AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.640.246
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Navi
nicky.sl kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Inače, rezultat u 3d marku 8337, a kod 2070 max je bio 8295. Nisam očekivao da će preteći 2070.

 To odere stara GTX 1080

 Pa zato sto to zapravo i jesu slicne grafe 

10 godina
offline
Re: AMD Navi
Alfredo nr.2 kaže...
Moja bivša EVGA 1080 je imala znatno niži rezultat jer ostatak moje konfiguracije je ryzen 2600, 16gb ddr4 2666. Tvoj proc i memorija su puno brži zato imaš taj rezultat. Nije do grafičke.

 GPU rezultat je GPU rezultat 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
15 godina
offline
Re: AMD Navi
nicky.sl kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
Moja bivša EVGA 1080 je imala znatno niži rezultat jer ostatak moje konfiguracije je ryzen 2600, 16gb ddr4 2666. Tvoj proc i memorija su puno brži zato imaš taj rezultat. Nije do grafičke.

 GPU rezultat je GPU rezultat 

Bit će da si u pravu, zato kada se OC procesor rezultat u 3d marku ostaje isti :)

 

Pogledaj rezultate tvog i mog procesora.

 

Moj rezultati u 3d marku od ASUS 2070 i ASUS STRIX ROG 5700 flashana na XT

 

5700+flash+XT 5700+flash+XT
2070 2070
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 8:17 (Alfredo nr.2).
15 godina
offline
AMD Navi

Max temp s XT biosom:

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Alfredo nr.2 kaže...

Max temp s XT biosom:

 

 74 stupnja sa skoro 3.000rpm  

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

 74 stupnja sa skoro 3.000rpm  

To je jos i odlicno... Kod mene je "fail" Asus rog Strix Gaming sa 3000+ RPM-a bila na 95 stupnjeva bez problema...  I onda Asus trazi dokaze, kada dode do te temperature, sto se tocno dogada, itd itd, sami sebi ne mogu priznati da su napravili fail od grafe...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2020 1:19 (Tomo53nja).
15 godina
offline
AMD Navi

Malo sam testirao sa Superposition na postavkama 1080 extreme s otvorenim kučištem. Vent na 60%, gpu temperature max 70 stupnjeva.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2020 16:07 (Alfredo nr.2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Alfredo nr.2 kaže...

Malo sam testirao sa Superposition na postavkama 1080 extreme s otvorenim kučištem. Vent na 60%, gpu temperature max 70 stupnjeva.

 Kolko je to cca rpma ? Ako si onaj tip koji nosi sluske i ne cuje grafu nit ikakve ventove onda bi vjerovatno izdrzao do nekih ~2300 rpma. Tipa ja mogu bez beda spavat doslovno metar od kompa kojem grafa radi na ~2100rpma, i ja mislim da mi to nije glasno bilo da ne nosim ili nosim slusalice.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2020 20:11 (hahhaajaads).
15 godina
offline
AMD Navi

Undervoltao sam grafu na 1100mV i sada je hladna i tiha.

Gpu clock 1910

Memory Clock 1750

GPU temp 62

Hot spot 73

Memory temp 70

VRM temp 59

VRM 1 56

VRM 2 54

Fan speed 50%

Fan speed(rpm) 1772

GPU voltage 1,106V

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2020 20:24 (Alfredo nr.2).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Alfredo nr.2 kaže...

Undervoltao sam grafu na 1100mV i sada je hladna i tiha.

 to je već bolje, iako bi ja dodatno podesio krivulju ventilatora da još smanji rpm 

da joj dopustiš cca 70 stupnjeva, koji su sasvim ok temperatura za grafu, dobio bi vjerojatno još parsto okretaja dolje i onda bi to bilo donekle ok

 

meni je i tih 1800rpm previše, bilo kućište otvoreno ili zatvoreno, pogotovo kad se uzme u obzir da bi ta asus strixica trebala spadati u sam vrh ponude, gdje imaš jednu sapphire nitro, red devil ili msi gaming, na kojima i bez zajebancije sa undervoltanjem i otvaranjem kućišta imaš bolje rezultate

 

jbga. znam da picajzlam, ali kad imaš grafu koja naklokana i bez undervoltanja u zatvorenom kućištu jedva dolazi do 70 stupnjeva uz 1100-1200 rpm, i još si frik na buku poput mene, onda se teško možeš opet naviknuti na kojekakva zujanja 

jasno da su te 5700 veći potrošači od moje gtx 1070, ali baš to mi se ne sviđa kod tih novih serija, ne da nisu poradili na efikasnosti, nego je još gora nego na nekoliko godina starijim grafama

 

  

15 godina
offline
AMD Navi

Ja imam hladnjak za proc Artic Freezer 34 CO i on se trenutno više čuje nego grafa, tako da sam zadovoljan s ovim rezultatom. Ova grafa i kada je vent radio na velikim okretajima nije se jako čula, npr. imao sam EVGA 1080 i ona na velikim okretajima se čula kao mlažnjak. Ova je puno tiša. Inače imam model koji nema problema s hladnjakom koji dobro ne prijanja uz grafu. Iako je hladnjak dobro podešen na čip, probao sam ga još dodatno stisnuti pri radu i temp su u par sekundi skočile za skoro 20 stupnjeva. Što se mene tiče ja sam trenutno zadovoljan, hladna je i tiha. Softverski ray tracing radi, s XT biosom brža je od moje prijašnje 2070. Čak su rezultati bolji otkad sam je undervoltao, što mi je zanimljivo, iako sam čitao da je to normalno za njih. 

NO AMD ima više problema sa 3 party sotverima. Npr. kod nvidije nije mi se desilo da gubim fps kad snimam gameplay s OBS studijom, dok kod ove kartice padne do 20-30 fps. Instalirao sam drugi program koji s ovom karticom nema problema i sada je ponovo sve kao i prije. U početku sam se čudio zašto imam toliko manje fps dok snimam, mislio sam da kartica nije dovoljno jaka, a ispalo je da je problem u kompatibilnosti. Druga stvar na koju sam naletio je da novi Quake 2 XP mod ne radi na AMD karticama. Autor moda ne zna u čemu je stvar. Ako netko zrna riješenje nek podijeli s ostatkom zajednice :)

No, ono što mi je super je kako je slika puno bolja na AMD-ovoj kartici. Na istim postavkama boje se punije, kontrasti bolji, crna je crna, bijela bijela. Za takve rezultate na nvidiji se trebalo promjeniti s rgb na drugu opciju i ponovo ne bi bilo ovako dobro. 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Alfredo nr.2 kaže...

No, ono što mi je super je kako je slika puno bolja na AMD-ovoj kartici. Na istim postavkama boje se punije, kontrasti bolji, crna je crna, bijela bijela. Za takve rezultate na nvidiji se trebalo promjeniti s rgb na drugu opciju i ponovo ne bi bilo ovako dobro. 

 jesi li podesio na nvidiji dynamic range sa limited, kako je po defoltu, na full range (slika 1.), u slučaju kad ideš preko hdmi kabela

također ista opcija ima u video opcijama za sve izlaze (slika 2.)

15 godina
offline
AMD Navi

Da, no ono što mi je dalo bolju sliku je opcija kad se prebaci s rgb na ycbcr444. Puno bolji mi je onda bio prikaz boje.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Alfredo nr.2 kaže...

Da, no ono što mi je dalo bolju sliku je opcija kad se prebaci s rgb na ycbcr444. Puno bolji mi je onda bio prikaz boje.

ma uvijek je bio problem s hdmi kod nevidije, ycbcr444 jest jedno od rješenja - link

 

inače, razlike u bojama preko drugih signala nema 

link

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2020 11:08 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Da, no ono što mi je dalo bolju sliku je opcija kad se prebaci s rgb na ycbcr444. Puno bolji mi je onda bio prikaz boje.

ma uvijek je bio problem s hdmi kod nevidije, ycbcr444 jest jedno od rješenja - link

 

inače, razlike u bojama preko drugih signala nema 

link

 

Super linkovi, hvala.

Baš sam prije neki dan raspravljao kako je na AMD-ovim karticama slika bolja, pa su me nvidijini zaljubljenici napali, a mogli su samo poslati prvi link :)

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2020 11:23 (Alfredo nr.2).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Alfredo nr.2 kaže...

Baš sam prije neki dan raspravljao kako je na AMD-ovim karticama slika bolja, pa su me nvidijini zaljubljenici napali, a mogli su samo poslati prvi link :)

 ništa čudno, to je rasprava stara godinama 

 

također imaš u nevidija control panelu tzv. digital vibrance opciju, koja je po defoltu podešena na 50% po uzoru na quadro kartice gdje je točnost boja bitna

to se može podesiti na 55 ili 60% i time dobiješ veću zasićenost boja, odmah ti sve izgleda 'življe' i 'bogatije'

15 godina
offline
AMD Navi

Super, hvala. 

Usporedba temperatura:

Zatvoreno kučište bez undervoltanja

 

Otvoreno kučište s undervoltom

 

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Alfredo nr.2 kaže...

Super, hvala. 

Usporedba temperatura:

 ta usporedba ti ništa ne govori, lockao si fps na 60 i grafa ti nikad ne radi niti blizu 100%

ne moraš je testirati u furmarku, ali stavi igru koja će je pošteno opteretiti i makni fps limiter, tako da znaš pravo stanje stvari

15 godina
offline
AMD Navi

Ovo je trenutno u igri koju igram i snimam. Sve rezultate testova koje sam postao sam radio s Heaven Benchmark-om 4.0, Superposition-om i 3DMark-om. Njih ne snimam pa ih nisam uplodao.

Na videu se vidi razlika od oko 10 stupnjeva, ali grafa ne radi na max-u. Jučer se Heaven Benchmark 4.0 vrtio sat vremena, temp nije prelazila 65.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Pozdrav,

Imam karticu MSI RX 5700. Jučer mi se sama od sebe promjenila rezolucija na 1650x1080 koja nije nativna od monitora, moj je FullHD. Uopće nemam opciju postaviti 1920x1080. Probao sam vratiti zadnje WHQL drivere, verzija 20.4.2 sa clean installom ali nije pomoglo. Prebacio sam grafu kod cure u njeno računalo i radi normalno na nativnoj rezoluciji monitora.

U čemu je problem?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Meni se slicno desavalo,imam rx 5700xt.
Dok je komp upaljen iskljuci kabel od monitora iz struje i ukljuci opet.
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Meni su se takve stvari znale dogadati kad sam adaptere koristio, pa sam moro kabel iskopcavat pa ukopcavat.

16 godina
offline
Re: AMD Navi
user2206 kaže...

Pozdrav,

Imam karticu MSI RX 5700. Jučer mi se sama od sebe promjenila rezolucija na 1650x1080 koja nije nativna od monitora, moj je FullHD. Uopće nemam opciju postaviti 1920x1080. Probao sam vratiti zadnje WHQL drivere, verzija 20.4.2 sa clean installom ali nije pomoglo. Prebacio sam grafu kod cure u njeno računalo i radi normalno na nativnoj rezoluciji monitora.

U čemu je problem?

pretpostavljam da nisi sam to radio, a posto su driveri ponekad musicavi..

pogledaj si aspect ratio, image scaling ili slicno u driverima, pa cak i u opcijama od monitora.

nekad korisna stvar, nekad ne.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
3 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Proradilo samo od sebe. Svašta. Jučer kad sam brisao drivere imao sam 5-6 restarta i ništa nije pomoglo. Sad upalio komp i sve ok. Vjerojatno je do drivera.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Za mene je nakon "fail Asusa" Navi napokon dosao na svoje sa ovom Safirkom...

 

Problema koliko sam kratko testirao sa 20.2. nije bilo, presao na 20.4.2 i za sada isto sve uredu...

 

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 7:36 (Tomo53nja).
13 godina
offline
AMD Navi

Ja sam uzea msi gaming 5700xt i skroz je dobra dok ne dode jaci amd i 3000 serija to ostaje samo ni je za nema rgb

Moj PC  
3 2 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Si ti nepismen ili?
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
AMD Navi

Bez uvrede amd fanovima. Ljudi moji rx 5700xt je potvrdio to da sile kartice kako bi konkurirali nevidiji. Kupio sam msi gaming x fakat je over kill igrice idu također i temperature a hladnjak na 2100 rpma se cuje kao agregat ili  kao kosilica 

Ovaj grill pack mi je otvorio oči da amd gpu ne uzimam ni da se djeli. Sa procesorima su savrsen posao odradili ali gpu je zestok fail 

Vrijeđajte me slobodno ali ovo mi je druga po redu grafa prva je bila ati a sada amd koja moze sluziti kao grill

Mozda nisam imao sreće, što je tu je vraćena je nazad 

Bero
Moj PC  
4 1 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Bero_ng95 kaže...

Bez uvrede amd fanovima. Ljudi moji rx 5700xt je potvrdio to da sile kartice kako bi konkurirali nevidiji. Kupio sam msi gaming x fakat je over kill igrice idu također i temperature a hladnjak na 2100 rpma se cuje kao agregat ili  kao kosilica 

Ovaj grill pack mi je otvorio oči da amd gpu ne uzimam ni da se djeli. Sa procesorima su savrsen posao odradili ali gpu je zestok fail 

Vrijeđajte me slobodno ali ovo mi je druga po redu grafa prva je bila ati a sada amd koja moze sluziti kao grill

Mozda nisam imao sreće, što je tu je vraćena je nazad 

 Bravo, defektan model i odma seruckanje po AMDu a ? A sta bi trebali oni koji su kupovali RTX i kojima su crkavale ko od sale ? Daj se spusti na zemlju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 12:38 (hahhaajaads).
10 godina
offline
AMD Navi

Slažem se s tobom da sam pretjerao zovci čine svoje...

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice