Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.751.016
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mzopg kaže...
DeniZg kaže...

 Daj, šta ti je, kakvih 15000 kuna.

Ryzen 3600, AMD 5700 (XT), NVME disk od 1GB. 16GB Ram, ploča, napajanje, kučište po željama. 

To ti je PS5 "in a nutshell".

Evo na brzinu, ne kažem da bi točno to uzeo, ali otprilike čisto radi izračuna.

 

AMD Ryzen 5 3600 1500kn
AMD 5700 XT 4000kn
1TB NVME SSD 1000kn
16GB DDR4 RAM 800kn
MB Asrock Fatal1ty 1000kn
PSU Zalman 700W 500kn
Kućište Zalman 400kn
Monitor 27" AOC Gaming 2500kn
Tipkovnica + miš 300kn
Ukupno: 12000kn

 

Ja sam gledao Ryzen 7 to je +2000kn i Valve Index još +9000kn 

 

Ukupno: 23000kn

 Još recimo i dodaš 50k€ za BMW5 karavan, koji ti treba za odlazak u šoping ovih komponenti i da, bude to dosta skuplje od PS5.

PSN - DeniZg80
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Gle, definitvno na samom izlasku konzole nećeš moći složiti PC koji je blizu PS5 a da košta približno isto. To su činjenice. Kao i obično tek nakon par godina ćeš si moći složiti konfiguraciju koja može parirati PS5 u omjeru "uloženo-dobiveno", tek kad PS5 postane već i nešto stariji, a PC hardver izlazi novi iz godine u godinu. Sony na hardveru ne zarađuje ništa ili zarađuje minimalno. Tu kupci profitiraju maksimalno. Za PC hardver ne možeš reći istu stvar.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mzopg kaže...

 

AMD Ryzen 5 3600 1500kn
AMD 5700 XT 4000kn
1TB NVME SSD 1000kn
16GB DDR4 RAM 800kn
MB Asrock Fatal1ty 1000kn
PSU Zalman 700W 500kn
Kućište Zalman 400kn
Monitor 27" AOC Gaming 2500kn
Tipkovnica + miš 300kn
Ukupno: 12000kn

 

Ja sam gledao Ryzen 7 to je +2000kn i Valve Index još +9000kn 

 

Ukupno: 23000kn

 

Za ovo bih te dobrano izvrijeđao 

Kupiš to sve i onda tipkovnicu i miš za 300kn.... 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...
mzopg kaže...
DeniZg kaže...

 Daj, šta ti je, kakvih 15000 kuna.

Ryzen 3600, AMD 5700 (XT), NVME disk od 1GB. 16GB Ram, ploča, napajanje, kučište po željama. 

To ti je PS5 "in a nutshell".

Evo na brzinu, ne kažem da bi točno to uzeo, ali otprilike čisto radi izračuna.

 

AMD Ryzen 5 3600 1500kn
AMD 5700 XT 4000kn
1TB NVME SSD 1000kn
16GB DDR4 RAM 800kn
MB Asrock Fatal1ty 1000kn
PSU Zalman 700W 500kn
Kućište Zalman 400kn
Monitor 27" AOC Gaming 2500kn
Tipkovnica + miš 300kn
Ukupno: 12000kn

 

Ja sam gledao Ryzen 7 to je +2000kn i Valve Index još +9000kn 

 

Ukupno: 23000kn

 Još recimo i dodaš 50k€ za BMW5 karavan, koji ti treba za odlazak u šoping ovih komponenti i da, bude to dosta skuplje od PS5.

Molim te ne sramoti mi Rikera, drag mi je lik.

 

Nisam uopće radio usporedbu cijene PS4/PS5 i PC-a, već sam si neovisno o tome ranije složio nekakvu željenu konfiguraciju i ispalo mi je koliko sam napisao, pa me iznenadilo kad je kolega napisao da se odličan PC za igranje može složiti za 6000kn. Bio bi jako sretan kad bi to bilo moguće.

 

Iz svega što sam napisao izbaci Valve Index jer je to poseban dodatak, pa opet cijena ispadne 12.000kn ili 14.000kn sa Ryzen 7.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
mzopg kaže...

 

AMD Ryzen 5 3600 1500kn
AMD 5700 XT 4000kn
1TB NVME SSD 1000kn
16GB DDR4 RAM 800kn
MB Asrock Fatal1ty 1000kn
PSU Zalman 700W 500kn
Kućište Zalman 400kn
Monitor 27" AOC Gaming 2500kn
Tipkovnica + miš 300kn
Ukupno: 12000kn

 

Ja sam gledao Ryzen 7 to je +2000kn i Valve Index još +9000kn 

 

Ukupno: 23000kn

 

Za ovo bih te dobrano izvrijeđao 

Kupiš to sve i onda tipkovnicu i miš za 300kn.... 

Slažem se kolega, bilo mi je žao više nabijati cijenu pa rekoh barem da tu malo ušparamo za ekipu na forumu, a i to je bio prvi komplet koji mi je nabava izbacila. 

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

A uz Playstation 5 dobiješ i monitor?

Misliš da će stavljati unutra i matičnu za 150€?

 

PSN - DeniZg80
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...

A uz Playstation 5 dobiješ i monitor?

Misliš da će stavljati unutra i matičnu za 150€?

 

Evo ga opet, daj čitaj što pišem. Briga me za PS5, složio sam si komp s kojim bi bio zadovoljan i koji može vrtiti današnje igre na maksimalnim postavkama. Nisam radio nikakvu usporedbu sa PS5. Što tu nije jasno? Kolega je napisao da se dobar PC za igranje dobije za 6000kn, nije se radila usporedba sa PS5 i normalno da to podrazumijeva monitor jer bez njega mi kutija sa komponentama nema previše koristi.

 

Što se mene tiče imati ću i PS5 i PC i problem riješen. A ako me pukne uzmem još i Xbox. 

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Taj komp ti ne može vrtiti današnje igre na maksimalnim postavkama.

Može 4K@30 fps High-Ultra ili 80% 4K@60 fps High.

Čisto da se ne razočaraš ako se odlučiš na kupovinu (bilo konfe, bilo PS5-ice) .

PSN - DeniZg80
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...

Taj komp ti ne može vrtiti današnje igre na maksimalnim postavkama.

Može 4K@30 fps High-Ultra ili 80% 4K@60 fps High.

Čisto da se ne razočaraš ako se odlučiš na kupovinu (bilo konfe, bilo PS5-ice) .

Eto znači idemo onda na 20000kn. Pretpostavljam da treba ubaciti još jednu grafičku? Ne igram se već dugo na PC-u tako da nisam baš u tijeku sa novitetima. Nekad mi je to bio posao, pa kad mi je dosadio sam napravio dužu pauzu od proučavanja komponenata i slaganja konfiguracija.

 

Na konzoli mi je ok što se nemam što misliti, takva je kakva je i developeri se prilagođavaju njoj, a kod PCa koliko se sjećam uvijek je bilo malo nečega ili kupim top komponente i za 6 mjeseci opet nešto treba kupiti... tu se developeri ne prilagođavaju već nas tjeraju na trošenje. Dijelom je to razumljivo, ali drugim dijelom stvara lijene programere koji ne paze na optimizaciju koda jer nisu toliko limitirani hardwareom, a vrijeme je skupo... no odoh u off...

9 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Ma ne treba se uopće sekirati oko tih stvari, ako si sretan kad si ubaciš igru u plejku i sve fino krene bez puno razmišljanja, uživaj i gotovo, šta te briga šta neko drugi misli. Pa poanta igara je da možeš sve oko sebe poslati u PM i sjesti i sam uživati.

Pa ja sam dao za svoj komp preko20 000 kn, i volim ga i zadovoljan sam i sve super, ali me nije ništa više zabavio nego PS4. To je realno što god tko rekao. Šta bi ja sad trebao uprti prstom u nekog i reći mu "ti si sirotinja, nemaš za opaki PC, ne vrijediš kao ja", je to je super, stvarno sam baja onda.
Playstation ima brojne prednosti što god tko rekao, ali ih ima i PC, a na kraju dana ako ti odgovara i PS3 u 2020oj - samo uživaj, boli te tuki.
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

netko se na redditu poigrao i složio usporedbu veličina konzola

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5

Jos uvijek drzim da je PS3 slim najbolja konzola po dizajnu i sumnjam da ce napraviti nesto tako opet. Svidja mi se PS5 jer je drugaciji, ali me stvarno interesira ako je konzola tolika, mora postojati neki razlog, te kako ce onda slim verzije izgledati, a da pritom ne pati hladjenje ili nesto drugo? PS5 Pro ako budu nastavili na foru kao sa PS4 Pro, biti ce samo dupli sandwich, a to bih moglo biti "big"

PeTak
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2020 22:16 (IvanDado).
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
IvanDado kaže...

Jos uvijek drzim da je PS3 slim najbolja konzola po dizajnu i sumnjam da ce napraviti nesto tako opet. Svidja mi se PS5 jer je drugaciji, ali me stvarno interesira ako je konzola tolika, mora postojati neki razlog, te kako ce onda slim verzije izgledati, a da pritom ne pati hladjenje ili nesto drugo? PS5 Pro ako budu nastavili na foru kao sa PS4 Pro, biti ce samo dupli sandwich, a to bih moglo biti "big"

 barem ne izgleda kao cjepanica kao što je novi xbox

8 godina
offline
Sony PlayStation 5

lol

Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ma dizajn nakon samo nekoliko mjeseci postane dosadan. Postane ti apsolutno svejedno kako konzola izgleda. Bez obzira koliko dobar dizajn bio.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mzopg kaže...

Ja svoj ne čujem, ali kupio sam Pro zadnju verziju.

Isto tako ne treba kupiti prvu PS5 verziju, pusti se malo da ga ekipa testira, Sony pokrpa nedostatke i onda se kupi. Do tada padne cijena, a i odigram sve što sam nakupovao za PS4. 

 Zašto čekati ako ti se igra? Ja kupim prvi dan i kad izađe nova poboljšana verzija staru prodam i kupim novu. Parsto kuna mi ne znači ništa u životu što ću izgubiti na prodaji a imam konzolu od prvog dana.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Play-Asia stranica stavila cijenu preordera digitalne verzije konzole od 700$, danas vidim da su zatvorili preorder.

Ali ostale su cijene od dualsense controlera 75€ i Godfalla 56€

Sve mi se nekako čini da cemo ju u Hrvatskoj morati platiti oko 1000€ ili naručiti izvana.
Kod nas je uvijek racunica Cijena u dolarima x10kn
Moj PC  
3 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

700$ to je fakat malo too much. Do 4k kn kod nas mi je jos prihvatljivo sve iznad previse.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Tesko da ce biti 4000 kn s ovakvim hardwareom, 5000 je minimum koji mozemo očekivati. Minimum je 600$ i na to racunaj porez i marzu. To je neka realna cijena.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Čeka se Božić 2021. ili čak 22. ako bude preko 5k.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ceka se slim (jeftinija) verzija 🤭
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ceka se da zelda pocne primat prednarudzbe
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ma ako bude preko 4000 Kn to je previše čekati ću kad bude jeftinija. 

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Play-Asia stranica stavila cijenu preordera digitalne verzije konzole od 700$, danas vidim da su zatvorili preorder.

Ali ostale su cijene od dualsense controlera 75€ i Godfalla 56€

Sve mi se nekako čini da cemo ju u Hrvatskoj morati platiti oko 1000€ ili naručiti izvana.
Kod nas je uvijek racunica Cijena u dolarima x10kn

Ne slažem se s tom tvrdnjom. Sony diktira cijenu za svako tržištu posebno i domaći zastupnik nema nikakvog utjecaja na nju. Cijena za četvorku je bila fer. Nije mi se isplatilo naručivati je izvana jer bi me s dostavom koštala više nego kod nas. Normalno je da konzola manje košta u njemačkoj zbog razlike u pdv i zbog još nekih davanja te veličine tržišta. Stoga nema razloga da ista stvar ne bude i s PS5. Vjerojatno će opet biti neka akcija s vaucherom u prednarudžbi pa će te ispasti još jeftinije. Cijena me ne brine, samo da sa samom konzolom bude sve u redu.

12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Sve iznad 500 dolara je puno previše za vintage tehnologiju. Kakav gimmick opet.

Japanci i ameri u Sonyu su majstori prevara.

Nisu mogli uraditi snažnu konzolu pa prodaju priče o super brzo SSD-u koji će tak i tak samo ekskluzive koristiti do kraja.

 

Onaj Ratchet se izvodio u 4K ali jedva 30 fps-a sa low ray tracing efektima. Uzmite u obzir da je to na PS5 devkitu koji ima više memorije i veći GPU i CPU clock.

 

Horizon je tak i tak pre rendered bio.

Ostalo ništa posebno.

 

Na početku 2021. složiš PC koji pomete ovo za 6000 kn. Uz to imaš više funkcija. Eksluzive im tak i tak na PC sve dolaze.

 

Eto osim Uncharteda i TLOU.

 

 

 
2 10 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Strelok kaže...

Na početku 2021. složiš PC koji pomete ovo za 6000 kn. 

 

Eto, složi onda PC i aj bog.

 

Možemo li prvo pričekati konačne informacije, pa onda pljuvati po svemu? Ili idemo odmah svi na ulice prosvjedovati kontra 5G, usput?

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Strelok kaže...

Sve iznad 500 dolara je puno previše za vintage tehnologiju. Kakav gimmick opet.

Japanci i ameri u Sonyu su majstori prevara.

Nisu mogli uraditi snažnu konzolu pa prodaju priče o super brzo SSD-u koji će tak i tak samo ekskluzive koristiti do kraja.

 

Onaj Ratchet se izvodio u 4K ali jedva 30 fps-a sa low ray tracing efektima. Uzmite u obzir da je to na PS5 devkitu koji ima više memorije i veći GPU i CPU clock.

 

Horizon je tak i tak pre rendered bio.

Ostalo ništa posebno.

 

Na početku 2021. složiš PC koji pomete ovo za 6000 kn. Uz to imaš više funkcija. Eksluzive im tak i tak na PC sve dolaze.

 

Eto osim Uncharteda i TLOU.

 

 

 Zasto se svaki put povlaci paralela PC i konzole. Ne znam jesi shvatio, al nas koji volimo konzolaski gaming boli kurac kakav PC mozes kupit za koliko novaca. Najvjerovatnije 99% ljudi ovdje ima PC za potrebe posla dok konzolu koristi za zabavu. Ja osobno imam konzolu zbog sportskih igara. Gran Turismo, FIFA, F1... itd. Uz to odigram ekskluzive i one koje nisu bez problema.

Nemam brige hoce mi PC imat sve drivere, hocu i morat spustat kvalitetu grafike da izvucem jos ta 2 FPSa. Stvarno ste dojebali vise sa PC usporedbama i cijenama. 

 

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Play-Asia stranica stavila cijenu preordera digitalne verzije konzole od 700$, danas vidim da su zatvorili preorder.

Ali ostale su cijene od dualsense controlera 75€ i Godfalla 56€

Sve mi se nekako čini da cemo ju u Hrvatskoj morati platiti oko 1000€ ili naručiti izvana.
Kod nas je uvijek racunica Cijena u dolarima x10kn

 Ma je kak da ne.

Da je 700$ to bi znacilo da je sony napravio harakiri
Drugo Sony diktira cijene konzola na svim trzistima tak da nasi ne mogu stavit 1000€ cijenu konzole.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ajmo onda anketu.

 

Koju cijenu PS5 konzole očekujete pri izlasku?

 

4 3000-4000 kn
29 4000-5000 kn
12 5000-6000 kn
3 preko 6000 kn
PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 11:42 (DeniZg).
Moj PC  
2 0 hvala 1
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Svi koji imaju dosta igara na diskovima(ps4) su prisiljeni kupiti skuplju verziju,s obzirom da te igre mogu igrati na novoj konzoli.

Da ja kupujem kupio bi skuplju,70% igara mi je na disku.Igre na disku sam plaćao manje nego što bih platio u digitalnom obliku.Uncharted 4 platio 50 kn...itd.

 

Mnogima će upravo PS5 (skuplji) biti best buy 4K player radi filmova u 4K....kao što je i PS2 mnogim bio best buy dvd player.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice