplatno ), mogu reći da iphone ne nudi ništa posebno u odnosu na konkurenciju. Čak i zaostaje, kako hardverski, tako i softverski. Da ne govorimo o problemima s pregrijavanjem ( iphone 12 ) i problemima sa signalom kod sva 3.
Jedna od dobrih stvari kod iphonea 12 i 13 pro je kamera, pogotovo 13 pro, dok iphone 11 ima užasno lošu kameru.

Uglavnom, sviđa mi se kvaliteta izrade i veličina apple uređaja. Mislim da je 13 pro mobitel s definitivno najpremium izgledom od svih ostalih uređaja na tržištu. Ali sve to mi ne opravdava tako visoku cijenu. Još kad nadodamo loš i limitiran softver, i nije baš neka sreća.

Kao čovjek koji je promjenio više mobitela nego što si ti ćevapa pojeo (Paralelno imam S21+ i Iphone 13 Pro) mogu reći da tu nema govora o hardverskom zaostatku. I jedan i drugi odlično rade.

 

Bugovit software - ispalio si glupost i ostao živ.

 

Software je i kod jednog i drugog fluidan samo što kod Samsunga imaš više mogućnosti namještavanja. Problem je što se meni više neda naštimavati Samsung i hoću da sve radi odlično iz kutije (to Iphone nudi). Nemaš mogućnosti mjenjanja 100 tema, boja statusne trake i takvih kerefeka...

Na kraju krajeva stvar je navike a ne to da bilo koji mob radi lošije od drugog.

 

Kod Iphone znaš šta možeš očekivat. Prebacivanje kompletnih podataka (slika, videa, aplikacija, kompletnog whats app) s Iphonea na Iphone je trajalo 20min., i nakon toga nisam ništa morao namjestiti. Općenito je lakše Iphone namjestit nego bilo koji Android.

 

Osobno je meni velika prednost kod Iphonea 3D otključavanje i zbog toga se nadam da nikad neće ukinuti notch ili da će naći naćin kako to da drugačije implementiraju.

 

U obitelji imam još Iphone 11 (ženin), 11 Pro(moj), 12 Pro (ja ga prosljedio dalje) u 1mj će supruga zamjenit 11 s 13 i ja sad imam 13 Pro. Ni jedan nema problema s signalom.

 

Oko cjene se slažem - Iphone 13 Pro nikako ne vrijedi 10.000kn. Ma ne vrijedi ni jedan mobitel toliko.

 

I što je još bitno - Iphone 12 i 13 Pro (a ne Max) su stvano kompaktno napravljeni i meni ta velićina odgovara.

 

Na kraju krajeva dolazimo da je razlika u detaljima između Samsunga i Applea - a ne to da jednog ili drugog proglasimo kompletno boljim.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.12.2021 9:42 (R36).
14 godina
neaktivan
offline
IPhone 13 - rasprava

Ima li netko Iphone 13 mini? Mobitel mi je zbog svoje veličine zapao za oko. 

 

Htio bi samo malo više saznati iz prve ruke o iskustvima s baterijom i navikama korištenja. Iako nisam ni najmanje zahtjevan korisnik, odnosno koristim mobitel isključivo za pozive/whatsapp, te ne provodim puno vremena na mobitelu.

 

U testovima s gsmarene i phonearene se vidi kako su svi modeli iz serije 13 poprilično dobri s trošenjem baterije u surfanju. Najveća razlika se pojavljuje u igranju i streamingu youtube videa. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Nemam, ali čekam neku akciju kod operatera pa ga uzmem, iako znam da je upitno hoće li biti do ljeta uopće išta, oni nemaju baš akcije na trenutne modele. Prema hrpi reviewa zaključujem da ima bateriju bolju od 12 normalnog prošle godine, a on je sasvim ok, sestra ga ima, dosta ga koristi i traje joj baterija dan normalno. A ja ni ne koristim mobitel toliko, te još planiram i smanjiti, tako da mislim da neću imati nikakvih problema sa minijem.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
R36 kaže...

Kao čovjek koji je promjenio više mobitela nego što si ti ćevapa pojeo

 

S obzirom na to da ti mene ne poznaješ, niti ja znam tko si ti, ovako složena rečenica daje naslutiti tvoj kapacitet.

 

Da objasnim šta sam mislio pod time da Iphone hardverski zaostaje.

CPU ne zaostaje po specifikacijama, već po izvedbi. Da se razumijemo, to je jedan od najbržih, ako ne i najbrži proc na tržištu, ali zbog manjkavostu u dizajnu ne može iskoristiti svoj puni kapacitet. Tj. može, ali samo na jako kratko.

Tko god ima iphone 12 zna kako u toplijim mjesecima uređaj postaje skoro neupotrebljiv nakon samo 10 - 15 min igranja igrica, ili pola sata - sat gledanja netflixa. Uređaj se pregrijava i počne smanjivati svjetlinu ekrana i radni takt samog procesora. Sve postaje sporo i iritantno. Za uređaj koji košta 8K kn, ovo je nedopustivo.

U zimskim mjesecima, ovo se dešava jako rijetko, ali kad je vani temperatura +25, to je činjenica. Pričam o iphone 12, a za pretpostaviti je da i iphone 13 ima istih problema jer su identični po dizajnu. Kao što sam rekao, imam 13 pro u kući pa javim rezultate ovo ljeto.

 

Display je 60Hz, tek sa kupnjom iphone 13 pro dobije se 120 Hz display. Dok svi ostali osnovni modeli nekakvih flagshipa nude minimalno 90 Hz. Ovo je u rangu dok je ovaca, bit će i vune.

 

 

R36 kaže...

Bugovit software - ispalio si glupost i ostao živ.

 

Počinjem se pitati da li ti uopće posjeduješ iphone? Ako nešto ne radi kako treba, to je onda šta, feature?

Da, iphone ima bugovit software. Evo samo neki od bugova na koje sam naišao u zadnja 2 - 3 tjedna.

 

Airpods ne rade kako treba. Uredno se spoje s telefonom, sve izgleda super, ali zvuk se ne čuje u slušalicama već na zvučniku telefona.
Odspojim slušalice, te ih probam ponovo upariti kao da ih prvi put spajam. Sve prođe uredno, ali i dalje zvuk se čuje na zvučniku umjesto na slušalicama.
Tek nakon šta ponovno pokrenem telefon, slušalice prorade. Ovakve stvari sam doživio samo na windowsima.

 

Haptic sounds - nakon šta isključim ovu opciju, ništa se ne dešava. Ti zvukovi se i dalje reproduciraju. Nema šta nisam probao, i na kraju sam odustao.  Ovo se dešava samo na iphone 11 ios 15.2.

 

Screen lag, stuttering -  ovo me posebno živcira. Kao da imam neki entry level android od prije 10 godina. Uglavnom, šta se dešava. U aplikaciji gmail, prilikom čitanja maila skrolanje je nepodnošljivo.

Naravno, ovo je moguće da je do gmail aplikacije, ali ista stvar se nekad, ali ne uvijek, javlja prilikom skrolanja u Settingsima šta daje naslutiti da se nešto drugo dešava.

Ista stvar je i na 13 pro koji ima 120 Hz display.

 

Pokretanjem bilo koje aplikacije dobije se samo black screen. Ovo se događa često, nebitno koja aplikacija, neka 3rd party ili od applea. Tek nakon šta se skroz zatvori app i onda opet ponovno pokrene, app proradi.

 

 

Ovo je čega se sad mogu sjetiti i šta mi se dešava skoro svaki dan.

 

 

Uglavnom, svako idealiziranje nečega kao nekakvo savršenstvo je fanboyizam, tj. kretenizam. Znam da većina koji kupe ovaj telefon, plaćaju ga na rate jer im je realno preskup.

I naravno da si ne mogu nikako priznati da nešto nije u redu, jer kako sebi opravdati u glavi da si dao toliku svotu novaca za nešto šta ne radi kako treba?

 

Da li je iphone dobra telefon? Da, po mom mišljenu trenutno jedan od boljih, ako ne i najbolji na tržištu, ali nije bez problema.

Da li taj telefon vrijedi tolike novce? Ne, ne vrijedi.

 

Pozdrav i nemoj pretjerivati s ćevapima!

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice