VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 962
|
čitano: 394.371
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
ihush kaže...

'pravi' minecraft je java edišn.. s njime možeš sve što ti padne na pamet (npr već prije par godina imaš mod za vr.. kao optifine i sl.)

ne znam koja su sve ograničenja win edišna.. + launčer, nije stvar u licenci, imam.. nego u igrivosti-dodatcima 'slobodi' koju imaš s pravim mc-om + dodatci-modovi i server..

-sve što ti treba je tlauncher, ostalo on instalira pri čemu neovisno o launčeru svaki ima opciju za online-acc, možeš oboje.. lokalno-mreža ili online + alternativa..

-čak ne sama igra koja može recimo dosaditi, zgodno je za učiti kako se npr podiže server, port-fwd i sl. jer ista pravila vrijede za sve igre-app, samo je pitanje recimo zaštite itd.

-ili kao 3d je užas-loše.. tj sve ostale igre su u tome bolje ali s mc možeš sve i primjeti se da nije klasična win-filozofija nego mreža-platforme.. tj isti mc možeš kopirati na linux-mac, pokreneš + java, radi.

.. odnosno, nije baš jasno što ms misli s win10 (only) verzijom.. bezvezarija, 'popravljaju' kao skype.. itd. tj guraju neki svoj interes tamo gdje mu nije mjesto, no vlasnici pa mogu što žele..

 Sve mi je jasno, thanks!

Ali i kćer i sin imaju Win 10 verziju kod sebe, pa da ih iznenadim sa ovom verzijom. Da vide kako je biti u stvarnom Minecraft svijetu. Ne da mi se sad učiti sebe i njih i podešavati novu verziju, a VR je ispred mene i čeka :D

dax-lax kaže...
CyberDemonVZ kaže...
ihush kaže...

imaš 'krivu verziju' minecrafta.. + loader.

- igri na jar-u je nevažan os (radi npr na lin) dok je loader.. koristi tlauncher, ostalo je stvar same igre-config npr koristiš li forge ili vanilu.. modovi.

 Lik veli da uredno radi "Bedrock" edition. To bi trebala biti ova verzija za Win 10 ako se ne varam:

 

Ovaj također:

 

Istina, video je star, prije ovih updatea koji podrđavaju bežićno igranje, ali pretpostavljam da je sve isto (zapravo je, sve dok ne kliknem play  )

 

EDIT:

Eto, ovdje je prikazano s AirLinkom

 

Tražim po netu, nema tog problema, pa nisam siguran što krivo radim

 Dao sam si malo vremena da istražim tvoj problem. Znam da sam igrao mcraft vr, baš tu win 10 verziju, i radila je bez greške iako je samo demo . Sad probam i javlja se ista greška ko i tebi, u vezi win 1809 ili novijeg, pa unknown sources upaliti u oculus->settings->general i onda stiseš da ide dalje i kita. Grešku 0x803F8001 hiti na desktop

Uspio sam svoju riješiti tako da sam se odjavio i prijavio sa ms trgovine. Tebi možda ne bude tako jednostavno riješiti jer zna biti cijeli store sjeban u korijenu. Znam, imal sam prije jedno pola godine dosta problema s njim i ms accom. Garant je vezano za ms store

 DAAAA!!

To je to, radi, hvala!!!

JA isprobavao sa verzijama Win, igre, Oculusa... :D Haha, hvala legendo :D

zabbax21 kaže...

ViveCraft > Official Win10 Minecraft VR

 Yup, po svemu što sam vidio se slažem. Ali kako sam reko gore, čisto zbog jednostavnosti :D

Hbvala svima na savjetima!

 

P.S. burazu kasnim na rođendan sat vremenA!! AA

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Čujem da ima mod za GTA V koji ga pretvara u VR igru. Jel tko probao to? Ako ne valja da ne skidam 100GB bezveze.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dejo6 kaže...

Čujem da ima mod za GTA V koji ga pretvara u VR igru. Jel tko probao to? Ako ne valja da ne skidam 100GB bezveze.

 Nisam ga osobno probao zato jer je samo 3d0f vr, dakle samo si s glavom u vru dok sve pokrete radiš sa mišom i tipkovnicom. Nekom je to možda zabavno al meni je to samo pol vr iskustva pa se nisam zamarao. Ugl imaš 3d0f vr modove za masu igara, RDR2, Valheim, itd.

LP
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Hl Alyx return to rapture mod.
Prije jedno pola godine sam probao mod ( 20 - 30 minutni demo ) i danas vidim ovo : https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2426339777 , čovjek napravio kompletnu igru izgleda... nema druge natrag u ( ne u garažu ) Rapture...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Uhhhh, Bioshock u vr-u. Cijela priča i setting oko bioshocka mi stvaraju ugodu.
Dishonored isto tako. Možda jednog dana i izađe igra nativno u vr-u
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
download je skoro pri kraju )))
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Kratak izvještaj: Return to Rapture, ako imate Alyx onda ovo morate probati, za razliku od demoa s kraja prošle godine ovo je puno bolje/ljepše/igrivije...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Sram me reć, ali Alyx još nisam kupio. Čekam je na nekom ljetnom popustu jer ne dam 50€ za igru. Pogotovo jer sam je odigral. Svakak ću je kupiti prvom prilikom na popustu radi hrpetinemodova

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Bio prije par dana na akciji na steamu, i ja sam dosta cekao da bude neki popust.

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
VandaL.pr! kaže...

Bio prije par dana na akciji na steamu, i ja sam dosta cekao da bude neki popust.

 

Prije par dana? Prije dva mjeseca. :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ma bit će summer sale još malo

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Double penet.... Post, Double Post.

 

CyberDemonVZ  Sajbere, kaj se igra u vr-u? Ti si najfriži a iskustva vr-a novih korisnika su najbolja haha. 

 

Evo, skinuo jučer vr mod za Subnauticu Below Zero ali nisam uspio složit gada jer sam krenuo iza 23 sata a danas arbajtam. Greška izgleda kao fish eye perspektiva. Negdje sam zaribal mod vjerojatno. Nadam da ću moći danas i podijeliti svoja near horor iskustva. Ja, koji ni jedan horor još nisam igrao.  Ako bude pola kao prva subnautica, onda mi je već jedna od najboljih vr igrica.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...

Double penet.... Post, Double Post.

 

CyberDemonVZ  Sajbere, kaj se igra u vr-u? Ti si najfriži a iskustva vr-a novih korisnika su najbolja haha. 

 

Evo, skinuo jučer vr mod za Subnauticu Below Zero ali nisam uspio složit gada jer sam krenuo iza 23 sata a danas arbajtam. Greška izgleda kao fish eye perspektiva. Negdje sam zaribal mod vjerojatno. Nadam da ću moći danas i podijeliti svoja near horor iskustva. Ja, koji ni jedan horor još nisam igrao.  Ako bude pola kao prva subnautica, onda mi je već jedna od najboljih vr igrica.

 Aaaa, ne pitaj!!!

Za sad isprobavam samo free stuff, videe, rolecoastere i slično.

Imam klince, i nije baš kako sam se nadao. Najmlađu sam opalio po glavi kad sam isprobavao onaj neki demo na Questu, nije baš ozbiljno shvatila da ju ne vidim kad to imam na glavi :(

Sin je poludio kad je vidio da se može igrati Minecraft. Btw, ima 6 god, i koliko gledam po netu, svi su protiv da klinci koriste VR, pretpostavljam da nije baš najbolje za tak male.. A kad god vidi da radim nešto s Questom "mogu ja, mogu ja??"

 

Naravno, u noći ne radi, pa moram upaliti svijetla, i onda se opet pojave u mojoj sobi jer vide da nešto radim...

 

Mukeeee!! :D

 

Vjerojatno danas kupujem Beat saber. 

Ima kakve važne razlike između baš njegove verzije i preko Steam VRa? 

PRetpostavljam da je bolje uzeti baš njegovu verziju - manji lag, bolja grafika....

 

Btw, 

New Quest 2 Games, Quest 2 Updates & More

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2021 16:59 (CyberDemonVZ).
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Imaš i na oculus storeu. Mislim da ti je lag ipak dosta manji na nativnoj verziji nego preko air linka jer je igra jako brza na težim pjesmama a svaki mini lag ti uništi želju za beat saberom. Link preko kabla je druga stvar iako bi i dalje preferirao quest/2 verziju igre. Mislim da se dijeci to ne daje iz razloga što si ipd za malu glavu ne mogu podesiti pa im je uvijek izvan fokusa, a to nije dobro za nas starije, a di pak za oči u razvoju
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

 Naravno, u noći ne radi, pa moram upaliti svijetla, i onda se opet pojave u mojoj sobi jer vide da nešto radim...

 

Mukeeee!! :D

 

Vjerojatno danas kupujem Beat saber. 

Ima kakve važne razlike između baš njegove verzije i preko Steam VRa? 

PRetpostavljam da je bolje uzeti baš njegovu verziju - manji lag, bolja grafika....

 

Radi i po noći, samo tribas postaviti jedan ili dva IR Led reflektora ;)   

 

Steam verzija Beat Sabera ima bolju grafiku i ogroman izbor custom pjesama, za djabe. https://bsaber.com/

Q2 Beat Saber ima samo DLC setove pjesama koje moras kupiti svaki posebno, a izbor je prakticki nikakav - LINK

Ja preko Virtual Desktopa nisam primjetia nikakav lag, na Expert tezini, sa kabelom lag vjerovatno ne postoji uopce.

 

Potpis:
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Oho, zahvaljujem, na ovu informaciju nisam do sad nigdje naletio.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Fakat? Ja pak nisam pojma imao da quest verzija nema mod assistanta i custom songs-a. Onda nemaš kaj mislit nego direkt na stolnu verziju

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ima, i moze se dodavati i custom pjesme na quest.

https://beatsaberquest.com/bmbf/bmbf-installing-bmbf/

Ali je to against TOS i ako fejs jednog dana odluci banati za takve stvari onda bi mogao usljediti lagani ban wave.

A vecina ljudi ima povezano osobne facebook profile, pa ako te banaju mozes komotno slati prituzbu upravi vodovoda.

 

Zato ja sve originale kupujem na steamu a na Questu imam spojen fake facebook profil a igre koje hocu igrati standaone posudjujem iz "videoteke"

Potpis:
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2021 1:41 (Necto).
Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ja sam kupio i Quest i PC verziju (preko Oculus storea) Beat Sabera.

DLC-ovi vrijede za obje verzije. Igram kako mi se koji poželi, preferiram PC radi bolje grafike (igram preko kabela) i lakšeg snimanja, ali ni Quest 2 nije za bacit radi portabilnosti.

Custom pjesme su meni većinom loše napravljene, iako ima poneka rijetka dobra.

 

Na PCu radije kupujem na Oculus storeu jer ih je većina cross-platform pa jedna kupovina donosi i quest i PC verziju, no nisu sve takve.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2021 2:26 (Bitanga).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Ima nekoliko autora custom pjesama koje su složene bolje nego kod originala pa kad nađem takvog, sve ih poskidam. Ak se sjetim popodne, napišem kak se lik zove.
15 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
Ima nekoliko autora custom pjesama koje su složene bolje nego kod originala pa kad nađem takvog, sve ih poskidam. Ak se sjetim popodne, napišem kak se lik zove.

 

Koliko vidim ovaj zadnji Interscope Mixtape DLC su radili ljudi koji imaju i profile na beastsaberu: Kolezan, Freeek, Ruckus.

I Zakka. Svi su oni official level creatori. Vjerojatno ih i preko tih custom songova i zapošljavaju.

 

 

 

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

OCULUS30 kod na Oculus storeu spušta cijenu za 30%.

Piše "selected games". Ja probao na beat saber i prošlo je!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

OCULUS30 kod na Oculus storeu spušta cijenu za 30%.

Piše "selected games". Ja probao na beat saber i prošlo je!

 

Ja sam probao za Audicu, ali nije prošlo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Stigao steam summer sale pa kupio HL Alyx za 30€. Savjetujte me o najzanimljivijim modovima

 

 

EDIT: zna li netko vezu između high rr monitora (144) i cpu usage-a? Kaj mi se desilo? Osobno nemam 144Hz monitor ali frendov se pokvario pa ga je donio da ga prokušam složiti. Nakon što sam uspio (djelomično), krenem se igrat malo da vidim kaj je to 144hz u igrama i ostavilo mi je to dost dobar dojam na prvu i drugu.

 

Pokrenem Alyx i nikak mi nije jasno da mi igra jedva radi na rtx 3070 i riftu cv1. Kad pokušam resetirat postavke, uvijek mi prebaci na low fidelity ali i tada radi nikako. Mislim si, pa na rx580 prije cca godinu dana mi je na medium radila igra bolje nego ovdje na low. 

Čak sam pomislio da su je možda otežali updateovima

Gledam gpu usage a on se kreće između 45-55%.

Reko, kaj ne valja i vidim da mi je cpu zakucan cijelo vrijeme na 100% a alyx i sva sila servisa oko oculusa i steama/steam vr-a zajedno koriste oko pola toga i ne uspijevam skužit kaj ga kolje.

 

Frend mi savjetuje jučer da instaliram asusov gpu tweak jer on pogasi nepotrebne servise u pozadini kod igranja. Čim sam pokrenuo program, sustav je postao dosta nestabilan i dva puta se zacrnila slika. Otkopčam taj samsungov c27hg70 i vratim svoj stari aoc a komp instant proradi kak se spada. Ne kužim zakaj na qhd, 144hz monitoru tak cpu kolje. Na 3070 je spojena 4k telka, vr i monitor. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2021 11:44 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Jesi uspio riješiti ?
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

I mene zanima :)

Ima novosti?

Baš mi je neobično da promjena monitora napravi takav kaos sa zauzećem procesora.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Pa sasvim logično. Grafička je dovoljno moćna za isporučivati 144Hz ili uopće nije opterećena koliko bi mogla jer je procesor usko grlo pa ga čeka. Procesor nije dovoljno jak da odrađuje svoj dio posla unutar jednog framea pa je zakucan na 100%.

Trebao si probati samo prebaciti refresh rate monitora na 60Hz, ako već u Half-Lifeu nema tih opcija (nego koristi default refresh rate).

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Oj. Ne, nisam riješio, odnosno, riješio sam tako da koristim svoj monitor a dijagnostiku ostavio za neku večer s više vremena. Ja čak bjerujem da je do tog specifičnog monitora i da bi na 120Hz radilo bez problema. Isprobam pa javim rezultate. Naravno, 8600k nije svijež cpu, ali mislim da na 4.8 nebi smjelo biti problema u kombi sa 3070 barem još god-dvije. Čudno je da već na desktopu ima probleme s performansama iako je sam prikaz i kretanje miša buttery smooth, ali dok krenem nekaj otvarat, ko da komp trokira. Nekaj jebe monitor, win ili kabel. Sve će se saznati
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

izašao je sniper elite vr, nisam još stigao reviewove pogledati.. nadam se da vredi, da skinem malo prašinu sa oculusa..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
nine kaže...

izašao je sniper elite vr, nisam još stigao reviewove pogledati.. nadam se da vredi, da skinem malo prašinu sa oculusa..

 Moram priznati nisam ni ja dugo u VR-u bio odkako je jako vruće, a i trenutno baš nema nečeg novo da je must play. Osobno čekam Resident Evil 4 da izađe da me povuče natrag u VR. 

LP
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice