NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.783.405
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nije mi bas jasno zasto se cijena iz nekog random poljskog shopa citira kao relevantna... Osobno ocekujem/ nadam se da ce se moci nabaviti solidni modeli za do 800 eura, na CU je jos uvijek ta cijena za vecinu boljih modela. A mindfactory jos nema nista koji je jedan od povoljnijih ducana

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

Nije mi bas jasno zasto se cijena iz nekog random poljskog shopa citira kao relevantna... Osobno ocekujem/ nadam se da ce se moci nabaviti solidni modeli za do 800 eura, na CU je jos uvijek ta cijena za vecinu boljih modela. A mindfactory jos nema nista koji je jedan od povoljnijih ducana

Još uvijek se najviše isplati ako imaš nekog da ti uzme preko firme u HR. Čak i ako je 1k eura kartica u HR, opet dođeš na 750€ bez PDV-a.

 

U biti ako može uzeti izvana (EU) na firmu (u sistemu PDV-a), još je veća ušteda.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 11:03 (mrsmith).
10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

ovo ce bit refresh 20 serije cini mi se. doduse, treba ih pohvaliti za ficure poput DLSS-a, RT i grijanog man cavea.

 

bojim se da je nvidija ovaj put odradila sta AMD radi zadnjih godina ali uz neizmjerno bolji marketing.

Moj PC  
0 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...

ovo ce bit refresh 20 serije cini mi se. doduse, treba ih pohvaliti za ficure poput DLSS-a, RT i grijanog man cavea.

 

bojim se da je nvidija ovaj put odradila sta AMD radi zadnjih godina ali uz neizmjerno bolji marketing.

Ma o čemu ti pričaš? :D Pa 3080 dere 2080Ti za 30% barem u svakom scenariju... uz 30-40% manju cijenu.

 

Uspoređujemo karticu od 1k € MSRP iliti 10-11k kn u HR naspram nove 3080 koja će biti recimo 7k u HR ili 750-800€ vani.

 

Ako je tebi to refresh a ne napredak, nisam siguran što bi ti očekivao točno. 200% leap?

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 11:09 (mrsmith).
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Znači, toliko hypea, sprdnje s onima koji imaju 20xx i da ju prodaju za sitniš, da bi na kraju bilo... ništa? 

 

edit: ozbiljno pitam.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 11:10 (Pero Dinamit).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kontaktirao sam par trgovina, kod nas ništa do daljnjeg tako svi kažu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
jovial kaže...

ovo ce bit refresh 20 serije cini mi se. doduse, treba ih pohvaliti za ficure poput DLSS-a, RT i grijanog man cavea.

 

bojim se da je nvidija ovaj put odradila sta AMD radi zadnjih godina ali uz neizmjerno bolji marketing.

Ma o čemu ti pričaš? :D Pa 3080 dere 2080Ti za 30% barem u svakom scenariju... uz 30-40% manju cijenu.

 

Uspoređujemo karticu od 1k € MSRP iliti 10-11k kn u HR naspram nove 3080 koja će biti recimo 7k u HR ili 750-800€ vani.

 

Ako je tebi to refresh a ne napredak, nisam siguran što bi ti očekivao točno. 200% leap?

koliko 3080 dere 2080ti cemo tek vidit. ja nvidiji bas ne vjerujem jer mi se cini da u cijeloj prici imaju neki interes, ali jos mi nije jasno kakav.

sta se tice cijena, bojim se da ces tesko naci nekoga tko ce kupiti 3080 za 750-800 eura. ja nesto mislim da ce tih kartica biti otprilike 10 u HR po toj cijeni ali ce se brzo naci na ebayu. obzirom na potraznju, ne bi me cudilo da budu 1000-1500 ojra.

 

naravno, pojma nemam samo nagadjam kao i ti.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 11:26 (jovial).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Kontaktirao sam par trgovina, kod nas ništa do daljnjeg tako svi kažu. 

 a sta si ocekivao da ce ti reci :)

 

znam 3 trgovine koje ih imaju vec na lageru, samo ne smije u prodaju do sutra

 

ima ih, ali ih ima jako jako malo 1-3 komada i to je to

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kaze mi zena sutra se digni rano ujutro i odi u Media Markt i Saturn da uspijes kupit graficku....ljepo je imat zenu koja razumije tvoje potrebe 😁😁😁😁

Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Kaze mi zena sutra se digni rano ujutro i odi u Media Markt i Saturn da uspijes kupit graficku....ljepo je imat zenu koja razumije tvoje potrebe 😁😁😁😁

 prije toga metar u ruke i dobro provjeri par puta dal ti stane u kuciste

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Kaze mi zena sutra se digni rano ujutro i odi u Media Markt i Saturn da uspijes kupit graficku....ljepo je imat zenu koja razumije tvoje potrebe 😁😁😁😁

 jel ubola koju kunu da ti pomogne konkretno ili se radi samo o moralnoj podrsci? usput, jesi siguran da ne pili naopako?

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Santana kaže...
MEGATAMA kaže...

Kaze mi zena sutra se digni rano ujutro i odi u Media Markt i Saturn da uspijes kupit graficku....ljepo je imat zenu koja razumije tvoje potrebe 😁😁😁😁

 prije toga metar u ruke i dobro provjeri par puta dal ti stane u kuciste

 Stat ce, nagurat cu 😁

Salu na stranu, Ampere se iscekuje kao drugi dolazak Isusa....odbrojava se po internetu, otvaraju se megathreadovi za recenzije itd.

Sa druge strane AMD niti rijeci.....ne da nisu spremni nego nisu. 

 

8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Kaze mi zena sutra se digni rano ujutro i odi u Media Markt i Saturn da uspijes kupit graficku....ljepo je imat zenu koja razumije tvoje potrebe 😁😁😁😁

 

a za mjesec dana:  MEGATAMA muzicu- puzicu,  gle ovu Louis Vuitton torbu, samo 1100e (da, nazalost znam koliko kosta) - meni to bas treba kao i tebi tvoja graficka

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
MEGATAMA kaže...

Kaze mi zena sutra se digni rano ujutro i odi u Media Markt i Saturn da uspijes kupit graficku....ljepo je imat zenu koja razumije tvoje potrebe 😁😁😁😁

 jel ubola koju kunu da ti pomogne konkretno ili se radi samo o moralnoj podrsci? usput, jesi siguran da ne pili naopako?

Euri su u pitanju 😁

Ma odlicna je ona, ode u trgovacki centar po nesto pa me zove da je stigla neka igra u Saturn dali hocu da mi ju kupi itak ❤️

 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...

 Zanimljiva analiza. Po tome RT se nije značajno poboljšao.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Imas prikaz Quake 2 RTX na DF, igra je cisti raytrace(path) i skok je oko 100% 3080 vs 2080 tako da je to najcisci prikaz kakav je RT u pitanju. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pero Dinamit kaže...

Znači, toliko hypea, sprdnje s onima koji imaju 20xx i da ju prodaju za sitniš, da bi na kraju bilo... ništa? 

 

edit: ozbiljno pitam.

 slično kao što je hajduk prvak svake godine 😂 šta ste nabrijani s tim pitanjima, saznat ćeš uskoro kakve su performanse, kolka je cijena i kolko ima komada 😂

6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kakav je ovaj Eagle model? Cijena mu je 700€+ pdv sto ga cini najjeftinijim na CS-u. Mozda bi cak njega uzeo posto sumnjam da cu ikad overclockat, a bit ce mi upgrade i vise nego dovoljan s gtx 1080.

https://www.caseking.de/gigabyte-geforce-rtx-3080-eagle-oc-10g-10240-mb-gddr6x-gcgb-326.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Imas prikaz Quake 2 RTX na DF, igra je cisti raytrace(path) i skok je oko 100% 3080 vs 2080 tako da je to najcisci prikaz kakav je RT u pitanju. 

alo, pa to je placena reklama. 

 

da se razumijemo, nova serija ce biti dobra. bolja 20-35% i otprilike ce imati isti porast u potrosnji struje. 

pravi napredak je pad cijena kad se dogodi. ali svakako nista sta bi opravdalo hype koji se stvorio jer bi iste rezultate dobio da Turingu dodas 20% vise struje. oni koji ce najvise profitirati su oni koji su kupili 20 seriju po diskontnim cijenama i oni koji ce kupiti novu seriju kad/ako se spuste cijene.

 

mislim, tako kazu neki kriticari :D ja sam im sklon vjerovati i jedva cekam da vidim rezultate

9 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pero Dinamit kaže...

Znači, toliko hypea, sprdnje s onima koji imaju 20xx i da ju prodaju za sitniš, da bi na kraju bilo... ništa? 

 

edit: ozbiljno pitam.

 A s obzirom i na prilicnu razliku u cijeni u odnosu na 20 seriju-za ocekivati je da do daljnjeg nema nikakvog spustanja cijena potonjih, pogotovo kod nas.

Ali kao sto je tu jedan lik napisao-nema nikakve grehote da ngreedia zaracunava robu najvise koliko trziste moze podnijeti! Naposljetku, njegova je lova i on ce je bacati kako zeli, na 3090 ili imaginarne djevojke, svejedno

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jako dobar potez, 3 godine garancije bez ikakvih dodatnih zavrzlama.

https://www.techpowerup.com/272208/zotac-announces-extended-warranty-for-nvidia-geforce-rtx-30-series

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Jako dobar potez, 3 godine garancije bez ikakvih dodatnih zavrzlama.

https://www.techpowerup.com/272208/zotac-announces-extended-warranty-for-nvidia-geforce-rtx-30-series

 i to je marketing. vec su to imali i sa 20 serijom. ali svakako hvale vrijedan potez onda i danas.

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Jako dobar potez, 3 godine garancije bez ikakvih dodatnih zavrzlama.

https://www.techpowerup.com/272208/zotac-announces-extended-warranty-for-nvidia-geforce-rtx-30-series

 I onda ce se opet nac neci (kao ti) i budu uzeli STRIX, i skuplja i vjerovatno ne najbolja, ali glavno da je ERGEBE tu jel 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
MEGATAMA kaže...

Jako dobar potez, 3 godine garancije bez ikakvih dodatnih zavrzlama.

https://www.techpowerup.com/272208/zotac-announces-extended-warranty-for-nvidia-geforce-rtx-30-series

 i to je marketing. vec su to imali i sa 20 serijom. ali svakako hvale vrijedan potez onda i danas.

Po meni je to i dokaz da vjeruju u svoj proizvod sto vjerujem svima nama puno znaci.

 

Sto se tice DFa ne vjerujem da bi se oni isli igrat sa svojom reputacijom za par eura od nvidie, do sad su bili korektni pa ne vidim zasto ne bi bili i u ovom slucaju.

Ali uostalom imam Quake RTX i nadam se vec sutra 3080 pa cemo vidjet kakav je skok naspram ove moje 2080.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
xLockdown kaže...

Kakav je ovaj Eagle model? Cijena mu je 700€+ pdv sto ga cini najjeftinijim na CS-u. Mozda bi cak njega uzeo posto sumnjam da cu ikad overclockat, a bit ce mi upgrade i vise nego dovoljan s gtx 1080.

https://www.caseking.de/gigabyte-geforce-rtx-3080-eagle-oc-10g-10240-mb-gddr6x-gcgb-326.html

Ružan.

Ko da im je zafalilo plastike.

 

 

A tko će ga znat, treba pričekati recenzije svih tih AIB modela, Hardware Unboxed to uredno izbacuje.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...

Jako dobar potez, 3 godine garancije bez ikakvih dodatnih zavrzlama.

https://www.techpowerup.com/272208/zotac-announces-extended-warranty-for-nvidia-geforce-rtx-30-series

 I onda ce se opet nac neci (kao ti) i budu uzeli STRIX, i skuplja i vjerovatno ne najbolja, ali glavno da je ERGEBE tu jel 

Ova Strix je uistinu vrhunska i uglavnom ju ne cujem osim ako je ambijentalna temperatura 30c+ i ne peglam nesto full zahtijevno u 4k ultra.

Tako da i od 3080 strix ocekujem jednako ali uvjek postoji mogucnost da recenzije pokazu iznenadjenja pa da promjenimo izbor. 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...
xLockdown kaže...

Kakav je ovaj Eagle model? Cijena mu je 700€+ pdv sto ga cini najjeftinijim na CS-u. Mozda bi cak njega uzeo posto sumnjam da cu ikad overclockat, a bit ce mi upgrade i vise nego dovoljan s gtx 1080.

https://www.caseking.de/gigabyte-geforce-rtx-3080-eagle-oc-10g-10240-mb-gddr6x-gcgb-326.html

Ružan.

Ko da im je zafalilo plastike.

 

 

A tko će ga znat, treba pričekati recenzije svih tih AIB modela, Hardware Unboxed to uredno izbacuje.

 
Zato je jeftinija, skupa ta plastika. Ali najbitnije je da EAGLE svijetli u mraku

everyday i'm shuffling...
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dovoljna mi je cinjenica da je strix 930 eura a najjeftinija izvedba (i to s 3 venta) 700 eura. Ne vrijedi 230 eura razlike dati za Strix pa da je najbolja na svijetu svih vremena (a nije)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

Dovoljna mi je cinjenica da je strix 930 eura a najjeftinija izvedba (i to s 3 venta) 700 eura. Ne vrijedi 230 eura razlike dati za Strix pa da je najbolja na svijetu svih vremena (a nije)

 Istina, rade bi tih 200+€ preusmjerio na upgrade CPU-a.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice