PS3 Media Server

poruka: 87
|
čitano: 37.047
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server

Da malo podignem temu, dali je netko imao problema sa prikazivanjem titlova ??? Dosad nisam nikad imao problema, ali zadnja dva filma koja sam htip pogledati, neće mi niti jedne titlove prikazati, a uz film stoji (external subtitles) ... Jel imao netko problema, radi se o mkv filmovima ???

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
16 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

Cudno. Kad pokraj titla stoji external subtitles znaci da su dobro imenovani i ucitani.

Da ih nisi slucajno ugasio na PS3? Da li ti rade na kompu normalno?

Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server

Da na kompu šljakaju bez problema, uvijek prvo probam na kompu. i pokrenem na ps3 i neće ... jednostavno neće :( nisam ništa prčkao, gledao film jednu večer i sve 5 i onda drugu večer oću drugi film i nema titlova :(

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
16 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

Neznam sta da ti kazem.

Provjeri postavke od titlova u PSM, mozda si sta slucajno iskljucio ili se kakvim updateom vratilo na default.

Da li ti radi titl od tog filma od prije ili ti svi titlovi sad vise ne rade?

Ako ti ne radi samo jedan titl, probaj ga otvorit u Subtitle Workshopu pa spemiti pod drugi format.

Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

Pozdrav,

imam problema sa PS3 media serverom, naime PS3 normalno spojim bežično na net i piše da je spojen preko bežične mreže.

E sad kad bi ga trebao windos 7  pronać pod nazivom unknown device i staviti pod Alowed, na popisu ne piše  ništa i uopće ga nemože  pronać.

Već sam pregledao brdo tutoriala ali svejednio nemože ga pronaći pa makar ima instaliran i PS3 media server na kompu.

Da li ima tko kakve ideje kako to složiti?

Treba možda odobrit kod routera mac filtering da se onda napiše mac adresa od ps3?

Router je Gigaset Siemens SX 763 wlan.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

Ja imam Vistu i ne sjecam se da sam morao nesto posebno dopustati.

Upalis PS3 i pokrenes PSM na kompu i on bi trebao naci PS3.

Na PSM ti se pojavi slika PS3 i IP adresa od njega. A na PS3 ti se pojavi PSM.

U PSM-u imas tab Traces i tamo gledaj sto se sve pokrece i gdje je zapelo.

Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server

gledam mkv filmove 720p na 80cm tv-u ... default titlovi su mi dosta mali :( može li se povećati veličina titlova ???

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
16 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server
goranbm kaže...

gledam mkv filmove 720p na 80cm tv-u ... default titlovi su mi dosta mali :( može li se povećati veličina titlova ???

Jesi probao na Transcoding settings kartici, MEncoder, ASS Font scale. (Premda nisam siguran da ce to pomoci).

Da li se moze povecati font u Subtitle Workshopu?

Cypher: Ignorance is bliss.
15 godina
offline
PS3 Media Server

meni titlovi neće. Sve sam napravio što sam trebao, isti naziv .mkv i .srt. U ps3 mi piše naslov filma(external subtitles) ali jednostavno se ne prikazuje na tvu. Da možda ne biže ispod negdi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server
joze kaže...

meni titlovi neće. Sve sam napravio što sam trebao, isti naziv .mkv i .srt. U ps3 mi piše naslov filma(external subtitles) ali jednostavno se ne prikazuje na tvu. Da možda ne biže ispod negdi?

Jesi probao da li radi na kompjuteru?

Evo ti screen mojih postavki.

 

A da li tko zna, da li se moze PSM podesiti da pusta fileove jedan za drugim, ako su pravilno imenovani.

MPlayer to radi uredno na PC-u, ali ovdje ne mogu naci opcije.

Cypher: Ignorance is bliss.
15 godina
offline
PS3 Media Server

radi ok na kompjuteru ali na ps3 nema šanse.. Da li mi što može bit isključeno i to

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

Pa vidi prema mojim opcijama da li ti je sta drugacije.

Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
PS3 Media Server

sve su iste postavke. Prepostavljam da čim kraj naslova piše external subtitles da ga učita normalno ali pitanje je zašto ne prikazuje..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server
joze kaže...

sve su iste postavke. Prepostavljam da čim kraj naslova piše external subtitles da ga učita normalno ali pitanje je zašto ne prikazuje..

Da cudno. U kojem je formatu titl?

Cypher: Ignorance is bliss.
15 godina
offline
Re: PS3 Media Server
Chaky kaže...
joze kaže...

sve su iste postavke. Prepostavljam da čim kraj naslova piše external subtitles da ga učita normalno ali pitanje je zašto ne prikazuje..

Da cudno. U kojem je formatu titl?

srt

16 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

Iskreno ne znam.

Jedino probaj kliknuti na disable subtitles, pa resetiraj, pa na enable.

Ili malo jos probrljati po opcijama.

Imas zadnju verziju PSM-a?

Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
PS3 Media Server

imam 1.60 (mislim da je to zadnja)

 

Di se nalazi ta opcija disable subtitles? Da li ja što na ps3 video setingsima trebam napravit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

Transcoding Setting - common Transcode Settings - Definitely disable subtitles

 

Opcija je na dnu.

Moja je verzija 1.50.1 nadam se da nema razlika prema tvojoj.

Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
PS3 Media Server

nisam dugo koristio ps3 media server ali zar nema i negdje u XMB-u unutar PMS-a opcija isključivanja/uključivanja titlova?

Tujita
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PS3 Media Server
Chaky kaže...

Transcoding Setting - common Transcode Settings - Definitely disable subtitles

 

 

proradilo. Mislim da mi je ta opcija pomogla tako da sam isključia pa uključia tu opciju

15 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server -problem sa streamingom na tablet

Nešto slično sam postao u Samsung galaxy tab temu, ali ovdje imam drugi problem koji trebam riješiti.

 

Dakle, koristim PS3 media server s kojim streamam video na playstation 3 i Galaxy Tab 2.

Ovaj dio prema PS3 radi onako kako treba.

 

Međutim, kad šaljem stream na Galaxy tab, tj točnije kad zbog nepodržavanja formata od strane Galaxy Tab-a PS3MS mora transkodirati video, onda dobijem poruku (na tabletu) da video nije podržan. Dakle, očito je da video stream koji se šalje na tablet nije dobrog formata kojeg ovaj može pročitati.

 

Da se postavim na glavu ne mogu skužiti što trebam podesiti u renderer.conf fajli da mi se pošalje pravi format transkodiranog videa.

Samo kao dodatno pojašnjenje, kad se galaxy tabu pošalje video koji ovaj zna pročitati, dakle bez transkodiranja, onda to radi ok. Problem je jedino kod slanja transkodiranog videa.

 

ima netko ideju kako to skonfigurirati da sve radi?

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PS3 Media Server -problem sa streamingom na ta

Pitaj na PS3MS forumu.

Mozda tab2 nije podrzan?

12 godina
offline
PS3 Media Server

Evo samo da kazem svima koji imaju problema sa titlovima

Ja nestavljam nikakvu oznaku (external subtitles) Samo isti naziv filma i titlova u istom folderu i radi mi normalno skroz... Jedino imam problema sa čćđšž ona mi nerade nikako

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server
Kelam kaže...

Evo samo da kazem svima koji imaju problema sa titlovima

Ja nestavljam nikakvu oznaku (external subtitles) Samo isti naziv filma i titlova u istom folderu i radi mi normalno skroz... Jedino imam problema sa čćđšž ona mi nerade nikako

Da li si upisao hr u Subtitles language priority i prebacio codepage na cp1250?

 

http://www.bug.hr/forum/post/igrace-konzole/ps3-media-server/3080452.aspx

Cypher: Ignorance is bliss.
15 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server -problem sa streamingom na ta
Dachande kaže...

Pitaj na PS3MS forumu.

Mozda tab2 nije podrzan?

trebalo bi raditi, stvar je samo u pravom izboru kodeka koje očito nisam dobro odabrao. Na žalost standardna "Samsung" konfiguracija predviđena za Samsung SMART TV ne radi out of the box.

Pitat ću na ps3ms forumu, thnx.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
16 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

Da li si probao s kojim drugim media serverom?

Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2013 22:50 (Chaky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server
Chaky kaže...

Da li si probao s kojim drugim media serverom?

Wild media server. Slicna prica, mada nisam probao neku noviju verziju vec imam 1.08, pa nije bilo profila vec sam morao napraviti neki novi. nadao sam se da je netko mozda vec imao slicnih pokusaja, ovako cu morati potrositi malo vise vremena.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice