Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.575
|
čitano: 4.701.499
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

 Zanimljivo kako ništa nisi govorio o Vallhali koja čak ima neke efekte koje na PC-u nema. Ovisi od igre do igre, početak je generacije i developeri tek trebaju naučiti kako iskoristiti hardver do kraja. I već sad veliki broj igara se dobro nosi u odnosu na PC verzije. Ali naravno zavisi od igre do igre.

 

Pa nije da nema te efekte zato što PC to ne može, nego jer se vjerojatno nisu sjetili to enejblat :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Strelok kaže...
Kill Frenzy kaže...

high ultra glup si

 

 

Hitman 3, na konzolama NEMA SIMULATION efekta, koji za razliku donosi destrukciju SVEGA osim stepenica i građevina cijelih. Više particle efekata, realistični i probojni bullet impactsi, micanje lišća i zavjesa puno bolje...

 

Ajde dok se možemo složiti da Cold War nije toliko zakinut na PS5 ovo je loše. Jako loše jer 

lik igra na Ryzen 5 3600 koji je rang konzola, možda i slabiji te RTX 3060ti koja je medium rang GPU-a.

Također taj efekt daje imerziju, realizam, ono što se čekalo od next gena i što ste zazivali svi.

Bolji AI i fizika. Na kraju opet rezervirano za PC.

 

 

 

 

 

 Zanimljivo kako ništa nisi govorio o Vallhali koja čak ima neke efekte koje na PC-u nema. Ovisi od igre do igre, početak je generacije i developeri tek trebaju naučiti kako iskoristiti hardver do kraja. I već sad veliki broj igara se dobro nosi u odnosu na PC verzije. Ali naravno zavisi od igre do igre.

 Za AC Valhalla na PS5 samo pohvale.

Možda najbolji port neke igre što se grafike i stabilnosti tiče.

 

Pišem sad za Hitmana jer mi je čudno da nema tog efekta na PS5, Series X. 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...

 Zanimljivo kako ništa nisi govorio o Vallhali koja čak ima neke efekte koje na PC-u nema. Ovisi od igre do igre, početak je generacije i developeri tek trebaju naučiti kako iskoristiti hardver do kraja. I već sad veliki broj igara se dobro nosi u odnosu na PC verzije. Ali naravno zavisi od igre do igre.

 

Pa nije da nema te efekte zato što PC to ne može, nego jer se vjerojatno nisu sjetili to enejblat :-D

 Pa naravno, baš zato sam naveo da zavisi dosta toga od developera i koliko su sposobni. Ne treba za svaku lošiju implementaciju igre odmah pričati o lošem hardveru.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

 Pa naravno, baš zato sam naveo da zavisi dosta toga od developera i koliko su sposobni. Ne treba za svaku lošiju implementaciju igre odmah pričati o lošem hardveru.

 

Nisam ja ni skužio da je Strelok pričao o lošem hardveru.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Strelok kaže...
Kill Frenzy kaže...

high ultra glup si

 

 

Hitman 3, na konzolama NEMA SIMULATION efekta, koji za razliku donosi destrukciju SVEGA osim stepenica i građevina cijelih. Više particle efekata, realistični i probojni bullet impactsi, micanje lišća i zavjesa puno bolje...

 

Ajde dok se možemo složiti da Cold War nije toliko zakinut na PS5 ovo je loše. Jako loše jer 

lik igra na Ryzen 5 3600 koji je rang konzola, možda i slabiji te RTX 3060ti koja je medium rang GPU-a.

Također taj efekt daje imerziju, realizam, ono što se čekalo od next gena i što ste zazivali svi.

Bolji AI i fizika. Na kraju opet rezervirano za PC.

 

 

 

 

 

 Ne pratim baš finese u razvoju AI ali ono osnovno je još uvijek problematično i ne vidim nikakav pomak u odnosu na igre stare 20 godina. Kokneš lika na 10 m od ostalih ljudi i 15 m od osiguranja. U vidnom polju i uz puno buke. I nikom ništa. Vrhunska imerzija i realizam.

PSN - darklydexter
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ezio kaže...

 Ne pratim baš finese u razvoju AI ali ono osnovno je još uvijek problematično i ne vidim nikakav pomak u odnosu na igre stare 20 godina. Kokneš lika na 10 m od ostalih ljudi i 15 m od osiguranja. U vidnom polju i uz puno buke. I nikom ništa. Vrhunska imerzija i realizam.

 

Ne treba tu nikakav AI, za to je dosta obična IF-THEN skripta :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...

 Pa naravno, baš zato sam naveo da zavisi dosta toga od developera i koliko su sposobni. Ne treba za svaku lošiju implementaciju igre odmah pričati o lošem hardveru.

 

Nisam ja ni skužio da je Strelok pričao o lošem hardveru.

 Tako je. Želim reći da nekad developer DOWNGRADEA igru na konzolama kako bi PC imao neku 

ekskluzivnost u vidu grafičkih efekata. Vidljivo u igrama koje potpisuje RTX Nvidia.

Sasvim jasno, nebi bilo smisla kupovati grafičku od 8000 kn ako isto daje konzola za 3000.

 

 

AC Valhalla čak i na PC-u radi bolje na AMD GPU.

Meni je svejedno zapravo jer sam imao PC sa 9900K+2080ti, igram i na PS5(ok bratov) uskoro dolazi i moj. Igram kako mi udari i gdje je bolje.

Ako igra ima preveliku razliku na konzoli odigram na PC-u. Naravno, igra mora biti ok.

Ne igram sve. Recimo Watch Dogs Legion nisam mogao da je neznam kakva grafika.

Nije mi sjeo. 

Valhallu ću igrati na PS5, stvarno lijepo izgleda i vrti se u 60 frejma. Iskreno nisam očekivao 

to pogotovo ne od Ubisofta da će na konzolama uraditi takav primjer.

Zato mi nejde u glavu zašto IO nije otključao napredne efekte na novim konzolama.

To izvodi CPU i jasno piše 4 core za BASIC, 8 core CPU za best.

Konzole imaju basic postavku.

Čekam patch, izvorno sam planirao igrati na PS5 Hitmana 3.

Nažalost taj efekt mi je baš groundbreaking i mijenja imerziju potpuno.

Osobno meni koji volim nekad igrati u shooting stilu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 0:34 (Strelok).
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Stigli charging stationi u trgovine (Sancta, Zelda..)

Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Xbox live je poskupio na 120$ godišnje. Planira li i Sony "korekcije" pitanje je sad...

 

Odustali su od poskupljenja nakon reakcija ljudi i ispričali se. Bi li se Sony ispričao i odustao pitanje je sad... 

 

 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ma M'soft je izgubljen u vremenu i prostoru.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Q-Tip kaže...
Hexfire kaže...
Xbox live je poskupio na 120$ godišnje. Planira li i Sony "korekcije" pitanje je sad...

 

Odustali su od poskupljenja nakon reakcija ljudi i ispričali se. Bi li se Sony ispričao i odustao pitanje je sad... 

 

 

 koji likovi "we try to do our best for you" lol

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 12:25 (Santana).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Q-Tip kaže...

 

Odustali su od poskupljenja nakon reakcija ljudi i ispričali se. Bi li se Sony ispričao i odustao pitanje je sad... 

 

 

Sony se do sada nije doveo u takvu situaciju, pa nema niti razloga podvijati rep kao microsoft koji greške radi u serijama.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...

Sony se do sada nije doveo u takvu situaciju, pa nema niti razloga podvijati rep kao microsoft koji greške radi u serijama.

 

Ne znam što bih ti rekao na ovo :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina
offline
Sony PlayStation 5
Igra li tko Path of Exile? Prije 7 - 8 godina sam neki kratak period igra, sad mi je opet dosla zelja da probam. Al totalna sam noobara, pa bi rado s nekim u partyu zaigra, a i svaki savjet je dobrodosa. U Diablo 2 sam utuka 2.5 - 3k sati, pa bi triba i ovo brzo skuzit.
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

dobar dan, kako je ? 
jesu stigle plejke ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

Ne znam što bih ti rekao na ovo :-)

Ne trebaš nišra reći. Samo daš primjer gdje je sony napravio isto ono što je sad napravio microsoft. Ja se ne sjećam da su jedan dan nešto donijeli a drugi dan se sami po sebi posrali.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Igra li itko hitman 3?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
Bitanga kaže...

 

Ne znam što bih ti rekao na ovo :-)

Ne trebaš nišra reći. Samo daš primjer gdje je sony napravio isto ono što je sad napravio microsoft. Ja se ne sjećam da su jedan dan nešto donijeli a drugi dan se sami po sebi posrali.

 

Poskupili su uslugu već nekoliko puta i ostavili cijenu. Doveli su se u istu situaciju sigurno, samo nisu popustili.

Također, nedavno su promijenili PS+ mjesečne igre nakon hejta, ako se dobro sjećam bio je PES u pitanju i zamijenjen detroitom.

Ne da mi se dalje razmišljati o tome tko je bolji ili gori taktičar.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Čekam neki Trilogy edition pa ću kupiti za ps5. Pojedinačni naslov meni ne opravdava full cijenu.

Bang for buck na stranu, jedan od zadnjih stealth serijala koji je konstantno genijalan.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Što je novo uopće u trojki?

Dvojka i jedinica su mi potpuno iste osim što je dvojka bila više grafički zahtjevnija na istim mapama :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

Poskupili su uslugu već nekoliko puta i ostavili cijenu. Doveli su se u istu situaciju sigurno, samo nisu popustili.

Također, nedavno su promijenili PS+ mjesečne igre nakon hejta, ako se dobro sjećam bio je PES u pitanju i zamijenjen detroitom.

Ne da mi se dalje razmišljati o tome tko je bolji ili gori taktičar.

Jesu, poskupili su ali ne duplo kao microsoft pa stoga pritisak na njih nije bio niti približan kakav je sada doživio microsoft. Ovo je baš težak i nedopustiv propust. Zadnjih godina sony se pokazao kao bolji taktičar ako se sjetimo predstavljanja konzole i ubijanja s nižom cijenom, pa kinecta, pa restrikcija uz igru itd. No nebitno. Samo sam htio reći da si tako velika firma ne može ovo priuštiti. Ispadaju neozbilji.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Što je novo uopće u trojki?

Dvojka i jedinica su mi potpuno iste osim što je dvojka bila više grafički zahtjevnija na istim mapama :-)

 Ništa. Dvojka je bila grafički zahtjevnija jednica, a trojka je grafički zahtjevnija dvojka. Zato i ne planiram kupiti samo trojku za full price.

 

movie kaže...

Jesu, poskupili su ali ne duplo kao microsoft pa stoga pritisak na njih nije bio niti približan kakav je sada doživio microsoft. Ovo je baš težak i nedopustiv propust. Zadnjih godina sony se pokazao kao bolji taktičar ako se sjetimo predstavljanja konzole i ubijanja s nižom cijenom, pa kinecta, pa restrikcija uz igru itd. No nebitno. Samo sam htio reći da si tako velika firma ne može ovo priuštiti. Ispadaju neozbilji.

Svi mi smo već naučili da je M'soft krš od firme i ovo je samo jedan od načina da nas podsjete na to. Zabrinuli bi se da ne naprave tu i tamo neku glupost. Na kraju dana i takvi kakvi jesu su i dalje jaka konkurencija Sonyu.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
Bitanga kaže...

 

Poskupili su uslugu već nekoliko puta i ostavili cijenu. Doveli su se u istu situaciju sigurno, samo nisu popustili.

Također, nedavno su promijenili PS+ mjesečne igre nakon hejta, ako se dobro sjećam bio je PES u pitanju i zamijenjen detroitom.

Ne da mi se dalje razmišljati o tome tko je bolji ili gori taktičar.

Jesu, poskupili su ali ne duplo kao microsoft pa stoga pritisak na njih nije bio niti približan kakav je sada doživio microsoft. Ovo je baš težak i nedopustiv propust. Zadnjih godina sony se pokazao kao bolji taktičar ako se sjetimo predstavljanja konzole i ubijanja s nižom cijenom, pa kinecta, pa restrikcija uz igru itd. No nebitno. Samo sam htio reći da si tako velika firma ne može ovo priuštiti. Ispadaju neozbilji.

 

Ali MS je vratio cijenu, a Sony nije :-) Ispala je brukica, no što je od toga na kraju ispalo bolje za krajnjeg kupca (barem privremeno)? 

Sony je digao cijenu, ali bolje igre nismo dobili. Veća je korist bila od PS Collectiona uz kupovinu PS5 nego od normalne PS+ pretplate.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

Ali MS je vratio cijenu, a Sony nije :-) Ispala je brukica, no što je od toga na kraju ispalo bolje za krajnjeg kupca (barem privremeno)? 

Sony je digao cijenu, ali bolje igre nismo dobili. Veća je korist bila od PS Collectiona uz kupovinu PS5 nego od normalne PS+ pretplate.

 Pa da je microsoft dignuo nekih 20% kao i sony niti oni ne bi trebali vraćati cijene. 100% je ipak šokantno i neprihvatljivo a vraćanje na staro dokaz da su se ili pogubili ili podcijenili korisnike.

6 godina
offline
Sony PlayStation 5

MS je bar prihvatio da je to bio los potez i ponistili losu odluku.Sony podignuo cijene igrama,nitko se ne buni ni nis.Sony fanovi su uz bok Apple-ovcama i Mustardovima

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
PCNjubara kaže...

MS je bar prihvatio da je to bio los potez i ponistili losu odluku.Sony podignuo cijene igrama,nitko se ne buni ni nis.Sony fanovi su uz bok Apple-ovcama i Mustardovima

 Uspoređuješ nekih 10% i 100% ?

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Usporedjujem trenutno krivu odluku MS-a koja je ponistena i krivu odluku Sony-a koje se i dalje drze.Na MS svi skoce na svaku glupost.Nervira me taj hive mind koji vlada medju korisnicima PS-a .Sony moze progurat kaj oce bez (previse) kritike.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
PCNjubara kaže...

MS je bar prihvatio da je to bio los potez i ponistili losu odluku.Sony podignuo cijene igrama,nitko se ne buni ni nis.Sony fanovi su uz bok Apple-ovcama i Mustardovima

 Uspoređuješ nekih 10% i 100% ?

 

Pa nije bitan samo postotak, bitan je apsolutni iznos. No da, slažem se, svakako su loše zabrijali s tom cijenom pretplate, 120$ je već ozbiljan novac. Office 365 Family košta manje od toga.

A i siguran sam da Microsoft nije popustio samo zbog kupaca, nego su ih i izdavači pritisli jer bi im pala prodaja multiplayer igara i mikrotransakcija na Xboxu kad bi se masovno počele otkazivati Live preplate.

 

No ja sam reagirao na izjavu da se Sonyu nikad takvo što nije dogodilo. Imali su i oni blesave odluke, a imaju ih još uvijek. Možda ne sa PS+ pretplatom, ali imaju hrpu drugih budalaština, pogotovo trenutno.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 23:00 (Bitanga).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
PCNjubara kaže...

Usporedjujem trenutno krivu odluku MS-a koja je ponistena i krivu odluku Sony-a koje se i dalje drze.Na MS svi skoce na svaku glupost.Nervira me taj hive mind koji vlada medju korisnicima PS-a .Sony moze progurat kaj oce bez (previse) kritike.

 Ne znam na što točno misliš. Sony je dobivao brdo kritika u PS3 generaciji od svojih korisnika kad su donijeli niz loših odluka. Isto kao što Microsoft dobiva od prošle generacije otkad Sony dominira i povlači bolje poteze. Ja prvi PS3 nisam kupio po izlasku nego sam išao na Xbox.

 

A ovo vezano za korisnike, normalno da će više ljudi preferirati PlayStation trenutno kad je PS4 imao hrpetinu igara koje ruše sve rekorde po osvojenim nagradama i svemu ostalome. Ljudi su zadovoljni igrama koje mogu igrati na toj platformi. Ne razumijem što ti je tu toliko čudno. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 1:01 (antimadridista).
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Hitman 3 PS5 vs Xbox Series X|S Comparison



Bitno da su svi zaludili za hdmi 2.1.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 10:34 (nike098).
 
3 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice