Fotić za slikanje motora

poruka: 34
|
čitano: 14.150
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Fotić za slikanje motora

pozdrav,

trebao bih fotić do 1500kn... slikao bih najviše motore u pokretu.... imao sam olympus fe 200 i slike su mi bile jako loše(ćuopće nisu bile oštre) pa bih uzeo neki bolji fotić...

  e da, i da ima što veći digitalni zoom...

hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Fotić za slikanje motora

bas za tu motion potrebu neces naci nista u tom cjenovnom razredu.

aparati do 1500kn sluze za slikavanje pijanih partija.

odi ovdje i budi malo offtopic,ali su tu makar decki sa iskustvom.

 

posebno onaj sa kratkom majicom i ocalima za sunce.

lupino je za njega...da ne recem sto.

teško vrijeme za matore
 
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora

Smijeh torrente

 

@ autoru teme - možeš li malo dići taj svoj buđet ili je 1500 plafon?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora

nije plafon, ali i nije prioritet da slike budu profi jer mi je oly fe 200 tek prvi fotić :D .... i nisu toliko ni bitni motori ali frend ima mju 700 i puno bolje fotke radi, kako u pokretu tako i sve drugo...

i ne treba imati više od 6mpx

15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora

fotografije ti sigruno neće biti profi sa fotićem koji košta toliko love, reci mi koliko najviše možeš dati love pa ću ti preporučiti neke modele.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora

1600... ali daj nekog do 2 soma :D

15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora

evo, jedan od ova dva bi trebao zadovoljiti tvoje želje - dosta su popularni modeli, puno ih ljudi ima, i za tu lovu daju dosta dobre rezultare. po meni su gotovo identični, i jedna je razlika da li više voliš olymps ili nikon.

 

http://www.optimum-online.hr/detalji_proizvoda.84957ab405c8489d95cd69cd3677c595.digitalni_fotoaparat_nikon_coolpix_l110_12_1_mp_15_x_zoom_3_0_lcd_crni.aspx

 

http://www.optimum-online.hr/detalji_proizvoda.b27f876eb9a14487aeb4ac0fb13951b0.digitalni_fotoaparat_olympus_sp-600uz_12mp_15_x_zoom_titanium_silver_akcija.aspx 

 

obojica koštaju oko 1800 kuna, ali se isplati.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2010 17:35 (robisierra92).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora

ovo   su fotići s 12 mpx... zar nebi bio jeftiniji neki s manje... zaista mi ne treba toliko

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2010 18:40 (Nix666).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora

megapixeli na tim kompaktnim fotićima su samo marketniški brojevi i s time se ne trebaš zamarati. broj mpx znači koliko maximalno velku fotku može napraviti taj fotić, a da fotka ne gubi na kvaliteti. čini mi se da je na 12mpx negdje slika veličine 50x30. ja kao profić nikada ne slikam na više od 10mpx, a do sada nisam imao potrebu razviti fotografiju veću od 30x20 (a3) pa tako nećeš niit ti. fino u postavkama smanjiš broj mpx na 6 ili 8 i šibaj. ako nađeš nešto bolje za tu lovu, onda bih to želio i vidjeti.

 

canon 450d,slr fotić, ima senzor od 12mpx-a a košta oko 5 tisuća kuna, dakle rekli bi da taj canon i ove igračkice imaju iste senzore, e pa nemaju.

 

ovo su za tebe odlični fotići, i manje mpx-a ne znači i manju cijenu. ako hoćeš kvalitetnije slike znaš što ćeš gledati.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2010 18:45 (robisierra92).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora

I zaboravi na digitalni zoom jer to i nije zoom. Gledaj opticki zoom a digitalni zoom je prva stvar koja se na digitalcu iskljuci.

 

D300 ima 12 Mpx a definitivno nije igracka ;)

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora

znam to za dig zoom... robisierra da nemaš koji od tih fotića viška... ili znaš gdje se mou jeftinije nabaviti?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora

nemam viška takvih fotića Osmijeh inale se ne bavim kompaktima..

 

reci mi gdje živiš, pa ću pogledati ima li kakva trgovina u tvom gradu, i kakva je tamo ponuda.

 

a ova trgovina za koju sam ti dao link ima jako dobre cijene, za keš daju 5 posto popusta. ja sam kod njih kupio skoro svu foto opremu, i to online. regaš se na nj stranicu, klikneš na kupi artikl, dobiješ podatke o njihovom računu, odeš uplatiš u banku iznos artilla, i za 48 sati ti fotić dođe kući s hp expresom. to je ako nemaš kreditnu karticu, ako imaš, onda preskoči ovaj korak odlaska u banku Namigiva 

 

s obzirom da vidim da si amater, jedan od ova dva će zadovoljiti sve tvoje potrebe. imaju dosta zuma, video snimanje, ugrađene pop-up bljeskalice..za tu cijenu su to odlični fotići. možeš ići na nešto jeftinije, a lošije - to se ne isplati. bolje malo skuplje pa kvalitetnije, i koje ti može duže trajati.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora

živim blizu križevaca a i u Zagreb mi nije problem skoknuti... a jel sigurno online...mislim, da ne dobijem neispravnog ili nešto

15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora

naravo da je sigurno, optimum online ti je ozbiljna profi trgovina, nema greške.

 

kada ti poštar dođe s kutijom, otovriš pred njim da vidiš da nije nešto oštećeno. nakon uplate, do roka od 48 sati ti oni dostave artikl. tebi možda i prije jer si blizi zagreba.

 

uglavnom, ako tvoji nemaju kreditnu karticu, može se platiti uplatom na račun od trgovine, to je rba ili zg banka. poslje uplate, faksira se uplatnica na trgovinu i od tog trena ti kreće rok za dostavu robe. vrlo su brzi i jednostavni, nemaš brige.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora

ok...onda ću vjerojatno Nikon-a uzeti

15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora

sretno ti bilo s njime Osmijeh

 

javi kakav ti je, kako ti se sviđa i tako to Osmijeh

16 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora

Ti rece da se ne bavis kompaktima ;)

 

Ajd mi kad si vec tu objasni jednu stvar. Neku vece gledam razliku izmedju d5000 i d90 i najveca razlika je da d90 ima AF motor u tijelu a d5000 nema. TIme je d5000 ogranicen u izboru objektiva. Sta to tacno znaci.

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora
logic kaže...

Ti rece da se ne bavis kompaktima ;)

 

Ajd mi kad si vec tu objasni jednu stvar. Neku vece gledam razliku izmedju d5000 i d90 i najveca razlika je da d90 ima AF motor u tijelu a d5000 nema. TIme je d5000 ogranicen u izboru objektiva. Sta to tacno znaci.

ne bavim se ompaktima, ali ponešto znam Namigiva

 

ne mogu reći da sam upućen u teh. specifikacije nikona d90 - ali koliko znam on ima stabilizaciju u objektivu (svi nikoni isto kao i canoni), a ne tijelu.

 

dakle da d5000 nema stabilizaciju u tijelu, to bi bila točna tvrdnja. a ograničen brojem objektiva bi značilo da ako fotić nema stabilizaciju u tijelu, a objektiv nije stabiliziran, da je to mana i da taj objektiv ispada iz konkurencije kao prikladan za taj fotić. inače, današnji nikonovi i canonovi objektivi su 99 posto stabilizirani.

 

ali mislim da nisi dobro pročitao, jer kao što rekoh, nikoni bi trebali svi imati stablizaciju u objektivu..ako imaš link na taj članak pa ga nabaci.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora

http://www.dpreview.com/reviews/nikond5000/

 

in-body focus motor d90 ima d5000 nema.

 

http://www.dpreview.com/reviews/nikond5000/page33.asp

 

pod cons "No built-in AF motor restricts lens choice (though most popular lenses do work)"

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora

evo baš čitam rewiew - očigledno d90 ima nekakvu stabilizaciju u tijelu, zbog koje se na njega mogu staviti i objektivi bez stablizatora. kod canona postoje određeni sigmini, tamronovi pa čak i canonov 70-200 objektivi koji nemaju stablizaciju, pa je za rad u takvoj kombnaciji potrebno ipka mrvicu više vještine, jer pri slabim svjetlosnim uvjetima može doći do neoštre slike.

 

s obzirim da d90 ima stabilizaciju i u tijelu, to mu je svakako veliki plus. mislim da je ponata bila u tome, da s obzirom da d5000 nema stabliziaciju u tijelu za razliku od d90, da je manji izbor objektiva za njega zbog toga. ja osobno ne bih uzimao objekitve bez stabilizacije, jer uvijek postoji mogućnost od neoštre fotografije. trebao bi koristiti nekakv monopod ili stativ, a to nije uvijek moguće.

 

možda se javi neki nikonaš koji je bolje upućen u d90 od mene..

 

dolje je fotka koju sam snimio sa svojim 40d, objektiv je posuđeni tamron 70-300, bez stabilizacije - postavke f5.6, 1/50, iso 400, pri 300mm - a vrijeme fotkanja je rano prevečer, dakle, dnevna svjetlost je vrlo slaba. na fotografiji se može vidjeti da nije oštra koliko bi trebala biti, zbog nedostatne stablizicje.

 

logic, da li je pomoglo?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2010 0:35 (robisierra92).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora

druže logic, da li je pomoglo?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora

Sad tek procitah ;)

 

Nemam pojma je li pomoglo posto nisam bas sve razumio. Ipak to nij eza mene i nisam na ti u tim voama. Za to imam frenda i on je zeninom bratu (za njega ovo i gledam) preporucio da ide na d90 a ne na d5000 upravo radi toga.

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora
logic kaže...

Sad tek procitah ;)

 

Nemam pojma je li pomoglo posto nisam bas sve razumio. Ipak to nij eza mene i nisam na ti u tim voama. Za to imam frenda i on je zeninom bratu (za njega ovo i gledam) preporucio da ide na d90 a ne na d5000 upravo radi toga.

definitivno d90, nema nikakve dvojbe. kužiš, u svijetu fotoaprata stabiliacija puno znači isto kao i kod kamera. kada nema stabilizacije, dolazi do trešnje i mutne slike, pogotovo kada je veći zum..

 

kod fotoaparata - neki imaju stabilizaciju slike u tijelu aparata (olympus, pentax), a neki u objektivu (canon, nikon), a kako vidim d90 ima i u tijelu pa može primiti bez straha objektive bez stabilizacije. dakle tijelo stabilizira sliku, tj objektiv.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2010 0:47 (robisierra92).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora

Poslije par tura tocenog i mi smo nekako tako mislislili ;)

Danas sjedim sa likom koji ima dva d3s ;)

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora
logic kaže...

Poslije par tura tocenog i mi smo nekako tako mislislili ;)

Danas sjedim sa likom koji ima dva d3s ;)

 a što ćemu dva Cool

16 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora

Sta ce mu i jedan ;)

Zbog ceifa ;)

:)
15 godina
neaktivan
offline
Fotić za slikanje motora

Khmm, molim vas ako može neki link vezeno za tu nikonovu stabilizaciju u tijelu. Naime, prvi put čujem za tako nešto.

Vuk dlaku mjenja ali nikada!
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora

pa to je osnovna razlika izmedju d5000 i d90 pored LCD-a pozadi koji i nije toliko bitan. 

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora
ksoric kaže...

Khmm, molim vas ako može neki link vezeno za tu nikonovu stabilizaciju u tijelu. Naime, prvi put čujem za tako nešto.

 jedva si dočekao da mi daš nekoliko td-ova

 

http://www.dpreview.com/reviews/nikond5000/

16 godina
neaktivan
offline
RE: Fotić za slikanje motora

A ne zna o cemu pricas ;)

:)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice