Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.458
|
čitano: 5.545.003
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
VladimirLem kaže...
JohnnyBlaze kaže...
SimeVip kaže...
JohnnyBlaze kaže...
Nakon pregleda bar 20 reviewa i videa na yt te usporedbi hladenja, buke, clockanja itd narucio https://www.mindfactory.de/product_info.php/8GB-Gigabyte-Radeon-RX-5700-XT-GAMING-OC-8G_1326179.html . Nadam se da ce do vikenda stici.

 Javi kad stigne grafa i kako si zadovoljan s njom, mozda i ja uzmem istu. Koliko te izašlo na kraju s dostavom?

 

Tnx

 Stigla je jucer. Nabacio sam neki test cisto da vidim kako se ponasa pod opterecenjem i nije prelazila 65 stupnjeva, a dosta je i necujna.  Buduci da sam u Njemackoj dostava je besplatna, a izaslo me ukupno 389e + jos 25e garancija dvije godine.

 

 

 Koliko Mindfactory daje garancije, ne vidim nigdje taj podatak? Koliko ti sad imaš ukupno garancije

 Mislim da se tu ne dobije garancija uopce nego se mora dodatno uzet. Al nisam siguran posto ne uzimam cesto. Citao sam garanciju dobiju distributeri koji onda mogu prodat proizovod bez garancije. Valjda.

4 godine
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Have no fear, Vlad is here
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2020 22:38 (VladimirLem).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
VladimirLem kaže...
To je nemoguće. Mora biti jamstva na novi proizvod.

 Nemam pojma. Ja sam uzeo dodatne dvije godine tako da sam miran. Sad jel ima samo te dvije ili jos nesto njihovo ne znam.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Imaš 2 god + te dvije šta si platio, znaci ukupno 4god
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

giga na svoje kartice daje 3 godine jamstvo, najbolje im šibni mail sa upitom, nije baš isto imati 2+2 i 3+2 godine gare :)

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Znam da one asus tuf ne valjaju, valja li možda ASUS RADEON DUAL-RX5700-O8G-EVO ili bi se i to trebalo zaobići?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
rocko9 kaže...

Znam da one asus tuf ne valjaju, valja li možda ASUS RADEON DUAL-RX5700-O8G-EVO ili bi se i to trebalo zaobići?

 Nisam vidio nijedan relavantan test, ali pošto je kategorija ispod tuf, ja bih preskočio. Pogledao sam na njihovom webu, samo dva heatipipea lol, ne hvala.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma u tome i jest problem, nema testova nema ničega jos nude -30e cashback (sigurno nije bezveze)...ispala bi me 279e ali nisam bas spreman na takav rizik sa tom karticom....Hvala

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Moram opet pitati ako netko zna jer ne mogu pronaci testove za ovu graficku, buduci da je cijena jako dobra https://www.mindfactory.de/product_info.php/6GB-Powercolor-Radeon-RX-5600-XT-V2-GDDR6-PCIe-4-0-x16-retail--AXRX-560_1360648.html

 

koja je razlika ako ju usporedim sa PowerColor Radeon RX 5600 XT Red Dragon ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma uzmi Red Dragon, tiha i hladna, a samo 10€ više.

13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav svima!

 

Molio bih pomoc kod odabira graficke za igranje pri 1440p i 144 Hz, Sapphire rx 5700 xt nitro+ ili 2070 super?

 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

RX5700 XT je isplativija kupnja

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Definitivno Sapphire rx 5700 xt nitro+, a koju 2070 super si mislio uzet?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Mislio sam Gigabyte 2070  Super Gaming OC.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Preskupa je 2070 super da bi bila isplativa... 5700xt i nema pogreške

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
verbatim_001 kaže...

Mislio sam Gigabyte 2070  Super Gaming OC.

To je bacanje love. Top model 5700 XT (MSI Gaming) je 3460kn dok se ta 2070s gaming oc prodaje po 4850kn sto je 1400kn manje za par fpsa manje (doslovno par, sve ovisi koju igru igras).

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2020 21:26 (rokonja).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...
verbatim_001 kaže...

Mislio sam Gigabyte 2070  Super Gaming OC.

To je bacanje love. Top model 5700 XT (MSI Gaming) je 3460kn dok se ta 2070s gaming oc prodaje po 4850kn sto je 1400kn manje za par fpsa manje (doslovno par, sve ovisi koju igru igras).

 Jel moze link od te msi za 3460 kn? Hvala

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ivan7 kaže...
hahhaajaads kaže...
verbatim_001 kaže...

Mislio sam Gigabyte 2070  Super Gaming OC.

To je bacanje love. Top model 5700 XT (MSI Gaming) je 3460kn dok se ta 2070s gaming oc prodaje po 4850kn sto je 1400kn manje za par fpsa manje (doslovno par, sve ovisi koju igru igras).

 Jel moze link od te msi za 3460 kn? Hvala

https://www.nabava.net/search.php?q=msi+5700+xt+gaming+x -> https://www.pcshop.hr/graficka-kartica-msi-radeon-rx-5700xt-gaming/msi-rx5700xt-g-8g/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Bilo je ih je puno vise po toj cijeni prije koji dan, tjedan. Vjerojatno ih dosta ducana nema na lageru, a kad stignu bi opet mogle bit po toj cijeni, ako ti ne odgovara PCshop, iako te moze potrefit da sve opet poskupe tako da mozda bolje da ih lovis po toj cijeni dok ih ima. Po meni je to i bolja opcija od XFX Thicc 3 Ultra s oglasnika, makar mi se neda gledat recenzija pa to kazem jako subjektivno, no ja kod coolera najvise cijenim debljinu alu hladnjaka i velicinu ventilatora gdje mi se cini da MSI pobjedjuje..

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
The_Fichek kaže...
ivan7 kaže...
hahhaajaads kaže...
verbatim_001 kaže...

Mislio sam Gigabyte 2070  Super Gaming OC.

To je bacanje love. Top model 5700 XT (MSI Gaming) je 3460kn dok se ta 2070s gaming oc prodaje po 4850kn sto je 1400kn manje za par fpsa manje (doslovno par, sve ovisi koju igru igras).

 Jel moze link od te msi za 3460 kn? Hvala

https://www.nabava.net/search.php?q=msi+5700+xt+gaming+x -> https://www.pcshop.hr/graficka-kartica-msi-radeon-rx-5700xt-gaming/msi-rx5700xt-g-8g/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Bilo je ih je puno vise po toj cijeni prije koji dan, tjedan. Vjerojatno ih dosta ducana nema na lageru, a kad stignu bi opet mogle bit po toj cijeni, ako ti ne odgovara PCshop, iako te moze potrefit da sve opet poskupe tako da mozda bolje da ih lovis po toj cijeni dok ih ima. Po meni je to i bolja opcija od XFX Thicc 3 Ultra s oglasnika, makar mi se neda gledat recenzija pa to kazem jako subjektivno, no ja kod coolera najvise cijenim debljinu alu hladnjaka i velicinu ventilatora gdje mi se cini da MSI pobjedjuje..

 Ovo je samo Gaming, bez X, znaci ima trunku nize klokove koji se u stvarnosti ne vidi. Ima je i u protisu i u iq centru za istu lovu.

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

dali se isplati uzeti asus 5700 xt tuf i zamjeniti ASUS Dual GeForce RTX™ 2070 OC

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lange kaže...

dali se isplati uzeti asus 5700 xt tuf i zamjeniti ASUS Dual GeForce RTX™ 2070 OC

NE, zato sto ce ti se augi80 predomislit za manje od 24h i onda si dzabe kupio grafu. Uostalom i te 2070 od Asusa su donekle nepouzdane, procitaj malo po netu.

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

hehe..ma nije od augia.

vise me zanima kakva je ta asus 5700 xt tuf (ta tuf verzija)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lange kaže...

hehe..ma nije od augia.

vise me zanima kakva je ta asus 5700 xt tuf (ta tuf verzija)

 Ako je Tuf verzija sa "EVO" u imenu da, ako nije onda ne. Jer obicna prva verzija Tufa je katastrofa, dok je ova EVO dosta bolja.

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ipak je obicna verzija.znaci to otpada.

a kakva je gigabyte 5700 xt oc ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lange kaže...

dali se isplati uzeti asus 5700 xt tuf i zamjeniti ASUS Dual GeForce RTX™ 2070 OC

 Znači kad zaguglaš tu karticu prvo što ti dođe je review od HUBa i link na reddit temu gdje govore da je kartica užaš, praktički neispravna iz tvornice. Treba doslovno dvije sekunde za to potražiti.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Dobra kao i Pulse, dok su Nitro, Red devil i MSI Gaming jos bolje pa vidi kak ti vise odgovara. Trenutno u HR best buy je definitivno MSI Gaming za 3460kn. Nista losija od Nitro i Devil, jedino sto nema dual BIOS.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lange kaže...

ipak je obicna verzija.znaci to otpada.

a kakva je gigabyte 5700 xt oc ?

 Cek jel mozes birat model koji hoces ili sta ? Ako da, onda pogledaj MSI RX 5700 Gaming (bez X), ta je cjenovno u rangu sa gigom/pulse/red dragom i ostalima.

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ma kolega misli uzeti 2070 pa ce uzeti moju a meni ce kupiti (da probam) AMD.

ma zgooglao sam da tuf verzije su u banani ALI onda nasao video da su sada kao dobre ali to su te evo verzije pa me to bunilo.

nadam se da se necu downgradeti sa 5700 s obzirom na 2070

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Taj kolega moze kupovat bilogdje ili? U svakom slucaju mu napomeni da gleda 5700 XT, a ne obicnu 5700, da ne bi bilo :)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice