NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.790.043
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Zasad je tako da , bit ce kasnije 6800 modela po 4500kn.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ali i dalje će biti brži od 3060ti/3070. Mene zanima kaj oni sad nakakavaju 3070ti, a prekjučer uzeo 3070 🤣 Ne može, smradovi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Mogli su se u nVidiji skoncentrirat na pritisak Samsungu. Njima trebaju ljudi koji će stvarat hype oko proizvoda, a ne dva Steva. Srećom imaju love ko blata pa će kupovat kartice.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 18:56 (cvaja997).
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

Evo iz hladnog rata došlo je i do prvog pucnja... 

Da očekivano,kad je Nevidija bazirala proizvode na RTX marketingu, pa se sad dure i razbijaju pepeljare.

 

Kao da je Nevidija izmislila Ray Tracing, i kao da se on realno i može iskoristit u barem 50% igrica..............a u praksi šipak.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 21:28 (rambox).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...

Mogli su se u nVidiji skoncentrirat na pritisak Samsungu. Njima trebaju ljudi koji će stvarat hype oko proizvoda, a ne dva Steva. Srećom imaju love ko blata pa će kupovat kartice.

 Hype njima ne treba samo napuni dućane i da vidiš stampedo krdo ko na toaletni papir u početku lokdauna.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 21:26 (dery).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

Evo iz hladnog rata došlo je i do prvog pucnja... 

 Kako rekoh, Stevo zasrao sa fanboyiziranjem. Sad će armada napast zločestu Nvidiu, a zapravo je Stevo kenjac.

 

MGloc kaže...

Zasad je tako da , bit ce kasnije 6800 modela po 4500kn.

 Oće. 

 

Bit će i 6900xt po 6000.

 

9. lamburga kad se majmuni šišaju

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 21:31 (DarthMarkus).
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ima ikakvih informacija oko 3070ti?
Ako bi to bila neka verzija sa moza 10gb memorije (obican ddr6) taman ispod 3080 i manjom potrosnjom struje bilo bi to fino
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ovo "kasnije" ako mozemo protumacit za 2-3 godine.

Ne bu da sada sam malo pogledao Newegg 7500kn ne gine za 6900 XT mozda bude i 8 keka.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
6900xt kod nas hladno 9000kn+
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
6900xt kod nas hladno 9000kn+

 Ako je obični 6800 6.500 kn, onda će biti preko 10.000 kn+.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Promster kaže...

Evo iz hladnog rata došlo je i do prvog pucnja... 

 Kako rekoh, Stevo zasrao sa fanboyiziranjem. Sad će armada napast zločestu Nvidiu, a zapravo je Stevo kenjac.

 

 Ček ti napadaš stevu i braniš đubretarsku firmu koja nije promjienila filozofiju još od ovog doba iz videa dolje. Rey trejs je sad okosnica gaming života još od fail turnemtiga serije, po čemu ni jamper ne blista baš , a navi nešto pokušava tu.

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 22:13 (dery).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
U ovom slučaju da, znači lik je s pravom popljuvan na tweeteru. Da AMD ima nešto poput dlssa armada bi organizirala bukakke party na forumu.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

DLSS/RT su mala beba za async compute, to je next gen.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Async, dx12 i Mantle. Kolko su srali da je to budućnost, sjećam se da mi je Tonči rekao ako kupim Nvidiu onda ću vozit kočiju po prtenom putu, no ako kupim Lisu Su, kupit ću auto koji će lošije vozit po kaldrmi, ali jednog dana kad naprave cestu onda ću letit i s 4gb hbma. Svejedno, fali mi taj lik.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
U ovom slučaju da, znači lik je s pravom popljuvan na tweeteru. Da AMD ima nešto poput dlssa armada bi organizirala bukakke party na forumu.

 Nije radi DLSSa nego RTa za koji nvidia smatra da je bitniji od raw performansi, sto se tice pljuvanja po HUBu to nisan vidio, jedino sta sam vidio da su svi reviewi poceli srat po nvidiji, ali doslovno svi po redu.

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Async, dx12 i Mantle. Kolko su srali da je to budućnost, sjećam se da mi je Tonči rekao ako kupim Nvidiu onda ću vozit kočiju po prtenom putu, no ako kupim Lisu Su, kupit ću auto koji će lošije vozit po kaldrmi, ali jednog dana kad naprave cestu onda ću letit i s 4gb hbma. Svejedno, fali mi taj lik.

 S druge strane (sad ću ostat posran 😅), iz Mantle-a je nastao Vulkan.

Skini danas Steam na Linuxu, enajblaj Proton (addon kojeg Steam razvija kako bi mogo igrati bilo koju 3d igru ikada na Linuxu) i uživaj u one-click gamingu na Linuxu.

Od Steama će napraviti agnostic platformu, velikim djelom zahvaljujući Mantle-u.

 

https://www.protondb.com/

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Mene samo zanima gdje su nestale AMD kartice, "izašle" pred mjesec dana a ravno 0 ih ima.

Nvidia isto kao da ima doušnika ili špijuna unutar AMD Radeon odjela.. tačno su 3080 oborili za skoro duplo mnjau MSRP cijenu, onoliko koliko će i konurencija koštati.
Evo sada isto tako kao da su tempirani ili kao da se meni čini da su uvijek korak ili dva (marketinški, ili strateški da naglasim) ispred AMD-a.

Čekam malo 3050Ti da vidiš kakvo će ludilo da nastane.

Ali sve u svemu - dobro za nas krajnje juzere.

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ne znam dal ste vidjeli, ali Linus je totalno popizdio na Nvidiu zbog ovog uskraćivanja kartica HUB-u.

 

Sad vidim da su iskoristili njihovu (HUB) izjavu "extremely impressive" na svojoj stranici o RTX-u. Hahahaha. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 13:58 (Promster).
Moj PC  
4 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

8gb vrama bottlenecka kartice sa RT ON u cyberpunk-u, tako da je ovo samo početak, u pravim next gen igrama će i 10 gb vrama biti na rubu ili nedovoljno kao što sam i prognozirao. A da ne pričam da je i 3090 pokleknuo kad se radi o 4k rezoluciji i raytracingu, Ampere je donio vrlo mali ili nikakav napredak u tom polju i ovu seriju je najbolje preskočiti jer će već u sljedećoj koristiti hibridni MCM dizajn koji bi trebao donijeti značajan skok kako u generalnim tako i u RT performansama. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 15:50 (Riot).
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dakle shemale Lisa je srao/la kad je pokazivala one grafove.

 

Sranje o potrošnji ni neću spominjat.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...

8gb vrama bottlenecka kartice sa RT ON u cyberpunk-u, tako da je ovo samo početak, u pravim next gen igrama će i 10 gb vrama biti na rubu ili nedovoljno kao što sam i prognozirao. A da ne pričam da je i 3090 pokleknuo kad se radi o 4k rezoluciji i raytracingu, Ampere je donio vrlo mali ili nikakav napredak u tom polju i ovu seriju je najbolje preskočiti jer će već u sljedećoj koristiti hibridni MCM dizajn koji bi trebao donijeti značajan skok kako u generalnim tako i u RT performansama. 

 Riot

Daj ne lupetaj gluposti fakat ti slika dobro stoji koliko si naporan.

Baš me zanima koju ti konfiguraciju imaš kad si tako pametan i ništa ti nevalja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 16:16 (hummer0).
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo Cyberpunk 6800 frametime kao otkucaji srca Vlade Šeksa.

 

3060ti i 3070 obje imaju bolji min.

 

 

nixass kaže...
DarthMarkus kaže...
Async, dx12 i Mantle. Kolko su srali da je to budućnost, sjećam se da mi je Tonči rekao ako kupim Nvidiu onda ću vozit kočiju po prtenom putu, no ako kupim Lisu Su, kupit ću auto koji će lošije vozit po kaldrmi, ali jednog dana kad naprave cestu onda ću letit i s 4gb hbma. Svejedno, fali mi taj lik.

 S druge strane (sad ću ostat posran 😅), iz Mantle-a je nastao Vulkan.

Skini danas Steam na Linuxu, enajblaj Proton (addon kojeg Steam razvija kako bi mogo igrati bilo koju 3d igru ikada na Linuxu) i uživaj u one-click gamingu na Linuxu.

Od Steama će napraviti agnostic platformu, velikim djelom zahvaljujući Mantle-u.

 

https://www.protondb.com/

 LiNuX !!!!

 

Di je Petko kad ga trebam !

 

Zadnji Linux sam koristio kad sam krekao WEP komšiji.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 16:23 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

Ne znam dal ste vidjeli, ali Linus je totalno popizdio na Nvidiu zbog ovog uskraćivanja kartica HUB-u.

 

Sad vidim da su iskoristili njihovu (HUB) izjavu "extremely impressive" na svojoj stranici o RTX-u. Hahahaha. 

 Sta je najgore, ne samo Linus nego svi ovi poznatiji koji su imali RTX na testu. Tipa Jayz isto ima problema sa nvidijom, ali ono, kad Linus sere po nvidiji onda znas da nesta ne stima 

 

Vidim i on je rekao ako budu jos stavljali rijeci reviewima u usta da bude "fuck you", da je bar pokazao prst da se slaze sa Torvaldsom 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 17:24 (hahhaajaads).
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pa Riot je u pravu dijelomicno , da rtx2060 6gb ti nije dosta za 1080p Ultra +RT ON, tako da ni 8gb nije za 4K , sada dolazimo do onog dijelomicno zasto? Zato sto ce 2060 biti za 5 godina kao gtx 960 sada a 2080 i 3080 kao Gtx 980.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 16:48 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

U cijeloj ovoj priči mene zanima tko je "stevo" ??

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...

U cijeloj ovoj priči mene zanima tko je "stevo" ??

 I mene je zanimalo i sad sam slučajno "otkrio" slušajući LTT WAN Show:

 

 

Linus popizdio 

 

"Stevo" je lik koji vodi YT kanal Hardware Unboxed. Došao je u fokus jer mu je NVidia poslala mail u kojem su rekli da više neće primati Founders Edition kartice jer nije dovoljno "istaknuo važnost" Ray Tracinga u svojim reviewima.

 

Da stvar bude bolja, ubrzo je netko na netu otkrio da koriste quote iz njegovog reviewa na svojoj stranici za DLSS. 

 

EDIT: ne čitam, vidim sad da je Promster već objavio...

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 18:04 (kratos091).
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...

8gb vrama bottlenecka kartice sa RT ON u cyberpunk-u, tako da je ovo samo početak, u pravim next gen igrama će i 10 gb vrama biti na rubu ili nedovoljno kao što sam i prognozirao. A da ne pričam da je i 3090 pokleknuo kad se radi o 4k rezoluciji i raytracingu, Ampere je donio vrlo mali ili nikakav napredak u tom polju i ovu seriju je najbolje preskočiti jer će već u sljedećoj koristiti hibridni MCM dizajn koji bi trebao donijeti značajan skok kako u generalnim tako i u RT performansama. 

 To sta pricas o 3090 uopce nije vazno. to je ionako 8k kartica 

 

Luka123 kaže...

U cijeloj ovoj priči mene zanima tko je "stevo" ??

 ma znas ga sigurno. onaj mali australac. okaci ga neko tu po forumu svako malo.

5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

8 gb vrama bottlenecka 3070 pri uključenom raytracingu, a radi se o prvoj takvoj zahtjevnijoj igri, prilično je jasno da će 8 gb pa vjerojatno i 10 biti vrlo brzo na rubu. Ray tracing je povisio zahtjeve za 4 razine tako da će AMD i Nvidia morati znatno ojačati taj segment arhitekture kako bi se nosili s tim izazovima, no kako monolitni dizajn polako odlazi u prošlost tako će moći puno više tranzistora ugurati i za raytracing, a da pritom yield ostane dobar. Nema sumnje da će 4000 serija sa MCM dizajnom biti prva prava ray tracing arhitektura, ovo sve prije toga je samo beta testiranje, ono da se može reći da ga imamo.

 
2 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Aha njega zovete stevo xD, a Linus je kao puno bolji... U jednom videu kaže "this is amazing" kad je radio review u drugom, "I am gonna be honest" odmah video dan poslije....



everyday i'm shuffling...
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...

Aha njega zovete stevo xD, a Linus je kao puno bolji... U jednom videu kaže "this is amazing" kad je radio review u drugom, "I am gonna be honest" odmah video dan poslije....



 Pa normalno, prvi video je morao bit prikazan u nekim nezahtjevnim igrama gdje i APU vrti 60 fpsa, tipa onaj jedan je napravio u FH4 dok linus u igri iz 91, samo da se prikaze da to 3090 "moze", i onda ti dodje ovak ozbiljnija igra i 3090tka jedva 20 fpsa dobije na 8k

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice