Asus GeForce 9800GTX problem

poruka: 47
|
čitano: 7.150
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

Pozdrav ljudi, imam jedan problem s grafom. Stavio sam danas u komp 9800gtx, obriso atijeve drivere koje sam imo i stavio zadnje nvidia drivere i sve super radi i cini se ok, ali kad udem u bilo koju igru imam jako malo fps-a i sve steka...znaci cod4 20fps, cod2 60fps, LoL 20fps i to na bilo kojoj rezoluciji i sad neznam sta da radim, htjeo sam stavit nove windowse jer mi je frend isto tak stavio novu grafu i nikak s njom na zelenu granu dok nije stavio nove windowse...pa eto dali mi mozete sto god preporucit da napravim ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

Prati si temp. za vrijeme igranja s HW Monitorom !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

sa HW monitorom na 50% ventilator temperature su od 50-54°C tako da su temperature ok

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

Probaj stavit starije drivere za grafu !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Asus GeForce 9800GTX problem

Jesi li potpuno obrisao sve stare grafičke drivere, znači driver sweeperom ili sl.?

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
16 godina
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

Worpix, koje napajanje i ostatak računala imaš?

Twitter @191x7 za pomoc oko racunala i preporuke hardvera...
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2012 20:57 (191x7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Asus GeForce 9800GTX problem
INCOGNITO99 kaže...

Jesi li potpuno obrisao sve stare grafičke drivere, znači driver sweeperom ili sl.?

Ne, obrisao sam u upravljackoj ploci...probat cu to

 

ostali hardweare mi je ovakav:

proc athlon II x2 250

3gb ddr2 rama

asus m4a77d maticna

napajanje je MS 400W

ali mislim da nije do napajanja ili ostalog jer sam sa starom grafom sapphire hd3850 vrtio 125fps cod4 i 250fps cod2

13 godina
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

Vrlo vjerojatno imas preslabo napajanje ! Ta 9800GTX skoro duplo vise trosi od HD3850 !

 

EDIT : probaj s nekim jacim napajanjem !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2012 21:04 (Haf932).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Asus GeForce 9800GTX problem
worpix kaže...

 

ostali hardweare mi je ovakav:

proc athlon II x2 250

3gb ddr2 rama

asus m4a77d maticna

napajanje je MS 400W

ali mislim da nije do napajanja ili ostalog jer sam sa starom grafom sapphire hd3850 vrtio 125fps cod4 i 250fps cod2

Prvo - napajanje ti je DEFINITIVNO i BEZ RASPRAVE uzrok problema. 9800GTX je ogroman potrošač.

Drugo - procesor ti je bottleneck za tu karticu, ali ne velik.

 

Mene samo zanima kako to da ti se ne gasi dok igraš i zašto ti nije već krepalo...

Twitter @191x7 za pomoc oko racunala i preporuke hardvera...
11 godina
neaktivan
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

da definitivno je napajanje sad kad sam maknuo sa driver sweeperom atijeve drivere i restarto komp izbacilo mi je power warning tako da moram uzet jace napajanje...hvala ljudi na pomoci !!

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

Bar je MS 400 poznat po šrot kvaliteti !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Asus GeForce 9800GTX problem
Haf932 kaže...

Bar je MS 400 poznat po šrot kvaliteti !

To je jedina stvar koju jos nisam mijenjo u kompu od kad sam ga kupio prije 7 godina i ja se stvarno cudim kak vec nije davno krepalo, izgleda da sam potrefio ono koje je dobro al eto preslabo je :D haha

12 godina
offline
Re: Asus GeForce 9800GTX problem

hahaha ja sam imo ms 400w industrial i sta fali 5 godina radilo i jos radi, neko vrijeme guro phenoma i 4890 i nemogu rec da sam bio zadovoljan, ipak nema ni 20 A na 12 V, tako da je drasticno pado 12V u gamevima i do 10%

16 godina
offline
Re: Asus GeForce 9800GTX problem
worpix kaže...
Haf932 kaže...

Bar je MS 400 poznat po šrot kvaliteti !

To je jedina stvar koju jos nisam mijenjo u kompu od kad sam ga kupio prije 7 godina i ja se stvarno cudim kak vec nije davno krepalo, izgleda da sam potrefio ono koje je dobro al eto preslabo je :D haha

Računaj da sada nema ni 60% snage koju je imalo prvog dana. Pa 7 godina je previše, pogotovo za smeće.

Twitter @191x7 za pomoc oko racunala i preporuke hardvera...
13 godina
offline
Re: Asus GeForce 9800GTX problem
antimon95 kaže...

 neko vrijeme guro phenoma i 4890 i nemogu rec da sam bio zadovoljan, ipak nema ni 20 A na 12 V, tako da je drasticno pado 12V u gamevima i do 10%

Je , gurao je u stanju mirovanja kompa , pod opterecenjem sumnjam !

Music As A Weapon !!
11 godina
neaktivan
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

E jos jedno pitanje ja imam jedan kabal za napajanje grafe koji je dva molex u jedan 6 pinski konektor a na grafi je dva 6 pinska konektora jel mozd i to problem jer sam sam taj kabal dobio sa njom -.-"

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

Ako grafa zahtijeva 2 x 6 pinski naponski konektor onda joj treba i ukopcat dva 6 pinska naponska konektora ! To nemoj radit s tim napajanjem da ti nebi jos nekaj zgorelo !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Asus GeForce 9800GTX problem
worpix kaže...

E jos jedno pitanje ja imam jedan kabal za napajanje grafe koji je dva molex u jedan 6 pinski konektor a na grafi je dva 6 pinska konektora jel mozd i to problem jer sam sam taj kabal dobio sa njom -.-"

Mogu ti reći da sam i na to sumnjao, da je na grafu spojen samo 1 power...

 

Edit: Nemoj se sad zaletit pa napamet kupovat napajanje. Pitaj ovdje na forumu za svaki slučaj. I ne štedi na najbitnijoj komponenti.

Twitter @191x7 za pomoc oko racunala i preporuke hardvera...
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2012 21:45 (191x7).
12 godina
offline
Re: Asus GeForce 9800GTX problem
Haf932 kaže...
antimon95 kaže...

 neko vrijeme guro phenoma i 4890 i nemogu rec da sam bio zadovoljan, ipak nema ni 20 A na 12 V, tako da je drasticno pado 12V u gamevima i do 10%

Je , gurao je u stanju mirovanja kompa , pod opterecenjem sumnjam !

 igrao sam battlefield i dotu 2 i morao sam spustat taktove grafe i nisam se ni usudio pokrenut test powersuply na occtu

11 godina
neaktivan
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

ipak sam uzeo novo napajanje jer ono staro nije imalo 6pinski konektor za grafu i sad su spojena oba konektora i radi normalno ali mi opet daje jako malo bolje performanse od stare sapphire radeon hd3850 a trebala bi kao biti puno jaca (znaci cod2 imam oko 200fps i cod4 125fps lock) a sa starom sam imao 100fps lock cod4 i oko 160fps cod2...obje igre su na rezoluciji 1024x768 sa medium postavkama

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

Koje napajanje si uzeo ?

 

Probaj s nekim starijim driverima !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

uzeo sam ms 550W jer nezelim i trenutno nemam puno love na raspolaganju a i poslje nove godine uzimam neku med-high end konfiguraciju pa da se ne bacam bezveze u trosak bezpotrebno za tih par mjeseci kojih ce gurat jos {#} ajd probat cu staviti stare drivere

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2012 17:27 (worpix).
 
1 5 hvala 0
16 godina
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

Koje točno napajanje si uzeo? Ako je MS Industrial 550W nisi napravio ništa...

 

Prouči ovu temu http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/kako-prepoznati-cpu-bottlenecka-gpu/148619.aspx te nakon toga stavi program PlayClaw i pusti da ti radi u pozadini dok igraš. Tokom igre gledaj koliko ide zauzeće grafičke, PlayClaw će ti pokazivati. I da, s tim dvojezgrenim procesorom ne očekuj neke bajne rezultate i lock preko 125 u CoD4, nema šanse da ga naguraš na 200-250.

 

Dok sam pisao primjetio sam da si uzeo MS opet. Kao što rekoh, nisi napravio ništa. I ono je slabo.

Twitter @191x7 za pomoc oko racunala i preporuke hardvera...
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

Zasto opet MS smece ? Mogao si odmah u startu kupit jace , kvalitetnije napajanje i nebi morao opet trosit novce na njega za konfu koju kupujes poslje nove god. !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

iskoristivost procesora je od 90-95% konstantno a iskoristivost grafe je 30-35% znaci trebao bi jaci cpu da bi mi mogao "filat" grafu, normalno s jacim procesorom bi trebalo i bolje napajanje jel ?

a uzeo sam ms jer kao sto sam rekao nemam trenutno puno novaca i mislio sam da ce biti dosta jako za poterivat grafu al eto ocito sam gluplji sto se tice tog jer ako se u nest ne razumijem onda su to napajanja (a najgore je sto sam 3. godina elektrotehnicara xD )

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Asus GeForce 9800GTX problem
worpix kaže...

iskoristivost procesora je od 90-95% konstantno a iskoristivost grafe je 30-35% znaci trebao bi jaci cpu da bi mi mogao "filat" grafu, normalno s jacim procesorom bi trebalo i bolje napajanje jel ?

a uzeo sam ms jer kao sto sam rekao nemam trenutno puno novaca i mislio sam da ce biti dosta jako za poterivat grafu al eto ocito sam gluplji sto se tice tog jer ako se u nest ne razumijem onda su to napajanja (a najgore je sto sam 3. godina elektrotehnicara xD )

Ne, nije to podcrtano najgore već to što sam ti u temi jasno napomenuo da pitaš prije kupnje napajanja, a ti nisi poslušao.

 

Zauzeće grafičke ti je toliko nisko dijelom zbog slabosti procesora dijelom zbog nedovoljne snage napajanja (niska jakost struje na 12V railu; odnosno slaba snaga na 12V).

No naravno, škrtac plaća dvaput, stoga ćeš ti sad trebati opet kupiti napajanje i to neko dobro - minimalno 430W za ~350 Kn.

Twitter @191x7 za pomoc oko racunala i preporuke hardvera...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus GeForce 9800GTX problem
Mogao si odmah u startu nadodati kakvih cca 150kn i kupiti si puno kvalitetnije jače napajanje tipa LC POWER 460GP3,corsair CX430v2 itd za današnju i buduču konfu.
12 godina
offline
Re: Asus GeForce 9800GTX problem
Haf932 kaže...

Zasto opet MS smece ? Mogao si odmah u startu kupit jace , kvalitetnije napajanje i nebi morao opet trosit novce na njega za konfu koju kupujes poslje nove god. !

 ms je smece ali je bar jeftino i vrijedi za pare

13 godina
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

Je , vrijedi , vrijedi ! Kolko para - tolko muzike !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Asus GeForce 9800GTX problem

gledo sam amd athlon II x3 450 da uzmem i neznam jel ce mi taj bit dost jak za grafu, jel se to nekak moze izracunat il se po necem gleda...pa da pogledam jos koji a da ne ispitujem tu na forumu stalno :D

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice