Huawei P30/P30 Pro izdvojena tema

poruka: 1.926
|
čitano: 547.365
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
To je to, posaljes njima oni to rijese u par dana i nemas zezancije !
Odmori u Istini! :-)
5 godina
neaktivan
offline
Huawei P30/P30 Pro

pozdrav raja, jedno malo mozda i glupo pitanje ali eto reko da cujem vasa misljenja, razmisljao sam o Huawei-u P40 PRO, ali me najvise malo buni ovo sto nemaju google licencu, pa me zanima, da li kojim slucajem ako poslije izbora u SAD-u izgubi trenutni gospodin koji "ubija" Huawei, postoji sansa da P40 i ostali modeli iz dobiju google licencu na svoje telefone??

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
nedac96 kaže...

pozdrav raja, jedno malo mozda i glupo pitanje ali eto reko da cujem vasa misljenja, razmisljao sam o Huawei-u P40 PRO, ali me najvise malo buni ovo sto nemaju google licencu, pa me zanima, da li kojim slucajem ako poslije izbora u SAD-u izgubi trenutni gospodin koji "ubija" Huawei, postoji sansa da P40 i ostali modeli iz dobiju google licencu na svoje telefone??

 Pa vjerujem da postoji šansa...a do tad imaš Googlefier da ti olakša omogućavanje Google ekosustava na Huweima i Honorima koji ga ne podržavaju. Naravno uvijek postoji mogućnost da Huawei stane na kraj i tom načinu, kao što je već nekoliko prvih načina blokirano od strane Huaweia, ali mislim da je ovaj zadnji već dosta dugo aktivan pa možda će i dalje tako ostati.

8 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Pa šta nije fora da Google stopira svoje servise ?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Gogo222 kaže...
Pa šta nije fora da Google stopira svoje servise ?

Da, po defaultu, u smislu da ih se ne može normalnim načinom tap-instal-tap-use koristiti.
Međutim do sad je bilo nekoliko načina zaobilaznog načina instalacije i korišpštenja Googleovih servisa na Hua/Hon uređajima, i svih nekoliko je nakon nekog vremena HUAWEI onesposobio. Međutim sad već dulje vremena aktualan način instalacije google servisa radi bez problema. A Googlefire je samo način na koji je dobar dio koraka olakšan i donekle automatiziran.

 

EDIT: barem je takva situacija po mom saznanju. Ali s obzirom da nisam već dulje čuo za probleme kod korisnika kojima sam to postavljao onda je vjerojatno sve i dalje tako. Osim što je sad došao i taj googlefire da olakša cijeli postupak.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2020 12:18 (miki1981).
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
nedac96 kaže...

pozdrav raja, jedno malo mozda i glupo pitanje ali eto reko da cujem vasa misljenja, razmisljao sam o Huawei-u P40 PRO, ali me najvise malo buni ovo sto nemaju google licencu, pa me zanima, da li kojim slucajem ako poslije izbora u SAD-u izgubi trenutni gospodin koji "ubija" Huawei, postoji sansa da P40 i ostali modeli iz dobiju google licencu na svoje telefone??

 

 

 

Bojim se da je unistavanje nekih kineskih kompanija americki strateski interes koji je veci od samog Trumpa tako da sumnjam da moze doci do nekog naglog zaokreta preko noci.

 

4 godine
neaktivan
offline
Huawei P30/P30 Pro

Pozdrav,

 

Možda je bilo, možda nije, ali ostao sam šokiran kad sam skužio koliko su slike hladne kad slikaš sa zoomom.

 

Znači gledam u ekran, boje tople, ali kad "okinem" sliku odmah je "zahladi" i tako je spremi.

 

Jel ima način da se to "popravi"?

 

Isto je i sa videom, odmah promijeni nijansu čim se malo igram sa zoom in-om i out-om

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 9:24 (Carina007).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Mislim da nema. Cim dodjes na 2x2 zoom,kvaliteta drastično pada
14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Carina007 kaže...

Pozdrav,

 

Možda je bilo, možda nije, ali ostao sam šokiran kad sam skužio koliko su slike hladne kad slikaš sa zoomom.

 

Znači gledam u ekran, boje tople, ali kad "okinem" sliku odmah je "zahladi" i tako je spremi.

 

Jel ima način da se to "popravi"?

 

Isto je i sa videom, odmah promijeni nijansu čim se malo igram sa zoom in-om i out-om

 Daj jer koristi drugu kameru, osjetno slabije kvalitete, čim si na zoom-u 5x ili višem.

5 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Ima li serija 30 pristup Googleovim servisima ili je 20 bila zadnja prije cijelog USA-Gina Huawei špijunažailikajgod ? Ili je to išlo na phone-by-phone bazi, pristup servisima ?

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
P30 je zadnja sa GMS, a u Mate seriji 20.
 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Pozdrav ekipa! Da li ste svi prešli na emui 10.1? Kako vam se ponaša potrošnja baterija u odmosu na emui 10? Korisnici su prijavljivali da im se baterija puno brže troši na emui 10.1. Zanima me da li su uspjeli to popraviti u nekoj od zadnjih nadogradnja? Imam p30 pro i još sam na emui 10.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Tritone kaže...
Pozdrav ekipa! Da li ste svi prešli na emui 10.1? Kako vam se ponaša potrošnja baterija u odmosu na emui 10? Korisnici su prijavljivali da im se baterija puno brže troši na emui 10.1. Zanima me da li su uspjeli to popraviti u nekoj od zadnjih nadogradnja? Imam p30 pro i još sam na emui 10.

 Meni bat čak i dulje traje nego prije

5 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Kao korisnik P30 Pro vec godinu dana ja i dalje ne znam koji bi drugi mob odabrao da mogu birat, baterija je odlicna (emui 10.1), fluidan, ekran, dizajn, kamera na nivou. S20 serija od Samsunga mi nije ineteresantna, LG nista, iPhone nista, Oneplus prevelik, eventualno mozda Sony. P40 Pro bi bio logican izbor, ali i dalje ostajem uz P30 Pro zbog google-a.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 12:45 (Tkozna).
 
5 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Huawei P30/P30 Pro

Nakon god i pol baterija je i dalje bila 5-6h SoT.

Odlican mob, zao mi je sto ga vise "nemam".

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Vjerojatno ću i ja na (neki rabljeni) P30 PRO, nakon P20. Pozitivno me iznenadili ti mobiteli.

Apoc
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

bok, jel ima netko Type-C to HDMI adapter, a da zna da provjereno radi sa P30 (ne pro) ?

 

po mogućnosti sa dodatnim usb portom za spojit miš... 

 

imam P30 sa crknutim ekranom pa bi htio provjeriti da li je problem samo u ekranu (tak da ga spojim na telku recimo pomoću ovog adaptera)

inače - mob se uredno puni i reagira na vol up/down power (pali se talkback kojeg čujem na zvučnik itd.), ali bez ekrana ne mogu ništa...

 

gledao sam malo online po dućanima (hr i kina) - sve nešto cca 20+ $ ili 300kn kod nas, al mi je glupo davati novce ako mi neće raditi...

 

eto - preporuke, linkovi na item, sve je dobrodošlo... unaprijed hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Koliko dobijaš sati uključenog ekrana (SOT) na jednom punjenju, pri tome da koristis aplikacije facebook, whatsapp, instagram, viber itd.?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Tritone kaže...
Koliko dobijaš sati uključenog ekrana (SOT) na jednom punjenju, pri tome da koristis aplikacije facebook, whatsapp, instagram, viber itd.?

 Ne pratim ti ja to nikad. Jer imam dane sa velkim razlikama u korištenju, npr imam dane u kojima ima m2 dolazna i 3 odlazna poziva od po par sekundi, a s druge strane imam dane sa 100njak dolaznih i 100njak odlaznih poziva. Kao što ima i dana kada bat ne izdrži ni taj jedan dan pa je moram punit popodne, ali to je baš rijetko. I kod mene i često zna prebacivati sa 3 na 4g itd...
Aplikacije ove...FB ne koristim, Vib i Wapp redovito, instaram onako usputno tu i tamo, al ukupno vrlo malo.

Mislim da u životu nisam 2 puta pogledao koliki mi je sot, nego jednostavno pratim bateriju po tome koliko mi ostane posto na kraju dana. I od prelaska na 10.1 se taj broj u prosjeku malo povećao, recimo za oko 5-10%

9 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Ja sam se u pocetko brinuo za SOT i pri svakom punjenju sam provjeravo koliko je izdrzo.😅
Odustao sam nakon nekog vremena nema smisla izdrzi 2 dana NP, 10h sa 10-15% baterije kako kada.

Kako ga ja koristim meni traje bez problema svakodnevno 10-11h.
Vecinom YT, FB, WhApp, Google, koja fotka, tu i tamo koja druga apk, koj poziv, uhlavnom to je to. ponekad BT. Mob je za moje potrebe kompletan i da trebam kupiti novi, stvarno neznam koji bi uzeo osim huaweia. Ima sta mi treba: bateriju, displey,cam, softwer, dizajin. Nosim ga u maskici ( prozirnoj ) i kad je skinem pa to je odmah novi mob, po filingu ! Za moje potrebe je odlican!

Brat ima jos uvijek M10P i dan danas je super mob po svemu od cam, baterije, softwera i dizajna, nema zamjerki. Baterija mu traje skoro kao i prvog dana, a stvarno nije ju pazio, zna mu se desi da dodje kuci sa 0-1% baterije, i svejedno mu traje pk 2 dana, i nikad mi se nije pozalio na bateriju. Zato sam i ja preso sa OP6 na P30P. Jer kad sam usporedjivo OP6 i M10P shvatio sam da je bolji izgradjen, cvrsci, preciznije, sve na svome mjestu, itd.

Kad kupis Huawei vise ne razmisljas o drugim smartphonima, meni je tako bilo ! Prije sam koristio OP, HTC, Samsung, LG, ali nakon P30P ne pratim vise po YT-u nove izlaske, tu i tamo pogledam, preletim. Jednostavno sam zadovoljan sa P30P.
Nismo svi isti ! ✌️😅☺️
Odmori u Istini! :-)
9 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
60nine kaže...

bok, jel ima netko Type-C to HDMI 

 

eto - preporuke, linkovi na item, sve je dobrodošlo... unaprijed hvala

 Bok, neznam dali si rijesio problem ali imas na amazonu za 12€.  Klik  Pise da je za Huawei M20 i druge pa bi vjerovatno radio i na P30. Moguce da postoje i jeftinije varijante. 

 

Odmori u Istini! :-)
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
veseli007 kaže...

 Bok, neznam dali si rijesio problem ali imas na amazonu za 12€.  Klik  Pise da je za Huawei M20 i druge pa bi vjerovatno radio i na P30. Moguce da postoje i jeftinije varijante. 

 

 

bok, hvala, nisam još, ali ovo kaj si ti linkao nema i usb port (razlog zašto mi i usb treba je opisan u mom postu)...

 

a i preskupo je za običan type-c 2 hdmi adapter (još na to shipping koji bi vjerojatno koštao kao i cijeli adapter)...

 

ima ono kaj trebam na aliexpress-u\ebay-u\banggood-u jeftinije, ali sam pitao da li netko provjereno zna za neki koji radi sa p30 da ne kupujem bzvz ak ne radi...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Imam p30 pro nekih pola godine, kupio sam ga novog u 5. mjesecu ove godine. Baterija je bila odlicna. Imao sam po 10h SOT-a na jednom punjenju bez problema, sto god radio na njemu. Zadnjih mjesec dana baterija se dosta pogoršala i jedva uhvatim 6h sati SOT-a. Ne vjerujem da je kapacitet baterije tako brzo pao. Vjerojatno je nesto do softwarea. Zato pitam kakva vam je baterija na emui 10.1 jer ocito huawei zeli nas prisiliti nekako da se svi prebacimo na emui 10.1 (svaki dan obavijest da je izasla 10.1 verzija, stalne nadogradnje HMS core i sistemskih aplikacija itd.). Sa EMUI 10 sam bio prezadovoljan, sve dok nisu pocele te obavijesti s EMUI 10.1. Probat cu napraviti jos hard reset pa vidjeti hoce se sto popraviti stanje.
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Obrisi cache, proguglay po yt kak se to radi.. imam P30 star preko godinu dana na najnovijem sw, baterija je apsolutno ko prvog dana
 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Nisam brisao cache, nego sam ipak nadogradio na emui 10.1. Bio sam nekih 10 dana na tome i nisam vidio pretjerani pomak u trajanju baterije. I dalje bi izdržala oko 6h SOT-a. Zatim sam preko Hsuite aplikacije ponovno vratio na emui 10 i napravio hard reset. Mislio sam da ce se povratkom na emui 10 baterija konacno stabilizirati i vratiti na staro. Pokazalo se bas suprotno, trošila se nenormalno brzo. Sad sam ponovno na emui 10.1 jer je tu za sada najstabilnija baterija (donekle). Kad sam odlucio kupiti ovaj mob, baterija mi je bila jedan od najvaznijih kriterija. Cestitam Huaweiu! Uspio unistiti jedan odlican mobitel sa svojim glupim i nepotrebnim nadogradnjama. Uzas! Znaci od kraja 6. mjeseca kad je izasao emui 10.1 jos uvijek nisu uspjeli otkloniti ovaj bug s baterijom. To samo pokazuje da ih boli ona stvar za korisnike i njihove prituzbe....
https://consumer.huawei.com/uk/community/details/EMUI-101-BATTERY-DRAIN/topicId_31418/
9 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Tritone

ja još nisam nikog osim tebe čuo da se žali na bateriju, i prije i poslije nadogradnje.

meni je ista kao uvijek, sve nadogradnje odrađene iste sekunde kada su bile dostupne.  

 

govorim o p30pro, jer vidim da si linkao neke općenite probleme za sve modele

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 9:58 (digitall).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Huawei P30/P30 Pro

P30p ima odlicnu bateriju, u godinu i pol koliko je bio kod mene

SoT nije išao ispod 6h samo više.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Huawei P30/P30 Pro

Imam p30Pro već godinu i po i baterija je skoro ista ko i napočetku sa svim nadogradnjama, nikad ispod 8h SOT-a, tebi je vjerovatno problem u nekom sw šta ti cucla bateriju.

www.nspss.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Groza kaže...

Imam p30Pro već godinu i po i baterija je skoro ista ko i napočetku sa svim nadogradnjama, nikad ispod 8h SOT-a, tebi je vjerovatno problem u nekom sw šta ti cucla bateriju.

 Ma vjerojatnije je da je jednostavno jedan od onih koji imaju s tim problema. Vjerojatno se radi o jako malom postotoku, jer i ja na svom, i nitko od onih koje znam s tim uređajem nemaju baš nikakvog problema s baterijom 

A ako je do sw-a...pa vjerojatno bito već do sad skužio, uostalom što nije rekao da ga je imao dok je bio na 9. i da je sve blo top, i onda nipta nije mijenjao osim andorida i odjednom ne valjda. Tako da vjerojatno jie do sw-a. a kaže i da ga je bacio na tvornićke postavke. Znači i to će eliminirati problem do nek app.

 

5 godina
neaktivan
offline
Huawei P30/P30 Pro

Isplati li se  sada kupiti nov huawei p30 pro, evo nakon skoro 2 godine od njegovo izlaska?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice