Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali izdvojena tema

poruka: 505
|
čitano: 227.116
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Photoshop image (galerija slika)
13 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Liverpool1892 kaže...

Trebam pomoć ako netko zna: Kako napraviti obris ove slike:

itko?!

12 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Liverpool1892 kaže...
Liverpool1892 kaže...

Trebam pomoć ako netko zna: Kako napraviti obris ove slike:

itko?!

http://www.ontfin.com/Word/find-edges/

Battlefield 3: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
CyberDemonVZ kaže...
Liverpool1892 kaže...
Liverpool1892 kaže...

Trebam pomoć ako netko zna: Kako napraviti obris ove slike:

itko?!

http://www.ontfin.com/Word/find-edges/

Ne pomaže

15 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

nema puno mudrosti , filter galerija gloving edges , pa onda invert u negativ , pa prebaciti u crno bijelo , malo gausian blura npr 1-2 % i onda pomicati treshold do zamisljene tocke 

That Jesus Christ guy is getting some terrible lag... it took him 3 days to respawn!
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
dadododo kaže...

nema puno mudrosti , filter galerija gloving edges , pa onda invert u negativ , pa prebaciti u crno bijelo , malo gausian blura npr 1-2 % i onda pomicati treshold do zamisljene tocke 

E to je to :) Zahvaljujem :) Kada napravim (vjerojatno večeras) postavim pa da vidiš kako mi je na kraju ispalo.
{#}

15 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

evo ti nešto nabrzinu

logic sense of no sense.
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Evo, ovako mi treba :) Hvala na pomoći svima {#}
Edit: nikako nisam mogao dobiti obris prozora i vrata, to sam morao nacrtati...

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2013 21:45 (Liverpool1892).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Pozdrav,
Bavim se web dizajnom i programiranjem i puno koristim PS ali ima jedna stvar koja me pati i oduzima mi vremena u radu.
Naime prilikom spremanja slike PS mi svaku sliku sprema sa extenzijom .PNG, .JPG, .GIF... umjesto  .png, .jpg, .gif...
A pošto linux ne čita extenzije napisane capsom moram svaku sliku preko FTP-a mjenjat i to mi nekad oduzima previše vremena.

Kako da to ispravim? 

Studio4web - kod za 15% popusta na sve hosting pakete: s4wpopust
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Apostol kaže...

Pozdrav,
Bavim se web dizajnom i programiranjem i puno koristim PS ali ima jedna stvar koja me pati i oduzima mi vremena u radu.
Naime prilikom spremanja slike PS mi svaku sliku sprema sa extenzijom .PNG, .JPG, .GIF... umjesto  .png, .jpg, .gif...
A pošto linux ne čita extenzije napisane capsom moram svaku sliku preko FTP-a mjenjat i to mi nekad oduzima previše vremena.

Kako da to ispravim? 

edit/preferences/file handling/          -----    pod file extension stavi  use lower case 

That Jesus Christ guy is getting some terrible lag... it took him 3 days to respawn!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
dadododo kaže...
Apostol kaže...

Pozdrav,
Bavim se web dizajnom i programiranjem i puno koristim PS ali ima jedna stvar koja me pati i oduzima mi vremena u radu.
Naime prilikom spremanja slike PS mi svaku sliku sprema sa extenzijom .PNG, .JPG, .GIF... umjesto  .png, .jpg, .gif...
A pošto linux ne čita extenzije napisane capsom moram svaku sliku preko FTP-a mjenjat i to mi nekad oduzima previše vremena.

Kako da to ispravim? 

edit/preferences/file handling/          -----    pod file extension stavi  use lower case 

Zahvaljujem :)

Studio4web - kod za 15% popusta na sve hosting pakete: s4wpopust
11 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

nemogu stisnut Curves?

 

zašto?

 

pomoć pls

 

http://i.imgur.com/cP6YsHl.png

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2013 21:56 (b00).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
b00 kaže...

nemogu stisnut Curves?

 

zašto?

 

pomoć pls

 

http://i.imgur.com/cP6YsHl.png

Smanji bitove po pixelu po kanalu na 8.

HINT: Image > Mode > 8 bits/channel

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2013 22:24 (ROFLOLMAO).
13 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Jel ima gdje kaki tutorijal za složiti ovako sliku? 
Znači imam napravljen radi u photoshopu a želim ovako napraviti kao 'bunt', pa ako netko zna pa da mi kaže.  

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Liverpool1892 kaže...

Jel ima gdje kaki tutorijal za složiti ovako sliku? 
Znači imam napravljen radi u photoshopu a želim ovako napraviti kao 'bunt', pa ako netko zna pa da mi kaže.  

Google is your friend, and the mockup would be the magical word.

 

EDIT: I meant friend, not friedn.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2013 23:34 (alankish).
13 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Pozdrav ljdui treba mi pomoc.

 



napravim sve isto kao u ovom videu (kad uzaci covjeka kod reklame) i samo mi treba znaci da stavim objekt u ovom slucaj to covjeka u pozadinu, u ovom slucaju iza reklame a da mu neke djelove obrisem naprimjer da ka stavim na reklamu i onda da nekako izbrisem nogo i tijelo i da izgleda kao da stoji iza te reklame.

Znaci treba mi kako da stavim sliku od nekoga covjeka iza čovjeka tako da izgleda da je ovaj iza. Znaci sakrio bi neke djelove. Hvala, nadam ste da ste me razumjerl. 

EUW - pomijac ... http://www.flickr.com/photos/95668587@N06/
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Liverpool1892 kaže...

Jel ima gdje kaki tutorijal za složiti ovako sliku? 
Znači imam napravljen radi u photoshopu a želim ovako napraviti kao 'bunt', pa ako netko zna pa da mi kaže.  

mislim da to najlakse mozes u ilustratoru, tesko ces to u ps-u

10 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.1.2014 23:03 (Tomislav_77).
12 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Pozz

Juce sam prvi put instalirao photoshop cs4 onako iz dosade,malo se ucim :) Uzeo sam neku sliku i poceo sjec slovo "O",oci su mi ispale dok sam obiljezavao gdje trebam osjec,i tako ja obiljezavam kad odjednom iz cista mira on sam obiljezi neku glupu putanju i tako mi upropasti sve sto sam ja obiljezio,to izgleda ovako.Znaci ja sma htjeo okolo sve da obiljezim al on je sam povukao tu liniju i sve mi upropastio,tako vec par puta.Jel zna neko zasto? I kako da uklonim to? Strasno me nervira...Obiljezavam nesto po 20 minuta i on mi onako iz cista mira obiljezi neku glupu putanju i sve upropasti. {#}

Sadmir K
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2014 17:30 (Sadmir01).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

kako ovo editovati da ubacim svoju sliku ? je li ovo radjeno u photoshopu ili neki gotov template gdje treba ubaciti samo sliku ?

 

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1535627_570021199750503_1405980317_n.jpg

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2014 22:10 (anelko).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
anelko kaže...

kako ovo editovati da ubacim svoju sliku ? je li ovo radjeno u photoshopu ili neki gotov template gdje treba ubaciti samo sliku ?

 

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1535627_570021199750503_1405980317_n.jpg

najvjerojatnije samo template ....  ali nije toliko tesko ni za napraviti , googlaj malo ... 

That Jesus Christ guy is getting some terrible lag... it took him 3 days to respawn!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
darko099 kaže...

Pozdrav ljdui treba mi pomoc.

 



napravim sve isto kao u ovom videu (kad uzaci covjeka kod reklame) i samo mi treba znaci da stavim objekt u ovom slucaj to covjeka u pozadinu, u ovom slucaju iza reklame a da mu neke djelove obrisem naprimjer da ka stavim na reklamu i onda da nekako izbrisem nogo i tijelo i da izgleda kao da stoji iza te reklame.

Znaci treba mi kako da stavim sliku od nekoga covjeka iza čovjeka tako da izgleda da je ovaj iza. Znaci sakrio bi neke djelove. Hvala, nadam ste da ste me razumjerl. 

koristi layer mask , najjednostavnija solucija za problem koji zelis rijesiti , znaci na layer sa covjekom kojeg zelis staviti na sliku sa znakom dodaj masku koja moze biti crna ili bijela , ono sto je bitno da poslije toga koristis brush u kontra boji , znaci ako je maska bijela onda koristis crni brush i samo presaras dijelove koje ne zelis da se vide ... 

That Jesus Christ guy is getting some terrible lag... it took him 3 days to respawn!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Sadmir01 kaže...

Pozz

Juce sam prvi put instalirao photoshop cs4 onako iz dosade,malo se ucim :) Uzeo sam neku sliku i poceo sjec slovo "O",oci su mi ispale dok sam obiljezavao gdje trebam osjec,i tako ja obiljezavam kad odjednom iz cista mira on sam obiljezi neku glupu putanju i tako mi upropasti sve sto sam ja obiljezio,to izgleda ovako.Znaci ja sma htjeo okolo sve da obiljezim al on je sam povukao tu liniju i sve mi upropastio,tako vec par puta.Jel zna neko zasto? I kako da uklonim to? Strasno me nervira...Obiljezavam nesto po 20 minuta i on mi onako iz cista mira obiljezi neku glupu putanju i sve upropasti. {#}

imas vise alata za tzv obiljezavanje kako si ti to nazvao , mozes koristiti path tool , magic selection i quick selection , i k tome jos naucis neke keyboard precace za koristenje dodatnih funkcija tih alata , s time da se to takodjer moze raditi i sa laso toolom ali mislim da ce ti najbrze i najjednostavniuje biti trenutno sa quick selection ....

That Jesus Christ guy is getting some terrible lag... it took him 3 days to respawn!
14 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Ljudi ja sam davno prije napravio sliku(pogledaj dolje), a sada ne znam kako i šta sam radio a treba mi :/

Znam da sam vćeinu mrdao(ili možda sve) u Blending options

Ako imaš novca, onda imaš moć. Ako imaš moć, imaš i žene!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Top Bugovac kaže...

Ljudi ja sam davno prije napravio sliku(pogledaj dolje), a sada ne znam kako i šta sam radio a treba mi :/

Znam da sam vćeinu mrdao(ili možda sve) u Blending options

 

to je sve radeno u bo,znaci napravis crtu,1 mali krug(iste boje kao crta),1 veliki krug(bijele boje,eclipse) i onda na tom velikom krugu samo stavis inner glow(plave boje) i kopiras te krugove 3x(ctrl+e) i smjestis ih gdje zelis..

 

evo ti psd file(ja sam malo drugacije radio pa nije ispalo najbolje): http://www.sendspace.com/file/6iizio

Amber Heard <3
14 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Da li bi mi netko mogao reći kako da ikonicu proširim za 5 piksela i da taj rub bude proziran ?

Samsung Galaxy Note II :)
11 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Može li mi netko preporučiti koji Photoshop trebam instalirati ukoliko mi je laptop malo stariji i k tome slabiji.
Ono čisto da se mogu raditi flyeri (učitavati .psd) i eventualno urediti slika.

Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.4.2014 16:01 (hrca5).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
hrca5 kaže...

Može li mi netko preporučiti koji Photoshop trebam instalirati ukoliko mi je laptop malo stariji i k tome slabiji.
Ono čisto da se mogu raditi flyeri (učitavati .psd) i eventualno urediti slika.

Hvala unaprijed.

CS3

You dont make 500 million friends without a few enemies.
12 godina
odjavljen
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

mislim prijeci sa CS4 na CC novu verziju,pa me zanima koji su novi featuresi sta je nadogradjeno,jel bugovit,rusi li se?ima li novi điđa miđa za concept art,posto se planiram vratiti slikanju

zahvaljujem

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.5.2014 15:28 (Nitro233).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

nitko?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Nitro233 kaže...

nitko?

Bumpaj temu sutra oko podne.

 

Ili nitko ne zna, ili je previse teksta za pisanje... {#}

Ja npr, nemam pojma!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Photoshop image (galerija slika)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice