Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.751.653
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pa da ako si siguran da je problem do kontrolera, a ne nekih postavki igre.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Do kontrolera je, drugi radi normalno.
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Upalo nešto unutra ili potenciometar u banani. Reklamacija i to je to.
6 tjedana
offline
Sony PlayStation 5

Uzmite PS+ Extra 12 mjeseci na japanskom store jer košta 11700 JPY (oko 72 eura). PS gift card za japanski PS Store je najbolje uzeti na japanskom amazonu.

 

https://www.playstation.com/ja-jp/ps-plus/#subscriptions

 

https://www.amazon.co.jp/s?k=playstation+gift+card&crid=3CFL9ET1BDU6C

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2024 19:12 (Arcanist1).
 
4 0 hvala 1
7 godina
offline
Sony PlayStation 5

pozdrav ekipa,

 

Uskoro mi stize PS5 narucih ga i ja pa da i ja isprobam to cudo zadnje sam imao ps3 i vidim da se puno toga promijenilo, zanima me jedna stvar ima masa stranica i svega i svacega koji stor da si stavim za default i mogu li to mjenjati ili ako mjenjatm store moram i account a meni se stvrno neda zajebvat sa milijardu accounta i storova, pa vas molim neku preporuku ako nije bed da ne dobijem zivcani slom prije nego igricu upalim :) i jel taj hr store okej ili ne jer sam vidio masa se ekipe bunila.

 

hvala unaprijed :) 

Slovo sto ga Ante kovo
 
1 0 hvala 0
6 tjedana
offline
Re: Sony PlayStation 5
lndestructible kaže...

pozdrav ekipa,

 

Uskoro mi stize PS5 narucih ga i ja pa da i ja isprobam to cudo zadnje sam imao ps3 i vidim da se puno toga promijenilo, zanima me jedna stvar ima masa stranica i svega i svacega koji stor da si stavim za default i mogu li to mjenjati ili ako mjenjatm store moram i account a meni se stvrno neda zajebvat sa milijardu accounta i storova, pa vas molim neku preporuku ako nije bed da ne dobijem zivcani slom prije nego igricu upalim :) i jel taj hr store okej ili ne jer sam vidio masa se ekipe bunila.

 

hvala unaprijed :) 

 

Sony za razliku od Microsofta i Nintenda koji dopuštaju mijenjanje regije na postojećem računu ne dopušta mijenjanje regije na postojećom računu nego moraš raditi zaseban račun za svaku regiju što je stvarno glupo od strane Sonyja. Ako želiš najjeftinije proći najbolje da napraviš indijski račun, a PS gift card za indijski PS Store je najbolje uzeti na indijskom amazonu

 

https://www.amazon.in/s?k=playstation+gift+card&i=videogames&crid=2TVQG7PEK94IG

 

11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Po glasinama PS5 Pro ce dobit RDNA4 Raytrace arhitekturu.

 

https://wccftech.com/playstation-5-pro-cpu-memory-boost-rdna-4-rt/

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lndestructible kaže...

pozdrav ekipa,

 

Uskoro mi stize PS5 narucih ga i ja pa da i ja isprobam to cudo zadnje sam imao ps3 i vidim da se puno toga promijenilo, zanima me jedna stvar ima masa stranica i svega i svacega koji stor da si stavim za default i mogu li to mjenjati ili ako mjenjatm store moram i account a meni se stvrno neda zajebvat sa milijardu accounta i storova, pa vas molim neku preporuku ako nije bed da ne dobijem zivcani slom prije nego igricu upalim :) i jel taj hr store okej ili ne jer sam vidio masa se ekipe bunila.

 

hvala unaprijed :) 

 lndestructible

Ma napravi Hr account i mir jedino ako hoćeš kupovati jeftinije igre onda uz Hr napravi i taj indijski, ali za početak HR.

7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

A i mislio sam nekako HR kada sam vidio kolko ima zajebancije sad me zanima ova pretplata koje mi je to sranje nekad si prije kupio igru i igrao online free sad se to placa da bi igrao online ono WTF!!! jel postojiu mogucnost da se kupi negdi ta pretplata full jeftino? Imam mozda glupa pitanja ali ja sam totalno nov u ovom a neda mi se citati miliun stranica:)

Slovo sto ga Ante kovo
6 tjedana
offline
Re: Sony PlayStation 5
lndestructible kaže...

 jel postojiu mogucnost da se kupi negdi ta pretplata full jeftino?

 npr. indijski, japanski PS Store

7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

ali ako sam na tom storu toi kupio to znaci da sam na toj regiji registrirao account jel sam ja vas dobro pohvatao?

Slovo sto ga Ante kovo
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

ti mozes imati dva accounta, tj kupovati na jeftinijem, i igrati s drugog accounta. recimo kao gamesharing

 

ja imam US acc jer tamo su cesto jefitinije igre nego kod nas, i bonove je lako kupiti

 

ali vidis da se da i jos jefitinije iz nekih drugih zemlji

Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Sony PlayStation 5

ok al mene zanimna ovo jel mogu ja regat acc na store u hr i to mi je kao primarni na koji je konzola logirana i onda napravim neki iz indije ili od kud vec i od tamo kupujem igre i igram normalno?*

Slovo sto ga Ante kovo
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lndestructible kaže...

ok al mene zanimna ovo jel mogu ja regat acc na store u hr i to mi je kao primarni na koji je konzola logirana i onda napravim neki iz indije ili od kud vec i od tamo kupujem igre i igram normalno?*

 lndestructible

Da možeš.

Neke igre ne trebaju online pretplatu recimo ja igram eFootball online sa kumom i za njega ne treba pretplata.

Vrlo često pretplate budu na popustu, ako imaš nekog frenda možete pretplatu kupiti zajedno pa ju dijeliti tako da i jedan i drugi koriste pretplatu za cijenu jedne.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Da li je ovaj ssd za ps5 i je li ok cijena od 80 eura?
Samsung ssd 980 Nvme M2 1TB.(Slika)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Sad vidim da sam ga zamjenio za PRO koji se nađe za 20 eura više.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Sony PlayStation 5

ovak zadnje pitanje momci, da ne davim vise mene zanima jel mogu ja npr napravit HR acc primary stavit hr regija i sve ostalo na hr i kupit pretplatu na hr regiju i onda napravim npr indijski acc i tamo kupim igre skinem napravim download spojim se na svoj ponovno hr acc i igram tu igru online? ili moram bit spojen na indijskom ? i ako sam npr na indijskom a hr pretplata hoce li to raditi? to mene full buni kako je to napravljeno tako retardirano...

Slovo sto ga Ante kovo
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lndestructible kaže...

ovak zadnje pitanje momci, da ne davim vise mene zanima jel mogu ja npr napravit HR acc primary stavit hr regija i sve ostalo na hr i kupit pretplatu na hr regiju i onda napravim npr indijski acc i tamo kupim igre skinem napravim download spojim se na svoj ponovno hr acc i igram tu igru online? ili moram bit spojen na indijskom ? i ako sam npr na indijskom a hr pretplata hoce li to raditi? to mene full buni kako je to napravljeno tako retardirano...

 Možeš. 

 

Ja već godinama imam hrvatski i američki account. Na američkom kupujem igre i pretplate, a na hrvatskom igram. 

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lndestructible kaže...

ovak zadnje pitanje momci, da ne davim vise mene zanima jel mogu ja npr napravit HR acc primary stavit hr regija i sve ostalo na hr i kupit pretplatu na hr regiju i onda napravim npr indijski acc i tamo kupim igre skinem napravim download spojim se na svoj ponovno hr acc i igram tu igru online? ili moram bit spojen na indijskom ? i ako sam npr na indijskom a hr pretplata hoce li to raditi? to mene full buni kako je to napravljeno tako retardirano...

 Jako je jednostavno, samo eto nisi se susretao sa tim. 

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Armor kaže...
Od jučer mi R2 ne radi kak treba.
U Gran Turismu nemrem uvijek dati gas do kraja...
Nije u pitanju prašina, a i mazim ga i pazim ko i svu ostalu elektroniku...

Dal to garancija pokriva, ipak je kvar u pitanju?
Kupljeno u HG Spotu.

 Meni na dva kontrolera ne radi dobro R2 i na jednom se tipke X i O se ne vracaju dobro nazad.  Oba kontrolera su kupljena u 8 mjesecu uz PS5. Neznam dal da nosim to na reklamaciju ili ne....  Ja najvise osjetim problem sa R2 na FPS igrama.

PSN:Tomislav025
3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nosi,uzmi račun i u SD ti zamjene odmah za drugi.
Imao sam slican problem.
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Imam već napisan mail za SD, ali sam jučer išel još jednom probati prije reklamacije i bilo je sve ok, može se u GT-u fino pratiti dal su, koliko i jesu li stisnuti gas i kočnica.
Možda je kvar ali je ova dva dana bilo ok, samo jedno malo usporavanje - možda sam čak malo stisnul brenzu jer mi jer prst stalno na L2.
Još budem isprobaval naravno i ak se problem vrati, svakako šaljem SD-u.
U međuvremenu sam igral MotoGP 23 - tam je baš brutalna vibracija na L2 i R2 - možda se nekaj vratilo na mjesto od tolkog drmanja :)
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Da se još dotaknem onoga o čemu se pričalo prije par dana. Danas sam pročitao podatak, trenutno postoji 3140 igara koje imaju native PS5 verziju. Od tih 3140 igara, samo njih 4 nema opciju 60 fpsa i zaključano je na 30 fps. Dakle, imao sam dobar osjećaj u vezi toga. 60 fps je standard. Ne znam zašto ljudi i dalje pišu da nije.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
8 0 hvala 0
7 godina
offline
Sony PlayStation 5

Hvala momci na odgovorima shvaio sam sad ovaj share i regije zivili :) kad mi stigne ps5 ako ko bude htio efootball24 bacit neka se javi :D 

Slovo sto ga Ante kovo
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Da se još dotaknem onoga o čemu se pričalo prije par dana. Danas sam pročitao podatak, trenutno postoji 3140 igara koje imaju native PS5 verziju. Od tih 3140 igara, samo njih 4 nema opciju 60 fpsa i zaključano je na 30 fps. Dakle, imao sam dobar osjećaj u vezi toga. 60 fps je standard. Ne znam zašto ljudi i dalje pišu da nije.

 

Stabilnih 60 FPS-a nije standard i mnoge igre pate od takvih problema, pogotovo UE5 igre koje vrludaju od 30-60 FPS-a u određenim scenama. Čak i UE4 igre kao što je FF7 Rebirth ne mogu držati stabilnih 60 FPS-a u performance modu a ista je stvar bila i sa FF16 koji je izgledao odvratno u performance modu a i nije imao stabilan framerate - PS5 Pro je tu na izlječi upravo takve probleme.

 

Koliko god sam se opirao ideji PS5 Pro, vjerujem da ću ga na kraju ipak uzeti. PS6 će vjerojatno izaći tek 2028. tako da nema smisla čekati, a ukoliko će novije igre držati stabilnih 60 FPS-a pri većim rezolucijama, smatram da je to isplativa kupnja, pod uvijetom da cijena neće biti sumanuta.

 

Doduše treba reći jednu dodatnu stvar - PS5 Pro će ispraviti stvari kod igara koje su ograničene GPU mogućnostima - tu ćemo vidjeti puno veće interne rezolucije od trenutnih kao i potpuno stabilnih 60 FPS-a ako ne i boost na 120 FPS-a gdje je moguće (kod igara koje nisu pretjerano CPU bound). Ali, pošto će imati svega 10% brži CPU sa identičnom arhitekturom, svaka igra koja je snažno limitirana CPU-om će se i dalje vrtiti praktički jednako kao i prije uz potencijalna minimalna poboljšanja. Kao primjer takve igre naveo bi prvenstveno nadolazeći GTA 6 koji će imati ogroman otvoreni svijet za simulaciju a takve igre su prvenstveno ograničene CPU mogućnostima.

 

Nažalost tu GPU compute ne može raditi čuda tako da vjerujem da će GTA6 se izvoditi u 30 FPS-a na svim konzolama. Doduše možda nešto stabilnije na PS5 Pro (sa potencijalom za 40 FPS mod), a u 25-30 FPS-a na PS5 i XSX.

 

Ono što će kod mene biti make or break za kupnju je bučnost konzole - PS4 Pro je bio poznat kao mlažnjak, a takva konzola me ne zanima. Ukoliko PS5 Pro bude jednako tih kao PS5, kupujem.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...
antimadridista kaže...
Da se još dotaknem onoga o čemu se pričalo prije par dana. Danas sam pročitao podatak, trenutno postoji 3140 igara koje imaju native PS5 verziju. Od tih 3140 igara, samo njih 4 nema opciju 60 fpsa i zaključano je na 30 fps. Dakle, imao sam dobar osjećaj u vezi toga. 60 fps je standard. Ne znam zašto ljudi i dalje pišu da nije.

 PS4 Pro je bio poznat kao mlažnjak, a takva konzola me ne zanima. Ukoliko PS5 Pro bude jednako tih kao PS5, kupujem.

 Verzija 1.0 da, ali su mislim sa trećom revizijom to riješili. Koja god je bila kad su mijenjali power cable utor. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Da se još dotaknem onoga o čemu se pričalo prije par dana. Danas sam pročitao podatak, trenutno postoji 3140 igara koje imaju native PS5 verziju. Od tih 3140 igara, samo njih 4 nema opciju 60 fpsa i zaključano je na 30 fps. Dakle, imao sam dobar osjećaj u vezi toga. 60 fps je standard. Ne znam zašto ljudi i dalje pišu da nije.

 60 fps zaista je standard ali premium (grafika) je uglavnom 30 fps

PSN - darklydexter
6 tjedana
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Da se još dotaknem onoga o čemu se pričalo prije par dana. Danas sam pročitao podatak, trenutno postoji 3140 igara koje imaju native PS5 verziju. Od tih 3140 igara, samo njih 4 nema opciju 60 fpsa i zaključano je na 30 fps. Dakle, imao sam dobar osjećaj u vezi toga. 60 fps je standard. Ne znam zašto ljudi i dalje pišu da nije.

 Većina tih igara nema stabilnih 60 fps

6 tjedana
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ezio kaže...
antimadridista kaže...
Da se još dotaknem onoga o čemu se pričalo prije par dana. Danas sam pročitao podatak, trenutno postoji 3140 igara koje imaju native PS5 verziju. Od tih 3140 igara, samo njih 4 nema opciju 60 fpsa i zaključano je na 30 fps. Dakle, imao sam dobar osjećaj u vezi toga. 60 fps je standard. Ne znam zašto ljudi i dalje pišu da nije.

 60 fps zaista je standard ali premium (grafika) je uglavnom 30 fps

Zato je PC po tom pitanju ispred konzola

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Pozdrav,
vezano za kupnju psn gift carda na indijskom računu, kada idem kupiti bon od 500Rs, na amazonu mi prije plaćanja izbaci pop up sa vrijednosti od cca 43 kune, a kad mi prebaci na plaćanje od banke (isto ZABA) prikaže mi 43€.
Da li je netko kupovao, jer ne bih tio platiti nešto 10x više? Prema nekom tečaju cijena bi trebala bit 5,5€

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice