IPhone 13 - rasprava izdvojena tema

poruka: 373
|
čitano: 183.782
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Jedno pitanje vezano sa HDR fotografije sa iPhone-a 13 Pro i Google Photos. Primjećujem da mi sve HDR slike na google photosima izgledaju dosta ispravno.

 

Npr. slikam zalazak Sunca i na telefonu izgleda slika super. Kad je uploadam na GP, izgleda puno lošije. Sve bolje su manje življe i slika je manje svijetla, pogotovo Sunce. Iskreno, izgleda kao SDR slika a ne HDR.

 

Ima netko kakav savjet? Uploadam u "original" kvaliteti.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Jel itunes potreban za bilo kakvu komunikaciju za telefonom? Slike su mi na gphotos, muzika na youtubemusic... Razmišljam se preć na iphone ali kad se sjetim itunesa slabo mi dođe. Prvi i zadnji kojeg sam imao je bio 6s. Sve mi je bilo super na tom ekosistemu osim tih posranih itunesa.

Sve Vas Volim
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Srce Isusovo kaže...

Jel itunes potreban za bilo kakvu komunikaciju za telefonom? Slike su mi na gphotos, muzika na youtubemusic... Razmišljam se preć na iphone ali kad se sjetim itunesa slabo mi dođe. Prvi i zadnji kojeg sam imao je bio 6s. Sve mi je bilo super na tom ekosistemu osim tih posranih itunesa.

Ja osobno ne pamtim kad sam koristio pc za mobitel sto se tice glazbe i slika.

Dok sam imao samsung sve je na googlephotos,a glazba na spotify.Presao na iphone samo nastavio isto koristit tj.sad sam ukljucio jos icoud njeg placam 200gb dodatnih,tu mi je i backup i slike itunes mi ne treba.

Origin_Steam: hrka11
5 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Srce Isusovo kaže...

Jel itunes potreban za bilo kakvu komunikaciju za telefonom? Slike su mi na gphotos, muzika na youtubemusic... Razmišljam se preć na iphone ali kad se sjetim itunesa slabo mi dođe. Prvi i zadnji kojeg sam imao je bio 6s. Sve mi je bilo super na tom ekosistemu osim tih posranih itunesa.

 Nema vise iTunesa. Zamjenili su ga Apple Music, Podcasts i Apple TV

 

a za slike i muziku koristis sto god hoces, to jest sto si koristio i do sada

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 15:19 (Mitohondri).
13 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Koji je najjednostavniji nacin da folder sa slikama sa kompa prebacim na iphone? Radi se o dcim folderu s androida.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
zvone07 kaže...
Koji je najjednostavniji nacin da folder sa slikama sa kompa prebacim na iphone? Radi se o dcim folderu s androida.

ako su ti te fotke na google photos, onda samo instaliras app na iphone 

 

a ako zelis bas direktorij prebaciti na iphone, onda kao sto su ti gore naveli preko snapdropa

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
9 godina
neaktivan
offline
IPhone 13 - rasprava

Ekipa moze pomoc?

Live text mi funkcionira u kameri jer sam ukljucio tu opciju. 
Ali zanima me zasto mi ne zeli kopirati tekt iz fotografija?

Probao sam onako zadrzati prst na tekstu isto kao ljudi u recenzijama, i opet nece. 
Eto ako je netko voljan pomoci, unaprijed mu zahvaljujem. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
iDelete kaže...

Ekipa moze pomoc?

Live text mi funkcionira u kameri jer sam ukljucio tu opciju. 
Ali zanima me zasto mi ne zeli kopirati tekt iz fotografija?

Probao sam onako zadrzati prst na tekstu isto kao ljudi u recenzijama, i opet nece. 
Eto ako je netko voljan pomoci, unaprijed mu zahvaljujem. 

 Evo uspio sam rjesiti problem.

Ugl moras prebaciti na Engleski jezik i zatim vratiti na Hrvatski, i onda sve radi. 
Eto ako sam nekome pomogao drago mi je...

9 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Prebacit kako?

Dakle prebacim na engleski, uslikam, kopiram tekst koji hoću, zatim vratim na hrvatski? I tako svaki put?
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava

Jezik sustava mora biti engleski, regija može biti Hrvatska i radit će. Kroz neku narednu nadogradnju bi trebao biti dodan i hrvatski jezik. Sada kada se i kopira ne kopira hrvatske znakove jer nisu podržani.

9 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
U redu, hvala kolega!

Pitanje. Sljedeći tjedan mi dolazi iP 13 Pro Max 512GB, zanima me na koji način prebacit poruke s WhatsApp-a i Viber-a u iCloud, tako da kad stigne uređaj, iste te poruke mogu vidjet i ondje?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
zvone07 kaže...
Koji je najjednostavniji nacin da folder sa slikama sa kompa prebacim na iphone? Radi se o dcim folderu s androida.

 

Mitohondri kaže...
zvone07 kaže...
Koji je najjednostavniji nacin da folder sa slikama sa kompa prebacim na iphone? Radi se o dcim folderu s androida.

ako su ti te fotke na google photos, onda samo instaliras app na iphone 

 

a ako zelis bas direktorij prebaciti na iphone, onda kao sto su ti gore naveli preko snapdropa

 

 

 

Da li snapdrop može bypassati zabranu iPhone-a da se drag/drop metodom uploada išta osim JPEG formata na iPhone (u DCIM)? Najveća debilana je to što ne prihvaća čak niti HEIC format slike u kojim iPhone po defaultu sprema slike.

9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
playjob kaže...
Prebacit kako?

Dakle prebacim na engleski, uslikam, kopiram tekst koji hoću, zatim vratim na hrvatski? I tako svaki put?

 Kolega, nisam napisao "i tako svaki puta". Samo jednom odes i prebacis na engleski jezik i onda nakon 4-5 sekundi vratis na hrvatski jezik i trajno ti ostaje ta opcija kopiranja u slikama. To sa prebacivanjem jezika mu dođe kao bug. Ali eto poslije radi na HR jeziku. Samo naravno kopira slova bez kvačica (npr. nece pisati "zašto" već "zasto".)

 

 

9 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
E to to, to me zanimalo. Shvatio sam to na dva načina, prvo kao bug, drugo kao da je ta opcija kopiranja teksta podržana samo na engleskom jeziku.
13 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Iznimno zanimljiv video uradak, moram priznati da me u jednu dvije činjenice uopće nije iznenadio krajnji rezultat, ali jedna me je OČITA činjenica užasno iznenadila, čak štoviše razočarala. 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
bAKeth kaže...

Možda Snapdrop? Cross platform je ali oba uređaja moraju biti na istoj mreži.

Sil kaže...

 Meni se kao najbolja opcija za sharing pokazao Google Photos. "Problem" je ako imaš dosta fotografija a pogotovo video zapisa, brzo ćeš doći u situaciju da ideš na neke modele pretplate. 

 

Evo mene opet, sa utiscima posto sam probao, pa ajmo reci i jedno i drugo.

 

Snapdrop mi radi ok dokle god saljem 1-5 slika, ako ih je vise jednostavno nisam mogao sloziti da radi. Jbg, situacija je takva da saljem inace vise slika, ali mi jednostavno kod vise od 10 slika ne radi, uz "connection interrupted" error (tako da mozda je i do mene, tocnije mojeg neta).

 

Google Photos nisam probao ali sam se odlucio na Amazon Photos jer vec placam Prime pa imam unlimited storage preko njih. Oni mi sve u svemu rade odlicno, i ako cijeli dan slikam, taj cijeli dan mogu uz jedan klik posherat bilokome putem sherable linka. Tako da mi je za sada Amazon Photos skroz ok.

 

Ima doduse jedan mali nedostatak - automatski backup mi backupa slike, no kad brisem slike iz Galerije/Photos aplikacije od iPhonea, onda mi to ne obrise i u Amazon Photos folderu (ne synca se). Mozda previse trazim ali to me dovodi do mojeg sljedeceg pitanja: Dal neki od drugih servisa (tipa Google Photos) odradjuje upravo to?

Try and fail, but never fail to try.
7 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
ATJLučko kaže...

Iznimno zanimljiv video uradak, moram priznati da me u jednu dvije činjenice uopće nije iznenadio krajnji rezultat, ali jedna me je OČITA činjenica užasno iznenadila, čak štoviše razočarala. 

 šta je teško napisati šta te razočaralo ? Čemu ovo pisanje u kodovima ?

13 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Jedan vrlo zanimljiv video!

LINK;

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
MadDogMattis kaže...
ATJLučko kaže...

Iznimno zanimljiv video uradak, moram priznati da me u jednu dvije činjenice uopće nije iznenadio krajnji rezultat, ali jedna me je OČITA činjenica užasno iznenadila, čak štoviše razočarala. 

 šta je teško napisati šta te razočaralo ? Čemu ovo pisanje u kodovima ?

Kolega, na moju veliku žalost, niste dobro odradili domaći uradak. 
Da ste pogledali video do kraja, uočili bi ste da je Samsung S21 Ultra definitivno bio najslabija karika u lancu testiranih mobilnih gadgeta. 
Osobno, da sam CEO po bilo kojem osnovu u Samsungu, nakon ovakvog videa, učinio bih repeticiju istog, i ako bi rezultati bili unutar 90% identični onima iz videa, upucao se u glavu. 

Dvije činjenice koje su me ugodno iznenadile, ustvari oduševile su prva dva mjesta za iPhone 13Pro Max i iPhone 12Pro Max, gdje su ostatak ekipe poderali, kao svinja masnu krpu. 
U ovakvom kontekstu, stvarno ne vidim smisla da konkretno Samsung više uopće ikada pokuša učiniti flagship killer model mobilnog gadgeta, jer evidentno neznaju, niti mogu. 

ATJ Lučko
8 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Daj ne ispituj ga onda dolazi bzvz i drobi
7 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
ATJLučko kaže...

Kolega, na moju veliku žalost, niste dobro odradili domaći uradak. 
Da ste pogledali video do kraja, uočili bi ste da je Samsung S21 Ultra definitivno bio najslabija karika u lancu testiranih mobilnih gadgeta. 
Osobno, da sam CEO po bilo kojem osnovu u Samsungu, nakon ovakvog videa, učinio bih repeticiju istog, i ako bi rezultati bili unutar 90% identični onima iz videa, upucao se u glavu. 

Dvije činjenice koje su me ugodno iznenadile, ustvari oduševile su prva dva mjesta za iPhone 13Pro Max i iPhone 12Pro Max, gdje su ostatak ekipe poderali, kao svinja masnu krpu. 
U ovakvom kontekstu, stvarno ne vidim smisla da konkretno Samsung više uopće ikada pokuša učiniti flagship killer model mobilnog gadgeta, jer evidentno neznaju, niti mogu. 

 Koristim samo iPhone, android nebi nikad koristio, ali ovaj fanboyizam je odvratan i nepotreban.

Ja se uopće ne zamaram drugim uređajima.

16 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Jedan od idiotskijih testova koji se može napraviti…

Da, Apple ima već nekoliko generacija najbrže čipove i kaj onda? Doslovno sam koristio većinu Android flagshipova do prije godinu dana i sada korsitim 12 Pro Max. U svakodnevnom “radu” doslovno nema nekog vidljivog benefita od tog super ultra brzog procesora.

Samsung telefoni, flagship Xiaomi i Huawei nekad i dalje imaju ogromne prednosti nad Iphoneom, kao što Iphone u nekim poljima ima ogromne prednosti nad Android flagship telefonima. Na kraju ja Iphone koristim jer je Apple Watch miljama ispred svih drugih, iako im je baterija tu smijurija.

Sve ostalo je stvar navike, potrebe i osobne prefrencije.
12 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Mislim da ovdje ima "specijalac" koji će ovo kupiti. Neka samo provjeri da li mu mob podržava krpicu 

https://www.bajtbox.com/apple-krpica-za-ciscenje-25-eura-sramota/

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
IPhone 13 - rasprava

Nisam skroz zadovoljan HDR-om na dnevnim fotkama na 13 pro max.

Sjene često budu pretamne, čak na finalnoj fotki tamnije i s više kontrasta nego kad gledam prizor preko viewfinder. 

Ne znam kakva je inače praksa, mijenjaju li takve stvari putem updejta, ali vidim da nisam jedini koji je to primijetio 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2021 17:03 (Nod14).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Nod14 kaže...

Nisam skroz zadovoljan HDR-om na dnevnim fotkama na 13 pro max.

Sjene često budu pretamne, čak na finalnoj fotki tamnije i s više kontrasta nego kad gledam prizor preko viewfinder. 

Ne znam kakva je inače praksa, mijenjaju li takve stvari putem updejta, ali vidim da nisam jedini koji je to primijetio 

 

Slažem se, ako sve prepustim automatici, fotke po danu ili sumraku često ispadaju primjetno tamnije nego što zaista jesu. Kužim da se Apple fura na "realnu" fotografiju za razliku od Samsunga i Kineza koji vole da stvari izgledaju svjetlije i vibrantnije ali definitivno trebaju poraditi na algoritmu. Koristim "standard" mod slikanja, ne želim slike koje izgledaju umjetno, ali ne želim niti svako malo tapkati po ekranu da ručno namjestim ekspoziciju.

9 godina
neaktivan
offline
IPhone 13 - rasprava

Pozdrav
Jedno brzinsko pitanje
Iphone 13 pro max, podrzava punjenje od 27w
E sad dal sam ja lud, ili orginal apple punjaca od 27w nema za kupit?!?
Nudi mi samo neke alternativne punjace 30w itd koji nisu orginal apple
Hvala!

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Dopusta 27W, ali mislim da razlika u duljini punjenja nije nesto osjetna. Apple prodaje zidne adaptere od maksimalno 20W.
9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 13 - rasprava

Koja je sramota taj apple, to su čuda, kao da kupis auto od 600 konja, a ima kocioni sistem od auta sa 100 konja.. Koja retardacija, nevjerovatno
Ugl, da li moze sta bit ako se puni s nekakvim aftermarket punjacem malo kvalitetnijim od 30w?

9 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Možeš i 100W priključit, svejedno je maksimalna propusnost 27W ili deklariranih 20. Uzmi neki Xiaomijev i peglaj.
16 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Ima tko 13 mini?

 

Razmišljam o promjeni mobitela u kojemu bih koristio dvije kartice, privatnu i službenu. Obje su HT tako da bi na iPhoneu to trebalo funkcionirati koliko ja znam jer jedna može biti kao eSIM, ispravite me ako griješim.

 

Trenutno koristim Note 10, nisam baš ljubitelj iOSa jer puno jednostavnih stvari koje na ovome imam je nemoguće za imati na iOSu, ali eto, ili ću sada probati ili ostajem na N10, samo bateriju novu staviti i dobar je za još 12-24mj.

 

Lomim se između 13 mini i 13 Pro. Kod Pro-a mi je prednost 120hz ekran i bolja baterija, kod minija veličina što je veliki plus, time bih se eventualno i navikao na manje korištenje mobitela.

 

Pa me zanima kako bi to funkcioniralo sa 2 kartice na miniju? 3 maila bi bila spojena, 4g većinu dana, IG, WA, pozivi, ništa pretjerano, ali nije da se neće koristiti. Kakve su šanse da baterija normalno izdrži dan? Prema svim mogućim reviewima na netu imam dojam da ne bi trebalo biti problema jer nisam zahtjevan korisnik, ali opet, sa dvije kartice se možda situacija mijenja. I cijena je naravno faktor, jer mini mogu uzeti za cca 5600 dok Pro nema ispod 7800-9300, ovisno o tarifi, što još razmišljam je li previše za mobitel, a nekako mi naginje da je.

 

Savjeti, iskustva?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice