RTX 3070 black screen

poruka: 23
|
čitano: 7.463
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
RTX 3070 black screen

Pišem u nadi da je netko naišao na ovaj problem.

Nakon nekog vremena igranja u full loadu dobijem black screen jer mi se sruši grafički driver. Komp i dalje radi, čujem zvukove iz igre i kad se povežem teamviewerom vidim da komp normalno radi, osim grafičkog drivera.

 

Pretražio sam ne znam koliko foruma i probao sve od navedenog barem jednom i nije sredilo problem:

-Uklonjen Armoury crate službenim remover programom
-Pogašen sav softver gaming periferije
-instalirao zadnje tri verzije drivera, uz DDU prije instaliranja druge verzije
-U Nvidia control panelu power management stavljen na Max performance
-Windows updatean
-BIOS zadnja verzija
-vBIOS updatean (V3, odnosno najnovija verzija)
-Tdr vrijednost dignuta na 10 u registru
-PCI u BIOS-u prebačen na 3.0
-grafa spojena s dva zasebna PCI kabela za napajanje, nije daisy chain
-napravljeno više reseatova grafe, stoji 100% sigurno i kad ju namjerno pomaknem tijekom igranja ne ruši se
-BIOS switch prebačen iz P u Q mode

 

Jedino što zapravo funkcionira je staviti power limit na 90%, na 95% se ruši.

Cijelu konfu možete vidjeti pod Moj PC.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.12.2022 8:57 (TibzzX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: RTX 3070 black screen

Meni to djeluje kao hardverski kvar same grafičke kartice. Eventualno možda napajanje pravi problem, ali ne vjerujem baš.

12 godina
offline
Re: RTX 3070 black screen

I meni da budem iskren, barem je u početku djelovalo.

Ali kako sam listao forume vidim da puno ljudi ima taj problem, čak ne samo sa RTX 3070 već i 3080 i 3090.

 

RMA je fakat zadnja opcija jer mi kartica treba za posao.

15 godina
online
Re: RTX 3070 black screen

Prije 5-6 godina sam imao problem sa GTX 960 gdje bi također nestajalo slike, nasumično. Točnije, došlo je do toga da pri paljenju računala nije bilo slike. Nakon tko zna koliko paljenja bi se pojavila slika. I isto tako bi znalo izbaciti poruku da je grafički driver prestao s radom. Novi driveri nisu riješili problem i već sam mislio da je gotova. Ali onda sam rekao sam sebi, hajde da je izvadim i ispušem prašinu s kontakata i utora i nakon toga, evo već godinama radi bez problema.

12 godina
offline
RTX 3070 black screen

Ista stvar kod mene na RX 580 8gb Nitro +. Sve moguća rješenja i kombinacije isprobao, ništa nije pomoglo. Bila još pod garancijom pa je odnio do ADM-a pretpostavljajući da će oni to uspjeti rješiti jer vjerojatno imaju bolji softwer te više iskustva. Na žalost dok je bila kod njih , cca 10 dana ni jednom nije "kuja" crkla. Drugi dan od kad je preuzeo evo opet grafički drajver prestao raditi, govno lijeno. Uglavnom znalo je proćo po 5-6 dana i radila je savršeno, a onda u jednom danu 2x crkla. Prodao ju rudaru po cijeni koju sam je platio 3 godine prije i rješio problem. Uzeo 3070 i za sada prezadovoljan (jest da sam je platio ko suho zlato, ali i prodao staru ko suho zlato).

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.12.2022 11:38 (ajeto007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RTX 3070 black screen

Daj grafu na dan, dva frendu s adekvatnim ostatkom konfe pa vidi jel se i njemu dešava (ako nije GPU, smrdi mi PSU iako je 700W i više nego dovoljno). To bi ti moglo dati ogroman clue jel baš do nje ili je nešto drugo.
Još jedan looong shot, ali vrijedan probati, ručno odvrti instalacije svih mogućih directx, vcredist i sl. što inače igre znaju automatski instalirati u pozadini.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: RTX 3070 black screen

Stvar je u tome da svi imaju slabije konfe.

700W Gold bi trebalo biti blago rečeno dovoljno za moju konfu, plus prije toga sam imao 1080 Ti koja je još gladnija od 3070.

 

Al možda ako nastane kakav spike u power drawu napajanje ne može držat, jedino to bi moglo biti s napajanjem.

16 godina
offline
RTX 3070 black screen

Meni to djeluje kao da imaš Radeonku. Daj provjeri koju grafu imaš, za svaki slučaj, jer s Nvidiom inače nikada nitko nije imao problema.

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
7 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: RTX 3070 black screen
Isti problem sam imao nedavno sa RTX 3060 i prepao sam se jer sam grafu uzeo u DE , nakon sat-dva peglanja instalirao stariji grafički driver od decembra prošle godine i nije više bacalo "black screen"...Tek prije par dana sam se usudio instalirati novije drivere i za divno čudo ne baca više crni ekran.

@Kant Imali su itekako ukucaj RTX black screen,ja kad sam ovaj problem sa crnim ekranom riješavao nailazio sam na Nvidia forum masu ljudi koji su imali ovaj problem sa RTX 3060,3070,3080 ...I što je najgore nema 100% riješenja jer nekome je "samo" proradilo,nekome je zamjena napojne pomogla,nekome driveri a ima i onih koji nisu nikad riješili te su vracali grafe.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.12.2022 16:31 (soul_eclipse).
 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
RTX 3070 black screen

Jel neka određena igra samo ili bilo koja koju pokreneš isto tako probaj ispuhati komp i grafu od prašine da se možda ne pregrijava i neki stress test odvrti za grafu da vidiš ako će i tad biti problema.

:)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: RTX 3070 black screen

Ne, svaka igra koja full optereti grafu.

 

Komp i grafa full čisti, stress test odvrtim kad se vratim doma za par dana.

7 godina
offline
Re: RTX 3070 black screen
soul_eclipse kaže...

@Kant Imali su itekako ukucaj RTX black screen,ja kad sam ovaj problem sa crnim ekranom riješavao nailazio sam na Nvidia forum masu ljudi koji su imali ovaj problem sa RTX 3060,3070,3080 ...I što je najgore nema 100% riješenja jer nekome je "samo" proradilo,nekome je zamjena napojne pomogla,nekome driveri a ima i onih koji nisu nikad riješili te su vracali grafe.

 Hint: kolega je sarkastičan.

 

TibzzX kaže...

Ne, svaka igra koja full optereti grafu.

 

Komp i grafa full čisti, stress test odvrtim kad se vratim doma za par dana.

Najbolje bi bilo da imaš multimetar, pa uštekaš sonde u bilo koji molex na žutu i crnu i staviš ga uz ekran i promatraš kaj se događa pod full loadom.

Savjet: investiraj tih 100 kuna ili manje u multimetar pa imaš za cijeli život.

 

pan y agujas
11 godina
online
RTX 3070 black screen

nije ni kod mene baš najbolje prošlo sa novom rtx 3080, ispočetka sve ok, kratko probao par igara - sve radilo ok, undervoltao je poprilično i snizio brzinu čipa dok ne uzmem prozračnije kućište

no, kad sam počeo malo 'ozbiljnije' gejmat, krenuli su 'problemčići' - srušila se igra (dying light 2) nekoliko puta nakon par sati igre, dva puta se skršio i cijeli win10, s tim da je jednom otišo i kompletni nevidija drajver (najnovija verzija) - sad je stavljen onaj malo stariji

 

u skoro svim slučajevima nakon rušenja igre javila se greška vezana uz asus softver od matične ai suite 3, tako da se nadam da je samo u tome problem

stavio sam zato novi bios (nije updejtan skoro otkako sam uzeo matičnu) i novi softver, pa ćemo vidjet kroz par dana kakva je situacija

 

moguće je i da seasonic prime 750w gold zajebava, jer je model iz 2017. i neki od njih su imali probleme sa rtx 3080, no obzirom da je grafa dosta undervoltana nadam se da nije do toga

moguće je naravno da je i grafa sjebana, no također se nadam da nije do toga

u svakom slučaju bumo videli sad kad sam nadogradio bios i softver, sa starom gtx 1070 nikakvih problema skoro pet godina

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: RTX 3070 black screen

Pa ako je poprilično snižen napon, onda je u tome problem. Jedino što je neobično to vezano za softver od matične. Ali rješenje treba tražiti prvo u onome što se mijenjalo, a to je napon.

11 godina
online
Re: RTX 3070 black screen
Izzy kaže...

Pa ako je poprilično snižen napon, onda je u tome problem. Jedino što je neobično to vezano za softver od matične. Ali rješenje treba tražiti prvo u onome što se mijenjalo, a to je napon.

 ne mislim da je to, jer je istovremeno snižen i klok da se manje zagrijava

tako da radi na 0,85v i brzina ne prelazi 1.875mhz

prolazi čmarkove bez problema, većinu vremena i gejmanje, a kad se ruši, ruši se uz grešku na matičnoj 

vidjet ću ovih dana jel se što riješilo promjenom biosa i novog softvera

15 godina
offline
RTX 3070 black screen

Picajzla i ovaj nas lažu imaju radeon 100%

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: RTX 3070 black screen

Da barem, s RX5700 XT nisam imao problema

13 godina
offline
RTX 3070 black screen

Grafe i procevi imaju sve veće spike-ove i kvalitetno napajanje postaje jedan od važnih čimbenika u sklapanju konfiguracije(bilo je i prije ali ljudima je to bilo manje bitna komponenta).Lako moguće da je do napajanja ali mislim da bi trebalo najprije preispitati samu grafu.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
online
RTX 3070 black screen

Ovo što kolega spominje nema veze sa spike ovima također predpostavljam da si pratio temperature i da su oke čim ih nisi naveo.

Ako imaš priliku istestiraj kod nekoga pa vidi  da izbaciš to kao soluciju.

Meni se događalo to da je i hdmi i dp bili previše savijeni i tu je jednostavno s vremena na vrijeme gubilo kontakt.

Budala ja konstatno iskljucivao ukljucivao na napajanju i slučajno svaki put pomaknem kabal i proradi a nikada mi kabal nije pao na pamet.

Msm ima sto solucija no probom na drugom kompu bi definitivno mogao izbacit napajanje kao soluciju  ili pak skuzit da ono višw iz nekog razloga ne šljaka kako treba

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: RTX 3070 black screen
Kod mene je problem, čini se, riješen s novim biosom matične. Doduše, error i je bio od ai suite, ali takav da je smrzavao i rušio cijeli os, čak je jednom sjebao i drajver od grafe da ni nakon restarta nije radio - tek po novoj instalaciji.
Baš čudno, to dosad nisam vidio, tim više jer je sa gtx 1070 sve radilo godinama bez greške
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
RTX 3070 black screen

Mali update:

Otvorio sam kućište i digao fan curve, kartica se cijeli dan nije srušila a imao sam dulje gaming sessione.

Danas zatvorim kućište i s dignutim fan curveom kartice i ventilatora kućišta kartica se sruši.

 

Pratio sam sve temperature koje sam mogao i sve su u redu, hotspot ne prelazi 77C što je i više nego dobro. Nažalost senzora temperature memorije nema tako da jedina temperatura koja bi mogla biti problematična je temp memorije.

 

Ne znam kaj da radim, rastavio bih karticu i pregledao da ne fali neki pad ali zbog naljke na šarafu izgleda da sam shit out od luck. Javio sam se Asus supportu, možda mi daju kakvo ok rješenje. Ako ne daju kupit ću naljke na ebayu i rastavit grafu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
RTX 3070 black screen

Vjerojatno defektna grafa. Koristio sam 3 godine RX480 defektnu, dosta ih je bilo s greškom iz te serije.

 

Bilo je problema s naponom, na 1.15V se rušila, a na 1.10V radila kao nova. Jedini problem je bilo kod updejta drivera jer bi resetiralo napon. Osim toga nikakvih drugih problema nije bilo, na kraju sam ju zamjenil sa RX5500XT u servisu, i prodana je za 2,5K u vrijeme bitcoina.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2023 20:23 (win10pro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
RTX 3070 black screen

Update:

 

Nedugo nakon pisanja ovdje sam uočio da mi se srednji ventilator lagano ljulja tijekom rada. Naručio sam novi na aliju i postavio ga prije cca. tjedan dana i u međuvremenu radi najnormalnije.

 

Koliko sam uspio vidjeti na forumima defektni ventilatori su čest problem na RTX30XX Strix karticama, pa provjerite svoje ako imate problema s karticom.

Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice