Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.593
|
čitano: 4.715.040
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Na Star Warsima bi se u 4k vidjele žice na maketama svemirskih brodova i petardice :-)

 pa bi hehe

 

gledate i dan danas nove stvari snimljene na filmu, a da nit ne znate i te stvari ce bolje izgledat za 5 godina nego ove koje se danas snimaju digitalno

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Opet brkaš gluposti, nije samo 35mm vs 70mm već i kvaliteta premaza, objektiva, svaček nečeg, što opčenito utječe na kvaliteta snimke.

 

Opet ponavljam analogno nije isto što i kristalno čisto!

 

Dakle ne znam kako to više mogu reć. Kamere koje snimaju filmove nisu fotoaparati. Vi pričate o tim analognim filmovima "od nekada" kao da možeš iz njih dobiti ne znam što, a nemožeš.

Imaš snimanja od 24 sličice u sekundi, do manje od toga (crno bijeli film), pa i više, imaš manje ili više "mutne" produkcije u današnjem standardu, a radi se o bezbroj faktora koji su se mijenjali kroz povijest.

 

Osvjetljenje, kvaliteta kamere, kvaliteta premaza (filma) , sto stvari.

 

Kako napraviti 4K60 film od orignalnog Scarfacea? Nikako! Dakle možeš u 4K odskenirat svaki frame iz filma i opet ćeš dobit kristalno čistu sliku u 3840x2160 mutnog filma sa brojim nesavršenostima koji je rađen sa... 30 framea u sekundi?

Za sve ostalo vrijedi isto!

 

Možete vas nekoliko pametovat koliko 35mm film sadrži informacija, koliko 70mm film sadrži informacija - TEORETSKI! - ne znaći da nije mutan i loše kvalitete, ili lošije od današnjih high res kamera.

I danas pojedini fotografi (idemo na to, film je kompliciraniji) biraju digitalnu ili analognu tehniku, odnosno kameru, ovisno o tome što žele postić. Jednako tako snimaju se i filmovi. Stvar je u tome što sa godinama postižemo sve bolji rezultat, mojem oku najugodniji su digitalne high res kamere.

 

Ali!!! to ne znaći da je jedino moje u redu, niti da ono što pišete ima smisla. Ne možeš od filma loše kvalitete - čitaj sa razumijevanjem, molim te, tko god da jesi - dobit kristalno čistu 4k sliku na bilo čemu, jer već sa originala, analognog, da ga projiciraš, nemaš kristalno čistu, već mutnu sliku. 

 

Evo dva primjera - malo će ih presložit veličinom, ali oba su vjv Ok na forumu da se vidi o čemu je rijeć - frame je mutan sam po sebi, ne dok se kreće, već i dok stoji, tako su se filmovi smimali. bili su dovoljno dobri. Ali kad takav mutan frame odskeniraš, bit će jednako mutan na 1080p, na 4k, na 8k. ŠTOGOD DA RADIO SA NJIM KAD GA DIGITALIZIRAŠ!

Dakle, nema smisla govorit o starim filmovima, koji nisu snimani sa 4K u vidu, da li će bolje izgledati na 4K ili na 1080p, ili - pa gotovo bilo kojoj rezoluciji kad već u originalu nemaju oštrinu.

Moj PC  
2 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
Bitanga kaže...

Na Star Warsima bi se u 4k vidjele žice na maketama svemirskih brodova i petardice :-)

 pa bi hehe

 

gledate i dan danas nove stvari snimljene na filmu, a da nit ne znate i te stvari ce bolje izgledat za 5 godina nego ove koje se danas snimaju digitalno

 meni su i dan danas te makete bolje i uvjerljivije od današnjih star warsa koji djeluju kao da su videoigrica. mad max fury road je odličan primjer kako se efekti odrađuju bez previše cgi-a.

8 godina
offline
Sony PlayStation 5

daj citaj postove kak spada molim te

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...

daj citaj postove kak spada molim te

 To sebi pišeš, pa "glasno razmišljaš"?

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

inače i novi Star Wars: The Force Awakens su snimani na 35 mm filmu

 

https://shotonwhat.com/star-wars-the-force-awakens-2015

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Rhodin 

Znas kak mozes detektirat dal je slika u startu mutna ili je to do loseg skeniranja ?

Gledaj filmsko zrno, sa postenim skeniranjem filmsko zrno mora bit oštro jer na njega ne utjece objektiv, fokus... nego razvijac filma i sam film.

 

Po slici koju si stavio osim skeranja u slaboj rezoluciji meni izgleda da je tu studio uklanjao filmsko zrno i s time unistio i te detalje koje su bili.

 

Bas me zanima kak ti to znas da je objektiv bio mutan, a ne neko drugi cimbenik.

 

I nemoj bit bahat

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 23:04 (Santana).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

i AD Astra je snimana u 35 mm analogno, i na blu rayu izgleda fenomenalno

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...

i AD Astra je snimana u 35 mm analogno, i na blu rayu izgleda fenomenalno

 kaj je najbolje mnogi koji snimaju digitalno koriste vintage objektive sa losim premazima jer im se sviđa taj izgled.

Kak bi ameri rekli "takes the edge off digital sensor"

 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 23:19 (Santana).
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

ne čudi me, pre čista digitalna slika ubija umjetnost u filmu i gura ga u neki TV format.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Tema je PS5 ili?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
16 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gdje si prednarućio i kada će biti dostupne u većim količinama?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
x18x05x kaže...

Tema je PS5 ili?

 Tema je sve osim ps5,jos malo ce se prepirati "moj tata je bolji od tvog tate i ukrast ce ti 32 k 600 fps televizor"

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...

ne čudi me, pre čista digitalna slika ubija umjetnost u filmu i gura ga u neki TV format.

No hard feelings but, ajte tam nekam na kultura i umjetnost pa pričajte o kvaliteti slike, jebo sliku svoju.... nego, još 27 dana do PS5....

9 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kojima Productions su potvrdili da rade na novoj igri. Vrlo je visoka vjerojatnost da će biti ekskluziva za PS5, ili barem timed exclusive. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

Kojima Productions su potvrdili da rade na novoj igri. Vrlo je visoka vjerojatnost da će biti ekskluziva za PS5, ili barem timed exclusive. 

 

Kaj ti sad spamas tu sa PS5 vijestima, ovo je tema o 4k + televizorima, blu ray filmovima, a ponekad i starijim filmovima sto ukljucuje i c/b snimke

 

 

 

 

 

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vec sam ga mislio prijaviti moderatorima, taman sam se uvukao u temu o televizorima, shvatio da moj novi 4k televizor nevalja za ps5, poceo skupljati za oled, prodao bubreg zamalo i on sad dođe i prica o ps5, ps5 je nebitan ako nemas tv od 20 000 kn jer nedo bog da spomenes da ti tv nije 120hz u ps5 temi 😄
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Vec sam ga mislio prijaviti moderatorima, taman sam se uvukao u temu o televizorima, shvatio da moj novi 4k televizor nevalja za ps5, poceo skupljati za oled, prodao bubreg zamalo i on sad dođe i prica o ps5, ps5 je nebitan ako nemas tv od 20 000 kn jer nedo bog da spomenes da ti tv nije 120hz u ps5 temi 😄

 

Naravno, očekuje se da kupiš i BOSE Dolby Surround ozvučenje uz TV. Bez toga bolje da niti ne kupuješ PS5.

 

 

A načuo sam da se najbolje igra zavaljen u Natuzzi kutnu garnituru, dok se piva hladi u SMEG hladnjaku.

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pa to su bili korisniji postovi od ovih vaših zadnjih par u kojima pokušavate biti šaljivi.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 13:35 (Bitanga).
Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Sony PlayStation 5
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Do sada sam imao XBOX koji sam prodao i 19.11.2020. dolazi mi PS5.

 

Igrao sam Forza Horizon 4 i bila je odlična, dali je GT7 nešto slično tome?

 

LP

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mabencic kaže...

Do sada sam imao XBOX koji sam prodao i 19.11.2020. dolazi mi PS5.

 

Igrao sam Forza Horizon 4 i bila je odlična, dali je GT7 nešto slično tome?

 

LP

 Nije ni blizu. Totalno različite igre. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mabencic kaže...

Do sada sam imao XBOX koji sam prodao i 19.11.2020. dolazi mi PS5.

 

Igrao sam Forza Horizon 4 i bila je odlična, dali je GT7 nešto slično tome?

 

LP

 Ne. GT7 ide vise prema simulaciji i nije open world.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mabencic kaže...

Do sada sam imao XBOX koji sam prodao i 19.11.2020. dolazi mi PS5.

 

Igrao sam Forza Horizon 4 i bila je odlična, dali je GT7 nešto slično tome?

 

LP

 

Rekao bih da je više kao Forza Motorsport, i vjerojatno još malo ozbiljnije.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

GT je simulacija. Gameplay tipa da jurcas okolo stazom i naletis na rampu i preletis tamo negdje,te napravis tako shortcut nema veze sa GT igrom. Jedva cekam GT7,samo ne vjerujem da cu odmah uzeti,strah me da nesto nece sljakat kako treba. Jos trebam novi volan i seat uzet. Preci dosta igara sa PS4 na PS5 sto nisam presao. Ajme majko kolko posla me ceka 

13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Izgleda da su novinari počeli dobivati konzole na korištenje tako da uskoro možemo očekivati dosta novih detalja.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
😄
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Vi miješajte Forza Horizon sa Forza Motorsport.

Horizon je open world, Motorsport racing kao i GT serijal, samo puno toksičniji community i nešto lošija igra u globalu.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice