Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.755.316
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Iznosite svoja osobna mišljenja i preferencije, nije da se nema što igrati, druga je stvar što se nekome više sviđa PC ili što mu je PS 5 dosadio.

Nije da se na PS-u igraju samo ekskluzive, ima se igrati gotovo sve što ima i na PC-ju.

Evo ja osobno sam se riješio prije mjesec dana sasvim solidnog PC-ja i vratio se na PS 5 jer mi je za casual gaming to puno bolje riješenje, nakon 20 godina čačkanja po Pc-ju, upgrejdanja i koječega mi se to jednostavno više neda raditi,a sve to sam radio isključivo da bi igre bolje radile, na konzoli jednostavno sve radi kako radi i to je to.

EDIT: O optimizaciji PC igara mislim da ne moram ništa govoriti, tu je svima sve jasno 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2024 12:19 (lobotomac90).
Moj PC  
7 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Igram Tetris Effect i baš se zabavljam. 🙂
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...

Iznosite svoja osobna mišljenja i preferencije, nije da se nema što igrati, druga je stvar što se nekome više sviđa PC ili što mu je PS 5 dosadio.

Nije da se na PS-u igraju samo ekskluzive, ima se igrati gotovo sve što ima i na PC-ju.

Evo ja osobno sam se riješio prije mjesec dana sasvim solidnog PC-ja i vratio se na PS 5 jer mi je za casual gaming to puno bolje riješenje, nakon 20 godina čačkanja po Pc-ju, upgrejdanja i koječega mi se to jednostavno više neda raditi,a sve to sam radio isključivo da bi igre bolje radile, na konzoli jednostavno sve radi kako radi i to je to.

 

Evo trenutno na PCu imam instalirane Diablo4, Age of Empires 4, Dyson Sphere Program, Forza Motorsport, Against the Storm i Shapez 2 Demo.

Od njih je jedino Diablo 4 multiplatformska. A nju sam najmanje igrao.

 

Nemaš šta podešavati na PCu, prođeš kroz par opcija i to je to. I to uglavnom samo za AAA nabrijane igre.

Samo što je PC skup sport, to je činjenica. Ali meni je neophodan alat za posao, pa spajam ugodno s korisnim.

 

A i igre mi u zadnje vrijeme brzo dosade. Odigrao sam nedavno AC Mirage i Cyberpunk 2077 + Phantom Liberty i sad mi se opet ništ ne igra.

Na kraju guštam na Switchu sa Mario + Rabbids Sparks of Hope i baš mi je to super. Odigram pol sata i suspendam, pa sutra nastavim.

Kad to odigram ću Prince of Persia isto na Switchu.

 

Ove AAA igre me sve manje pale. Stari se.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

smeta ti manjak od 60 fpsa u elden ringu na ps5, ali 30 fpsa na switchu su ti ok?

meni je 1080p i 30 fpsa na switchu neigrivo

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gemmy kaže...

smeta ti manjak od 60 fpsa u elden ringu na ps5, ali 30 fpsa na switchu su ti ok?

meni je 1080p i 30 fpsa na switchu neigrivo

 

Smeta me i tamo... Mario + Rabbids baš vidljivo trza. Al igram handheld pa se ne vidi toliko, a i nije takav tip igre gdje je FPS bitan. Druga je brija.

Prince of Persia je u stabilnih 60.

 

Bude novi Switch začas pa će valjda biti bolje. Poanta je da me i takve igre znaju fino razveseliti, a ne samo AAA.

Probao sam emulator na Steam Decku kad sam ga imao, ali to je sto problema bilo čak i u igrama koje su supported. A i SteamDeck nije tako jednostavan kao Switch.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Ima na na Ps-u igara koje nemaju na Pc-ju (GT, Thushima, Demon souls itd.), dakle na svakoj platformi možemo naći da nešto fali,ali generalno svaka platforma ima sadržaja ako se nekome igra.

Znam ja jako dobro što je PC ,a bogami u upgradetitis, pa svakih godinu dana mijenjaj nešto, kupi bolje, pa nije to to, a i kada kupim nešto onda se sve svodi na podešavanje postavki i gledanje FPS-a, barem kod mene, uglavnom nikada zadovoljan sa PC-jem, jer jbg nisam od onih kojima je normalno dati za grafu 1000 + eura.

Tako da sada kada sam u nekim zrelim godinama i kada nemam baš vremena na pretek kao prije 10-15 godina, konzola mi je svakako efikasnije riješenje, jer onda tih sat, sat i pol dnevno što se imam vremena igrati, stvarno se igram, a ne trošim vrijeme na sporedne stvari, sve je stvar osobnog izbora po meni. 

Ja sam odavno još spomeno i tu na forumu kako po meni nove AAA igre nemaju više što novo ponuditi, sve je već viđeno, ali to sam prihvatio i neke malo bolje i razvikanije naslove ću odigrati jer se jednostavno volim i sa 34 kuke opustiti uz gaming, te godišnje odigram možda 5-6 igara i to je to, znači teški casualac.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2024 12:46 (lobotomac90).
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Prosao Mario Wonder na NS,uzivam u FF16 na Ps5,kupio AW2 za PC ali rtx3080 je preslaba za tu igru u pc PT verziji pa nista od igranja do izlaska Nvidia 5xxx serije,XsX nisam upalio od kad sam otkazao Gamepass..mozda pola godine..ne sjecam se.

Pc je dobar za PT verzije igara ali hardver jos nije optimalan za to,NS je dobar kada dodje neka posebna Nintendo ekskluziva,Xbox nije dobar izbor za ista,Ps5 je najbolji izbor za sve 🥂🥂🥂

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

sta igras u 4k na pcu? meni se AW2 vrti na 40-60 fpsa na max 1440p s dlss balanced, a ako stavis med detalje je 80 fpsa

 

na 4k isto radi oko 40-60 fpsa na medium s dlss. isto dobro izgleda

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

u sancti je desetak eura jeftinija.

neznam ako na rate ide cijena gore kod njih

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santa Domenica

U razdoblju od 16. do 29. veljače ⏰ iskoristi posebnu PlayStation®5 ponudu, nabavi svoju konzolu po cijeni od 474,99€ i uštedi 75€ 😎
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pital sam Sancta Domenicu kad dolaze nove Pulsice i odgovor je - ne znamo.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Evo da ja malo upecam reakcije.

 

Neki dan sam upalio PS5 prvi put u zadnjih par mjeseci... a igrao nisam valjda od Forbidden Westa.

 

I upalim malo Elden Ring koji sam prvo počeo na PS5, ali na kraju ispočetka igrao i završio na PCu.

Baš me oduševilo kako još uvijek vidljivo trza i ne može držati stabilni FPS. Znači nisu se ni potrudili ništa optimirati naknadno otkako je izašla.

 

I tak, ugasio PS5 jer mi se ništa na njemu ne igra. I ja bih svoj komotno mogao prodati.

 

Ma previše toga ima, overkill na sve strane. Konzole, Steam Deck, PC, Game Pass, PS+, rasprodaje doslovno svaki dan u tjednu. Toliko je toga dostupno da se utapamo u igrama, pa ne znaš što bi zaigrao i što je vrijedno vremena. I na kraju ne odigraš ništa.

 

Ja sam u zadnje vrijeme jedino EA FC 24 igrao na konzoli, i to samo single play za opuštanje. Drugo mi se ništa ne da, samo par stvari na PC-ju guram... 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
9 mjeseci
offline
Re: Sony PlayStation 5
Q-Tip kaže...
Bitanga kaže...

Evo da ja malo upecam reakcije.

 

Neki dan sam upalio PS5 prvi put u zadnjih par mjeseci... a igrao nisam valjda od Forbidden Westa.

 

I upalim malo Elden Ring koji sam prvo počeo na PS5, ali na kraju ispočetka igrao i završio na PCu.

Baš me oduševilo kako još uvijek vidljivo trza i ne može držati stabilni FPS. Znači nisu se ni potrudili ništa optimirati naknadno otkako je izašla.

 

I tak, ugasio PS5 jer mi se ništa na njemu ne igra. I ja bih svoj komotno mogao prodati.

 

Ma previše toga ima, overkill na sve strane. Konzole, Steam Deck, PC, Game Pass, PS+, rasprodaje doslovno svaki dan u tjednu. Toliko je toga dostupno da se utapamo u igrama, pa ne znaš što bi zaigrao i što je vrijedno vremena. I na kraju ne odigraš ništa.

 

Ja sam u zadnje vrijeme jedino EA FC 24 igrao na konzoli, i to samo single play za opuštanje. Drugo mi se ništa ne da, samo par stvari na PC-ju guram... 

 pored svega što imam od opreme na kraju sam na firestick instalirao retroarch, bacio gore super maria i r-type i sad to gazim. 

 

ali da u pravu si, prešli smo iz doba kad željno nešto išćekuješ i malo toga ti je dostupno u masovno bombardiranje gdje ti je dostupno toliko toga da bi ti trebala tri prosječna ljudska života za sve to prožvakati. čini mi se da će najveći zadatak i zalogaj ovoj generaciji biti filtriranje sadržaja bez prevelikog gubitka vremena.

 

sebe uhvatim gdje imam 2h slobodnog vremena i onda birkam po netflixu, hbo, prime... ta 2h što ću gledati. isto je i sa igranjem.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ekipa di uzeti alan wake 2 ? Htio bi to odigrati,malo mi je puno 55 eura sa ps računa,ima li uopće gdje fizičkih izdanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
doky01akablava kaže...
Ekipa di uzeti alan wake 2 ? Htio bi to odigrati,malo mi je puno 55 eura sa ps računa,ima li uopće gdje fizičkih izdanja

Koliko znam ne postoji fizicka verzija niti za jednu platformu.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
millennial kaže...
Q-Tip kaže...
Bitanga kaže...

Evo da ja malo upecam reakcije.

 

Neki dan sam upalio PS5 prvi put u zadnjih par mjeseci... a igrao nisam valjda od Forbidden Westa.

 

I upalim malo Elden Ring koji sam prvo počeo na PS5, ali na kraju ispočetka igrao i završio na PCu.

Baš me oduševilo kako još uvijek vidljivo trza i ne može držati stabilni FPS. Znači nisu se ni potrudili ništa optimirati naknadno otkako je izašla.

 

I tak, ugasio PS5 jer mi se ništa na njemu ne igra. I ja bih svoj komotno mogao prodati.

 

Ma previše toga ima, overkill na sve strane. Konzole, Steam Deck, PC, Game Pass, PS+, rasprodaje doslovno svaki dan u tjednu. Toliko je toga dostupno da se utapamo u igrama, pa ne znaš što bi zaigrao i što je vrijedno vremena. I na kraju ne odigraš ništa.

 

Ja sam u zadnje vrijeme jedino EA FC 24 igrao na konzoli, i to samo single play za opuštanje. Drugo mi se ništa ne da, samo par stvari na PC-ju guram... 

 pored svega što imam od opreme na kraju sam na firestick instalirao retroarch, bacio gore super maria i r-type i sad to gazim. 

 

ali da u pravu si, prešli smo iz doba kad željno nešto išćekuješ i malo toga ti je dostupno u masovno bombardiranje gdje ti je dostupno toliko toga da bi ti trebala tri prosječna ljudska života za sve to prožvakati. čini mi se da će najveći zadatak i zalogaj ovoj generaciji biti filtriranje sadržaja bez prevelikog gubitka vremena.

 

sebe uhvatim gdje imam 2h slobodnog vremena i onda birkam po netflixu, hbo, prime... ta 2h što ću gledati. isto je i sa igranjem.

 

Ma da, ista stvar je sa streaming servisima. Više sam u menijima nego što stvarno gledam nešto. Prije par mjeseci otkazao sam i Prime i Disney+, da si barem smanjim broj menija po kojima lutam. 

 

Ti si instalirao retroarch, a ja prije par tjedana Amiga Game Launcher. Što god sam pokrenuo, suza na oko od nostalgije. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Armor kaže...
Pital sam Sancta Domenicu kad dolaze nove Pulsice i odgovor je - ne znamo.

 I ja sam ih pitao danas isto kažu ne znaju.

Konto sam ih ovdje uzeti Link no oni ne znaju. Kažu da još nije obavljeno službeno kad izlaze... :)

3 godine
offline
Sony PlayStation 5

Priča se o nekoj optimizaciji na PC-u naspram PS5, a zaboravljate da je u većini slučajeva na PS5 postavka na MEDIUM, a ne na HIGH ili ULTRA kakvu očekujete na PC-u pa je normalno da bolje radi na PS5.

 

Stavite na MEDIUM i na PC pa recite jel ne radi kako spada.

 

Zna se kako se igre danas rade, prvo za konzole, a PC kak bude bude, ali jedna bitna razlika je ta da na PC-u možete promjeniti graf postavke kako hocete, a ne da šteka kao masu PS5 multiplatform naslova i nemreš niš dok ne dođe patch.

Da nebi bilo zabune, imam Rx6600xt i vrtim na 2k više manje sve na high, ako mi zasmeta fps spustim malo i dalje uživam u istim detaljima kao PS5 jer čekam 5000 seriju da ubodem novu grafu. RT me ne zanima trenutno, probao kod frenda, vidio, lijepo je to ali nije presudno za užitak, bar ne za mene.

 

Imao Switch, PS5 i PC, prošao od igara kaj mi se igralo te prodao Switch i PS5 jer na PC-u imam yuzua, a ionako PS5 igre dolaze na PC kad tad.

 

jedino čekam Switch 2, nema boljih igara za razbit dosadu od nintendno ekskluziva (po meni).

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2024 10:50 (BioZZG).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Koliko se sjecam cijene rabljenih PS5 su pale? Stoji mi doma u kutiji vec valjda par mjeseci pa bi ga se bilo zgodno rijesiti. Jel netko kupovao nedavno, kakve su otprilike cijene za disk model s 2 joysticka?

He who is brave is free.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja sam prodavao svoj fat model disk, godinu dana garancije, jedan joystick za 400e i nisam ga se mogao riješiti kojih tjedan dana. Bilo je upita, ali s puno rušenja cijene. Prodao ga na kraju za 370e.

Kupio odmah dan nakon toga Slim verziju novu zapakiranu za 450e. Isto disk.
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jel igra tko Helldivers 2? Ja sam igrao po izlasku, jedva sam usao, nisam mogao nikoga dodati s liste prijatelja pa sam igrao sam i nije mi bilo zanimljivo. Pokusat cu kad se smire serveri odigrati s nekime
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Jel igra tko Helldivers 2? Ja sam igrao po izlasku, jedva sam usao, nisam mogao nikoga dodati s liste prijatelja pa sam igrao sam i nije mi bilo zanimljivo. Pokusat cu kad se smire serveri odigrati s nekime

 

meni je igra vrhunska, ali igram na PC-u

 

 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

 

meni je igra vrhunska, ali igram na PC-u

 

Kako?! A znamo da igre prvo dolaze na konzole! ;-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2024 20:54 (Bitanga).
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Danas ili sutra mi dolazi ps5 sa kontrolerom. Naravno trebat će mi punjač za kontroler, a znam da sam ovdje vidio da ljudi kupuju neke punjače koji su ujedno i baza za vertikalno postavljanje konzole, pa me zanima da li je bolje sve kupovati orginal od Sonya odnosno zasebno kupiti tu bazu i punjač ili valjaju i ti zamjenski, vidio sam dosta sa kupuju onaj bijeli od White Shark. 

 

Isto također da li mi treba još ista osim punjača i te baze za vertikalno? 

 

I naravno vječno pitanje u kojem je položaju najbolje držati konzolu? Kod mene će biti polegnuta dok ne nabavom ovo, ako i nabavim?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
RedHill kaže...

Danas ili sutra mi dolazi ps5 sa kontrolerom. Naravno trebat će mi punjač za kontroler, a znam da sam ovdje vidio da ljudi kupuju neke punjače koji su ujedno i baza za vertikalno postavljanje konzole, pa me zanima da li je bolje sve kupovati orginal od Sonya odnosno zasebno kupiti tu bazu i punjač ili valjaju i ti zamjenski, vidio sam dosta sa kupuju onaj bijeli od White Shark. 

 

Isto također da li mi treba još ista osim punjača i te baze za vertikalno? 

 

I naravno vječno pitanje u kojem je položaju najbolje držati konzolu? Kod mene će biti polegnuta dok ne nabavom ovo, ako i nabavim?

I jedno i drugo ti je svejedno. Konzolu postaviš kako ti najbolje paše u setup, a punjač/baza vidi koja ti se najbolje dopada. Ja sam si punjač uzeo HyperXov jer je fizički najmanji koji puni dva kontrolera.

Konzola stoji vertikalno i bez baze pa je to po meni samo nepotrebni trošak.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
RedHill kaže...

Danas ili sutra mi dolazi ps5 sa kontrolerom. Naravno trebat će mi punjač za kontroler, a znam da sam ovdje vidio da ljudi kupuju neke punjače koji su ujedno i baza za vertikalno postavljanje konzole, pa me zanima da li je bolje sve kupovati orginal od Sonya odnosno zasebno kupiti tu bazu i punjač ili valjaju i ti zamjenski, vidio sam dosta sa kupuju onaj bijeli od White Shark. 

 

Isto također da li mi treba još ista osim punjača i te baze za vertikalno? 

 

I naravno vječno pitanje u kojem je položaju najbolje držati konzolu? Kod mene će biti polegnuta dok ne nabavom ovo, ako i nabavim?

 RedHill

Kontrolere možeš puniti i bez punjača samo na kabel, ali je elegantnije kontroler nakon igre odložiti u punjač.

Ja sam kupio originalni Sony i zadovoljan sam. Moja konzola je horizontalno položena, ali ja imam fat model.

Dobra su i originalne Sony bežične slušalice.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
7 igara napustaju ps plus extra u Ožujku:

Civilzation 6
Code Vein
Ghostwire Tokyo
Haven
Neo: The World Ends With You
Outer Wilds
Tchia

Moj PC  
0 0 hvala 2
10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Koja je caka kad igra trenutno/više nije dostupna za kupnju? 

RDR2 naprimjer. U biti njega sam jedino primjetio. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Jel igra tko Helldivers 2? Ja sam igrao po izlasku, jedva sam usao, nisam mogao nikoga dodati s liste prijatelja pa sam igrao sam i nije mi bilo zanimljivo. Pokusat cu kad se smire serveri odigrati s nekime

 Znači igra nije baš za solo igrati? Igranje sa random likovima mi baš nije nešto zanimljivo, no opet, neki od najdražih momenata u gamingu mi je bio kada sam igrao Division sa random ekipom. Mislim da ću uzeti igru kad se malo stabiliziraju serveri. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice