Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.823
|
čitano: 1.152.881
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
10 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
Gorgon83 kaže...

Moje iskustvo - Narucene In-ear slusalice 23.12.2022. poslane preko AliExpress Standard Shipping, još uvijek nisu došle, idu preko Nizozemske i preuzima ih PoštaHR (prema trackingu).

Što ti https://posiljka.posta.hr kaže gdje su?

 

Trenutni status:

 

11.01.2023 16:08:00 srijeda
Pošiljka je otpremljenaNLGDMA GDMA POST NL
11.01.2023 06:36:00 srijeda
Pošiljka je zaprimljenaNLHAGA DEN HAAG A POSTNL IMEC

 

Još ni tri tjedna nisu prošla, tako da ne vidim tu nekakav problem ili vrijeme za uzbunu.

 

Tko spominje uzubunu? Samo sam napisao kad sam narucio i da jos nije stiglo... Sto se mene tice, normalno za AliExpress, a svatko neka za sebe procjeni dali je to za njega dugo cekanje ili ne...

 

Gorgon83 kaže...

Tako da odabir opcije AliExpress Standard Shipping ništa ne garantira....Niti brzu isporuku, a niti izbjegavanje placanja dodatnog poreza...

Kroz ne-blagdansko doba (znači, regularni dio godine) obično se uzima da paketi stignu kroz tri tjedna (plus-minus tjedan dana), a ti si to naručio taman pred Božić, kad hrpa ljudi naručuju s AliExpressa. Ne znam zašto očekuješ da će ti preko AliExpress Standard Shippinga brže stići, pogotovo nešto naručeno krajem prosinca.

 

Što se tiče izbjegavanja plaćanja dodatnog poreza (tj. duplog obračunavanja PDV-a) - o čemu zapravo pričaš? Vidiš da se nitko u temi ne žali na to kad se naruči tim nekim "normalnim" načinima dostave. Odakle to da je to sad iznenada postao problem? Jasno, može se pojaviti neka iznimka, ali generalno ljudi nemaju problema s tim.

 

Ono, dižeš uzbune, a nije jasno na temelju čega.

 

Poanta moga posta je bila da upozorim ljude, na temelju vlastitog iskustva, da odabir opcije dostave AliExpress Standard Shipping ili AliExpress Standard Shipping Saver ne garantira da ce ta dostava doci brze ili bez placanja dodatnog nameta od cca. 26 Kn.

 

Svatko odlucuje za sebe dali mu se isplati npr. na stvar koja dođe 30-50 Kn, dodatno još pošti platiti 26 Kn.

 

Nije mi cilj bio dizanje uzbune, nego da podjelim svoje iskustvo, možda nekome i pomogne.

 

Trenutni status pošiljke:

 

11.01.2023 16:08:00 srijeda
Pošiljka je otpremljenaNLGDMA GDMA POST NL
11.01.2023 06:36:00 srijeda
Pošiljka je zaprimljenaNLHAGA DEN HAAG A POSTNL IMEC

 

Poanta moga posta je bila da upozorim ljude, na temelju vlastitog iskustva, da odabir opcije dostave AliExpress Standard Shipping ili AliExpress Standard Shipping Saver ne garantira da ce ta dostava doci brze ili bez placanja dodatnog nameta od cca. 26 Kn.

 

Svatko odlucuje za sebe dali mu se isplati npr. na stvar koja dođe 30-50 Kn, dodatno još pošti platiti 26 Kn.

 

Nije mi cilj bio dizanje uzbune, nego da podjelim svoje iskustvo, možda nekome i pomogne.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2023 7:12 (Gorgon83).
6 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Kolega, nema uhljebarina dostavom preko tih vrsta shippinga, bez obzira tko u rvatskoj dostavlja. Moje iskustvo se temelji na preko 100 paketa, niti me više dostavljači zovu jer znaju gdje trebaju dostaviti i tko će ih dočekati. A naš PDV, koji smo uredno platili ostaje Kinezu, koji zna kako se trguje. Uglavnom, u 2023. ljudi u rvatistanu će shvatiti gdje se odvija teška deračina i striženje. Mada i tada teško, jako teško.
najdix
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Sarevok kaže...

ivic55  i ibme74  koji dostavu uzimate ? Koliko sam citao AliExpress Standard ili Saver dolaze bez problema i cekanja a pretpostavljam da treba izbjegavati free i Cainiao !?

 Standard shipping, ciljam na to da uzmem što više stvari koje mi trebaju od istog sellera pa u kombinaciji se smanji cijena shippinga tj ne plaćam svaki zasebno paket. A sve ti ide preko Cainiao to je logistička kompanija od Aliexpressa tj osnivača Jack Ma. U pravilu nemoj ništa uzimat što pise cainiao super economy i te gluposti. Samo standard ship.

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Gorgon83 kaže...
Poanta moga posta je bila da upozorim ljude, na temelju vlastitog iskustva, da odabir opcije dostave AliExpress Standard Shipping ili AliExpress Standard Shipping Saver ne garantira da ce ta dostava doci brze ili bez placanja dodatnog nameta od cca. 26 Kn.

 

Svatko odlucuje za sebe dali mu se isplati npr. na stvar koja dođe 30-50 Kn, dodatno još pošti platiti 26 Kn.

 

Nije mi cilj bio dizanje uzbune, nego da podjelim svoje iskustvo, možda nekome i pomogne.

Poruka ti je zbunjujuća, jer ljudi koji čitaju ovu temu očekuju da će im paket doći za otprilike tri tjedna (plus-minus tjedan dana) - nije to ništa novo, iznenađujuće, neočekivano.

 

Što se tiče ponovne naplate PDV-a, tu moraš biti konkretniji, da pokušamo dokučiti zbog čega ti je paket završio na carini, kad gotovo nikome drugome nije. Znači, trebao bi reći kad si proizvod naručio, provjeriti što točno si odabrao za vrstu dostave, je li paket došao izravno iz Kine ili kroz neku EU zemlju, reći je li na paketu bio napisan kompletni IOSS broj, bilo bi dobro i da daš link na proizvod koji ti je završio na carini.

 

Ti to možda ne vidiš kao dizanje uzbune jer si novi ovdje, ali ljudi koji prate ovu temu bi to mogli upravo tako doživjeti, jer im je to u pravilu prolazilo bez dvostrukog oporezivanja i ako sad odjednom ne prolazi, to onda jest znak za uzbunu! Jer ljudi računaju da im se PDV neće duplo zaračunati.

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
.. jest znak za uzbunu! Jer ljudi računaju da im se PDV neće duplo zaračunati.

 + plaćanje poreza je 'normalno' i moralo bi ići kroz IOSS.. mada svi više volimo-želimo bez škegre :) .. no to bi bilo normalno, dok je nenormalno da posotji ioss, da kupac plati dva puta i da greške sustava mogu postojati.. odnosno da postoji legalan šverc paralelno jer većina roba prolazi bez ijednog poreza, ne duplo.. ništa a to je tad naprosto šverc (ili što bi bila definicija robe koja pređe granicu a da pri tome ne uredi papire i podmiri troškove?)..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

narucio dva kabela od 5 kn sata, jedan dosao bez naplate drugi sa naplatom od pošte od 28 kn....jedino sto sam primjetio da je prvi bio standard shipping a drugi je bio special nest, a sto je najbolje oba dva su mi zajedno došli

 

još me poštar zbunjujuce pita odakle sam to narucio da su mi naplatili, inace alije koje dostavlja nisu naplaceni...ali ja znam ubost prstom u govno :)

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2023 16:05 (dado16).
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
dado16 kaže...

narucio dva kabela od 5 kn sata, jedan dosao bez naplate drugi sa naplatom od pošte od 28 kn....jedino sto sam primjetio da je prvi bio standard shipping a drugi je bio special nest, a sto je najbolje oba dva su mi zajedno došli

 

još me poštar zbunjujuce pita odakle sam to narucio da su mi naplatili, inace alije koje dostavlja nisu naplaceni...ali ja znam ubost prstom u govno :)

 A to je kad naletiš na trgovca koji lovi u mutnom pa naplati porez a ne prijavi u sistem da ti je to naplatio i onda kod nas kad vide da nije ocarinjeno ide sve po spisku :( A naknade ubijaju.

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
dado16 kaže...

narucio dva kabela od 5 kn sata, jedan dosao bez naplate drugi sa naplatom od pošte od 28 kn....jedino sto sam primjetio da je prvi bio standard shipping a drugi je bio special nest, a sto je najbolje oba dva su mi zajedno došli

Vjerojatno Cainiao Economy For Special Goods. To treba izbjegavati. To su i meni naplatili par puta (ali sam tražio i dobio povrat, onda kad se to još moglo). Sad jako pazim da ne bude ta dostava, a ako prodavač nudi samo tu vrstu dostave, onda kupujem isti proizvod od nekog drugog.

11 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Kako naručujete primjerice razne gumb baterije (LR44, CR2032 i sl.) ili Loctite ljepila?
Jer kod njih je jedina opcija "Cainiao Standard For Special Goods" (eventualno "Seller's Shipping Method").
Tko dostavlja i jeste li platili PDV + H7?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Zar se išta od toga stvarno isplati naručivati iz Kine i čekati kad to sve kod nas košta po par kn?

+ sa bilo kakvim baterijama možeš imat samo problem oko dostave

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2023 21:55 (tuna-1).
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
vzeman kaže...

Kako naručujete primjerice razne gumb baterije (LR44, CR2032 i sl.) ili Loctite ljepila?
Jer kod njih je jedina opcija "Cainiao Standard For Special Goods" (eventualno "Seller's Shipping Method").
Tko dostavlja i jeste li platili PDV + H7?

 nema ti to veze ko dostavlja nego da li trgovac mulja pa ne unese podatke o pošiljci u IOSS sustav i onda kad roba dođe do granice ako je nema u sustavu onda moraš platit davanja... kad ti ne napiše IOSS broj nego preko broja hrpicu zvjezdica davanja ti ne ginu. Neki pošalju u Ali centralna skladišta u EU pa tamo odradi carinjenje bez da ti vidiš išta o tome... uglavnom odabrana vrsta slanja ti ništa ne garantira kako će, preko koga i kuda doći.

 

A to što baterija idu preko "Cainiao Standard For Special Goods" to je zato što sve vrste baterija moraju imati posebne uvjete transporta...

14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Ja sam narucio baterije i da morao sam platit PDV + H7 jer IOSS nije bio u potpunosti naznacen. To je bio jedini put i kad se to dogodilo u vec duze vrijeme. 

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
KASA kaže...

Ja sam narucio baterije i da morao sam platit PDV + H7 jer IOSS nije bio u potpunosti naznacen. To je bio jedini put i kad se to dogodilo u vec duze vrijeme. 

 eto, nema IOSS broja a pogotovo onda nije ni u sustavu da se vidi da je to pošiljka na koju je plaćen porez... jbg, žalit se upravi vodovoda, uputit dispute na AliExpress  podastrijeti dokaze da je prodavač zajebo a oni će to vjerojatno odbit i pojeo vuk magare iako su oni krivi za to.

16 godina
moderator
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Jučer mi stigla (tj. morao sam po njih na poštu, obavijest stigla prekjučer) četiri paketa naručena preko AliExpressa. Nisam čuo da bi poštar potrubio ili pozvonio pa ne znam jesam li morao u Poštu zato jer me kao nije bilo doma, ili zato jer za te pakete nije plaćena dostava na ruke.

 

Dostave su bile:

  • 2 x AliExpress Saver Shipping
  • AliExpress Selection Saver
  • Cainiao Super Economy Global

 

Pošiljke su naručene su između 17 i 31.12., nisu kombinirane, poslane su preko Mađarske i završile su u HP pošti, znači nije išlo preko Overseasa. Nisam morao ništa platiti. Na ni jednoj pošiljki nije bio napisan IOSS broj.

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...

Jučer mi stigla (tj. morao sam po njih na poštu, obavijest stigla prekjučer) četiri paketa naručena preko AliExpressa. Nisam čuo da bi poštar potrubio ili pozvonio pa ne znam jesam li morao u Poštu zato jer me kao nije bilo doma, ili zato jer za te pakete nije plaćena dostava na ruke.

 

Dostave su bile:

  • 2 x AliExpress Saver Shipping
  • AliExpress Selection Saver
  • Cainiao Super Economy Global

 

Pošiljke su naručene su između 17 i 31.12., nisu kombinirane, poslane su preko Mađarske i završile su u HP pošti, znači nije išlo preko Overseasa. Nisam morao ništa platiti. Na ni jednoj pošiljki nije bio napisan IOSS broj.

 Išle su ti kombinirane do Mađarske, onda je tamo odrađeno "carinjenje" i poslano ti je iz Mađarske. Zato nisi morao ništa platiti iako nema IOSS broja. Pogledaj tracking za te pošiljke pa ćeš vjerojatno na nekoj vidjeti upravo to o čemu govorim.

15 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Ja naručio paket u studenom...ovo kaže pošta....sad čekam na telefonu da vidim kaj će mi reći di je paket

 

EDIT: Nakon 22 minute čekanja na liniji teta je rekla da ne može vidjeti gdje se pošiljka nalazi. Zaprimljena u Budimpešti i poslana od tamo i tu joj se gubi svaki trag...Mogu se izgleda pozdraviti s paketom.

 

 

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2023 9:13 (Srednji).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Problem je što, vjerojatno, pakete za HP iz Budimpešte vozi neka privatna firma, jednom, dvaput tjedno. Dok Overseas to vozi svojim vozilima i ako je na izlaznim vratima Budimpešte, najkasnije za 2 dana je kod nas. Danas dobio jedan paket preko OS, a ovaj što je u isto vrijeme bio u Pešti, a dostavlja ga HP, čeka drugi tjedan, ako i tada.
najdix
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Gotovo isto kod mene, s time da sam ja imao 3 predmeta, 2 su mi dosla odavno, a taj jedan cekam i isti je satatus kao kod tebe.
Pozdravio sam se sa tim, pokusao sam preko dispute-a doci do povrata ali kinezi nedaju jer vide da po trackingu paket je dosao u local delivery centar. Mos se slikat...

 

Za 28 dana ce mi aliexpress samostalno potvrditi primitak pa cu onda pokusati doci do povrata. Srecom manji iznosi su u pitanju, vise nista bitno ne narucujem iz kine.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2023 14:18 (Ivan_T).
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Gnjavator kaže...
Išle su ti kombinirane do Mađarske, onda je tamo odrađeno "carinjenje" i poslano ti je iz Mađarske. Zato nisi morao ništa platiti iako nema IOSS broja. Pogledaj tracking za te pošiljke pa ćeš vjerojatno na nekoj vidjeti upravo to o čemu govorim.

Kad sam rekao da nisu kombinirane, mislio sam na to da ih nisu sve zapakirali u isti paket, kao što su to dosad često radili, i onda ih je doma u tom zajedničkom paketu dostavljao Overseas.

 

Znači, prema tracking, svaka od četiri pošiljke individualno je poslana iz Kine (dakle, ni u kom smislu nisu išle kombinirano do Mađarske - niti da su skupa u paketu, niti da se voze u istom avionu), individualno su ocarinjene u Mađarskoj, individualno su stigle u Hrvatsku (ako pod "local delivery center" misle na lokalnu poštu, onda su individualno stigle u u lokalnu poštu). U lokalnoj pošti sve četiri pošiljke su me čekale kao individualne pošiljke, znači doma sam došao s četiri paketa u ruci.

 

Nisam ništa morao platiti jer su pošiljke poslane iz Mađarske. One prije pošiljke koje su mi ocarinili došle su direktno iz Kine i Hong Konga (a ne preko Mađarske ili Nizozemske), a koje nisu imale naveden ispravni IOSS broj, ili iz Izraela, kad sam naručio preko eBaya (ne sjećam se je li tu pisao IOSS broj - mislim da nije).

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Da, i meni su prvi puta odbili refund. Sad sam pisao žalbu pa čekam da se otrezne od slavlja za noe jare pa da vidim kako dalje :)

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
8 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Jel ima neki način kako na aliexpressu pretraživati artikle koji se nalaze u EU warehouseu?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
myroman kaže...

Jel ima neki način kako na aliexpressu pretraživati artikle koji se nalaze u EU warehouseu?

AFAIK ne. AliExpress ne poznaje koncent warehousea, tako da za slanje iz neke EU zemlje prodavač mora za konkretni proizvod odrediti shipping iz konkretne EU zemlje.

9 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
myroman kaže...

Jel ima neki način kako na aliexpressu pretraživati artikle koji se nalaze u EU warehouseu?

 Pitao sam njihov support to pitanje već nekoliko puta u uvijek je bio odgovor (zadnji put prije cca 1 g.) da nije moguće i da nemaju u planu tako nešto omogućiti. nije mi jasno zašto, siguran sam da ih to traži puno ljudi. nije mi nekad bitno samo zbog carine i davanja, nego da vidim što je već u EU jer ima kraće rokove dostave...ali nažalost Aliexpress to ne želi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2023 10:17 (Dan1234567890).
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Dan1234567890 kaže...
myroman kaže...

Jel ima neki način kako na aliexpressu pretraživati artikle koji se nalaze u EU warehouseu?

 Pitao sam njihov support to pitanje već nekoliko puta u uvijek je bio odgovor (zadnji put prije cca 1 g.) da nije moguće i da nemaju u planu tako nešto omogućiti. nije mi jasno zašto, siguran sam da ih to traži puno ljudi. nije mi nekad bitno samo zbog carine i davanja, nego da vidim što je već u EU jer ima kraće rokove dostave...ali nažalost Aliexpress to ne želi.

 AliExpres možda to ni ne može... Ne kupuješ ti od AliExpresa nego od trgovaca koji tamo prodaju isto kao što ne kupuješ od eBaya nego od trgovaca koji tamo prodaju, a oni mogu a ne moraju reć di im je roba kao što sam par puta sa eBaya naručiov neke stvari "da brže dođe" jer kaže da šalje iz Njemačke a kad naručiš i platiš a ono ide iz kine. Tako da ovisiš o dobroj volji trgovca da ti kaže odakle ide roba.

8 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Onda bi bilo dobro staviti "na kup" neke Aliexpress sellere koji imaju EU warehouse (dokazane u praksi). Mislim prvenstveno na elektroniku, gadgete i sl. Ipak je ovo bug.hr... :)

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
myroman kaže...

Jel ima neki način kako na aliexpressu pretraživati artikle koji se nalaze u EU warehouseu?

 

mbaksa kaže...

 

Dan1234567890 kaže...

 

Gnjavator kaže...

 

Ima način ako promijeniš zemlju dostave u neku od EU (Germany, Czech, Poland...)
Tada kad pretražuješ, pod "filter" dobiješ opciju "ship from" i možeš birati EU skladište.

Slika

 

Npr., Germany, android box
https://a.aliexpress.com/_m0LVF06


Ubacim u košaricu, vratim u postavkama na Hrvatsku i šalje iz Njemačke za Hrvatsku.

 

Ali zna se dogoditi i da ne šalje k nama sa tog skladišta. Tad pogledaš pod shipping method možda ima neko drugo skladište pa prebaciš. 

 

Nije idealno, no nekad može poslužiti.

 

9 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

da ne otvaram temu, narucio sam nesto s Conrad.de  koliko treba da stigne iz Njemacke u Hrvatsku i hvala...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
dadotb kaže...

da ne otvaram temu, narucio sam nesto s Conrad.de  koliko treba da stigne iz Njemacke u Hrvatsku i hvala...

Ovisi sa čim pošalju, DHL paket iz Njemačke je za 2 dana od narudžbe bio u ZG pa još 2 dana iz ZG za Gospić (HP ga preuzima u ZG)... GLS nemam iskustva iz Njemačke, iz Slovenije sa njim je paket za 2 dana dolazio pa možeš tako računati i iz Njemačke, možda 3 dana

9 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Genoxxx kaže...
dadotb kaže...

da ne otvaram temu, narucio sam nesto s Conrad.de  koliko treba da stigne iz Njemacke u Hrvatsku i hvala...

Ovisi sa čim pošalju, DHL paket iz Njemačke je za 2 dana od narudžbe bio u ZG pa još 2 dana iz ZG za Gospić (HP ga preuzima u ZG)... GLS nemam iskustva iz Njemačke, iz Slovenije sa njim je paket za 2 dana dolazio pa možeš tako računati i iz Njemačke, možda 3 dana

 ne pise cime salju, paket je od 1 kg placeno 12 eur postarina  

10 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Narucio sam par stvari nakon dugo vremena oko 14.1. I jos nisu poslane,prije kada sam znao naruciti isti dan je paket bio predan za slanje...jel ovo uobicajeno da tako dugo ne salju ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice