AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.640.191
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
AMD Navi

90% postova po netu....samo da Navi bude sto bolji da za manje love uzmem Nvidiu....LOL.

Znaci ekipa se jedino veseli da ce jeftinije moc kupit Nvidiu ako AMD bude konkurentan 🤣🤣🤣🤣

Moj PC  
1 13 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi

 To je tvoje veselje.  Ja ću kupiti ono što mi bude bolje odgovaralo, nebitno koji je tabor. A tako razmišlja i ogromna većina onih koji nisu iskompleksirani brandovima. 

5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Loš pokušaj trollanja od strane fanboya koji 3 stoljeća čeka grafu koju je naručio, pa na kraju odustao od svega .

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 12:30 (Riot).
 
20 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Riot kaže...

Loš pokušaj trollanja od strane fanboya koji 3 stoljeća čeka grafu koju je naručio, pa na kraju odustao od svega .

 Ma kakvi nece je ni kupiti, vidjet ces da ce uzet navi a ovdje mjesec dana trola temu.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

90% postova po netu....samo da Navi bude sto bolji da za manje love uzmem Nvidiu....LOL.

Znaci ekipa se jedino veseli da ce jeftinije moc kupit Nvidiu ako AMD bude konkurentan 🤣🤣🤣🤣

 Mega cujes li to sto i ja cujem mozda?... nesto iz daleka se proiblizava! CHEEEW CHJEEEEW CHEEEW oo pa to jke AMD vlak pun kartica ajde ima mjesta i za tebe, dodji i bit ces sretan sa visokim frejmom ostavi se 3080.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Moram sada remizirati onu najavu navi-a za ljude koji to cekaju/odlucili cekati spram nvidie(da ima i takiv iznenadili bi ste se).

znaci krecemo: AMD je na prezentaciji pokazao 70+ CUgpu sto bi imalo smisla buducia 60-i nesto CU grafa konkurira 2080ti, ako apu os xbox-a sa 52 je na razini 2080 super...lagana matematika.

Znaci AMD ima asa u rukavu, ima top die od 80 CU-a koji je presavijao 3080 i na razini je 3090, postavlja se pitanje jedino sada a sta to kosta? Buduci da je AMD nabio vec leadership harac na procesorima, nemoze i na grafama jel nije ipak u leadershipu-nece dobiti u svakoj igri rtx3090. rx6700xt(3070 razina) 400-500$, rx 6800xt 600-700$(razina3080)i onda ono sto ce AMD pokazati na kraju je 6900xt koja se nadam da ce biti ispod 999 eura jel ce ipak izazavati u duel 3090 i mislim da je 800-900 eura realna i oke cijena.

AMD nece prezentirati 8k jel to nije mainstream niti ce biti u narednih 5 godina i jos sam dao kratko vrijeme jel sam dobar. 

Dlss dolazi kazem vam, neznam kako ce se zvati ali bit ce to neka naprednija verzija amd sharpeninga+upscaling i izgledat ce dobro- nece biti perf gaina kod nvidie jel ipak ova ima hardware za to i to je cheat, kasnije kad software nauce kako AI funkcionira bude i dlss osao u zaborav jel kosta a software samo truda.

Famozni Ray tracing je tu, da i kada ga uljucite nece biti na rezoluciji ko nvida ali ko to primjeti uopce, ni nvidia nemoze na max! bitno da reflektira kako bi mi se osusile oci- ono sto mogu 100% reci vrtiti ce se RT ON na AMD-u bolje nego na nvidiju, znaci ocekujte na AMD-u jedno 5% mozda i manje gubitka perf. Sto je i bolje po meni samo ukljucisi i picis za razliku od opet nvidijevog rijesenja.TDP ocekujte oko 50W manji od konkurencije po SKU-ima

Eto to bi bilo od mene, cim pohvatam nove leakov-e po netu budem postao ali nece se tu puno promijeniti osim cijene ili imena grafickih.

 

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 19:38 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 5 hvala 0
9 godina
online
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

Moram sada remizirati onu najavu navi-a za ljude koji to cekaju/odlucili cekati spram nvidie(da ima i takiv iznenadili bi ste se).

znaci krecemo: AMD je na prezentaciji pokazao 70+ CU gpu sto bi imalo smisla buducia 60-i nesto CU grafa konkurira 2080ti, ako apu os xbox-a sa 52 je na razini 2080 super...lagana matematika.

Znaci AMD ima asa u rukavu, ima top die od 80 CU-a koji je presavijao 3080 i na razini je 3090, postavlja se pitanje jedino sada a sta to kosta? Buduci da je AMD nabio vec leadership harac na procesorima, nemoze i na grafama jel nije ipak u leadershipu-nece dobiti u svakoj igri rtx3090. rx6700xt(3070 razina) 400-500$, rx 6800xt 600-700$(razina3080) i onda ono sto ce AMD pokazati na kraju je 6900xt koja se nadam da ce biti ispod 999 eura jel ce ipak izazavati u duel 3090 i mislim da je 800-900 eura realna i oke cijena.

AMD nece prezentirati 8k jel to nije mainstream niti ce biti u narednih 5 godina i jos sam dao kratko vrijeme jel sam dobar. 

Dlss dolazi kazem vam, neznam kako ce se zvati ali bit ce to neka naprednija verzija amd sharpeninga+upscaling i izgledat ce dobro- nece biti perf gaina kod nvidie jel ipak ova ima hardware za to i to je cheat, kasnije kad software nauce kako AI funkcionira bude i dlss osao u zaborav jel kosta a software samo truda.

Famozni Ray tracing je tu, da i kada ga uljucite nece biti na rezoluciji ko nvida ali ko to primjeti uopce? bitno da reflektira kako bi mi se osusile oci- ono sto mogu 100% reci vrtiti ce se RT ON na AMD-u bolje nego na nvidiju, znaci ocekujte na AMD-u jedno 5% mozda i manje gubitka perf. Sto je i bolje po meni samo ukljucisi i picis za razliku od opet nvidijevog rijesenja.

Eto to bi bilo od mene, cim pohvatam nove leakov-e po netu budem postao ali nece se tu puno promijeniti osim cijene ili imena grafickih.

 

 

Svaka ćas... pa bar jednom da si ubo ovo žuto... al jok.

A ovo zeleno - koju ti perspektivu imaš... prestrašno.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
miki_the_pirat kaže...
HCgamingCRO kaže...

Moram sada remizirati onu najavu navi-a za ljude koji to cekaju/odlucili cekati spram nvidie(da ima i takiv iznenadili bi ste se).

znaci krecemo: AMD je na prezentaciji pokazao 70+ CU gpu sto bi imalo smisla buducia 60-i nesto CU grafa konkurira 2080ti, ako apu os xbox-a sa 52 je na razini 2080 super...lagana matematika.

Znaci AMD ima asa u rukavu, ima top die od 80 CU-a koji je presavijao 3080 i na razini je 3090, postavlja se pitanje jedino sada a sta to kosta? Buduci da je AMD nabio vec leadership harac na procesorima, nemoze i na grafama jel nije ipak u leadershipu-nece dobiti u svakoj igri rtx3090. rx6700xt(3070 razina) 400-500$, rx 6800xt 600-700$(razina3080) i onda ono sto ce AMD pokazati na kraju je 6900xt koja se nadam da ce biti ispod 999 eura jel ce ipak izazavati u duel 3090 i mislim da je 800-900 eura realna i oke cijena.

AMD nece prezentirati 8k jel to nije mainstream niti ce biti u narednih 5 godina i jos sam dao kratko vrijeme jel sam dobar. 

Dlss dolazi kazem vam, neznam kako ce se zvati ali bit ce to neka naprednija verzija amd sharpeninga+upscaling i izgledat ce dobro- nece biti perf gaina kod nvidie jel ipak ova ima hardware za to i to je cheat, kasnije kad software nauce kako AI funkcionira bude i dlss osao u zaborav jel kosta a software samo truda.

Famozni Ray tracing je tu, da i kada ga uljucite nece biti na rezoluciji ko nvida ali ko to primjeti uopce? bitno da reflektira kako bi mi se osusile oci- ono sto mogu 100% reci vrtiti ce se RT ON na AMD-u bolje nego na nvidiju, znaci ocekujte na AMD-u jedno 5% mozda i manje gubitka perf. Sto je i bolje po meni samo ukljucisi i picis za razliku od opet nvidijevog rijesenja.

Eto to bi bilo od mene, cim pohvatam nove leakov-e po netu budem postao ali nece se tu puno promijeniti osim cijene ili imena grafickih.

 

 

Svaka ćas... pa bar jednom da si ubo ovo žuto... al jok.

A ovo zeleno - koju ti perspektivu imaš... prestrašno.

 Velim onako kako ce biti tj kako vec je U amd-ovimlabovima vjerojatno zato suke ko zaliveni da kasnije se mogu smijati

Vidis da Lisa SU nije mogla docekati pa je morala jedan SKU nize pokazati da se tuce sa 3080 a klokovi ni nista jos gotovi.

Za pravopis mi pricaj sto zelis, da mogu bolje bi.. trebao sam na engleskom/njemackom ali onda neznam, mislim da bi ti trebao google translate zat to.

A ono zeleno ti i tvoj prijatelj j. Huang cete shvatiti ubrzo da je preskupo da se odrzava za mainstram gaming i nece biti vise nakon 2021 i RDNA3 za mainstream.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 7:36 (HCgamingCRO).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

Moram sada remizirati onu najavu navi-a za ljude koji to cekaju/odlucili cekati spram nvidie(da ima i takiv iznenadili bi ste se).

znaci krecemo: AMD je na prezentaciji pokazao 70+ CU gpu sto bi imalo smisla buducia 60-i nesto CU grafa konkurira 2080ti, ako apu os xbox-a sa 52 je na razini 2080 super...lagana matematika.

Znaci AMD ima asa u rukavu, ima top die od 80 CU-a koji je presavijao 3080 i na razini je 3090, postavlja se pitanje jedino sada a sta to kosta? Buduci da je AMD nabio vec leadership harac na procesorima, nemoze i na grafama jel nije ipak u leadershipu-nece dobiti u svakoj igri rtx3090. rx6700xt(3070 razina) 400-500$, rx 6800xt 600-700$(razina3080) i onda ono sto ce AMD pokazati na kraju je 6900xt koja se nadam da ce biti ispod 999 eura jel ce ipak izazavati u duel 3090 i mislim da je 800-900 eura realna i oke cijena.

AMD nece prezentirati 8k jel to nije mainstream niti ce biti u narednih 5 godina i jos sam dao kratko vrijeme jel sam dobar. 

Dlss dolazi kazem vam, neznam kako ce se zvati ali bit ce to neka naprednija verzija amd sharpeninga+upscaling i izgledat ce dobro- nece biti perf gaina kod nvidie jel ipak ova ima hardware za to i to je cheat, kasnije kad software nauce kako AI funkcionira bude i dlss osao u zaborav jel kosta a software samo truda.

Famozni Ray tracing je tu, da i kada ga uljucite nece biti na rezoluciji ko nvida ali ko to primjeti uopce, ni nvidia nemoze na max! bitno da reflektira kako bi mi se osusile oci- ono sto mogu 100% reci vrtiti ce se RT ON na AMD-u bolje nego na nvidiju, znaci ocekujte na AMD-u jedno 5% mozda i manje gubitka perf. Sto je i bolje po meni samo ukljucisi i picis za razliku od opet nvidijevog rijesenja.TDP ocekujte oko 50W manji od konkurencije po SKU-ima

Eto to bi bilo od mene, cim pohvatam nove leakov-e po netu budem postao ali nece se tu puno promijeniti osim cijene ili imena grafickih.

 

 

Izgleda da te te nocne smjene koje tuces kostaju mentalnog zdravlja. Smiri se. Naspavaj se. Pojedi kvalitetan obrok..

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 13:28 (ansha).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

90% postova po netu....samo da Navi bude sto bolji da za manje love uzmem Nvidiu....LOL.

Znaci ekipa se jedino veseli da ce jeftinije moc kupit Nvidiu ako AMD bude konkurentan 🤣🤣🤣🤣

 Sta se tice AMD vs Nvidia meni je svejedno sta uzmem samo da odgovara za cijenu a ne kao RTX 2000 serija koja je bila pre napuhana sa raytraycingom i neznam sta sve ne a tek 5 igara su je koritile.

Bdw sta se tice DRIVERA tu je Nvidija godinama ispred AMD-a zato preferiram Nvidiju da ima AMD bar 50% supporta u driverima naspam Nvidije bio bi BEST BUY.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 13:38 (Iwan7SeVeN).
11 godina
offline
AMD Navi

Navi2 ce zasigurno sa strane hardvera bit dobar cip kao i Navi1 ali dio koji je zaduzen za softver ponisti trud koji uloze ovi prvi.

Ali kao sto sam vec napisao,dobar hardver necete dobit za dzabe kao sto je vec demonstrirano sa novom Ryzen serijom.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Iwan7SeVeN kaže...
MEGATAMA kaže...

90% postova po netu....samo da Navi bude sto bolji da za manje love uzmem Nvidiu....LOL.

Znaci ekipa se jedino veseli da ce jeftinije moc kupit Nvidiu ako AMD bude konkurentan 🤣🤣🤣🤣

 Sta se tice AMD vs Nvidia meni je svejedno sta uzmem samo da odgovara za cijenu a ne kao RTX 2000 serija koja je bila pre napuhana sa raytraycingom i neznam sta sve ne a tek 5 igara su je koritile.

Bdw sta se tice DRIVERA tu je Nvidija godinama ispred AMD-a zato preferiram Nvidiju da ima AMD bar 50% supporta u driverima naspam Nvidije bio bi BEST BUY.

 

Koliko se sjećam, kad je Microsoft radio neku studiju, ispalo je da je za 60% windows crasheva bila odgovorna Nvidia, a 40% svi ostali zajedno...zar su se toliko popravili

u zadnjih par godina

14 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...
Iwan7SeVeN kaže...
MEGATAMA kaže...

90% postova po netu....samo da Navi bude sto bolji da za manje love uzmem Nvidiu....LOL.

Znaci ekipa se jedino veseli da ce jeftinije moc kupit Nvidiu ako AMD bude konkurentan 🤣🤣🤣🤣

 Sta se tice AMD vs Nvidia meni je svejedno sta uzmem samo da odgovara za cijenu a ne kao RTX 2000 serija koja je bila pre napuhana sa raytraycingom i neznam sta sve ne a tek 5 igara su je koritile.

Bdw sta se tice DRIVERA tu je Nvidija godinama ispred AMD-a zato preferiram Nvidiju da ima AMD bar 50% supporta u driverima naspam Nvidije bio bi BEST BUY.

 

Koliko se sjećam, kad je Microsoft radio neku studiju, ispalo je da je za 60% windows crasheva bila odgovorna Nvidia, a 40% svi ostali zajedno...zar su se toliko popravili

u zadnjih par godina

 studiju koje godine koji windows 

13 godina
offline
Re: AMD Navi

Ako i bude snagom blizu 3080 nece biti ispod 650e- 5000kn

11 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Navi2 ce zasigurno sa strane hardvera bit dobar cip kao i Navi1 ali dio koji je zaduzen za softver ponisti trud koji uloze ovi prvi.

Ali kao sto sam vec napisao,dobar hardver necete dobit za dzabe kao sto je vec demonstrirano sa novom Ryzen serijom.

 

navi1 je samo imao sreće što je nevidija usrala sa 2xxx serijom, to sam već pisao, ali nije zgorega ponoviti - zamisli da zeleni nisu gurali silom rtx i dlss kerefeke, pa da imaš neku gtx2060 u kojoj bi bilo 20-30% više cuda jezgri

gdje bi u tom slučaju bili 5700 i 5700xt - cjenovno taman tu negdje gdje je bila prijašnja 570/580, samo zamisli u toj klasi kako bi izgledale s onolikim hladnjacima i cijenom 30% nižom, nit marže, nit zarade, nit kupaca

 

da ne spominjemo prijašnje rebrandeon serije s gotovo 0% upgrejda iz serije u seriju, zato navi1 i izgleda 'dobro' jer da je 5xx serija bila pravi upgrejd sa bar 30% napretka, a isto tako prije nje i 3xx serija (gdje je jedna 370 bila još i slabija od prethodnice), navi1 se uopće ne bi činio kao neki veliki upgrejd u perfomansama, dapače

16 godina
offline
Re: AMD Navi
dreadmoore kaže...
segregator kaže...
Iwan7SeVeN kaže...
MEGATAMA kaže...

90% postova po netu....samo da Navi bude sto bolji da za manje love uzmem Nvidiu....LOL.

Znaci ekipa se jedino veseli da ce jeftinije moc kupit Nvidiu ako AMD bude konkurentan 🤣🤣🤣🤣

 Sta se tice AMD vs Nvidia meni je svejedno sta uzmem samo da odgovara za cijenu a ne kao RTX 2000 serija koja je bila pre napuhana sa raytraycingom i neznam sta sve ne a tek 5 igara su je koritile.

Bdw sta se tice DRIVERA tu je Nvidija godinama ispred AMD-a zato preferiram Nvidiju da ima AMD bar 50% supporta u driverima naspam Nvidije bio bi BEST BUY.

 

Koliko se sjećam, kad je Microsoft radio neku studiju, ispalo je da je za 60% windows crasheva bila odgovorna Nvidia, a 40% svi ostali zajedno...zar su se toliko popravili

u zadnjih par godina

 studiju koje godine koji windows 

 

Ne sjećam se, ali bila je ili Vista ili sedmica...sjećam se samo da mi je Drago udijelio crveni zbog trolanja kad sam prenio tu vijest, a onda

je neko iz Bug tima objavio istu vijest nakon par sati na glavnoj Bugovoj stranici 

 

11 godina
offline
Re: AMD Navi
MGloc kaže...

Ako i bude snagom blizu 3080 nece biti ispod 650e- 5000kn

700-800eu ako ce bit toliko jaka.

13 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
MGloc kaže...

Ako i bude snagom blizu 3080 nece biti ispod 650e- 5000kn

700-800eu ako ce bit toliko jaka.

 Nit ne mora biti 650€, može biti i skuplja od Nvidije (750€), samo da ju možeš kupiti, i to po cijeni blizu MSRP-a, a ne za 300€ više kao RTX 3080.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 14:47 (Promster).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...
Iwan7SeVeN kaže...
MEGATAMA kaže...

90% postova po netu....samo da Navi bude sto bolji da za manje love uzmem Nvidiu....LOL.

Znaci ekipa se jedino veseli da ce jeftinije moc kupit Nvidiu ako AMD bude konkurentan 🤣🤣🤣🤣

 Sta se tice AMD vs Nvidia meni je svejedno sta uzmem samo da odgovara za cijenu a ne kao RTX 2000 serija koja je bila pre napuhana sa raytraycingom i neznam sta sve ne a tek 5 igara su je koritile.

Bdw sta se tice DRIVERA tu je Nvidija godinama ispred AMD-a zato preferiram Nvidiju da ima AMD bar 50% supporta u driverima naspam Nvidije bio bi BEST BUY.

 

Koliko se sjećam, kad je Microsoft radio neku studiju, ispalo je da je za 60% windows crasheva bila odgovorna Nvidia, a 40% svi ostali zajedno...zar su se toliko popravili

u zadnjih par godina

 Mozda je tako ali nvidija driveri su jednostavno bolji + toga nvidia ima predonst nad svime sa DLSS-om jes da nije jos kako spada ali zadnja inicica DLSS 2.1 je savim ok. I to prodaje nvidiju vise od ray traycinga.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...

 

Ne sjećam se, ali bila je ili Vista ili sedmica...sjećam se samo da mi je Drago udijelio crveni zbog trolanja kad sam prenio tu vijest, a onda

je neko iz Bug tima objavio istu vijest nakon par sati na glavnoj Bugovoj stranici 

 

sam postotak u windozama ne znači ništa bez broja uređaja na kojima se mjeri

recimo da sad napraviš istraživanje i dođeš do 60:40, a tržišni udio nevidije je trenutno preko 80% - tko ima više problema

na prelasku sa viste na nin7 amd je imao tržišni udio od 30%

 

također je bitno i vrijeme kad mjeriš - ako mjeriš sad kad je amd popravio većinu problema može biti sasvim drukčije od stanja prije godinu-dvije dok su se driveri još peglali za novu seriju

11 godina
offline
AMD Navi

Ma mogu i jedni i drugi radi marketing kakav god hoce, DLSS, Raytracing, ovo, ono,  ali na kraju ce se uzimat kartica koja dava najvise FPS-a za cjenovni rang kojeg imaš i to je to.

 

"E ali oni imaju DLSS a igra će podržavat DLSS samo ne piše još kad." - znači ako si popušio tu priču sa 2xxx serijom, glup si ako popušiš istu priču sa 3xxx serijom. 

 

Eto moje mišljenje

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Iwan7SeVeN kaže...

 Mozda je tako ali nvidija driveri su jednostavno bolji + toga nvidia ima predonst nad svime sa DLSS-om jes da nije jos kako spada ali zadnja inicica DLSS 2.1 je savim ok. I to prodaje nvidiju vise od ray traycinga.

Ostaje vidjeti koliko će DLSS biti zastupljen, bude li u većini najpopularnijih naslova, i prije svega budu li cijene i performanse slične, onda u tom slučaju DLSS može presuditi, no bude li DLSS zastupljen u 1 od 10 novih igara, bude li AMD osjetno jeftiniji, a mogu jer je sama RDNA 2 gaming arhitektura jeftinija za proizvesti i vjerojatno dosta efikasnija što se tiče potrošnje, onda bi AMD  mogao odigrati tu taktiku kako bi kompenzirali nedostatak DLSS-a dok ne smisle netko alternativno rješenje, kako god mislim da će im AMD biti konkurencija ove godine.

9 godina
offline
Re: AMD Navi
Iwan7SeVeN kaže...

 Mozda je tako ali nvidija driveri su jednostavno bolji + toga nvidia ima predonst nad svime sa DLSS-om jes da nije jos kako spada ali zadnja inicica DLSS 2.1 je savim ok. I to prodaje nvidiju vise od ray traycinga.

Proširila se fama da su nVidijini driveri dobri, a AMD-ovi loši, što uopće ne stoji i po meni driveri trenutno nisu nikakva prednost ili mana ni nVidiji ni AMD-u. Doma krositim nVidiu i AMD kao, a na poslu imamo šarene kompove. Možda su nekad driveri bili bolji od nVidie, ali po meni su oboji loši/dobri, zavisi od verzije i što i koliko su mjenjali. Svako malo izleti verzija koja je nestabilna pa se čeka zakrpa ili rolaj na stare. Predzadnji driveri od nVidie su bili katastrofa, rušili su komp non stop, ali su to popravili... Trenutni AMD-ovi rade ko sat, a dvije verzije prije su bili totalno loši (ko koristi 2 monitora zna o čemu pričam)... AMD je u zadnjoj godini napravio totalni pomak u driverima na bolje, nVidia je klasično dobra, ali ponekad posrne ...

 

Činjenica je da kad kupim grafičku, kupio sam harware i neću ga svaki mjesec dana mjenjati (osim ako ne pljunem lovicu), niti će biti bolji (može samo biti gori). S druge strane, drivere mogu mijenjati kako me volja dok ne nađem one koji rade dobro i to sve besplatno ...

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 16:07 (Emilio Estavez).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
qwertYxoZ kaže...

Ma mogu i jedni i drugi radi marketing kakav god hoce, DLSS, Raytracing, ovo, ono,  ali na kraju ce se uzimat kartica koja dava najvise FPS-a za cjenovni rang kojeg imaš i to je to.

 

"E ali oni imaju DLSS a igra će podržavat DLSS samo ne piše još kad." - znači ako si popušio tu priču sa 2xxx serijom, glup si ako popušiš istu priču sa 3xxx serijom. 

 

Eto moje mišljenje

 

 istina, mnogi su popušili priču o dlss-u u rtx 2xxx seriji, dugo vremena je to i bila tema za sprdnju, no onda je dlss proradio kako spada - link

 

možda je netko bio glup što je pušio priču ranije, no ništa pametniji nije onaj koji se ko pijan plota drži prastare priče, jer 50% i više performance boosta bez utjecaja na izgled samo glupan može ignorirati

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
ansha kaže...

...Pojedi kvalitetan obrok..

 prognozirao sam mu nedavno, ne da će pojest govno, nego da će se najest govana dosita... na rajzen temi se već kvalitetno najeo, a bogme i ovdje bi mogao napuniti drob bez problema 

 

HCgamingCRO kaže...
mislioc kaže...
Pa ovaj Amd se probahatio skroz em su digli cijenu procesora, sad su još i izbacili stock coolere iz serije 7 i 9. 
Pa naša ekipa uloženo/dobiveno u baro komori.

 Nemogu prec preko toga....al ono za full ozbiljno mislim, oprosteno ali se nezaboravlja.

HCgamingCRO kaže...

ALI mene zanima AMD-ov statement zasto nas je prevario a najavio nam 7NM+ gdje se to pogubilo? Znaci to da ni navi nece kako je najavljivano na 7NM+(euv)?

 mljac mljac, ima toga još ali neću da kaže da mu se broji svaki zalogaj 

 Vau fulao sam cijenu i proces DIE. 

Znaci ovo drugo nemam rijeci Marketing je bio na drugoj adresi, do jucer u svim roadmapovima najavljivano 7nm+...

A ovo prvo nabijem Lisu na svoj krasni k***c.

Znaci u navi mogu samo fulati cijenu, opet sam proces i mozds imena grafi. Ostalo je tu, testira se mj vec. Pa zar niste popratili AMD prezentaciju na kraju vam je pokazana jedna grafa u Rangu sa 3080. Sta se ima tu dodati jos? Jedino da ce top DIE biti izmedju 3080 i 3090. Sam AMD je rekao citiram jos jednom: "navi2 nije mamac vise, nvidia ce se namuciti za svoje novce ovu jesen".

Vidi picajzla, damit ti ovaj svoj 3600 na 4.5 za 500 kuna samo da me ostavis na miru malo plizz. Pogledaj mi profilnu: Niko na forumu nema veseliju/pozitivniju/glupaviju od mene, nahajpan sam do boli, i da cim uzmem 5800x ili 5900x i big navi Buden derao fps na ovom samsung tv-u da padnes u komu.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 17:08 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

damit ti ovaj svoj 3600 na 4.5 za 500 kuna samo da me ostavis na miru malo plizz

 ajd ne plači, ostavim te na miru 

15 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
MGloc kaže...

Ako i bude snagom blizu 3080 nece biti ispod 650e- 5000kn

700-800eu ako ce bit toliko jaka.

 Aj ne budi smiješan, moraju biti jeftiniji od 3080. Može bit skuplji smo model koji će se boriti protiv 3090, ako takav postoji.

AMD ne može biti skuplji od nvidie čak i kad je jači, pogotovo što sami njihovi izvori govore da im RT sposobnosti nisu na razini 3080 već bliže 2080Ti, a DLSS nemaju nego neki napredni nešto, ali ni blizu toliko dobar.

 

Ako nvidia 3080 bude 6500kn kod nas, kako se priča oko 01.12. da će biti opet opskrbe, AMD Navi u njenom rangu ne može biti preko 5800-6000kn, ako žele prodavati.

 

Vidi 5700XT vs 2070Super uostalom.

 

EDIT: ovo ne budi smijepan ružno zvuči... jbg... ali iskreno mislim da je situacija na tržištu takva da ljudi neće kupit AMD ni pod razno ak za iste pare mogu dobit jednako jaku nVidiu. Ček si ih dosta opravdava kupit slabiju nVidiu za isto para, jer "ipak je to nVidia, driveri, problemi..."

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 17:22 (Rhodin).
14 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
picajzla0707 kaže...
ansha kaže...

...Pojedi kvalitetan obrok..

 prognozirao sam mu nedavno, ne da će pojest govno, nego da će se najest govana dosita... na rajzen temi se već kvalitetno najeo, a bogme i ovdje bi mogao napuniti drob bez problema 

 

HCgamingCRO kaže...
mislioc kaže...
Pa ovaj Amd se probahatio skroz em su digli cijenu procesora, sad su još i izbacili stock coolere iz serije 7 i 9. 
Pa naša ekipa uloženo/dobiveno u baro komori.

 Nemogu prec preko toga....al ono za full ozbiljno mislim, oprosteno ali se nezaboravlja.

HCgamingCRO kaže...

ALI mene zanima AMD-ov statement zasto nas je prevario a najavio nam 7NM+ gdje se to pogubilo? Znaci to da ni navi nece kako je najavljivano na 7NM+(euv)?

 mljac mljac, ima toga još ali neću da kaže da mu se broji svaki zalogaj 

 Vau fulao sam cijenu i proces DIE. 

Znaci ovo drugo nemam rijeci Marketing je bio na drugoj adresi, do jucer u svim roadmapovima najavljivano 7nm+...

A ovo prvo nabijem Lisu na svoj krasni k***c.

Znaci u navi mogu samo fulati cijenu, opet sam proces i mozds imena grafi. Ostalo je tu, testira se mj vec. Pa zar niste popratili AMD prezentaciju na kraju vam je pokazana jedna grafa u Rangu sa 3080. Sta se ima tu dodati jos? Jedino da ce top DIE biti izmedju 3080 i 3090. Sam AMD je rekao citiram jos jednom: "navi2 nije mamac vise, nvidia ce se namuciti za svoje novce ovu jesen".

Vidi picajzla, damit ti ovaj svoj 3600 na 4.5 za 500 kuna samo da me ostavis na miru malo plizz. Pogledaj mi profilnu: Niko na forumu nema veseliju/pozitivniju/glupaviju od mene, nahajpan sam do boli, i da cim uzmem 5800x ili 5900x i big navi Buden derao fps na ovom samsung tv-u da padnes u komu.

 Ne, nije to "do jučer" bilo u roadmapu niti nas je AMD prevario.

 

https://www.anandtech.com/show/15589/amd-clarifies-comments-on-7nm-7nm-for-future-products-euv-not-specified

 

AMD has today clarified to us that this does not mean they are using TSMC’s N7+ process node for those items.

TSMC has three high-level versions of its 7nm process:

  • N7, which is the basic initial version using ‘DUV’ only tools (so no EUV),

  • N7P, which is the second generation version of N7 which is also only DUV

  • N7+, which is an EUV version of N7 for a number of layers in the metal stack

This nomenclature has been finalized within the past year or so.

 

Because AMD labeled those as 7nm+, when TSMC called its version of 7nm with EUV to be N7+, one of the obvious assumptions that people have made is that where AMD wrote 7nm+, it was to be on the N7+ process. We have since learned that this is not entirely correct.

In order to avoid confusion, AMD is dropping the ‘+’ from its roadmaps.

 

Dakle još u ožujku su vrlo jasno pojasnili da ovo neće biti EUV node i jedini razlog zašto je do ovoga uopće došlo je jer je TSMC drndao po nejmingu svojih nodeova (nakon što su krenuli s EUV pričom).

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 18:14 (X-Wind).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...
MEGATAMA kaže...
MGloc kaže...

Ako i bude snagom blizu 3080 nece biti ispod 650e- 5000kn

700-800eu ako ce bit toliko jaka.

 Aj ne budi smiješan, moraju biti jeftiniji od 3080. Može bit skuplji smo model koji će se boriti protiv 3090, ako takav postoji.

AMD ne može biti skuplji od nvidie čak i kad je jači, pogotovo što sami njihovi izvori govore da im RT sposobnosti nisu na razini 3080 već bliže 2080Ti, a DLSS nemaju nego neki napredni nešto, ali ni blizu toliko dobar.

 

Ako nvidia 3080 bude 6500kn kod nas, kako se priča oko 01.12. da će biti opet opskrbe, AMD Navi u njenom rangu ne može biti preko 5800-6000kn, ako žele prodavati.

 

Vidi 5700XT vs 2070Super uostalom.

 

EDIT: ovo ne budi smijepan ružno zvuči... jbg... ali iskreno mislim da je situacija na tržištu takva da ljudi neće kupit AMD ni pod razno ak za iste pare mogu dobit jednako jaku nVidiu. Ček si ih dosta opravdava kupit slabiju nVidiu za isto para, jer "ipak je to nVidia, driveri, problemi..."

Ja razumijem tvoju perspektivu ALI amd vise nije korporacija koja je na rubu bankrota,oni danas ubijaju prodajom i ocito su odlucili da je vrijeme da sve naplate i ubiru profit.

I ja to apsolutno razumijem ali mnogi ovdje ne,AMD je bio jeftin kada je to morao...danas vise ne moraju jer vrijede milijarde i milijarde dolara.

 

15 godina
offline
AMD Navi

Postoji sansa da upiknem Bigija ovisi o tome kakve ce performanse biti u odnosu na 3070...jedva cekam release iako dolazi i ps5 :/

 

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice