Pronalazak scammera

poruka: 9
|
čitano: 3.605
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Pronalaženje scammera svim mogućim sredstvima

Pred mjesec dana sam na češkom oglasniku pronašao zvučnike za 1/2 cijene rabljenih. Lik je napisao da je iz Funchala, Madeira a da je oglasio zvučnike na više EU oglasnika jer ih tamo nema kome prodati. Pitam ga kak bi realizirali kupnju i dostavu, dao mi je link na neku shipping kompaniju sa Escrow uslugom, čak mi je poslao video iz dnevnog boravka sa mojim nickom i datumom napisanom na papiru. 

 

Uglavnom, website koji mi je dao je fake, https://transnate-transportes.com/ uplatio sam im novce na IBAN, kasnije skužio da sam popušio jebiga. Prije same transakcije kontaktirao sam tu banku i zamolio da mi samo potvrde dal taj IBAN pripada toj shipping kompaniji, odgovor je bio da mi zbog zaštite podataka ne mogu davati privatne podatke. Jebiga, samo da su mi rekli "taj IBAN pripada privatnoj osobi a ne nekoj shipping kompaniji, prekinuo bih sve i gotova priča. Napravio sam transakciju putem internet bankarstva sa svog tekućeg na IBAN te fejk stranice, znači autorizacija putem appli 2, mac i pitaj boga čega. 

Prijavio sam na policiju, dobio zapisnik, poslao to u portugalsku banku i u zabu i sad čekam jbg. 

 

Ono kaj me zanima, dal je moguće otkriti sve detalje o tom IBANu, imam broj mobitela s kojeg me kontaktirao putem whatsappa. Dal (hipotetski) neka hakerčina vična tom poslu može pronaći tog lika čiji je IBAN? Nije problem niti platiti koliko treba. 

Nisam jedini, još jedan lik je popušio al on je dobio druge podatke za uplatu, drugi IBAN, druga banka al isti video sa njegovim nickom. 

1000€ iskeširam odmah za neki definitivni info o šupku i 1000€ kad ga zagrlim.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pronalazak scammera

Pisi kuci propalo.
I daj ustedi si tih par tisuca eura i slobodu kretanja s tim filmovima o utjerivanju pravde.

Gamers Don't Die, They Respawn.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.4.2023 8:00 (GimmieCorsair).
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pronalaženje scammera svim mogućim sredstvima

Taj IBAN nije njegov/njihov (to bi bilo poprilično glupo, čak i od takvih prevaranata jer vodi ravno njima) nego od nekog trećeg, neke "mule" koja pojma nema da se njegov IBAN i račun koriste za primanje uplata od prevarenih osoba.

 

Scammeri vrlo vjerojatno imaju stalni pristup tom računu na neki način (ukradeni token tj netko je nasjeo na neki drugi scam i dao svoje podatke od tokena scammerima) i po uplati od žrtve, samo fino kupe bitkojne ili gift kartice da sakriju trag novca.

 

Tako da, čak i da dođeš do vlasnika računa gdje si uplatio, novaca vrlo vjerojatno nema i jedino što mu možeš napraviti je reci mu da resetira sve tokene, lozinke i ostalo potrebno za pristup računima, promijeni mobitel i komp (možda se i kakav malware naselio za pristup podacima)...

 

Jbg.

5 godina
offline
Re: Pronalaženje scammera svim mogućim sredstvima
gocc01 kaže...

Pred mjesec dana sam na češkom oglasniku pronašao zvučnike za 1/2 cijene rabljenih. Lik je napisao da je iz Funchala, Madeira a da je oglasio zvučnike na više EU oglasnika jer ih tamo nema kome prodati. Pitam ga kak bi realizirali kupnju i dostavu, dao mi je link na neku shipping kompaniju sa Escrow uslugom, čak mi je poslao video iz dnevnog boravka sa mojim nickom i datumom napisanom na papiru. 

 

Uglavnom, website koji mi je dao je fake, https://transnate-transportes.com/ uplatio sam im novce na IBAN, kasnije skužio da sam popušio jebiga. Prije same transakcije kontaktirao sam tu banku i zamolio da mi samo potvrde dal taj IBAN pripada toj shipping kompaniji, odgovor je bio da mi zbog zaštite podataka ne mogu davati privatne podatke. Jebiga, samo da su mi rekli "taj IBAN pripada privatnoj osobi a ne nekoj shipping kompaniji, prekinuo bih sve i gotova priča. Napravio sam transakciju putem internet bankarstva sa svog tekućeg na IBAN te fejk stranice, znači autorizacija putem appli 2, mac i pitaj boga čega. 

Prijavio sam na policiju, dobio zapisnik, poslao to u portugalsku banku i u zabu i sad čekam jbg. 

 

Ono kaj me zanima, dal je moguće otkriti sve detalje o tom IBANu, imam broj mobitela s kojeg me kontaktirao putem whatsappa. Dal (hipotetski) neka hakerčina vična tom poslu može pronaći tog lika čiji je IBAN? Nije problem niti platiti koliko treba. 

Nisam jedini, još jedan lik je popušio al on je dobio druge podatke za uplatu, drugi IBAN, druga banka al isti video sa njegovim nickom. 

1000€ iskeširam odmah za neki definitivni info o šupku i 1000€ kad ga zagrlim.

  I ovo ti nije bilo sumnjivo??????????

Ne bih da ti stajem na muku ali brate dragi.....

10 godina
offline
Re: Pronalaženje scammera svim mogućim sredstvima
Posmatrač kaže...
gocc01 kaže...

Pred mjesec dana sam na češkom oglasniku pronašao zvučnike za 1/2 cijene rabljenih. Lik je napisao da je iz Funchala, Madeira a da je oglasio zvučnike na više EU oglasnika jer ih tamo nema kome prodati. Pitam ga kak bi realizirali kupnju i dostavu, dao mi je link na neku shipping kompaniju sa Escrow uslugom, čak mi je poslao video iz dnevnog boravka sa mojim nickom i datumom napisanom na papiru. 

 

Uglavnom, website koji mi je dao je fake, https://transnate-transportes.com/ uplatio sam im novce na IBAN, kasnije skužio da sam popušio jebiga. Prije same transakcije kontaktirao sam tu banku i zamolio da mi samo potvrde dal taj IBAN pripada toj shipping kompaniji, odgovor je bio da mi zbog zaštite podataka ne mogu davati privatne podatke. Jebiga, samo da su mi rekli "taj IBAN pripada privatnoj osobi a ne nekoj shipping kompaniji, prekinuo bih sve i gotova priča. Napravio sam transakciju putem internet bankarstva sa svog tekućeg na IBAN te fejk stranice, znači autorizacija putem appli 2, mac i pitaj boga čega. 

Prijavio sam na policiju, dobio zapisnik, poslao to u portugalsku banku i u zabu i sad čekam jbg. 

 

Ono kaj me zanima, dal je moguće otkriti sve detalje o tom IBANu, imam broj mobitela s kojeg me kontaktirao putem whatsappa. Dal (hipotetski) neka hakerčina vična tom poslu može pronaći tog lika čiji je IBAN? Nije problem niti platiti koliko treba. 

Nisam jedini, još jedan lik je popušio al on je dobio druge podatke za uplatu, drugi IBAN, druga banka al isti video sa njegovim nickom. 

1000€ iskeširam odmah za neki definitivni info o šupku i 1000€ kad ga zagrlim.

  I ovo ti nije bilo sumnjivo??????????

Ne bih da ti stajem na muku ali brate dragi.....

 Nije nikome bilo sumnjivo, je na prvu al ono imaš shipping kompaniju kojoj uplaćuješ novce, klasični escrow i kad potvrdim da je sve ok oni prodavatelju uplaćuju novce. Još mi je poslao video, datum i gocc01 napisani na komadu papira, snimio zvučnike i cap..

Prijavio sam na policiju, zapisnik morao poslat u tu portugalsku banku, rekli su da bi se možda transakcija mogla obrnut, kak nemam pojma. Idući korak mi je bio stavit slike i linkove na sve relevantne audio forume, pa jebemu mater tip ima u sobi Dali Epicon 6 od 12000€ i Devialet monoblokove od 10000€, u pozadini neki Avantgarde, još mi je napisao da je Epicone zamjenio njima al se slabo vidjelo na slici. Nema puno ljudi takav kombo a hrpa audiofila je aktivna po forumima i grupama pa možda netko zna tko je to. Jbg sad više nemam šta izgubit osim malo tipkanja po forumima a to bar nije problem.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
12 godina
offline
Pronalazak scammera

Sta si kupovao i o kojem novcu je rijec!?

Inace ako se radio o ozbiljnijo cifri kupuje se samo kod pouzdanih provjerenih SH dilera ili se ide autom direkt po to!Npr u DE IT,AUS...sve ostalo je ogroman rizik!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pronalazak scammera

Zabrij na temelju fotke nečega s papirom na kojem je username uplaćivat na random IBAN toliku lovu.

 

Sorry, al ovo ne bi napravila ni moja informatički nepismena teta, čak i njoj bi zvonili alarmi. Nadam se da ćeš vratiti lovu iako si sam ušetao u zamku.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Pronalazak scammera

Pogotovo kupovat nesto u 1/2 cijene..tu se odmah pali alarm..

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pronalazak scammera

Lik se pravio da kupuje od nekog, tražio potvrdu, taj mu poslao slike i među njima tu s ceduljom. Sad koristi iste slike i priču. Na cedulju u photoshopu doda svoj sadržaj po potrebi. Možda ga nađeš ako nađeš originalnog prodavača koji zna kome je slao slike. 

Moj PC  
6 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice