Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.741.590
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nije bas dobro usporedjivati tflopse izmedju generacija.
Npr neznam koja igra, bar novija, ima 60fps konst na 1080p, kamoli na upscaled 4k.

Dok sa series S obecavaju 2k do 120fps.
F*ck it! Da je i 60fps konst na 1080p/2k ja prezadovoljan. Raytracing i slicne stvari slobodno neka maknu.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 19:54 (AA-d00d).
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Novi Call of Duty će izgleda imati opciju za igranje u 120 fpsa na next gen konzolama.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

To Bitanga ima direktnu liniju sa Cernyjem i Spencerom i uspio ih je nagovoriti da tjeraju sve u 120 fps.

 

PSN - DeniZg80
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jel postoje uopce televizori sa 120Hz refreshom? A i da slika nije smecasta?
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
AA-d00d kaže...
Jel postoje uopce televizori sa 120Hz refreshom? A i da slika nije smecasta?

 Nisam siguran, ali 120 fpsa ili više je ionako namijenjeno prvenstveno competitive igračima. A oni sigurno ne igraju na televizoru.

A ovo je jako bitno za Call of Duty jer je gotovo sva competitive scena u toj igri dosad bila na konzolama. Svi turniri i ostalo.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
AA-d00d kaže...
Jel postoje uopce televizori sa 120Hz refreshom? A i da slika nije smecasta?

 

Vjerujem da će svi noviji TVi biti 120Hz. QLEDi već jesu, a i neki OLEDi.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
AA-d00d kaže...
Jel postoje uopce televizori sa 120Hz refreshom? A i da slika nije smecasta?

Kupi novi LG oled za 15k kuna i bez brige si kakav će prikaz biti pri 120Hz

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5

Ma bilo je super igri ali cijena + kasnije ylod sjecam se frend je na kraju 3 konzole promijenio.

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

ja sam kupio fat 80gb za 2800 i dugo mi je trajao tko zna mozda i dan danas radi

 

al da u startu je bilo svega

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 7:55 (Santana).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
AA-d00d kaže...
Jel postoje uopce televizori sa 120Hz refreshom? A i da slika nije smecasta?

 Nisam siguran, ali 120 fpsa ili više je ionako namijenjeno prvenstveno competitive igračima. A oni sigurno ne igraju na televizoru.

A ovo je jako bitno za Call of Duty jer je gotovo sva competitive scena u toj igri dosad bila na konzolama. Svi turniri i ostalo.

 

to mi nikako ne može biti jasno, PC je dušu dao za competitive pucačinu, ali valjda to sony podmazuje i šta je tu je

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
AA-d00d kaže...
Jel postoje uopce televizori sa 120Hz refreshom? A i da slika nije smecasta?

 Ono sto sam ja gledao do 8k pa cak i 9k sve bilo native 60hz.

Santana kaže...

ja sam kupio fat 80gb za 2800 i dugo mi je trajao tko zna mozda i dan danas radi

 

al da u startu je bilo svega

 A jbg kolega ne znam, u svakom slucaju nije mi nesti pretjerano zao sto sam ga preskocio.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
AA-d00d kaže...
Jel postoje uopce televizori sa 120Hz refreshom? A i da slika nije smecasta?

 Koliko vidim, već ih je jako puno. Svi ovi bi trebali imati odličnu sliku.

https://www.smartreview.com/product-reviews/top-rated-hdtvs/120hz-hdtv

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Doslovno svaki tv vise klase ima 120hz panel i to je tako vec godinama.

Sto se tice reprodukcije 120fps tu je situacija drukcija i tek Samsung QLED i LG OLED te par modela ostalih brandova to nude. Naravno izuzetno je bitno u kojim rezolucijama mogu reproducirat 120fps,naprimjer dosta Samsung modela nudi nativno 1440p/120fps.

 

Primjer podrzanih za Q90R

 

1080p @ 60 Hz @ 4:4:4  Yes
1080p @ 120 Hz  Yes (native support)
1440p @ 60 Hz  Yes (native support)
1440p @ 120 Hz  Yes (native support)
4k @ 60 Hz  Yes
4k @ 60 Hz @ 4:4:4  Yes
4k @ 120 Hz  Yes (native support)
8k @ 30 Hz or 24 Hz  No
8k @ 60 Hz  No
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 10:19 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rađe bih jos neke vrijeme imao oba bubrega 🤭
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Koji je to sad vec cirkus nastao sa televizorima? Kolko vrsta HDR? Pa onda super slika ali onaj pixel response time pre los. Sad vec imaju 120Hz osvjezenje ALI opet to ne znaci da da moze prikazivati 120fps sa konzole?

Covjek treba cijeli dan potrositi da odabere tv...
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
AA-d00d kaže...
Koji je to sad vec cirkus nastao sa televizorima? Kolko vrsta HDR? Pa onda super slika ali onaj pixel response time pre los. Sad vec imaju 120Hz osvjezenje ALI opet to ne znaci da da moze prikazivati 120fps sa konzole?

Covjek treba cijeli dan potrositi da odabere tv...

 HDR10 je jedini bitan jer podrzava sve i podrzan je od svakoga.

 

Sto se tice drugog upita, oledi imaju ispod milisekunde. 

https://www.rtings.com/tv/tests/motion/motion-blur-and-response-time

 

Danasnji televizori vise klase su klase i klase iznad monitora zato monitor koji ima sve te funkcije kosta par tisuca dolara. 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
AA-d00d kaže...
Koji je to sad vec cirkus nastao sa televizorima? Kolko vrsta HDR? Pa onda super slika ali onaj pixel response time pre los. Sad vec imaju 120Hz osvjezenje ALI opet to ne znaci da da moze prikazivati 120fps sa konzole?

Covjek treba cijeli dan potrositi da odabere tv...

 

Da, i onda ti još treba doma sistemski administrator da to sve zna povezati, konfigurirati i održavati kad se nešto sjebe.

Prekomplicirano je to sve postalo u današnje vrijeme.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
AA-d00d kaže...
Koji je to sad vec cirkus nastao sa televizorima? Kolko vrsta HDR? Pa onda super slika ali onaj pixel response time pre los. Sad vec imaju 120Hz osvjezenje ALI opet to ne znaci da da moze prikazivati 120fps sa konzole?

Covjek treba cijeli dan potrositi da odabere tv...

 

Da, i onda ti još treba doma sistemski administrator da to sve zna povezati, konfigurirati i održavati kad se nešto sjebe.

Prekomplicirano je to sve postalo u današnje vrijeme.

Ako ne znas postavit smart tv neces znat niti sucelje Playstationa 5. 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Ako ne znas postavit smart tv neces znat niti sucelje Playstationa 5. 

 

Ja znam, al 90% ljudi ne zna. A 90% ljudi ni ne brije na playstation, nego na osnovne funkcionalnosti. A začas neće biti TVa više koji nije kompleksno mrežno računalo sa hrpom funkcionalnosti.

I onda kad ti se počne crashati DVB-T android TV app, pa pokreneš Netflix i neće se upaliti pa ga moraš ubit u taskovima, pa ti se TV pali sam od sebe zbog buga u firmwareu i bluetootha, pa firmware update sjebe nešto što je prije radilo, ili još gore promijeni cijeli layout i zbuni obične korisnike, pa ovo pa ono. Pa proučavaj opcije da pogasiš sve iritantne stvari poput automatskog contrasta, brightnessa, boja i sl.

Svakakve pizdarije sam vidio sa Sony Bravia Android TVom, a gdje ne bi drugi neki jeftiniji TVi. 

 

Generalno mi je muka jer me svako malo žena i klinci zovu da im pomognem s nekim elektroničkim uređajem doma :-) A o rodbini bližoj i daljnjoj da ne pričamo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 11:04 (Bitanga).
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...
AA-d00d kaže...
Jel postoje uopce televizori sa 120Hz refreshom? A i da slika nije smecasta?

 Ono sto sam ja gledao do 8k pa cak i 9k sve bilo native 60hz.

Santana kaže...

ja sam kupio fat 80gb za 2800 i dugo mi je trajao tko zna mozda i dan danas radi

 

al da u startu je bilo svega

 A jbg kolega ne znam, u svakom slucaju nije mi nesti pretjerano zao sto sam ga preskocio.

 pa da s obzirom da je vecina tih igara dosla na ps4 na neki nacin nisi puno propustio

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
AA-d00d kaže...
Jel postoje uopce televizori sa 120Hz refreshom? A i da slika nije smecasta?

 

Da, mnogi. Ali samo neki imaju podržan HDMI 2.1. Oni koji nemaju HDMI 2.1 ulaz (dakle imaju HDMI 2.0b), maksimalno mogu primati signal od konzola ili pc-a u 1440p/120hz ili 4k/60hz.  Postoje i izuzeci, modeli tv-a koji nemaju hdmi 2.1, a koji mogu primati 4k/120hz signal uz kompromis: smanjena rezolucija boja (4:2:2 ili 4:2:0), tzv. chroma subsampling.

6 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Ako ne znas postavit smart tv neces znat niti sucelje Playstationa 5. 

 

Kolega je u pravu. Smisao konzola je plug & play. Prema ovome stvarno moraš biti stručnjak i provesti dva dana analizirajući različite tv-e kako bi našao optimalno rješenje za PS5. A većina ljudi ne kupuje zato konzole. 

 

I ovo što Bitanga kaže stoji. Zato sam ja stvojim starcima nedavno kupio tv koji nije Smart tv. Ono, vulgaris LED Tv. Meni je to s druge strane fora, volim tehniku i nije mi problem igrati se s time. Ali većina ljudi želi kupiti PS5 i priključiti ga na tv i to je to. Ne žele se onda još zezati s postavkama, HDR-om, Refresh Rate-om i sličnim stvarima. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 11:15 (Vandit).
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

Ako ne znas postavit smart tv neces znat niti sucelje Playstationa 5. 

 

Ja znam, al 90% ljudi ne zna. A 90% ljudi ni ne brije na playstation, nego na osnovne funkcionalnosti. A začas neće biti TVa više koji nije kompleksno mrežno računalo sa hrpom funkcionalnosti.

I onda kad ti se počne crashati DVB-T android TV app, pa pokreneš Netflix i neće se upaliti pa ga moraš ubit u taskovima, pa ti se TV pali sam od sebe zbog buga u firmwareu i bluetootha, pa firmware update sjebe nešto što je prije radilo, ili još gore promijeni cijeli layout i zbuni obične korisnike, pa ovo pa ono. Pa proučavaj opcije da pogasiš sve iritantne stvari poput automatskog contrasta, brightnessa, boja i sl.

Svakakve pizdarije sam vidio sa Sony Bravia Android TVom, a gdje ne bi drugi neki jeftiniji TVi. 

 

Generalno mi je muka jer me svako malo žena i klinci zovu da im pomognem s nekim elektroničkim uređajem doma :-) A o rodbini bližoj i daljnjoj da ne pričamo.

 I na to sve ti jos pljunu u facu s 30 fps-a. 

 

Nista zlonamjerno Bitanga, bilo je jace od mene haha. 

 

"On topic": razmisljao sam o novom TVu za ps5 ali pored 3 tv-a doma

 to mi nema smisla pored dva 4k i jednog FHD jos kupovati nekakav suludi od 8k+

 pa jos 4k za ps5 igre, dualshock dodatni. Kupim radije novi pc work station i jos mi ostane za gajbe

 i gajbe craft pivi

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 11:25 (bloodborne).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Trava je puno bolji izbor od craft piva IMHO.
6 godina
online
Sony PlayStation 5

Sony bi trebao izdati seriju TV-a posebno za PS5. Siguran sam da će cijena biti ogromna, ali me baš zanima hoće li ti modeli biti benchmark za igranje PS5. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Sony stavlja naljepnice na nove modele da su PS5 ready....uglavnom to su oni koji im imaju hdmi 2.1

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gajotres kaže...
Trava je puno bolji izbor od craft piva IMHO.

E to ne konzumiram vise. Ali podrzavam 420 all the way 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Update: Such is the fast-moving nature of the business that we're already hearing reports from multiple sources that Sony has taken the decision to slash the price of the PS5 in response to the aggressive price point of the Xbox Series S and Xbox Series X.

Since writing up our original report, we've heard that Sony is considering pricing the discless PS5 at $399 and the premium edition of the PlayStation will match the Xbox Series X with a $499 price point.

Of course, take all of this with a pinch of salt until Sony confirms.
 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Rainbow Six Siege će raditi u 120 fpsa i 4K rezoluciji na next gen konzolama. Upravo potvrdio Ubisoft.

 

Ovo je stvarno impresivno za hardver od 500 eura. Jest da je stara igra ali 120 fpsa uz 4K rezoluciju je top, pa taman da je bilo kakva 3D igra u pitanju.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 22:15 (antimadridista).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Rainbow Six Siege će raditi u 120 fpsa i 4K rezoluciji na next gen konzolama. Upravo potvrdio Ubisoft.

 

Ovo je stvarno impresivno za hardver od 500 eura. Jest da je stara igra ali 120 fpsa uz 4K rezoluciju je top, pa taman da je bilo kakva 3D igra u pitanju.

 

Za konzole je lako prilagoditi/harcodirati opcije da dobiješ što god želiš.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 22:54 (Bitanga).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice