Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 2.866
|
čitano: 598.343
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

 Troler naravno nisi demantirao ni dokazao ništa samo neodređeno komentiraš nešto šta je najlogičnija pretpostavka.Eto ti istraži nađi dokaze a ne samo spočitavat nekome tko je istestirao i donio nekakav zaključak.

 puna su ti usta dokaza, a dokaza nigdje

istestirao kažeš, da istestirao je koliko će budala povjerovati u teopriju bez iti jednog dokaza 

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...
dery kaže...

 Troler naravno nisi demantirao ni dokazao ništa samo neodređeno komentiraš nešto šta je najlogičnija pretpostavka.Eto ti istraži nađi dokaze a ne samo spočitavat nekome tko je istestirao i donio nekakav zaključak.

 puna su ti usta dokaza, a dokaza nigdje

istestirao kažeš, da istestirao je koliko će budala povjerovati u teopriju bez iti jednog dokaza 

 Pošto dokaza nema za ništa a ti ničim nisi dokazao da on priča gluposti, oprosti ali kako te nazvati nego troler.

kradem mine iz minskog polja
17 mjeseci
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...
dery kaže...

 Troler naravno nisi demantirao ni dokazao ništa samo neodređeno komentiraš nešto šta je najlogičnija pretpostavka.Eto ti istraži nađi dokaze a ne samo spočitavat nekome tko je istestirao i donio nekakav zaključak.

 puna su ti usta dokaza, a dokaza nigdje

istestirao kažeš, da istestirao je koliko će budala povjerovati u teopriju bez iti jednog dokaza 

 Iritantno si tvrdoglav lik. Nisi uvijek u krivu, i kad nisi teško te se može prožvakati. Spusti se na zemlju.

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
SaintGriz kaže...

 Iritantno si tvrdoglav lik. Nisi uvijek u krivu, i kad nisi teško te se može prožvakati. Spusti se na zemlju.

 da i? jel te tko tjera čitati?

 

jel i tebi smeta što pitam kako se došlo do zaključka da je voda krivac, a niti jednog dokaza da su grafe bile natopljene nema?

ili ove tvrdnje da drajver nemere biti krivac jer - nemere i jer ne kopa po biosu, iako je buildzoid rekao da drajveri itekako mogu spaliti grafe, iako je igor wallosek pokazao da amd drajver itekako kopa po biosu

iako će se puno nas sjetiti kako je nevidija spržila 320 i nekim drajverom pun kujac kepler grafa, radi čega sam prestao stavljat nove drajvere čim izađu, ali ne, drajver to nemere napravit

 

dakle ja ne tvrdim ništa, nego samo pitam kako se dođe do takvih zaključaka bez da se da i najmanji dokaz

isti lik progura teoriju o drajveru - bez dokaza, zatim sam sebe demantira i zaključi da je voda krivac, isto bez ikakvih dokaza

i kad meni to ispadne smješno, ja sam trol i naporan

ajde neka

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2023 15:25 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Kad pokažeš dokaz da je driver uzrokovao fizičko napuknuće procesora onda će tvoja pretpostavka držati vodu. Također želimo snimak kako pereš svoju grafu vodom jer vidim da želiš čvrste dokaze pa dokazuj više demantiraj youtube budale u koje po tebi ne spadaju samo igor i buildozid.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2023 17:36 (dery).
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Kad pokažeš dokaz da je driver uzrokovao fizičko napuknuće procesora onda će tvoja pretpostavka držati vodu. Također želimo snimak kako pereš svoju grafu vodom jer vidim da želiš čvrste dokaze pa dokazuj više demantiraj youtube budale u koje po tebi ne spadaju samo igor i buildozid.

 okrećeš pilu naopako

priča o tome da drajver krcka radeonke krenula je iz istog tog izvora

s jednakim dokazima s kakvim je napravio i drugi video, sad se zapitaj zašto je tebi u drugom videu je 'jednostavna teorija' bez dokaza ok, a u drugom nije

meni su i jedan i drugi bulšit

9 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

lik je sa 2-5 k pregleda nagurao na 50-150k+... odradio posao. Sad ćemo vidjeti kako mu kanal napreduje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2023 19:12 (miki_the_pirat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Kako pranje moze nastetiti grafickoj, pod uvjetom da je sve dobro osuseno prije pustanja u pogon?
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Damir22 kaže...
Kako pranje moze nastetiti grafickoj, pod uvjetom da je sve dobro osuseno prije pustanja u pogon?

 Navodno je priča (pretpostavka) da (vjerojatno) nije dobro osušeno... mada mi niti to ne "drži vodu" jer se to može dokazati... al eto "pro meštar" nije smatrao bitnim to unijeti u svoje "istraživanje"... izgleda je samo bitno da nije sv. AMD kriv ni po kom osnovu.

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

ma i nije amd kriv, da su drajveri ili bilo što drugo, slike skrckanih čipova stizale bi odasvuda

polovne 6800 i 6900 prodaju se po cijelom svijetu, nije taj lik jedini serviser

 

samo je zanimljivo kako se dery nije javio nakon prvog videa s drajverima sa svojim zaključcima kako je najednostavnija pretpostavka najčešće točna

a nakon drugog videa sve je 'logično', čak i pranje miniwashom postaje uobičajeno 

 

 

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...

ma i nije amd kriv, da su drajveri ili bilo što drugo, slike skrckanih čipova stizale bi odasvuda

polovne 6800 i 6900 prodaju se po cijelom svijetu, nije taj lik jedini serviser

 

samo je zanimljivo kako se dery nije javio nakon prvog videa s drajverima sa svojim zaključcima kako je najednostavnija pretpostavka najčešće točna

a nakon drugog videa sve je 'logično', čak i pranje miniwashom postaje uobičajeno 

 

 

  Tek je lik dobio grafe na prvu dojam između ostalog driver poveznica te da će ih rastavit u novom videu, istraga započima. Jel ti to logično zašto se nisam javio za razliku od tebe koji se hvata na prvu. Kako ga samo trolaš do iznemoglosti. Imaš tamo njega na kanalu istrolaj ga razotkrij ga možda je teški fejker ulovi ga demantiraj razjebi. Ajde šerlok pokaži njemu jer meni nema smisla.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2023 21:03 (dery).
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

  Tek je lik dobio grafe na prvu dojam između ostalog driver poveznica te da će ih rastavit u novom videu, istraga započima...

 na osnovu tog prvog videa i je nastala panika posvuda, a njegov 'zaključak' kak je jedina poveznica drajver i je razlog cijele varatutme

lik je jednostavno požurio i usro dasku s tom gluposti o drajverima - jer postupa po tvojoj logici: jednostavno-je-najčešće-točno

pa jebiga, takve se stvari ne rade bez čvrstih dokaza, jer ujebeš reputaciju cijele serije i same firme, ljudi su masovno backrolali drajvere i srali u gaće da će im grafe pocrkat

 

a kad je vidio da je usro motku, onda je kao krenuo u 'istragu', a istragu je opet odradio na isti način - bez iti jednog dokaza za išta, a pogotovo za tu 'natopljenost' grafa i krivicu za pucanje die

zato mi je od početka bilo sumnjivo, jer niti je našao tragove vode na pcb-u, niti je objasnio kako bi to natopljenost rezultirala pucanje die nako što je grafa osušena, ako je uopće bila mokra

zapravo je cijeli njegov drugi video jadni pokušaj da se izvuče iz sranja koje je napravio prvim videom

 

to je ono što mi je izazvalo bulšit alarm, a nije mi jasno kako tebi nije i već na dvije stranice se natežemo radi te gluposti, ti braniš lika koji je napravio cijelo sranje jer je olako shvatio moć jubito objava i još olakše svoju odgovornost da posta video uratke tek kad je dobro siguran o ono što brlja

11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama
Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Ne kažem da je takav scenarij nemoguć ali puno je tu nekakvih floskula:

- It is believed...

- it is likely that...

- It is nor uncommon...

- failures are likely due to...

i za kraj, naravno:

- Don't blame AMD for these GPU failures, it's not their fault.

 

dokazano ništa, pretpostavljeno svašta...

 

U jednom komentaru lik istog mišljenja kao i ja: This probably could also happen if it's cold outside during transport and the receiver immediately puts the card into their rig and fires it up. There's a huge temperature delta then and metal will always work accordingly.

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
metallic kaže...

 lol

 

naslov - GPU Cracking Mystery Solved? - The truth behind AMD Radeon RX 6000 failures

i onda podnaslov - We can probably blame miners and inadequate GPU storage

 

u tekstu

Last week, reports started flooding the internet about a German repair shop had had recieved 48 Radeon RX 6000 series graphics cards that all featured similar stability problems. Upon disassembly, many of these GPUs were found to have cracked GPU dies, leading to many on the internet claiming that AMD's latest GPU drivers are killing graphics cards, and that RX 6000 series GPUs are dying in their droves. These claims are not true. 

o were AMDF's RX 6000 failures caused by a bad driver update? No. That's a sensationalist story that KrisFix has debunked

što je to kris debunkirao i otkud te priče o drajverima koji ubijaju amd grafe?

pogledaj prvi video

 

 

lik je sam pokrenuo te priče, u prvom videu je zaključio da je jedina zajednička stvar svim crknutim grafama - novi drajver i da on ne misli da je amd namjerno ubio grafe, nego da su vjerojatno drajverima pokušali gurnuti te grafe 'little harder', što neke od grafa ne mogu izdržati i zato umiru

 

to je ono što sam rekao, lik je sam pokrenuo priče o drajverima jer su po njemu jedina zajednička stvar drajveri i onda je nastalo sranje

a sranje je nastalo jer taj lik objavi video kojim bez dokaza izjavi takvu glupost, koju onda u drugom videu - da bi se izvukao iz govana i potencijalne tužbe, na isti način bez dokaza 'debunkira' vlastitu priču koju je ranije lansirao bez razmišljanja

 

ovaj mark campbell koji je pisao taj članak nema mrve novinarstva u sebi

 

14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
miki_the_pirat kaže...

Ne kažem da je takav scenarij nemoguć ali puno je tu nekakvih floskula:

- It is believed...

- it is likely that...

- It is nor uncommon...

- failures are likely due to...

i za kraj, naravno:

- Don't blame AMD for these GPU failures, it's not their fault.

 

dokazano ništa, pretpostavljeno svašta...

 

U jednom komentaru lik istog mišljenja kao i ja: This probably could also happen if it's cold outside during transport and the receiver immediately puts the card into their rig and fires it up. There's a huge temperature delta then and metal will always work accordingly.

 pa obzirom da je (skoro) nemoguće pratiti aposlutno sva stanja i transportne uvjete, logično je da će dokaza biti daleko manje u odnosu na količinu pretpostavki kada utjecajnih faktora ima i previše (temp, vlaga, skladištenje, transport, prodajni uvjeti, održavanje predmeta, itd).
naravno da se AMD ne može kriviti osim ako se ne dokaže/pokaže tvornička greška, sve ostalo (loše) je samo nusprodukt post proizvodne logistike ili korisnika ili zamora materijala tijekom dužeg vremena korištenja.

I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2023 9:24 (vrx).
16 godina
online
Rasprava o grafičkim karticama

Da je do drivera, "događaj" bi bio globalan, ne bi bila u pitanju jedna radionica u Nemačkoj. To nam ne govori šta jeste, ali bih rekao da nam definitivno kaže šta nije.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
8 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Onda da zaključimo, jesi li razotkrio veliku zavjeru? Nisi se izjasnio, ne srami se reči: amd govna loše grafe, smeće od drivera kao uvijek, senzacionalist kris fix sere? Šta je pisac htio reči?

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2023 11:57 (dery).
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Onda da zaključimo, jesi li razotkrio veliku zavjeru? Nisi se izjasnio, ne srami se reči: amd govna loše grafe, smeće od drivera kao uvijek, senzacionalist kris fix sere? Šta je pisac htio reči?

 jel te toliko peče biti u krivu?

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...
dery kaže...

Onda da zaključimo, jesi li razotkrio veliku zavjeru? Nisi se izjasnio, ne srami se reči: amd govna loše grafe, smeće od drivera kao uvijek, senzacionalist kris fix sere? Šta je pisac htio reči?

 jel te toliko peče biti u krivu?

 Znači razotkrio si da sam ja u krivu? Razlog napuknuća die procesora jest? 

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

popij normabelić

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...

popij normabelić

Znači to je razlog, svaka čas. 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2023 13:44 (dery).
11 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama

 

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...

popij normabelić

Kutijica je spremna za neočekivani šok koji češ prirediti raskrinkavanjem što se dogodilo.Morat ću čvaknit par kom napeto je.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
gledam malo po netu.. 4070ti brza od moje 3080ti.. po svemu osim arhitekturi je "slabija" a moja skuplja nova . ajd mi objasnite logiku?
R33mba#2892
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
R3nchi kaže...
gledam malo po netu.. 4070ti brza od moje 3080ti.. po svemu osim arhitekturi je "slabija" a moja skuplja nova . ajd mi objasnite logiku?

Pa nova serija stari, sto nije jasno.!?

Survivor - eye of the tiger
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
pa sve mi nije jasno . kako mogu bit u prodaji obje generacije,a nova jegtinija i brza od stare? ko ce onda kupit staru generaciju? di je logika? il je nvidia izjeb... proizvođace . zato ih i je evga odjebala
R33mba#2892
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Ti prvi put kupujes neke skupe komponente ili? Ne znam cemu cudenje, pa tako je u svijetu mobitela, procesora, grafickih kartica da ne nabrajam dalje... Jednostavno nemoj kupovat tako skupo i onda kukat i gotova prica.

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
R3nchi kaže...
pa sve mi nije jasno . kako mogu bit u prodaji obje generacije,a nova jegtinija i brza od stare? ko ce onda kupit staru generaciju? di je logika? il je nvidia izjeb... proizvođace . zato ih i je evga odjebala

Sjeti se svake stare serije nVidia TITAN. Sisanje bogatasa stari moj

 

Survivor - eye of the tiger
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

po preporuci gamers nexus:

 

 

 

 

a evo i jayz se malo pere od odgovornosti što je skočio na klikbejt vlakić šireći fear-mongering

 

 

mnogo gutanja knedli u videu, gušt ga je gledati ovako 

kaže jayz da ne želi više upadati u nevolje, očito se i njemu želja za klikovima vratila i ugrizla za dupe

 

 so, if you bought a used 6800 or 6900 from that region somewhere out there and your card is acting weird, um, good luck. i'm not giving any recommendations, becouse when i do, apparently i get myself in trouble... 

no, zanimljivo je da jayz otkriva da je amd kontaktirao krisfixa nakon prvog videa i 'radio s njim na drugom videu', dakle, ipak damage control 

čudim se kako nam je krisfix to prešutio, ovako se činilo da je samoinicijativno krenuo u dodatno istraživanje

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice