Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.576
|
čitano: 4.700.171
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mzopg kaže...

Ne možeš na račun anegdota suditi o cijeloj državi. Nema smisla generaliziranje, a uspoređivanje RH i USA je više nego apsurdno. O mogućnostima koje imaš tamo ovdje možeš samo sanjati. Da li ćeš tamo raditi 24/7 ili ne opet ovisi o tvojim sposobnostima i željama.

 

Naše zdravstveno ne bi previše spominjao, očito ga nisi koristio duže vremena, na svu sreću. Ja nažalost jesam i mogu reći da je u katastrofalnom stanju. Prije ovog korona čuda sredio sam koljeno, naručen na MR za 14 mjeseci. Znači nisam mogao hodati, ali dođi ti za 14 mjeseci pa ćemo napraviti snimke. Drugim riječima idi privatno i plati.

 

Stari završio na hitnoj, polomio ruku, čekanje u čekaonici 5h, nakon toga te primi doktor koji je toliko nadrkan da je meni koji sam inače dosta miran i tolerantan malo nedostajalo da ga nokautiram. Jedan doktor pokriva 10 bokseva sa pacijentima i samo trči iz jednog u drugi, možeš misliti kako dobro obavlja posao.

 

No eto i ovo su samo anegdote, ali rekao bi da naš "komercijalni" svakodnevni dio zdravstva je u jako lošem stanju, a onaj malo specifičniji zna čuda raditi, ali to je potpuno drugi level usluge i potražnje.

 

Ukratko naš sustav će se prije ili kasnije urušiti jer ne može opstati bez dovoljnog broja zaposlenih koji ga uzdržavaju, a taj broj treba biti daleko veći od broja onih koji ga koriste, a više ne uzdržavaju.

 Ne sudim na račun anegdota već na račun činjenica. Kćer mi živi 7 godina u americi, poznajem dosta ljudi koje žive tamo i svima je zajedničko, daj Bože zdravlja. Sve je dobro dok si zdrav. Imaš milijun mogućnosti i sve ovisi o tebi i tvojim radnim sposobnostima. Kad se razboliš sve ovisi o debljini tvog novčanika. Pogledaj film koji sam linkao ako nisi pa vidi što sve ljudi rade kada se razbole. Naše zdravstvo nije idealno niti održivo ali je neusporedivo humanije. Zadnjih 5 godina često sam bio na hitnoj. Radili su mi elektrokonverziju 5 puta, ako znaš što je to. Ležao sam u bolnici, bio na opraciji i ja stvarno imam samo dobra iskustva ma kako to čudno zvučalo. Riječ je o bolnici Rebro. Ne mogu jednu lošu riječ reći protiv bilo koga u toj ustanovi. Čista petica. No to je moje iskustvo, nisa sva takva. Ne znam zašto je to tako. Moj zadnji post na ovu temu. Ispričavam se.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
A da se vratimo na temu?
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
A da se vratimo na temu?

 ajd. 

oce ps5 radit u 1080p/60 ili 1080p/30 ili 4k/30?

 

oce ps5 kostat 499 dolara, eura, funti, dinara, lira? a kolko ce to bit nasih hrvatskih kuna?

 

vratimo se na ovu raspravu ljudi.

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
A da se vratimo na temu?

 Apsolutno!

 

Garantujem da bolje izgleda 60fps u 720p, nego 30fps u 8k!

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
AFARON kaže...
Gogy7 kaže...
A da se vratimo na temu?

 Apsolutno!

Garantujem da bolje izgleda 60fps u 720p, nego 30fps u 8k!

 Uvijek bolje izgleda u većoj rezoluciji.

Uvijek je igrivije s više slika u sekundi.

Svatko odabire što je njemu prioritet.

 

Druga stvar je što ima ljudi koji svoje stavove žele nametnuti drugima :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja sam u 12.mjesecu 2016 ubo prek Njuškala nov zapakiran Pro za 2800kn. 2018 se jedva mogao naći prek oglasa ispod toga, čak je cijena bila ista kao i 2016. 3100-3200kn. 

 

Po tome se onda ne isplati čekati "pad cijena" petice jel? Ugovor sa A1 mi izlazi za tjedan dana al ga neću produljit jer će sigurno imat peticu oko Božića u ponudi.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Spominjalo se da bi konzola mogla bit izdana u ogranicenom broju u pocetku radi korone.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
CyberDemonVZ kaže...
AFARON kaže...
Gogy7 kaže...
A da se vratimo na temu?

 Apsolutno!

Garantujem da bolje izgleda 60fps u 720p, nego 30fps u 8k!

 Uvijek bolje izgleda u većoj rezoluciji.

Uvijek je igrivije s više slika u sekundi.

Svatko odabire što je njemu prioritet.

 

Druga stvar je što ima ljudi koji svoje stavove žele nametnuti drugima :)

 

To je bila polu-šala. Naravno da pojedinačan frame bolje izgleda u većoj rezoluciji. Ali prilikom igranja meni jednostavno "bolje" izgleda fluidnost nego oštrina. 

 

Ili da se bolje izrazim: Na sveukupni dojam prezentacije igre (prilikom samog igranja) u mnogo većoj mjeri utiče fluidnost izvođenja, nego rezolucija/oštrina slike.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2020 9:28 (AFARON).
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kakvo mrtvo cekanje pada cijena. Ako imas kupis ako nemas ne kupis.
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Cijena za ps4 nije dugo padala

samo su nakon nekog vremena dodali neku igru uz konzolu

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Sony PlayStation 5

mene zanima kako ce izgledat igranje ps5 na full hd led tv bez hdr-a ako ne nabavim nesto 4k

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gocc01 kaže...

Ja sam u 12.mjesecu 2016 ubo prek Njuškala nov zapakiran Pro za 2800kn. 2018 se jedva mogao naći prek oglasa ispod toga, čak je cijena bila ista kao i 2016. 3100-3200kn. 

 

Po tome se onda ne isplati čekati "pad cijena" petice jel? Ugovor sa A1 mi izlazi za tjedan dana al ga neću produljit jer će sigurno imat peticu oko Božića u ponudi.

 Cijene konzola rijetko padaju jer su u startu dosta povoljne. Može se možda naći nešto sitno jeftinije nakon par godina na nekim akcijama tipa Black Friday i slično. Ali ako je jedini razlog čekanja pad cijena, onda se ne isplati čekati.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zec04 kaže...

mene zanima kako ce izgledat igranje ps5 na full hd led tv bez hdr-a ako ne nabavim nesto 4k

Izgledat ce full hd bez HDRa.

10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kill Frenzy kaže...
Kakvo mrtvo cekanje pada cijena. Ako imas kupis ako nemas ne kupis.

 

Pa ako cijena prilikom izlaska bude 4500kn a za mjesec dana oko Božića padne na 3800-4000kn onda se isplati pričekat, kaj ti nije jasno? Kod nas trgovine za jebeno sve nabiju cijene čim nešto novo izađe, baš zbog day one ekipe kojoj se plaća skuplje jer se može. Nedam 500kn više. Ionako je neću uzet odmah jer me zanima kak će to sve izgledat a i GT7 ne izlazi kad i konzola. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
gocc01 kaže...

Pa ako cijena prilikom izlaska bude 4500kn a za mjesec dana oko Božića padne na 3800-4000kn onda se isplati pričekat, kaj ti nije jasno? Kod nas trgovine za jebeno sve nabiju cijene čim nešto novo izađe, baš zbog day one ekipe kojoj se plaća skuplje jer se može. Nedam 500kn više. Ionako je neću uzet odmah jer me zanima kak će to sve izgledat a i GT7 ne izlazi kad i konzola. 

 

Pa nemoj. Uvijek se isplati pričekat. Isplati se i više zarađivati. A najviše se isplati ni ne kupit. Ako ti je pod isplativosti bitna jedino cijena i ništa drugo.

O čemu mi pričamo :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2020 13:10 (Bitanga).
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gocc01 kaže...
Kill Frenzy kaže...
Kakvo mrtvo cekanje pada cijena. Ako imas kupis ako nemas ne kupis.

 

Pa ako cijena prilikom izlaska bude 4500kn a za mjesec dana oko Božića padne na 3800-4000kn onda se isplati pričekat, kaj ti nije jasno? Kod nas trgovine za jebeno sve nabiju cijene čim nešto novo izađe, baš zbog day one ekipe kojoj se plaća skuplje jer se može. Nedam 500kn više. Ionako je neću uzet odmah jer me zanima kak će to sve izgledat a i GT7 ne izlazi kad i konzola. 

 Koji proizvod,bilo koji prozvod, pojeftini mjesec dana nakon dugo očekivanog izlaska?

 

a sad da cekam dugo ocekivanu konzolu godinu ili dvije zbog 500 kuna meni osobno nije opcija

 

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kazu iz epica da je onaj UE 5 demo graficki zahtjevan kao Fortnite....
Izgleda da je konzola vrhunski dizajnirana i optimizirana

"I can say that the GPU time spent rendering geometry in our UE5 demo is similar to the geometry rendering budget for Fortnite running at 60fps on consoles."
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ma kakvi mrtvi popusti vec oko Bozica. Nece ti cijena mrdat godinu dana sigurno.

Bit ce super, ako bude uopce dovoljno konzola na DayOne.

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Kazu iz epica da je onaj UE 5 demo graficki zahtjevan kao Fortnite....
Izgleda da je konzola vrhunski dizajnirana i optimizirana

"I can say that the GPU time spent rendering geometry in our UE5 demo is similar to the geometry rendering budget for Fortnite running at 60fps on consoles."

 

Geometrija je samo dio svega. A Fortnite engine je poprilično zahtjevan i na PCu, pogotovo za CPU.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ako ce bit kampiranja pred ovim vecim trgovinama tipa MediaMarkt ili Saturn ovo ce ce mi bit prva konzola ikad da cu ju tako docekat....ali korona....pa sumnjam.

Moram si uzet free par dana sa posla da se posteno upoznam sa novom konzolom 😁

I moram smislit kako ce ce to sve stat jer se vec guraju Ps Pro,Xbox X,Nintendo Switch i jos imam vanjske hard diskove za Pro i X pa je bas sve na knap....a da ne zaboravim kako je i one connect box od televizora ogroman...

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Kazu iz epica da je onaj UE 5 demo graficki zahtjevan kao Fortnite....
Izgleda da je konzola vrhunski dizajnirana i optimizirana

"I can say that the GPU time spent rendering geometry in our UE5 demo is similar to the geometry rendering budget for Fortnite running at 60fps on consoles."

 

primjetio sam da Epic ekipa dosta hvali PS5, ne znam šta je s time. Ili su iskreni ili imaju nešto od toga. Dakle imaju nešto od toga

 

s tim da ovo nije napad na Epic, jednaki su mi i oni i Steam i Uplay i Origin i svi ostali

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...
Gogy7 kaže...
Kazu iz epica da je onaj UE 5 demo graficki zahtjevan kao Fortnite....
Izgleda da je konzola vrhunski dizajnirana i optimizirana

"I can say that the GPU time spent rendering geometry in our UE5 demo is similar to the geometry rendering budget for Fortnite running at 60fps on consoles."

 

primjetio sam da Epic ekipa dosta hvali PS5, ne znam šta je s time. Ili su iskreni ili imaju nešto od toga. Dakle imaju nešto od toga

 

s tim da ovo nije napad na Epic, jednaki su mi i oni i Steam i Uplay i Origin i svi ostali

Epic games su razvijali Unreal 5 engine uz Sony ...na nacin da su davali sugestije Sonyu sto zele od hardvera pa su u konacnici prilagodjavali U5 engine brzinama SSDa u PS5.

Tako da smo na kraju dobili prvi prikaz U5 na PS5 hardveru.

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

ako se ja dobro sjecam, kad je ps4 dolazio ekipa koja je uzela preorder je dobila dodatne pogodnosti, mislim da se radilo ili o dodatnom joyu dzabe ili igri, moglo se birat. nisam ju uzeo na preorder al vjerujem da na forumu ima ekipe koja je pa moze bolje rec. 

 

popuste za bozic ne morate ocekivat, sto posto ih nece bit, kad konzola izade drzat ce cijenu istu sigurno godinu dvije. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mar123 kaže...

ako se ja dobro sjecam, kad je ps4 dolazio ekipa koja je uzela preorder je dobila dodatne pogodnosti, mislim da se radilo ili o dodatnom joyu dzabe ili igri, moglo se birat. nisam ju uzeo na preorder al vjerujem da na forumu ima ekipe koja je pa moze bolje rec.

popuste za bozic ne morate ocekivat, sto posto ih nece bit, kad konzola izade drzat ce cijenu istu sigurno godinu dvije. 

 Da. Izađe neki hardver "pred praznike" i nema smisla da im već pada cijena oko Nove godine.

Isto sam čekao s Nvidiom i Amd-om.. i ništa

 

ALI, moramo uzeti u obzir i da je ovo 2020-ta koja po ničemu nije jedna od običnih godina :)

Mnogo ljudi u svijetu, a pogotovo u US je ostalo bez posla, plaće pale, smanjila se prodaja gotovo svega (osim WC papira)

Tako da, tko zna kako će izgledat prodajni rezultati, a s time i cijene i popusti.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2020 18:04 (CyberDemonVZ).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gocc01 kaže...

 

Pa ako cijena prilikom izlaska bude 4500kn a za mjesec dana oko Božića padne na 3800-4000kn onda se isplati pričekat, kaj ti nije jasno? Kod nas trgovine za jebeno sve nabiju cijene čim nešto novo izađe, baš zbog day one ekipe kojoj se plaća skuplje jer se može. Nedam 500kn više. Ionako je neću uzet odmah jer me zanima kak će to sve izgledat a i GT7 ne izlazi kad i konzola. 

Konzola će izaći krajem godine i s cijenom na kojoj sony gubi i ti očekuješ da će za mjesec dana skinuti cijenu zbog blagdana? Prvo nemaju ekonomske računice za tako nešto jer ako se konzola u prvih mjesec dana ne bude prodavala onda su nešto krivo napravili a drugo, novoizašla konzola pred blagdane bit će idealan poklon kojem se neće gledati cijena. Zato mislim da u prvih 6 mjeseci ne treba očekivati nikakav pad cijene jer za to neće biti ekonomskog razloga niti potrebe od strane sonya..

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mar123 kaže...

ako se ja dobro sjecam, kad je ps4 dolazio ekipa koja je uzela preorder je dobila dodatne pogodnosti, mislim da se radilo ili o dodatnom joyu dzabe ili igri, moglo se birat. nisam ju uzeo na preorder al vjerujem da na forumu ima ekipe koja je pa moze bolje rec. 

 

popuste za bozic ne morate ocekivat, sto posto ih nece bit, kad konzola izade drzat ce cijenu istu sigurno godinu dvije. 

Ja sam uzeo PS4 na preorder i nisam ništa dobio na poklon. Konzola je na preorderu bila nešto jeftinija nego u maloprodaji kada je krenula maloprodaja. Koliko? Ne sjećam se ali mislim oko 400 kn. nemoj me držati za riječ jer se stvarno ne sjećam točnog iznosa no bila je jeftinija.

16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Mislim da cak nije bila niti jeftinija. Nego si dobio voucher od recimo 400kn, pa su ti umanjili cijenu konzole za taj iznos. Ali si ti platio 400kn kod preordera.

Ali davno je bilo, mozda se i varam.

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Prvih par godina ne pada cijena konzole, ja sam uzeo nakon dvi godine ps4 i platio isto koda sam je i prvi dan uzeo kad je izasla, samo sam dobio dvi igre
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Chaky kaže...

Mislim da cak nije bila niti jeftinija. Nego si dobio voucher od recimo 400kn, pa su ti umanjili cijenu konzole za taj iznos. Ali si ti platio 400kn kod preordera.

Ali davno je bilo, mozda se i varam.

 Voucher je bio 500 kn i siguran sam da je konzola bila jeftinija od kasnije cijene u maloprodaji.

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

gotovo sam sto posto siguran da su ljudi s preorderom dobili dodatnu pogodnost, netko je spomenuo voucher od 500 kn, mislim da je to bilo, ali ne da ti smanji cijenu konzole nego si mogo uzet dodatni joy ili igru itd. 

po meni je to vrhunska stvar, npr da sad stave istu stvar sigurno bih napravio preorder i za takav voucher uzeo odma dodatni joy. 

nekima mozda nikad ne zatreba drugi joystick, meni npr je to obavezna stvar, dolazi ekipa, igraju se sportske igre, nba fifa itd. pa od moje ekipe neki doma imaju i 4 joya kad nas se skupi hrpa a to je dosta cesto igra se 2 na 2. 

nekom ce mozda igra bit bolji izbor, neko mozda bi uzeo kameru...

u svakom slucaju znam da se uz preorder dobivalo nesto, konzolu ionako planiram kupit pa zasto ne onda napravit preorder s kojim dobivam neku pogodnost. 

 

u svakom slucaju kao sto je netko gore napisao, cekanje zbog pojeftinjenja se ne isplati, pojeftinjenja nece biti i u to sam spreman se kladit. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice