Nintendo Switch izdvojena tema

poruka: 1.429
|
čitano: 587.301
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: Nintendo Switch
MrBlc kaže...

Servis od dućana - Links. Jamstvo je isteklo, pa s uvoznikom više nemam ništa, samo s trgovcem koji mi je uređaj prodao.

 

Eventualno, ako je Nintendo priznao grešku van jamstva, to se može rješavati ili preko distributera ili preko regionalnog centra (koji je u UK).

 

P.S. Čak i da kupim nove, sa ovima bih tjerao pravdu da imam u rezervi. Međutim, novi su debelo precijenjeni.

 

Znači materijalni nedostaci, ta priča jel?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Nintendo Switch

Meni je lijevi joy-con nakon nekih 2-3 mjeseca od kupnje počeo driftati. Uzeo WD40, posprejao, i evo nekih godinu i sitno nikakvih problema

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nintendo Switch

Bok svima. Jel imate kakvu preporuku gdje povoljno kupiti ili na koji način igrice osim ovog što je u eshopu? Unaprijed hvala...

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nintendo Switch
bNeo kaže...

Bok svima. Jel imate kakvu preporuku gdje povoljno kupiti ili na koji način igrice osim ovog što je u eshopu? Unaprijed hvala...

 rabljeno po oglasnicima, ili novo iz engleske iz provjerenih shopova.

 

također moguće da ce od 1.1.2021.  naplacivati pdv na "uvoz" iz engleske.

14 godina
offline
Re: Nintendo Switch

Koji su shopovi "provjereni"?

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
12 godina
offline
Re: Nintendo Switch
kratos091 kaže...

Koji su shopovi "provjereni"?

shopovi koje sam ja koristio do 2017, neznam kak danas stoje tj dal uopce postoje

 

zavvi, game.co.uk, shopto, base.com /co.uk, thegamecollection.net .. bila su jos 2-3 ali se nemogu sjetiti.

15 godina
online
Re: Nintendo Switch
GrimReaperKC kaže...
kratos091 kaže...

Koji su shopovi "provjereni"?

shopovi koje sam ja koristio do 2017, neznam kak danas stoje tj dal uopce postoje

 

zavvi, game.co.uk, shopto, base.com /co.uk, thegamecollection.net .. bila su jos 2-3 ali se nemogu sjetiti.

 

thegamecollection.com više ne šalje u HR otkad je korona počela.

Šteta jer su mi bili najbolji.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Nintendo Switch
Bitanga kaže...
GrimReaperKC kaže...
kratos091 kaže...

Koji su shopovi "provjereni"?

shopovi koje sam ja koristio do 2017, neznam kak danas stoje tj dal uopce postoje

 

zavvi, game.co.uk, shopto, base.com /co.uk, thegamecollection.net .. bila su jos 2-3 ali se nemogu sjetiti.

 

thegamecollection.com više ne šalje u HR otkad je korona počela.

Šteta jer su mi bili najbolji.

 

koliko se sjecam na sceni su se pojavili malo kasnije od ostalih ducana i imali su najbolje cijene i dostavu od samo 1.5 funti + reward program. šteta da više ne dostavljaju

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2020 11:33 (GrimReaperKC).
Re: Nintendo Switch
bNeo kaže...

Bok svima. Jel imate kakvu preporuku gdje povoljno kupiti ili na koji način igrice osim ovog što je u eshopu? Unaprijed hvala...

 Ja inače kupujem u Svijet Medija (Zagreb). Brza dostava u cijeloj Hrvatskoj, cijene iste kao i u eShop-u. Često imaju sniženja.

 

Zašto ljudi kupuju iz UK? Cijena nije ništa drugačija.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2020 11:35 (imsonotgonnatellyoumyname).
12 godina
offline
Re: Nintendo Switch
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
bNeo kaže...

Bok svima. Jel imate kakvu preporuku gdje povoljno kupiti ili na koji način igrice osim ovog što je u eshopu? Unaprijed hvala...

 Ja inače kupujem u Svijet Medija (Zagreb). Brza dostava u cijeloj Hrvatskoj, cijene iste kao i u eShop-u. Često imaju sniženja.

 

Zašto ljudi kupuju iz UK? Cijena nije ništa drugačija.

 ja kad sam kupovao tamo (2014-2017) cijene su bile vrlo povoljne. npr rabljene igre za ps3 su isle po 60-100kn (mediji bez ogrebotine), nove igre su redovno bile 150-200kn jeftinije (ps4) i nintendo (50-150kn), tak da se itekako isplatilo naručivati.

igre su iste regija kao i kod nas i isti jezik..

 

tad je još funta kotirala više nego danas (9-10kn za 1 funtu) a nije ni revoluta bilo niti kartica sa cashbackom kao danas

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2020 11:45 (GrimReaperKC).
Re: Nintendo Switch
GrimReaperKC kaže...
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
bNeo kaže...

Bok svima. Jel imate kakvu preporuku gdje povoljno kupiti ili na koji način igrice osim ovog što je u eshopu? Unaprijed hvala...

 Ja inače kupujem u Svijet Medija (Zagreb). Brza dostava u cijeloj Hrvatskoj, cijene iste kao i u eShop-u. Često imaju sniženja.

 

Zašto ljudi kupuju iz UK? Cijena nije ništa drugačija.

 ja kad sam kupovao tamo (2014-2017) cijene su bile vrlo povoljne. npr rabljene igre za ps3 su isle po 60-100kn (mediji bez ogrebotine), nove igre su redovno bile 150-200kn jeftinije (ps4) i nintendo (50-150kn), tak da se itekako isplatilo naručivati.

igre su iste regija kao i kod nas i isti jezik..

 

tad je još funta kotirala više nego danas (9-10kn za 1 funtu)

 Kako je sad? Vidim da neke stvari su 50-100 kuna jeftinije te mi je to jako sumnjivo. Kako funkcionira dostava, što je sad u doba corone?

3D All Stars je 330 HRK i to bez akcije, a kod nas 450. Kako to?

14 godina
offline
Nintendo Switch

Kupujem sa play-asia i prezadovoljan sam. Ima usa i europe verzije tako da se može naći jako jeftino. Sve igre osim Marija, POkemona i nekih hit naslova nisu jefitini. Oni su jednostavno 50 eura i to treba prihvatiti. Ali ostali naslovi su u prosjeku 20-30% jeftiniji. Npr. Aladdin i Lion king 24 eura, kod nas 35 eura. Lego city 26 eura, kod nas 35 eura, Mario + Rabbits 26 eura. Mislim da imaju najveću ponudu igrice od svih

Moj PC  
0 0 hvala 1
Nintendo Switch

Dakle,
Imam Switch već skoro tri godine i utrošio sam nekih solidnih 600-650 sati u njega.

Inače nisam imao problema sa temperaturama, znao se ugrijati na BOTW i Smash, no nikad ne bude previše glasan.

Prije 3-4 mjeseca je počeo biti jako glasan, i to u manje zahtjevnijim igrama poput Ring Fit Adventure.

Nisam znao što mu je jer nema prašine, a ambijentalna temperatura je rijetko bila iznad 25°C.

Nedavno je znao ispuhivati iznimno vruć zrak čak i kad je u sobi temperatura 15°C (stavim ga na otvoren prozor).

Hajde, idem nešto poduzeti.

 

Nabavio sam MX-4 termalnu pastu, thermal pad, te iFixit set odvijača. Otvorio sam konzolu, zamijenio gornju, gušću pastu koja je bila gotovo skroz sasušena

te umjesto nje stavio thermal pad. Zamijenio pastu sa procesora s MX-4, sve zatvorio i sve dijelove vratio na mjesto. 30 minuta kasnije posao je bio gotov.

Odlučio sam ga testirati s BOTW, Korok forrest, docked. Switch je bio nečujan čak i nakon 30 minuta. Nakon još 30 minuta igre malo se ugrijao, no ništa glasniji nije bio.

 

TL;DR: Ako imate Switch već više od 2 godine te se dosta grije/glasan ventilator, razmislite o zamjeni termalne paste.

 

EDIT: Ako radite to sebi, budite oprezni i radite polako. Nigdje vam se ne žuri. Oprezno s šarafima, označite ih jer su par njih dosta slični.

Pratio sam iFixit službeni tutorial sa njihove stranice te ga preporučujem.

OPREZNO SA SD CARD ČITAČEM!!! Izvaditi game cartridge i SD karticu prije rastavljanja, te provjerite da li SD čitač radi prije no što sve zašarafite.

Switch nije htio očitati karticu te sam ga morao opet otvarati. Oprezno jer je dosta osjetljiva komponenta.

Pazite na šarafe! Treba dosta uprijeti u njih te ih polagano skidati. Lako se oštećuju, te ne treba jako zatezati. Obavezno jako upri u nj, te polagano odšarafi!

Nauči na mojim greškama jer sam umalo uništio jedan y00 šaraf.

I u konačnici, bolje višak termalne paste nego manjak.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 12:50 (imsonotgonnatellyoumyname).
Moj PC  
9 0 hvala 4
15 godina
offline
Nintendo Switch

Da li budu popusti na BF od Joy-Con, ne mogu na nabavi dokućiti. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Nintendo Switch
Gajotres kaže...

Da li budu popusti na BF od Joy-Con, ne mogu na nabavi dokućiti. 

Rijetko kad je nešt od Nintenda na bilo kakvom popustu.

Ni sad za Amazon Prime Day nisam vidio ništa da je jeftinije.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
4 godine
offline
Nintendo Switch

Društvo jel netko zna mogu li se poklopci za gljivice s ps4 kontrolera navući na gljivice od joy con joysticka Switcha?

 

Uskoro dolazi pa sam krenio nabavljati asesoar...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nintendo Switch
Eric Prydz kaže...

Društvo jel netko zna mogu li se poklopci za gljivice s ps4 kontrolera navući na gljivice od joy con joysticka Switcha?

 

Uskoro dolazi pa sam krenio nabavljati asesoar...

Evo baš sam probao control freak i ne može. 

4 godine
offline
Nintendo Switch

Šteta, dobio sam dva komada na koje sam se naviknuo.

 

Do sada sam odredio uzeti torbicu i bluetooth adapter kako bi mogao spojiti kontroler od PS4, nekako mislim da bi se u svojim godinama teško mogao naviknuti na raspored kontrola na Switchu...a kasnije ću vidjeti kako će ići.

 

Uglavnom, veselim se Switchu i igrama koje dolaze uz online pretplatu, a onda Zelda, Monsrer quest 11... 🙂

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nintendo Switch

Zanimame koliko bi mogao tražiti za svoj Nitendo switch

Imam tri accounta

na kojim se nalazi:

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Donkey kong tropic thunder

Super Mario Odyssey

Super Mario Maker

Mario Kart 8 - kutija

Torchlight II

 

BF3:fluffy_inside
12 godina
offline
Nintendo Switch

Uf... Pošto bi prodao Mario Kart 8 i Mario Odyssey?

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nintendo Switch

Sve u paketu prodajem

BF3:fluffy_inside
15 godina
online
Re: Nintendo Switch
Wolf88 kaže...

Sve u paketu prodajem

 

Teško ćeš to prodati u paketu za realnu cijenu, ljudi koji kupuju na njuškalu su većinom škrtice.

Vjerujem da ćeš više dobiti ako prodaješ posebno.

 

Jedna fizička rabljena igra jedva ide za 300kn, a digitalne sumnjam da možeš prodati za toliko.

 

Također, bitni faktor za cijenu je i da li imaš još garanciju, koliko je star i sl.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 13:03 (Bitanga).
16 godina
offline
Re: Nintendo Switch

2 godine je star i nema garanciju. Zato hoću sve u komadu proadati, jer znam da ću se sa account samo zajebavati. Ako budu išli zasebno.

BF3:fluffy_inside
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 13:54 (Wolf88).
Re: Nintendo Switch
Wolf88 kaže...

2 godine je star i nema garanciju. Zato hoću sve u komadu proadati, jer znam da ću se sa account samo zajebavati. Ako budu išli zasebno.

Uh, ako su te igre digitalne teško da ćeš zaraditi na njima.

Lako možeš poništiti account dokle god imaš njegovu šifru i onaj kod sa dna tableta pa zato ljudi ne vjeruju onima koji prodaju digitalne igre zajedno s konzolom.

Ako imaš fizička izdanja igara ona ih lako prodaš za nekih 60-70% cijene. Tako sam se rješio Splatoon i Pokemona za 300 hrk. Najbolje je fizičke igre kupovati.

Ako su te tvoje igre fizičke, prodaj zasebno, više ćeš zaraditi. 200-250-300 hrk, ovisno o igri. Ako si u ZG javi mi se, jer znam nekoga tko bi bio voljan kupiti par tih igrica.

Pošto je dvije godine star, pretpostavljam da je to stara verzija sa kraćom autonomijom (v1).

Ja bi ga prodao za 1000-1500 hrk. 3000 sa digitalnim igrama na računu, no, kao što rekoh, ljudima je to rizično.

Možda se čini malo na našem tržištu gdje nova konzola košta 3000, no po meni je to fer baš zato što je relativno dugo korišten, te Hrvati su škrti na Njuškalu.

Čuo sam od jednog tipa da on prodaje stari Switch za €250 pa će kupiti Lite za €200 i zaraditi €50. Kasnije je shvatio da se u Hrvatskoj plaća 25% poreza.

12 godina
offline
Nintendo Switch

"Realna cijena" meni i je 60-70% nove u trgovini, a ne nikako jednako. Onda svakako ode u trgovinu ili naručim izvana. Mislim ono najbolje da su su polovne 20 kuna jeftinije nego u trgovini...

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nintendo Switch

Digitalne igre nemaju neku vrijednost kod prodaje

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nintendo Switch
MrBlc kaže...
Počeo mi je driftati lijevi Joy-Con. Servis kaže da je dovoljno donijeti samo Joy-Con (što je super jer još mogu igrati putem Pro controllera).

Međutim, garancija mi je istekla jer je samo godinu dana, a rok od dvije godine još nije. Pozvao sam se na odgovornost trgovca za materijalni nedostatak i na jedvite muke su zaprimili Joy-Con. 

Update: Joy-Con je popravljen, danas sam ga predigao. U nalogu piše da je promijenjen analog stick i vodilica. Joy-Con se vratio nakon 20 dana, a došao je zapakiran u kartonskoj kutiji s velikom crvenom naljepnicom koja služi kao seal na kojoj je Nintendo logo, te podaci firme: CD MEDIA S.E. (Branch) - Nintendo Customer Support, Athena, Greece.

 

Izgleda da Nintendo rješava problem i van servisnog roka, samo je pitanje kakav im je deal s trgovcima. Također, možda se više isplati naručiti analog stick i alat, pa sam riješiti nego čekati tri tjedna...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
4 godine
offline
Nintendo Switch

Gledam Nintendo eShop i ne mogu se oteti dojmu, ali da mi je netko upravo uvalio mobitel u ruke, rekao bi da se nalazim u Trgovini Play...

 

Nekako sam izgleda krivog dojma, ali mnoge igre izgledom i file sizeom komotno mogu spadati u igre za mobitele, s razlikom da su na Androidu free, a u eShopu se prodaju po nekoliko $$.

 

Gledao sam uglavnom AAA naslove, ali me zbilja iznenadilo kada sam tražeći povoljnije cijene i akcije za igre bolje pogledao njihov shop...

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Nintendo Switch
Eric Prydz kaže...

Gledam Nintendo eShop i ne mogu se oteti dojmu, ali da mi je netko upravo uvalio mobitel u ruke, rekao bi da se nalazim u Trgovini Play...

 

Nekako sam izgleda krivog dojma, ali mnoge igre izgledom i file sizeom komotno mogu spadati u igre za mobitele, s razlikom da su na Androidu free, a u eShopu se prodaju po nekoliko $$.

 

Gledao sam uglavnom AAA naslove, ali me zbilja iznenadilo kada sam tražeći povoljnije cijene i akcije za igre bolje pogledao njihov shop...

 

Na androidu su free jer se financiraju reklamama, kao i 99% mobilnih igara.

Na eShopu ne mogu.

 

Ali da, prevelika je količina nebitnih indie igara posvuda.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Re: Nintendo Switch
Eric Prydz kaže...

Gledam Nintendo eShop i ne mogu se oteti dojmu, ali da mi je netko upravo uvalio mobitel u ruke, rekao bi da se nalazim u Trgovini Play...

 

Nekako sam izgleda krivog dojma, ali mnoge igre izgledom i file sizeom komotno mogu spadati u igre za mobitele, s razlikom da su na Androidu free, a u eShopu se prodaju po nekoliko $$.

 

Gledao sam uglavnom AAA naslove, ali me zbilja iznenadilo kada sam tražeći povoljnije cijene i akcije za igre bolje pogledao njihov shop...

 

Yup. Kad je bio Nintendo DS tada su igre bile rađene isključivo za njega i bile su vrlo originalne i simpatične. Ovo danas je 99% teško smeće.

Nintendo DS mi je ostao u daleko lijepšem sjećanju nego ovaj. 

 

 

Zato sam ja svoj jailbreakao, skidao igre preko switch XCI i testirao ih. Nakon 100njak skinutih i isprobanih shvatio sam da više nisam za to, pa nemam niti volje niti piratske igre skidati.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2020 11:54 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice