The last of us 2

poruka: 841
|
čitano: 218.875
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
The last of us 2

Pa na kraju prve igre su već bile jake rasprave o tome jeli Joel heroj ili villain. Nije to ništa novo da se sad Naughty Dog okomio na Joela i namjerno ga "uništio". To što je napravio Joel dolazi sa posljedicama, ali isto tako znači da nam je to omogućilo da Ellie u ovoj drugoj igri uopće postoji. Kao i sve u TLoU svijetu i ovo se može gledati iz više perspektiva. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
The last of us 2

Pregrmio bih ubojstvo Joel-a da su dali uvod kak spada s Abby, možda i dio odrastanja s ocem, pa do trenutka kad ga je našla ubijenog, masakriranog u bolnici. Nije trebo bit dugačak uvod, samo sat, dva tri. Ionak današnje igre kratko traju.

 

A ovo naguravanja LGBT, i svima guranje toga u nos, je priča za sebe. Kad se prva girl on girl akcija desila, i ja, i moja žena koja me gleda već godinama kad prelazim doma igrice, je reagirala isto kao i ja negativno.

 

U prvom dijelu sam uživao, ali ovaj part2, s svojim nametanjima i lošim uvodom u Abby priču, koja, da je imala neku dubinu - da dobije nekakvu našu tobože empatiju zaš će ubiti Joel-a, nijenikakosvidjela.

 

 

Hvala kolegici s foruma koja mi je posudila svoju kopiju da igram dok se ne vrati iz inozemstva, jer ovaj put nisam bacio pare na trash. Igru stavljam u isti koš ko i Star wars trilogiju by Kathleen Kennedy.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
 
5 1 hvala 1
9 godina
offline
Re: The last of us 2
De mi samo reci kako se snalazis u svijetu, znas li gdje ići i to? Bojim se da ne promasim nesto, vidim da ima dosta toga za pokupiti , cak i sefovi. Kakav ti je level design?
13 godina
offline
Re: The last of us 2
U redu je. U opcijama si uključiš da ti pritiskom na L3 igra pokaže gdje treba ići ako zapneš, zagonetke se mogu preskočiti, možeš si staviti da ti igra označi sve u svijetu što možeš pokupiti.

Igra je linearna pa nije baš da ima puno trenutaka gdje nije jasno kuda dalje. Za taj jedan otvoreniji dio dobiješ mapu kao u Lost Legacy.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
The last of us 2

Otac Abby je bio član terorističke organizacije u TLOU svijetu. Luda frakcija koja nameće svoj režim, nikakav pokret otpora.

Prvo te iskoriste da im Ellie dovedeš neznajući da Marlene Ellie smatra paketom(a kao mater joj je pfff) zatim napadnu u bolnici.

 

Joel nije znao o čemu se radi sve do kraja igre, ni tad, naravno da je pokušao spasiti Ellie jer zna kakve su mustre Fireflysi, kao i njegov brat.

 

Drugo, ti doktori su vršili experimente nasilne na ljudima, svi redom umrli. Nema garancije da mozak Ellie bude lijek. Uopće nije u skladu sa zakonima i etikom medicine:

 

Nisu probali pasivne i non lethal metod kao uzimanje plazme ili imunoterapija, vakcina iz Elinih zaraženih fungalnih stanica, uzimanje jajašca za mogući backup ili imunu djecu u budućnosti.

Također Colorado Universitet opisuje kako njihove teorije o lijeku nemaju znanstvenog temelja ni pokrića.

Sve opisano u prvom dijelu.

 

Znači Joel nije negativac, čovek cijelu igru štiti Ellie, odjednom je otmu, bez dopuštenja da ju vidi i oprosti se. Još kuja Marlene naredi neka ga srede ako pokuša išta.

Svako normalan bi tako reagirao. 

Tak da nemojte srat za Abby.

 

Njen otac nije nikakav dobrica, mala ima krivu sliku.

Na kvarno je zaklala Joela nakon što spasi nju i cijelu grupu.

 

Kukavički način, 

To jebe gamere, baš loš storytelling.

 

Svi smo očekivali da Joel odapne ali u Logan smislu.

Ne, njega ubije kuja na početku igre u Negan stilu radi šok efekta. Šlag na tortu igra te prisiljava da igraš sa tim likom.

 

To je kao da u God of Waru igraš sa Zeusom ili Micahom u Red Dead Redemption.

 

Ending je još lošiji, jbte, gori nego leak koji sam gledao.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 16:41 (Strelok).
 
7 3 hvala 6
14 godina
offline
Re: The last of us 2
Strelok kaže...

Njen otac nije nikakav dobrica, mala ima krivu sliku.

 

 Jel itko rekao da je njen tata dobrica? Al joj je tata i išla je po osvetu. Isto kao što Joel nije dobrica pa Ellie isto pobije koliko ljudi u drugoj igri zbog njega. 

 

Ellie je čak i ljuta na Joela jer joj je lagao i ona bi htjela operaciju. Ali i dalje je tražila osvetu jer ga je zavoljela i on ju je štitio. Ali to ne znači da nije napravio sranja i zaslužio to što je dobio.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 16:43 (antimadridista).
6 godina
neaktivan
offline
Re: The last of us 2
Strelok objasnio!

Da sam morao igrati kao Micha u RDR2 prelomio bih playstation po pola. Kako su napisali cijelu priču slobodno su kad pališ igru mogli staviti ovo:
14 godina
offline
The last of us 2

U 24 sata igru je na metacriticu ocijenilo 20.000 ljudi. U proteklih 7 godina prvu igru je ocijenilo duplo manje ljudi nego ovu u jedan dan. Samo govori o tome koliko je tim ljudima uopće bilo stalo do prve igre. Te pojedince nimalo ne zanima prva igra, a bome ni druga. Oni su samo vidjeli da netko piše o "SJW proizvodu" i uključili se u hate vagon. Za dosta tih ljudi što pišu primjetiš lako da uopće nisu niti odigrali prvu igru.

 Sjećam se da sam godinama čitao kako je The Last of Us zapravo precijenjen i da je ustvari film i nije videoigra, da je gameplay smeće itd. Sad odjednom prva igra postala svima svetinja jer ipak treba naći razlog za hejtanje ove druge. 

 

Da se razumijemo, nemam nista protiv da se nekome ne sviđa druga igra. Da odigra i ne sviđa mu se. To je legitimno. Ali da 20.000 ljudi u 24 sata igri daje ocjenu 0 ili 1, tu već nešto smrdi. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 18:10 (antimadridista).
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
The last of us 2

Opet vi o tom metacriticu. Evo ti AJ sinoc igrao, ne moze smisliti igru, a jedinicu obozavao... 

PeTak
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: The last of us 2
IvanDado kaže...

Opet vi o tom metacriticu. Evo ti AJ sinoc igrao, ne moze smisliti igru, a jedinicu obozavao... 

 Nisam ni rekao da ju svi moraju voljeti. I ne govorim ništa za normalne ljude koji probaju i ne sviđa im se. Ali ima ih tisuće koji nisu prismrdili igri nego zapravo mrze igru zbog "SJW propagande" koje praktički u igri ni nema. Ali njemu je netko rekao da je Abby trans i slične pizdarije.

 

Najgore od svega mi je što takvi ljudi onda još i glume da im je prva igra svetinja, a toliko je očito kad pričaš s njima da su samo pročitali tijek priče i nikad nisu odigrali ni prvu igru.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 18:14 (antimadridista).
9 godina
offline
The last of us 2

Ja sam jedinicu odigrao prije mjesec dana prvi put igra ima vrhunsku priču ali meni osobno nije ni u top 5 najboljih igara koje sam ikad igrao. Meni je recimo što se konzole tiče HZD debeli broj 1 ,mehanike u toj igri su mi nenadjebive, i nakon hrpetine odigranih igara u toj igri sam pronasao puno toga jedinstvenog. God of War takodjer vrhunske mehanike i uzivancija u gameplayu i borbi. Tlou drzi odlicna prica, naravno starija je to igra i gameplay ne moze biti na toj razini kao u gore spomenutim naslovima. Jbg a sto se tlou 2 tice smetaju me mnoge stvari vec sam pisao o tome vise manje sam sve vidio osim kraja. I razumijem zasto je igra digla toliko prasine iskreno kao ni jedna do sad... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: The last of us 2
NickChase kaže...
Strelok objasnio!

Da sam morao igrati kao Micha u RDR2 prelomio bih playstation po pola. Kako su napisali cijelu priču slobodno su kad pališ igru mogli staviti ovo:

Razbio bi PS jer ti se ne sviđa lik s kojim igraš igricu? Eh taj pubertet. 

Ne pada ti na pamet da svijet ne postoji zbog tebe i da ne razmišljaju svi isto? Malo tolerancije ti ne bi naškodilo. Jedna igra se sviđa tebi, a ne sviđa se možda nekome drugome, isto može biti i obrnuto. Ideš dalje, nije da nema drugih igrica.

12 godina
neaktivan
offline
The last of us 2

Vidim da su kritičari dosljedni i da je bojkot uspješan. 

 

U TOP 5 naslova po prodaji, 4 su TLOU2 izdanja.

U TOP 10 naslova 6 su TLOU i TLOU2.

 

https://www.amazon.com/Best-Sellers-Video-Games-PlayStation/zgbs/videogames/6427831011/

 

Evo i zanimljiv komentar autora:

"The good ones are so immersive that there’s really no way to explain them, much less spoil them, because they must be played to be understood. Becoming Ellie, and then Abby, will leave you surprised, frustrated, challenged and hurt — maybe even damaged. It isn’t much fun, but neither are sad movies. The ones that endure are the ones you don’t forget."

 
0 2 hvala 0
8 godina
offline
The last of us 2

Ovo me podsjeca na film funny games tj. reakcija publike

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: The last of us 2
Santana kaže...

Ovo me podsjeca na film funny games tj. reakcija publike

 

Dobar i za*eban film, ne znam kako bi to ova ekipa odgledala bez razbijanja TV-a. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: The last of us 2
mzopg Držiš bukvicu kako svatko ima pravo na svoje mišljenje, dok se pokušavaš svađati i promijenjeniti tuđe mišljenje? Nisi ti baš inteligentan.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 21:12 (HeadHunter1649).
9 godina
odjavljen
offline
The last of us 2

Dost solidna igra, 13h odigrano u dva dana, a inače nisam nikakav gejmer i igram svake prestupne, ali TLOU je top igra

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: The last of us 2
HeadHunter1649 kaže...
mzopg Držiš bukvicu kako svatko ima pravo na svoje mišljenje, dok se pokušavaš svađati i promijenjeniti tuđe mišljenje? Nisi ti baš inteligentan.

 Vama je valjano mišljenje samo da je ovo zadnje govno od igre koje zaslužuje ocjenu 2/10. Sve ostalo se ili nalazite uvrijeđeni ili pišete kako vas se nešto na silu tjera i slične gluposti.

Meni je recimo Witcher 3 igra koju nisam mogao ni završiti, a većini ljudi je igra remek djelo. Ja onda shvaćam da vjerojatno zbilja jest tako i da se samo meni ne dopada i to je to. Ne idem na temu Witcher 3 i ne pišem gluposti o igri koju nisam odigrao. 

 

Da bar pišete valjane razloge pa ajde. Nego ono tipično, žena ima misiće ufff kraj svijeta. Ellie lezba, big deal jbt...

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
6 godina
neaktivan
offline
Re: The last of us 2
mzopg kaže...
NickChase kaže...
Strelok objasnio!

Da sam morao igrati kao Micha u RDR2 prelomio bih playstation po pola. Kako su napisali cijelu priču slobodno su kad pališ igru mogli staviti ovo:

Razbio bi PS jer ti se ne sviđa lik s kojim igraš igricu? Eh taj pubertet. 

Ne pada ti na pamet da svijet ne postoji zbog tebe i da ne razmišljaju svi isto? Malo tolerancije ti ne bi naškodilo. Jedna igra se sviđa tebi, a ne sviđa se možda nekome drugome, isto može biti i obrnuto. Ideš dalje, nije da nema drugih igrica.

 

 

Baš si mi ti veliki muškarac, dijete koje igra igrice svaki dan i vodi tuđu brigu i šta bi netko napravio sa svojom konzolom.
Ti si očito jedan od ovih novih snowflake generacija, čim netko ne dijeli mišljenje s tobom odmah ideš u rat preko tipkonice. Smiri se malo i prestani biti trigeriran čim se netko ima drugačije miošljenje, to je znak da imaš problema s egom stari!

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 21:30 (NickChase).
14 godina
offline
Re: The last of us 2
NickChase kaže...
Da sam morao igrati kao Micha u RDR2 prelomio bih playstation po pola.

 

NickChase kaže...

Ti si očito jedan od ovih novih snowflake generacija

 A joj 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
8 godina
offline
Re: The last of us 2
NickChase kaže...
mzopg kaže...
NickChase kaže...
Strelok objasnio!

Da sam morao igrati kao Micha u RDR2 prelomio bih playstation po pola. Kako su napisali cijelu priču slobodno su kad pališ igru mogli staviti ovo:

Razbio bi PS jer ti se ne sviđa lik s kojim igraš igricu? Eh taj pubertet. 

Ne pada ti na pamet da svijet ne postoji zbog tebe i da ne razmišljaju svi isto? Malo tolerancije ti ne bi naškodilo. Jedna igra se sviđa tebi, a ne sviđa se možda nekome drugome, isto može biti i obrnuto. Ideš dalje, nije da nema drugih igrica.

 

 

Baš si mi ti veliki muškarac, dijete koje igra igrice svaki dan i vodi tuđu brigu i šta bi netko napravio sa svojom konzolom.
Ti si očito jedan od ovih novih snowflake generacija, čim netko ne dijeli mišljenje s tobom odmah ideš u rat preko tipkonice. Smiri se malo i prestani biti trigeriran čim se netko ima drugačije miošljenje, to je znak da imaš problema s egom stari!

Moras uzet u obzir da spadas u ljude koji koji tu cvile vec mjesec dana jer igra nije napravljena kak su oni htjeli, bez ikakvog postivanja prema developerima, a i kolegama sa foruma koji hoce sami vidjet  kakva je igra.
Nitko tu nije protiv negativnog misljenja o igri nego su ljudi protiv spoilera, totalno krivih informacija i ponasanja kojem je mjesto u vrticu.


Ovo sto vidite se zove kreativna sloboda i cestitam Druckmann-u i Sonyu na hrabrosti. Nece se svidjet svima, no to nije vazno. Uvijek ima ljudi kojima se nesto ne dopada,  nekad vise nekad manje, sigurno je da ova igra nece bit za zaborav :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 21:40 (Santana).
12 godina
neaktivan
offline
Re: The last of us 2
HeadHunter1649 kaže...
mzopg Držiš bukvicu kako svatko ima pravo na svoje mišljenje, dok se pokušavaš svađati i promijenjeniti tuđe mišljenje? Nisi ti baš inteligentan.

Gdje se ja to pokušavam svađati? Argumentirana rasprava nije svađanje, postoji bitna razlika.

 

 

NickChase kaže...
mzopg kaže...
NickChase kaže...
Strelok objasnio!

Da sam morao igrati kao Micha u RDR2 prelomio bih playstation po pola. Kako su napisali cijelu priču slobodno su kad pališ igru mogli staviti ovo:

Razbio bi PS jer ti se ne sviđa lik s kojim igraš igricu? Eh taj pubertet. 

Ne pada ti na pamet da svijet ne postoji zbog tebe i da ne razmišljaju svi isto? Malo tolerancije ti ne bi naškodilo. Jedna igra se sviđa tebi, a ne sviđa se možda nekome drugome, isto može biti i obrnuto. Ideš dalje, nije da nema drugih igrica.

 

 

Baš si mi ti veliki muškarac, dijete koje igra igrice svaki dan i vodi tuđu brigu i šta bi netko napravio sa svojom konzolom.
Ti si očito jedan od ovih novih snowflake generacija, čim netko ne dijeli mišljenje s tobom odmah ideš u rat preko tipkonice. Smiri se malo i prestani biti trigeriran čim se netko ima drugačije miošljenje, to je znak da imaš problema s egom stari!

190cm visok, ako na to misliš? Igrice na žalost ne igram svaki dan, imam i drugih zanimacija na pretek, uglavnom igram kad ne mogu vani na zrak u prirodu.

Ispričavam se što sam precijenio sugovornike, očito je prevelika generacijska razlika između nas.

U nikakvo ratovanje ne idem, dapače nisam fan negativnih emocija. 

9 godina
offline
Re: The last of us 2
antimadridista kaže...
HeadHunter1649 kaže...
mzopg Držiš bukvicu kako svatko ima pravo na svoje mišljenje, dok se pokušavaš svađati i promijenjeniti tuđe mišljenje? Nisi ti baš inteligentan.

 Vama je valjano mišljenje samo da je ovo zadnje govno od igre koje zaslužuje ocjenu 2/10. Sve ostalo se ili nalazite uvrijeđeni ili pišete kako vas se nešto na silu tjera i slične gluposti.

Meni je recimo Witcher 3 igra koju nisam mogao ni završiti, a većini ljudi je igra remek djelo. Ja onda shvaćam da vjerojatno zbilja jest tako i da se samo meni ne dopada i to je to. Ne idem na temu Witcher 3 i ne pišem gluposti o igri koju nisam odigrao. 

 

Da bar pišete valjane razloge pa ajde. Nego ono tipično, žena ima misiće ufff kraj svijeta. Ellie lezba, big deal jbt...

 Jedno je kad ti se igra ne sviđa što je potpuno razumljivo drugo kad ti se ne sviđa storytelling, kako se radnja odvija, kad ti se ne sviđaju likovi, a znaš zašto većina pizdi jer su uživala u prvom dijelu i očekivali su da će i dvojka biti remek djelo koji to očito nije,tebi w3 se nije svidio ne paše ti igra, problem je što se tlou svidio velikoj vecini i ocekivali su isto to i od drugog dijela. A gameri nisu ovce i svaki put kad treba pokažu zube to i naprave. Ti mislis da sad svi idu hejtat tlou 2 jer je to popularno? Odi malo procitaj komentare na metacritu, vecina likova daje male ocijene jer im se ne svidjaju neke stvari u igri i to jasno napisu... 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2020 0:06 (BeLLicus).
13 godina
offline
Re: The last of us 2
Ne stignemo čitati random komentare na Metacriticu jer igramo igru.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: The last of us 2
Negdje smo na istom onda, prošao sam ovaj dio s brodićem. Bome su ga rastegnuli koliko god je išlo.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Re: The last of us 2
Istina je da ima raznih i oprečnih mišljenja. Ima ozbiljnih ljudi koji su fanovi prve igre pa imaju ozbiljne primjedbe na ovu. Vidim da Yong Yea nije oduševljen, iako je pohvalio neke stvari. Jebote svi recenzenti koje najviše pratim i cijenim nisu baš dali sjajne dojmove. Iskreno mislim da je ocjena kritike od 95-96/100 ipak malo pretjerana. Možda sam u krivu, ali imam takav dojam.

Ali sam odlučio da ću je svakako igrati i sam odlučiti, ali neću dati punu cijenu, sačekati ću neki popust ili tako nešto.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: The last of us 2
Cansee kaže...
 Iskreno mislim da je ocjena kritike od 95-96/100 ipak malo pretjerana. Možda sam u krivu, ali imam takav dojam.

 GTA IV drži 98% na Metacriticu.

Nema dileme da je to najbolja igra ikad napravljena.

PSN - DeniZg80
14 godina
offline
Re: The last of us 2
DeniZg kaže...
Cansee kaže...
 Iskreno mislim da je ocjena kritike od 95-96/100 ipak malo pretjerana. Možda sam u krivu, ali imam takav dojam.

 GTA IV drži 98% na Metacriticu.

Nema dileme da je to najbolja igra ikad napravljena.

 Zašto nekome nebi bila najbolja? Mislim nije da pričamo o nekakvom failu od igre. Jebiga svi reviewovi su osobno mišljenje. Isto kao što je i tvoje osobno mišljenje da nije najbolja. Iako ima argumente da bude. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
11 godina
offline
Re: The last of us 2

Upravo tako.

Sad, vama se sviđa igra i pozivate se na dobre ocjene na Metacriticu.

Nekom se ne sviđa, pa se poziva na loše User reviewe (koji bajdvej nisu neargumentirani, vidi se da je ekipa igrala i može složiti suvislu rečenicu).

A na kraju, sve je to subjektivno.

PSN - DeniZg80
14 godina
offline
Re: The last of us 2
DeniZg kaže...

Upravo tako.

Sad, vama se sviđa igra i pozivate se na dobre ocjene na Metacriticu.

Nekom se ne sviđa, pa se poziva na loše User reviewe (koji bajdvej nisu neargumentirani, vidi se da je ekipa igrala i može složiti suvislu rečenicu).

A na kraju, sve je to subjektivno.

 Pričao sam o onim reviewovima koji su došli u prvih nekoliko sati nakon izlaska igre. Većina ih je zapravo došla u prvih 12 sati nakon izlaska. Sorry, ali to nije argumentirana ocjena. Na koji način netko može dati ocjenu igri ako ju nije ni odigrao? Pa čak nije niti mogao odgledati cijelu igru u toliko vremena, kamoli odigrati.

 

Revieweri su bar odigrali igru. Ako je netko zaista odigrao i ne sviđa mu se, sve 5.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice