Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.582
|
čitano: 5.575.832
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Tako bude i bilo na kraju, lijepo strpljivo sa svim. Bitno mi je da znam kakva je situacija, a dalje onda lako.

 

Tu forum pomogne puno, od sastavljanja kompa, super ponude za mc801a router, sad savjet za GPU, itd.

Bitno da znam što je dobro, a što izbjegavati  

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Promijenio sam proc, matičnu i rame, ostala mi je stara grafička 7850 2gb gore. Nadogradio bi sad na nešto malo jaču za obradu u Lightroomu. Vidim da su 1070 po 100eura, jel velika razlika naspram stare 7850 u performansama i što se tiče iskoristivosti jel odgovara na procesor FX8350  ?

Negdje sam gledao na nekoj stranici da je stara veliki bootleneck. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

A ide i 4070 ispod MRSP. 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Da li bi se na moju konfiguraciju isplatilo uzeti neku novu jaču grafu? Da li bi mbo i napajanje podržali nove grafe?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 mjeseci
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ja bi na tvom mjestu mjenjao procesor i matičnu radi vj. bottlenecka.Mislim da napajanje nije problem 

2 godine
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
marxone kaže...

Promijenio sam proc, matičnu i rame, ostala mi je stara grafička 7850 2gb gore. Nadogradio bi sad na nešto malo jaču za obradu u Lightroomu. Vidim da su 1070 po 100eura, jel velika razlika naspram stare 7850 u performansama i što se tiče iskoristivosti jel odgovara na procesor FX8350  ?

Negdje sam gledao na nekoj stranici da je stara veliki bootleneck. 

 

Stvarno to pitaš, nakon toliko godina na forumu ?

A, 1070 je jedno 6x jača...

 

CPU je usko grlo, no zavisi što igraš, na kojoj rezoluciji, negdje manje, negdje više...

合氣道 Ne možete naučiti ono što mislite da već znate.
2 godine
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
R3nchi kaže...
kazu da u usa 7900xt ide na 780$

🎼 "Prokleta je Amerika i zlaaaato što sjaaaaaa, što će meni Eunija u Amerku iiiideeeeem jaaaaaaa"  🎸🎺🎵🎶

合氣道 Ne možete naučiti ono što mislite da već znate.
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Azmo kaže...
Da li bi se na moju konfiguraciju isplatilo uzeti neku novu jaču grafu? Da li bi mbo i napajanje podržali nove grafe?

Mislim da si zreo za komplet novu konfu. Ovo sto imas si bio balansiran, a to je i MAX grafa sto ta platforma gura sto se mene tice.

 

To je jedan sretan i tuzan trenutak, al tako je, kako je.

golden fields of ancient times, endless chains of mighty giants
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.4.2023 9:44 (metallic).
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

jel 750w sisa titanium dosta za 6950 nitro+? mislim da idem danas po nju

btw stara grafa je na bubnju

BBall,Tech,Ink....all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Dosta je

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Koliko bi cca koštala nova konfiguracija u ovom rangu koji imam?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

s obzirom da me dodje 700 eurica mislim da je dobar skok s 3070ti jer mi se nedaje 1000_1100 za 7900xt ili 4070ti

BBall,Tech,Ink....all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

@Azmo

Zavisi sve šta radiš sa kompom, tako da je teško generalizirat, ako je mlačenje igara onda CPU srednjeg razreda i bolju grafulju, ako je to programiranje, renderiranje... onda bolji CPU i neku osnovnu grafu.... ali ako računamo sve skupa znači CPU+MB+GPU+RAM+PSU - za manje od 1t eur teško možeš išta kvalitetno složit. Tako da odluči se za budget, primarna uporaba kompa, pa onda gurni u temu za slaganje konfiguracija.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.4.2023 20:03 (nikonja).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ja sam upravo za 399 eura (i s poštarinom od 10 EUR ) upiknuo XFX RX 6750 XT Core grafu s Amazon.de 

 

Dugo ju pikiram i pratim cijene baš te i eto došla je na najniže do sad pa si kažem ajde ne čekam više ništa. U nas se najjeftinija 6700 XT prodaje po 3 500kn, a 6750 XT od 3700, a ovo ispada 3060 kn. High-five

 

Evo i linkića ako još ima po toj cijeni pa zagrabi mando:

 

XFX Speedster QICK319 Radeon RX 6750XT CORE Gaming Graphics Card with 12GB GDDR6

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.5.2023 13:39 (Dupein).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Dupein kaže...

Ja sam upravo za 399 eura (i s poštarinom od 10 EUR ) upiknuo XFX RX 6750 XT Core grafu s Amazon.de 

 

Dugo ju pikiram i pratim cijene baš te i eto došla je na najniže do sad pa si kažem ajde ne čekam više ništa. U nas se najjeftinija 6700 XT prodaje po 3 500kn, a 6750 XT od 3700, a ovo ispada 3060 kn. High-five

 

Evo i linkića ako još ima po toj cijeni pa zagrabi mando:

 

XFX Speedster QICK319 Radeon RX 6750XT CORE Gaming Graphics Card with 12GB GDDR6

Nice one! Javi dojmove kad ti stigne. Mene posebno zanima kakva je sto se tice buke, tj. kakvi su ventilatori.

13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Evo stigao Radek 6750xt 7 dana od narudžbe, kartica je zbilja vizulna pojava, izgleda ko neki cadillac ili nešto što bi Vin Diesel vozio u FF. Da je jedno 10cm duža, ne bi mi stala u kučište.

 

Isprobao sam ju u Flight Simulatoru jer to jedino imam instalirano zasad, i to na mjestima gdje je obično najniži framerate, u velikim gradovima poput NY, Londona ili Pariza vizualiziranih pomoću fotogrametrije. Da rasčistim, nakon što mi je prije 2 godine jedan update skršio FS da ga nisam mogao pokrenuti, ponovo sam ga sad instalirao da vidim što ima novo u zadnje dvije godine i mogu reći da se stuttering općenito smanjio, no još uvijek mislim da je nakon skoro tri godine ta igra jedan nepredvidiv i ponekad neoptimiziran big pile of data. Trenutno igram na DX12 koji je ovdje u beti, u ekperimentu, i mogu se zakleti da glađe ide letenje i nemam uopće freezeva cijelog kompa koje sam imao dosta na DX11 zadnjih tjedana.

 

Grafa je dosta tiha općenito, a postiže istu temperaturu kao i kod bivše MSI Evoke 5700 XT (2 fana), zasad 65-70C i to je zapravo promjena koje se osjeti. Što se tiče dobitka na fps-u, u ovoj gomili nepredvidivog koda FS-a (jedanput imaš ovakav framerate, drugi put onakav, pa mikro-štekanja, pa drugi put bez mikroštekanja, pa zavisi kakve si vremenske uvjete postavio, pa da li slabija internet konekcija 'koči' streamanje i izoštravanje tekstura terena što nekad isto trza) ipak se osjeti dobitak na fps-u, moram napomenuti da igram  i da sam s 5700xt igrao na ultra, a to je rezervirano samo za high-end pc-je, no glavno da je sad konstantno više od 30fps-a, a moje virtualne rute ionako su dalje od photogrametrijskih gradova gdje je puno bolji framerate.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.5.2023 15:37 (Dupein).
Moj PC  
10 0 hvala 2
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Za FS te "koči" i CPU, kakvu god grafu nabacio.  U svakom slučaju je za te pare najbolja nova grafa, bez imalo sumnje ili rezerve, tako da si dobro pazario. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...

Za FS te "koči" i CPU, kakvu god grafu nabacio.  U svakom slučaju je za te pare najbolja nova grafa, bez imalo sumnje ili rezerve, tako da si dobro pazario. 

 Evo i proc je na putu, Ryzena 3600 mijenjam za 5600 i još sam nabildao RAM-a na 32 GB.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.5.2023 15:39 (Dupein).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Dupein 

Fala na dojmovima :) Grafa izgleda super, ali je navodno dosta bucna iznad 50% brzine ventilatora. Ako imas vremena, pls malo istestiraj RPM krivulju u MSI afterburneru ili AMD Adrenalinu ili necem trecem. Nakon tog vise necu gnjavit :P Thx jos jednom.

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav,

 

Ima li netko iskustva sa Intel grafičkim karticama? Konkretno me zanima A750, "osvježio" bih si malo konfiguraciju sa novom grafičkom.

 

Ili ako možete preporučiti neku u rangu do 300eur.

 

Hvala

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Kod Intelovih grafičkih su problem za sada neusavršeni driveri i zbog toga pate performanse. I koliko sam pročitao, tzv. RBAR je obavezno uključiti da bi performanse bile dobre tj. na zadovoljavajućoj razini.

 

Do i oko te cijene od ostalih proizvođača bi bila RTX 3050 i RX 6600.

13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MasterNerdx kaže...

Pozdrav,

 

Ima li netko iskustva sa Intel grafičkim karticama? Konkretno me zanima A750, "osvježio" bih si malo konfiguraciju sa novom grafičkom.

 

Ili ako možete preporučiti neku u rangu do 300eur.

 

Hvala

 Pa ako baš sad sad kupuješ, uzmeš si RX 6650 XT i ne sekiraš se oko Intela i jojo efekta s performansama. No kako doslovno sljedeći tjedan izlazi AMD RX 7600, iako neće biti 300 eura, pričekaj još malo da vidimo šta i kako će biti s tom grafom. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...

Za FS te "koči" i CPU, kakvu god grafu nabacio.  U svakom slučaju je za te pare najbolja nova grafa, bez imalo sumnje ili rezerve, tako da si dobro pazario. 

 Ovo je damn right, s 3600 i 6750XT kako se vidi na slici gore bilo je jedva 40 fps, a s 5600 je sad nadodano još 10 fps-a

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.5.2023 19:09 (Dupein).
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav svima, ako mi mozete pomoci koju graficku da kupim za iznos oko 350 € ? Za sada mi se cini najbolje RTX 3070 Ti. Pa vas molim ako imate nekakve preporuke ili nesto u vezi ove rtx da mi pomognete. 

PC konfiguracija je:

Procesor: i5 12400F 2.50 GHz

Ploca: Gigabyte B660M DS3H

Ram: 2x Kingston HyperX Fury 16 GB 3200 MHz

Trenutno graficka: GTX 1070 Ti

 

Unaprijed hvala svima na pomoci !

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Za taj novac je najbolja RX 6700 XT/6750XT a ako baš inzistiraš na Nvidia, onda RTX 3070 ili ako nađeš za taj novac RTX 3070 Ti. Ali RX 6700 XT je bolji deal radi 50% više Vrama. 

8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Gdje ima 6700xt za 350e?

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Polovna, a vani i nova.

3 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kod nas je polovno definitivno najbolje uzeti nesto od rtx 3070 ili 3070ti modela jer je ponuda ogromna znaci prek 100+ kartica. Da ne pricam o sumanutim ciframa kod nekih modela na racunima koji jos uvijek imaju i po 2g garancije. Pa ako vam se desi ko meni da kartica ili nesto na njoj rikne u garantnom roku dobijete u zamjenu nesto tipa 4070ti/4080!
Radeonkama cijene ubrzano s vremenom padaju(za razliku od nvidije) u bescijenje ja ih uopce nebi gledao i jos da ne spominjemo dlss u cijeloj toj prici!

Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bas sam gledao 6700xt ali nisam nasao bas novu kod nas za te novce, zato pitam... Mozda sam fulao kakvu akciju ili popust
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.6.2023 0:07 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Gledam polovnu, nove su mi preskupe, a ovo sto se tice cijena imam frenda u njemackoj, pa se da naci cak i rx 6800 xt za 350 €, a koliko sam vidio kazu da ce biti ili vec je problem sto rtx 3070 ti ima malo RAM-a, mislim da cu pokusat s radeonkom, a sto konkretno gubim bez dlss-a ?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice