Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.620
|
čitano: 5.581.306
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Zahebavam se već par mjeseci oko te grafičke do/oko cca 2.000kn , tražio tu savjete kolega, proučavao, tražio po oglasima, jer zbilja ima svega po ne baš malim cijenama, zivkao shopove, kalkulirao i onda naišao i odmah kupio u Linksu novu Gainward GeForce RTX 3060Ti 8gb Ghost bez original kutije koja s prodavala kao rabljena i zato joj je dosta snižena cijena 2.400 kn, račun i garancija 3 godine.
Na kraju dao malo više novaca i ovako se riješio briga oko grafe na duže vrijeme pa ako i s vremenom kupim neku noviju konfiguraciju (CPU, MB, RAM).

Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ja ti imam Gigabyte rtx 2060 windforce OC rev 2. Jako bučni ventilatori, plastika unutra vibrira pri visokim okretajima. Ima na youtube mod gdje se to donekle riješi, a treba i ručno štimat krivulje, pa i undervoltat da se buka smanji. Mijenjao i padove i pastu.
Uz sve to ventilatori mi rade na 80%, a kartica na 80 stupnjeva u igrama. Kućište je odlično ventilirano.

Ugl. užasan dizajn, prvi i zadnji put da sam uzeo gigabytovu karticu.
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kresaux kaže...
Ugl. užasan dizajn, prvi i zadnji put da sam uzeo gigabytovu karticu.

 a jbga, sve to ovisi od serije do serije, a bogme i do modela koji mogu biti značajno skuplji kad imaju dobro riješeno hlađenje

primjerice, gigina gtx 970 gaming g1 je bila skuplji model tog čipa, no i dan danas kolega gejma na njoj i doslovno se ne čuje čak i pod loadom

Vodič za odabir grafičke kartice

Koliko je glupo kupiti 1650 umjesto rx 580 radi brige o potrosnji struje?

Znam da je 580 bolji ali poprilicna veca potrosnja struje mi bas i nije u interesu.

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
PessimisticallyOptimistic kaže...

Koliko je glupo kupiti 1650 umjesto rx 580 radi brige o potrosnji struje?

Znam da je 580 bolji ali poprilicna veca potrosnja struje mi bas i nije u interesu.

 

 

Ne znam šta se brineš kad to nećeš niti primjetiti. Sigurno se ne igraš 24h dnevno.

Uostalom rx580 možeš softverski spustiti napon (UV) i snagu pa će manje trošit a i dalje biti brža od 1650.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2022 10:07 (It'sMe932).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
PessimisticallyOptimistic kaže...

Koliko je glupo kupiti 1650 umjesto rx 580 radi brige o potrosnji struje?

Znam da je 580 bolji ali poprilicna veca potrosnja struje mi bas i nije u interesu.

 

 

Ako imaš PSU koji može to podržati čemu briga.

 

Evo ja sam nešto računao kada bi rx580 (180w) neprestano radila mjesec pod punim loadom na najvišoj tarifi to bi te izašlo 75kuna više.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
PessimisticallyOptimistic kaže...

Koliko je glupo kupiti 1650 umjesto rx 580 radi brige o potrosnji struje?

Znam da je 580 bolji ali poprilicna veca potrosnja struje mi bas i nije u interesu.

 

 

 

Da uzimaš jaču koja manje troši, ali ovako nema nekog opravdanja ni efekta

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Trebao bih savjet. Prdnula mi je 5700xt, ranije nego sam očekivao. Nisam imao u planu još je mijenjat jer je vrtila sve bez greške.

Sad, uzeo bih nešto bolje ali opet da me ne izbije totalno, neki dobar "bang for buck". Izbor mi se sveo na 3060ti i 6700xt.

Stvar je u tome što imam amd cpu i freesync monitor, a opet ponuda rabljenih 6700xt je očaj, puno više ima 3060ti u oglasnicima.

 

Što bi vi uzeli na mom mjestu?

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

3060 Ti. Ima freesync nvidia. Zašto? Jer nudi više iskoristivih gimmicka za istu cijenu. 
edit: bila je lista freesync monitora prije, ne znam jel to još funkcionira tako, jer nisu svi radili sa nvidiom na freesync.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2022 20:03 (cvaja997).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

U dilemi sam u vezi grafe igram na 1440p 165hz ,,ostavit 6900xt ili uzet 3080,3090

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
augi80 kaže...

U dilemi sam u vezi grafe igram na 1440p 165hz ,,ostavit 6900xt ili uzet 3080,3090

 

Jel ti vrijedi uopće dati savjet? 

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
augi80 kaže...

U dilemi sam u vezi grafe igram na 1440p 165hz ,,ostavit 6900xt ili uzet 3080,3090

 

Jel ti vrijedi uopće dati savjet? 

 Ja mislim da je najbolje odmah ici na 4080 da se osiguras 

11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ekipa, ima li kakva dobra prilika za vrijeme blagdana u shopovima? Gledam uzeti nešto do 5500 kn. Imam 2 34'' monitora + VR ponekad igram.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2022 17:02 (Neznalica121212).
 
0 0 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nudi mi se RTX 3070 sa godinu dana garancije, za 3000 kn, jel to ok? Palit verzija s 3 venta.

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa gornja granica za ok, ja bih rekao. Ali ono, nije loš deal. 

11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Neznalica121212 kaže...

Ekipa, ima li kakva dobra prilika za vrijeme blagdana u shopovima? Gledam uzeti nešto do 5500 kn. Imam 2 34'' monitora + VR ponekad igram.

 

RX6800XT ti je 5.650kn nova u trgovinama sa 3 godine gare.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Izgleda odlično, hvala. Da li bi radilo sa sljedećim komponentama?

PRIME B350-PLUS

AMD Ryzen 5 1600

XFX 750 napajanje

11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Radit će ali bit će BN, nebi bilo loše da nadogradiš i CPU na R5 5600, imaš ih za oko 1.000kn a ploča ti podržava taj CPU, samo trebaš verziju BIOS-a 6042 ili novije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.12.2022 14:23 (ibme74).
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
SaintGriz kaže...

Nudi mi se RTX 3070 sa godinu dana garancije, za 3000 kn, jel to ok? Palit verzija s 3 venta.

Nažalost prodana kupcu prije mene.

Što mi se preporuča gledati u rasponu od 2000 do 3000 kn, polovno naravno, al da ima jamstvo?

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Polovno s jamstvom najmanje opet RTX 3070 ili RTX 3060 Ti a od Radeon RX 6700 XT. Slabije od toga nema smisla jer imaš novu RX 6600 za 2200kn ili recimo RX 6700 za oko 3200kn. Također imaš i RX 6650 XT u rasponu cijena koje gledaš, također novu. 

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Tražim novu grafu i dvoumim se što uzeti;

 

1. Saphire Pulse gaming OC RX 6700

 

2. RTX 3060 MSI Ventus

 

Obje su nove cca 3.500kn u trgovini, s obzirom na povremeno igranje na FHD rezoluciji i nemam potrebe za nešto jače od toga. Nisam fan ni jednog tabora, samo želim kad se igram bezbrižno prst u uho i operi, da nema problema sa drajverima i drugih komplikacije, ono utakni i neka radi. Trenutno sam na RX 470 i vrijeme je da se promijeni, pa bi ovo bio značajan skok, što se tiće igranja na 27" monitoru i 165Hz u FHD-u.Uglavnom se igraju FPS-ovi.

Pa bi molio savjet i preporuku.

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

ja sam 3060 12gb kupio na akciji za 2800kn prošli tjedan, prije tjedan dana je ta 6700 bila oko 3100 , 3500kn je previše za te kartice, mora ići za manje

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.12.2022 23:56 (dejo74).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

RX 6700 je jača od RTX 3060. A što se tiče drivera, Nvidia kao ima stabilnije, ali nikad nisam imao AMD/ATI grafičku karticu, pa ne znam.

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Gigabyte eagle Rx 6650xt  2650kn najbolja kupovina jednako jaka kao rx6700.

 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Smille kaže...

Tražim novu grafu i dvoumim se što uzeti;

 

1. Saphire Pulse gaming OC RX 6700

 

2. RTX 3060 MSI Ventus

 

Obje su nove cca 3.500kn u trgovini, s obzirom na povremeno igranje na FHD rezoluciji i nemam potrebe za nešto jače od toga. Nisam fan ni jednog tabora, samo želim kad se igram bezbrižno prst u uho i operi, da nema problema sa drajverima i drugih komplikacije, ono utakni i neka radi. Trenutno sam na RX 470 i vrijeme je da se promijeni, pa bi ovo bio značajan skok, što se tiće igranja na 27" monitoru i 165Hz u FHD-u.Uglavnom se igraju FPS-ovi.

Pa bi molio savjet i preporuku.

 

Hvala.

 

RX6700 osjetno brža kartica, no brain izbor. BTW nova RX6700 je 3.200kn.

 

Izzy kaže...

RX 6700 je jača od RTX 3060. A što se tiče drivera, Nvidia kao ima stabilnije, ali nikad nisam imao AMD/ATI grafičku karticu, pa ne znam.

 

Novi AMD-ovi Adrenaline driveru su dosta bolji nego oni stari.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.12.2022 8:22 (ibme74).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Smille kaže...

Tražim novu grafu i dvoumim se što uzeti;

 

1. Saphire Pulse gaming OC RX 6700

 

2. RTX 3060 MSI Ventus

 

Obje su nove cca 3.500kn u trgovini, s obzirom na povremeno igranje na FHD rezoluciji i nemam potrebe za nešto jače od toga. Nisam fan ni jednog tabora, samo želim kad se igram bezbrižno prst u uho i operi, da nema problema sa drajverima i drugih komplikacije, ono utakni i neka radi. Trenutno sam na RX 470 i vrijeme je da se promijeni, pa bi ovo bio značajan skok, što se tiće igranja na 27" monitoru i 165Hz u FHD-u.Uglavnom se igraju FPS-ovi.

Pa bi molio savjet i preporuku.

 

Hvala.

 Uzmi RX 6700 ili eventualno RX 6650 koja ide ispod 3000kn debelo. S obzirom na CPU koji imaš, nećeš ni jednu full iskoristiti, ali to ne znači da ne trebaš kupiti bržu grafu, ako možeš. Dakle, ili RX 6700 ili još fino povoljnije RX 6650 XT.

11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dery kaže...

Gigabyte eagle Rx 6650xt  2650kn najbolja kupovina jednako jaka kao rx6700.

 

 

To ti je video sa starim driverima za RX6700 koji na njoj jednostavno nisu dobro radili (uz niži FPS bilo je primjetnog stutera), čini mi se da to čak i spomene negdje u tom videu.
Imaš na Tom's Hardware noviji test sa novjim driverima gdje se vidi da je RX6700 ipak osjetno brža od RX6650XT i rang RTX3060Ti klik

Dodatne prednosti RX6700 nad RX6650XT je 2 gige više VRAM-a i puno bolji power efficiency (mada su obe kartice super kupnja za 1080p).

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.12.2022 8:29 (ibme74).
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala svima na detaljnim pojašnjenjima, kupujem na rate pa sam zato naveo onaj iznos jer su sve skuplje 300kn jbg. ali nema se keša. Na kraju se odlučio na Gigabyte Eagle RX 6650 kao najpovoljniju opciju. A sljedeće god. onda planiram i cpu promijeniti i uzeti neki jači model, gledao na Asus str. što mi MBO podržava pa uz fleš BIOSA ide i Ryzen 5 5600 a više mi i ne treba.

 

 

Hvala.

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Smille kaže...

Hvala svima na detaljnim pojašnjenjima, kupujem na rate pa sam zato naveo onaj iznos jer su sve skuplje 300kn jbg. ali nema se keša. Na kraju se odlučio na Gigabyte Eagle RX 6650 kao najpovoljniju opciju. A sljedeće god. onda planiram i cpu promijeniti i uzeti neki jači model, gledao na Asus str. što mi MBO podržava pa uz fleš BIOSA ide i Ryzen 5 5600 a više mi i ne treba.

 

 

Hvala.

 Pazi na dimenzije dužina joj je 28cm

kradem mine iz minskog polja
18 mjeseci
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

MSI RX 5700 XT GAMING X

 

Nudi mi se za 1500kn, stara 2 god, po izgledu stanje odlično, prolazi sve testove bez artefakata.

16 Da
3 Ne
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice