NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.090
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
xLockdown kaže...


Btw cijena u Futuri je 970 eura za Zotac 3080 https://www.futura-it.hr/graficka-zotac-gaming-geforce-rtx-3080-trinity-10gb-gddr6x/91984/product/.
Nadam se da je neka greska...

 Nema greške kolega.

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
xLockdown kaže...
t00mob kaže...
A i ako misliš grafu prodavat kasnije onda računaj da ćeš kupcu morat objašnjavat da mu garancija vrijedi samo u Njemačkoj i da će morat slat grafu u Njemačku ako se nekaj desi. Za razliku u cijeni od par sto kuna ja se nebi više zahebavao s time. 

 Ovo mi je jedini minus kod kupovine graficke izvan HR jer znam da ce biti gotovo nemoguce naci osobu koja bi kupila za veci iznos graficku s takvom garancijom.

Btw cijena u Futuri je 970 eura za Zotac 3080 https://www.futura-it.hr/graficka-zotac-gaming-geforce-rtx-3080-trinity-10gb-gddr6x/91984/product/.
Nadam se da je neka greska...

 

Zašto vam je to problem, isti vrag slao dućanu u .hr ili nekom dućanu u njemačku recimo. Nedavno sam slao amazonu i casekingu pakete; došli su za 3 dana preko hpexpressa. Vjerojatno brze nego da sam slao u dućan koji je u zagrebu :D

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dojma sam da je ovo fejk tojest marketing za klikanje na portal i da ne budu imali nista prije ostalih ali svejedno evo imat ce i 90 :)

 

https://www.futura-it.hr/graficka-zotac-gaming-geforce-rtx-3090-trinity-24gb-gddr6x/91985/product/

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Zato što mi koji smo u Zg odnesemo besplatno, a slanje u Njem je cca 100kn.

Šparaš 500-700kn u startu da bi se zahebavao sa rizikom slanja preko granice, a kad prodaješ cca 300-500kn će ti manje nuditi za isti proizvod jer nije kupljen u RH.

Dakle ko kupi novo pa kasnike proda ušpara cca 200kn.

 

Problem domaćih trgovaca koji ovo budu prodavali po 7300kn je da se u Njem isto to prodaje po 780€ , odnosno 5900kn, odnosno 1400kn razlike, a za to se bome isplati kupit u Njem, pa kud puklo da puklo.

Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

Zato što mi koji smo u Zg odnesemo besplatno, a slanje u Njem je cca 100kn.

Šparaš 500-700kn u startu da bi se zahebavao sa rizikom slanja preko granice, a kad prodaješ cca 300-500kn će ti manje nuditi za isti proizvod jer nije kupljen u RH.

Dakle ko kupi novo pa kasnike proda ušpara cca 200kn.

 

Problem domaćih trgovaca koji ovo budu prodavali po 7300kn je da se u Njem isto to prodaje po 780€ , odnosno 5900kn, odnosno 1400kn razlike, a za to se bome isplati kupit u Njem, pa kud puklo da puklo.

Kakva je ta tvoja GB u full loadu?Buka i temps?

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Lik je scammer 10000%.. ali da vidimo odgovor

 

 

 taj nick sa njuške je poznti trol, nema pametnijeg posla lik pa komentira oglase putem tih poruka unutar njuškala.

TheVeka
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

Zato što mi koji smo u Zg odnesemo besplatno, a slanje u Njem je cca 100kn.

Šparaš 500-700kn u startu da bi se zahebavao sa rizikom slanja preko granice, a kad prodaješ cca 300-500kn će ti manje nuditi za isti proizvod jer nije kupljen u RH.

Dakle ko kupi novo pa kasnike proda ušpara cca 200kn.

 

Problem domaćih trgovaca koji ovo budu prodavali po 7300kn je da se u Njem isto to prodaje po 780€ , odnosno 5900kn, odnosno 1400kn razlike, a za to se bome isplati kupit u Njem, pa kud puklo da puklo.

 Sve ovisi gdje se kupi... Vecina dobrih ducana kod nas imaju vislje cijene, a kod ovih losih je niza cijena ali i upitna garancija/reklamacija. Dok sumnjam da je takvo stanje sa nekim najjeftinijim trgovinama izvana, tipa ako netko kupi sa amazona, oni imaju jako dobru podrsku i sve se rijesi jako brzo (paket mi izvana dosao za manje od tjedan dana), i stari taj paket moram vratit u roku od 30 dana. Platio postarinu 150kn (doduse ovo je bio malo tezi predmet, G29) no dobio sam refund na racun.

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

A meni tiha, al ja ju držim zatvorenu u Fractal define kućuštu, gdje nije baš idealno zračena, opčenito mi temp. nisu najbolje, vjerojatno zbog kučišta, a sa slušalicama sam.

Čuje se... samo meni ne smeta. Znam da dosta vas pati na svaki DB i ja tu nisam mjerodavan. Mojoj ženi ne smeta, komp je u boravku, to je bitno.

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ja sam do nema davno imao samo laptope/gaming laptope koji su vrtjeli na 4500/5500rpm tako da su ovi na pc tihi jos.

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

A meni tiha, al ja ju držim zatvorenu u Fractal define kućuštu, gdje nije baš idealno zračena, opčenito mi temp. nisu najbolje, vjerojatno zbog kučišta, a sa slušalicama sam.

Čuje se... samo meni ne smeta. Znam da dosta vas pati na svaki DB i ja tu nisam mjerodavan. Mojoj ženi ne smeta, komp je u boravku, to je bitno.

 Ovako to kod mene izgleda, još danas kupio novi veći stol jer mi je počela biti gužva na starom stolu sa svim sranjima okolo. Ova moja 1080Ti kad je zakucana na 99% na 1440p je na 80c i nekih 1800 do 2000rpma. Promjenio sam i pastu i termalne padove al badave a i nije nešto prevelika samim time je i Heatsink dosta manji. Kakve su kod tebe temperature i RPM?

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 18:21 (BeLLicus).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Gdje si kupio stol ? Super sve izgleda 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...
Rhodin kaže...

A meni tiha, al ja ju držim zatvorenu u Fractal define kućuštu, gdje nije baš idealno zračena, opčenito mi temp. nisu najbolje, vjerojatno zbog kučišta, a sa slušalicama sam.

Čuje se... samo meni ne smeta. Znam da dosta vas pati na svaki DB i ja tu nisam mjerodavan. Mojoj ženi ne smeta, komp je u boravku, to je bitno.

 Ovako to kod mene izgleda, još danas kupio novi veći stol jer mi je počela biti gužva na starom stolu sa svim sranjima okolo. Ova moja 1080Ti kad je zakucana na 99% na 1440p je na 80c i nekih 1800 do 2000rpma. Promjenio sam i pastu i termalne padove al badave a i nije nešto prevelika samim time je i Heatsink dosta manji. Kakve su kod tebe temperature i RPM?

Full ljep setup.

 

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rocko9 kaže...

Gdje si kupio stol ? Super sve izgleda 

 Ma tu kod nas jedna firma se bavi obradom iverala, pa dodjes izaberes model kakav hoces i das dimenzije i to je to. Kupis 4 kromirane noge zasarafis i spreman si za gaming :D... Inače od većih firmih ko radi tako po naruzbi je El Grad. Hvala MEGATAMA 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...
Rhodin kaže...

A meni tiha, al ja ju držim zatvorenu u Fractal define kućuštu, gdje nije baš idealno zračena, opčenito mi temp. nisu najbolje, vjerojatno zbog kučišta, a sa slušalicama sam.

Čuje se... samo meni ne smeta. Znam da dosta vas pati na svaki DB i ja tu nisam mjerodavan. Mojoj ženi ne smeta, komp je u boravku, to je bitno.

 Ovako to kod mene izgleda, još danas kupio novi veći stol jer mi je počela biti gužva na starom stolu sa svim sranjima okolo. Ova moja 1080Ti kad je zakucana na 99% na 1440p je na 80c i nekih 1800 do 2000rpma. Promjenio sam i pastu i termalne padove al badave a i nije nešto prevelika samim time je i Heatsink dosta manji. Kakve su kod tebe temperature i RPM?

 Čekaj čekaj što nisi prodao grafičku?

Lijepo složeno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 18:31 (hummer0).
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hummer0 kaže...
BeLLicus kaže...
Rhodin kaže...

A meni tiha, al ja ju držim zatvorenu u Fractal define kućuštu, gdje nije baš idealno zračena, opčenito mi temp. nisu najbolje, vjerojatno zbog kučišta, a sa slušalicama sam.

Čuje se... samo meni ne smeta. Znam da dosta vas pati na svaki DB i ja tu nisam mjerodavan. Mojoj ženi ne smeta, komp je u boravku, to je bitno.

 Ovako to kod mene izgleda, još danas kupio novi veći stol jer mi je počela biti gužva na starom stolu sa svim sranjima okolo. Ova moja 1080Ti kad je zakucana na 99% na 1440p je na 80c i nekih 1800 do 2000rpma. Promjenio sam i pastu i termalne padove al badave a i nije nešto prevelika samim time je i Heatsink dosta manji. Kakve su kod tebe temperature i RPM?

 Čekaj čekaj što nisi prodao grafičku?

Lijepo složeno.

 Ne kupac odustao, na kraju kad vidim cijene 3080 drago mi je sto nisam prodao, pitanje dal ce i biti na stanju i da mi se daje bas 8000kn i ne daje... Tako da sacekat cu neko vrijeme pa vidjet sta i kako a za sada ova ce biti dovoljna, do cyberpunka cemo valjda znati sve i u vezi super/Ti verzija a i AMD ce valjda izbacit nesto pa se cijene poprave malo. Ako je Zotac 7300kn kod nas koliko ce biti Aours,MSI i ASUS Rog.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Dojma sam da je ovo fejk tojest marketing za klikanje na portal i da ne budu imali nista prije ostalih ali svejedno evo imat ce i 90 :)

 

https://www.futura-it.hr/graficka-zotac-gaming-geforce-rtx-3090-trinity-24gb-gddr6x/91985/product/

Da sam sebe citiram, bio sam u pravu. Mozda ce imat ampere kroz 3-4 tjedna sto znaci da nece. 

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ove cijene su fkt  smijeh. Ne znam sto bih rekao. 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

A kad smo govorili ×10 svi pljuvali i izvlačili neke računice ×8,2 i slično... al eto

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Znači svi kupujemo vani, za sada najjeftnije u UK.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ekipa koja je prije par dana RTX2080Ti prodala na trznicama za 400€, na aparatima

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Čitatelj kaže...

Ekipa koja je prije par dana RTX2080Ti prodala na trznicama za 400€, na aparatima

Ogromna greska je bila prodat sad. 

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Znači da svi čekamo da kartice dođu i da se vide stvarne cijene.

Ovo su sve placeholderi za one što ne mogu čekati, a ko i naruči, dobro naruči, veća zarada, neće trgovac gubit pare.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

 To je očekivano jer je rtx2080S 6k-6.5k kn, ako je ovo nova serija i jača duplo naravno da će stavit veču cijenu.Kako sam reko cijena u dolarima x10 = kn

 Nije to niš očekivano jer cijena RTX 3080 je potpuno ista kao što je bila i RTX 2080 Super u dolasku dakle 700 dolara, ja sam kupio RTX 2080 Super MSI Gamming X Trio čim je došla odmah u kolovozu prošle godine i to baš u Futuri i cijena im je bila 6450kn, desetak dana nakon toga dobio ih je ADM i čak su bili jeftiniji nekih 100-150kn pa mi je bilo čak i žao zakaj sam kupio odmah u Futuri i nisam još pričekao tjedan dana. Znači cijene su tada bile oko 6500kn, ove kvalitetnije verzije, a u njemačkim web shopovima iste te grafe su bile oko 800+ eura, znam da je razlika tada bila doslovno oko 200-300 kuna između njemačkih web shopova i cijena u Futuri za tu moju grafu.  A po ovome oni su sad 1300kn skuplji od njemačkih web shopova gdje je taj Zotac 800 eura dakle 6000kn. Dakle nemaju nikakvo opravdanje za cijene iznad 7000 kuna  i to još za Zotac i smeća još napišu da je to cijena sa popustom, dakle očito će bit smećara ovakvih koji će htjet iskoristit hype za nabijanje cijena. Inače rekli su u Futuri da će u prvim danima dobit tek par komada pa su možda zato stavili takvu suludu cijenu. Ja znam da sigurno neću dat 7000+ kuna za 3080 ni u ludilu jer to nema veze s vezom. Skupio sam ja puno više novaca jer sam očekivao veće cijene i da ću uzet neku 3080Ti ali ne pada mi na pamet da me ovi naši smećari prave budalom. Radije ću onda opet nabavljat grafu preko njemačkih web shopova.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 19:29 (t00mob).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
iMik kaže...

Znači svi kupujemo vani, za sada najjeftnije u UK.

 Možeš mi molim te reći da li znaš neki dućan u UK ili misliš općenito da je najjeftinije u UK?

Ja ako ću uzimati (nakon što vidim bencheve i recenzije) bi uzeo izvana jer 8200kn u Futuri i to za Zotac ne bi dao.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Jurassic Park kaže...
iMik kaže...

Znači svi kupujemo vani, za sada najjeftnije u UK.

 Možeš mi molim te reći da li znaš neki dućan u UK ili misliš općenito da je najjeftinije u UK?

Ja ako ću uzimati (nakon što vidim bencheve i recenzije) bi uzeo izvana jer 8200kn u Futuri i to za Zotac ne bi dao.

 Ma tko kupuje grafe u UK?? Kupuje se u Deutschland. 7300 je cijena u Futuri. Bezobrazno.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
t00mob kaže...

 Ma tko kupuje grafe u UK?? Kupuje se u Deutschland. 7300 je cijena u Futuri. Bezobrazno.

 Malo su se hitnili korigirat će oni to na 7000 da bude $x10 ne brini.Asus bi mogo bit oko 8k kn. Šta se čudite to je tako u nas kad dolazi nova serija.Mora se zaradit na prvu i hoće prodat će.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
t00mob kaže...
Jurassic Park kaže...
iMik kaže...

Znači svi kupujemo vani, za sada najjeftnije u UK.

 Možeš mi molim te reći da li znaš neki dućan u UK ili misliš općenito da je najjeftinije u UK?

Ja ako ću uzimati (nakon što vidim bencheve i recenzije) bi uzeo izvana jer 8200kn u Futuri i to za Zotac ne bi dao.

 Ma tko kupuje grafe u UK?? Kupuje se u Deutschland. 7300 je cijena u Futuri. Bezobrazno.

 Da,zato se i čudim što je rekao u UK.Onaj dućan u Njemačkoj  CaseKind.de ima solidne cijene.Poštarina je cca. 15€,ali me brine koliko će uvoz koštati.

PS

Ovo za Futuru sam mislio 8200kn kad se uzima na rate,ali da 7300kn za gotovinu,ali opet previše.

13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
t00mob kaže...
Jurassic Park kaže...
iMik kaže...

Znači svi kupujemo vani, za sada najjeftnije u UK.

 Možeš mi molim te reći da li znaš neki dućan u UK ili misliš općenito da je najjeftinije u UK?

Ja ako ću uzimati (nakon što vidim bencheve i recenzije) bi uzeo izvana jer 8200kn u Futuri i to za Zotac ne bi dao.

 Ma tko kupuje grafe u UK?? Kupuje se u Deutschland. 7300 je cijena u Futuri. Bezobrazno.

 Samo kažem da UK ima najpovoljnije cijene, a cijene kod nas neću ni komentirati.

13 godina
online
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Asus ROG 3080 Strix OC je samo 7eu jeftinija nego ovdje u Njemackoj. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice