PS3 Media Server

poruka: 87
|
čitano: 37.036
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server
Tommy_123 kaže...

  PS# media server,win7codec7 i antysvith tako nešto.

  Trebas imati AviSynth/FFmpeg i AviSynth/Mencoder. Mozes reci o kojem se TV-u radi?

Geek For Hire!! --Will Work For Bandwith!!--
14 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server
Lazarus Long kaže...
Tommy_123 kaže...

  PS# media server,win7codec7 i antysvith tako nešto.

  Trebas imati AviSynth/FFmpeg i AviSynth/Mencoder. Mozes reci o kojem se TV-u radi?

  LG,neznam koji točno model,znam da je 107cm

Jer moram to skinut ili?,ako da može link?

PS3 ID- http://gamercards.exophase.com/111351.png
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2011 21:51 (Tommy_123).
15 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

Meni neće ovo čudo, ukljucim PS3, pa ovaj program i trazi ga i nakon nekog vremena pise: PS3 has not been found. Is it on?...

 

Jel zna netko u cemu je problem? 

EnlightenedPhoenix R.I.P. 24.06.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server
Fićo_CoD 5 kaže...

Meni neće ovo čudo, ukljucim PS3, pa ovaj program i trazi ga i nakon nekog vremena pise: PS3 has not been found. Is it on?...

 

Jel zna netko u cemu je problem?

  Koji TV imas i da li si provjerio firewall na kompjuteru? Obicno firewall "tiho" blokira PS3 Media Server pa ovaj javi da nije pronaden Playstation

There's no device known to mankind that will prevent people from being idiots
15 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

Imam neki stari Sonyijev privremeno jer sam trenutno na ljetovanju.. iskljucio sam firewall i opet nece.

EnlightenedPhoenix R.I.P. 24.06.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server
Fićo_CoD 5 kaže...

Imam neki stari Sonyijev privremeno jer sam trenutno na ljetovanju.. iskljucio sam firewall i opet nece.

  Ima krdo Sony TV-a koji odbijaju suradnju sa PS3 Media Serverom i to se moze srediti preko konf. datoteke ali moras nekako saznati koji model imas

 

Ili...skini Wild Media Server (30 dana puna inacica) i super radi sa mnogim brandovima. WMS (Wild..) uz to ispravno prikazuje "nase" titlove

Drugi programi su: TVersity, Nero Media Home, Windows Media Player....

There's no device known to mankind that will prevent people from being idiots
15 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

Aha ok, ma probat cu ovo drugo jer mi to sada bas i nije bitno al ocu da imam i dok sam ovdje :) Valjda ce ovo drugo raditi.. Hvala {#}

EnlightenedPhoenix R.I.P. 24.06.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server
@ Lazarus Long

Instalirao sam Wild Media Server (probnu verziju), TV je bravia ex500. Nikako ne mogu podesiti prikazivanje titlova na TVu. Isprobao sam još neke media servere no od titlova ništa. Od isprobanih jedino mi PS3 media server prikazuje titlove, čita ih i iz MKV, međutim slika na TV je spljoštena.




16 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

Kad pokrenes film na PSM mozes s trokutom pozvati opcije i tamo mozes birati izmedu nekoliko omjera slike, pa si podesi najbolji.

Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server

I ja imam isti TV i WMS ih ispravno prikazuje. Idi u Settings--Server---Odaberi Sony Bravia (tvoj, dakle) Edit---Settings--Subtitles, transcoding file i vidi da li ima kvacicu za Subtitles

Isto ponovi i u kartici Transcoder

 

Ali ipak, mislim da subtitli ne rade na trialu ali ovo uzmi sa rezervom

There's no device known to mankind that will prevent people from being idiots
16 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

Kako mogu prisiliti PS3 Media Server da koristi CoreAVC svaki put odnosno da ne transkodira u MPEG vec u AVC? AVC (AVCHD) format je nativno podrzan na mom TV-u

Ili da skratim, prisiliti ga da koristi grafu prilikom transkodiranja

Relation to the original topic decreases with every single post
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

Nisam obracao paznu na to. Da li si bio na official forumu od PSM-a?

Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2011 9:27 (Chaky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server
Chaky kaže...

Nisam obracao paznu na to. Da li si bio na official forumu od PSM-a?

  Afaik CoreAVC with or without CUDA is only used for decoding of h.264 (when using Avisynth/MEncoder engine). Encoding to M2TS/MPG2 still has to be done by your CPU.
Kind regards, OtmanixAfaik CoreAVC with or without CUDA is only used for decoding of h.264 (when using Avisynth/MEncoder engine). Encoding to M2TS/MPG2 still has to be done by your CPU.
Kind regards, Otmanix

 

F*K  {#}

Relation to the original topic decreases with every single post
13 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

Jel tko uspio natjerati PS3 Media server da radi s Sony BDP-S480, meni nikako ne uspjeva, Pomoć

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

PMS spojen s PS3, sve radi savršeno (kabel) samo stalno idu titlovi u MKVima.

PS kaže da nema titlova, u PSMu sam ih isključio, ali oni i dalje idu.

Kako ih isključiti?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

Ne zelim da mi se mp4 i ostali podrzani formati transkodiraju. Kako da ucinim to?

Relation to the original topic decreases with every single post
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PS3 Media Server

ako ntrebas titlove onda odi u source folder kada trazis na psu i tamo si ti ne transkodirani

Marilyn Manson
14 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

Radi li PS3MS i bez plejke,znači samo program na kompu i tv umreženi preko routera?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

Neki TV-i znaju probleme stvarati, ali u principu bi trebalo raditi.

Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server
honda_zg kaže...

Radi li PS3MS i bez plejke,znači samo program na kompu i tv umreženi preko routera?

  Radi, ovo ti mogu potvrditi licno posto ga koristim na Sony Bravia KDL40EX500 i KDL40EX720 preko zicane mreze. Koliko vidim radi i na druge marke TV-a

Ako ga koristis ovako pazi da ti firewall ne blokira PS3 Media Server

 

Doduse ja koristim Wild Media Server 1.08 zato sto je brzi i ima vise opcija za igranje. Sa druge strane PS3 Media Server je java program i besplatan je

The perfect OS, MS-DOS! No patches, no root exploits for almost 30 years.
14 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server
hrvatskafarkasevec kaže...
Lazarus Long kaže...
Chaky kaže...

Da li si probao pustiti koji .mkv, da li ti njega normalno pusta bez trzanja?

Komp ti uredno pusta Avatara bez trzanja?

  Avatar na PC-u ide kao podmazan. Kada streamam dolazi do trzanja. Probao sam sa zdarvo-seljackom metodom: Pauziranje i cekanje da se buffer napuni i tada reprodukcije pocne na jedno 5-7 sec. i zatim (kada se buffer isprazni) pocinje trzanje

 

Valjda mi je PC star. Procesor je E2220 i 2GB RAM-a (W7). Doduse malo se situacija poboljsala kada sam unio 1000 u PMS.bat ali i dalje ne valja.

 

Da li trebam ici na jaci kompjuter ili trebam stelati. Ja sam mislio da ne treba previse jak PC za ovo ali cini se da nisam u pravu.

Sto ti mislis?

pa gledaj kakvo je zauzece procesor 

imao sam isti procesor kao i ti pa mi i puno veci i zahtjevniji filmovi nisu stekali

Meni je na E 8400,4Gb rama,W7 zauzeče proca između 90 i 98% i naravno da filmovi u 1080 rezi trzaju,može netko dati postavke za PSMS da se taj problem izbjegne,mislim kaj podesiti da to bude ok,

16 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server
honda_zg kaže...

Meni je na E 8400,4Gb rama,W7 zauzeče proca između 90 i 98% i naravno da filmovi u 1080 rezi trzaju,može netko dati postavke za PSMS da se taj problem izbjegne,mislim kaj podesiti da to bude ok,

Pogledaj ovaj post i postove ispod i iznad

Meni je pomoglo

http://www.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/ps3-media-server/37621.aspx?page=0&jumpto=1968104&sort=asc&view=flat

Max Headroom
14 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

evo tu si naveo da si povečao RAM u .bat-u a nije mi baš čisto gdje da to podesim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

PSM.bat ti je file u instalacijskom folderu.

Otvori ga s notepadom i promijeni vrijednost.

 

Bezicnim putem ne vjerujem da mozes pustati FullHD rezoluciju, ali kabelom bi vec mogao.

Poigraj se i s postavkama kvalitete. Nemoj ostaviti sve 1, 1, 1.

Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.9.2011 11:02 (Chaky).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server
Chaky kaže...

 

Bezicnim putem ne vjerujem da mozes pustati FullHD rezoluciju, ali kabelom bi vec mogao.

 

  Tako je! Bezicnim putem HD nece ici uli ce biti sa trzanjem ili uopce ne. Dok kod Wild Media Servera je moguce da se film pre-transkodira u mpg

Sve na svemu, bezicnim putem divixi, slike i muzika a HD sadrzaj preko LAN-a

Max Headroom
14 godina
neaktivan
offline
PS3 Media Server

hvala dečki,inače sam na žici inisam stavljao feritne jezgre na mrežni kabel iako to panasonic preporuča,moram se poigrati sa postavkama koje ste preporučili.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server
honda_zg kaže...

inače sam na žici inisam stavljao feritne jezgre na mrežni kabel iako to panasonic preporuča,

  Pretpostavljam da Panasonic isto tako preporuca da gupis njihov kabel no to je samo pretpostavka.

 

Inace nema potrebe za feritnim na CAT5e kabelu ako imas koristis oklopljen kabel odnosno CAT5e Solid. Sto se tice ferita dovoljno je upotrebiti jezgre sa nekog pokvarenog kabela koji ih ima (mouse, monitor..) ili provuces kabel kroz kakav metalan prsten

Max Headroom
14 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server
Chaky kaže...

PSM.bat ti je file u instalacijskom folderu.

Otvori ga s notepadom i promijeni vrijednost.

 

Bezicnim putem ne vjerujem da mozes pustati FullHD rezoluciju, ali kabelom bi vec mogao.

Poigraj se i s postavkama kvalitete. Nemoj ostaviti sve 1, 1, 1.

Mala pomoć,jednostavno nemogu  nači PSM.bat, ili nekaj krivo radim,može malo detaljnije kak da uđem u instalacijski folder,ako nije problem?Očito ja to tražim na krivom mjestu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.9.2011 21:24 (honda_zg).
16 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server
honda_zg kaže...

Mala pomoć,jednostavno nemogu   nači PSM.bat, ili nekaj krivo radim,može malo detaljnije kak da uđem u instalacijski folder,ako nije problem?Očito ja to tražim na krivom mjestu.

  C:\Program Files\PS3 Media Server > PMS.bat [ukljuci prikazivanje ekstenzija u exploreru]

 

Kod mene izgleda ovako

@echo off
echo PS3 Media Server
echo ---------------------
echo In case of troubles with PMS.exe, this shell will launch ps3mediaserver in a more old fashioned way
echo You can try to reduce the Xmx parameter value if you keep getting "Cannot create Java virtual machine" errors...
echo Last word: You must have java installed ! http://www.java.com
echo ------------------------------------------------
pause
start javaw -Xmx768M -Djava.net.preferIPv4Stack=true -Dfile.encoding=UTF-8 -classpath update.jar;pms.jar net.pms.PMS

Max Headroom
14 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 Media Server
Lazarus Long kaže...
honda_zg kaže...

Mala pomoć,jednostavno nemogu   nači PSM.bat, ili nekaj krivo radim,može malo detaljnije kak da uđem u instalacijski folder,ako nije problem?Očito ja to tražim na krivom mjestu.

  C:\Program Files\PS3 Media Server > PMS.bat [ukljuci prikazivanje ekstenzija u exploreru]

 

Kod mene izgleda ovako

@echo off
echo PS3 Media Server
echo ---------------------
echo In case of troubles with PMS.exe, this shell will launch ps3mediaserver in a more old fashioned way
echo You can try to reduce the Xmx parameter value if you keep getting "Cannot create Java virtual machine" errors...
echo Last word: You must have java installed ! http://www.java.com
echo ------------------------------------------------
pause
start javaw -Xmx768M -Djava.net.preferIPv4Stack=true -Dfile.encoding=UTF-8 -classpath update.jar;pms.jar net.pms.PMS

 Da tako sam i prije i javlja mi da java nije instalirana,možda trebam updejtati jer ju imam instaliranu ili kaj,nisam pametan....i neda ni ništa upisati.

Uglavnom ako isključim video skaler koji je po uputama sa HD foruma bio podešen na W 1920 i  H(1080) onda mi pušta film u nativnoj rezoluciji,proc je na nekih 20-tak posto i ništa ne trza,vjerojatno proc nema dovoljno snage za dizanje na full HD ako je pušteni film primjerice u 640 X 320,

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2011 0:46 (honda_zg).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice