Amazon - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.506
|
čitano: 770.888
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
nikonja kaže...

Pa obično ti taj support kaže i kad bi moga bit kod tebe paket, bar meni onaj okvirni datum u 90% slučajeva pogodi datum isporuke!

Što se tiče povrata, paket preuzmi i ga isti dan sam pošalji nazad po pošti, ionako je poštarina besplatna.

 

LP

 

Pričao sam sa 3 support agenta i svi 3 su bili jednako beskorisni. Ako ništa drugo, zadnja mi je barem rekla da bi trebao imati "plan B" zbog rizika da ovo ne stigne. Predviđeni datum je 21.12. a konzola nije niti poslana. Ne znam u kojem svemiru će to doći u sljedećih 5 dana.

12 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
greysaint0 kaže...
nikonja kaže...

Pa obično ti taj support kaže i kad bi moga bit kod tebe paket, bar meni onaj okvirni datum u 90% slučajeva pogodi datum isporuke!

Što se tiče povrata, paket preuzmi i ga isti dan sam pošalji nazad po pošti, ionako je poštarina besplatna.

 

LP

 

Pričao sam sa 3 support agenta i svi 3 su bili jednako beskorisni. Ako ništa drugo, zadnja mi je barem rekla da bi trebao imati "plan B" zbog rizika da ovo ne stigne. Predviđeni datum je 21.12. a konzola nije niti poslana. Ne znam u kojem svemiru će to doći u sljedećih 5 dana.

 

Ako pošalju u ponedjeljak, ništa čudno da ti dođe u roku, ako je baš sold i dispatched by amazon...

6 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Istina, i meni su laptop na kraju poslali sa UPS i dobio ga u roku 3 dana tako da nada još postoji...

12 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Da, izgleda koliko god sam sumnjao u amazon da stvari zaista dolaze sutra po trackingu. Neka mi Sv. Bezos oprosti.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pomoć oko povrata.

15.12 sam zaprimio kompresor sa Amazona.de kompresor . Paket izvana neoštećen. Danas idem otvoriti i normalno snimam otvaranje paketa i eto sranja. Ulje iscurilo i preko cijelog kompresora razlijano. Bočna plastična stranica puknuta. Probam vratiti kompresor ali dobijem poruku "This item isn't eligible for return". Inače kolko sam shvatio u roku 30 dana mogu vratiti proizvod, ali mi sad ne dozvoljava povrat. Jel imao netko ovakva iskustva ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
ajeto007 kaže...

Pomoć oko povrata.

15.12 sam zaprimio kompresor sa Amazona.de kompresor . Paket izvana neoštećen. Danas idem otvoriti i normalno snimam otvaranje paketa i eto sranja. Ulje iscurilo i preko cijelog kompresora razlijano. Bočna plastična stranica puknuta. Probam vratiti kompresor ali dobijem poruku "This item isn't eligible for return". Inače kolko sam shvatio u roku 30 dana mogu vratiti proizvod, ali mi sad ne dozvoljava povrat. Jel imao netko ovakva iskustva ?

 

Da odgovorim sam sebi :). Preko chata porazgovarao sa agentom, on se isto začudio zašto ne mogu vratiti i uglavnom oni će ispraviti taj propust s njihove strane a meni je odmah ponudio povrat sredstava ili da šalje novi kompresor. Prihvatio povrat sredstava iako kad bi znao da će kompresor slijedeći doći ispravan uzeo bi njega jer ovdje takav dođe 100 eura više. Uglavnom totalno sam zapanjen odnosom prema kupcima, ja mu još ponudio da mu pošaljem filmić raspakiravanja gdje se sve vidi, ali tip odbio i rekao da će mi para sjesti u roku 10 radnih dana te se ispričava poradi neugodnosti. Trebalo mi 2 sata da se oporavim, jer ovakva korisnička podrška, ovakav odnos prema kupcu nigdje nisam, a vjerojatno ni neću doživjeti. Zato Amazon, naklon do poda.

6 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

To je jedini razlog zašto još uvijek kupujem kod njih jer doslovno nikad nikakvog problema oko bilo kakvih oblika reklamacija. Da nisu takvi nebi ih ni pomirisao jer nemogu organski podnit takve megakorporacije, samo jbg. nije da imaš puno izbora.

6 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav svima,
nisam nikada do sada na amazonu narucivao nikakvu tehniku i slicno, ali nasao sam povoljno na amazon.de mobitel xiaomi 11t pro, kod nas ga nema po takvoj cijeni i sada me zanima ako netko ima iskustva kako to ide sa garancijom ako se mobitel pokvari?
Da li ja mogu direktno slati u ovlasteni servis mobitel ili moram ici preko amazona?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
sandro3579 kaže...

Pozdrav svima,
nisam nikada do sada na amazonu narucivao nikakvu tehniku i slicno, ali nasao sam povoljno na amazon.de mobitel xiaomi 11t pro, kod nas ga nema po takvoj cijeni i sada me zanima ako netko ima iskustva kako to ide sa garancijom ako se mobitel pokvari?
Da li ja mogu direktno slati u ovlasteni servis mobitel ili moram ici preko amazona?

 Bilo što kupljeno unutar EU se mora moći servisirati odnosno reklamirati u svakoj zemlji EU. Za primjer, ja kupio Apple Watch u Finskoj, reklamirao i dobio novi u iStyleu kod nas.

 

Mislim da možeš čak i vraćati Amazonu, oni su barem dosta permisivni što se tiče povrata, odnosno reklamacija, ali neka potvrdi netko iskusniji.

7 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

D.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2023 17:45 (MUĆAK).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
MUĆAK kaže...

Naručio sam jučer na Amazon.de dva artikla kabele i stalak za tablet ukupno 65€ , standardna dostava bi trebala biti do 26.1.23 platio sam PBZ VISA karticom , dobijem poruku mailom o potvrdi .

Danas otvorim svoj račun na Amazonu i pogledam narudžbu nema ništa da sam naručio , upišem broj narudžbe iz maila nema ništa na mom računu .
Odmah sam poslao upit mailom korisničkoj službi o čemu se radi da ne vidim svoju narudžbu , još čekam odgovor .
Ovo mi je prva narudžba sa Amazona .de pomislim možda je narudžba u obradi pa se ne vidi na mom računu a odmah mi prođe kroz glavu da nije zajeb i pušiona , sve je izgledalo normalno na amazon .de stranici .

 

REZERVACIJA POS PLAĆANJE

AMZN MKTP DE AMAZON.DELUXEMBOURG LU

 

https://www.amazon.de/-/en/?ref_=navm_em_header_home

 

Što mislite dok čekam odgovor .

 

Netko je napravio grešku u administraciji , njihovi iz SZK promptno reagirali ispričali mi se u mailu i narudžba od 18.1.2023 je već u Italiji u njihovom dostavnom centru sutra možda već u Zagrebu .

 

Usput su mi napisali da me časte da ne moram ništa platiti zbog duševnih boli . 😱😜

14 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Genoxxx kaže...

je li za sve artikle sa amazon.de besplatan povrat ili? naručio bi si tenisice pa nisam 100% da će mi odgovarati

Ne samo da je bio besplatan nego su odobrili povrat nakon što sam ih nosio tjedan dana (vratio ih jer su mi stvarale žuljeve). Svaka čast Amazonu, sa nekim domaćim web shopovima se moraš natezati par dana oko povrata a kod njih riješio sve u jedan dan... Od sada sve naručujem od njih 

14 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav ljudi,

 

zanima me koliko je kompliciran proces povrata artikala njemačkim IT trgovinama koji se preusmjeravaju preko mailboxde. Ciljam na monitor sa notebooksbilliger.de koji je trenutno podosta snižen u usporedbi sa cijenom na Amazonu (a da ne pričam o cijenama u RH) pa se dvoumim oko toga isplati li se uštediti ~€200 opcijom notebooksbilliger+mailboxde ili dati tih €200 Amazonu znajući da će se pobrinuti za bilokakav problem povrata, štete ili loše lutrije na ekrane.

 

Što se tiče općenito monitora i mailboxde - direktno sam ih kontaktirao vezanu za ovu tematiku obzirom da ima dosta kontradiktornih informacija na netu - bez problema preusmjeravaju monitore pa čak i one preko 21 incha, ali samo pod uvjetom da su novi i tvornički zapakirani. Hope that helps!

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2023 14:44 (ivann.n).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
to je cudno, jer na njihovoj stranici strogo piše da se monitori ne šalju
battletag:MasnaKrvavic#2275
14 mjeseci
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Je li tko kupio mobitel preko amazon.de, koristio ga par dana pa vratio? Funkcionira li to tako ili ide natezanje oko povrata novca? 

Pitala sam u jednom hr ducanu koji ima i prodavaonice i web shop, pa su mi se nesto izvlacili, kao ako bi vi bas inzistirali onda bi vam obavili povrat, nije bas praksa... a mobitel nemaju izlozen nigdje. Kupnja na nevideno pa ne mogu znati hoce li mi biti ok. 

 

Stiti li me amazon u slucaju nekog problema s paketom, ostecenja ili gubitka u dostavi? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
koliko znam amazon je dost dobar oko toga, toliko dobar da su neki likovi otvorili refund shop, do 5000 eura kupis produkt za 25% cijene jer oni obave refund....ocito nisu škrti oko toga
battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Lijep pozdrav!

Zanima me je li netko imao sličan slučaj?

Naime, 29.3. naručih Pixel 6a + chromecast, Spigen maskicu i set kaljenoga stakla. Već mi drugi dan šalju obavijest kako šalju chromecast, masku i staklo, a da će mob poslati kad bude dostupan (od 25. do danas stalno piše in stock).

U utorak je došlo spomenuto, a mobitelu ni traga. Doduše, nisu ni uzeli novce s računa, ali me zanima zbog čega moram čekati toliko dugo dok piše da je mob in stock sve ovo vrijeme?

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav,kupio sam sat na amazon.de isporuka je izmedu 25.5 i 1.6

I prije sam kupovao na amazonu i najvise sam cekao tjedan dana,sat prodaje bas amazon,jel netko zna zasto se tako dugo ceka na isporuku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
toma20 kaže...

Pozdrav,kupio sam sat na amazon.de isporuka je izmedu 25.5 i 1.6

I prije sam kupovao na amazonu i najvise sam cekao tjedan dana,sat prodaje bas amazon,jel netko zna zasto se tako dugo ceka na isporuku?

 

Bit će da ga nemaju na lageru kad je isporuka tako daleko  , ja sam kupovao prije dva mj. oni su naveli da će  isporuka biti 7-10 dana a ono prateći pošiljku od svakog njihovog  dostavnog centra po EU moja pošiljka je stigla iz D u Zagreb za 1,5 dan a iz Zagreba do mene za sljedećih 5 dana , naravno preko

HP Paket 24 . 

14 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Jel su to digli cijenu dostave? Za neki Pillips šišač lane platio 10 eura a sada mi za isti obračunava 35

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Ovo i mene zanima, zakaj mi obracunava ovolki VAT za HR +28€na cijenu

 

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B08WRP83LN/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

Hrvatska
6 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

310 + 25% nas PDV

13 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Obračunava ti na cijenu od 310€ naš PDV od 25% i + 8,95€ poštarina. Sve ok po meni.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

za ceg ti uopce daje cijene bez vata, jaa kad bilo šta idem kupit automatski je ukljucen VAT, u svim pregledima su mi sve cijene sa VATom

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.5.2023 17:30 (dado16).
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
dado16 kaže...

za ceg ti uopce daje cijene bez vata, jaa kad bilo šta idem kupit automatski je ukljucen VAT, u svim pregledima su mi sve cijene sa VATom

Pa na prvoj slici je cijena s (lokalnim) VAT-om, kad se krene u ukupni izračun gleda cijenu bez VAT-a, poštarinu i na sve to PDV.

15 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
ja sam sad testao na jednom produktu i onu cijenu koju sam vidio ne znam na daily deals je ista cijena koju sam i na kraju dobio pri placanju u kosarici, pa mi zato cudno, mislim zasto uopce gledat cijenu bez vata u detaljima? koji smisao
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
10 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Bubabug kaže...

Ovo i mene zanima, zakaj mi obracunava ovolki VAT za HR +28€na cijenu

 

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B08WRP83LN/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

 Jedna od opcija je da se naruci na mailboxde adresu, tad placas njemacki porez, dostava do mailboxde je vjv besplatna, od mailboxa do HR je nekih 15-20€

12 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Moze li mi netko objasniti, buduci da nikad nisam narucivao sa amazona do sada...

Vec neko vrijeme gledam mobitele na Amazon.de i pitam se kako je moguce da neki mobiteli dodu parsto eura manje nego bilo gdje drugo?

Pa me zanima je li to potencijalni scam ili u cemu je kvaka?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
NameNick kaže...

Moze li mi netko objasniti, buduci da nikad nisam narucivao sa amazona do sada...

Vec neko vrijeme gledam mobitele na Amazon.de i pitam se kako je moguce da neki mobiteli dodu parsto eura manje nego bilo gdje drugo?

Pa me zanima je li to potencijalni scam ili u cemu je kvaka?

Desno ispod cijene kad kupujes imas "dispaches from" i "sold from", ako nije amazon onda je mozda scam (ili ak znas neku 3rd party trgovinu koja je legit)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
hahhaajaads kaže...

Desno ispod cijene kad kupujes imas "dispaches from" i "sold from", ako nije amazon onda je mozda scam (ili ak znas neku 3rd party trgovinu koja je legit)

 aha, to me zanimalo, jer sam mislio kako sve sto je tamo da mora biti legit...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice