NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.832
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

 Samo pricekaj dan/dva pa cemo opet o ovome

 

Bnet: mNik987#2148
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...
toxic kaže...
DarthMarkus kaže...
toxic kaže...

Potrosnja nije bas nista previse vise od 1080ti... Gamer nexus

 

dakle na stocku svega 40w vise a kada se oca 50w vise... nemam razloga mijenjati psu po ovome niti malo...

 

i jos k tome ovo je furmark... nikad viden scenarij kod mene

 Dakle po ovom chartu vuče cca 50W više od 5700xt za 100% više perfomansi.

 

 

 Yep... meni je ova kartica ostvarila ocekivanja...

ali cekajte sada da dode ono sot sam rekao milju stranica prije gdje sam rekao da ce Ryzenu imato dosta dobar BN cak i na 1440p rezoluciji...

kolko vidim sada Ryzen high end daje 10-15% lošije performanse od Intela, ocekivati je da ce slabiji Ryzeni biti dosta u nedostatku, opet poreporucam nabavku 3070 maks za njih.. eto... takva je realnost.

 Ja ti mogu pokušat objasnit matematiku pa da probaš sam izračunati postotke, ali ovo je cca 4%, dakle daleko od 10-15%

 

EDIT: 4% na 2080Ti, 5% na 3080... koji BN i kakvih 10-15% !?!?!?

 UPravo to. A 4K je 0, 0, 0%.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Moram te malo zajebavat. OŠ kupit ampera ?

 Kad izađe rtx3060ti, da amd ponudi bolje neću ga više kod sebe.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Jedino je šteta kaj ovaj Ampere slabije radi na Ryzenu.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Jedino je šteta kaj ovaj Ampere slabije radi na Ryzenu.

 Možda će navi radit bolje na rizenu hehehe

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 17:07 (dery).
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...

 3080 nema smisla uzimati, ako nisi na 4k rezi. sve ispod toga ne iskoristava karticu ni blizu full kapaciteta

 

i intel i ryzen su vjerovatno boje "bn" na nizim rezolucijama, i za nize reze ce 3070 biti bolja opcija ulozen/dobiveno

 

za 4k ne treba brinuti

 Čekaj next gen RT igre koje će iskorištavati sve te featurese kako treba, raytracing će oznojiti i 3080 ako se želiš igrati na 100+ fps pri 1440p rezoluciji. Trenutne igre su bazirane na starom enginu i kao takve ne iskorištavaju ni Turing arhitekturu do kraja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 17:14 (Riot).
7 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
izgubljeni kaže...
Čitatelj kaže...

Gdje su testovi u Witcheru 3? Po tome otprilike znam performanse u Cyberpunku

 

 https://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_rtx_3080_founder_review,24.html

 

 

Znaci nema zime za 2070/2080 seriju, nema potrebe za upgradeom. 4K nemam,

a na 1440p je razlika minimalna.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Idući mjesec izlazi i Zen 3 koji će biti savršena kombinacija za 3000 generaciju .

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ukratko, jako jako dobre 4 k performanse i to je bio cilj Nvidie sto vjerujem da je postigla...Malo je previse u nekim dijelovima nahajpala 100% i vise razlike naspram 2080, ali ok...Malo meh osjecaj za 1440p, ali skoka ima i to je ono sto ljudi gledaju tj. vide...

 

Ono sto se nekima nije dopalo kao i meni je nezgodna potrosnja, nije bas previse, ali malo je puno, ne zelim grijalicu pod nogama kada je u sobi 30+ stupnjeva, sto zna biti i sa sadasnjom 5700XT kada se nabrije...Srecom da se da optimizirat potrosnja uz jako dobre performanse pa ce tu neki doci na svoje... A i trosak po frame-u je dosao na dobru razinu gdje je i 5700Xt bila kada si ju kupovao, takvi bi skokovi redovito trebali biti...

Temperatura tak tak, 75+ i nije bas previse bajno, ali i trosi, nadam se da custom modeli mogli napraviti da to bude ispod 75...

 

No opet, hvala Nvidia jer moglo bi biti 2080Ti za manje od 500 eurica, here i come...

 

Ovo usko grlo sa Ryzenom, a nije usko grlo sa Intelom necu komentirat, no ako cemo cekat i sutra ili prekosutra, mozemo pricekat i Ryzen 4xxx seriju pa da vidimo onda sve...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 17:35 (Tomo53nja).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ne razumijem ovo sa isplativnosti, pa i Hardware Unboxed i Gamers Nexus Su ocijenjivali isplativnost kao da te kartice koštaju 700 dolara, što je daleko od istine. U EU shopovima AIB kartice kotaju do 850 eura, znači oko 6500kn. Ja ne vidim to kao isplativo. Ima bolje preformanse od 2080ti na 4K, no puno je bučnija i donekle toplija. Nekako za te novce više bi očekivao.

Ako sada bude onih koji će prodavati RTX seriju za normalne novce mogu se slobodno javiti na pp. Nudim 3000kn za RTX 2080ti :)

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 17:50 (Alfredo nr.2).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dečki imam tri pitanja.

1.Da li će se 3080 rasprodati u roku od 2-3 dana na CaseKingu ili ComputerUniversu,tj. da li stignem kupiti grafičku iz tih dućana ili će se rasprodati  u roku od par sati?

2.Kako funkcionira PDV kad se naručuje iz Njemačke-znam da iz EU ne ide na carinu,ali me brine naš PDV i ne znam kako se on uračunava tu?

3.Da li se isplati uzimati bolje modele ili su i obične od Evge dobre-zanima me da li ću vidjeti više u FPS-ova tokom igranja ako uzmem bolju verziju?

 

PS,ako mi samo možete reći da li će ovo napajanje Seasonic focus 750w gold biti dovoljno da izdrži OC-an i7 10700K i OC-anu RTX 3080?

Svaka pomoć je dobrodošla.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

1. Vjerojatno da, rekao bih 100% da.

2. Ne mogu o tom

3. FPSa neces vidit vise, vec potencijalno (ne nuzno) bolje hlađenje, buku itd. A "oc" verzije su bacanje love u vjetar, jer mozes ih sam. Tj. Afterburner ti moze sam OCat ak te bas strah iz nekog razloga.

 

PS hoce.

Battlelog: D3lBoy-00
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ja vidim 4 pitanja:

1. Da... ne stigneš

2. stavi u košaricu... "samo će ti se kasti"

3. ovisi koliko cijeniš tišinu... fps ne baš

4. psu ti je ok

 

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ok,puno hvala dečki,čekat ću onda početak prodaje i ugrabiti neku jeftiniju verziju EVGE pošto su neki pisali da imaju odličnu podršku u slučaju reklamacije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kada krece prodaja na Casekingu-u? 
Je li za vjerovati ovom sa slike da krece pre-order u 15h ili znaju pustiti i ranije?

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 18:26 (xLockdown).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Jurassic Park kaže...

Ok,puno hvala dečki,čekat ću onda početak prodaje i ugrabiti neku jeftiniju verziju EVGE pošto su neki pisali da imaju odličnu podršku u slučaju reklamacije.

 Ček... sad ti vidjeh "moj PC"... je li to legit? Ne bacaj novce na RTX3x ako ako nećeš mijenjati cijelu konfu.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
miki_the_pirat kaže...
Jurassic Park kaže...

Ok,puno hvala dečki,čekat ću onda početak prodaje i ugrabiti neku jeftiniju verziju EVGE pošto su neki pisali da imaju odličnu podršku u slučaju reklamacije.

 Ček... sad ti vidjeh "moj PC"... je li to legit? Ne bacaj novce na RTX3x ako ako nećeš mijenjati cijelu konfu.

   Ma ide u yugića motor 2.0 od fiata ili lancie, još od iveka turbina, e da idu i dva motora unutra...

3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dali itko ima informacije gjde ce se sutra moci obaviti kupovina u HR ?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...
DarthMarkus kaže...
toxic kaže...

Potrosnja nije bas nista previse vise od 1080ti... Gamer nexus

 

dakle na stocku svega 40w vise a kada se oca 50w vise... nemam razloga mijenjati psu po ovome niti malo...

 

i jos k tome ovo je furmark... nikad viden scenarij kod mene

 Dakle po ovom chartu vuče cca 50W više od 5700xt za 100% više perfomansi.

 

 

 Yep... meni je ova kartica ostvarila ocekivanja...

ali cekajte sada da dode ono sot sam rekao milju stranica prije gdje sam rekao da ce Ryzenu imato dosta dobar BN cak i na 1440p rezoluciji...

kolko vidim sada Ryzen high end daje 10-15% lošije performanse od Intela, ocekivati je da ce slabiji Ryzeni biti dosta u nedostatku, opet poreporucam nabavku 3070 maks za njih.. eto... takva je realnost.

 Nema veze high/low end. R5 3600 na 4.1 je davao na 1080p u nekim igrama vise fpsa nego 3950X a 3950x ima cca 10 fpsa manje od 10900k. Ali to je ono opet, nova generacija vs stara. Ali ako se prica o 1440p ili 4k tu je razlika neprimjetna skoro, jer eto R5 3600 na 4.1ghz je bio slabiji za par fpsa od 3950X, sto znaci da bi R5 3600 n1 4.1 davao cca ~15 ak fpsa od 10900k na 1440p (a to opet znaci da u 4k razlike nebi bilo).

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Za one koji traže polovne grafe cijene na njuškalu su se počele normalizirati. 1080ti po 2200, 2060 po 1500kn. 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
miki_the_pirat kaže...
Jurassic Park kaže...

Ok,puno hvala dečki,čekat ću onda početak prodaje i ugrabiti neku jeftiniju verziju EVGE pošto su neki pisali da imaju odličnu podršku u slučaju reklamacije.

 Ček... sad ti vidjeh "moj PC"... je li to legit? Ne bacaj novce na RTX3x ako ako nećeš mijenjati cijelu konfu.

 Je,legit je,ali još manje od 24 sata,onda će biti Z490 Tomahawk,i7 10700KF i 2x8 GB DDR4.

rokonja kaže...
miki_the_pirat kaže...
Jurassic Park kaže...

Ok,puno hvala dečki,čekat ću onda početak prodaje i ugrabiti neku jeftiniju verziju EVGE pošto su neki pisali da imaju odličnu podršku u slučaju reklamacije.

 Ček... sad ti vidjeh "moj PC"... je li to legit? Ne bacaj novce na RTX3x ako ako nećeš mijenjati cijelu konfu.

   Ma ide u yugića motor 2.0 od fiata ili lancie, još od iveka turbina, e da idu i dva motora unutra...

 Ne,nisam baš takav idiot,sutra dolaze nove komponente.

14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Alfredo nr.2 kaže...

Ne razumijem ovo sa isplativnosti, pa i Hardware Unboxed i Gamers Nexus Su ocijenjivali isplativnost kao da te kartice koštaju 700 dolara, što je daleko od istine. U EU shopovima AIB kartice kotaju do 850 eura, znači oko 6500kn. Ja ne vidim to kao isplativo. Ima bolje preformanse od 2080ti na 4K, no puno je bučnija i donekle toplija. Nekako za te novce više bi očekivao.

Ako sada bude onih koji će prodavati RTX seriju za normalne novce mogu se slobodno javiti na pp. Nudim 3000kn za RTX 2080ti :)

Hahahaha, dobar si, citav post ti je u sluzbi ove zadnje recenice

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ansha kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Ne razumijem ovo sa isplativnosti, pa i Hardware Unboxed i Gamers Nexus Su ocijenjivali isplativnost kao da te kartice koštaju 700 dolara, što je daleko od istine. U EU shopovima AIB kartice kotaju do 850 eura, znači oko 6500kn. Ja ne vidim to kao isplativo. Ima bolje preformanse od 2080ti na 4K, no puno je bučnija i donekle toplija. Nekako za te novce više bi očekivao.

Ako sada bude onih koji će prodavati RTX seriju za normalne novce mogu se slobodno javiti na pp. Nudim 3000kn za RTX 2080ti :)

Hahahaha, dobar si, citav post ti je u sluzbi ove zadnje recenice

Tu si u krivu. To je čista sprdnja, jer ako je nekome 6500kn ok cijena za novu grafičku, onda mu je normalno prodati najjaču grafu prijašnje generacije za 3000kn :) 

Nekad smo cijeli komp kupovali za 6500, a sada je kao jeftino dati 6500kn samo za grafu. Jednostavno se čudim, ništa drugo.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
4 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pozdrav, slažem novu konfu sa R7 3700X pa jel imate kakav prijedlog koju graficku kupiti uz njega, hoće li dovoljno pasti cijena modelima poput 2070, da ih se isplati kupiti, ili je bolje ići na 3070, pa makar i za više novaca?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ironside kaže...
Pozdrav, slažem novu konfu sa R7 3700X pa jel imate kakav prijedlog koju graficku kupiti uz njega, hoće li dovoljno pasti cijena modelima poput 2070, da ih se isplati kupiti, ili je bolje ići na 3070, pa makar i za više novaca?

 Mozes ic na koju hoces.. 3070/3080 ili pak pricekat big navi da vidis sta oni ponude pa mozda jos padnu cijene. Racunaj da ce 3070 bit negdje razina 2080Ti i da ce bit negdje cca 4000kn, znaci ta 2070tka nebi trebala vrijedit vise od nekih 2000kn.

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...

 Mozes ic na koju hoces.. 3070/3080 ili pak pricekat big navi da vidis sta oni ponude pa mozda jos padnu cijene. Racunaj da ce 3070 bit negdje razina 2080Ti i da ce bit negdje cca 4000kn, znaci ta 2070tka nebi trebala vrijedit vise od nekih 2000kn.

 Iz tvojih usta u božje uši... ali dvojim da će ići tako nisko... msm bilo bi logično ali...

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Koja bi bila onda cijena 2070 super? 2500?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Alfredo nr.2 kaže...

Koja bi bila onda cijena 2070 super? 2500?

 Pa tako nekako da, isto vrijedi i za AMD grafe. Iako ima dosta ljudi koji ce i dan danas kupit 2080ti za 5000kn jer ne znaju da je izasla nova grafa i eto ti ga na...

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kad gledaš 3080 košta oko 6500kn, što znači da 2080ti bi trebala biti nekih 4000 - 4500kn kao i 3070. Po tome 2080 nekih 3000, 2080 super 3500kn. Ali to će sve ovisiti o dostupnosti grafa i majnerima. Trenutno na njuškalu je 2060 za 1500kn. To je po meni ok cijena.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice