Apple iPhone 12

poruka: 504
|
čitano: 158.939
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Apple iPhone 12

daj ti meni taj ćaomi sa 3 dana baterije i "svim upaljenim" pa da vidimo koliko to traje. daj gps cca pol sata, deezera sat i pol dnevno preko bluetootha u autu, kombinacija 4g/wifi 50-50, sat do 2 razgovora na dan, sync outlooka i gmaila, nešto potpisivanja dokumenata u officeu i fotkanje svakakvih gluposti i isprobavanje kamere za vlastiti gušt.

 

ako taj mobitel to izdrži 3 dana, evo prodajem ovaj oneplus i kupujem taj ultra model.

yippee ki-yay
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
Sil kaže...
Ne znam za Xiaomi. Nisam imao i koristio tako da ne mogu komentirati. Znam da sam klincima svojevremeno kupio neke midrange Xiaomi i dosta su dobro podnosili dječja maltretiranja. Baterije su bile skroz ok na tim uređajima.

Način korištenja tebe i mene je vjerojatno bitno drugačiji tako da je teško komentirati tvoja i moja očekivanja. Ja o uređaju koji mogu koristiti puna dva dana mogu samo sanjati. :) Stavljao sam puno puta screenshotove tako da mi se sad ne da tražiti ali za usporedbu S20+ je u prosjeku bio na oko 150% za 24 sata. iPhone 12 je na nekih 70-80% za isto vrijeme. Takav skok za uređaj koji ima skoro 1.500 mAh manju bateriju mene impresionira. To je moj način korištenja i moj dojam. Za svaku pohvalu što se mene tiče. A nadam se da ćeš i ti podijeliti svoja iskustva kad budeš u prilici a ne samo posprdno se nabacivati paušalnim komentarima na osnovu ne znam čega...

Naravno, teško je to uspoređivati, netko jaše po mobitelu po cijeli dan, a netko ne. Svejedno dnevno punjenje mobitela trenutno radim samo sa iPhone X. Isto je bilo i prije nego sam uzeo prvi Android, tada sam imao iPhone 6 koliko se sjećam i već je bio jednom do dva puta dnevno na punjaču. Uglavnom još nisam imao Android koji sam morao puniti jednom dnevno, možda sam imao sreće, nemam pojma, ali tako je. Svaki iPhone mi je u startu bio ok, ali niti jedan nije mogao preko dan i po, a nakon godine korištenja padne na max. dan. Zato se nadam da će sa dvanaesticom to biti puno puno bolje.

 

Samsung se inače pokazao kao dosta loš po pitanju baterije, nije ni približno dobar kao neki Huawei i Xiaomi uređaji.

 

Apachy kaže...

daj ti meni taj ćaomi sa 3 dana baterije i "svim upaljenim" pa da vidimo koliko to traje. daj gps cca pol sata, deezera sat i pol dnevno preko bluetootha u autu, kombinacija 4g/wifi 50-50, sat do 2 razgovora na dan, sync outlooka i gmaila, nešto potpisivanja dokumenata u officeu i fotkanje svakakvih gluposti i isprobavanje kamere za vlastiti gušt.

 

ako taj mobitel to izdrži 3 dana, evo prodajem ovaj oneplus i kupujem taj ultra model.

Može Spotify umjesto deezera? 

 

To je nekakav maksimum koji trenutno imam, ali ne ide ispod dva dana i to je kad ga baš opteretim, ali uz nekakvo moje prosjećno korištenje ide i do tri dana.

 

U usporedbi s ovim što si nabrojao ja nemam toliko razgovora, nisam ljubitelj toga i obično sam na oko sat vremena dnevno. GPS imam i preko pola sata, spotify i bluetooth prije pola sata nego sat, 4g/wifi 50-50 nisi stavio koliko sat, dva, tri... kod mene je vjerojatno oko 3-4h s tim da je barem 70% wifi, sync 4 mail accunta + tri gmaila, fotkanje, whatsapp, crypto čuda, scheduler, task app.

 

Probati ću napraviti test prema ovome što si napisao, samo reci koliko dnevno surfanja da se znam ograničiti.

 

Koji oneplus imaš?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
mzopg kaže...

Može Spotify umjesto deezera? 

 

To je nekakav maksimum koji trenutno imam, ali ne ide ispod dva dana i to je kad ga baš opteretim, ali uz nekakvo moje prosjećno korištenje ide i do tri dana.

 

U usporedbi s ovim što si nabrojao ja nemam toliko razgovora, nisam ljubitelj toga i obično sam na oko sat vremena dnevno. GPS imam i preko pola sata, spotify i bluetooth prije pola sata nego sat, 4g/wifi 50-50 nisi stavio koliko sat, dva, tri... kod mene je vjerojatno oko 3-4h s tim da je barem 70% wifi, sync 4 mail accunta + tri gmaila, fotkanje, whatsapp, crypto čuda, scheduler, task app.

 

Probati ću napraviti test prema ovome što si napisao, samo reci koliko dnevno surfanja da se znam ograničiti.

 

Koji oneplus imaš?

ako tako koristis mob, na iphoneu ce ti onda 4 dana trajati baterija.

 

standby drain je na iphonu 4 puta boji nego na androidu. ako meni sa 12mini moze 48h sa 4h SoT, teci na 12 ce ziher to bit 4 dana bez problema

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 19:56 (Mitohondri).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
Mitohondri kaže...

ako tako koristis mob, na iphoneu ce ti onda 4 dana trajati baterija.

 

standby drain je na iphonu 4 puta boji nego na androidu. ako meni sa 12mini moze 48h sa 4h SoT, teci na 12 ce ziher to bit 4 dana bez problema

Znači ne koristim previše mob? Što onda drugi rade s njima, ne ispuštaju ih iz ruke?

Možda zato što imam dva poslovni i privatni, pa se malo podijeli potrošnja. 

 

4 dana bi bilo vau, ali da dobijem do tri dana bio bi super zadovoljan.

 

Taj standby drain vidim da je mnogima problem, meni evo sad na Mi Note 10 preko noći izgubi 2-3%, s tim da ga stavljam u "avion" i ostavim samo wifi upaljen radi notifikacija.

3 godine
protjeran
offline
Re: Apple iPhone 12
Mitohondri kaže...

standby drain je na iphonu 4 puta boji nego na androidu. ako meni sa 12mini moze 48h sa 4h SoT, teci na 12 ce ziher to bit 4 dana bez problema

  4h sot u dva dana? to mi zvuči kao da koristiš mob samo dok te neko zove ili pošalje poruku i obrnuto. Tebi bi onda Mate 20 Pro držao minimalno 3 dana, možda i 4.

 

Tolko malo sam imao jedino na G4 koji je imao katastrofalnu bateriju, inače sve ostalo više od toga. Kod mene tih 4h sot sigurno ne bi izdržalo 48h, ali dan bi izgurao.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 20:20 (foofajter).
12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Na mreži sam cca 6-7 sati dnevno, surfanje navečer sitno možda pola sata, 45 min.

OP 7T Pro je fon.
yippee ki-yay
5 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
foofajter kaže...
Mitohondri kaže...

standby drain je na iphonu 4 puta boji nego na androidu. ako meni sa 12mini moze 48h sa 4h SoT, teci na 12 ce ziher to bit 4 dana bez problema

  4h sot u dva dana? to mi zvuči kao da koristiš mob samo dok te neko zove ili pošalje poruku i obrnuto. Tebi bi onda Mate 20 Pro držao minimalno 3 dana, možda i 4.

 

Tolko malo sam imao jedino na G4 koji je imao katastrofalnu bateriju, inače sve ostalo više od toga. Kod mene tih 4h sot sigurno ne bi izdržalo 48h, ali dan bi izgurao.

sve zavisi kako koji dan koristim mob i sta na njemu koristim

 

imao sam Mate 20 Pro, presao sa S20+ na mini

 

nije ista potrosnja imati 2 sata upaljenu navigaciju ili 2 sata gledati film ili igrati 2 sata neku igru, oboje imaju 2h SoT ali jedna trosi bateriju puno vise od druge ili trece

 

danas od appova na listi po potrosnju su, slack, whatsapp, gmail, youtube, outlook, skype, google news, opera. skinut sa punjaca u 7:00h sad je 21:24h baterija je na 87%

 

opcenito se ljudi previse zamaraju sa tim baterijama, umjesto da samo koriste mobiltel i brinu o bateriji ako ga moraju puniti tokom dana, onda je razlog ili stvarno extremno koristenje ili je baterija defektna

 

ne sjecam se niti jednog mobitela u zadnjih 4 godine na kojem mi baterija nije trajala minimalno od 6h ujutro do 23h navecer

www.youtube.com/TerabitTV
3 godine
protjeran
offline
Re: Apple iPhone 12
Pa sve jasno. Sot na neki način i je mjerilo i nije, ovisi o aplikacijama koje se koriste i koliko. A i opet logično je ako imaš 4h sot, a baterija ti drži dva dana, da si mobitel manje koristio, tj. nisi otvarao neke stranice sto puta samo iz dosade, visio na jutubu i gledao gluposti itd...

Meni mate može izdržat i tri dana, al će mi sot biti 4h vjerojatno, a ovako kroz dan-dva imam 6-7h.

Ali mi je stvarno čudno da si samo 16% potrošio kroz dan, pa makar i uz ove app koje si nabrojao, a koje nisu ekstra potrošači izuzev youtubea.

Idući mob će mi biti ajfon pa kud puklo da puklo. Ili ću ga prodat nakon mjesec dana ili ću ga imat par godina s obzirom da nisam imao iphone pa ne znam kak će taj eksperiment završit. Ali neću žurit s kupnjom, Mate može još puno toga dati, imam ga tek 13 mj...
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 21:35 (foofajter).
16 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Ako ti je S20+ na 120Hz trajao od jutra do navečer bez nadopunjavanja svaka čast. Meni se to nije dogodilo... Inače, po svemu ostalom odličan. Ali da ne idem u off topic... Trajanje baterije je prilično osobna stvar. Ono što bi mi recimo bilo bitno da netko kaže je na xy mobitelu mu je trajalo toliko a sad mi traje toliko. Svi mi imamo svoje uzorke korištenja i najbolja usporedba je upravo tako nešto.

Previše forsiranja da se kaže kako baterija nas iPhone nije ništa spektakularno. Treba biti pošten i priznati što je ok a što ne. Na kraju, ovo je tema za iPhone 12 i sad trpati ovdje primjere za neke prastare modele mi nema smisla. Nekad je bilo tako, stvari su se popravile i to je to.
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
foofajter kaže...
Pa sve jasno. Sot na neki način i je mjerilo i nije, ovisi o aplikacijama koje se koriste i koliko. A i opet logično je ako imaš 4h sot, a baterija ti drži dva dana, da si mobitel manje koristio, tj. nisi otvarao neke stranice sto puta samo iz dosade, visio na jutubu i gledao gluposti itd...

Meni mate može izdržat i tri dana, al će mi sot biti 4h vjerojatno, a ovako kroz dan-dva imam 6-7h.

Ali mi je stvarno čudno da si samo 16% potrošio kroz dan, pa makar i uz ove app koje si nabrojao, a koje nisu ekstra potrošači izuzev youtubea.

Idući mob će mi biti ajfon pa kud puklo da puklo. Ili ću ga prodat nakon mjesec dana ili ću ga imat par godina s obzirom da nisam imao iphone pa ne znam kak će taj eksperiment završit. Ali neću žurit s kupnjom, Mate može još puno toga dati, imam ga tek 13 mj...

ma danas ga nisam uopce koristio, to je sve nekoliko sekundi, pogledas poruke, odgovoris, procitas mail odgovoris, skype chat i ides dalje. radim od doma pa nemam vremena za mob previse :D

 

1h SoT cca

 

ovdje imas SS neke potrosnje

 

nisam gledao da li ima za iPhone nesto slicno kao GSam Battery Monitor za Andorid, jer mi se cini da ovo sto pise kod batterije na iPhonu nije SoT od kada si ga napunio do 100%, vec SoT prosjek zadnjih 24h, tako da nije tocan taj parametar kada gledas trajanje baterije vise od 24h

 

neka me isprave ako grijesim ovi koji koriste iPhone duze vrijeme

www.youtube.com/TerabitTV
10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12

Ja mogu reći da je meni na ip11 pro najbolja baterija od svih mobitela koje sam koristio do sad.  (mi10,P40p,S20+,Oneplus 7pro)
Punim ga jednom dnevno (prosjek 20 minuta)

Cca prosjek 65% potrošnja dnevno  (znači isto koristim sve mobitele)
SOT preko 6h. (Najviše sam imao 9:50h SOT cca 100% potrošnja

 

Battery drain preko noći 0-1%


Tri emaila 
Non stop bluetooth (apple watch)
GPS ne gasim (također zbog apple watcha)
Ostalo klasika, surfanje,itd
Danas 24 poziva

Baterija na iPhone-u npr X i 11,12 razlika nebo i zemlja.
Problem je što dosta ljudi priča negativno a uopće ne koriste iPhone.

Itd... itd...

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 22:16 (Dario7).
 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
@Mitohondri imaš opciju za unazad 24h potrošnju i od ponoći do ponoći.
Ali lijepo piše koliko je potrošena baterija u tom danu i koliki je SOT za taj dan.
8 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Sil kaže...
Osvrt na bateriju... Moj robot usisavač ima 5200 mAh bateriju. ;) Nije sve u kapacitetu baterije. Na iPhone 12 uopće ne razmišljam o autonomiji iako je baterija ispod 3000 mAh. Izgura cijeli dan kako god... I još ostane. IOS ima fantastičnu optimizaciju potrošnje. Standby je vrhunski. Ako je nešto u kategoriji pluseva, to je sigurno autonomija.

 ajmo test, ako imas iphone. Koliko bude baterija izdržala ako slušaš glazbu cijeli dan preko bluetooth povezan sa slušalicom? Jer meni nije dosta da izgura dan, meni treba 2 dana minimalno. Toliko otprilike moj izdrži tj xiaomi. Poanta je da ako ja navečer moram negdje izmenada ići da se ne dogodi da je baterija pri kraju. Ma da moram priznati da u tijeku dana znam dopunjavati bateriju i ako je 70% puna, recimo navika, može se ako sam kod kuće ali ako sam u pokretu onda nebas. Nije mi cilj omlažavati iphone, ali mi je već pun ku rac kada im je važnije da iphone bude tanji nekoliko mm nego da stave malo bolju bateriju i ako bude malo deblji. 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
Dario7 kaže...
@Mitohondri imaš opciju za unazad 24h potrošnju i od ponoći do ponoći.
Ali lijepo piše koliko je potrošena baterija u tom danu i koliki je SOT za taj dan.

ok.

 

mene jebe sljedece, kad smo vec kod SoT i baterije 

 

koliko ja kuzim nigdje nije prikazano koliki ti je ukupni SoT 100%>0% 

 

recimo slike u prilogu:

 

prva slika mi je tocni SoT u zadnja 24 sata ili prosjek u zadnja 24h sata ili je to SoT od kad sam ga napunio u 7 ujutro?

 

druga slika je prosjecni SoT u zadnjih 10 dana, jel tako?

 

treca slika je SoT u subotu, jel tako?

 

nema nigdje navedeno tocan SoT kadda ispraznis bateriju sa 100% na nulu, ili nesto krivo tumacim?

 

help

www.youtube.com/TerabitTV
10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Taj dan koji si označio si imao SOT 5:14 h

I tako za svaki dan možeš pogledati.
10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
@T700 sutra ti točno javim koliko potroši za 1:30h (za vrijeme treninga) slušanja muzike preko bluetooth sluški.

Znam da je neka mizerija ali da ne kažem krivo.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
Dario7 kaže...
Taj dan koji si označio si imao SOT 5:14 h

I tako za svaki dan možeš pogledati.

 da, to mi je jasno

 

medutim, to nije podatak koji se trazi 

 

ne prikazuje podatak za  SoT od 100% do 0% trajanja baterije

 

iOS shows you battery usage for the past 24 hours and ten days, unrelated to when your phone was last fully charged. It's not like Android where the counters reset once your battery hits 100% again, but it can still give you a pretty good idea of what's going on if something is really acting up.

 

nebitno, da dalje ne spamamo temu, baterija je tip top na miniju, na ostalima moze biti samo jos bolja 

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 23:26 (Mitohondri).
10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Da,da nema opcije za SOT 0-100%
Nisam te odmah skužio :)
10 godina
offline
Apple iPhone 12

Pozz ekipa...jel netko od vas presao s 11pro na 12 obicni?

Imam priliku zmajenit 1 za 1 kod mene je 11pro mogu zamjenit za 12 zapakiran uz nekih 200kn doplate.

Nisam pratio cijene i to mislio sam da je 12 dosta skuplji.

Kod 11pro mi je top baterija stvarno moze dosta izdrzat,dimenzije su isto taman,a za 12 nezz sta bi dobio,koliko sam ja shvatio nista posebno.

 

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 7:34 (hrka11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Po meni je to s konja na magarca prvenstveno zbog kamere.
10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
playjob kaže...
Po meni je to s konja na magarca prvenstveno zbog kamere.

 Ma predpostavio sam ali eto.

Origin_Steam: hrka11
3 godine
protjeran
offline
Re: Apple iPhone 12
Ako mu ne treba telefoto kamera, onda i nije neka razlika jer su ostale dvije kamere 99% iste.
14 godina
offline
Apple iPhone 12

Danas mi se dogodila glupa greška, da itunes javlja cannot read the contents of iphone. To mi je bilo prvo spajanje na itunes odkad imam 12 pro.

 

Nakon aktivacije samog telefona sam instalirao wondershare dr. fone whatsapp backup program, kojim sam napravio prvu sinkronizaciju podataka, obzirom da procedura za backup whatsapp poruka sa androida na ios zahtjeva 180 koraka sa navedenom aplikacijom.

 

Danas krenem instalirati itunes da napravim backup telefona na istom i syncam muziku, kad eno one gore poruke. Itunes skuži telefon ali nudi samo restore istog. Nakon malo istraživanja, skužio sam da samo treba na telefon prebacit bilo kakvu muziku, ili ako već ima muzika na njemu istu obrisati. Obriše se ili u mom slučaju doda kroz tipa dr.fone, syncios i sl. programe. Telefon se otkači sa kabela, ponovo zakači i itunes skuži mob.

 

Eto mali trik, za nove apple korisnike, ako vam se javi ovakav problem. :)

Ne vjeruj računalu kojeg ne možeš baciti kroz prozor!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 0:27 (BOGDO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Apachy kaže...

daj ti meni taj ćaomi sa 3 dana baterije i "svim upaljenim" pa da vidimo koliko to traje. daj gps cca pol sata, deezera sat i pol dnevno preko bluetootha u autu, kombinacija 4g/wifi 50-50, sat do 2 razgovora na dan, sync outlooka i gmaila, nešto potpisivanja dokumenata u officeu i fotkanje svakakvih gluposti i isprobavanje kamere za vlastiti gušt.

 

ako taj mobitel to izdrži 3 dana, evo prodajem ovaj oneplus i kupujem taj ultra model.

Evo ja se javljam dobrovoljno da ću mu poklonin Iphone 12 Pro (ma neka ga i proda) ako mi njegov MI 10 Note izdrži 3 dana. Te priće može prodavat u svom selu.

 

Znam da njemu izdrži jer ne koristi mobitel.

10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
foofajter kaže...
Ako mu ne treba telefoto kamera, onda i nije neka razlika jer su ostale dvije kamere 99% iste.

 Tu telefoto kameru nikad nisam ni koristio...mene je znaimalo ima li neka bitnija razlika osim izgleda.

Origin_Steam: hrka11
10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9847&idPhone2=10509

 

evo tu možeš vidjeti razlike

 

Najznačajnija - ip12 ima noviji i bolji procesor

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 13:22 (Dario7).
10 godina
offline
Re: Apple iPhone 12
Dario7 kaže...

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9847&idPhone2=10509

 

evo tu možeš vidjeti razlike

 

Najznačajnija - ip12 ima noviji i bolji procesor

 Hvala ti,gledao sam vec to i na njihovoj stranici...zanimalo me iz prve ruke da mi netko kaze,jer vec su mi spominjali netko kaze razlika u kameri na 11pro je bolja,neko kaze da je to isti k...itd...znas vec kako to ide.

Origin_Steam: hrka11
9 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
Pozdrav Svima, novi sam korisnik iPhone 12 već jedno 5,6 dana. Prije njega sam,koristio Xiaomi Mi Note 10, Mate 20 pro, S10, Mate 10 pro, S9 pa sve preko iphone 5 do početaka s HTC hero HTC HD2 bezbrojnim ROMovima pa rekao da javim dojmove potencijalnim kupcima. Za naprednije korisnike IT tehnologija bih rekao da je Android mnogo bolji zbog više opcija podešavanja pogotovo za poslovne korisnike. Iphone me podsjeća na nokiu 3310 s mogućnostima podešavanja od kojih me najviše nervira nedostatak smart dialler , nemogućnost postavljanja ikona na način na koji ja želim (iphone ih uvijek gura prema gore) i problem da kada god imam BT slušalice i odgovorim na poziv on nije aktivan na njima(možda se negdje mora podesiti ali nisam otkrio). Integracija sustava i aplikacija je za red veličine bolja nego na Androidu i tu se stvarno nema što reći. Jako sam razočaran s kvalitetom fotografija rekao bih da su fotografije 7.5 od 10 s time da je selfie fulao white balance očajno. Low light fotke imaju onaj pastelnim efekt tu su Android telefoni značajno bolji pogotovo s gcam. Video je perfektan. Trajanje baterije me također iznenadilo. U biti sa očekivao suprotno,da će kamera biti odlična a baterija grozna. Kvaliteta izrade, veličina i težina također savršene. Primijetio sam da je i kvalitete glazbe u slušalicama bolja preko iphone i da ima jači wlan signal u usporedbi sa S10 i mi Note 10. Ukoliko imate pitanja mogu odgovoriti kome god treba.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 19:21 (Bgang).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Apple iPhone 12
Kakva ti je baterija u odnosu na Mate 20 Pro?
9 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone 12
Rekao bih 30 posto slabija ali vrlo dobra svejedno
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice