Ima li piratstvo opravdanje? zaključana tema

poruka: 650
|
čitano: 114.959
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Danny_HR kaže...
Nitko ne potpisuje ništa, stiskanjem one tipke ili čega već "i accept" prihvaćamo navedene uvjete korištenja, zar ne? Nema li proizvođač, bilo čega na ovom svijetu, pravo sam odabrati i diktirati uvjete korištenja njegovog proizvoda?
 

 

Moja usporedba je bila sarkastična, ali bez obzira na to ona stoji i dalje. Ekstremna je ali ispravna.

 

-nema. (s naglaskom na sam)..

-zakon nezna za sarkazam.

Kupnja konzole je kupnja hardwarea, software samo (jer trenutno nema boljeg zakona) podliježe licencnom ugovoru koji korisniku daje ograničeno pravo korištenja softwarea. Za sve ostalo (materijalno) se ne odnosti takvo ograničenje nego je vlasnik -vlasnik.

EULA u tom smislu samo ograničava pravo korištenja softwarea, no nemože te natjerati na korištenje TOG softwarea, kao što bi bilo protuzakonito da te natjeram na korištenje MS Officea ili Norton-AVa. Kao što te Opel nemože natjerati na kupnju goriva u Tiffonu.

Zakoni su pomalo čudna stvar, ovisi o odvjetniku i političkoj klimi... kao što su nedavno Zagreb parking 'izgubili' pravo kažnjavanja.

 

-Zato, ponovo, ... (please) posebna stroga tema?

 

@ Bukva... ponovi gradivo, npr. DRM?

-btw, znaš li da je nezakonito to što rade proizvođači printera? (ali u EU komisiji postoji vjerojatno dovoljno jak lobi..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
naxeem kaže...
Ako nemaš za Crysis 2, odakle ti za računalo koje ga vrti (7k+)? Ako nemaš za Killzone 3 odakle ti za Playstation 3? Da si gladan i nemaš za kruh, riječ ti ne bih rekao da ga ukradeš iz pekare, dapače ja bih ti ga kupio. Ali reći da nemaš za igre, a imaš za hardver je idiotski i licemjerno.

 

 

Nitko nema za igru od 100-500kn, a za i7 ce skupiti 2000+Kn i nece ni pisnuti da je totalno skupo ili da se radi o prevari..

13 godina
neaktivan
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Danny_HR kaže...

 

Ne, i ja sam bio šupak i budala koja ne cijeni novac ni tuđi rad.

 

Ocito da je   Danny_HR prije bio bez love, jer kako i sam kaze i ja sam bio supak, to jest skidao sam nelegalno (mada ne razumijem poveznicu izmedu ljudskog dijela tjela i besparice). No, ocito se opario ili za razliku od vecine naroda dobio dobro placeni posao (a moja malekost bi rekla da mu se visina place sastojim od kolicine prodanog 'necega'). Pa se sada odjednom poceo uzdizati na moralnoj ljestvici put gore, te shvatio poantu potrosackog drustva. Zato Danny_HR ne .eri i ne pametuj. Tko hoce neka skida legalno, tko nece ima nacina doci to toga i to je sasvim uredu, jer ljudsko je drustvo postavljeno na posve pogresnim temeljima, te je pravi zlocin pozivati se na njega.

Moj PC  
1 7 hvala 0
13 godina
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Dečki, najbolje stvari u životu su besplatne !

ak nisi bio tu, nisi ni tam...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
drki kaže...

Ocito da je   Danny_HR prije bio bez love, jer kako i sam kaze i ja sam bio supak, to jest skidao sam nelegalno (mada ne razumijem poveznicu izmedu ljudskog dijela tjela i besparice). No, ocito se opario ili za razliku od vecine naroda dobio dobro placeni posao (a moja malekost bi rekla da mu se visina place sastojim od kolicine prodanog 'necega'). Pa se sada odjednom poceo uzdizati na moralnoj ljestvici put gore, te shvatio poantu potrosackog drustva. Zato Danny_HR ne .eri i ne pametuj. Tko hoce neka skida legalno, tko nece ima nacina doci to toga i to je sasvim uredu, jer ljudsko je drustvo postavljeno na posve pogresnim temeljima, te je pravi zlocin pozivati se na njega.

Baš naprotiv, začudio bi se da znaš kolko sam više love imao na raspolaganju prije nego što je to slučaj sad, nekoliko puta više.

Radim kao arhitektonski projektant za fiksnu plaću čak nešto ispod prosječne hrvatske, ono što zaradim sa strane ne računam u to.

Međutim, s vremenom sam sazrio i naučio cijeniti novac i tuđi rad baš kao što cijenim svoj.

I ne, osim legalno nikako drugačije nije u redu.

 

Nisam moralna vertikala al se trudim biti što pošteniji prema svijetu i tako ću učiti svoju djecu. Na kraju krajeva, ako ne platim tuđi rad kako mogu očekivati da meni netko plati moj?

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2011 15:47 (Danny_HR).
16 godina
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Namjeravam si piknut PS3 ali zelim se igrat samo legalno, drugacije i neznam. Ali samo pucacine i arkade jerbo neznam niti jedan strani jezik.

 

Ujedno sam i strasno siromasan ali  paranoican a ujedno i veliki domoljub pa igre kupujem samo u domacim ducanima. ali zbog paranoje i siromastva strah me da mi se ne osteti originalan plavi disk.

 

Negdje sam nacuo da imam pravo napravit sigurnosnu kopiju istog i nju koristit a original pohranit u sef u banci. Samo 40 kn mjesecno. Isplati se za miran san.

 

Hocu li moc igrat svoju legalnu kopiju na svojoj legalnoj konzoli lisenoj ikakvog prljavog softvera?

 

Hvala

Moj PC  
10 0 hvala 4
15 godina
neaktivan
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Svakako ih sankcionirati.

 

Dati im žuti karton.

 

Toliko je u našim mogućnostima...{#}

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Danny_HR kaže...
S oproštenjem, gubi se napravit tu "maglu". Sjedni u sobu, utipkaj tisuće linija koda, uloži milijune dolara u taj proizvod, zaposli desetke ljudi i plati im.

Nakon toga dođi prodaj svoju "maglu" i gledaj kako ju ekipa krade.


Sram te bilo.

Sjedim u sobi i kucam već godinama i znaš što, nisam se obogatio. Niti neću. Zarađujem za život poštenim radom; i kao što rekoh od poštenog rada se još nitko nije obogatio. A ti pokušaj (ako si sposoban) shvatiti što je investicija, a što rad i koje su zarade u kojim okvirima i zašto. I koliko zarađuje onaj tko 'kuca' i onaj tko investira. I što je tu pošteni rad, a što magla. Kad i ako shvatiš kako svijet funkcionira, sram će biti tebe..

 

@naxeme, da ne 'kvotam' sve;

I za tebe vrijedi gornji navod, da se ne ponavljam. Radim u grani koja je dirkno pogođena piratstvom i torentima, moj proizvod je intelektualno vlasništvo. Toliko o shvaćanju problematike.

 

Odakle izvlačiš ovoliku količinu gluposti i odakle ti ti infantilni zaključci što sam ja radio u školi? Vidiš, ja zaključujem da si ti vjerojatno isfrustrirani štreber koji je još junfer, pa umjesto doze litija ispucavaš višak energije fikcijom o tome kako se nekome na forumu sviđala škola..

 

I kada sam ja zastupao piratstvo??!?

 

Ps3 nemam, niti misilim nabavljati. Igre ne igram, zadnje što sam igrao je bio duke nukem u vrijeme kad je bio aktualan. Prosipaš žuč na krivom mjestu. Ovaki apriori stavovi da su svi balkanci koji ne dijele tvoje mišljenje nazvao bih u današnje doba neolibaralnim balkanizmom. Radiš nešto intelektualno, pa onda mora da svi ostali kopaju kanale. Jer kopanje kanala nije na tvom nivou. Poturica gori od turaka..

 

I sad za malu djecu; spominjao si budžet za neku igru. Investitor investira i on zarađuje na magli - broju kopija. Radnici rade intelektualni posao za plaću, jasnije?

 

A da ne govorim da postoji i drugačiji pristup od pohlepne zarade na intelektualnom vlasništvu. Npr. Sabin koji nije licencirao intelektualno vlasništvo na cjepivo polia već je smatrao da je znanje vlasništvo ljudskog roda i dao to besplatno svima. SF za tebe i ovakve neoliberalne stavove. Baš me zanima da li bi bio sretan da je licencirao cjepivo, a tvoji roditelji nisu imali para, sad bi zakržljalim batrljkom pipkao po tipkovnici..

 

16 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
drki kaže...

Danny_HR kaže...

 

Ne, i ja sam bio šupak i budala koja ne cijeni novac ni tuđi rad.

 

Ocito da je   Danny_HR prije bio bez love, jer kako i sam kaze i ja sam bio supak, to jest skidao sam nelegalno (mada ne razumijem poveznicu izmedu ljudskog dijela tjela i besparice). No, ocito se opario ili za razliku od vecine naroda dobio dobro placeni posao (a moja malekost bi rekla da mu se visina place sastojim od kolicine prodanog 'necega'). Pa se sada odjednom poceo uzdizati na moralnoj ljestvici put gore, te shvatio poantu potrosackog drustva. Zato Danny_HR ne .eri i ne pametuj. Tko hoce neka skida legalno, tko nece ima nacina doci to toga i to je sasvim uredu, jer ljudsko je drustvo postavljeno na posve pogresnim temeljima, te je pravi zlocin pozivati se na njega.

A posve su pogrešni temelji da ne kradeš? Krasno si odgojen...

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
14 godina
neaktivan
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Ali sam naziv teme 'ubija' ... {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
bed kaže...
Danny_HR kaže...
S oproštenjem, gubi se napravit tu "maglu". Sjedni u sobu, utipkaj tisuće linija koda, uloži milijune dolara u taj proizvod, zaposli desetke ljudi i plati im.

Nakon toga dođi prodaj svoju "maglu" i gledaj kako ju ekipa krade.


Sram te bilo.

Sjedim u sobi i kucam već godinama i znaš što, nisam se obogatio. Niti neću. Zarađujem za život poštenim radom; i kao što rekoh od poštenog rada se još nitko nije obogatio. A ti pokušaj (ako si sposoban) shvatiti što je investicija, a što rad i koje su zarade u kojim okvirima i zašto. I koliko zarađuje onaj tko 'kuca' i onaj tko investira. I što je tu pošteni rad, a što magla. Kad i ako shvatiš kako svijet funkcionira, sram će biti tebe..

 

@naxeme, da ne 'kvotam' sve;

I za tebe vrijedi gornji navod, da se ne ponavljam. Radim u grani koja je dirkno pogođena piratstvom i torentima, moj proizvod je intelektualno vlasništvo. Toliko o shvaćanju problematike.

 

Odakle izvlačiš ovoliku količinu gluposti i odakle ti ti infantilni zaključci što sam ja radio u školi? Vidiš, ja zaključujem da si ti vjerojatno isfrustrirani štreber koji je još junfer, pa umjesto doze litija ispucavaš višak energije fikcijom o tome kako se nekome na forumu sviđala škola..

 

I kada sam ja zastupao piratstvo??!?

 

Ps3 nemam, niti misilim nabavljati. Igre ne igram, zadnje što sam igrao je bio duke nukem u vrijeme kad je bio aktualan. Prosipaš žuč na krivom mjestu. Ovaki apriori stavovi da su svi balkanci koji ne dijele tvoje mišljenje nazvao bih u današnje doba neolibaralnim balkanizmom. Radiš nešto intelektualno, pa onda mora da svi ostali kopaju kanale. Jer kopanje kanala nije na tvom nivou. Poturica gori od turaka..

 

I sad za malu djecu; spominjao si budžet za neku igru. Investitor investira i on zarađuje na magli - broju kopija. Radnici rade intelektualni posao za plaću, jasnije?

 

A da ne govorim da postoji i drugačiji pristup od pohlepne zarade na intelektualnom vlasništvu. Npr. Sabin koji nije licencirao intelektualno vlasništvo na cjepivo polia već je smatrao da je znanje vlasništvo ljudskog roda i dao to besplatno svima. SF za tebe i ovakve neoliberalne stavove. Baš me zanima da li bi bio sretan da je licencirao cjepivo, a tvoji roditelji nisu imali para, sad bi zakržljalim batrljkom pipkao po tipkovnici..

 

Ma daj molim te, ne radiš ti baš ništa pogođeno piratstvom. Da radiš, onda bi razumio o čemu se govori. Ulagači gube novac, a oni koji rade za uloženi novac gube posao, novac i sl. Misliš da gubitak investitora nije gubitak za šljakere? Propast projekta koji nije vratio uloženo automatska je smrt za cijeli studio, a nedovoljna zarada tek razlog za poneki otkaz. I daj ne brljaj o cjepivima - posve jedna stvar je luksuz poput softvera (pogotovo zabavnog), a posve neka druga medicina i opće dobro za ljudsko zdravlje i život. To su neusporedive stvari i komercijalizacija prvog nije, ali drugog jest za debatu.

 

Ovdje govorimo i jasnim i konkretnim primjerima ekipe koja ima za hardver, a nema za igre i to PlayStation 3. Dakle - igračku. Da mogu, ukrali bi i to, ali eto, ne mogu. O tome se radi. A sliku ovdašnjeg društva nisam izmislio - takvima sam okružen i navedeni postotci su istina. Nije poanta u težini posla ili vrijednosti posla u odnosu na doprinos društvu ili sebi, nego težini i cijeni edukacije i samog rada. Nisu svi poslovi jednako financijski vrijedni.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Sinatra kaže...

Od kad su počele kružiti priče o custom firmwareu za PlayStation 3, ovaj podforum se pretvorio u ekstazu za vodiče i primjenu nelegalnih nadogradnji koje služe za igranje piratskih kopija.

S obzirom da izuzev ilegalne primjene ne postoji drugi, opravdani razlog zašto bi netko provalio konzolu, a o tome se naveliko raspravlja, zašto moderatori to ne sankcioniraju?

"Zakonom zaštićeni materijal - Stavljanje zakonom zaštićenog (copyrighted) materijala na ovaj forum nije dozvoljeno, kao ni linkova s kojih je moguće skinuti takav materijal. Traženje pomoći za piratiziranje softvera, kao i pomaganje u tome, također nisu dozvoljeni. Prekršitelji ovog pravila bit će opomenuti ili će im biti trajno zabranjeno korištenje ovog foruma."

 

Ovako pise u Bug pravilniku.

 

Dakle, mozemo raspravljati o tome jeli moralno ili ne piratizirati i raditi jailbreakove u HR na raznim uredjajima..ali neovisno o tome, na forumu je zabranjeno "trazenje pomoci za piratiziranje softvera, kao i pomaganje u tome", u sto definitivno spadaju teme koje se ticu jailbreakanja PS3.

 

Kada bi se grubo drzali pravila, svi bi trebali biti opomenuti a teme obrisane. Samo sto bi to bilo glupo, jer nikakvih pravila se ne bi trebalo drzati ko' pijan plota.

 

Plus, sto bi onda mogli obrisati sve teme o jailbreakanju xbox-a, iphone-a, razmjenu pozivnica za privatne trackere, i gomilu drugih tema. I ti mozes pretpostavljati, ali ne mozes znati da se jailbreak radi iskljucivo radi ilegalnih radnji. Koliko god se to cinilo tako, mozes samo pretpostaviti.

 

I drugo, najbitnije, Sony moze ograniciti uporabu njegovog softvera, ali ne moze ti zabraniti upotrebu nekog drugog softvera, i ti kada kupis hardver mozes ga spaliti ili jailbrejkati ili jesti na njemu - jer je tvoj. Tako da mislim da ni sa zakonske strane nemas uporiste..

15 godina
odjavljen
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Meni jedino nije jasno zašto moramo plaćati softver. Čemu? Ako se skupi ekipa koje svoje vrijeme i resurse potroši na npr. neku od distribucija Linuxa i onda taj softver da basplatno, zašto bih cjenio onu gamd koja naplaćuje softver?! Nemojte me krivo shvatiti, ne kažem da su ljudi koji su napravili taj softver gamad, nego gamad su oni koji beru pare na tome. Po meni, ni jedno intelektualno vlasništvo ne pripada jednoj osobi (osobama) nego cijelom svijetu jer nam pruža boljitak i napredak. I na taj način razumijem pirate i one koji softver razvijaju.

Ako se ne slažete sa mnom, molim da to obrazložite.  Hvala!

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697 ili posjetite stranicu- http://mobiservis.webs.com/
Moj PC  
1 8 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
naxeem kaže...

 

E, pa vidiš - intelektualni rad i njegovi proizvodi poput knjiga (da, zamisli), softvera i sl. itekako su zahtjevniji i vrijedniji od nabijanja motike u kamen, navidavanja cijevi u ventil ili lijepljenja pločica po podu, što može naučiti baš svatko u nekoliko dana. Dizajneri, programeri, umjetnici i sl. itekako puno rade, često puno duže od onih idealnih 8 sati. Edukacija je izrazito skupa, teška i zahtijeva dosta rada o odricanja. Stoga, to prodavanje magle ostavi za svoj balkanski mentalitet koji se uglavnom svodi na uzimanje besplatnog ili tuđeg, najčešće manifestirano kroz krađu, u većini slučajeva uredskog pribora iz nekoć državnih, a sada privatnih firmi, te kod hrabrijih iz državne blagajne. Krađa knjiga i softvera odavno je praksa i potvrda da bi i softver trebalo biti moguće vezati lancem i provesti kroz lanac 100,000V napona. Nažalost nemoguće, ali...

 


 

a i ti ga znaš lupit pa ostati živ {#}

 

misliš ti samo da se lijepit pločice može naučiti za par dana. pokušaj pa probaj.

ja sam se prije par godina okušao u tom iz zabave i shvatio sam da sam glup za lijepit pločice kao i za zidariju.

 

nemoj potcijenjivat ni jedan posao, da se ne bi malo za*ebao.

 

kompjutorske igre koje VALJAJU uvijek zarade unatoč pirateriji ogromne novce i toga budi svjestan.

 

jedan MOH 6 je zaradio skoro milijardu dolara.

 

a ja neću hraniti nečije nesposobne programerske guzice koji naprave trulež od igre i prodaju je po cijeni kvalitetne igre.

“Will a drop hit my nose when it begins to rain in the park?”
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2011 17:58 (Bugofil).
16 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Dragon23288 kaže...
Sinatra kaže...

Od kad su počele kružiti priče o custom firmwareu za PlayStation 3, ovaj podforum se pretvorio u ekstazu za vodiče i primjenu nelegalnih nadogradnji koje služe za igranje piratskih kopija.

S obzirom da izuzev ilegalne primjene ne postoji drugi, opravdani razlog zašto bi netko provalio konzolu, a o tome se naveliko raspravlja, zašto moderatori to ne sankcioniraju?

 

"Zakonom zaštićeni materijal - Stavljanje zakonom zaštićenog (copyrighted) materijala na ovaj forum nije dozvoljeno, kao ni linkova s kojih je moguće skinuti takav materijal. Traženje pomoći za piratiziranje softvera, kao i pomaganje u tome, također nisu dozvoljeni. Prekršitelji ovog pravila bit će opomenuti ili će im biti trajno zabranjeno korištenje ovog foruma."

 

Ovako pise u Bug pravilniku.

 

Dakle, mozemo raspravljati o tome jeli moralno ili ne piratizirati i raditi jailbreakove u HR na raznim uredjajima..ali neovisno o tome, na forumu je zabranjeno "trazenje pomoci za piratiziranje softvera, kao i pomaganje u tome", u sto definitivno spadaju teme koje se ticu jailbreakanja PS3.

 

Ne, poštovani korisniče, pogrešno ste interpretirali pravila i raspravu. O tome smije li se o tome pisati, odlučit ćemo pojedinačno mi, moderatori. A odlučili smo da se to može. Ne može se raspravljati o tome kako ukrasti igru, ali jailbreak druga je stvar, jer nije isključivo sredstvo za piratiziranje igara (dapače, to nije ni najvažnija primjena).

Ovo je usporedivo s raspravom o virtualnim optičkim uređajima, odnosno učitavanju ISO datoteka. Iako piratske igre često stižu u obliku ISO datoteka koje korisnici učitavaju virtualnim uređajima, to je sasvim legalna operacija i tehnika koja se poprilično često koristi sasvim legalno.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
16 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
vexx5555 kaže...

Meni jedino nije jasno zašto moramo plaćati softver. Čemu? Ako se skupi ekipa koje svoje vrijeme i resurse potroši na npr. neku od distribucija Linuxa i onda taj softver da basplatno, zašto bih cjenio onu gamd koja naplaćuje softver?! Nemojte me krivo shvatiti, ne kažem da su ljudi koji su napravili taj softver gamad, nego gamad su oni koji beru pare na tome. Po meni, ni jedno intelektualno vlasništvo ne pripada jednoj osobi (osobama) nego cijelom svijetu jer nam pruža boljitak i napredak. I na taj način razumijem pirate i one koji softver razvijaju.

Ako se ne slažete sa mnom, molim da to obrazložite.  Hvala!

Pa obrazloženo ti je gore. Pričaš čiste gluposti. 

Bugofil kaže...
naxeem kaže...

 

E, pa vidiš - intelektualni rad i njegovi proizvodi poput knjiga (da, zamisli), softvera i sl. itekako su zahtjevniji i vrijedniji od nabijanja motike u kamen, navidavanja cijevi u ventil ili lijepljenja pločica po podu, što može naučiti baš svatko u nekoliko dana. Dizajneri, programeri, umjetnici i sl. itekako puno rade, često puno duže od onih idealnih 8 sati. Edukacija je izrazito skupa, teška i zahtijeva dosta rada o odricanja. Stoga, to prodavanje magle ostavi za svoj balkanski mentalitet koji se uglavnom svodi na uzimanje besplatnog ili tuđeg, najčešće manifestirano kroz krađu, u većini slučajeva uredskog pribora iz nekoć državnih, a sada privatnih firmi, te kod hrabrijih iz državne blagajne. Krađa knjiga i softvera odavno je praksa i potvrda da bi i softver trebalo biti moguće vezati lancem i provesti kroz lanac 100,000V napona. Nažalost nemoguće, ali...

 


 

a i ti ga znaš lupit pa ostati živ {#}

 

misliš ti samo da se lijepit pločice može naučiti za par dana. pokušaj pa probaj.

ja sam se prije par godina okušao u tom iz zabave i shvatio sam da sam glup za lijepit pločice kao i za zidariju.

 

nemoj potcijenjivat ni jedan posao, da se ne bi malo za*ebao.

 

kompjutorske igre koje VALJAJU uvijek zarade unatoč pirateriji ogromne novce i toga budi svjestan.

 

a ja neću hraniti nečije nesposobne programerske guzice koji naprave trulež od igre i prodaju je po cijeni kvalitetne igre.

Nema tu potcjenjivanja - omjer uloženo - dobiveno je bitan. Što se tiče "truleži od igara", takve ni ne igraš. Nitko te ne sili da kupiš što ne igraš, već ono što igraš.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
naxeem kaže...
Dragon23288 kaže...
Sinatra kaže...

Od kad su počele kružiti priče o custom firmwareu za PlayStation 3, ovaj podforum se pretvorio u ekstazu za vodiče i primjenu nelegalnih nadogradnji koje služe za igranje piratskih kopija.

S obzirom da izuzev ilegalne primjene ne postoji drugi, opravdani razlog zašto bi netko provalio konzolu, a o tome se naveliko raspravlja, zašto moderatori to ne sankcioniraju?

 

"Zakonom zaštićeni materijal - Stavljanje zakonom zaštićenog (copyrighted) materijala na ovaj forum nije dozvoljeno, kao ni linkova s kojih je moguće skinuti takav materijal. Traženje pomoći za piratiziranje softvera, kao i pomaganje u tome, također nisu dozvoljeni. Prekršitelji ovog pravila bit će opomenuti ili će im biti trajno zabranjeno korištenje ovog foruma."

 

Ovako pise u Bug pravilniku.

 

Dakle, mozemo raspravljati o tome jeli moralno ili ne piratizirati i raditi jailbreakove u HR na raznim uredjajima..ali neovisno o tome, na forumu je zabranjeno "trazenje pomoci za piratiziranje softvera, kao i pomaganje u tome", u sto definitivno spadaju teme koje se ticu jailbreakanja PS3.

 

Ne, poštovani korisniče, pogrešno ste interpretirali pravila i raspravu. O tome smije li se o tome pisati, odlučit ćemo pojedinačno mi, moderatori. A odlučili smo da se to može. Ne može se raspravljati o tome kako ukrasti igru, ali jailbreak druga je stvar, jer nije isključivo sredstvo za piratiziranje igara (dapače, to nije ni najvažnija primjena).

Ovo je usporedivo s raspravom o virtualnim optičkim uređajima, odnosno učitavanju ISO datoteka. Iako piratske igre često stižu u obliku ISO datoteka koje korisnici učitavaju virtualnim uređajima, to je sasvim legalna operacija i tehnika koja se poprilično često koristi sasvim legalno.

Postovani korisnice, ne znam ja sto vama nije jasno. Da li sam ja insinuirao mozda da ja zelim odluciti o tome hoce li se pisati o tome ili ne??

 

I nisam krivo interpretirao pravila, nego sam rekao da jailbreak nije sam po sebi ilegalna operacija i samim time nema razloga da se brisu savjeti i rasprave vezane uz njega.

15 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
vexx5555 kaže...

Meni jedino nije jasno zašto moramo plaćati softver. Čemu? Ako se skupi ekipa koje svoje vrijeme i resurse potroši na npr. neku od distribucija Linuxa i onda taj softver da basplatno, zašto bih cjenio onu gamd koja naplaćuje softver?! Nemojte me krivo shvatiti, ne kažem da su ljudi koji su napravili taj softver gamad, nego gamad su oni koji beru pare na tome. Po meni, ni jedno intelektualno vlasništvo ne pripada jednoj osobi (osobama) nego cijelom svijetu jer nam pruža boljitak i napredak. I na taj način razumijem pirate i one koji softver razvijaju.

Ako se ne slažete sa mnom, molim da to obrazložite.  Hvala!

 

Link

 

Imaš jedan paragraf gdje uspoređuje zaradu programera - overall 73,000$ /god, Java i .NET 76,000$, open source programeri - 83,000$

Ne znam od kud vam te ideje da Linux piše neka ekipa iz kvarta koja su nešto ko Majka Tereza u IT svijetu. Drugo, open source, vjerovali ili ne, se može piratizirati (pokaži mi jednu Linux distru koja nije pod nekom licencom).

Isto tako, od kuda vam slika da softver razvijaju tamo neki jadni programeri koji nešto napišu, onda to uzmu neki tamo zli ljudi koji cijelo vrijeme ništa ne rade, stave ogromne cijene i samo beru pare, a programerima bacaju mrvice.

 

I boljitak i napredak pruža, ne znam, stolica koju je postolar napravio. Pa što, ako nešto on napravi, onda svi mi možemo to uzeti?

 

I... Kako to točno piratizirane igre pružaju boljitak i napredak? Čisto me ovako zanima...

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
protjeran
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
naxeem kaže...

Nema tu potcjenjivanja - omjer uloženo - dobiveno je bitan. Što se tiče "truleži od igara", takve ni ne igraš. Nitko te ne sili da kupiš što ne igraš, već ono što igraš.

da, ali puno je ljudi bilo prevareno od igraće industrije,, jer ulupaju dobre novce u marketing, nahvale je u nebesa, ja je kupim i za*bem se.

 

ljudi ponekad iz opreza skinu igru i onda je probaju, pa ako ne valja ne kupe je. {#}

“Will a drop hit my nose when it begins to rain in the park?”
16 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Dragon23288 kaže...
Postovani korisnice, ne znam ja sto vama nije jasno. Da li sam ja insinuirao mozda da ja zelim odluciti o tome hoce li se pisati o tome ili ne??

I nisam krivo interpretirao pravila, nego sam rekao da jailbreak nije sam po sebi ilegalna operacija i samim time nema razloga da se brisu savjeti i rasprave vezane uz njega.

Ma ništa strašno. Onda smo se posve krivo razumjeli.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
16 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Bugofil kaže...
naxeem kaže...

Nema tu potcjenjivanja - omjer uloženo - dobiveno je bitan. Što se tiče "truleži od igara", takve ni ne igraš. Nitko te ne sili da kupiš što ne igraš, već ono što igraš.

da, ali puno je ljudi bilo prevareno od igraće industrije,, jer ulupaju dobre novce u marketing, nahvale je u nebesa, ja je kupim i za*bem se.

 

ljudi ponekad iz opreza skinu igru i onda je probaju, pa ako ne valja ne kupe je. {#}

Pa glasuj novčanikom onda. Nemoj kupiti igru bez igranja demoa. Ja sam mogao kupiti Škodu i shvatiti da je sranje, ali neću je ukrasti zbog toga.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
15 godina
odjavljen
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Bukva kaže...

 

Imaš jedan paragraf gdje uspoređuje zaradu programera - overall 73,000$ /god, Java i .NET 76,000$, open source programeri - 83,000$

Ne znam od kud vam te ideje da Linux piše neka ekipa iz kvarta koja su nešto ko Majka Tereza u IT svijetu. Drugo, open source, vjerovali ili ne, se može piratizirati (pokaži mi jednu Linux distru koja nije pod nekom licencom).

Isto tako, od kuda vam slika da softver razvijaju tamo neki jadni programeri koji nešto napišu, onda to uzmu neki tamo zli ljudi koji cijelo vrijeme ništa ne rade, stave ogromne cijene i samo beru pare, a programerima bacaju mrvice.

 

I boljitak i napredak pruža, ne znam, stolica koju je postolar napravio. Pa što, ako nešto on napravi, onda svi mi možemo to uzeti?

 

I... Kako to točno piratizirane igre pružaju boljitak i napredak? Čisto me ovako zanima...

 Kako se Linux distra može piratizirati?

 

E vidiš, i igre mogu pružati boljitak i napredak. Kakav-pitaš se. Moralni napredak. Svijet u kojem su sva intelektualna dobra besplatna, u kojem se pojedincu sa znanjem pružaju velike mogućnosti.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697 ili posjetite stranicu- http://mobiservis.webs.com/
15 godina
odjavljen
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Danny_HR kaže...
ihush kaže...
-tko što podpisuje?

-što je EULA? (tko ju piše?-državno zakonodavno tijelo ili proizvođač? zakon ili ugovor?...)

Nitko ne potpisuje ništa, stiskanjem one tipke ili čega već "i accept" prihvaćamo navedene uvjete korištenja, zar ne? Nema li proizvođač, bilo čega na ovom svijetu, pravo sam odabrati i diktirati uvjete korištenja njegovog proizvoda/usluge?

Znači ugovor se sklapa nakon što si već kupio proizvod i postao njego vlasnik, a moraš ga prihvatiti ukoliko želiš koristiti ono što si kupio. Upravo zbog toga bi trebao biti ništavan.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
protjeran
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
naxeem kaže...

Pa glasuj novčanikom onda. Nemoj kupiti igru bez igranja demoa. Ja sam mogao kupiti Škodu i shvatiti da je sranje, ali neću je ukrasti zbog toga.

koja Škoda je njesra ??

 

eto vidiš, ja skinem "ukradem" cubase 5 i još štogod audio softwarea, postanem u tom genijalac, otvorim glazbeni studio, zaposlim 6 ljudi i da vidiš koristi od krađe.

 

koja je najcrnja crna boja, pitao bih se ?

“Will a drop hit my nose when it begins to rain in the park?”
15 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
vexx5555 kaže...

 Kako se Linux distra može piratizirati?

 

E vidiš, i igre mogu pružati boljitak i napredak. Kakav-pitaš se. Moralni napredak. Svijet u kojem su sva intelektualna dobra besplatna, u kojem se pojedincu sa znanjem pružaju velike mogućnosti.

Zavisi pod kojem je licencom i što u njoj piše

 

Neke licence te obvezuju da ukoliko modaš kod, moraš kopiju poslati vlasniku orginalnog koda, neke ti dopuštaju da softver samo koristiš u osobne svrhe, prema nekima ukoliko modaš neki kod, ti nisi vlasnik toga koda, već je to vlasnik orginalnog koda itd., itd.

 

Ne, svijet u kojem su sva intelektualna dobra besplatna, lijenoj budali se pružaju mogućnosti, a od sposobnog pojedinca se radi majmun.

 

Open source zajednica radi na principu give&take. Reko bih nešto kao komunizam, barem kako je primarno zamišljen. Ali ako ide samo take - take - take - take, onda dobiješ komunizam kakav je bio prisutan u stvarnome svijetu.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
naxeem kaže...
Bugofil kaže...
naxeem kaže...

Nema tu potcjenjivanja - omjer uloženo - dobiveno je bitan. Što se tiče "truleži od igara", takve ni ne igraš. Nitko te ne sili da kupiš što ne igraš, već ono što igraš.

da, ali puno je ljudi bilo prevareno od igraće industrije,, jer ulupaju dobre novce u marketing, nahvale je u nebesa, ja je kupim i za*bem se.

 

ljudi ponekad iz opreza skinu igru i onda je probaju, pa ako ne valja ne kupe je. {#}

Pa glasuj novčanikom onda. Nemoj kupiti igru bez igranja demoa. Ja sam mogao kupiti Škodu i shvatiti da je sranje, ali neću je ukrasti zbog toga.

Ja sam kupio Škodu Octaviu prije 10 godina i još nisam shvatio da je sranje...

 

Mogu te pocastit kavom pa da mi objasnis u 4 oka kakvo to sranje vozim?

 

Jer vidim da si vispren mladic pa bi mi mogao objasnit neke elementarne stvari...

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2011 18:30 (Kant).
15 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
ihush kaže...

 

@ Bukva... ponovi gradivo, npr. DRM?

-btw, znaš li da je nezakonito to što rade proizvođači printera? (ali u EU komisiji postoji vjerojatno dovoljno jak lobi..)

DRM nema nikakve veze sa EULAom (ili SLA općenito)... Nevidim kako je to igdje relevatno za ovo...

Ova uspredba je kao da mi ovdje pričamo koliko se brzo može voziti u naseljenom prostoru, i ti dođeš i počneš pričati čemu ikakva ograničenja, da su ona protuzakonita i kažeš Spikey-strips anyone?

 

Je, i da je po bogu i pravdi iPhone ne bi vidio tržišta, ali, to je neka druga priča...

 

Općenito, nisam ja baš najveći zagovornik DRMa. Bar ne u obliku kakav danas postoji. On mi spada u isti koš kao i ZAMP. 

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
14 godina
neaktivan
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Evo za početak, pozdrav svima. Vidim da se počelo govorit o tome šta je točno moralno, a što nije, pa evo, ponukan time, čisto da svoje mišljenje prezentiram.

 

Ovako prvo, teško će neko očekivat da Microsoft, Sony i ostale megakorporacije rade moralno. Oni su tu najviše iz profita. To dokazuju sve ove tužbe protiv Microsofta, pogotovo od strane EU. Tu ima toliko ''nelegalnih''stvari, neki odvjetnici su čak rekli da ih možeš tužit za bilo šta, jel dosta toga rade nelegalno (možeš čitat i nemoralno). S druge strane, recimo tijekom E3 sajma tamo '98 il '99, Sonyjevi su odvjetnici konstanto napadali štand od tvrtke Bleem, iako su ovi po svim zakonima sasvim legalno napravili emulator koji je emulirao PS3 konzolu za PC. Čak su i organizatori morali reagirat, te poručit Sonyju na se smiri s tim ispadima. A oni to sigurno nisu radili jer su mislili sve najbolje o tom. Mislim, šta su u svijetu sve megakorporacije radile samo da bi stekle profit na sve načine, osiromašili su namjerno Afriku i Bliski istok samo da bi cijena bila manja da bi njihova zarada bila veća. I dan-danas recimo, berači kave u Brazilu koji je i pripremaju za konačan proizvod za Nescaffe, dobivaju od gotovog proizvoda 2% zarade. Ovo su samo primjeri kako je svijet nepošten, i najmanje bi trebali raspravljet o tome dal če neko skinut neku igru s interneta il ne. A da ne govorim o stvarima kako su pojedina megakorporacije mijenjale zakone u pojedinim državama ili ih čak ucjenjivale, samo da im je veći profit. Dobro se zna, onaj koji ima novac, ima moć i tako-reći, može radit kaj oće.

 

S druge strane, nemogu a da ne citiram jednog umjetnika koji je živio prije 200-300 godina, nemogu mu se sjetit imena točno, koji je jednom rekao: ''Da, ja pišem knjige i živim od svojih knjiga. No ako neko nemože da ih kupi, nek ih slobodno uzme. Kao što čovjek treba nahraniti tijelo, treba nahraniti i um, pa ako će to učiniti preko mojih knjiga nek ih slobodno uzme''. Ili recimo jednog programera, čini mi se baš Adobe-a jel ću njih još spominjat, koji je jedno izjavio: ''Meni je jasno da mnogo ljudi u svijetu nemože kupit naše proizvode. Znači mi od njih nemožemo očekivat novac. Meni je osobno, tako svejedno ak će ono koristit naš nelegalan il neki slobodan softver, jer mi od njih novac nećemo vidjet iz jednostavnog razloga, jer ih nemaju. No meni bi čak bilo draže da koriste naš nelegalan, jel možda preko njega nekaj i zarade, pa ga na kraju i kupe.'' U suštini su rekli sve. Ja osobno, koristim nelegalan Adobeov CS5 paket. Na tu stvar što je nelegalan definitivno nisam ponosan. Al ne radim nigdje, jednostavno nemrem nać bilo kakav posao, a naučio sam se na njega. Tu i tam zaradim nekaj, što je stvarno sića. Uglavnom radim stranice prijateljima besplatno, čisto iz pomoći, a tvrtkama za novac jel od nečeg moram i živjet. Pa šta nebi onda trebali bit, recimo, oni koji su napravili softver, a koji tak i onak zarađuju gomilu novaca, ljudski ponosni reći ''Gle, nije kupio naš softver al barem smo mo omogućili da živi od njega''. Šta to nije ljudski prirodno i moralno u krajnjem slučaju jel si nekom omogućio da živi?? Da zaradim danas 50 tisuća kuna od njega, sutra bi ga odma otišao kupit. Cijeli Adobeov paket ak treba, iz poštovanja. I nije isto, kao što je neko rekao, da je isto kopirat program il ukrast auto. Taj auto vlasnik više nema, a program je kopiran. Znači nisi ga uzeo nekom a da taj ga više nema. S druge strane, nemožemo reć da cijena njihovih paketa nije skupa. Ta cijena je prilagođena Američkom tržištu uglavnom. Što je paradoksalno u jednu ruku, kod njih je cijena manja. Al čisto realno gledajući, da tu šljakaš u nekoj firmi i da si radniki da imaš isti takav posao u Americi, tu bi dobio 2500 kuna za to, a tamo negdje preračunato u kune oko 15000. Tamo Adobeov Master Collection CS5 paket košta 25000 kuna a ovdje 30000. Da košta ovdje 25000 ko u Americi, opet je preskup. Znači oni od samo jednog jedinog paketa dobe 25000 kuna! Možeš ti napravit tri milijarde koda al to je definitivno preskupo. Puno preskupo. A cijelo komp možeš bez beda, za 5000 kuna kupit.

 

Evo, ovo je čisto moje razmišljanje, možete se složit il ne, al samo sam htio pokazat da je to sve sivo, i nemože čovjek upirat prstom u nekoga koji skida nelegalno i reć on je nemoralan, a onog koji kupuje da je moralan. Moralnost nije tako jednodimenzionalna.

I ispričavam se zbog dužine teksta, budite mi dobro i samo opušteno. :)

 
8 1 hvala 1
14 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri

Bajac, daj pet!

s.f. - s.n.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
disibio kaže...

Dečki, najbolje stvari u životu su besplatne !

Ništa nije besplatno, pa cak ni sranje na WC-u jer kad se usereš moraš obrisat rit i pustit vodu, a papir i voda se plačaju.

Nadalje ni ženske nisu besplatne jer ju svako malo moraš vodit van, inace dobiš nogom u guzicu.

 ako osnovne životne potrepštine nisu besplatne, nevidim zašto bi igre bile besplatne koje nisu osnovna životna potrepština,vec luksuz.

 

I'll be back
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice