Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.751.882
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gocc01 kaže...

Koja je caka kad igra trenutno/više nije dostupna za kupnju? 

RDR2 naprimjer. U biti njega sam jedino primjetio. 

 Gdje nije dostupna? Na HR storeu je uredno izlistana za kupnju.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ma ima neka caka s ps plus licencama pa ne mozes ni kupiti igru poslije kad napusti ps plus. Ako ju stavis u library u Essential i extra
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Ma ima neka caka s ps plus licencama pa ne mozes ni kupiti igru poslije kad napusti ps plus. Ako ju stavis u library u Essential i extra

  Ne znam zašto se ne čudim.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Sad je vec 99% sigurno da Ps5 Pro stize ove godine,jedino ne znam sta cu sa ovim obicnim modelom.

Nadam se da ce Pro donjet AI upscaling kako se spekulira jer ce se time performanse dic barem 2x kao i u Pc svijetu uz DLSS.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja vjerojatno preskacem pro, zadovoljan sam s launch verzijom. A i mislim da ce cijena bit oko 700$, kod nas 800€
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

ako bude 500ak cu kupit i prodat stari ps5, ipak vec ima koju godinu.

iznad toga nema sanse da platim za refresh

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Mislim da ce pro biti oko 650€ sve preko toga je previss

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Mene baš zanima što će Pro ponuditi, jer mi se čini da ni trenutna verzija PS 5 ne koristi svoj pun potencijal, jer nam je Sony lijepo pokazao na primjeru Spidermana, Rift apart i sl. da igre mogu uz odličan prikaz raditi na nekih 80 fps-a, a većina igara je i dalje zaključana na 60.

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
🥰
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...

Mene baš zanima što će Pro ponuditi, jer mi se čini da ni trenutna verzija PS 5 ne koristi svoj pun potencijal, jer nam je Sony lijepo pokazao na primjeru Spidermana, Rift apart i sl. da igre mogu uz odličan prikaz raditi na nekih 80 fps-a, a većina igara je i dalje zaključana na 60.

 Glasine su da ce se zahvaljujuci AI upscalingu reklamirat kao 4K 120fps konzola.

Sad pitanje je dali je takvo nesto moguce na hardveru koji mora uc u okvire cijene jedne konzole,cak i uz pomoc AI upscalinga.

Insomniac i njihov engine i optimizacija su prica za sebe koja se nazalost ne moze aplicirat na third party pa cak niti na podosta Sony first party izdanja.

Mid gen poboljsanja nisu nikakva nova praksa,cak nasuprot...u 16Bit generaciji ih je bilo najvise,cipovi u karticama,CD dodaci,dodaci koji podizu snagu konzola....

 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Čim su 4k i uspcaling u istoj rečenici to je sve samo ne pravi 4k 

Što se tiče 120 hz konzole, reklamirali su i PS 5 kao takvu pa imamo 15 igara koje imaju otključani fps, a 5 je onih koje rade u 120 fps-a.

Da su za početak otključali fps u većini igara na postojećoj konzoli još bih i povjerovao da će Pro biti 120 hz konzola, ovako se ne nedam previše, iako nije isključeno da ću kupiti Pro ako bude ponudio znatno bolje performanse, ali ništa dok ne vidim.

 

EDIT: Nekako mi pari da bi mogli dobiti eventualno ljepši prikaz u performance modu naspram postojeće verzije konzole, pogotovo ako se cijena bude držala blizu običnom modelu, jer ako bude tu neki drastičan skok sa performansama, bude i cijena paprena sigurno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2024 9:34 (lobotomac90).
3 mjeseca
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

 Ono što me jako iritira kod PS5 je što ne žele otključati 60 FPS za stare igre kao Xbox. Npr. AC Enzio Collection ili Batman Arkham Collection, kupio bi ih odma ali rade na usranih 30 FPSova.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Kuun-Lan kaže...

 Ono što me jako iritira kod PS5 je što ne žele otključati 60 FPS za stare igre kao Xbox. Npr. AC Enzio Collection ili Batman Arkham Collection, kupio bi ih odma ali rade na usranih 30 FPSova.

 

Ili Bloodborne. Radije su ga dijelili besplatno nego da izdaju 60 FPS update, ili za PC gdje bi imali ogromnu prodaju.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

RDR 2 također ostao u 30 fps-a, stoji mi igra na polici i igra mi se, ali kontam da nemam želudac za igranje u 30 fps-a, pa i dalje samo stoji 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2024 9:39 (lobotomac90).
Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...

RDR 2 također ostao u 30 fps-a, stoji mi igra na polici i igra mi se, ali kontam da nemam želudac za igranje u 30 fps-a, pa i dalje samo stoji 

 

A fascinantno mi je da sam RDR2 igrao prije 5-6 godina na svom starom PCu u native 4k rezi na 80+ FPSa i to sa i7 6700K i "predimenzioniranom" grafičkom za njega (2080 Ti).

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Moraju izbaciti remake neki da pokupe još love 

3 mjeseca
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...

Moraju izbaciti remake neki da pokupe još love 

 Što je najgore ove Batman i Enzio collection jesu nekakvi remasteri a ne rade u 60FPSova. Sramotno.

3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
RedHill kaže...

Danas ili sutra mi dolazi ps5 sa kontrolerom. Naravno trebat će mi punjač za kontroler, a znam da sam ovdje vidio da ljudi kupuju neke punjače koji su ujedno i baza za vertikalno postavljanje konzole, pa me zanima da li je bolje sve kupovati orginal od Sonya odnosno zasebno kupiti tu bazu i punjač ili valjaju i ti zamjenski, vidio sam dosta sa kupuju onaj bijeli od White Shark. 

 

Isto također da li mi treba još ista osim punjača i te baze za vertikalno? 

 

I naravno vječno pitanje u kojem je položaju najbolje držati konzolu? Kod mene će biti polegnuta dok ne nabavom ovo, ako i nabavim?

 Ja imam originalni sonyev, iskreno prednost mi je sto lijepo izgleda i joystick se stavi uspravno, ne moram ciljat utor za punjenje i okrenut ga naopako kako bi se punio. Osobno mi je taj vertikalni stalak za PS uz punjace nekako nakaradan.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Little Devil inside je jos živ, pokazali su i novi gameplay, vec sam i zaboravio na ovu igru
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...

Čim su 4k i uspcaling u istoj rečenici to je sve samo ne pravi 4k 

Što se tiče 120 hz konzole, reklamirali su i PS 5 kao takvu pa imamo 15 igara koje imaju otključani fps, a 5 je onih koje rade u 120 fps-a.

Da su za početak otključali fps u većini igara na postojećoj konzoli još bih i povjerovao da će Pro biti 120 hz konzola, ovako se ne nedam previše, iako nije isključeno da ću kupiti Pro ako bude ponudio znatno bolje performanse, ali ništa dok ne vidim.

 

EDIT: Nekako mi pari da bi mogli dobiti eventualno ljepši prikaz u performance modu naspram postojeće verzije konzole, pogotovo ako se cijena bude držala blizu običnom modelu, jer ako bude tu neki drastičan skok sa performansama, bude i cijena paprena sigurno.

 Ako i na kompu maknem DLSS velika vecina igara ce se jako lose vrtit u native 4k,jako lose.

 

AI upscaling a sada i frame gen postaju defoltni dio PC performansi koje se i pocinju mjerit na taj nacin a ne vise iskljucivo nativno.

Tako da ne cudi da Sony zeli donjet hardverski AI upscale i na Ps5 Pro,naravno ako su sve te glasine istinite.Steta je jedino sto onda nije u kompletu i frame gen jer bi se hrpa 60fps igara tada digla u 120fps a latencije na dizanje sa stvarnih 60fps nisu lose,pogotovo na gamepadu.

Mislim ako moze to sve imat prolaz na PCu zasto ne bi i na konzolama 🥂

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

Ili Bloodborne. Radije su ga dijelili besplatno nego da izdaju 60 FPS update, ili za PC gdje bi imali ogromnu prodaju.

 

Najgluplja stvar je što na hackiranom PS5 Bloodborne drži stabilnih 60 FPS-a pomoću patcha koji je jedan jedini lik napisao. Da ne spominjem da su mogli igru remasterirati već 50 puta. Ali bitno da je taj tretman dobio TLOU, igra koju većini ljudi ne pada napamet igrati više puta dok je Bloodborne užitak svaki put kad ga počneš ispočetka.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Đabe nam jača konzola kad ovi opet izbace Dragons Dogma 2 u 30fps lock.

PS4 pro mi je donekle imao smisla jer nisam imao obični, ali raditi upgrade na ovo, čemu? Osobno očekujem 699 ili čak više.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Elden Ring dlc
📅 June 21
💰€39.99

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 mjeseca
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Elden Ring dlc
📅 June 21
💰€39.99

 DLC od 40 evra? Ako se ne radi o punokrvnoj expanziji onda je to rip-off...

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Kuun-Lan kaže...

 DLC od 40 evra? Ako se ne radi o punokrvnoj expanziji onda je to rip-off...

 

Ekspanzija je, naravno.

No, teško je u istoj rečenici izgovoriti Elden Ring i rip-off, pa vjerujem da si se samo zabunio.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Još je mlad, naučiti će.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Vidim ove bivse xbox ekskluzive dolaze na Ps5 u roku mjesec dva....sto znaci da je to odluceno prije barem godinu dana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
I?

Pa sigurno da se nisu prošli petak na gablecu dogovorili da bi mogli izbaciti nešto na PS5 slijedeći mjesec.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Lik ne voli Xbox pa ovako pokušava isprovocirati nekog da se malo svađa. 

XBOX-PS-Steam: TiToBodyBaq
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
x18x05x kaže...

Lik ne voli Xbox pa ovako pokušava isprovocirati nekog da se malo svađa. 

Na tvoja baljezganja u ovoj temi nisam nista htio niti komentirat ali posto opet iskaces....znaci najgori xbox fanboj koji je krvario za Microsoft u xbox temi se nastanio u Playstation temi....obrazlozi?

Nemas vise sta pisat u xbox temi...presusilo sa gamepassom iz Ruande?....

Pretpostavljam da si zavrsio na tabletama kad si vidio da te Microsoft iznevjerio i zabio noz u ledja bas tebi...jer si im ti jako bitan,barem u vlastitoj glavi 🥂

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice