Šta da kupim (SLR aparati)?

poruka: 207
|
čitano: 68.096
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim?

bok!

 

evo došo sam do neke love pa sam odlučio da ću si nabavit SLR fotoaparat

 

kao prvo gornji prag cijene je 4 500 nije previše ali dosta za neki entry lvl SLR

 

poslije kupnje fotića ne planiram kupit novi objektiv sigurno još godinu dana (zbog financija) pa mi treba neki s dobrim kit objektivom, znam da je to mission impossible

 

sliko bi svšta po malo uglavnom prirodu i tako to ;)

 

 

imam par fotića koji su mi zapali za oko:

 

SONY DSLR-A300K digitalni SLR fotoaparat + standardni objektiv (DT 18-70mm F3.5-5.6) - 3 700 KN ovo mi je dosta povoljno ali ako ima nekih velikih mana rađe ću dat još 700-800 kn gore pa da bude kak treba

 

Olympus E-520 Kit (E-520 + 14-42mm) + 2GB CF Sandisk Ultra II - 4 511 KN mi izgleda ko neki optimalni izbor ali šta ja znam :)

 

CANON EOS 1000D digitalni fotoaparat Kit (obj. EF-S 18-55mm) - 4 250 KN 1000d mi se činio kao dobra izbor ali sam čuo neke ne predobre stvari o kvaliteti izrade ovdje na forumu pa nisam više tak siguran

 

Pentax K200D SLR digitalni fotoaparat, 18-55 mm + battrey grip - 4 400 KN

 

budući da neću kupovati objektiv jel bi mi možda bolje odgovaro ovaj paket?

 

SONY DSLR-A200W dig. SLR fotoap.+stand.ob. (DT 18-70mm F3.5-5.6)+telef.ob. (75-300mm F4.5-5.6) 4 700 KN isto malo preko praga ali ipak su tu 2 objektiva, dali vrijedi love?

 

ovo sam ja naveo neke fotoaparate na koje sam naletio i koji mi se čine ok, ali ako vi imate neki drugi prijedlog rado bi ga čuo

 

još me zanima za ovaj sajam u 4 mjesecu jel se tamo dobiva kakav sajamski popust il nešto tako?

 

e i jel možda znate jel ima di u zagrebu za kupit nikon d60 za 4 500 soma s objektivom, našao sam za oko 4 800 to mi je izvan budžeta a čuo sam dobre stvari o tom aparatu

 


 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim?
damir_zg kaže...

bok!

 

evo došo sam do neke love pa sam odlučio da ću si nabavit SLR fotoaparat

 

 

sliko bi svšta po malo uglavnom prirodu i tako to ;)

 

 

imam par fotića koji su mi zapali za oko:

 

SONY DSLR-A300K digitalni SLR fotoaparat + standardni objektiv (DT 18-70mm F3.5-5.6) - 3 700 KN

 

Olympus E-520 Kit (E-520 + 14-42mm) + 2GB CF Sandisk Ultra II - 4 511 KN

 

CANON EOS 1000D digitalni fotoaparat Kit (obj. EF-S 18-55mm) - 4 250 KN 1000

 

Pentax K200D SLR digitalni fotoaparat, 18-55 mm + battrey grip - 4 400 KN

 

budući da neću kupovati objektiv jel bi mi možda bolje odgovaro ovaj paket?

 

SONY DSLR-A200W dig. SLR fotoap.+stand.ob. (DT 18-70mm F3.5-5.6)+telef.ob. (75-300mm F4.5-5.6) 4 700 KN isto malo preko praga ali ipak su tu 2 objektiva, dali vrijedi love?

 

 

još me zanima za ovaj sajam u 4 mjesecu jel se tamo dobiva kakav sajamski popust il nešto tako?

 


 BRAVO! DOBRA ODLUKA! haha


slikvavao bi prirodu? onda nemoj uzimati neki sa pretjerano dobrim stabilizatorom.. to više služi kada slikaješ sportske događajee..

prvo, SLR fotoaparti najbolji su: SONY  , CANON i NIKON .. iako, više su ova zadnja dvaa..

ako mene pitaš, radije kupi ovaj CANON EOS100d, pa uz njega kupi još neki dobar stalak, vanjski okidač.
, EOS TI KOŠTA 3800 KN...


p.s. na sajmovima UVIJEK imaš 10-20 posto popusta, ali SAMO na izložene proizvodee.

ne živim u zgu pa ti nebih znao reći gdje to kupiti, ali ja sam sei svoj fotoapart kupio nu bratulića... (to je isto u zguu-..)
ZLOČESTI FORUMAŠ NO.1!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim?

sonyjev kit objektiv 18-70 je očajan. canonov bez stabilizacije je još gori., a bome ni nikonov nije cvijeće. k tome još, slabiji nikoni nemaju motor za autofokus u tijelu, tak da ti trebaju objektivi koji imaju taj motor u sebi, što su redom ne-baš-jeftini objektivi - dakle, zaboravi na nikona ispod D80/D90.

olympus i pentax imaju daleko najbolje kit objektive, a ni novi canonov, sa stabilizacijom (IS u oznaci) nije loš.

 

prednosti pentaxa, olympusa i sonyja je stabilizacija u tijelu, što znači da možeš kupiti objektiv star 30 godina za 200 kn (za pentaxa barem, olympus nema starijih od 7 godina) i imati savršeno stabilizirani objektiv.

 

reći će neki da sam pristran, al ozbiljno razmisli o pentaxu K200 + 18-55 + 50-200 objektivi, bez gripa - grip ti ne treba, samo povećava masu fotića, a drugi objektiv je uvijek dobrodošao. i još k tome imaš potpunu kompatibilnost sa zadnjih 35 godina proizvodnje objektiva, za razliku od nikona i sonyja.

 

btw, zaboravi na stativ, apsolutno ti je nepotreban, isto ko i grip, u većini slučajeva ti se neće dati gnjaviti s nošenjem tog. znam ja, stativ koristim iznimno rijetno, i to nikad u prirodi, samo mi smeta.

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2009 14:56 (elkarrde).
15 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim?

Ja bih ti preporučio definitivno Pentax k200d jer je to vrhunski fotoaparat za te novce.. Pentax ima jako dobat omjer dobiveno:uloženo za razliku od olya, canona, sonya.. koji su više reklama i ime.

Q6600 (3.0Ghz), BigTyp 120vx, 8800gt, 2GB ram, gigabyte p35 ds3....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim?
pajic3 kaže...

Ja bih ti preporučio definitivno Pentax k200d jer je to vrhunski fotoaparat za te novce.. Pentax ima jako dobat omjer dobiveno:uloženo za razliku od olya, canona, sonya.. koji su više reklama i ime.

 ja pentax nikad ne nih kupioo...

preloša iskustva (prijatelji su mi to pričali..). a i kada kupujemnešto od 4-5 K HRK; tražim i marku, tj sigurnost u kupljeni proizvood.
ZLOČESTI FORUMAŠ NO.1!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim?
elkarrde kaže...

sonyjev kit objektiv 18-70 je očajan. canonov bez stabilizacije je još gori., a bome ni nikonov nije cvijeće

 Sa ova prva dva mišljenja se slažem, a sa trećim ne. jedino loše na kit Nikkoru je šta je cili plastčan, a optički nije lošiji od iti jednog drugoga konkuretskog kit objektiva. ne slažem se ni sa tvojom tvrdnjom da stativ nije potriban u prirodi. isto tako se nebi složija da grip nije potriban. Potriban je kod laganih fotića jel se sa gripom dobije određena stabilnost kod držanja u ruci. Inače i ja nisam pristalica gripa.



Daj Puma ispričaj na ta 'loša' iskustva sa Pentaxima. Ono šta je meni poznato je da su ljudi imali najviše problema sa Canonima.



Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2009 15:23 (Bara).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim?
damir_zg kaže...

poslije kupnje fotića ne planiram kupit novi objektiv sigurno još godinu dana (zbog financija) pa mi treba neki s dobrim kit objektivom, znam da je to mission impossible

 

 tko kaže? Smijeh
ne znam ja što ti podrazumjevaš pod 'dobar kit objektiv' ali za pentaxov kit su rekli da je naj među kit objektivima a i nisam čula da se itko žalio na njega Namigiva

puma1400 kaže...
ja pentax nikad ne nih kupioo...

preloša iskustva (prijatelji su mi to pričali..). a i kada kupujemnešto od 4-5 K HRK; tražim i marku, tj sigurnost u kupljeni proizvood.

čudno.... moji prijatelji odnosno poznanici nemaju nikakvih pritužbi Smijeh

marka = sigurnost u kupljeni proizvod?

aaaaa...joj! da! pentax nije marka!! u tome je stvar! oh, pa što ne kažeš..... Neodlučan

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2009 15:49 (draenei).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim?
puma1400 kaže...
 ja pentax nikad ne nih kupioo...

preloša iskustva (prijatelji su mi to pričali..). a i kada kupujemnešto od 4-5 K HRK; tražim i marku, tj sigurnost u kupljeni proizvood.
 
nemoj.
pentax je daleko veća marka od sonyja, to kaj možda ti ne znaš za pentax, je samo tvoj problem. i da, baš me zanimaju ta loša iskustva s pentaxovim SLRovima. ;)

btw, meni su prijatelji pričali da je dobro ponekad udariti se ciglom u čelo, šta kažeš na to? ;)

Bara kaže...
elkarrde kaže...

sonyjev kit objektiv 18-70 je očajan. canonov bez stabilizacije je još gori., a bome ni nikonov nije cvijeće

 Sa ova prva dva mišljenja se slažem, a sa trećim ne. jedino loše na kit Nikkoru je šta je cili plastčan, a optički nije lošiji od iti jednog drugoga konkuretskog kit objektiva. ne slažem se ni sa tvojom tvrdnjom da stativ nije potriban u prirodi. isto tako se nebi složija da grip nije potriban. Potriban je kod laganih fotića jel se sa gripom dobije određena stabilnost kod držanja u ruci. Inače i ja nisam pristalica gripa.

 grip na K200 nema pretjeranog smisla, pogotovo ne na štetu drugog kit objektiva, jer takiovak K200 koristi AA baterije koje nije teško imati uvijek u džepu. prednost vertikalnog okidača mi se čini kao premalom prednosti. a K200 nije lagan aparat, tak da grip nema smisla ni u svrhu dodatnog tereta.

optički nije baš tolko loš ni nestabilizirani kit canon, ali je upravo ta izrada uvredljiva - dokazuje kolko je tim kompanijama bitan mali korisnik dSLRa - lošom izradom tjera na kupovinu (pre)skupih jačih modela. ekšli, jedino je sonyjev 18-70 kit objektiv optički loš, zato mu i dolazi nasljednik - 18-55. svi ostali su tu negdje, uz malu prednost pentaxa i olympusa. ali zato izradom ova zadnja dva odskaču u pozitivu.

stativ u prirodi ti treba za panorame, i to možda. okej, i ako loviš noćne fotke, startrailse, mjesec ili za slične ultra-low-light uvjete. za sve ostalo imaš brzo staklo, stabilizaciju u tijelu i ISO1600, u par godina kaj imam stativ, puno puta sam ga nosio u prirodu ali niti jednom ekšli koristio. :D
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim?

Olympus E-520 bio je najbolji u odnos uloženog i dobivenog.

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim?
Bara kaže...
elkarrde kaže...
 grip na K200 nema pretjeranog smisla, pogotovo ne na štetu drugog kit objektiva, jer takiovak K200 koristi AA baterije koje nije teško imati uvijek u džepu. prednost vertikalnog okidača mi se čini kao premalom prednosti. a K200 nije lagan aparat, tak da grip nema smisla ni u svrhu dodatnog tereta.

optički nije baš tolko loš ni nestabilizirani kit canon, ali je upravo ta izrada uvredljiva - dokazuje kolko je tim kompanijama bitan mali korisnik dSLRa - lošom izradom tjera na kupovinu (pre)skupih jačih modela. ekšli, jedino je sonyjev 18-70 kit objektiv optički loš, zato mu i dolazi nasljednik - 18-55. svi ostali su tu negdje, uz malu prednost pentaxa i olympusa. ali zato izradom ova zadnja dva odskaču u pozitivu.

stativ u prirodi ti treba za panorame, i to možda. okej, i ako loviš noćne fotke, startrailse, mjesec ili za slične ultra-low-light uvjete. za sve ostalo imaš brzo staklo, stabilizaciju u tijelu i ISO1600, u par godina kaj imam stativ, puno puta sam ga nosio u prirodu ali niti jednom ekšli koristio. :D
 Po meni ima smisla za grip ako je fotić težak cca 500g. Ne znam kolko je težak K200D, al ako je oko 500g onda mu triba grip.

Nestabiliziran Canon ne da je bija loš optički, nego je bija očajan. Sada je ovaj stabilizirani uz kit Nikkora optički najbolji i tako da im u tom pogledu i Pentax i Olympus gledaju u leđa.

Po meni je stativ za panorame praktički neophodan.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim?
Bara kaže...
 Po meni ima smisla za grip ako je fotić težak cca 500g. Ne znam kolko je težak K200D, al ako je oko 500g onda mu triba grip.
 
sigurno je min 500 g... jer k100d ima više od 500g (vagala ja, joooj, al ne mogu se sjetiti)

edit: točno 690 grama teži k200d (k100d super je 646g)

nebitno al dosadno mi je Smijeh
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2009 16:26 (draenei).
15 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim?

Grip jedino ako ćeš puno slikati i olakšava okomito držanje fotoaparata

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2009 16:26 (Oly_E3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim?

Evo opet imam malo vremena...

Pa da krenemo;

 

Puma kaže: slikvavao bi prirodu? onda nemoj uzimati neki sa pretjerano dobrim stabilizatorom.. to više služi kada slikaješ sportske događajee..

NETOČNO, Kod sporta ti je važna brzina. Stabilizacija omogućava duže vrijeme ekspozicije, i daje odlične rezultate kada snimaš statične objekte. Za objekte koji se kreću, k tome još i brzo (sport) stabilizacija ti ne znači baš ništa. S druge strane ako ti se ne da tegliti stativ sa sobom (a većini se ne da), onda je stabilizacija u šetnji prirodom jako dobra stvar. 

Onda Puma kaže: prvo, SLR fotoaparti najbolji su: SONY , CANON i NIKON .. iako, više su ova zadnja dvaa.

NOTORNA GLUPOST, koju ne namjeravam puno obrazlagati.

Pa puma kaže: p.s. na sajmovima UVIJEK imaš 10-20 posto popusta, ali SAMO na izložene proizvodee.

Očito nisi redovit posjetitelj foto sajma u zagrebu. 

Opet Puma: ja pentax nikad ne nih kupioo... preloša iskustva (prijatelji su mi to pričali..). a i kada kupujemnešto od 4-5 K HRK; tražim i marku, tj sigurnost u kupljeni proizvood.

OPREZ!!! Ime stečeno marketingom ne garantira apsolutno nikakvu sigurnost. K tome još treba uzeti u obzir da je canonov servis u RH totalna katastrofa, a ni nikon ne briljira po tom pogledu. Za Sonya ne znam kakva je situacija. Pentax je, koliko čujem, skroz u redu, a Olympus je san snova, vjerovali ili ne. 

I onda je elkarrde predložio Pumi: btw, meni su prijatelji pričali da je dobro ponekad udariti se ciglom u čelo, šta kažeš na to? ;)

Mislim da je to dobar recept. Za Pumu, naravno.

Oly_E3 je rekao: Grip jedino ako ćeš puno slikati i olakšava okomito držanje fotoaparata.

Većini ljudi grip služi da bi im aparat izgledao moćnije i "profesionalnije", nažalost. 


Elkarrde je rekao: reći će neki da sam pristran, al ozbiljno razmisli o pentaxu.

Elkarrde, pristran si.


Vuk dlaku mjenja ali nikada!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim?
draenei kaže...
edit: točno 690 grama teži k200d (k100d super je 646g)

nebitno al dosadno mi je Smijeh
 Onda prisuđujem da K200D ne triba grip.
16 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim?

hvala vam puno ljudi na vašem inputu fino sam zbroji vaše glasove i zasad mi vodi pentax K200D

 

ah sad dali uzet s gripom ili bez neznam, našo sam ponudu k200d sve isto samo bez gripa i samo je 100 kn jeftinija tako da nije mi neka uloga tih 100 kn

 

ako možda netko zna koliko bi koštalo i di se može nabavit ovo što je elkarrde rekao "pentaxu K200 + 18-55 + 50-200 objektivi" to mi zvuči idealo samo pretpostavljam da bi mi to dosta prelazilo preko 4 500 kn ako nije previše možda bi mogo još malo love iscjedit ;)

 

možda negdje gdje daju popust na gotovinu jer kupujem gotovinom?

 

 

EDIT

 

sad sam pogledo na dpreviewu malo o tom pentaxu k200d i sve mi se više čini kao dobar izbor, pogotovo zbog ugrađene stabilizacije i toga što vi kažete da ima dobre kit objektive sve sam bliže odluci ali ništa još nije gotovo ionako kupujem fotić tek sredinom 4. mjeseca

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2009 23:22 (damir_zg).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim?
puma1400 kaže...

prvo, SLR fotoaparti najbolji su: SONY  , CANON i NIKON .. iako, više su ova zadnja dvaa..


p.s. na sajmovima UVIJEK imaš 10-20 posto popusta, ali SAMO na izložene proizvodee.

ne živim u zgu pa ti nebih znao reći gdje to kupiti, ali ja sam sei svoj fotoapart kupio nu bratulića... (to je isto u zguu-..)
 
draenei kaže...
čudno.... moji prijatelji odnosno poznanici nemaju nikakvih pritužbi Smijeh

marka = sigurnost u kupljeni proizvod?

aaaaa...joj! da! pentax nije marka!! u tome je stvar! oh, pa što ne kažeš..... Neodlučan

 pa, kao što rekoh, za takve novce (pričamo o 4.500HRK, to je veće od prosječne hrvatske plaće), se ne isplati uzeti nešto u ciju kvalitetu nismo sigurni.
nažalost, ali u današnjem dobu ti vrijedi: marka = kvaliteta
ne kažem da pentax nije marka..samo kažem da ga ja nikad nebih kupovaoo..
osobno ga nikad nisam imao, sve što govorim je po pričama drugih.

elkarrde kaže...
nemoj.
pentax je daleko veća marka od sonyja, to kaj možda ti ne znaš za pentax, je samo tvoj problem. i da, baš me zanimaju ta loša iskustva s pentaxovim SLRovima. ;)

btw, meni su prijatelji pričali da je dobro ponekad udariti se ciglom u čelo, šta kažeš na to? ;)

 nisam rekao da pentax nije bolji od sonya..
ma udari ti ciglon ----
ksoric kaže...

Evo opet imam malo vremena...

Pa da krenemo;

 

Puma kaže: slikvavao bi prirodu? onda nemoj uzimati neki sa pretjerano dobrim stabilizatorom.. to više služi kada slikaješ sportske događajee..


1.) NETOČNO, Kod sporta ti je važna brzina. Stabilizacija omogućava duže vrijeme ekspozicije, i daje odlične rezultate kada snimaš statične objekte. Za objekte koji se kreću, k tome još i brzo (sport) stabilizacija ti ne znači baš ništa. S druge strane ako ti se ne da tegliti stativ sa sobom (a većini se ne da), onda je stabilizacija u šetnji prirodom jako dobra stvar. 

Onda Puma kaže: prvo, SLR fotoaparti najbolji su: SONY , CANON i NIKON .. iako, više su ova zadnja dvaa.

2.) NOTORNA GLUPOST, koju ne namjeravam puno obrazlagati.

3.) Pa puma kaže: p.s. na sajmovima UVIJEK imaš 10-20 posto popusta, ali SAMO na izložene proizvodee.

Očito nisi redovit posjetitelj foto sajma u zagrebu. 

Opet Puma: ja pentax nikad ne nih kupioo... preloša iskustva (prijatelji su mi to pričali..). a i kada kupujemnešto od 4-5 K HRK; tražim i marku, tj sigurnost u kupljeni proizvood.

4.) OPREZ!!! Ime stečeno marketingom ne garantira apsolutno nikakvu sigurnost. K tome još treba uzeti u obzir da je canonov servis u RH totalna katastrofa, a ni nikon ne briljira po tom pogledu. Za Sonya ne znam kakva je situacija. Pentax je, koliko čujem, skroz u redu, a Olympus je san snova, vjerovali ili ne. 


5.)Većini ljudi grip služi da bi im aparat izgledao moćnije i "profesionalnije", nažalost. 


 1.)ma što će mu nekakvi suuper stabilizator dok slikaje statični objekt. sumnjam da pati od treskavice pa da će slika ispast loše..

2.) aj baš me zanima što ti imaš reći koji su najboljii!..

3.) nisam. ali posjećujem sve sajmove na prostoru dalmacije i uvijek ima nekakvih popusta.

4.) hahaa.. svoj Toshiba laptop sam dao na servis (oštećen hard) u zagreb.. normalno, servis Toshibe je groooozan u HR, pa zar to znači da više ne kupujem toshibine proizvode?? vidiš, rijetko koji servis u hr je zbilja dobar..

5.) pa zar 90 posto vlasnika SLRova (čast iznimkama!) nije kupilo SLR baš da bi to mogli "susjedu pokazivatii".. NEK SE VIDI DA SE IMA, kaže stara poslovica..
ZLOČESTI FORUMAŠ NO.1!
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2009 0:12 (puma1400).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim?

baš gledam cjenik pentaxa (Neo Orbis je zastupnik, jel) i kaže ovo:

 

K200D samo tijelo - 3699 kn

K200D + DA 18-55 II - 3999 kn

K200D + DA 18-55 II + DA 50-200 - 4999 kn

K200D + DA 18-55 II + DA 55-300 - 6299 kn

K200D + DA 18-55 II + grip + punjač - 4899 kn

 

pogledaj kak se kreću cijene u Optimum online shopu (http://www.optimum-online.hr, ne rade trenutno), kolko se sjećam, nešto su povoljniji. kolko znam, neo orbis daje popust za keš, no, raspitaj se - http://www.pentax.hr.

 

K200 + oba kit objektiva su ti preko budžeta, dal ti se isplati sakupiti, čekati i dati 500 kn više, nemam pojma. taj objektiv košta oko 1500 kn novi, u paketu ga dobiješ za dvije trećine cijene, što nije loše. no, kod pentaxa barem možeš uvijek proći jeftinije - baš nedavno sam kupio 85-205 manual fokus objektiv za stvarno sitnu lovu (300tinjak kn). :D

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
offline
RE: Šta da kupim?
puma1400 kaže...
 1.)ma što će mu nekakvi suuper stabilizator dok slikaje statični objekt. sumnjam da pati od treskavice pa da će slika ispast loše..

 čuj, ako hoće slikati sa dužom ili jaaaaaaako dugom ekspozicijom, stabilizator je nužan. noćno nebo npr. (slika u prilogu, nije moja)

u ovo drugo ne bih ulazio, nemam digitalnih slr-ova. draže mi je pripremati se 5 minuta prije nego okidač bude spreman za stiskanjeSmijeh
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim?
puma1400 kaže...
 pa, kao što rekoh, za takve novce (pričamo o 4.500HRK, to je veće od prosječne hrvatske plaće), se ne isplati uzeti nešto u ciju kvalitetu nismo sigurni.
nažalost, ali u današnjem dobu ti vrijedi: marka = kvaliteta
ne kažem da pentax nije marka..samo kažem da ga ja nikad nebih kupovaoo..
osobno ga nikad nisam imao, sve što govorim je po pričama drugih.

 nisam rekao da pentax nije bolji od sonya..
ma udari ti ciglon ----

 1.)ma što će mu nekakvi suuper stabilizator dok slikaje statični objekt. sumnjam da pati od treskavice pa da će slika ispast loše..

4.) hahaa.. svoj Toshiba laptop sam dao na servis (oštećen hard) u zagreb.. normalno, servis Toshibe je groooozan u HR, pa zar to znači da više ne kupujem toshibine proizvode?? vidiš, rijetko koji servis u hr je zbilja dobar..

5.) pa zar 90 posto vlasnika SLRova (čast iznimkama!) nije kupilo SLR baš da bi to mogli "susjedu pokazivatii".. NEK SE VIDI DA SE IMA, kaže stara poslovica..
 dobra marka = kvaliteta, to stoji. u ovom slučaju, pentax je dobra marka, i vrlo smo sigurni u kvalitetu. rekoh, možda ti osobno nisi siguran, no ima nas ovdje koji smo daleko više upućeni, i mi smo sigurni u kvalitetu. isto tako rekoh, nemoj kupovati pentaxa ako misliš da je to neka nepoznata firmica (od 1919. proizvodi optiku, postavila neke od temelja fotografije)

probao ciglu, a? ;) nemoj slušati ono što ti pričaju neupućene osobe (kao npr. ovaj moj neupućeni savjet s ciglom), radije poslušaj nekog tko zna o čem priča. recimo, mene možeš slobodno poslušati kad se priča o foto-opremi.

stabilizacija je treća najbolja stvar koja postoji na fotićima, korisna je i s širokim objektivima, a pogotovo se vidi efekt stabilizacije slike na teleobjektivima, bez obzira slikao statične objekte ili ne - kod dužih teleobjektiva će već i najmanji pomak aparata (recimo disanje) prouzrokovati veliko podrhtavanje slike.

olympusov servis je jedan od najboljih u hrvatskoj, isto vrijedi i za pentax, dok o canonovom kruže horror-priče. jpš jedna zgodna stvat olymusovog i pentaxovog servisa je to što priznaju svjetsku garanciju (nije bitno gdje je kupljen aparat/objektiv, garancija vrijedi svuda na svijetu), za razliku od canona i nikona, koji traže ili dodatno plaćanje ili jednostavno ne priznaju garanciju ako fotić nije kupljen u regiji/hr.

kupovati SLR da bi se pokazivalo susjedima da se ima je oveći retardluk. no možda sam propustio nešto, no mene su učili da je smisao fotografije onaj krajnji produkt - sama fotografija, a ne fotić/objektiv/štagod. možda sam u krivu...
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim?
elkarrde kaže...

 

K200 + oba kit objektiva su ti preko budžeta, dal ti se isplati sakupiti, čekati i dati 500 kn više, nemam pojma. taj objektiv košta oko 1500 kn novi, u paketu ga dobiješ za dvije trećine cijene, što nije loše. no, kod pentaxa barem možeš uvijek proći jeftinije - baš nedavno sam kupio 85-205 manual fokus objektiv za stvarno sitnu lovu (300tinjak kn). :D

 da imaš ti pravo budem ja uzeo samo ovaj 18-55 pa ću onda kad se malo ufuram vidit i točno kakav mi objektiv i treba

mislim da me sad samo čudo može odvojit od pentaxa, zaljubio sam se ;)

e sad samo treba naći najpovoljniju ponudu, vemil me iznenadio cijenom od 3 899 zasad je to najpovoljnija ponuda ali ionako kupujem TEK (nemogu dočekat!) za 20 dana pa možda ih još netko stigne prestić u tržišnoj utrci!

hvala vam svima puno! stvarno je helpful ekipa tu!

još se čujemo kada kupim fotić s prvim dojmovima. pozdrav!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim?
damir_zg kaže...
 da imaš ti pravo budem ja uzeo samo ovaj 18-55 pa ću onda kad se malo ufuram vidit i točno kakav mi objektiv i treba

e sad samo treba naći najpovoljniju ponudu, vemil me iznenadio cijenom od 3 899 zasad je to najpovoljnija ponuda ali ionako kupujem TEK (nemogu dočekat!) za 20 dana pa možda ih još netko stigne prestić u tržišnoj utrci!

još se čujemo kada kupim fotić s prvim dojmovima. pozdrav!
 pa zar nisi rekao da  nečeš kupovati dodatne objektive sljedećih godinu dana?

moj savjet: sačekaj sajam, pa ondje pogledaj cjene.

ajde, jedva čekamo review!

:)
ZLOČESTI FORUMAŠ NO.1!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim?
ksoric kaže...


OPREZ!!! Ime stečeno marketingom ne garantira apsolutno nikakvu sigurnost. K tome još treba uzeti u obzir da je canonov servis u RH totalna katastrofa, a ni nikon ne briljira po tom pogledu. Za Sonya ne znam kakva je situacija. Pentax je, koliko čujem, skroz u redu, a Olympus je san snova, vjerovali ili ne.

 Daj Soriću ne pričaj gluposti. Ja garantiram da Nikon ima najbolji servis u RH i najstručnije ljude.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim?
puma1400 kaže...
 pa zar nisi rekao da  nečeš kupovati dodatne objektive sljedećih godinu dana?

 pa kad elkarrde kaže da mogu za pentax dobit dobre objektive za 300 kn mislim da ću moći i malo ranije nabavit nešto

di se mogu kupovati rabljeni objektivi za pentax?

definitivno sam posjetitelj fotosajma pa ako tamo nađem povoljnije još i bolje!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim?
damir_zg kaže...
pa kad elkarrde kaže da mogu za pentax dobit dobre objektive za 300 kn mislim da ću moći i malo ranije nabavit nešto

di se mogu kupovati rabljeni objektivi za pentax?

definitivno sam posjetitelj fotosajma pa ako tamo nađem povoljnije još i bolje!
 
ako ćemo o objektivima za 300tinjak kuna (čak i manje) onda govorimo o starim manual fokus objektivima. uglavnom odlični objektivi (treba netko primjer?) za malo novaca uz "manu" manualnog fokusiranja - što nakon malo vježbe prestane biti problem ;)
sve ovisi o tvojim željama i afinitetima.
npr. meni je bilo veoma važno da mogu koristiti iste objektive na svojim i analognim i digitalnim fotićima. također je prevagnula ta ponuda starih jeftinih manualaca, pruža mi se mogućnost isprobati neki (za nešto sitno kuna) pa ako se pokaže potreba kupujem AF takav. općenito, pruža mi se prilika kupiti više različitih objektiva nego što bi si mogla priuštiti da za izbor imam samo ove nove AF. naime, nije da se kupam u novcu svaku večer pa mogu trošit kak mi se sviđa. daj zamisli, sliniš za npr nekim opakim telcem i daš par tisućica za njega da bi shvatio da ga ne koristiš :D ovako daš koju stoticu i nije ti baš previše žao ako izađe na sunce jedva 10 puta godišnje :D
volim široki spektar opcija i mogućnosti :D

gdje?
skorašnji fotosajam u zegeu bi mogao imati u ponudi takvih (prošeći, pogledaj, raspitaj se) zatim ebay, i tako to.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2009 15:52 (draenei).
16 godina
neaktivan
offline
Šta da kupim?

@draenei - da ni ja baš ne plivam u lovi tako da mi ta opcija zvuči odlično, nisam još nikad koristio SLR tako da nisam naviknut na manual focus ali pretpostavljam da mi to nebi trebo biti problem ;)

 

eh sad mi je uletila opcija da kupim preko kartice na rate, pa ću se sutra informirat o tome tko ima takve opcije plaćanja i možda ipak dobim fotić u ruke ranije nego što sam i mislio ( jeeee :D )

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim?
damir_zg kaže...

@draenei - da ni ja baš ne plivam u lovi tako da mi ta opcija zvuči odlično, nisam još nikad koristio SLR tako da nisam naviknut na manual focus ali pretpostavljam da mi to nebi trebo biti problem ;)

 

eh sad mi je uletila opcija da kupim preko kartice na rate, pa ću se sutra informirat o tome tko ima takve opcije plaćanja i možda ipak dobim fotić u ruke ranije nego što sam i mislio ( jeeee :D )

 pa, računaj da će te to "na rate" doći otprilike 10ak posto skuplje..

nego, zašto ideš kupiti SLR ako nemaš uopće znanja?

radije kupi neki bolji dslr ili nešto... polu profi..

slr fotoaparti imaju dosta funkcija, i ako neznas sto cemu sluzi, samo ces se zaplesti..

manual fokus i nije tako jednostavan... mislim, kad "uhvatiš ruku, onda jest", ali za to treba dosta vježbe..
ZLOČESTI FORUMAŠ NO.1!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim?
puma1400 kaže...
slr fotoaparti imaju dosta funkcija, i ako neznas sto cemu sluzi, samo ces se zaplesti..

manual fokus i nije tako jednostavan... mislim, kad "uhvatiš ruku, onda jest", ali za to treba dosta vježbe..
 
funkcije se prolaze polako, jedna po jedna - u tom slučaju nema baš previše opasnosti od zaplitanja u njih.
manual fokus nema šta biti kompliciran. uzmeš, izoštriš, okineš. vježbaš precizno izoštravanje. eventualan problem je ako slabo vidiš, mada to nije pravilo :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2009 23:28 (draenei).
15 godina
offline
RE: Šta da kupim?

@puma

oprosti ali u ovoj temi baš govoriš idiotarije. vidi se da nisi čak ni amaterski fotograf. sad ćeš sigurno popiz*** ali ako ne znaš puno o fotoaparatima nemoj postati i gotovo. zato i ja ne postam u teme o coolerima za procesore i overclockingu.

 

 

a ovo sa manualnim foksom...pfffff...već 15 godina čuda radim sa zenitom em iz '81. sa manualnim fokusom. u tome je i gušt.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2009 23:31 (DaffyDuck).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim?
DaffyDuck kaže...

a ovo sa manualnim foksom...pfffff...već 15 godina čuda radim sa zenitom em iz '81. sa manualnim fokusom. u tome je i gušt.

 još jedan EM? opa, najezda! Smijeh

moj nedavno dobio još jedan objektiv, sad imam 58/2 i 28/2.8. fali mi još 8mm peleng...
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta da kupim?
DaffyDuck kaže...

@puma

oprosti ali u ovoj temi baš govoriš idiotarije. vidi se da nisi čak ni amaterski fotograf. sad ćeš sigurno popiz*** ali ako ne znaš puno o fotoaparatima nemoj postati i gotovo. zato i ja ne postam u teme o coolerima za procesore i overclockingu.

 

 

a ovo sa manualnim foksom...pfffff...već 15 godina čuda radim sa zenitom em iz '81. sa manualnim fokusom. u tome je i gušt.

 ufl.. neda mi se svađat..a opet..

vidi, ja sam iznosim svoje stavove.. rečem nešto protiv pentaxa i odmah vas deset grakne protiv njega... vi ste gori od onih apple fanova kojima je jabuka način života..

rekao sam samo da će mu KAO POČETNIKU biti teško sa manualnim fokusom.. *ebote led, pa pročitaj što napišem.

dosta je što sam fotoapart ima 1001 funkciju pa mu sada treba i za*ebancija sa fokusom. vidi, njegova lova, neka on kupi što hoće, neka radi što hoće- ja ga samo savjetujem.

i, da, ja nisam profesionalac, ali to ne znači da ništa ne znam. dapače, znam dosta i još učim o fotoaparatima..


Djevojke postaju žene kada duboko u sebi osjete čvrsti razlog za to. :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2009 3:09 (puma1400).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice