Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.582
|
čitano: 4.709.052
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Radi se na tome, ekipa iz BenQ je spominjala da ciljaju na 1440p 120hz sto bi bila neka zlatna sredina izmedu 1080p i 4K.

 

Bilo bi super da podrže i taj output, al ne vjerujem da će se dogoditi.

To bi još više zakompliciralo grafičke opcije. A i onda bi to implementiralo možda 5 igara pa opet nikakva korist.

 

Vjerojatno će nestandardne rezolucije i aspecti i dalje biti nepoželjni.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Stvar je u tome sto zele da to bude novi minimalni standard, mislim na 1440p 16:9. Bilo bi super kad bi se na novim konzolama totalno odmakli od 1080p. Ovako razmisljaju: nema smisla 120hz na 1080 jer je to vec niska rezolucija, s druge strane 120 hz na 4k je nemoguće. Zato sad sve 120 fps igre idu na FHD, ali zašto nebi na 1440p? Hardware je dovoljno jak za to. Cilja se na ovaj standard - 1440p 120fps i 4K 60 fps 😄
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Stvar je u tome sto zele da to bude novi minimalni standard, mislim na 1440p 16:9. Bilo bi super kad bi se na novim konzolama totalno odmakli od 1080p. Ovako razmisljaju: nema smisla 120hz na 1080 jer je to vec niska rezolucija, s druge strane 120 hz na 4k je nemoguće. Zato sad sve 120 fps igre idu na FHD, ali zašto nebi na 1440p? Hardware je dovoljno jak za to. Cilja se na ovaj standard - 1440p 120fps i 4K 60 fps 😄

 Da bar, da se ovaj monitor iskoristi. Xbox valjda podržava ovu rezu 1440p 21:9.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
x18x05x kaže...
Gogy7 kaže...
Stvar je u tome sto zele da to bude novi minimalni standard, mislim na 1440p 16:9. Bilo bi super kad bi se na novim konzolama totalno odmakli od 1080p. Ovako razmisljaju: nema smisla 120hz na 1080 jer je to vec niska rezolucija, s druge strane 120 hz na 4k je nemoguće. Zato sad sve 120 fps igre idu na FHD, ali zašto nebi na 1440p? Hardware je dovoljno jak za to. Cilja se na ovaj standard - 1440p 120fps i 4K 60 fps 😄

 Da bar, da se ovaj monitor iskoristi. Xbox valjda podržava ovu rezu 1440p 21:9.

 pitanje dal igre podrzavaju

pa nit na pc-u neke igre nemaju pravu podrsku za te rezolucije nego jednostavno crop slike naprave

ne dobijes veci fov

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Stvar je u tome sto zele da to bude novi minimalni standard, mislim na 1440p 16:9. Bilo bi super kad bi se na novim konzolama totalno odmakli od 1080p. Ovako razmisljaju: nema smisla 120hz na 1080 jer je to vec niska rezolucija, s druge strane 120 hz na 4k je nemoguće. Zato sad sve 120 fps igre idu na FHD, ali zašto nebi na 1440p? Hardware je dovoljno jak za to. Cilja se na ovaj standard - 1440p 120fps i 4K 60 fps 😄

 

Bilo bi super, ali nema TVa s tom native rezolucijom.

Kao rendering resolution je ok, ali output je nešto drugo. A za igranje na monitoru ti treba takav output da bude UI u native rezoluciji i oštar.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Valhalla nece raditi u nativnom 4K, igra ce raditi u upskelanoj 4K rezoluciji, odgoden FarCry 6 do proljeća
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 16:52 (Gogy7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

ps5 ui

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Fake

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Fake je da, fan made je, ovako izgleda zapravo
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Neke PS4 Ubisoft igre neće raditi na PS5.

 

https://ubisoftconnect.com/en-US/news/ignt.23726

 

On PlayStation®5, all games will be backward compatible except the following ones: Assassin’s Creed Syndicate, Assassin’s Creed Chronicles Trilogy Pack, Assassin’s Creed Chronicles India, Assassin’s Creed Chronicles China, Assassin’s Creed Chronicles Russia, Risk, Star Trek Bridge Crew, Werewolves Within, Space Junkies.

PSN - DeniZg80
Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Prvi Unboxing u Hrvatskoj REBOOT magazin ima PS5

 

 
4 0 hvala 2
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Gale92 kaže...

Prvi Unboxing u Hrvatskoj REBOOT magazin ima PS5

 

 

Ah, jer jedan nije dovoljan, treba svatko snimit svoj :-)

 

Jao, tolko loših "fora" nisam već dugo vidio u nekom videu :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 1:38 (Bitanga).
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Netko je napravio test mikrofona ugrađenog u PS5 kontroler. Zvuči bolje nego većina headset mikrofona.

https://vocaroo.com/1coS4UN5EzJG

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...

Neke PS4 Ubisoft igre neće raditi na PS5.

 

https://ubisoftconnect.com/en-US/news/ignt.23726

 

On PlayStation®5, all games will be backward compatible except the following ones: Assassin’s Creed Syndicate, Assassin’s Creed Chronicles Trilogy Pack, Assassin’s Creed Chronicles India, Assassin’s Creed Chronicles China, Assassin’s Creed Chronicles Russia, Risk, Star Trek Bridge Crew, Werewolves Within, Space Junkies.

 https://twitter.com/IGN/status/1322334320565096454

 

 

UPDATE: Ubisoft reached out to IGN to confirm that it has removed the Ubisoft Connect article specifically due to possible errors regarding PS5 backward-compatible games.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Brzina loadinga igre na PS5
https://imgur.com/ojMm3pa
Moj PC  
10 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Brzina loadinga igre na PS5
https://imgur.com/ojMm3pa

 Sjebali su ove sto imaju "reklame" prije ulaska u igru.

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Samo sanjaj.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
@Gogy7
Izvor za tu informaciju?
Receno je 4k 60 fpsa na performance modeu i 4k 30 sa eye candyem
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 10:47 (Ares001).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ubisoft je to izjavio za dualshockers, i to sad prenose i drugi mediji, igra ce raditi u 4k ali ne u nativnoj 4k. Radi se o upscaleu :)

https://www.dualshockers.com/assassins-creed-valhalla-ps5-xbox-4k-60fps/
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Trebam pomoc, u ovom prostoru dolje imam ovoliko mjesta
45X35X17
A dimenzije PS5 su ove
39x26X11

Iako se cini da ima mjesta, nekako mi djeluje na knap. Znaci polegnut bi imao samo 3cm lijevo i desno, od iza oko 9cm ali treba mjesta za kablove, na vrhu bi imao samo oko 4cm na vrhu ako ubrojimo stalak.

To je premalo mjesta zar ne? Vec razmisljam o malom ormariću sa strane 😄
Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja bih ga stavio gore gdje je antena :)
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Trebam pomoc, u ovom prostoru dolje imam ovoliko mjesta
45X35X17
A dimenzije PS5 su ove
39x26X11

Iako se cini da ima mjesta, nekako mi djeluje na knap. Znaci polegnut bi imao samo 3cm lijevo i desno, od iza oko 9cm ali treba mjesta za kablove, na vrhu bi imao samo oko 4cm na vrhu ako ubrojimo stalak.

To je premalo mjesta zar ne? Vec razmisljam o malom ormariću sa strane 😄

 Ako ti iza nije zatvoreno onda nije problem (da vruc zrak moze  bez ometanja van )
PS5 je tak dizajniran da ne mozes mu usis blokirat, ali mozes ispuh

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Iza je zatvoreno, ima samo rupa za kablove u sredini. Nema sanse da ga stavim gore, usko je i tezak je oko 5kg. Nemam povjerenja u tu policu za moze drzati toliko.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Trebam pomoc, u ovom prostoru dolje imam ovoliko mjesta
45X35X17
A dimenzije PS5 su ove
39x26X11

Iako se cini da ima mjesta, nekako mi djeluje na knap. Znaci polegnut bi imao samo 3cm lijevo i desno, od iza oko 9cm ali treba mjesta za kablove, na vrhu bi imao samo oko 4cm na vrhu ako ubrojimo stalak.

To je premalo mjesta zar ne? Vec razmisljam o malom ormariću sa strane 😄

 

Dugo sam razmišljao dal da komentiram ili ne, ali mislim ako nisi sam sposoban znati i odlučiti gdje smjestiti hebenu konzolu doma onda kako odlučuješ o drugim važnijim i težim pitanjima? Još malo pa će likovi dolaziti na forum i postavljati pitanja kako da pojedem ovaj sendvić ili u koji usb da uštekam miš. Ne razumijem današnje generacije 

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Načelno bi se složio s tobom, ali s obzirom da je ovo najveća konzola ikad napravljena, pitanje ima smisla.

PSN - DeniZg80
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Iza je zatvoreno, ima samo rupa za kablove u sredini. Nema sanse da ga stavim gore, usko je i tezak je oko 5kg. Nemam povjerenja u tu policu za moze drzati toliko.

 Zkj ne stavis na policu iznad telke?

To Each His Own.
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lmutak kaže...
Gogy7 kaže...
Iza je zatvoreno, ima samo rupa za kablove u sredini. Nema sanse da ga stavim gore, usko je i tezak je oko 5kg. Nemam povjerenja u tu policu za moze drzati toliko.

 Zkj ne stavis na policu iznad telke?

 pa da ga gosti pitaju, kava mu je to čudna maketa poznatog hotela.

13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Jedan od reviewera je opisao korištenje DualSensea:

"You can have your eyes closed and you can tell that you're walking on water, stepping on sand, walking on wood or glass, or metal. It all feels different."

 

Jedva čekam to isprobati, baš super zvuči.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Meni je nakon Skill Up videa koji sam gledao to najzanimljiviji dio cijelog next gena. Možda i jedina stvarno inovativna stvar u cijeloj generaciji. Ali mi barem prema primjeru ovog ps5 dema izgleda kao da je dosta posla s tim. Očekujem da će Sony igre to implementirati kako treba, ali hoće li i drugi odvajati resurse na to?

I potencijalni problem može biti da ti jednostavno neka od tih vibracija "ne legne" pa ćeš isključiti cijelu stvar makar neki dio bio jako dobar.

Postoji li mogućnost da to radi i na PC-u ako igra podržava ili je isključivo vezano za konzolu?
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Jedan od reviewera je opisao korištenje DualSensea:

"You can have your eyes closed and you can tell that you're walking on water, stepping on sand, walking on wood or glass, or metal. It all feels different."

 

Jedva čekam to isprobati, baš super zvuči.

 
Ne kuzim kako osjet u rukama može dočarati hodanje po pijesku. Ono ok, bit ce neka fora spikica, al potpuno nepotrebno za hodanje.

Da su bilo što drugo rekli imalo bi više smisla od hodanja, pucanje, voznja auta, skijanje, plivanje, anything.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice