NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.467
|
čitano: 714.522
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

Jučer su ih hakirali, pa na Amazon stavili fejk iteme. Ima obavijest na sajtu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Znaci mora se desit hakiranje da bi se Nvidia grafe pojavile po realnim cijenama u trgovinama.

Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

realna cijena je cijena po kojoj se proizvod prodaje, ako se ne prodaje ili ako se konkurencija prodaje bolje, onda je cijena nerealna i ide korekcija

 

dokle cete vise drvit po cijenama, ako smatras da proizvod ne vrijedi tvojih para, neces ga kupiti, sto ne znaci da je cijena nerealna

 

osnove ekonomije: "cijena nije mjerilo vrijednosti, vec trzisnog pozicioniranja"

Moj PC  
9 2 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Novo napajanje mi je izgorilo nakon dva dana koristenja nove rtx 4080. Tako da izgleda da je napajanje od 750 wata sa samo dva 8-pinskih konektora preslabo. Ocito bas treba da imas 3 direktna dovoda sa napajanja.

Za sada sam vratio staru graficku i napajanje dok ne dođe drugo jace napajanje:)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
snake1kl kaže...

Novo napajanje mi je izgorilo nakon dva dana koristenja nove rtx 4080. Tako da izgleda da je napajanje od 750 wata sa samo dva 8-pinskih konektora preslabo. Ocito bas treba da imas 3 direktna dovoda sa napajanja.

Za sada sam vratio staru graficku i napajanje dok ne dođe drugo jace napajanje:)

Koje točno napajanje... Seasonic? Focus plus gold ima (čini mi se) 3 kabela.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.12.2022 19:16 (miki_the_pirat).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
3dfx kaže...

realna cijena je cijena po kojoj se proizvod prodaje, ako se ne prodaje ili ako se konkurencija prodaje bolje, onda je cijena nerealna i ide korekcija

 

dokle cete vise drvit po cijenama, ako smatras da proizvod ne vrijedi tvojih para, neces ga kupiti, sto ne znaci da je cijena nerealna

 

osnove ekonomije: "cijena nije mjerilo vrijednosti, vec trzisnog pozicioniranja"

Znaci 30kn za litru ulja je bila realna cijena?..

Ne nije,bila je uvjetovana raznim faktorima ali apsolutno nije bila REALNA.

Ti trebas naucit sto znaci rijec realno 🥂

12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Ovo je napajanje bilo: https://www.adm.hr/napajanje-seasonic-focus-gx-750w-80-plus-gold-modular-ssr-750fx/64914/product/

 

Samo dva kabela za graficku dobijes sa njime, a jedan je dupli.

 

Naruci sam drugo sada a ovo cu reklamirati. Ovo napajanje sam uzeo: https://www.adm.hr/napajanje-seasonic-prime-gx-850w-80-plus-gold-modular-prime-gx-850/68503/product/

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.12.2022 19:20 (snake1kl).
9 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Da, u pravu si... seasonic daje (samo) 2 kabela za 750w... mada mi čudno da je crklo, al eto - desilo se. Nije ono bilo 100% ispravno da ga *ebeš.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
miki_the_pirat kaže...

Da, u pravu si... seasonic daje (samo) 2 kabela za 750w... mada mi čudno da je crklo, al eto - desilo se. Nije ono bilo 100% ispravno da ga *ebeš.

Sve je moguce, ali isto tako je moguce da 4080 povuce previse struje ako su samo dva kabela pa izgorio kakav osigurac unutra ili nesto slicno.

Malo me isto nervira sta 100 wata jace napajanje kosta 600 kn vise.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.12.2022 19:32 (snake1kl).
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
snake1kl kaže...
miki_the_pirat kaže...

Da, u pravu si... seasonic daje (samo) 2 kabela za 750w... mada mi čudno da je crklo, al eto - desilo se. Nije ono bilo 100% ispravno da ga *ebeš.

Sve je moguce, ali isto tako je moguce da 4080 povuce previse struje ako su samo dva kabela pa izgorio kakav osigurac unutra ili nesto slicno.

Malo me isto nervira sta 100 wata jace napajanje kosta 600 kn vise.

 Ja sam kupio ovo nije modularno. Za TUF RTX3080 radi perfektno RTX 4080 ipak više vuče.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
snake1kl kaže...
miki_the_pirat kaže...

Da, u pravu si... seasonic daje (samo) 2 kabela za 750w... mada mi čudno da je crklo, al eto - desilo se. Nije ono bilo 100% ispravno da ga *ebeš.

Sve je moguce, ali isto tako je moguce da 4080 povuce previse struje ako su samo dva kabela pa izgorio kakav osigurac unutra ili nesto slicno.

Malo me isto nervira sta 100 wata jace napajanje kosta 600 kn vise.

Kako znaš za ti je "prdnilo" napajanje?

 

To napajanje kao i vecina ima zaštitu od preopterecenja tako da ne pregara ako se preoptereti nego se ugasi.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
bik kaže...
snake1kl kaže...
miki_the_pirat kaže...

Da, u pravu si... seasonic daje (samo) 2 kabela za 750w... mada mi čudno da je crklo, al eto - desilo se. Nije ono bilo 100% ispravno da ga *ebeš.

Sve je moguce, ali isto tako je moguce da 4080 povuce previse struje ako su samo dva kabela pa izgorio kakav osigurac unutra ili nesto slicno.

Malo me isto nervira sta 100 wata jace napajanje kosta 600 kn vise.

Kako znaš za ti je "prdnilo" napajanje?

 

To napajanje kao i vecina ima zaštitu od preopterecenja tako da ne pregara ako se preoptereti nego se ugasi.

 Nestalo je struje do maticne i kad sam stavio staro napajanje sad radi normalno.

6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...
3dfx kaže...

realna cijena je cijena po kojoj se proizvod prodaje, ako se ne prodaje ili ako se konkurencija prodaje bolje, onda je cijena nerealna i ide korekcija

 

dokle cete vise drvit po cijenama, ako smatras da proizvod ne vrijedi tvojih para, neces ga kupiti, sto ne znaci da je cijena nerealna

 

osnove ekonomije: "cijena nije mjerilo vrijednosti, vec trzisnog pozicioniranja"

Znaci 30kn za litru ulja je bila realna cijena?..

Ne nije,bila je uvjetovana raznim faktorima ali apsolutno nije bila REALNA.

Ti trebas naucit sto znaci rijec realno 🥂

 

Kazes nije realna cijena ulja od 30kn, i onda ispod napises da je cijena bila uvjetovana raznim faktorima, ali nije realna. 

 

ili se pravis blesav i trolas, ili ne razumijes sto je cijena, kako se formira i kako se odreduje cijena proizvoda na trzistu.

 

zasto windowsi imaju cijenu, kad je linux besplatan? jel je cijena windowsa nerelana, posto imamo nesto sto kosta 0 kuna, ili je cijena realna, koliko god onda bila?

 

isti vrag sa Adobe pretplatom, da li je cijena nerealna, posto imas besplatne alternative ili je cijena nerealna?

 

zasto je litra vode skuplja od litre kole koja se sastoji od 99% vode plus dodaci? jel su cijene nerealne?

 

zasto su proizvodi od podravke, krasa, dukata i vindije, jeftiniji u srbiji i bosni, nego u hrvatskoj? jel su cijene nerealne?

 

zasto je Dell monitor, koji ima sve isto kao LG monitor skuplji, kada znamo da LG proizvodi panele za Dell? jel su cijene neralne?

 

zasto nogometasi imaju vecu placu od doktora? jel su cijene nerealne?

 

zasto iPhone star 5 godina kosta isto kao Xiaomi star 2 godine? jel su cijene nerelane?

 

Ako tebi kao odraslom covjeku, ove korelacije nisu jasne, nemam pojma kako da ti pomogne.

 

mislim i ja sam blesav sto se uopce upustam u blesave rasprave, koje nemaju veze s temom

 

ajmo na nesto vedrije, dosla repka, trece mjesto i tak do, sad cemo se svi voljet 3 dana 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
3dfx kaže...
MEGATAMA kaže...
3dfx kaže...

realna cijena je cijena po kojoj se proizvod prodaje, ako se ne prodaje ili ako se konkurencija prodaje bolje, onda je cijena nerealna i ide korekcija

 

dokle cete vise drvit po cijenama, ako smatras da proizvod ne vrijedi tvojih para, neces ga kupiti, sto ne znaci da je cijena nerealna

 

osnove ekonomije: "cijena nije mjerilo vrijednosti, vec trzisnog pozicioniranja"

Znaci 30kn za litru ulja je bila realna cijena?..

Ne nije,bila je uvjetovana raznim faktorima ali apsolutno nije bila REALNA.

Ti trebas naucit sto znaci rijec realno 🥂

 

Kazes nije realna cijena ulja od 30kn, i onda ispod napises da je cijena bila uvjetovana raznim faktorima, ali nije realna. 

 

ili se pravis blesav i trolas, ili ne razumijes sto je cijena, kako se formira i kako se odreduje cijena proizvoda na trzistu.

 

zasto windowsi imaju cijenu, kad je linux besplatan? jel je cijena windowsa nerelana, posto imamo nesto sto kosta 0 kuna, ili je cijena realna, koliko god onda bila?

 

isti vrag sa Adobe pretplatom, da li je cijena nerealna, posto imas besplatne alternative ili je cijena nerealna?

 

zasto je litra vode skuplja od litre kole koja se sastoji od 99% vode plus dodaci? jel su cijene nerealne?

 

zasto su proizvodi od podravke, krasa, dukata i vindije, jeftiniji u srbiji i bosni, nego u hrvatskoj? jel su cijene nerealne?

 

zasto je Dell monitor, koji ima sve isto kao LG monitor skuplji, kada znamo da LG proizvodi panele za Dell? jel su cijene neralne?

 

zasto nogometasi imaju vecu placu od doktora? jel su cijene nerealne?

 

zasto iPhone star 5 godina kosta isto kao Xiaomi star 2 godine? jel su cijene nerelane?

 

Ako tebi kao odraslom covjeku, ove korelacije nisu jasne, nemam pojma kako da ti pomogne.

 

mislim i ja sam blesav sto se uopce upustam u blesave rasprave, koje nemaju veze s temom

 

ajmo na nesto vedrije, dosla repka, trece mjesto i tak do, sad cemo se svi voljet 3 dana 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gledaj,znao sam da ces ic u blesava natezanja i znao sam sto cu te pitat.

Koja je nerealna cijena rtx4090....sad je prosjecno 2400eu i po tebi je to skroz realno.

Daj mi nerealnu....dali je 6000 eura realna cijena ako ju sutra stave ili bi ti rekao....ovo je sad nerealno..jer po tvojoj logici nema granice....ili ima?...

I rtx grafa je najobicniji proizvod na policama,nije Luka Modric nije super sportski auto limitiran na 20 komada ili nesto slicno da ne nastavis sa takvim nebulozama.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
3dfx kaže...

realna cijena je cijena po kojoj se proizvod prodaje, ako se ne prodaje ili ako se konkurencija prodaje bolje, onda je cijena nerealna i ide korekcija

 

dokle cete vise drvit po cijenama, ako smatras da proizvod ne vrijedi tvojih para, neces ga kupiti, sto ne znaci da je cijena nerealna

 

osnove ekonomije: "cijena nije mjerilo vrijednosti, vec trzisnog pozicioniranja"

 Tako znači "dragi" moj... Praviti ćemo se blesavi i pravdati bolesne cijene!? Tako ćeš ti, dakle, postavljati stvari!? Bude li jednog dana, teoretski, kruh koštao 50 kn, hoćeš li to pravdati? Ili hrana općenito, hipotetski bude astronomsko skupa, onaj tko je ne može priuštit, neka crkne? Ishodište rasta cijena skoro svega u zadnje 2 godine je naopaka politika. Sirovina i materijala ima, a kriza je stvorena "na silu". Još nam je dobro, još je i meni dobro, ali pravdaj ti i dalje cijene. Slobodno... Doći će i tebi voda "do grla".

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.12.2022 21:12 (Izzy).
9 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Izzy kaže...

 Tako znači "dragi" moj... Praviti ćemo se blesavi i pravdati bolesne cijene!? Tako ćeš ti, dakle, postavljati stvari!? Bude li jednog dana, teoretski, kruh koštao 50 kn, hoćeš li to pravdati? Ili hrana općenito, hipotetski bude astronomsko skupa, onaj tko je ne može priuštit, neka crkne? Ishodište rasta cijena skoro svega u zadnje 2 godine je naopaka politika. Sirovina i materijala ima, a kriza je stvrorena "na silu". Još nam je dobro, još je i meni dobro, ali pravdaj ti i dalje cijene, slobodno... Doći će i tebi voda "do grla".

Ti brkaš pojmove "cijena" i "vrijednost"... cijena neke robe ne mora nužno pratiti njezinu vrijednost.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

I zato se lijepo ne kupuje jer ne vrijedi toliko. Ok, kupiš ako ti je za posao, pa ćeš isplatit. Tko kupi po tim cijenama da bi se igrao je budala, realno. I onda ako to još brani...  Hrani megalomane i u konačnici sebi i "svima" radi štetu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.12.2022 21:09 (Izzy).
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ne oparvdava on ništa nego govori da cijenu regolira tržište. Drugim riječima dok su ljudi voljni platiti 50 000 kn za grafu toliko će i koštati.

Znači nije problem u Nvidij ili AMD-u nego u nama koji smo spremni na šišanje. Znate onu, dok je ovaca bit će i vune. To vam je tržište.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...

Ne oparvdava on ništa nego govori da cijenu regolira tržište. Drugim riječima dok su ljudi voljni platiti 50 000 kn za grafu toliko će i koštati.

Znači nije problem u Nvidij ili AMD-u nego u nama koji smo spremni na šišanje. Znate onu, dok je ovaca bit će i vune. To vam je tržište.

 

 Tako je. Skužili su da mogu nabit cijene kad su ljudi placali 15000kn za 3080 dok ih nije bilo na trzistu.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Santana kaže...
forumaš kaže...

Ne oparvdava on ništa nego govori da cijenu regolira tržište. Drugim riječima dok su ljudi voljni platiti 50 000 kn za grafu toliko će i koštati.

Znači nije problem u Nvidij ili AMD-u nego u nama koji smo spremni na šišanje. Znate onu, dok je ovaca bit će i vune. To vam je tržište.

 

 Tako je. Skužili su da mogu nabit cijene kad su ljudi placali 15000kn za 3080 dok ih nije bilo na trzistu.

 I ne samo to. Oni bi izbacili grafe po normalnim cijenama i onda bi ih pokupovali šverceri i prodavali az duplo para dok su oni gledali u ćudu.

E pa nebu više. Sad je cijena tak da se ni švercerima ne sipalti a ljudi će na kraju paltiti jer tak žele, iz ovog ili onog razloga, da im ne gledam u novčanik. 

 

Sve je na kupcima, dok se gleda na te komade silicija kao na neki statusni sinbol, stvar prestiža i životnih postignuća, dotle bu i takva cijena  Zato su i krenule RGB pizdraije, kakvi kupci takav prizvod.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Cijenu regulira trziste tako je i posto je sada potraznja nikakva odnosno mala cijena ce padati i samo treba biti strpljiv! Visoku cijenu je nabilo rudarenje ethereuma i ostaloga, sada kad tog nema imamo hrpu povoljnih 3080-3090 na njuski! Ja cu uzeti 4090 kad bude pala na 1200 eura cca
be Cool
10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ove budaletine sto su se zaletile od srca im želim minus.

Budimo realni cijena 4090 ni za tri godine neće bit ispod 14000kn 

Jednostavno nije isplativo, sto su imali prodali su ostalo je još nesto sitnp na trzistu

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...
Gledaj,znao sam da ces ic u blesava natezanja i znao sam sto cu te pitat.

Koja je nerealna cijena rtx4090....sad je prosjecno 2400eu i po tebi je to skroz realno.

Daj mi nerealnu....dali je 6000 eura realna cijena ako ju sutra stave ili bi ti rekao....ovo je sad nerealno..jer po tvojoj logici nema granice....ili ima?...

I rtx grafa je najobicniji proizvod na policama,nije Luka Modric nije super sportski auto limitiran na 20 komada ili nesto slicno da ne nastavis sa takvim nebulozama.

evo samo za tebe, Knjiga "Poslovna Ekonomija" Dragana Grubisic, Izdanje Split 2007.

 

U njoj su uglavnom prijevodi knjiga profesora poslovne ekonomije sa sraznih svjetskih sveucilista, a i takoder definicije, pojmovi i ekonomska matematika, koja se odnosi na slobodno zapadno kapitalisticko trziste.

 

u jedom od odlomaka stoji definicija, i formula, znanstvena, potvrdena empirijskim metanalizama od strane ekonomskih znanstvenika, lako provjeris na internetu, evo imam i sliku

 

pa kaze ovako:

 

Na savršeno konkurentnom tržištu broj kupaca i prodavača je velik. Kupci i prodavači su u konkurenciji za kupnju i prodaju homogenog proizvoda.

Broj kupaca i prodavača na takvom tržištu toliko je velik, da svaki od njih kupuje ili prodaje zanemariv dio ukupne količine kupljene i prodane na tržištu.

Kao posljedica toga, nitko od njih nema nikakav individualni utjecaj na proces određivanja cijena.

Na savršeno konkurentnom tržištu, ravnotežna cijena proizvoda određuje se kroz proces interakcije između agregatne ili tržišne potražnje i ukupne ili tržišne ponude.

Ravnotežna cijena je takva cijena po kojoj tržišna potražnja postaje jednaka tržišnoj ponudi.

Ako su, po bilo kojoj određenoj cijeni, potražnja i ponuda jednaki, kupci i prodavači ostaju zadovoljni, jer, po navedenoj cijeni, prodavači nude ono što kupci zahtijevaju, a kupci zahtijevaju ono što prodavači nude.

 

Proces određivanja cijena objašnjava se kao pitanje interakcije između potražnje i ponude. Krivulja DD-a na ovoj slici je krivulja agregatne ili tržišne potražnje za proizvodom. Ova krivulja nam govori koja je agregatna potražnja kupaca po bilo kojoj određenoj cijeni, i kao takva, ova krivulja je horizontalni rezime pojedinih krivulja potražnje svih kupaca.

Po bilo kojoj određenoj cijeni, ako je tržišna potražnja za robom veća od tržišne ponude, tada bi nezadovoljni kupci bili spremni platiti višu cijenu za dobro.

 

Po bilo kojoj određenoj cijeni, ako je tržišna ponuda dobra veća od tržišne potražnje, tada bi nezadovoljni prodavači (koji ne mogu prodati sve što žele prodati) bili spremni prihvatiti nižu cijenu za robu, tada bi ravnoteža koja bi se dobila u točki E bila stabilna ravnoteža.

 

Ako iz bilo kojeg razloga cijena robe bude viša ili manja od ravnotežne cijene, onda gore spomenuti obrazac ponašanja kupaca i prodavača osigurava da se cijena ponovno vrati na razinu ravnotežne cijene, tj. Dvije gore navedene pretpostavke poznate su kao pretpostavke ponašanja.

 

Jel sada jasno zasto u trzisnoj ekonomij ne postoji nesto kao nerealna cijena, i takoder nema "granica cijene", to jest ima u onome trenutku kada broj kupaca koji ne zele platiti trazenu cijenu, bude toliki da utjece na poslovanje prodavaca odredene robe ili usluge

 

on topic, Nvidija grafe rulaju nadmocno . Nemam nvidia grafu, koristim Mac Mini

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
3dfx kaže...
MEGATAMA kaže...
Gledaj,znao sam da ces ic u blesava natezanja i znao sam sto cu te pitat.

Koja je nerealna cijena rtx4090....sad je prosjecno 2400eu i po tebi je to skroz realno.

Daj mi nerealnu....dali je 6000 eura realna cijena ako ju sutra stave ili bi ti rekao....ovo je sad nerealno..jer po tvojoj logici nema granice....ili ima?...

I rtx grafa je najobicniji proizvod na policama,nije Luka Modric nije super sportski auto limitiran na 20 komada ili nesto slicno da ne nastavis sa takvim nebulozama.

evo samo za tebe, Knjiga "Poslovna Ekonomija" Dragana Grubisic, Izdanje Split 2007.

 

U njoj su uglavnom prijevodi knjiga profesora poslovne ekonomije sa sraznih svjetskih sveucilista, a i takoder definicije, pojmovi i ekonomska matematika, koja se odnosi na slobodno zapadno kapitalisticko trziste.

 

u jedom od odlomaka stoji definicija, i formula, znanstvena, potvrdena empirijskim metanalizama od strane ekonomskih znanstvenika, lako provjeris na internetu, evo imam i sliku

 

pa kaze ovako:

 

Na savršeno konkurentnom tržištu broj kupaca i prodavača je velik. Kupci i prodavači su u konkurenciji za kupnju i prodaju homogenog proizvoda.

Broj kupaca i prodavača na takvom tržištu toliko je velik, da svaki od njih kupuje ili prodaje zanemariv dio ukupne količine kupljene i prodane na tržištu.

Kao posljedica toga, nitko od njih nema nikakav individualni utjecaj na proces određivanja cijena.

Na savršeno konkurentnom tržištu, ravnotežna cijena proizvoda određuje se kroz proces interakcije između agregatne ili tržišne potražnje i ukupne ili tržišne ponude.

Ravnotežna cijena je takva cijena po kojoj tržišna potražnja postaje jednaka tržišnoj ponudi.

Ako su, po bilo kojoj određenoj cijeni, potražnja i ponuda jednaki, kupci i prodavači ostaju zadovoljni, jer, po navedenoj cijeni, prodavači nude ono što kupci zahtijevaju, a kupci zahtijevaju ono što prodavači nude.

 

Proces određivanja cijena objašnjava se kao pitanje interakcije između potražnje i ponude. Krivulja DD-a na ovoj slici je krivulja agregatne ili tržišne potražnje za proizvodom. Ova krivulja nam govori koja je agregatna potražnja kupaca po bilo kojoj određenoj cijeni, i kao takva, ova krivulja je horizontalni rezime pojedinih krivulja potražnje svih kupaca.

Po bilo kojoj određenoj cijeni, ako je tržišna potražnja za robom veća od tržišne ponude, tada bi nezadovoljni kupci bili spremni platiti višu cijenu za dobro.

 

Po bilo kojoj određenoj cijeni, ako je tržišna ponuda dobra veća od tržišne potražnje, tada bi nezadovoljni prodavači (koji ne mogu prodati sve što žele prodati) bili spremni prihvatiti nižu cijenu za robu, tada bi ravnoteža koja bi se dobila u točki E bila stabilna ravnoteža.

 

Ako iz bilo kojeg razloga cijena robe bude viša ili manja od ravnotežne cijene, onda gore spomenuti obrazac ponašanja kupaca i prodavača osigurava da se cijena ponovno vrati na razinu ravnotežne cijene, tj. Dvije gore navedene pretpostavke poznate su kao pretpostavke ponašanja.

 

Jel sada jasno zasto u trzisnoj ekonomij ne postoji nesto kao nerealna cijena, i takoder nema "granica cijene", to jest ima u onome trenutku kada broj kupaca koji ne zele platiti trazenu cijenu, bude toliki da utjece na poslovanje prodavaca odredene robe ili usluge

 

on topic, Nvidija grafe rulaju nadmocno . Nemam nvidia grafu, koristim Mac Mini

Gledaj,mozes ti linkat sve knjige svijeta ali nisi odgovorio na pitanje.

Ako smatras da je 2400eu realno za rtx4090 koliko je po tebi nerealno?

 

Bilo je niz slucajeva u onoj temi Njuskalo biseri gdje je pola foruma pokopalo neki oglas jer je po njima nerealan.

Valjda shvacas sto te pitam...ili ne shvacas?

Usao si pametovat pa eto....sad budi pametan.

9 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

3dfx, možda uživaš u prosipanju pameti, al nažalost em si dosadan, em ispadaš naivan. Ajmo se praviti da monopoli, duopoli, dogovaranje cijena ispod stola i slično ne postoje. Daj nam još citata o ekonomiji (u idealnom svijetu), prosvijetli nas - nitko od nas ništa ne kuži.

 

Kupaca za 4080/90 od kad nema majnera nema puno. Il će cijene ići dolje ili ćemo morati kupovati šitne grafe, a u tom slučaju možda će početi više optimizirati nove igre. :D

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Proguglajte malo De shopove,rtx4080,rtx4090,nove Radeonke....sve dostupno u svim shopovima.

Znaci blagdanski period kada se inace sve rasprodaje a ovih grafa na lopate,a neke oglase na ebay.de vidim iste vec par tjedana.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ne diktira sad cijenu ovoga tržište jer je kripto mining gotov. Ove najače izbacili su u količini točno onoliko koliko znaju da će uglavnom skalperi i frikovi kupit.Oni ne prestavljaju tržište niti imaju svijest šta je realna cijena, prvi radi zarade,a drugi opsesivno žele najače. Primjer je rtx4080 i sa druge strane xt model koje nitko neče jer nisu najače te se na njima točno vidi koliko su realne cijene gpu-a.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.12.2022 2:09 (dery).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
dery kaže...

Ne diktira sad cijenu ovoga tržište jer je kripto mining gotov. Ove najače izbacili su u količini točno onoliko koliko znaju da će uglavnom skalperi i frikovi kupit.Oni ne prestavljaju tržište niti imaju svijest šta je realna cijena, prvi radi zarade,a drugi opsesivno žele najače. Primjer je rtx4080 i sa druge strane xt model koje nitko neče jer nisu najače te se na njima točno vidi koliko su realne cijene gpu-a.

 gledam sad na ebayu skalpeli kupili foundersice pa ne mogu prodati 

traže 2400 eura za 4090

be Cool
13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Kako neko iole normalan moze diskutovati o realnim cijenama kad za 2500 eura treba da mozes uzeti jednu kompletnu high end konfiguraciju, a mi pricamo o jednoj jedinoj komponenti ovdje. 

Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
hudibitek kaže...

3dfx, možda uživaš u prosipanju pameti, al nažalost em si dosadan, em ispadaš naivan. Ajmo se praviti da monopoli, duopoli, dogovaranje cijena ispod stola i slično ne postoje. Daj nam još citata o ekonomiji (u idealnom svijetu), prosvijetli nas - nitko od nas ništa ne kuži.

 

Kupaca za 4080/90 od kad nema majnera nema puno. Il će cijene ići dolje ili ćemo morati kupovati šitne grafe, a u tom slučaju možda će početi više optimizirati nove igre. :D

 

Lik vjerojatno ima kolokvij iz tog predmeta pa ponavlja malo na forumu, što ste ga napali odmah 

Samo što u praksi stvari malo drugačije funkcioniraju nego je napisano, ali neka je on ispao pametan sam sebi.

Dobro je dok su ekomonisti takvi, u banani smo kada doktori počnu slijepo vjerovat i primjenjivati samo kako je napisano u knjigama 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.12.2022 8:39 (lobotomac90).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice