Apple iPhone 12

poruka: 504
|
čitano: 159.039
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Apple iPhone 12

Iphone 12 Pro - 14.5.1. software - baterija mi je ista kao i na IOS 14

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
ProTeinZ kaže...
neznam kako je vama ali meni na pro max baterija se trosi brzo..

 Meni nikad bolja. 5:30h SOT i legnem s 50%. Wifi, 5G, BT uvijek on.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
Meni katastrofa na običnom iPhone 12. 2,5 SoT 11% baterije u 20h
12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
ja zagasio 5g pa štelam na 4g.. je moze to biti uzrok brzom trosenju
battlenet: SUGARfree#21113
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
sad sam stavio 14.6 RC pa cemo vidit kako ce bit
a prethodno sam bio na 14.6 db3
battlenet: SUGARfree#21113
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
kolika je razlika u trosenju baterije na 5g i na 4g? ima li drasticne razlike? ili banalne..
zasad sam na 4g i baterija je super (ios 14.6 RC)
battlenet: SUGARfree#21113
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Mislim da su to dosta dobro odradili. 5G se automatski gasi ako se prepozna da je signal loš i troši se dosta baterije.
13 godina
offline
Apple iPhone 12

Ja imam na običnoj 12 uključen samo 4G i trenutno sam na 4 sata SoT-a i 63% baterije (iOS 14.5).

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Apple iPhone 12

nego, jel klikate "allow" ili "dont allow" za tracking na appovima :) ?

 

citam bas ovih dana frku paniku oglasivaca nakon sto je apple omogucio korisnicima taj izbor na svojim uredajima.

 

sve si mislim, cek pa kad je bio taj trenutak kad smo mi korisnici izgubili uopce taj izbor ili ga nikada nije ni bilo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
3dfx kaže...

nego, jel klikate "allow" ili "dont allow" za tracking na appovima :) ?

 

citam bas ovih dana frku paniku oglasivaca nakon sto je apple omogucio korisnicima taj izbor na svojim uredajima.

 

sve si mislim, cek pa kad je bio taj trenutak kad smo mi korisnici izgubili uopce taj izbor ili ga nikada nije ni bilo?

 ja kliknem don't allow..pa nek oni meni plate da me prate 

 

fejs insta se prijete da će morat naplaćivat app ak ne dozvolimo..pa nek probaju

tko zna zna tko ne zna ima ko zna
12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
neka to meni stoji ovako sto je sigurno je sigurno..
battlenet: SUGARfree#21113
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple iPhone 12

Pozz ekipa,

 

Trenutno razmisljam o kupovini novog mobitela i nakon duzeg vremena koristenja Androida vec ozbiljno razmisljam da si ponovo nabavim iPhone. Ukoliko bih uzimao isao bih na 12 pro max model.

Ono sto me znaima i sto mi je bitno je da li se kod nas mogu koristiti dvije SIM kartice u jednom iPhone uredjaju ili je idalje podrska samo za jedan SIM posto u trenutnom mobu imam dvije kartice??

 

Trazio sam na netu ali koliko vidim jedino sam nasao neka objasnjenja vezana za dual SIM za regiju Kina pa da li netko ima iskustva ovdje kod nas. 

 

Unaprijed zahvalan. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Nisam ziher, ali negdje mi se čini da sam pročitao da kod nas samo t mobile podržava esim, možda sam 100% u krivu.

Iskreno bih pričekao iphone 13, najavljuje se 120hz ekran, bolja kamera i tko zna kaj još od poboljšanja i ziher bude 12 serija malo jeftinija kada novi izađe.
12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
HAL kaže...
Nisam ziher, ali negdje mi se čini da sam pročitao da kod nas samo t mobile podržava esim, možda sam 100% u krivu.

Iskreno bih pričekao iphone 13, najavljuje se 120hz ekran, bolja kamera i tko zna kaj još od poboljšanja i ziher bude 12 serija malo jeftinija kada novi izađe.

 Esim radi i na A1, kod mene je taj slucaj.

12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Dr. Vicko kaže...

Pozz ekipa,

 

Trenutno razmisljam o kupovini novog mobitela i nakon duzeg vremena koristenja Androida vec ozbiljno razmisljam da si ponovo nabavim iPhone. Ukoliko bih uzimao isao bih na 12 pro max model.

Ono sto me znaima i sto mi je bitno je da li se kod nas mogu koristiti dvije SIM kartice u jednom iPhone uredjaju ili je idalje podrska samo za jedan SIM posto u trenutnom mobu imam dvije kartice??

 

Trazio sam na netu ali koliko vidim jedino sam nasao neka objasnjenja vezana za dual SIM za regiju Kina pa da li netko ima iskustva ovdje kod nas. 

 

Unaprijed zahvalan. 

 E sim ti imaju T-com i A1. E sim ti nema - Tomato, Bonbon, Simpa, Telemach.

 

S updateom 14.5 - otključano je 5G na oba sim "utora"...

 

Tako da nemaš brige ako imaš A1 ili T-com.

16 godina
offline
Apple iPhone 12

Jel netko zna kako ubaciti stari Whatsapp backup u postojeće Whatsapp poruke? Kako se nove ne bi izbrisale.

Isto pitanje i za Viber.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.5.2021 20:15 (makopos).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
redovno sam backup radi i viber i watsap, kad god reinstaliram samo potegnem backup sa clouda
battlenet: SUGARfree#21113
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
ProTeinZ kaže...
redovno sam backup radi i viber i watsap, kad god reinstaliram samo potegnem backup sa clouda

 On zeli integrisati postojece poruke i backup poruke. 

12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
makopos kaže...

Jel netko zna kako ubaciti stari Whatsapp backup u postojeće Whatsapp poruke? Kako se nove ne bi izbrisale.

Isto pitanje i za Viber.

 Nikako

13 godina
offline
Apple iPhone 12

Kao iOS developer, savjetujem svima da updejtaju na iOS 14.6 jer je 14.5.1 katastrofa, imali smo takvih pi*darija sa 14.5 i 14.5.1 da mi je došlo da se ostavim karijere i odem Android radit. 

Iskreno, neznam kako je prošao QA 14.5. a posebno 14.5.1 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
assassin.st kaže...
makopos kaže...

Jel netko zna kako ubaciti stari Whatsapp backup u postojeće Whatsapp poruke? Kako se nove ne bi izbrisale.

Isto pitanje i za Viber.

 Nikako

 

Razmišljam si o onim 3rd party backup programima kojima se isto može backupati Whatsapp i Viber, s njima probat odraditi razne opcije povratka poruke bez brisanja novih poruka.

16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Pozzz ekipa,

Moze li jos jedno pitanje vezano za iOS. Vec duze vrijeme na androidu i PC-u kao primarni servis za pohranu koristim Microsoftov Onedrive pa me zanima da li je on u potpunosti funkcionalan na iOS u smislu da mogu raditi pohranu dokumenata i da li automatski pohranjuje fotke slikane kamerom telefona.

Koliko sam procitao na netu ove stavke iznad je malo konfuzno dok sam vidio da je iCloud default za kontakte i općenitu pohranu postavki telefona i aplikacija.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12

Nedavno sam presao s Androida na iOS i kao i ti OneDrive mi je bio primarni servis za cloud pohranu. U postavkama iClouda sam otkvacio backup fotki, instalirao OneDrive i bez ikakvih problema mi dize fotke na cloud kad god sam na wifi-u

 

lp

and the heavens shall tremble
15 godina
offline
Apple iPhone 12

Ekipa,

Zašto mi Iphone ne šalje SMS poruke? Uređaj je nov 12 pro max 256gb.

 

 

Battlelog: MUDO_HR
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
RonoN kaže...

Nedavno sam presao s Androida na iOS i kao i ti OneDrive mi je bio primarni servis za cloud pohranu. U postavkama iClouda sam otkvacio backup fotki, instalirao OneDrive i bez ikakvih problema mi dize fotke na cloud kad god sam na wifi-u

 

lp

 iOS na mobu sam koristio bas daaavno na prastarom 3GS i od tada sam u Android taboru. 

Do prije dvije godine sam koristio iPad pro pa sam djelimicno upoznat sa nekim novijim verzijama iOS-a ali iPad je drugaciji od iPhone-a pa kakav je prelazak u smislu povlacenja podataka sa android telefona, kakva su ti iskustva. 

 

Vidim da ima neka aplikacija koja fakticki ti povuce sadrzaj koji zelis, pa je li u mogucnosti npr prenijeti sadrzaj WhatsApp i Viber poruka ili cu ih morati startati od pocetka ??

 

Da li je sta pojednostavljeno prebacivanje sadrzaja sa iPhone-a na PC ili sve idalje ide preko onog nesretnog iTunes-a (nikad mi taj program nije sjeo k srcu)??

 

Sad kad su uveli widgete, postoji li widget za kontakte da mogu staviti par najbitnijih kontakata direktno na radnu povrsinu da budu dostupni za brzo zvanje ??

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2021 23:08 (Dr. Vicko).
16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Dr. Vicko kaže...
RonoN kaže...

Nedavno sam presao s Androida na iOS i kao i ti OneDrive mi je bio primarni servis za cloud pohranu. U postavkama iClouda sam otkvacio backup fotki, instalirao OneDrive i bez ikakvih problema mi dize fotke na cloud kad god sam na wifi-u

 

lp

 iOS na mobu sam koristio bas daaavno na prastarom 3GS i od tada sam u Android taboru. 

Do prije dvije godine sam koristio iPad pro pa sam djelimicno upoznat sa nekim novijim verzijama iOS-a ali iPad je drugaciji od iPhone-a pa kakav je prelazak u smislu povlacenja podataka sa android telefona, kakva su ti iskustva. 

 

Vidim da ima neka aplikacija koja fakticki ti povuce sadrzaj koji zelis, pa je li u mogucnosti npr prenijeti sadrzaj WhatsApp i Viber poruka ili cu ih morati startati od pocetka ??

 

Da li je sta pojednostavljeno prebacivanje sadrzaja sa iPhone-a na PC ili sve idalje ide preko onog nesretnog iTunes-a (nikad mi taj program nije sjeo k srcu)??

 

Sad kad su uveli widgete, postoji li widget za kontakte da mogu staviti par najbitnijih kontakata direktno na radnu povrsinu da budu dostupni za brzo zvanje ??

Sadrzaje poruka nisam prenosio, dok sam kontakte bey problema exportao iy googlea u iCloud i sve 5.

U biti na androidu sam zadrzao poslovni dio a iPhone mi je sada iskljucivo za privatne potrebe

 

Prebacivanje sadryaja ide flawless, ali doma ne koristim pc vec ipad i macbook - taj dio radi fantasticno (pogotovo kad radim nes za macbookom, prekinem, legnem na kauc, uzmem ipad i nastavim gdje sam stao... bilo da je u pitanju youtube, knjiga, web stranice u safariju...)

 

U AppStoreu postoje razni Widgeti za kontakte, ali ih nisam jos isprobao

 

 

and the heavens shall tremble
9 godina
offline
Re: Apple iPhone 12

Moraš omogućiti slanje SMS poruka u postavkama. 
Uđi u settings pa messages i tu trebaš uključiti send as SMS.
Po defaultu je to isključeno jer apple želi da koristimo iMessage

15 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Uključeno mi je to, ali i daljen šalje sms.
Battlelog: MUDO_HR
6 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
moram priznati da sam pomalo razočaran baterijom na iP12, imam ga otkako je izašao. A battery health mi je već na 96%, dok na starom iP 11 Pro još uvijek na 100% a kupio ga takodjer pri izlasku. Drži on meni cijeli dan. Ne kažem ništa, ali me taj healt brine. A sve isto radim kao i sa prijašnjim modelom.

Nadam se da će novi iP 13 imati nešto jaču bateriju. A i uzimam ‘ pro ‘ model bez obzira na sve.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Baterija na iPhoneima je tesko smece i racunaj da ce ti u roku max godine i pol health biti ispod 90% i vise nece drzati ni jedan dan.. ja sam tri i pol godine to trpio i od onda za mana iPhone ne postoji
 
0 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice