PLAYSTATION 5 - dostava

poruka: 4.538
|
čitano: 957.524
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Super, di si je narucio
3 godine
neaktivan
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

ako je 06.10.vjerojatno je narucio u SD, sto mi nevjerovatno, da je njemu npr stigla, a neko iz 09. mjeseca jos ceka, toliko o redosljedu isporuke (pricam o BR verziji, digitalku ionak niko nije dobio)

 
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
SD, kum i ja naručili u razmaku par sati i obojica dobili.
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Moj isto narucen 6.10. jos cekam...
Al neka, drago mi je da je bar nekome dosa
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Ja sam naeučio u SD 5.10. 10min nakon sto su pustili nove prednarudzbe 😅. Radi se o digital verziji. 
Nadam se da ce nam stici u 1 mjesecu. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
iDelete kaže...

Ja sam naeučio u SD 5.10. 10min nakon sto su pustili nove prednarudzbe 😅. Radi se o digital verziji. 
Nadam se da ce nam stici u 1 mjesecu. 

Kako stvari stoje u svijetu glede digitalnih konzola pripremi se na najgore, tj dodatno čekanje. Ne kužim zašto su ponudili tržištu digitalnu verziju ako je ne proizvode. Znali su u startu koliki su gubici na njoj. Izgleda da su skužili da u ovoj nestašici ljudi ne gledaju što je jeftinije već što mogu dobiti. Stoga samo štancaju skuplju verziju konzole. Drugog objašnjenja nemam.

12 godina
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Ja lagano odustajem od iščekivanja, pa ako dođe kroz mjesec dana dobro dođe. Čak su iz Sonya šturi sa informacijama.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
movie kaže...

Nije samo problem s PS5. I druge branše muče isti problemi u doba pandemije. Proizvodnja je smanjena uslijed pandemije a potražnja pojačana. Ljudi sjede doma i žele se ovako ili onako zabavljati. Prošli tjedan mi palo na pamet da bih si uzeo drugi sub a baš sam bio nešto napištoljen na fifu i odlučim prodati PS5, nadodati novce i kupiti novi sub. Ista stvar. Pričam s likom i kaže da je robu naručio još početkom 11 mjeseca i nije do dan danas došla a kako stvari stoje neće do kraja 2 mjeseca ako ne i kasnije. Jednostavno proizvodnja je smanjena a potražnja povećana. Ima još jedan sub u cijeloj Hrvatskoj ali ne boja koju sam htio. Imam opciju, ili uzeti ovaj ili čekati tko zna do kad i odlučim uzeti ovaj dok i on nije prodan. Ostao sam bez PS5 i sada da još ostanem bez suba a baš sam se napalio na njega. Stoga, nema samo sony problema s proizvodnjom i prodajom. Imaju i mnoge druge firme u svim branšama. Živimo u ludom vremenu u kojem nitko ništa ne može garantirati. Kako stvari stoje s kupovinom novog PS5 mogu se pozdraviti do proljeća.

 Od kud ti to da je proizvodnja smanjena? Ako išta upravo suprotno. Većina AMD-ovih kupljenih 7nm wafera ide u konzole (zato i ima jako slabo Zen-a 3 i skoro ništa RDNA2). Sav dodatni kapacitet na 7nm nodeu kod TSMC-a kojeg je AMD uspio naknadno dobiti je također otišao isključivo na konzole (te i dalje pokušavaju povećavati proizvodnju). TSMC štanca punom parom sve 24/7 jer kod njih korone valjda skoro i nema. Veći problem je logistika i dostava same konzole do krajnjeg kupca. Ali glavni problem je potražnja koja je eksplodirala radi pandemije, a ne smanjena proizvodnja, jer proizvodnja nije smanjena već dapače, povećana je u odnosu na Sonyjeve originalne procjene.

 

https://screenrant.com/ps5-sales-4-million-xbox-series-nintendo-switch/

https://screenrant.com/ps5-biggest-console-launch-all-time-playstation-ceo/

https://metro.co.uk/2020/12/30/ps5-breaks-another-sales-record-and-18-million-units-planned-for-2021-13824230/

 

The PS5 sold 3.4 million units in its first month, and its sales figures just keep rising. According to VGChartz, the PS5 has now sold almost 4.2 million units since launch.

During Sony's CES conference today, PlayStation President and CEO confirmed what many had expected - PlayStation 5 now counts as the "biggest console launch of all time."

Digitimes also says that Sony is stepping up production as well, with the company intending to ship between 16.8 and 18 million units in 2021.

 

 

3 godine
offline
14 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava

 Kakve veze ovo ima s onim što sam ja napisao? On je rekao da je proizvodnja PS5 smanjena zbog pandemije, ja sam rekao da su je povećali na više od onoga što su uopće originalno i planirali. A da ima dovoljno substrata i ostalih stvari to samo znači da bi toga bilo još i više od tog ionako povećanog broja. A i nema problema s kapacitetom i štancanjem već sa yieldom tih substrata, osim ako se želi implicirati da pandemija tj. korona utječe na yield pa da je zato samo 60%?!

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 13:38 (X-Wind).
6 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
movie kaže...

Kako stvari stoje u svijetu glede digitalnih konzola pripremi se na najgore, tj dodatno čekanje. Ne kužim zašto su ponudili tržištu digitalnu verziju ako je ne proizvode. Znali su u startu koliki su gubici na njoj. Izgleda da su skužili da u ovoj nestašici ljudi ne gledaju što je jeftinije već što mogu dobiti. Stoga samo štancaju skuplju verziju konzole. Drugog objašnjenja nemam.

 

Mislim da je iskalkulirano. Zato što su na digitalnoj zasad veći gubici je proizvode u minimalnim količinama. A ponudili su je jer im je u interesu da što više ljudi kasnije uzme digitalnu i da prihvati taj koncept medialess, i kupuje digitalne igre na njihovom store jer im je tu najveća zarada. Ovako dobijaju obećanje jeftinije konzole, a ipak dosta ljudi nakon dužeg čekanja na prednarudžbu bira opciju nadoplate na blu ray verziju. Tako si smanjuju gubitak na konzolama zasad a povećavaju zaradu u budućnosti, kada će ih proizvodnja manje koštati, a više igara će bit za kupiti s vremenom.

3 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava

Bio danas po telku u SD sa sinom i sin naravno nije mogo odoljet nego pitat kad ce nasa prednarudba playstationa doc, pa su zvali u centralu i rekli nam da se ocekuje sredinom drugog mjeseca. Ja reko pa rekli ste u sijecnju, i kaze nam da nije do njih ovo ono da ga nitko nema da im je zao. Eto tolko od te prednarudbe, a sta se tice digitalka tek u 4 mjesecu.

3 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
kalacini kaže...

Bio danas po telku u SD sa sinom i sin naravno nije mogo odoljet nego pitat kad ce nasa prednarudba playstationa doc, pa su zvali u centralu i rekli nam da se ocekuje sredinom drugog mjeseca. Ja reko pa rekli ste u sijecnju, i kaze nam da nije do njih ovo ono da ga nitko nema da im je zao. Eto tolko od te prednarudbe, a sta se tice digitalka tek u 4 mjesecu.

 Znaci istina je sta je meni frend koji radi u SD reko. Istu stvar mi je reko. a nista strpit se do 4. mjeseca ono ne

15 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
X-Wind kaže...

 

 Kakve veze ovo ima s onim što sam ja napisao? On je rekao da je proizvodnja PS5 smanjena zbog pandemije, ja sam rekao da su je povećali na više od onoga što su uopće originalno i planirali. A da ima dovoljno substrata i ostalih stvari to samo znači da bi toga bilo još i više od tog ionako povećanog broja. A i nema problema s kapacitetom i štancanjem već sa yieldom tih substrata, osim ako se želi implicirati da pandemija tj. korona utječe na yield pa da je zato samo 60%?!

 

 "I druge branše muče isti problemi u doba pandemije. Proizvodnja je smanjena uslijed pandemije a potražnja pojačana".

 

Kako si iz ove rečenice shvatio da ja kažem da je smanjena proizvodnja PS5? Ja to nigdje nisam rekao, no ok možda sam se nespretno izrazio pa si tako shvatio. Govorio sam općenito jer je poznato da gotovo tri mjeseca tvornice u kini nisu radile. Ta tri mjeseca moraju se osjetiti na cijeloj godini. Ne može se ta stanka više nadoknaditi. REL svoje subove radi u kini, ako se ne varam post je išao u tom smjeru jer sam uzeo za primjer REL. REL je inače firma s otoka. Njima ta tri mjeseca u kojima nisu proizvodili subove prouzročila su nestašice na tržištu koje oni nisu mogli nadoknaditi do kraja godine. Narudžbe sada kasne po par mjeseci. Samsungove tvornice za proizvodnju telefona su isto stale. Kompletno je nastao poremećaj na tržištu. Ja sam govorio o tome općenito. Ako samsung proizvodi memoriju za niz proizvođača a imali su prekid proizvodnje, logično je da se taj prekid reflektira na niz drugih firmi koji ovise o toj memoriji. Sony je rekao da će do kraja fiskalne godine ponuditi tržištu oko 10 milijuna komada konzole, duplo više nego što je to bio slučaj s lansiranjem PS4. Koliko se da pročitati iz dostupnih podataka do sada su izbacili oko 5 milijuna komada. Imaju još dva mjeseca da izbace još 5 milijuna planiranih komada konzole. No sigurno je da ne ovise sami o sebi već i o proizvodnji samsunga i amd.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 19:48 (movie).
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
zenoc22 kaže...
kalacini kaže...

Bio danas po telku u SD sa sinom i sin naravno nije mogo odoljet nego pitat kad ce nasa prednarudba playstationa doc, pa su zvali u centralu i rekli nam da se ocekuje sredinom drugog mjeseca. Ja reko pa rekli ste u sijecnju, i kaze nam da nije do njih ovo ono da ga nitko nema da im je zao. Eto tolko od te prednarudbe, a sta se tice digitalka tek u 4 mjesecu.

 Znaci istina je sta je meni frend koji radi u SD reko. Istu stvar mi je reko. a nista strpit se do 4. mjeseca ono ne

 Jel nije logicno poudit nadoplatu za BR onda, ako ce te verzije dobivati povremeno, ak budu slali br redovno a digitalke cekale, onda su bas pizde

8 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Je, samo, za.koga onda orave digitalne, valja i njih prodati nekako....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Damir22 kaže...
Je, samo, za.koga onda orave digitalne, valja i njih prodati nekako....

 

Pa prodat će ih bez problema, čim se pojave na tržištu. A prave ih zasad u minimalnim količinama, to mislim da je namjerno. S vremenom kad padnu troškovi proizvodnje će ih bit sve više. Cilj je što manji gubitak na konzolama u početku a poslije što veća zarada na igrama.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 20:43 (Maat).
8 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Pa da, tako nekako i ja mislim, no tko zna sto je njima u glavama....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Ako je zbilja veljača izglednija za BR, a svakim danom to je sve jasnije, cijela EU nije imala još restock pošteni, onda se nadam da će SD već sljedeći tjedan početi slati mailove s tom informacijom. Bezveze su bubnuli siječanj u nekoj lažnoj neprovjerenoj nadi.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Ak nekog zanima ja prodajem ps5 kupljen u prvom valu... odigrano nekoliko naslova...

Disk verzija + dajem Miles Morales ostalo mozemo preko poruka

 

edit: rezervirano

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 11:59 (toxic).
Moj PC  
0 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Pozdrav ekipa, ja sam naručio 7.10 digiralnu verziju. Čekao 19.11 ko malo dijete (inače sam veliko dijete) kao da će taj dan magično netko pozvonit na vrata i predat mi plejku. I dalje čekam :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 11:34 (astroflik).
 
3 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
astroflik kaže...
Pozdrav ekipa, ja sam naručio 7.10 digiralnu verziju. Čekao 19.11 ko malo dijete (inače sam veliko dijete) kao da će taj dan magično netko pozvonit na vrata i predat mi plejku. I dalje čekam :D

 prati temu, pa ne moras cekati, ovdje ce se znati kad djelatnik sancta domenice zakaslje prije nego sto prvi put kaze saljemo konzole.

7 godina
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Info iz Svijeta Medija

Moj PC  
2 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Ovaj '5 mjeseci'... Wow, ok stari, znamo da si isfrusfriran, ali mogli su sastavit bolji copy-paste. Inače imam loša iskustva s ljudima iz Svijet Medija. Daj to malo... Upakiraj.

Anyway, već je jasno da ništa od siječnja pa držimo fige za veljaču barem.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
m4st4 kaže...
Ovaj '5 mjeseci'... Wow, ok stari, znamo da si isfrusfriran, ali mogli su sastavit bolji copy-paste. Inače imam loša iskustva s ljudima iz Svijet Medija. Daj to malo... Upakiraj.

Anyway, već je jasno da ništa od siječnja pa držimo fige za veljaču barem.

 Ne vidim nista lose u tome sto su napisali, pokusali su samo docarat da ne znaju nista, nemaju nikakvu informaciju. Dapace, svaka im cast, bar su pokazali dobru volju da se moze nadoplatit za verziju s diskom i da nije osuden samo na digitalnu kojih se premalo proizvodi da se nadomire sve narudzbe. 

 

Zar bi rade da su napisali ocekujemo posiljku kroz tjedan, dva, i onda nakon toga opet isti odgovor? U 11. mjesec je kolega napisa da se ocekuje nedovoljan broj konzola za sve prednarudzbe i da ce oko Bozica stic 1 posiljka. Nakon toga da se u 4. mjesecu ocekuje ponovo veci broj konzola jer im je to pocetak nove fiskalne godine. 

3 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava

al dobro di je taj playstation, rekli su sijecanj evo 18.1 je oni nista ne javljaju

3 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
m4st4 kaže...
Ovaj '5 mjeseci'... Wow, ok stari, znamo da si isfrusfriran...

 bit će da ste isfrustrirani vi koji čekate pa vam ni jedan odgovor ne paše.

3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Pozdrav, nov sam na forumu al pratim vec duze vrijeme temu, znaci ja sam narucio PS5 digital 5.10.2020. odmah na pocetku kako su otvorili narudžbe i evo u subotu sam poslao mail da li dolaze konzole i ako dolaze samo blue ray da li moze zamjena plus doplata, dobio sam odgovor da jos uvijek vaze one informacije da dolaze u sjecnju (mada sumnjam) i da ne mogu zamjeniti digital za blue ray
 
2 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Odgovor koji je dobio mp maloprije je pravilan način komunikacije. Bilo bi lijepo da omoguće BR nadoplatu kao u SM, ali komentirao sam formu odgovora.

Teško je osjećati frustraciju puna tri mjeseca, sad je više tiha dosada s povremenom provjerom globalnog stanja. Pare skidaju mjesečno, igre i dodatna oprema se slažu, kad napokon dođe, bit će to lijep dan.

3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
mp02474 kaže...
Pozdrav, nov sam na forumu al pratim vec duze vrijeme temu, znaci ja sam narucio PS5 digital 5.10.2020. odmah na pocetku kako su otvorili narudžbe i evo u subotu sam poslao mail da li dolaze konzole i ako dolaze samo blue ray da li moze zamjena plus doplata, dobio sam odgovor da jos uvijek vaze one informacije da dolaze u sjecnju (mada sumnjam) i da ne mogu zamjeniti digital za blue ray

 Jel si im napomenio da cekas digital? Ako je tako, onda ce biti i digitalki, jer nebi ti to odgovorili da ih nece biti, ugl svakako lijepa vijest, jer i ja cekam digitalku, prenarucio sam 09.10. :)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice