Koju seriju trenutno pratite? izdvojena tema

poruka: 16.085
|
čitano: 2.900.594
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?
serlok kaže...
stipest kaže...
Damir22 kaže...
A da ne spominjemo da je izuzetno tesko imati kvalitetnih 20 epizoda svake sezone.....

Zavisi. Kod procedarula se uvijek može. Dapaće, one se još uvijek snimaju (NCSI, Zakon i red...). Dramedije je malo teže. Jedina serija koja je uspijela u tome je 24, koja je imala čak 8 sezona po 24 epizode, a da nije procedural. Bilo je više pokušaja (The Evant, Flashforward...), ali nitko nije došao dalje od jedne sezone.

 LOST

 bas gledam kak niko nije spomenuo Lost, a odlicna serija. Ja bi dodo i burn notice tu na listu, cak razmisljam da ju ponovno pogledam jer sam ju zavrsio davne 2013. 

8 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Pod time sam mislio na ovu poplavu netflix, amazon i slicnih serija streamnig servisa, nisam naravno govorio o serijama koje su trajale godinama......

Mislim da je tu rekorder supernatural, 15 godina/sezona i +300 epizoda....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
mar123 kaže...
serlok kaže...
stipest kaže...
Damir22 kaže...
A da ne spominjemo da je izuzetno tesko imati kvalitetnih 20 epizoda svake sezone.....

Zavisi. Kod procedarula se uvijek može. Dapaće, one se još uvijek snimaju (NCSI, Zakon i red...). Dramedije je malo teže. Jedina serija koja je uspijela u tome je 24, koja je imala čak 8 sezona po 24 epizode, a da nije procedural. Bilo je više pokušaja (The Evant, Flashforward...), ali nitko nije došao dalje od jedne sezone.

 LOST

 bas gledam kak niko nije spomenuo Lost, a odlicna serija. Ja bi dodo i burn notice tu na listu, cak razmisljam da ju ponovno pogledam jer sam ju zavrsio davne 2013. 

 Lost je meni fenomenalan za rewatch!  Likovi su zanimljivi i odlicno razradjeni

 Svi imaju dobar backstory. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2022 10:58 (serlok).
13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
serlok kaže...
stipest kaže...
Damir22 kaže...
A da ne spominjemo da je izuzetno tesko imati kvalitetnih 20 epizoda svake sezone.....

Zavisi. Kod procedarula se uvijek može. Dapaće, one se još uvijek snimaju (NCSI, Zakon i red...). Dramedije je malo teže. Jedina serija koja je uspijela u tome je 24, koja je imala čak 8 sezona po 24 epizode, a da nije procedural. Bilo je više pokušaja (The Evant, Flashforward...), ali nitko nije došao dalje od jedne sezone.

 LOST

 Lost je sniman u formi realty showa.

2 godine
offline
Koju seriju trenutno pratite?

što je to s Better Call Saul serijom..

ostade još jedna epizoda do kraja serijala (13), a oni ga udarili po drugim temama koje nemaju veze sa serijom.

 

dakle, u 13 epizodi će se sve riješiti ?!

Đimija ubiju, ili ? 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
10 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Zaporožac kaže...

što je to s Better Call Saul serijom..

ostade još jedna epizoda do kraja serijala (13), a oni ga udarili po drugim temama koje nemaju veze sa serijom.

 

dakle, u 13 epizodi će se sve riješiti ?!

Đimija ubiju, ili ? 

 Sa ovom zadnjom sezonom su pokidali serija lagano meni ide u top 5 svih vremena. Fascinantno je kako su svi karakteri detaljno razradjeni, plot serije i na kraju slag na tortu ovo ukrstanje dva univerzuma BCS i BB kao i post-BB sekvence. Masterpiece.

11 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

That Dirty Black Bag

 

https://www.imdb.com/title/tt7809420/

 

Kao ljubitelju Deadwooda i Hell on Wheels-a baš mi je dobro sijela ova serija . Malo je sporija ali dosta mračna plus malo misticizma , meni se jako svidjela pogotovo danas kada je rijetkost naci neku solidnu seriju slične tematike.

16 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
joc kaže...

The Terminal list https://www.imdb.com/title/tt11743610/ odlična. Pogledao ju u jednom dahu, od početka do kraja te drži u neizvjesnosti. Preporuka!

 Pogledao isto u komadu, top preporuka 

 

BTW jeste li pogledali I am Groot micro-seriju?

 

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2022 11:07 (Najbrži).
2 godine
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Tko nije pogledao, moje preporuke;

 

Ad Vitam

Beforeigners

Biohackers

Chilhoods end

Clickbait

Designated Survivor

Foundation

From

Liar

Lupin

Raised by wolwes

Raising dion

Resident Alien

Safe

Severance

Suspicion

The Man who Fell to earth

The Nevers

The Old Man

The silent Sea

The Terminal list

The Tourist

The Wheel of Time

The North water

Vigil

Welcome to Eden

 

Nisam pravio poveznice na imdb, jer je to puno posla, no sve moje preporuke, serije za svakoga...

Poznatije nisam uvrstio,jer ih ljudi ionako gledaju bez preporuke.

 

 

 

 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2022 11:48 (Zaporožac).
6 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

For All Mankind ako već netko nije preporučio sam, a siguran sam da je :D

16 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Gledao sam The Sandman na Netflixu i odlična je.

https://www.plesnistudiovem.com | https://www.robertobilic.com/
8 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Sandman

 

Nevjerovatna serija.

 

Odlican izbor "junaka" iz DC svijeta, likovi su odlicno preneseni iz stripova, prica, radnja, atmosfera.....

 

E sad, da ovo nije Netflix serija, ja bih nastavio pisati superlative, ovako, svima je jasno da pitanje nije dali ce ukakati, nego tocno kako ce to napraviti...

 

Dalje spojleri....

 

Rekao sam da su likovi odlicno preneseni iz stripova, i stvarno jesu, odnosno, neki jesu. Drugi bas i ne, prvenstveno jer su se u netflixu odlucili mjenjati spol/rasu likovima. Doduse, isti i nisu pretjerano za sada bitni, no, ipak nervira....

 

Kako je i obicaj danas, serijom prevladavaju gayevi,bipsici, transici i ostali pripadnici, sto istina i nije toliko izrazeno koliko me bilo strah da ce biti, no svakako je nepotrebno i ne doprinosi apsolutno nicemu.

 

Osim kod jednog lika, gdje je ta bespolnost itekako nuzna, i itekako dobro prikazana, ostalo je samo klasicno woke izdrkavanje.

 

Crnci? O yebote, stvarno nemam nista protiv, ali ovdje su izgleda isli na to da dobiju neku nagradu za najvise upotrebljenih crnih glumaca u jednoj seriji, sto je opet samo po sebi besmisleno, a pogotovo nema smisla kada prikazuju radnju iz 14 i nadolazecih stoljeca, doduse, crnaca je bilo u eruopi tada, i u engleskoj, no njihov broj je bio toliko malen, da je scena gdje seoski pub obiluje crnim gostima jednostavno nevjerovatna.

 

Znaci, likovi su ili a) crnci, b) gay c)nesto od ostalih, najcesce kombinacija dva faktora, opet ponavljam, ne sile to toliko da bi bas smetalo, ali je nepotrebno. Svi ti silni likovi su ionako nezanimljivi, trose minute, a nicemu ne doprinose....

 

Cijeli svijet Beskrajnih je s jedne strane fino prenesen, s druge strane, hrpa stvari ispustena, bitnih stvari, mozda ce se time baviti u nekim slijedecim sezonama, mozda nece, ovako, nedoreceno poprilicno.

 

Mogao bih ovako do besvjesti, no, par favorita koji su nepotrebno, po mom misljenju, usrali inace pozitivan dojam o seriji:

 

Smrt je crnac. Crnkinja tocnije. Hmm..... spomenuto mjenjanje rase bitnim likovima.

Lucifer je.... zensko? Neodredjeno? Mjenjanje spola.... Doduse, lik je stvarno dobro predstavljen, no, kako netflix vec ima ekranizaciju Lucifera, ovo je jednostavno glupo....

Lucienne je zensko? Crnkinja. Idemo opet s mjenjanjem rase/spola

 

Secer na kraju - Johanna Constantine. Fucking Hellblazes je zensko u ovoj seriji... mislim, stvarno jebote, ok, mjenjaj neke likove za koje je rijetko tko cuo, ali mjenjati spol Constantineu je dno dna....cak i u slucaju da je sporedna uloga i poprilicno nebitna u cijeloj prici.

 

Istina, Johanna se navodi kao daleki predak Johna, no, opet, debilana. Da, naravno, ako se netko pitao, ona je takodjer lez (ili mozda bi, sto u osnovi i nije netocno)....karizmaticna kao drveni stap....

 

Mislim, ok serija, ako ignoriras sve ono sto prosjecnog poznavatelja DC svijeta ili tematike bode u oci, no.....trebalo je daleko bolje.

 

 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Dr. Vicko kaže...

Ja ne znam cemu toliki hejt za Obi Wana. 

 

Serija nije neko remek djelo ali ne vidim u cemu je problem da bi se hejtala toliko. Jesu malo pretjerali sa baby princezom ali mimo toga mi je serija ok. 

 

De mi navedite sta vam se to ne svidja i sta ste to ocekivali od te serije da bude. 

Već sam pričao o tome i napisao tekst o tom Hejtu - i ni meni nije jasno. Serija se odgleda u komadu sa pauzom za toailet.

Problem je što netko ovdje izmišlja "toplu vodu" i onda prića o tome koliko topla voda točno treba da bude u °C i na osnovu toga zaključi konačnu ocjenu serije. Topla voda koliko god da je topla ili vrela - sine moj, razblaži je hladnom vodom. I to je sav recept.

I Mandalorian, i The Book of Boba Fett i ova nova Obi-Wan Kenobi  su remek djela gdje se svi slažu da je Lucas (a i ja se slažem) prejeftino prodao Star Wars za 4 MLRD USD.
Da je nakon svih spin of Filmova i ovih serija zatražio 40 MLRD USD - Dobio bih. Možda ne 40 MLRD ali 10 ili 20 MLRD USD - sigurno bi dobio.

Ali nas to ne zanima - ja kao i vjerojatno i ti - uživamo u seriji.

Because anything Korea does, Japan does it better.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.8.2022 2:21 (Envy).
5 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Envy kaže...
Dr. Vicko kaže...

Ja ne znam cemu toliki hejt za Obi Wana. 

 

Serija nije neko remek djelo ali ne vidim u cemu je problem da bi se hejtala toliko. Jesu malo pretjerali sa baby princezom ali mimo toga mi je serija ok. 

 

De mi navedite sta vam se to ne svidja i sta ste to ocekivali od te serije da bude. 

Već sam pričao o tome i napisao tekst o tom Hejtu - i ni meni nije jasno. Serija se odgleda u komadu sa pauzom za toailet.

Problem je što netko ovdje izmišlja "toplu vodu" i onda prića o tome koliko topla voda točno treba da bude u °C i na osnovu toga zaključi konačnu ocjenu serije. Topla voda koliko god da je topla ili vrela - sine moj, razblaži je hladnom vodom. I to je sav recept.

I Mandalorian, i The Book of Boba Fett i ova nova Obi-Wan Kenobi  su remek djela gdje se svi slažu da je Lucas (a i ja se slažem) prejeftino prodao Star Wars za 4 MLRD USD.
Da je nakon svih spin of Filmova i ovih serija zatražio 40 MLRD USD - Dobio bih. Možda ne 40 MLRD ali 10 ili 20 MLRD USD - sigurno bi dobio.

Ali nas to ne zanima - ja kao i vjerojatno i ti - uživamo u seriji.

 mandalorian remek djelo????????????? Jedva ga odgledao a i to po navici jer sam star wars fan..... Djeluje kao sf serije iz 80tih....

13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Zaporožac kaže...

što je to s Better Call Saul serijom..

ostade još jedna epizoda do kraja serijala (13), a oni ga udarili po drugim temama koje nemaju veze sa serijom.

 

dakle, u 13 epizodi će se sve riješiti ?!

Đimija ubiju, ili ? 

 kak će ga ubiti ako je glumio u Breaking Bad koji je bio nakon ove radnje

12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
David87 kaže...
Zaporožac kaže...

što je to s Better Call Saul serijom..

ostade još jedna epizoda do kraja serijala (13), a oni ga udarili po drugim temama koje nemaju veze sa serijom.

 

dakle, u 13 epizodi će se sve riješiti ?!

Đimija ubiju, ili ? 

 kak će ga ubiti ako je glumio u Breaking Bad koji je bio nakon ove radnje

Radnja BCS-a je dostigla BB, a prikazuje se i radnja nakon BB-a. Uglavnom isprepliće se radnja u ovoj zadnjoj sezoni.

11 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Gledam ovaj The Sandman i prve 4 epizode su brutala. Ali dalje majko kakva queer/gey/homo/lezbiš maneštra. Nezanimljivo. Ostale su mi još 2 epizode i baš me ne vuče da ih pogledam....

Gluma je ispodprosječna ali baš loše 2/10 a serija neka tanka 6-tica od 10

9 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Cordas kaže...
David87 kaže...
Zaporožac kaže...

što je to s Better Call Saul serijom..

ostade još jedna epizoda do kraja serijala (13), a oni ga udarili po drugim temama koje nemaju veze sa serijom.

 

dakle, u 13 epizodi će se sve riješiti ?!

Đimija ubiju, ili ? 

 kak će ga ubiti ako je glumio u Breaking Bad koji je bio nakon ove radnje

Radnja BCS-a je dostigla BB, a prikazuje se i radnja nakon BB-a. Uglavnom isprepliće se radnja u ovoj zadnjoj sezoni.

 donekle ocekivan kraj, pobijedila ljudskost na kraju kod Saula

11 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
dar01 kaže...

Gledam ovaj The Sandman i prve 4 epizode su brutala. Ali dalje majko kakva queer/gey/homo/lezbiš maneštra. Nezanimljivo. Ostale su mi još 2 epizode i baš me ne vuče da ih pogledam....

Gluma je ispodprosječna ali baš loše 2/10 a serija neka tanka 6-tica od 10

A stvarno su pretjerali ja sam odustao na osmoj epizodi , nedavno sam pogledao seriju "It's a Sin" (preporuka ) i tamo je bilo manje pederluka nego ovdje.

15 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?
dadotb kaže...
Cordas kaže...
David87 kaže...
Zaporožac kaže...

što je to s Better Call Saul serijom..

ostade još jedna epizoda do kraja serijala (13), a oni ga udarili po drugim temama koje nemaju veze sa serijom.

 

dakle, u 13 epizodi će se sve riješiti ?!

Đimija ubiju, ili ? 

 kak će ga ubiti ako je glumio u Breaking Bad koji je bio nakon ove radnje

Radnja BCS-a je dostigla BB, a prikazuje se i radnja nakon BB-a. Uglavnom isprepliće se radnja u ovoj zadnjoj sezoni.

 donekle ocekivan kraj, pobijedila ljudskost na kraju kod Saula

 dajte molim vas nemojte pisat nista vezano za radnju better call saul-a. Nismo jos svi krenuli sa serijom, a posto su kritike odlicne vjerojatno je da cemo je gledat uskoro/u neko vrijeme. Ili ako vec pisete spoilere ili bilo sto vezano za radnju stavite spoiler filter, ovako stalno poluzmirecki krecem citat postove u ovoj temi. 

9 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?
mar123 kaže...
dadotb kaže...
Cordas kaže...
David87 kaže...
Zaporožac kaže...

što je to s Better Call Saul serijom..

ostade još jedna epizoda do kraja serijala (13), a oni ga udarili po drugim temama koje nemaju veze sa serijom.

 

dakle, u 13 epizodi će se sve riješiti ?!

Đimija ubiju, ili ? 

 kak će ga ubiti ako je glumio u Breaking Bad koji je bio nakon ove radnje

Radnja BCS-a je dostigla BB, a prikazuje se i radnja nakon BB-a. Uglavnom isprepliće se radnja u ovoj zadnjoj sezoni.

 donekle ocekivan kraj, pobijedila ljudskost na kraju kod Saula

 dajte molim vas nemojte pisat nista vezano za radnju better call saul-a. Nismo jos svi krenuli sa serijom, a posto su kritike odlicne vjerojatno je da cemo je gledat uskoro/u neko vrijeme. Ili ako vec pisete spoilere ili bilo sto vezano za radnju stavite spoiler filter, ovako stalno poluzmirecki krecem citat postove u ovoj temi. 

 a mozda da je odgledas, serija se prikazuje godinama, sta sad treba spojlovat 30 god jer neko zaboga nije gledao...

2 godine
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
dadotb kaže...
a mozda da je odgledas, serija se prikazuje godinama, sta sad treba spojlovat 30 god jer neko zaboga nije gledao...

 tko drži do sebe odn. tko voli gledati serije BCS je obvezno gradivo koje se.... ne čeka da prođe sezona da bi ju pogledali, već se hitro gleda čim izađe novi nastavak, tako da si u pravu.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
6 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Jel pogledao tko epizodu? Dojmovi? Ja ću čekat malo da se nakupi.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
7 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

Upravo pogledano.

Ocjena: Game of thrones 

 

pan y agujas
15 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?
dadotb kaže...
mar123 kaže...
dadotb kaže...
Cordas kaže...
David87 kaže...
Zaporožac kaže...

što je to s Better Call Saul serijom..

ostade još jedna epizoda do kraja serijala (13), a oni ga udarili po drugim temama koje nemaju veze sa serijom.

 

dakle, u 13 epizodi će se sve riješiti ?!

Đimija ubiju, ili ? 

 kak će ga ubiti ako je glumio u Breaking Bad koji je bio nakon ove radnje

Radnja BCS-a je dostigla BB, a prikazuje se i radnja nakon BB-a. Uglavnom isprepliće se radnja u ovoj zadnjoj sezoni.

 donekle ocekivan kraj, pobijedila ljudskost na kraju kod Saula

 dajte molim vas nemojte pisat nista vezano za radnju better call saul-a. Nismo jos svi krenuli sa serijom, a posto su kritike odlicne vjerojatno je da cemo je gledat uskoro/u neko vrijeme. Ili ako vec pisete spoilere ili bilo sto vezano za radnju stavite spoiler filter, ovako stalno poluzmirecki krecem citat postove u ovoj temi. 

 a mozda da je odgledas, serija se prikazuje godinama, sta sad treba spojlovat 30 god jer neko zaboga nije gledao...

 ne znam cemu agresivni komentar. nisam ju jos pogledao, tj pogledo sam prvu sezonu. vjerujem da tu ima puno ljudi koju ju isto jos nisu pogledali, a planiraju radi dobrih kritika i bas zato poznate i odlicne serije treba stalno pazit da se ne spojlaju. ne vidim problem da kad pises samo napises SPOILER ili stavis onaj spoiler filter i to je to. Ako si netko spoila nakon sto je netko jasno naznacio da ima spoilera to je njegov problem, isto tako u posebnim temama za odredenu seriju se ne pazi na spoiler, ovo je opca tema. 

8 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Evil sezona 3

 

I dalje u istom tonu, nekome se svidja, nekome ne, meni zanimljivo.

 

Iako malo (sada je to vec primjetno) otezu pricu, bave se svime i svacime, i dalje je koncepcija svjeza i interesantna za pogledati, iz epizode u epizodu. Steta sto ih je tako malo, i predugo se ceka nastavak...

 

Pa etko ako netko nije, ima 3 sezone zanimljive serije za gledati....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
7 godina
protjeran
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Zaporožac kaže...
dadotb kaže...
a mozda da je odgledas, serija se prikazuje godinama, sta sad treba spojlovat 30 god jer neko zaboga nije gledao...

 tko drži do sebe odn. tko voli gledati serije BCS je obvezno gradivo koje se.... ne čeka da prođe sezona da bi ju pogledali, već se hitro gleda čim izađe novi nastavak, tako da si u pravu.

 

cvaja997 kaže...

Jel pogledao tko epizodu? Dojmovi? Ja ću čekat malo da se nakupi.

 evo izgleda da ne drzis do sebe i ne voli serije, tako barem kolega kaze

16 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Manifest

 

Ne znam sta bih rekao, podijeljenog sam misljenja, od toga da sam prikovan za fotelju pet epizoda do toga da jedva trenutnu zavrsim. U tijeku je treca sezona pa cemo vidjeti na sta ce izaci.

PSN: user432b2b
12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
dar01 kaže...

Gledam ovaj The Sandman i prve 4 epizode su brutala. Ali dalje majko kakva queer/gey/homo/lezbiš maneštra. Nezanimljivo. Ostale su mi još 2 epizode i baš me ne vuče da ih pogledam....

Gluma je ispodprosječna ali baš loše 2/10 a serija neka tanka 6-tica od 10

 

 

Meni je od početka nekak slaba i bez veze, pogledao sam 3 ja mislim i stao jer mi je bila dosadna - kaj me tek čeka onda   prebacio sam se na Westworld S04  i nije loša ...

13 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Odlučio sam prije nego počnem napokon sa Better Call Saul, odgledati još jednom Breaking bad. Mrvicu me šokiralo da je prošlo skoro 10 godina od kraja serije. Odgledao sam prve dvije epizode i skroz sam zaboravio koliko su te prve dvije epizode komične, čak na granici nekakve parodije ili sit-coma u trenucima. Samo fali smijeh publike u pozadini.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice