AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.647.342
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...
BeLLicus kaže...

Što taj Navi ima naziva, Big,21,22,Ultra,Mega,Nvidia Killer 

Za "ultra, mega, nvidia killer" cujem samo od onih koji zele da flopa, odnosno ako se spamaju takvi nazivi naravno da nece ispunit ocekivanja.

Nvidia killer je poteklo direktno od amda,oni su tako interno zvali big navi...googlaj.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
Po zadnjim inf izlaze dvije big navi kartice u cjenovnom rasponu od 400 do 600 dolara. Prva je sa 256 sabirnicom i konkurira 3070, dok druga je jača i konkurira 3080. 3090 je bez konkurencije. Obje će imati odvojene RT jezgre. Trebale bi trošite manje struje od 3070 i 3080.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Alfredo nr.2 kaže...
Po zadnjim inf izlaze dvije big navi kartice u cjenovnom rasponu od 400 do 600 dolara. Prva je sa 256 sabirnicom i konkurira 3070, dok druga je jača i konkurira 3080. 3090 je bez konkurencije. Obje će imati odvojene RT jezgre. Trebale bi trošite manje struje od 3070 i 3080.

Link na info?

 EDIT:

Nasao sam,lik navodi model koji je konkurentan rtx3080ti isl tako da ne uzimam pod ozbiljno nista sta je naveo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 11:49 (MEGATAMA).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Ok. Ne mogu poslati link s moba. Ne znam u čemu je problem.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 11:54 (Alfredo nr.2).
16 godina
offline
Re: AMD Navi

Da to je taj video koji sam stavio link, zato nisam stavio link na stranici gdje su tvrdili da NAVI 21 ima bus 512.

Samo neznam zašto bi bilo čisto fantaziranje?

BF3:fluffy_inside
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 12:04 (Wolf88).
15 godina
offline
AMD Navi

Ovaj link 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Lik opisuje ono što se trenutno događa s cijenama i to mi je plauzibilno. Nvidiji se ne isplati proivoditi founders edition zbog hladnjaka, a velika je navala i po principu tržišta cijene će rasti tako već sada ona priča od 500 dolara za 3070 ne stoji, a kamoli za tjedan-dva. Kartice će biti bitno skuplje od onog što su najavljene. A sve zbog igre koju igra Nvidija i njenog zadržavanja cijena dionica.

Bilo bi dobro da ovo što kaže za AMD da se pokaže istinitim jer bi to moglo balansirati tržište.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 12:28 (Alfredo nr.2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Alfredo nr.2 kaže...

Lik opisuje ono što se trenutno događa s cijenama i to mi je plauzibilno. Nvidiji se ne isplati proivoditi founders edition zbog hladnjaka, a velika je navala i po principu tržišta cijene će rasti tako već sada ona priča od 500 dolara za 3070 ne stoji, a kamoli za tjedan-dva. Kartice će biti bitno skuplje od onog što su najavljene. 

Da nazalost kad je potraznja ogromna trgovci to iskoriste, jedan od razloga zasto zelim uzet grafu day one.

 

Bilo bi apsolutno najbolje moguce da amd ima pravog konkurenta onda bi se prodaja rasirila preko dva branda. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 12:27 (MEGATAMA).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...
BeLLicus kaže...

Što taj Navi ima naziva, Big,21,22,Ultra,Mega,Nvidia Killer 

Za "ultra, mega, nvidia killer" cujem samo od onih koji zele da flopa, odnosno ako se spamaju takvi nazivi naravno da nece ispunit ocekivanja.

"nvidia killer" je interni naziv u AMD-u za BIgNavi , bio još od prije korone, ako se ne varam od prošle godine.

Budući da auto radio često vrijeđa inteligenciju, ovisno koju stanicu slušate, sa godinama sam razvio naviku pripremit neki kanal i slušat u vožnji gradom između sastanaka.

 

Prvi put sam čuo taj termin, baš na "Moore's Law Is Dead" kanalu, od njegovih internih sourceova iz AMD-a. To je interni naziv za karticu koja je trebala satrat 2080 Ti  u pola cijene, da ne prepričavamao sad tijek događaja. Glasine o toj kartici započete su nedugo nakon izdavanja 5700XT kartice, bilo je nagađanja samo da li će izać kao velika RDNA grafa, ali vjerojatnije RDNA2 tokom 2020. godine.

 

Problem kod toga je rasprava koja traje godinu dana, te "očekivanje Godota" koji nikako da stigne, pa je nvidia izbacila svoje prije.

 

Nitko od nas iskreno ne želi da flopa. OK, ja iskreno ne želim da flopa, dapače. Ono što ja govorim ovdje danima je možda Steve dobro opisao u današnjem videu:

 

 

Kome se gleda, super, kome ne, ne priča o ničem pametnom već jako lošem AMD marketingu i flopu za flopom u GPU segmentu, te ovoj zadnjoj situaciji gdje nisu uspjeli kapitalizirati na minimalnom hypeu kojeg su uspjeli ostvariti sa tim "big navi" "nvidia killer" glasinama u prostoru. S time da on ne spominje termin "nvidia killer" , to naprosto nije njegovo, već "Moore's Law Is Dead" , a prihvatili su ga mnogi, uključujući mene.

Žao mi je ako to stvara dojam da želimo da AMD ne uspije, ja osobno sam želio upravo suprotno, samo bojim se da sad AMD opet ima mid level proizvod koji niti će bit high end, niti ozbiljno ugroziti nvidiu u bilo kojem segmentu tržišta, niti istaknuti AMD kao leadera, ozbiljnu konkurenciju ili išta...

 

GN, odnosno Steve konkretno je 5700XT nazvao karticom godine na neki način, i sve to nije uspjelo natjerati ljude da ju kupuju - to je percepcija tržšta naspram AMD proizvoda. Opet bit druga violina nakon svih najava Big Navi i RDNA2 kartica... šteta, ali opet ciljaju AMD entuzijaste, velika večina ljudi će reć "screw it, we're buying nVidia".

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...
D3lBoy kaže...
BeLLicus kaže...

Što taj Navi ima naziva, Big,21,22,Ultra,Mega,Nvidia Killer 

Za "ultra, mega, nvidia killer" cujem samo od onih koji zele da flopa, odnosno ako se spamaju takvi nazivi naravno da nece ispunit ocekivanja.

"nvidia killer" je interni naziv u AMD-u za BIgNavi , bio još od prije korone, ako se ne varam od prošle godine.

Budući da auto radio često vrijeđa inteligenciju, ovisno koju stanicu slušate, sa godinama sam razvio naviku pripremit neki kanal i slušat u vožnji gradom između sastanaka.

 

Prvi put sam čuo taj termin, baš na "Moore's Law Is Dead" kanalu, od njegovih internih sourceova iz AMD-a. To je interni naziv za karticu koja je trebala satrat 2080 Ti  u pola cijene, da ne prepričavamao sad tijek događaja. Glasine o toj kartici započete su nedugo nakon izdavanja 5700XT kartice, bilo je nagađanja samo da li će izać kao velika RDNA grafa, ali vjerojatnije RDNA2 tokom 2020. godine.

 

Problem kod toga je rasprava koja traje godinu dana, te "očekivanje Godota" koji nikako da stigne, pa je nvidia izbacila svoje prije.

 

Nitko od nas iskreno ne želi da flopa. OK, ja iskreno ne želim da flopa, dapače. Ono što ja govorim ovdje danima je možda Steve dobro opisao u današnjem videu:

 

 

Kome se gleda, super, kome ne, ne priča o ničem pametnom već jako lošem AMD marketingu i flopu za flopom u GPU segmentu, te ovoj zadnjoj situaciji gdje nisu uspjeli kapitalizirati na minimalnom hypeu kojeg su uspjeli ostvariti sa tim "big navi" "nvidia killer" glasinama u prostoru. S time da on ne spominje termin "nvidia killer" , to naprosto nije njegovo, već "Moore's Law Is Dead" , a prihvatili su ga mnogi, uključujući mene.

Žao mi je ako to stvara dojam da želimo da AMD ne uspije, ja osobno sam želio upravo suprotno, samo bojim se da sad AMD opet ima mid level proizvod koji niti će bit high end, niti ozbiljno ugroziti nvidiu u bilo kojem segmentu tržišta, niti istaknuti AMD kao leadera, ozbiljnu konkurenciju ili išta...

 

GN, odnosno Steve konkretno je 5700XT nazvao karticom godine na neki način, i sve to nije uspjelo natjerati ljude da ju kupuju - to je percepcija tržšta naspram AMD proizvoda. Opet bit druga violina nakon svih najava Big Navi i RDNA2 kartica... šteta, ali opet ciljaju AMD entuzijaste, velika večina ljudi će reć "screw it, we're buying nVidia".

Percepcija trzista je da amd ima ogromne probleme sa navi driverima od pocetka pa cak i sad i to im unistava imidz. 

15 godina
offline
AMD Navi

Nvidija sada hypea umjetno cijene jer ne žele proizvesti više kartica a znaju da je velika potražnja. Zbog toga bilo bi dobro da AMD ima zaista ove dve kartice koje opisuje Moore's law is dead jer bi balansiralo tržište. Ako se ne može doći do 3070 po ok cijene, može se do AMD-ovog ekvivalenta ako takav bude postojao. 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Alfredo nr.2 kaže...

Nvidija sada hypea umjetno cijene jer ne žele proizvesti više kartica a znaju da je velika potražnja. Zbog toga bilo bi dobro da AMD ima zaista ove dve kartice koje opisuje Moore's law is dead jer bi balansiralo tržište. Ako se ne može doći do 3070 po ok cijene, može se do AMD-ovog ekvivalenta ako takav bude postojao. 

 Sve to stoji samo mene zanima DLSS i Ray tracing tj. nedostatak prvoga i neprovjerni drugi na ATIu. Ako raw performanse bude jednake ili nešto bolje od 3070 ili 3080 opet dolazimo do toga da je ATI isplativiji ALI Ray tracin je mleh i nema DLSS. A bude se guralo i jedno i drugo što od konzola što od Nvidie. Dok ne vidim DLSS alternativu ili Ray trace, Nvidia je za sada.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
Point-X kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Nvidija sada hypea umjetno cijene jer ne žele proizvesti više kartica a znaju da je velika potražnja. Zbog toga bilo bi dobro da AMD ima zaista ove dve kartice koje opisuje Moore's law is dead jer bi balansiralo tržište. Ako se ne može doći do 3070 po ok cijene, može se do AMD-ovog ekvivalenta ako takav bude postojao. 

 Sve to stoji samo mene zanima DLSS i Ray tracing tj. nedostatak prvoga i neprovjerni drugi na ATIu. Ako raw performanse bude jednake ili nešto bolje od 3070 ili 3080 opet dolazimo do toga da je ATI isplativiji ALI Ray tracin je mleh i nema DLSS. A bude se guralo i jedno i drugo što od konzola što od Nvidie. Dok ne vidim DLSS alternativu ili Ray trace, Nvidia je za sada.

Po zadnjim informacijama AMD-ove kartice imaju zasebni čip za RT kao i Nvidija, a što se tiče DLSS zasada nije predstavljena alternativa. Kažu da rade na tome.

Meni isto zanima RT, karticu bez njega ne uzimam. Ako AMD ponudi RT karticu od 450 dolara na razini od 3070 s manjom potrošnjom, onda po meni to je best buy. A dok pravo zaživi DLSS, imat će AMD alternativu. 

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 13:11 (Alfredo nr.2).
15 godina
offline
AMD Navi

To je Ok razmišljanje i ja sam rekao kad je dolazio na konzole da ray tracing JEST "the next big thing" jer nije više nVidia proprietary... ali realno do slijedeće godine neće biti 20 jakih naslova gdje apsolutno MORAŠ imat RT karticu. Vjerujem 22.-23. da će tek večina igara na ovaj ili onaj način koristit tehnologiju, a do tada će oba proizvođača imat barem jednu novu generaciju.

 

DA, RT i DLSS jesu gamechangeri u određenom segmentu, ali AMD ima RT, možda ima nešto poput DLSS što će predstaviti, ono što nema je leadera i vrlo vjerojatno zdrave drivere.

Da je izdao ovo 4-5 mjeseci prije nvidie po konkurentnim cijenama kako je najavljivao, to ne bi bilo bitno.

 

Ovako NAKON nvidie i sa upitnim driverima, percipcijom tržišta kakva već jest, opčenito mnogo upitnika, sa cijenama koje su kakve uvijek jesu naspram nvidie... ništa ne vrišti AMD ikome. to je na žalost realnost.

 

Da li to znači da AMD ne valja i da neće biti kupaca kojima je to prihvatljivo? To nitko ne tvrdi, apsolutno NE! - samo to će i dalje bit reddit /r/amd zajednica, pokoji domaći entuzijast, kome se za 500kn razlike hoće zezat sa driverima u mid segmentu tržišta i patit se, ali rijetko tko tko može kupit nvidiu po nešto višim cijenama će se odlučit na AMD. OEM tržište ne postoji sa AMD proizvodima i opčenito nVidia opt drži sve adute. AMD na žalost opet ispada smiješan pred "opčom zajednicom" i prihvatljiv upravo onima koji su uvijek na ovoj temi i uvijek kupe AMd proizvod bez obzira na išta. Ne želim ih zvati "fanboy", iako je to možda najbolji opis... večina onih kojima je svejedno će bit u drugom taboru, osim eventualno ako kupuju u sklopu neke lude akcije pa dobiju znatno jači AMD za cijenu nVidie nižeg segmenta.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Meni prvenstveno igra cijena, ako mogu dobiti jeftiniju karticu s RT od AMD, nemam što razmišljati. Zadnji driveri su meni radili odlično u novim igrama. Za mene problem s AMD-ovim driverima je njihova kompatibilnost sa starim igrama, a prvenstvno igram njih s RT shaderom. Zbog toga dajem trenutno prednost NVidiji. Gledam da uzmem neku od 2000 serije za akcijsku cijenu ili polovno. Trenutno su cijene jako napuhane. Možda bude neka akcija za 2000 seriju 17.-og kad izađe 3000 serija. Kako stvari stoje 3000 serije će biti preskupa za moje gušte, pa ili će biti 2000 ili nova AMD kartica do 450 dolara.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Alfredo nr.2 kaže...

Meni prvenstveno igra cijena, ako mogu dobiti jeftiniju karticu s RT od AMD, nemam što razmišljati. Zadnji driveri su meni radili odlično u novim igrama. Za mene problem s AMD-ovim driverima je njihova kompatibilnost sa starim igrama, a prvenstvno igram njih s RT shaderom. Zbog toga dajem trenutno prednost NVidiji. Gledam da uzmem neku od 2000 serije za akcijsku cijenu ili polovno. Trenutno su cijene jako napuhane. Možda bude neka akcija za 2000 seriju 17.-og kad izađe 3000 serija. Kako stvari stoje 3000 serije će biti preskupa za moje gušte, pa ili će biti 2000 ili nova AMD kartica do 450 dolara.

Ja cu prodavat svoju u Hr iduci mjesec kad dodjem. 

15 godina
offline
AMD Navi

Ma vidi, kartice ko kartice će biti dobre ili barem korektne, ponovo vjerujem da večina "plug'n'play" korisnika neće imati ikakvih problema i za manje para će dobiti više u smislu "raw performansi" sa korektnim RT performansama, sumnjam da je nvidia TOLIKO bolja da bi AMD bio totalno nekonkurentan. Mislim bio je konkurentan kad su 4 puta radili refresh starih grafa, samo ne u svim segmentima tržišta, i ljudi su ih kupovali, što ne bi sada kad se konačno primiču high end segmentu i, osim 3090, imaju konkurentski proizvod (vjerujem da će 3080 bit jači, al on i 3090 u najboljem slučaju čine 2-4% tržišta).

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Ma vidi, kartice ko kartice će biti dobre ili barem korektne, ponovo vjerujem da večina "plug'n'play" korisnika neće imati ikakvih problema i za manje para će dobiti više u smislu "raw performansi" sa korektnim RT performansama, sumnjam da je nvidia TOLIKO bolja da bi AMD bio totalno nekonkurentan. Mislim bio je konkurentan kad su 4 puta radili refresh starih grafa, samo ne u svim segmentima tržišta, i ljudi su ih kupovali, što ne bi sada kad se konačno primiču high end segmentu i, osim 3090, imaju konkurentski proizvod (vjerujem da će 3080 bit jači, al on i 3090 u najboljem slučaju čine 2-4% tržišta).

Nije bio konkurentan kad su pali na 20% trzista. 

15 godina
offline
Re: AMD Navi
5700xt je proglašena najbolja kartica 2019g. I hardware unboxing ju je danas uspoređivao s 2060 super i 2070 super s najnovijim driverima. 5700xt je defnitivno best buy između te tri. Amd je s njom napravio odličan posao, no zeznuli su sa driverima koji su sada dobri ali je prekasno.
Što se tiče marketshare pali su na ispod 20 posto zbog lošeg marketinga a ne kartica. Najviše kartica se kupuje u nižem i srednjem segmentu i tu Amd ima odlične kartice. No marketing je užas i support još gori. Vidjet ćemo hoće li se situacija u tim sektorima popraviti.
Po kojoj cijeni misliš prodavati?
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Alfredo nr.2 kaže...
5700xt je proglašena najbolja kartica 2019g. I hardware unboxing ju je danas uspoređivao s 2060 super i 2070 super s najnovijim driverima. 5700xt je defnitivno best buy između te tri. Amd je s njom napravio odličan posao, no zeznuli su sa driverima koji su sada dobri ali je prekasno.
Što se tiče marketshare pali su na ispod 20 posto zbog lošeg marketinga a ne kartica. Najviše kartica se kupuje u nižem i srednjem segmentu i tu Amd ima odlične kartice. No marketing je užas i support još gori. Vidjet ćemo hoće li se situacija u tim sektorima popraviti.
Po kojoj cijeni misliš prodavati?

Nadajmo se da u Navi2 generaciju krecu spremniji.

Mislio sam prodavat za 400eu ali vidjet cu kad dodjem iduci mjesec u Hr. 

12 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
5700xt je proglašena najbolja kartica 2019g. I hardware unboxing ju je danas uspoređivao s 2060 super i 2070 super s najnovijim driverima. 5700xt je defnitivno best buy između te tri. Amd je s njom napravio odličan posao, no zeznuli su sa driverima koji su sada dobri ali je prekasno.
Što se tiče marketshare pali su na ispod 20 posto zbog lošeg marketinga a ne kartica. Najviše kartica se kupuje u nižem i srednjem segmentu i tu Amd ima odlične kartice. No marketing je užas i support još gori. Vidjet ćemo hoće li se situacija u tim sektorima popraviti.
Po kojoj cijeni misliš prodavati?

Nadajmo se da u Navi2 generaciju krecu spremniji.

Mislio sam prodavat za 400eu ali vidjet cu kad dodjem iduci mjesec u Hr. 

 Preporuka je da požuriš s prodajom. Vidiš da režu cijene 2xxx doslovno za 50%.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
MEGATAMA kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
5700xt je proglašena najbolja kartica 2019g. I hardware unboxing ju je danas uspoređivao s 2060 super i 2070 super s najnovijim driverima. 5700xt je defnitivno best buy između te tri. Amd je s njom napravio odličan posao, no zeznuli su sa driverima koji su sada dobri ali je prekasno.
Što se tiče marketshare pali su na ispod 20 posto zbog lošeg marketinga a ne kartica. Najviše kartica se kupuje u nižem i srednjem segmentu i tu Amd ima odlične kartice. No marketing je užas i support još gori. Vidjet ćemo hoće li se situacija u tim sektorima popraviti.
Po kojoj cijeni misliš prodavati?

Nadajmo se da u Navi2 generaciju krecu spremniji.

Mislio sam prodavat za 400eu ali vidjet cu kad dodjem iduci mjesec u Hr. 

 Preporuka je da požuriš s prodajom. Vidiš da režu cijene 2xxx doslovno za 50%.

Ma nije frka mogu ju prodavat i mjesecima, moze stajat u kutiji. 

12 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
DarthMarkus kaže...
MEGATAMA kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
5700xt je proglašena najbolja kartica 2019g. I hardware unboxing ju je danas uspoređivao s 2060 super i 2070 super s najnovijim driverima. 5700xt je defnitivno best buy između te tri. Amd je s njom napravio odličan posao, no zeznuli su sa driverima koji su sada dobri ali je prekasno.
Što se tiče marketshare pali su na ispod 20 posto zbog lošeg marketinga a ne kartica. Najviše kartica se kupuje u nižem i srednjem segmentu i tu Amd ima odlične kartice. No marketing je užas i support još gori. Vidjet ćemo hoće li se situacija u tim sektorima popraviti.
Po kojoj cijeni misliš prodavati?

Nadajmo se da u Navi2 generaciju krecu spremniji.

Mislio sam prodavat za 400eu ali vidjet cu kad dodjem iduci mjesec u Hr. 

 Preporuka je da požuriš s prodajom. Vidiš da režu cijene 2xxx doslovno za 50%.

Ma nije frka mogu ju prodavat i mjesecima, moze stajat u kutiji. 

 Dolazi ti 3060ti, da ne pričam o 3070. Mislim da je bolje da uhvatiš zadnji vlak i uzmeš kintu. Ovdje na forumu je fakat bilo sretnih last minute prodaja.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
MEGATAMA kaže...
DarthMarkus kaže...
MEGATAMA kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
5700xt je proglašena najbolja kartica 2019g. I hardware unboxing ju je danas uspoređivao s 2060 super i 2070 super s najnovijim driverima. 5700xt je defnitivno best buy između te tri. Amd je s njom napravio odličan posao, no zeznuli su sa driverima koji su sada dobri ali je prekasno.
Što se tiče marketshare pali su na ispod 20 posto zbog lošeg marketinga a ne kartica. Najviše kartica se kupuje u nižem i srednjem segmentu i tu Amd ima odlične kartice. No marketing je užas i support još gori. Vidjet ćemo hoće li se situacija u tim sektorima popraviti.
Po kojoj cijeni misliš prodavati?

Nadajmo se da u Navi2 generaciju krecu spremniji.

Mislio sam prodavat za 400eu ali vidjet cu kad dodjem iduci mjesec u Hr. 

 Preporuka je da požuriš s prodajom. Vidiš da režu cijene 2xxx doslovno za 50%.

Ma nije frka mogu ju prodavat i mjesecima, moze stajat u kutiji. 

 Dolazi ti 3060ti, da ne pričam o 3070. Mislim da je bolje da uhvatiš zadnji vlak i uzmeš kintu. Ovdje na forumu je fakat bilo sretnih last minute prodaja.

 

 

Vidjet cu sad kad uzmem 3080,mozda ovu prodam i ovdje. Gledam na ebay. de nema mog modela ispod 550eu na podrucju Berlina a ja cu trazit 400eu tako da mislim da necu imat frke sa prodajom. 

16 godina
offline
Re: AMD Navi
Wolf88 kaže...

bitno 09:02

Nakon izlaska Amper recenzija čemo napokon dobiti više informacija tj. počet če curiti informacije od AIB jer će oni u tom periodu dobiti pristup NAVI gpu.

evo dosta zanimljivosti o nadolazecim AMD proizvodima, ono najbitnije počinje od 05:40

BeLLicus imaš tri varijante gpu-a NAVI 23 niži segment, NAVI 22 srednji segment i NAVI 21 bi trebao biti na razini 3080

Kaj se tiče ovog drugog videa, nisi istaknul ono najbitnije za Navi/RDNA2 spominje se 128mb Cache spojen na Infinity Fabric.

 

Dakle to je recimo AMD GPU ekvivalent Game Cache, s obzirom na Zen 2(Zen 3 ista priča) ogroman L3 Cache od 32mb.

 

 

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
Wolf88 kaže...

bitno 09:02

Nakon izlaska Amper recenzija čemo napokon dobiti više informacija tj. počet če curiti informacije od AIB jer će oni u tom periodu dobiti pristup NAVI gpu.

evo dosta zanimljivosti o nadolazecim AMD proizvodima, ono najbitnije počinje od 05:40

BeLLicus imaš tri varijante gpu-a NAVI 23 niži segment, NAVI 22 srednji segment i NAVI 21 bi trebao biti na razini 3080

Kaj se tiče ovog drugog videa, nisi istaknul ono najbitnije za Navi/RDNA2 spominje se 128mb Cache spojen na Infinity Fabric.

 

Dakle to je recimo AMD GPU ekvivalent Game Cache, s obzirom na Zen 2(Zen 3 ista priča) ogroman L3 Cache od 32mb.

 

 

 

 

 

 

 Najbitnije po kojem parametru?

Objasni...... 

12 godina
offline
AMD Navi

Nemoj ga feedat ko Boga te molim !

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 15:37 (DarthMarkus).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Ja predviđam, možda pomalo bezobrazno, da će zaista nastat nova mining groznica (previše je opet buzza na webu oko isplativosti novih kartica u minanju virtualnih valuta da ne bi bilo naivaca koji će kao "early adopteri" nahrplit na kredit kupovat ove kartice), gdje bu nVidia bila izvrsna za gaming, možda Ti kartice sa više memorije pohlepno rasprodane u tom smjeru, a AMD će tu uletit sa svojom Big Navi od 550$ i 16 GB RAM, smješten između 3070 i 3080 po "raw power", možda oko 3070 u RTX scenarijima, sa nekim problemima u performanceu u igrama, ali zato apsolutni kralj mininga naspram skuplje i nešto manje efikasne nVidie.

 

Mineri će kupovati RDNA2 kartice ko blesavi za mining i odteretiti Ampere za gamere, prižajući AMD-u prijeko potrebnu zaradu, a Gamerime usporit rast cijena za gaming RTX 3000 seriju.

 

Bit će naravno gamera sa RDNA2 i minera sa Ampere, ali nama za sreću RTX će barem dijelomično ostat pošteđen rasta cijena u svrhu mininga, a RDNA rasprodan kao da su zaista na vrijeme izdali i pobrali sve one gamere koji su čekali "močne RTX kartice za 2K i 4K gaming po prihvatljivim cijenama".

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice