Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.751.698
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ima neko da hoće sa mnom po pol uzeti Horizon Forbidden West Complete Edition i WRC 10 ili TWD: Final Season?
Svaki 30€ sad još January Sale.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2024 16:48 (Armor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Na storeu je shadow tomb raider bespalatan ja ga skinuo neki dan....  

 

Pitanje za korisnike portala kakav internet imate doma??

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
To si pomješal, Rise of the Tomb Raider je dio PS Plus pretplate, a Shadow nije.
Ima Trial, možda si to skinul.
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja sam budući korisnik portala (gls mi danas najavio dostavu). Internet mi je 500/250, router TP Link Archer AX95 💪
Nadglednik dina
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Skupljamo se 

12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Vezano za PS Portal, ne znam zašto se svi hvale brzinom Interneta kad je već nekoliko puta rečeno da unutar kuće (gdje ćete igrati 99.9% vremena) se konekcija zatvara unutar lokalne mreže. Ne izlazite na nikakve servere van toga pa ne znam što bi točno trebalo značiti da netko ima 1000/500/100, whatever Mbps. Apsolutno nebitno.

 

Ako vam wifi kvaliteta nije tip-top, nebitno je što Speedtest pokazuje. To se trebalo mjeriti prije Internet brzine, prije nego kupilo Portal. Ili barem pošteno istestirati na telefonu/tabletu pošto su performanse Portala identične ako ne i lošije od tih uređaja - Portal nema Wifi 6(e) podršku za razliku od većine telefona i tableta, već samo Wifi 2.4/5.

 
5 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Armor kaže...
To si pomješal, Rise of the Tomb Raider je dio PS Plus pretplate, a Shadow nije.
Ima Trial, možda si to skinul.

 Shadow je bija u sklopu mjesecnih igara na ps+ prije par godina.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2024 14:57 (Tututuru).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Foamstars dolazi na ps plus Essential u Veljači
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
U pravu si, oba su na PS+

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Na kraju uzeo Portal jučer, nije mi se dalo skupljati 10 dana srca da uštedim 10 eura, a dojmovi su sljedeći:

-kvaliteta izrade samog uređaja je vrhunska, zamjerka su mi samo nešto manji analozi, ali navikne se

-veličina zaslona i sam prikaz su odlični, igre izgledaju perfektno

-zvuk je sasvim zadovoljavajući

 

E sad ono o čemu se najviše polemike vodi je internet i brzina istog, te stream kvaliteta...dakle brzina uploada je itekako bitna, te za neko optimalno iganje Portal zahtjeva 15 mb/s, dok je minimum 5mb/s, a meni je brzina po onome što izmjerim na Ps5 6-7mb/s što i nije baš savršeno.

Da se razumijemo, itekako je igrivo, ali se osjeti lag i povremena usporavanja, tako da ako vam je upload ispod 5mb/s nemojte kupovati Portal.

Ja ću otići danas do A1 da vidim mogu li s njima riješiti da se taj upload poveća, jer na ugovoru mi piše brzina uploada od 14 do 20 mb/s, download 140 do 200 mb/s (mjeri mi 170-180 što je sasvim ok).

Probao sam Uncharted i novi Cod igrati i nije to tako loše, ali može bolje definitivno, probao sam čak Cod MP baciti partiju, ali to jednostavno nema smisla, iako si kontam da online igre na Portalu nemaju smisla ni kada je brzina interneta optimalna.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...

Na kraju uzeo Portal jučer, nije mi se dalo skupljati 10 dana srca da uštedim 10 eura, a dojmovi su sljedeći:

-kvaliteta izrade samog uređaja je vrhunska, zamjerka su mi samo nešto manji analozi, ali navikne se

-veličina zaslona i sam prikaz su odlični, igre izgledaju perfektno

-zvuk je sasvim zadovoljavajući

 

E sad ono o čemu se najviše polemike vodi je internet i brzina istog, te stream kvaliteta...dakle brzina uploada je itekako bitna, te za neko optimalno iganje Portal zahtjeva 15 mb/s, dok je minimum 5mb/s, a meni je brzina po onome što izmjerim na Ps5 6-7mb/s što i nije baš savršeno.

Da se razumijemo, itekako je igrivo, ali se osjeti lag i povremena usporavanja, tako da ako vam je upload ispod 5mb/s nemojte kupovati Portal.

Ja ću otići danas do A1 da vidim mogu li s njima riješiti da se taj upload poveća, jer na ugovoru mi piše brzina uploada od 14 do 20 mb/s, download 140 do 200 mb/s (mjeri mi 170-180 što je sasvim ok).

Probao sam Uncharted i novi Cod igrati i nije to tako loše, ali može bolje definitivno, probao sam čak Cod MP baciti partiju, ali to jednostavno nema smisla, iako si kontam da online igre na Portalu nemaju smisla ni kada je brzina interneta optimalna.

 

Brzina interneta ti nije bitna osim ako ne igraš izvan svoje lokalne mreže.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Pa kako nije bitna kad je deklarirano koji je minimum a koji optimum za korištenje Portala?

Upravo sam napisao dojmove i brzinu uploada, pa nije baš bajno kao što je drugima koji imaju bolji net.

Upload je potreban za stream bilo čega ako se ne varam.

A naravno da sam isprobao na lokalnoj mreži, Ps5 spojen kablom na net, napravio restart rutera, probao spojiti na Wi fi Ps5, pa opet vratio na kabel i džabe, nejde upload preko 7 da ga hebeš.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2024 8:50 (lobotomac90).
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...

Pa kako nije bitna kad je deklarirano koji je minimum a koji optimum za korištenje Portala?

Upravo sam napisao dojmove i brzinu uploada, pa nije baš bajno kao što je drugima koji imaju bolji net.

Upload je potreban za stream bilo čega ako se ne varam.

A naravno da sam isprobao na lokalnoj mreži, Ps5 spojen kablom na net, napravio restart rutera, probao spojiti na Wi fi Ps5, pa opet vratio na kabel i džabe, nejde upload preko 7 da ga hebeš.

 propisani min je za streaming ako si van lokalne mreže

na lokalnoj mreži je bitna propusnos samog routera

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...

Pa kako nije bitna kad je deklarirano koji je minimum a koji optimum za korištenje Portala?

Upravo sam napisao dojmove i brzinu uploada, pa nije baš bajno kao što je drugima koji imaju bolji net.

Upload je potreban za stream bilo čega ako se ne varam.

A naravno da sam isprobao na lokalnoj mreži, Ps5 spojen kablom na net, napravio restart rutera, probao spojiti na Wi fi Ps5, pa opet vratio na kabel i džabe, nejde upload preko 7 da ga hebeš.

 

Portal ne ide preko interneta nego se spaja preko tvog routera direktno na PS5, dakle bitno je da je PS5 spojen kabelom na router te da imaš 5G wifi na routeru na kojeg spajaš Portal.

 

Brzina interneta je bitna jedino kad odeš u vikendicu pa se spajaš izvan svoje lokalne mreže.

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Svakako moram to riješiti u A1, neka mi daju novi ruter i dobro, oni su mi i dali ovaj prije godinu dana kada sam potpisao ugovor,a činjenica je da ne isporučuje ni minimum uploada kako je navedeno u istom, dakle drlog je.

Ja sam nekako uvjeren da je upload tih 15mb/s da bi definitivno radilo bolje nego sada, no možda sam u krivu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2024 9:00 (lobotomac90).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Evo za sve kojima nije jasno sve oko portala pogledajte si malo po youtubeu recenzije i kako uredaj zapravo funkcionira.

 

https://youtu.be/1D4ZlFbfbqA?si=rpZWwTOG5d4QNzO3 

 

Ja cu ga uzet danas ili sutra ovisi kad stignem do ducana....

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Sony PlayStation 5

Radi potpuno jednako kao i da vrtiš PS Remote Play na mobitelu, znači preko LANa i WiFia.

Bitnija ti je kvaliteta signala od WiFia i kakva je antena u Portalu i da li je playka spojena kabelom ili WiFiem.

Ako je i playka spojena na WiFi onda se i bandwidth WiFia dijeli na pola za playku, pola za Portal.

 

Ima tu puno parametara koji mogu utjecati na kvalitetu veze, no brzina uplinka nema apsolutno nikakve veze za igranje kod kuće, tako da nemojte pisati gluposti ako ne razumijete.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2024 9:33 (Bitanga).
Moj PC  
7 0 hvala 1
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Evo jedan dobar case i screen protector 4 u 1 sa Amazona 

 

Younik-Accessories-Carrying-Protectors-Protective

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Danas mi stiže Portal. Navečer čilanje uz igru

Nadglednik dina
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Trebam pomoć.

 

Trebam resetirati od sina PS acccount na PS5.

On se ne sječa ni security questiona ni ništa od toga a zahtjevi za reset passworda mu ne dolaze na mail.


Kada sam prije 3 godine imao sličan problem , kada sam ga prebacivao sa PS4 na PS5 nazvao sam Sony , dobio neke Makedonce samo su me tražili prva 4 broja kartice sa kojom plačam na računu i to je bilo to sve su mi resetirali.

 

E sada.

Više direktnog kontakta nema, samo Twitter i sl bullshit, zvao Santa Domenicu i sl nitko pojma nema osim da se šalje putem weba zahtjev za reset.

 

Bio bih zahvalan za pomoć ako netko ima ideju kako direktno do njih doći.

 

Lp,

Crot

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Crotiger kaže...

Trebam pomoć.

 

Trebam resetirati od sina PS acccount na PS5.

On se ne sječa ni security questiona ni ništa od toga a zahtjevi za reset passworda mu ne dolaze na mail.


Kada sam prije 3 godine imao sličan problem , kada sam ga prebacivao sa PS4 na PS5 nazvao sam Sony , dobio neke Makedonce samo su me tražili prva 4 broja kartice sa kojom plačam na računu i to je bilo to sve su mi resetirali.

 

E sada.

Više direktnog kontakta nema, samo Twitter i sl bullshit, zvao Santa Domenicu i sl nitko pojma nema osim da se šalje putem weba zahtjev za reset.

 

Bio bih zahvalan za pomoć ako netko ima ideju kako direktno do njih doći.

 

Lp,

Crot

 

PLAYSTATION PODRŠKA (PS Store):
Služba za korisničku podršku PON-PET, 09:00-17:00h:
telefon 01/775 71 04

 

https://www.sancta-domenica.hr/podrska

 

Zovi, nemoj koristiti kontakt formu na linku jer je Sancta Domenica stavila formu za UK customere. Ja sam već otvarao ticket tamo i otpilili su me da oni nisu podrška za moju regiju.

12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Sori na dupliću ali pojavilo se još dokaza da Microsoft prelazi na multiplatform strategiju i da je doba ekskluziva možda stvarno gotovo, kako su i govorile glasine u zadnjih par tjedana. Ravno iz usta Satya Nadelle, CEO-a Microsofta:

 

We think that now, we have the ability to really do what we've always se out to do, which is build great games and deliver them to folks across all platforms, right, which is Xbox, consoles, the PCs, and now even including mobile gaming and cloud gaming

 

https://twitter.com/nib95_/status/1747392088092692798

 

Izgleda da je glavna strategija loviti zaradu kroz sve moguće platforme a Xbox, kako se bude prodavao, bude. Master Ćif na PS5/PS6 postaje nova, bizarna stvarnost.

 

U svakom slučaju izgleda da će i PS5 ekipa imati priliku iskusiti sve silne loading screen-ove u Starfieldu 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2024 10:30 (greysaint0).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Malo neupucen,,,,jel se taj portal moze nosit na godisnji a plejka ostane doma,  a da se igraju igrice sa acc

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Može ali PS5 mora biti u rest modu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...
Crotiger kaže...

Trebam pomoć.

 

Trebam resetirati od sina PS acccount na PS5.

On se ne sječa ni security questiona ni ništa od toga a zahtjevi za reset passworda mu ne dolaze na mail.


Kada sam prije 3 godine imao sličan problem , kada sam ga prebacivao sa PS4 na PS5 nazvao sam Sony , dobio neke Makedonce samo su me tražili prva 4 broja kartice sa kojom plačam na računu i to je bilo to sve su mi resetirali.

 

E sada.

Više direktnog kontakta nema, samo Twitter i sl bullshit, zvao Santa Domenicu i sl nitko pojma nema osim da se šalje putem weba zahtjev za reset.

 

Bio bih zahvalan za pomoć ako netko ima ideju kako direktno do njih doći.

 

Lp,

Crot

 

PLAYSTATION PODRŠKA (PS Store):
Služba za korisničku podršku PON-PET, 09:00-17:00h:
telefon 01/775 71 04

 

https://www.sancta-domenica.hr/podrska

 

Zovi, nemoj koristiti kontakt formu na linku jer je Sancta Domenica stavila formu za UK customere. Ja sam već otvarao ticket tamo i otpilili su me da oni nisu podrška za moju regiju.

 Hvala!

Riješio sa njima odmah.

Zvao sam ih ja na 072 xxxxxx tamo se nitko javio preko ovog broja sve riješeno za 1 min.

Da odhebali su me preko mail supporta.

 

Lp,

 

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...

Sori na dupliću ali pojavilo se još dokaza da Microsoft prelazi na multiplatform strategiju i da je doba ekskluziva možda stvarno gotovo, kako su i govorile glasine u zadnjih par tjedana. Ravno iz usta Satya Nadelle, CEO-a Microsofta:

 

We think that now, we have the ability to really do what we've always se out to do, which is build great games and deliver them to folks across all platforms, right, which is Xbox, consoles, the PCs, and now even including mobile gaming and cloud gaming

 

https://twitter.com/nib95_/status/1747392088092692798

 

Izgleda da je glavna strategija loviti zaradu kroz sve moguće platforme a Xbox, kako se bude prodavao, bude. Master Ćif na PS5/PS6 postaje nova, bizarna stvarnost.

 

U svakom slučaju izgleda da će i PS5 ekipa imati priliku iskusiti sve silne loading screen-ove u Starfieldu 

 Pa Gamepass je glavni Xboxov proizvod i logično da žele da bude svugdje. Od hardvera ionako nema zarade, a ekskluzivnost je rijetko kad opravdana. Pogotovo u slučaju Microsofta koji nema niti jednu igru koju možeš igrati samo na Xboxu.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
4mal kaže...

Može ali PS5 mora biti u rest modu.

 Hvala, moj je vec 2,5 god u rest modu

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...

Sori na dupliću ali pojavilo se još dokaza da Microsoft prelazi na multiplatform strategiju i da je doba ekskluziva možda stvarno gotovo, kako su i govorile glasine u zadnjih par tjedana. Ravno iz usta Satya Nadelle, CEO-a Microsofta:

 

We think that now, we have the ability to really do what we've always se out to do, which is build great games and deliver them to folks across all platforms, right, which is Xbox, consoles, the PCs, and now even including mobile gaming and cloud gaming

 

https://twitter.com/nib95_/status/1747392088092692798

 

Izgleda da je glavna strategija loviti zaradu kroz sve moguće platforme a Xbox, kako se bude prodavao, bude. Master Ćif na PS5/PS6 postaje nova, bizarna stvarnost.

 

U svakom slučaju izgleda da će i PS5 ekipa imati priliku iskusiti sve silne loading screen-ove u Starfieldu 

 

Pa da, to ja tvrdim godinama, da su ekskluzive zlo.

Sad čekamo da se i Sony opameti pa dopusti svoje igre na Xboxu, a ne samo na PCu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...

Sori na dupliću ali pojavilo se još dokaza da Microsoft prelazi na multiplatform strategiju i da je doba ekskluziva možda stvarno gotovo, kako su i govorile glasine u zadnjih par tjedana. Ravno iz usta Satya Nadelle, CEO-a Microsofta:

 

We think that now, we have the ability to really do what we've always se out to do, which is build great games and deliver them to folks across all platforms, right, which is Xbox, consoles, the PCs, and now even including mobile gaming and cloud gaming

 

https://twitter.com/nib95_/status/1747392088092692798

 

Izgleda da je glavna strategija loviti zaradu kroz sve moguće platforme a Xbox, kako se bude prodavao, bude. Master Ćif na PS5/PS6 postaje nova, bizarna stvarnost.

 

U svakom slučaju izgleda da će i PS5 ekipa imati priliku iskusiti sve silne loading screen-ove u Starfieldu 

Pa obvezali su se nedavno da će i dalje izbacivati Call of duty, Minecraft, Fallout 76, ESO na druge konzole ...


Nema tu nikakvih konkretnih dokaza osim želja , čestitki i pozdrava. 

 

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

Pa da, to ja tvrdim godinama, da su ekskluzive zlo.

Sad čekamo da se i Sony opameti pa dopusti svoje igre na Xboxu, a ne samo na PCu.

 

Slažem se da bi svijet bio bolje mjesto da ekskluziva nema, ali nisam siguran da je Sony u istoj poziciji kao Microsoft i da će samo tako dopustiti ekskluzive na Xboxu.

 

Microsoft je u poziciji gdje se Xbox prodaje 3x lošije od PS5 i oni se pripremaju na potencijalni izlazak (ukoliko još jedna generacija hardvera propadne) iz tržišta. S druge strane, kupnjom ABK su postali najveći 3rd party publisher na svijetu i sjede na hrpi profitabilnih IP-ova i tu je potencijal za ogromnu zaradu sve i da Xbox hardver propadne.

 

Sony s druge strane jako ovisi o svojim ekskluzivama i upravo su putem njih izgradili reputaciju najpoželjnije konzole. Za njih je potencijalno opasno otići multiplatform rutom jer puni impact Gamepass-a na prodaju Xbox-a još nismo vidjeli. To će se pokazati tek od ove godine kada COD, Diablo i sve ostalo odu na Gamepass. Tu je i hrpa Zenimax IP-ova, itd. itd.

 

U hipotetskoj situaciji gdje na Xboxu možeš igrati sve PS ekskluzive i još imaš Gamepass, Xbox je bez sumnje bolja konzola. Toga je vjerojatno i Sony svjestan pa sumnjam da će to ikada dopustiti.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice