Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.540.024
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Hvala ti na odgovoru. Igram na drugom monitoru Aorus 240hz u 2K sve na ful, bude mi oko 170fps, ali konkretno u pubg na odredenim mjestima te kad je puno ljudi na malom prostoru fps padne na 80-90, ali sam u lobbyu igrice stavio lock 60fps, i dosta budem u lobbyu dok cekamo ovog onog ovo ono pa je ovo vjerojatno uzet prosjek i iz lobbya i iz igre…
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Molim pomoč oko grafičke kartice za klinca kako bi privremeno dobio mali upgrade. Vidim da je rudarenje napravilo kaos pa srednji segment više ne postoji.

 

Sada ima: I5 3470s , ddr3 8gb , ssd 256 gb , GTX 550 TI i svjestan sam da je to low konfiguracija ali služi, osim te grafičke, ipak je iz 2011.

 

Vrijedi li nešto od ovoga, možda GTX670? -    njuškalo ponuda

 

 

 

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Wontay kaže...

Molim pomoč oko grafičke kartice za klinca kako bi privremeno dobio mali upgrade. Vidim da je rudarenje napravilo kaos pa srednji segment više ne postoji.

 

Sada ima: I5 3470s , ddr3 8gb , ssd 256 gb , GTX 550 TI i svjestan sam da je to low konfiguracija ali služi, osim te grafičke, ipak je iz 2011.

 

Vrijedi li nešto od ovoga, možda GTX670? -    njuškalo ponuda

 

 

 

 

 

 

 

 

 Bolje se malo cijenkati pa dobiješ barem gtx 760 za nekih 400 kn. Ona je dovoljna za skoro sve modernije igre. Pogotovo jer ima modernije drivere.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2022 11:58 (pqweasdyxc).
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav.

Prijatel razmilsja za kupiti rtx 3060 za 4500 kn(nova),je li to dobra cijena s obzirom na ludilo sa cijenama?

Njegova trenutna kartica je 1060 ima 8gb rama i i5 7600.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.1.2022 14:20 (PessimisticallyOptimistic).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Posto po nabavai je 5700 najjeftinija ghost izvedba,ova ako ima racun i jamstvo je dobra cijena u ovakvom ludilu..koji model?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

Posto po nabavai je 5700 najjeftinija ghost izvedba,ova ako ima racun i jamstvo je dobra cijena u ovakvom ludilu..koji model?

 Asus TUF.

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

6600 je po nabavi..po meni se isplati

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
PessimisticallyOptimistic kaže...

Pozdrav.

Prijatel razmilsja za kupiti rtx 3060 za 4500 kn(nova),je li to dobra cijena s obzirom na ludilo sa cijenama?

Njegova trenutna kartica je 1060 ima 8gb rama i i5 7600.

 U nekom shopu ili privatno?

Re: Vodič za odabir grafičke kartice

U shopu.

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
PessimisticallyOptimistic kaže...

Pozdrav.

Prijatel razmilsja za kupiti rtx 3060 za 4500 kn(nova),je li to dobra cijena s obzirom na ludilo sa cijenama?

Njegova trenutna kartica je 1060 ima 8gb rama i i5 7600.

 

Isplati ali taj CPU će mu biti teški bottleneck 

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav! 

 

Krepala mi je moja vjerna, stara 1050gtx ti. Sto bi bila dobra zamjena da svega malo poboljsa performanse. Nemam para uopce pa gledam sto vise da ustedim. Da ima dostava posto zivim u p.... Znaci sto jeftinije nesto u tom rangu, malo bolje od NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti. Bila je Asusova. CPU bi trebao bit ok Intel Core i7 @ 3.70GHz Coffee Lake 14nm Technology. Hvala svima. <3

“Some people hear their own inner voices with great clearness. And they live by what they hear. Such people become crazy... or they become legend.” -Jim Harrison
 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
PessimisticallyOptimistic kaže...

Pozdrav.

Prijatel razmilsja za kupiti rtx 3060 za 4500 kn(nova),je li to dobra cijena s obzirom na ludilo sa cijenama?

Njegova trenutna kartica je 1060 ima 8gb rama i i5 7600.

 reci prijatelju da to ništa ne valja, pogotovo ta tuf verzija i neka se uopće više ne javlja tom prodavaču

a meni na pp pošalji telefonski broj toga lika koji prodaje tu novu 3060 tuficu za 4,5k da mu ja objasnim neke stvari 

3 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ByteRat kaže...

Pozdrav! 

 

Krepala mi je moja vjerna, stara 1050gtx ti. Sto bi bila dobra zamjena da svega malo poboljsa performanse. Nemam para uopce pa gledam sto vise da ustedim. Da ima dostava posto zivim u p.... Znaci sto jeftinije nesto u tom rangu, malo bolje od NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti. Bila je Asusova. CPU bi trebao bit ok Intel Core i7 @ 3.70GHz Coffee Lake 14nm Technology. Hvala svima. <3

 Prijatelju zaboravi na upgrade, kupi polovnu gtx 960/1050 za cca 800kn i vozi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.1.2022 20:36 (Boris grozni).
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imam rx 480 8gb nitro, garancija istekla, samo za gaming koristena. Sta mislite koliko bih mogao dobiti za istu? Uzeo bih rx 6600 eagle za 3100kn, pa onda minus pare od rx480, to je valjda ok deal.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Od 200 do 250e idu.Mozes traziti 300 ali ja osobno ne bi dao preko 2000kn za tu karticu.

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dustY kaže...

Imam rx 480 8gb nitro, garancija istekla, samo za gaming koristena. Sta mislite koliko bih mogao dobiti za istu? Uzeo bih rx 6600 eagle za 3100kn, pa onda minus pare od rx480, to je valjda ok deal.

 Obzirom da je ludilo na trzistu kartica i da su one idalje trazene za minig jer su veoma slicne 580 seriji slobodno trazi minimalno 300 Eura na njuskalu i ostavi tu cijenu ako ti se ne zuri sa prodajom. 

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Stavio na njusku i za 2h dogovorio za 2300kn, izgleda da sam stavio prenisku cijenu :D

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.1.2022 17:31 (dustY).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dustY kaže...

Imam rx 480 8gb nitro, garancija istekla, samo za gaming koristena. Sta mislite koliko bih mogao dobiti za istu? Uzeo bih rx 6600 eagle za 3100kn, pa onda minus pare od rx480, to je valjda ok deal.

 Gdje je RX 6600 3100kn?

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ag008 kaže...
dustY kaže...

Imam rx 480 8gb nitro, garancija istekla, samo za gaming koristena. Sta mislite koliko bih mogao dobiti za istu? Uzeo bih rx 6600 eagle za 3100kn, pa onda minus pare od rx480, to je valjda ok deal.

 Gdje je RX 6600 3100kn?

 pdv off

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Die motherf00ker, die!

 

/news/china-desktop-gpu-sell-in-figures-dropped

 

ajmo u normalu vise.

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pocelo je pocelo.

eth danas zaronio na 2700$ 

sad ce i grafe laano dole.

R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bilo bi super da se sve to skriši maksimalno, da krene masovna prodaja rabljenih kartica i da nvidia i amd gulikože idućih par godina napune skladišta, jer većina kupuje jeftine polovne grafe. 

I da se više nikada ne ponovi.

Moj PC  
12 0 hvala 1
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pa gledam bas zadnjih par dana ljudi bacaju svasta na oglasnik.

edit:Najjaci su mi definitvno ovi sto su traze 600-800 eura za stare Gtx 1070ti,1080.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2022 17:22 (MGloc).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
@metallic

Kakva normala.
Evo ngreedia digla cijene founders editiona za cca 5%

AIB ce vjerojatno skoknuti za njima brzo. Asus ostvario nikada tako veliki skok u dobiti... amd lansira polu-kartice kao "entry level" i cak trazi novce za to gofno...

:/
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Littlemanbeingerased kaže...
@metallic

Kakva normala.
Evo ngreedia digla cijene founders editiona za cca 5%

AIB ce vjerojatno skoknuti za njima brzo. Asus ostvario nikada tako veliki skok u dobiti... amd lansira polu-kartice kao "entry level" i cak trazi novce za to gofno...

:/

Znas kako se odrzavaju cijene kad znas da ce nesto izgoriti. Nabijes ih najvise sto mozes, pa nek ide dok ide.

 

Nisam analiticar, al ima svoje misljenje, koje sam potkrijepio, kao i ti.

 

Nadajmo se da ti nisi u pravu. Kuzis, iako, mozda bas jesi.

Survivor - eye of the tiger
5 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

 Vise nije potreban nikakav vodic za odabir graficke kartice. Naime, dolazi nam novo doba  - https://www.pcgamer.com/graphics-card-loot-boxes-are-a-thing-and-i-want-to-crawl-under-a-rock/

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
metallic kaže...
Littlemanbeingerased kaže...
...

Znas kako se odrzavaju cijene kad znas da ce nesto izgoriti. Nabijes ih najvise sto mozes, pa nek ide dok ide.

 

Nisam analiticar, al ima svoje misljenje, koje sam potkrijepio, kao i ti.

 

Nadajmo se da ti nisi u pravu. Kuzis, iako, mozda bas jesi.

Gle.. iskreno se nadam da si u pravu! :)

Ovo je cisto isisavanje novca.


Poceli su neki glasovi i u EU se dizati da se zabrani proof of work. Svedjani i Norvezani poceli pricati o tome. Tako sto bi moglo definitivno pomoci.
Iskreno se nadam. Ali.. sranje uvijek nadje put do nasihg novcanika. :/

8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

bok ekipa,

nakon 7 godina ošla grafička PCI-E MSI AMD Radeon R7 370, 4GB DDR5... zanima me koja bi bila naj zamjena za nju pošto je situacija na tržištu takva kakva je? A da mogu gonit neke novije igre..

Procesor je AMD FX x8 8300 box..

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Hej, nisi napisao koji monitor imas, niti planirani budjet za potrosit?

 

Di bi kupovao, imas li neke preferencije..?

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2022 12:20 (metallic).
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

24" LED samsung LS24E390HL monitor, al je komp spojen na noviji Philips TV koji služi isto kao monitor.

A budžet do 2000 kn, ako se išta može pametnog dobit za te novce. Ili pričekat dok se ove cijene ne korigiraju.. ako uopće budu... :/

A uzeo bi di je najpovoljnije, webshop najvjerojatnije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2022 12:29 (Blackie).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice