Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 2.875
|
čitano: 603.934
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Ovo je sasvim OK za tak zahtjevnu igru, srednji detalji 1440p 60 fpsa nativni, upališ još dlss qualty sa kojim igra izgleda bolje jer postaviš shrapnes na 75 i podigneš još detalje...

Pričamo o grafi koja je koštala 3900 kn prije dvije i pol godine a ova je igra za sada najgori mogući scenario za tu karticu.

 

Tak da sprdajte se koliko vas volja i plaćajte skupe kartice i dalje 

 

 a još žalosnije je npr. to što sam istu tu igru igrao na "nejakom" ps4 prije cca. 8 godina, plejku platio 2000kn, igru 200... 
 usporedba taman to u doba kada je recimo Batman Arkham ili Watchdogs  skoro bio "vrh" pc grafike, a izašao prvi remaster.

pa sad ti vidi tko je bolje prošao...

I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Odigrao sam je i ja na PS 4. Ali ovo je prerada igre na novom engineu, ova verzija nije ni izašla na PS4, samo PS5 i PC. Na PS 5 se vrti 4K 30 fpsa i 1440p 60 fpsa a tak radi i na mom PCu bez problema.

Pa sad ne znam kaj si želio reči....

14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Odigrao sam je i ja na PS 4. Ali ovo je prerada igre na novom engineu, ova verzija nije ni izašla na PS4, samo PS5 i PC. Na PS 5 se vrti 4K 30 fpsa i 1440p 60 fpsa a tak radi i na mom PCu bez problema.

Pa sad ne znam kaj si želio reči....

 da je 3900kn za tu grafu bilo debelo prepucana cijena i prije par godina.

I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
vrx kaže...
forumaš kaže...

Odigrao sam je i ja na PS 4. Ali ovo je prerada igre na novom engineu, ova verzija nije ni izašla na PS4, samo PS5 i PC. Na PS 5 se vrti 4K 30 fpsa i 1440p 60 fpsa a tak radi i na mom PCu bez problema.

Pa sad ne znam kaj si želio reči....

 da je 3900kn za tu grafu bilo debelo prepucana cijena i prije par godina.

 Slažem se ali nije bilo tak loše, jer je RTX 2080 super koštala 6000 kn u to vrijeme a ova je trošila manje, bila nešto brža i koštala 3900 kn a igram na njoj PC igre, Microsoft igre, Sony igre, Nitendo igre dvije i pol godine.

Štoviše mogao sam za nju dobiti osam somova kad su je ljudi kupvali kao štmpariju novaca ali nisam želio jer mi je draže igranje igara. Znači za tu lovu pet godina igranja sa svih konzola plus pc igre. Naravno nisam je platio tih 3900 kn jer sam prodao GTX 1070 i ovu nadoplatio.

I sad da ju idem prodavati nvidia ode odmah za sasvim solidnu cijenu, ali nedam lihvarima pare koje traže za RTX 4070 Ti, nemam ni potrebe, Sve mi radi odlično.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.4.2023 8:13 (forumaš).
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

s ovakvim cijenama ce se preskakat jos jedna generacija grafe, i cak i onda necu novo kupit nego polovno.

 

mene zanimaju brojevi prodaje koji ce biti s ovim cijenama, i usporedno s onim prije covida tj mininga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Također, kupio am polovnih grafa podjednako kao i novih, uvijek zadovoljan i na kraju prezadovoljan daljnom preprodajom sa nikakvim gubitkom. 

Ak nebu dobrih ponuda gledat će se polovna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Odigrao sam je i ja na PS 4. Ali ovo je prerada igre na novom engineu, ova verzija nije ni izašla na PS4, samo PS5 i PC. Na PS 5 se vrti 4K 30 fpsa i 1440p 60 fpsa a tak radi i na mom PCu bez problema.

Pa sad ne znam kaj si želio reči....

 

Nije istina jer se igra u performance modeu sa otključanim fpsom vrti u prosjeku na nekih 80 fps-a na 1440p, opet pišeš o nečemu što nisi isprobao.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.4.2023 9:26 (lobotomac90).
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
lobotomac90 kaže...
forumaš kaže...

Odigrao sam je i ja na PS 4. Ali ovo je prerada igre na novom engineu, ova verzija nije ni izašla na PS4, samo PS5 i PC. Na PS 5 se vrti 4K 30 fpsa i 1440p 60 fpsa a tak radi i na mom PCu bez problema.

Pa sad ne znam kaj si želio reči....

 

Nije istina jer se igra u performance modeu sa otključanim fpsom vrti u prosjeku na nekih 80 fps-a na 1440p, opet pišeš o nečemu što nisi isprobao.

 Ok, moja greška...zato se međusobno ispravljamo. Nisam probao ali sam po izlasku gledao DF analizu, ili sam taj dio previdio ili su tu opciju dodali naknadno 

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
lobotomac90 kaže...

Nije istina jer se igra u performance modeu sa otključanim fpsom vrti u prosjeku na nekih 80 fps-a na 1440p, opet pišeš o nečemu što nisi isprobao.

 je, samo je pitanje na kojim grafičkim postavkama je tih 80fps  na 1400p

kod mene sa 3080 12gb na ultra presetu se vrti na average 80fps, sa high preset ide preko 100

čisto sumnjam da je na ps taj performance mod iole blizu high/ultra presetu na pc

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...
lobotomac90 kaže...

Nije istina jer se igra u performance modeu sa otključanim fpsom vrti u prosjeku na nekih 80 fps-a na 1440p, opet pišeš o nečemu što nisi isprobao.

 je, samo je pitanje na kojim grafičkim postavkama je tih 80fps  na 1400p

kod mene sa 3080 12gb na ultra presetu se vrti na average 80fps, sa high preset ide preko 100

čisto sumnjam da je na ps taj performance mod iole blizu high/ultra presetu na pc

Resolution mode,isti onaj koji je prije bio na 60fps lock,sad je unlockan na prosjecno 95fps na stazama koje sam testirao.

 

Kod mene na rtx3080 u zadnjih 2+ godine 9 od 10 igara dodje sa microstutterom,sad su shaderi krivi,sad je vram kriv,sad je ovo sad je ono.

Ocekujem da ce Diablo 4 bit isporucen sa savrsenom pc optimizacijom,sve ostalo u 2023 ocekujem da ce doc sa problemima pa makar to bio samo microsttuter ili neopravdane oscilacije frameratea.

Kao i u 2022...2021...

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...
lobotomac90 kaže...

Nije istina jer se igra u performance modeu sa otključanim fpsom vrti u prosjeku na nekih 80 fps-a na 1440p, opet pišeš o nečemu što nisi isprobao.

 je, samo je pitanje na kojim grafičkim postavkama je tih 80fps  na 1400p

kod mene sa 3080 12gb na ultra presetu se vrti na average 80fps, sa high preset ide preko 100

čisto sumnjam da je na ps taj performance mod iole blizu high/ultra presetu na pc

 

Ne znam koje bi postavke to bile na PC-ju, ali igra izgleda jako lijepo,a tako i radi.

Doduše radio sam usporedu u Unchartedu i igra je identično izgledala na PS 5 sa unlockanim fpsom kao što su na PC-ju bile high postavke u 4k na DLSS performance, stavio sam čak bio i screenove u jednoj od tema ovdje na forumu.

 

EDIT: na drugom je forumu bio post ipak, eli evo screenovi pa uspoređujte 

 

https://ibb.co/WB75dtr PC  (ispravak netočnog navoda, detaljji su ultra na Pc-ju bili)

https://ibb.co/g66dxwC PS 5

 

Ja ovdje razliku vidim samo u svjetlini prikaza, detalji su mi isti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.4.2023 11:00 (lobotomac90).
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

I remaster je izgledao super na PS4 i vtrio se u savršenih 60 fpsa...ovaj remake izgleda dosta bolje, čeka se da portaju i dvojku, moguće sa drugom sezonom serije.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
lobotomac90 kaže...

Ne znam koje bi postavke to bile na PC-ju, ali igra izgleda jako lijepo,a tako i radi.

Doduše radio sam usporedu u Unchartedu i igra je identično izgledala na PS 5 sa unlockanim fpsom kao što su na PC-ju bile high postavke u 4k na DLSS performance, stavio sam čak bio i screenove u jednoj od tema ovdje na forumu.

 ma razlike su ionako nezamjetne u gejmanju, meni su na tlou ultra i high postavke nevidljiva razlika u prikazu, a razlika u fps bar 30%

uz to na plejki režu detalje koji su još manje vidljivi, smanje rezoluciju odraza, sjena i slično, kad pribrojiš udaljenost od televizora, normalno da izgleda super

optimizacija za jedan te isti hw je puno lakša, tako da izvlače čudo iz grafe i procesora koji su danas poprilično zastarjeli

8 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Upravo to vecina ljudi sjedi relativno blizu monitorima, dok kod konzola ipak postoji veca udaljenost.

Kad se ubroji kvaliteta prikaza prosjecnog monitora i tv, dobijes to da ono sto bi na pc rekli da je prosjecna grafika, na konzoli s 2 metra (ili vise udaljenosti) je wow.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ja u dosta slučajeva peglam i ps5 također na monitoru jer do TV- mi je teško doći zbog ženinih serija, a screenovi u Unchartedu su u rađeni na monitoru u oba slučaja.

Što se tiče razlike ps5 vs Pc ja najveću razliku primjećujem u oštrini ukoliko je u pitanju veća rezolucija, ovako detalje iskreno ne primjetim, možda kada bih se baš zagledao negdje, ali na primjeru Uncharteda koliko god se trudio vidjeti nešto ljepše na Pc-ju, jednostavno ne vidim, samo mi je svjetlina veća na kompu,a  to se vidi i na screenovima iz par postova iznad. 

 

EDIT: Jednostavno su uvijek igre bile bolje optimizirane za konzole, ali PC to nadoknađuje nadogradnjom i jačim hardverom koji naravno košta, pa tko voli nek izvoli, ali za 600 eura se nitko neće na PC-ju naigrati kao na konzoli i hebat ga, kolko god i ja sam volio PC, to je činjenica.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.4.2023 16:48 (lobotomac90).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Na kraju svatko kupuje za sebe i ono što smatra najisplativijim. Meni je PC najjeftiniji stroj za igranje, pokriva mi sve 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

PC je svestran i ima svoju čar ako voliš sam birati komponente i sastavljati ga.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Vidim da se spominje rtx4070 kako joj je potrosnja kao rtx3060 a jaka je kao rtx3080.....

Koliko ja vidim po glasinama je skuplja nego sto je bila rtx3080 a jednako jaka....2+ godine kasnije...tko je tu lud?...

Nvidia ne odustaje bez obzira sto je po svemu sudeci rtx4xxx katastrofalni komercijalni flop 🥂

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MEGATAMA kaže...

Vidim da se spominje rtx4070 kako joj je potrosnja kao rtx3060 a jaka je kao rtx3080.....

Koliko ja vidim po glasinama je skuplja nego sto je bila rtx3080 a jednako jaka....2+ godine kasnije...tko je tu lud?...

Nvidia ne odustaje bez obzira sto je po svemu sudeci rtx4xxx katastrofalni komercijalni flop 🥂

Extra Efikasna per watt. Znaju oni da će to ići ko salata.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.4.2023 23:37 (dery).
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

To se i traži, tko voli da mu je grafa po ljeti radijator...ovo je super, 200w, dlss3, jaka i još kad bi jpj pala cijena....

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MEGATAMA kaže...

...po svemu sudeci rtx4xxx katastrofalni komercijalni flop 🥂

 po čemu sudeći?

 

nevidija je u 4q 2022. prodala tek 11% manje nego u 3q '22., a 4090 i 4080 su započele prodaju upravo u tom kvartalu

obzirom da je cijelo tržište palo i više od toga (ukupno oko 15%), pad intel i amd dgpu čak je i nešto veći

 

kad uzmeš u obzir da je gotovo preko noći nestalo majning tržište, da niti sa cpu nije ništa bolja situacija i općenito s pc tržištem, takav pad uopće nije (pre)velik, a 64.2 millijuna prodanih grafa u samo ta zadnja tri mjeseca '22., od čega je velika većina zelenih, teško da se može nazvati ikakvim flopom, a kamo li katastrofalnim

 

pogotovo jer su zeleni samo povećali zaradu novom serijom, pa je tako nevidija u q4 (kad je krenula serija 4xxx) imala 20% manji promet nego kvartal ranije, uz rast čistog profita sa 680 milijuna na 1,4 milijarde, dakle duplo veći profit s novom serijom 

 

flop veliš, katastrofalan čak...

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...
MEGATAMA kaže...

...po svemu sudeci rtx4xxx katastrofalni komercijalni flop 🥂

 po čemu sudeći?

 

nevidija je u 4q 2022. prodala tek 11% manje nego u 3q '22., a 4090 i 4080 su započele prodaju upravo u tom kvartalu

obzirom da je cijelo tržište palo i više od toga (ukupno oko 15%), pad intel i amd dgpu čak je i nešto veći

 

kad uzmeš u obzir da je gotovo preko noći nestalo majning tržište, da niti sa cpu nije ništa bolja situacija i općenito s pc tržištem, takav pad uopće nije (pre)velik, a 64.2 millijuna prodanih grafa u samo ta zadnja tri mjeseca '22., od čega je velika većina zelenih, teško da se može nazvati ikakvim flopom, a kamo li katastrofalnim

 

pogotovo jer su zeleni samo povećali zaradu novom serijom, pa je tako nevidija u q4 (kad je krenula serija 4xxx) imala 20% manji promet nego kvartal ranije, uz rast čistog profita sa 680 milijuna na 1,4 milijarde, dakle duplo veći profit s novom serijom 

 

flop veliš, katastrofalan čak...

Dali ti je moj post nanio fizicku bol kad si se u 4:20 ujutro isao borit za Nvidiu,branit njihovu cast i neupitnu precistost i presvetost...u tvojim ocima.

Nikad me nece prestat fascinirat zaljubljenost u kultove 🥂

13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...

 po čemu sudeći?

 

nevidija je u 4q 2022. prodala tek 11% manje nego u 3q '22., a 4090 i 4080 su započele prodaju upravo u tom kvartalu

obzirom da je cijelo tržište palo i više od toga (ukupno oko 15%), pad intel i amd dgpu čak je i nešto veći

 

kad uzmeš u obzir da je gotovo preko noći nestalo majning tržište, da niti sa cpu nije ništa bolja situacija i općenito s pc tržištem, takav pad uopće nije (pre)velik, a 64.2 millijuna prodanih grafa u samo ta zadnja tri mjeseca '22., od čega je velika većina zelenih, teško da se može nazvati ikakvim flopom, a kamo li katastrofalnim

 

pogotovo jer su zeleni samo povećali zaradu novom serijom, pa je tako nevidija u q4 (kad je krenula serija 4xxx) imala 20% manji promet nego kvartal ranije, uz rast čistog profita sa 680 milijuna na 1,4 milijarde, dakle duplo veći profit s novom serijom 

 

flop veliš, katastrofalan čak...

Ukratko postoji dovoljno budala koje će dati dvostruko više love za grafičku i zato cijene neće dolje. Odlična stvar... za nvidiu. Zašto se ti veseliš tome?

 

Evo zanimljivog članka na temu:

https://www.pcgamer.com/most-pc-hardware-pricing-is-back-to-normal-so-why-not-gpus/

 

 

 

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Chronosus kaže...
picajzla0707 kaže...

 po čemu sudeći?

 

nevidija je u 4q 2022. prodala tek 11% manje nego u 3q '22., a 4090 i 4080 su započele prodaju upravo u tom kvartalu

obzirom da je cijelo tržište palo i više od toga (ukupno oko 15%), pad intel i amd dgpu čak je i nešto veći

 

kad uzmeš u obzir da je gotovo preko noći nestalo majning tržište, da niti sa cpu nije ništa bolja situacija i općenito s pc tržištem, takav pad uopće nije (pre)velik, a 64.2 millijuna prodanih grafa u samo ta zadnja tri mjeseca '22., od čega je velika većina zelenih, teško da se može nazvati ikakvim flopom, a kamo li katastrofalnim

 

pogotovo jer su zeleni samo povećali zaradu novom serijom, pa je tako nevidija u q4 (kad je krenula serija 4xxx) imala 20% manji promet nego kvartal ranije, uz rast čistog profita sa 680 milijuna na 1,4 milijarde, dakle duplo veći profit s novom serijom 

 

flop veliš, katastrofalan čak...

Ukratko postoji dovoljno budala koje će dati dvostruko više love za grafičku i zato cijene neće dolje. Odlična stvar... za nvidiu. Zašto se ti veseliš tome?

 

Evo zanimljivog članka na temu:

https://www.pcgamer.com/most-pc-hardware-pricing-is-back-to-normal-so-why-not-gpus/

 

 

 

Ili je ovo sto sam ja naveo ili je dionicar Nvidie....uistinu se nadam da je ovo drugo.

Bas se vidi iz postova da lik cvate za Nvidiu.....

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MEGATAMA kaže...
picajzla0707 kaže...
MEGATAMA kaže...

...po svemu sudeci rtx4xxx katastrofalni komercijalni flop 🥂

 po čemu sudeći?

 

nevidija je u 4q 2022. prodala tek 11% manje nego u 3q '22., a 4090 i 4080 su započele prodaju upravo u tom kvartalu

obzirom da je cijelo tržište palo i više od toga (ukupno oko 15%), pad intel i amd dgpu čak je i nešto veći

 

kad uzmeš u obzir da je gotovo preko noći nestalo majning tržište, da niti sa cpu nije ništa bolja situacija i općenito s pc tržištem, takav pad uopće nije (pre)velik, a 64.2 millijuna prodanih grafa u samo ta zadnja tri mjeseca '22., od čega je velika većina zelenih, teško da se može nazvati ikakvim flopom, a kamo li katastrofalnim

 

pogotovo jer su zeleni samo povećali zaradu novom serijom, pa je tako nevidija u q4 (kad je krenula serija 4xxx) imala 20% manji promet nego kvartal ranije, uz rast čistog profita sa 680 milijuna na 1,4 milijarde, dakle duplo veći profit s novom serijom 

 

flop veliš, katastrofalan čak...

Dali ti je moj post nanio fizicku bol kad si se u 4:20 ujutro isao borit za Nvidiu,branit njihovu cast i neupitnu precistost i presvetost...u tvojim ocima.

Nikad me nece prestat fascinirat zaljubljenost u kultove 🥂

Burn

defiant
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Neli kad ih se poklopi činjenicama nisu dovoljno muško da to i priznaju, nego ko babe plaču i okreču pilu naopako.

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Neli kad ih se poklopi činjenicama nisu dovoljno muško da to i priznaju, nego ko babe plaču i okreču pilu naopako.

Neli the raper?

 

Ti si potopio dvije teme ovdje na forumu svojim ludorijama u zadnjih 10  dana.

 

Ali tko ce se drugi javit ako ne ti i tebi slicni?

 

Cinjenica je da se Nvidije prodaju najlosije unazad dosta vremena,kraj price.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.4.2023 10:04 (MEGATAMA).
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Činjenica je da zarađuju milijarde i da imaju visoke prihode

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MEGATAMA kaže...

Dali ti je moj post nanio fizicku bol kad si se u 4:20 ujutro isao borit za Nvidiu,branit njihovu cast i neupitnu precistost i presvetost...u tvojim ocima.

Nikad me nece prestat fascinirat zaljubljenost u kultove 🥂

 kakvu bol, o čemu lupetaš?

odgovaram ti da činjenice ne odgovaraju tvojim imaginacijama

Chronosus kaže...

Ukratko postoji dovoljno budala koje će dati dvostruko više love za grafičku i zato cijene neće dolje. Odlična stvar... za nvidiu. Zašto se ti veseliš tome?

 naravno da postoji dovoljno budala, zato i cijene ostaju gdje jesu jer nevidija i dalje odlično zarađuje, zato i ne spušta cijene jer nije natjerana

tržište je neumoljivo, kad prodaja nejde - cijene idu dolje, ne drži to nevidija visoko zato jer 'ne odustaje', nego zato jer se i tako relativno dobro prodaje obzirom na opći pad pc tržišta - izračunali su da ništa više ne bi prodavali značajnijim rezanjem cijena, a da su pogodili s procjenom pokazuje i financijsko izvješće

 

samo ne vidim gdje ti vidiš moje veselje u iznošenju činjenica koje su suprotne s budalaštinama gornjeg klauna

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.4.2023 11:20 (picajzla0707).
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

I ja sam se nadao i navijao da padnu na nulu, ali niš od toga. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice