Gran Turismo 7 izdvojena tema

poruka: 708
|
čitano: 298.683
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
Ma izgleda brutalno. Samo pitanje je koliko toga se moze implementirati na plejku, prije svega zbog hardverskih limitacija - mozda sam u krivu, no pretpostavljam da mu treba nekakva znacajnija procesorska snaga, pogotovo ako ima sposobnost ucenja. Tko zna na cemu se vrtio AI u tim utrkama.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gran Turismo 7

Ovo se navodno vrtilo u cloudu na virtualiziranim PS4 konzolama

 

 

https://www.gran-turismo.com/us/gran-turismo-sophy/technology/

12 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
Ma da, vidio sam to. E sad, da li mogu skalirati da radi na ps5 i ps4 - vjerujem ne u toj mjeri kao sto su pokazali.

...no, svi znamo kakav AI je u GTSu, svako poboljsanje je dobro doslo.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gran Turismo 7

Ono sto je sigurno da se nece nikakvo real-time analiziranje i treniranje AI-a vrtiti na samoj konzoli, no vjerojatno ce se model AI-a updateati na dnevnoj/tjednoj bazi i GT ce samo povuci update modela i na njemu bazirati AI u utrkama. Tako da ne vjerujem da ce imati nekog velikog utjecaja sto se tice AI-a vrti li se GT na PS4 ili PS5

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Gran Turismo 7

Danas se sve vise koristi treniranje AIa u gamingu,od Nvidijinog DLSSa pa do ovoga u GT.

DLSS se trenira na Nvidijinom hardveru a u konacnici ga vrti svaka nasa RTX grafa tako da vjerujem da je princip slican i kod ovog Sony AI techa,trenira se na tisucu umrezenih ps4 ili sto vec a u konacnici ce se vrtit na svakoj pojedinacnoj konzoli.

 

EDIT

Ali nisam siguran da Ps4 ima hardver za machine learning tipa tensor jezgri u RTX ili ono rijesenje od AMDa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.2.2022 18:19 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
Da li ste mozda ubrali negdje info do kad je preorder digital GT7?

Btw pise na PS storeu da je expected download 25.2.
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Gran Turismo 7

Sancta domenica poklon bon 100Kn iznad 499kn

https://www.sancta-domenica.hr/gran-turismo-7-standard-edition-ps5-preorder.html 499Kn ispadne

Kod: POKLON100

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
MEGATAMA kaže...

Danas se sve vise koristi treniranje AIa u gamingu,od Nvidijinog DLSSa pa do ovoga u GT.

DLSS se trenira na Nvidijinom hardveru a u konacnici ga vrti svaka nasa RTX grafa tako da vjerujem da je princip slican i kod ovog Sony AI techa,trenira se na tisucu umrezenih ps4 ili sto vec a u konacnici ce se vrtit na svakoj pojedinacnoj konzoli.

 

EDIT

Ali nisam siguran da Ps4 ima hardver za machine learning tipa tensor jezgri u RTX ili ono rijesenje od AMDa.

 

Ne treba ps4 imati poseban hardware za machine learning, svo učenje će se ranije obaviti na clusterima servera, a na konzole će se samo prebaciti gotovi AI kod ako se ne varam. I naknadno se može po potrebi ažurirati za nove mape i slično.

 

Ali sumnjam da će to doći u GT7, vjerovatno tek od GT8 pa na dalje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.2.2022 12:48 (AFARON).
11 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
AFARON kaže...
MEGATAMA kaže...

Danas se sve vise koristi treniranje AIa u gamingu,od Nvidijinog DLSSa pa do ovoga u GT.

DLSS se trenira na Nvidijinom hardveru a u konacnici ga vrti svaka nasa RTX grafa tako da vjerujem da je princip slican i kod ovog Sony AI techa,trenira se na tisucu umrezenih ps4 ili sto vec a u konacnici ce se vrtit na svakoj pojedinacnoj konzoli.

 

EDIT

Ali nisam siguran da Ps4 ima hardver za machine learning tipa tensor jezgri u RTX ili ono rijesenje od AMDa.

 

Ne treba ps4 imati poseban hardware za machine learning, svo učenje će se ranije obaviti na clusterima servera, a na konzole će se samo prebaciti gotovi AI kod ako se ne varam. I naknadno se može po potrebi ažurirati za nove mape i slično.

 

Ali sumnjam da će to doći u GT7, vjerovatno tek od GT8 pa na dalje.

Ista ti je situacija i sa machine learningom na PCu,hardver za ubrzavanje takvih funkcija je itekako dobrodosao.

Nvidia ima Tensor jezgre,AMD je to odradio nesto drukcije u Naviu a Intel je koliko sam vidio krenuo odmah putem Nvidie i ugradio dedicirani hardver za takve funkcije.

Ako se dobro sjecam XsX ima te jezgre unutar svoje arhitekture dok za Ps5 nisam siguran kakav je zakljucak bio na kraju.

 

Stoji da se to sve moze odradit i bez dediciranog hardvera ali je enormno sporije po onome sto se sjecam.

Ispravite me ako sam u krivu...

14 godina
offline
Gran Turismo 7

Postoji i mogućnost da to odrade u vidu nekih online egzibicijskih utrka protiv A.I. u kojima bi se A.I. izvršavao na sonijevim serverima, dakle ne bi ga niti bilo na konzolama.

 

Nešto tipa daily races, samo protiv A.I..

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.2.2022 12:58 (AFARON).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
Ak Kaz veli da bude, onda bude došlo u GT7 :)
Vjerojatno za kojih godinu-dvije, u, za GT uvijek posebnom, "Spec 2.0" updateu.
Samo bi to moglo zaobići PS4.
11 godina
offline
Gran Turismo 7

Takodjer ocekujem da ovo bude veliki GT7 update za Ps5 verziju ali takodjer ocekujem da ce ovo nazalost zaobic lastgen verzije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Gran Turismo 7

U Standard edition dobije se kutija s download kodom ili je isto disc verzija ko 25. anniversary edition? Kod ove anniversary uvijek treba biti disk u konzoli da se može igrati ili je samo za instalaciju bitan. Nigdje ne vidim te neke stvari pojašnjene pa me zanima.

Ima li koga ovdje da je GT Sport igrao s volanom, kakav je osjećaj, nema laga ili slično?

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
vrinho kaže...

U Standard edition dobije se kutija s download kodom ili je isto disc verzija ko 25. anniversary edition? Kod ove anniversary uvijek treba biti disk u konzoli da se može igrati ili je samo za instalaciju bitan. Nigdje ne vidim te neke stvari pojašnjene pa me zanima.

Ima li koga ovdje da je GT Sport igrao s volanom, kakav je osjećaj, nema laga ili slično?

Svaka disk verzija igre bi morala sadrzavat disk iako mislim da ima i tu izuzetaka,cim je igra instalirana sa diska on mora bit prisutan u konzoli prilikom svakog pokretanja igre radi verifikacije.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo 7
vrinho kaže...

U Standard edition dobije se kutija s download kodom ili je isto disc verzija ko 25. anniversary edition? Kod ove anniversary uvijek treba biti disk u konzoli da se može igrati ili je samo za instalaciju bitan. Nigdje ne vidim te neke stvari pojašnjene pa me zanima.

Ima li koga ovdje da je GT Sport igrao s volanom, kakav je osjećaj, nema laga ili slično?

 ako je igra instalirana sa diska mora disk bit u konzoli kod svakog pokretanja i igranja igre.

 

Gt sport na volanu je top, topla preporuka, nema nikakvog laga. Naravno zavisno od volana je bolji doživljaj ali i sa entry level volanima tipa logi g29 ili thrustmaster t150 je super doživljaj...

16 godina
online
Re: Gran Turismo 7

jedino sto je katastrofalno u GT Sport je pogled iz auta, jer kretanje virtualnog volana (steering lock) nema veze sa vezom (pogotovo ako igras sa volanom a ne kontrolerom), trebali su/bi stavit opciju da se virtualno volan moze sakrit.

ovako su totalno unistili pogled "iznutra".

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
11 godina
offline
Gran Turismo 7

Opcenito je izbor kamera u GT katastrofa i ne razumijem da kroz desetljeca tu nisu napravili vise.

Najvise mi smeta izbor iz kokpita...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Gran Turismo 7

Koliko igre ste prešli u GT Sport.? Vidim da puno ljudi je igra.. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
19 dana do izlaska, a igra još nije pozlaćena, barem kolko ja znam (pisalo bi na GTPlanet i PS Blog).
Kaj velite na to?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
MEGATAMA kaže...

Opcenito je izbor kamera u GT katastrofa i ne razumijem da kroz desetljeca tu nisu napravili vise.

Najvise mi smeta izbor iz kokpita...

 Sve GT sam vozio na bumper cam, uvijek mi je bio najprirodniji. Kokpit cam je dosta poboljsan u GTSu, ali meni nema taj dojam imersije kao na bumper camu, dodatno je dosta losija vidljivost. 3rd view valjda nikad nisam koristio, to mi je nekako previse arkadno i primjerenije za nekakav NFS nego GT ili AC.

11 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
Maddog_HR kaže...
MEGATAMA kaže...

Opcenito je izbor kamera u GT katastrofa i ne razumijem da kroz desetljeca tu nisu napravili vise.

Najvise mi smeta izbor iz kokpita...

 Sve GT sam vozio na bumper cam, uvijek mi je bio najprirodniji. Kokpit cam je dosta poboljsan u GTSu, ali meni nema taj dojam imersije kao na bumper camu, dodatno je dosta losija vidljivost. 3rd view valjda nikad nisam koristio, to mi je nekako previse arkadno i primjerenije za nekakav NFS nego GT ili AC.

Recimo Forza igre imaju enormno bolje kamere pogotovo ovu izvana koju su potpuno unistili u GT serijalu nakon GT3 pa imam dojam da upravljam sa kladom a ne autom ako vozim izvana.

 

16 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
Koristim kokpit kameru ali to je minus kod takmičenja.
Osobno sam najbrži sa pogledom na haubu.

Vidim da "alieni" izrazito koriste onu kameru "sa asfalta".
Meni ta nikak ne paše, epileptična mi je.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.2.2022 11:53 (Armor).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Gran Turismo 7

Sad ste mi ubili volju s ovim za cockpit kameru jer sam naviknut na Assetto Corsu gdje mi je sve top kaj se toga tiče i jako bitno u racing igri a bez volana mi je nezamislivo više igrati takvu igru. Neću se ništa zaljetavati s kupnjom PSa i igre dok ovdje od vas ne čujem pravi sud.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Gran Turismo 7
vrinho kaže...

Sad ste mi ubili volju s ovim za cockpit kameru jer sam naviknut na Assetto Corsu gdje mi je sve top kaj se toga tiče i jako bitno u racing igri a bez volana mi je nezamislivo više igrati takvu igru. Neću se ništa zaljetavati s kupnjom PSa i igre dok ovdje od vas ne čujem pravi sud.

 

 

iako nisam sekunde proveo na driftanju u GT Sport niti imam namjeru, ovdje se super vidi kak se volan ponasa.

katastrofalan steering lock.

a kad gledas auto izvana prije utrke i mrdas volanom, kotaci se micu kolko treba dok volan bas i ne.

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
12 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
Iako ne vozim na volan, ovo mi ne izgleda da je sve ok. Na gamepadu se volan mice normalno, koliko pomices gljivu.

...sad, nisam bas previse vozio na kokpit view, driftao niti jednom, pa moze bit da se nisam susreo s tim. Ali ovo malo sto sam vozio izgleda sve fajn.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gran Turismo 7

nisam nikad driftao u gt sportu, a vozim na bumper cam ili onako da se vidi malo hauba, iz cocpita samo u vr. Meni nema nikakvog laga pri vožnji koliko skrenes toliko auto skrene i ona točkica se toliko pomakne, možda je neš u cocpit view u banani pa nije syncano pomicanje volana, ali na stazi se auto ponaša kako bi trebao

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Gran Turismo 7
vrinho kaže...

Sad ste mi ubili volju s ovim za cockpit kameru jer sam naviknut na Assetto Corsu gdje mi je sve top kaj se toga tiče i jako bitno u racing igri a bez volana mi je nezamislivo više igrati takvu igru. Neću se ništa zaljetavati s kupnjom PSa i igre dok ovdje od vas ne čujem pravi sud.

 Ja koristim cockpit kameru osvisno o autu kojeg vozim. Kod nekih mi paše, kod nekih ne. Iako nije baš najbolje rješenje za online utrke, dosta loša vidljivost. 

12 godina
offline
Gran Turismo 7

Ono sto ne ulijeva bas povjerenje da je ingame pozicija volana OK je bilo vidljivo u showcase-u Sophy AI-a. Tocno se vidjelo da ono kud kotaci usmjeravaju auto nema veze s mozgom, a kamoli s onime sto je volan u autu prikazivao. Mislim da je ista stvar bila i u autima koje su igraci vozili, tako da nije bilo to "AI is cheating" nego da jednostavno pozicija volana u autu ne odgovara stanju kotaca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
Ima u postavkama da se kamera približi ili udalji, digne ili spusti i to igra pamti za svaki auto.
Tu se dosta dobro da prilagoditi.

Mislim da bude u GT7 i taj segment unaprjeđen.
Iako kamera kao takva nije loša ni u GTSu.
Zamislite još šofere koji moraju sve to pratiti iz kaciga...
16 godina
offline
Re: Gran Turismo 7
PS4 verzija dolazi na 2 diska, ko u stare dane sa GT2!
Koji su to bili dani...
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice