Koju seriju trenutno pratite? izdvojena tema

poruka: 16.085
|
čitano: 2.900.257
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Love death + robots 

 

Došla 3 sezona. Sve u stilu kao i prije, neke više neke manje zanimljive epizode. Jedino mi je ova sezona nekako najkraće trajala, barem imam tako osjećaj....

8 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Love,death+robots

 

Konacno sam pogledao prve dvije sezone, trecu tek moram, no, po do sada vidjeno....

 

Neznam, podjeljena misljenja imam....

 

S jedne strane, animacija, prezentacija, vrh, odlicno napravljeno u vecini epizoda, cak i one koje nisu, namjerno su tako napravljene, pa su opet odlicne.

 

Epizode u smislu price su mi ustvari meh..... ima zanimljivih, ima satiricnih, ima smijesnih, ima provokativnih, no slabo je to nekako, svaku epizodu je spasila upravo ta vizualna komponenta, prezentacija. 

 

U vecini epizode radnje gotovo da i nema, ako je ima, besmislena je, ne vodi nigdje, tek poneka epizoda uspijeva ispricati neku smislenu pricu, od nekog pocetka do nekog kraja. Naravno, ovaj koncept je namjerno odabran, tako da nisam siguran koliko se to moze zamjeriti, no eto...

 

Price su u rangu onoga sto je nekada objavljivano u "siriusu", ili cak "politikinom zabavniku" (stariji ce se sjetiti), dok su neke kvalitetom slicnije onima koje su se koristile da se popune zadnja dva-tri lista u nekom "roto biblioteka" izdanju poput Luna ili Hejzija, iz pera domacih pisaca s pseudonimima da zvuce "amerikanskije".... (opet ce se stariji sjetiti)....

 

Kratke sf, horror i slicne crtice kao ideja zvuce dobro, prezentacija je vrhunska, ali nema tu nicega pamtljivog, sve je jako predvidljivo, i vec nakon par minuta (znaci prva trecina svake epizode), vec znas gdje ide i kako zavrsava.....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
SamoPitam3 kaže...

Moon knight - meni osobno bas nekako nije sjelo. Dobra stvar je sto ima samo 6 epizoda i zaokruzena prica tako da tko voli marvela (ako je ovaj lik i uopce dio marvela) s elementima komedije, eto... Ako i dodje do druge sezone prica ce ici drugim smjerom, jer je ovo zamisljeno kao nesto zaokruzeno.

 

Da, dio je MCU-a. Neće biti druga sezona, to je mini serija poput Wande Vision, The Falcon and the Winter Soldier i sl. Ali sigurno će se pojavljivati u MCU filmovima i serija u budućnosti.

14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
ludizao kaže...

Došle prve dvije epizode Kenobija 

Brine malo što ima dosta loših ocjena na imdb-u, a one su obično realnije od ovih drugih 

 Zašto uopće pratiš te ocjene?! Većina koja daje ocjene su neki novi likovi koji ni ne znaju šta je Star Wars.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
11 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Strain

Pogledao ga prije par godina i nedavno ga pronasao na Disney+ pa gledam ispocetka.

9 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?
ludizao kaže...

Došle prve dvije epizode Kenobija 

Brine malo što ima dosta loših ocjena na imdb-u, a one su obično realnije od ovih drugih 

 

8.9 je loša ocjena? 

14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
MEGATAMA kaže...

Strain

Pogledao ga prije par godina i nedavno ga pronasao na Disney+ pa gledam ispocetka.

 Jel priča završena u 4 sezone ili?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
11 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
x18x05x kaže...
MEGATAMA kaže...

Strain

Pogledao ga prije par godina i nedavno ga pronasao na Disney+ pa gledam ispocetka.

 Jel priča završena u 4 sezone ili?

 Vidjet cu kad dodjem do kraja jer se ne mogu sjetit kako je zavrsilo kad sam prvi put gledao,jeli bila treca ili cetvrta sezona....cudno 🤔

8 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Ako se dobro sjecam, zavrsila je, ostali jesu neki clifhangeri, ali nista zbog cega bi se prica smatrala nedovrsenom.

 

Halo

 

Gledao sam ovo, bez nekog prethodnog poznavanja lore-a igre, price, likova i slicno, pa neznam dali je to lose u kontekstu da sam nesto propustio bitno, ili je mozda dobro.....

 

No sve u svemu, kao standalone SF, ok serija, zabavna, ima svega po malo, na rijetke trenutke dosadna....

 

Mozda bi misljenje bilo drugacije da znam pozadinu iz igre, ovako, neopterecen igrom,  meni je serija dobra, naravno, kao i sve, zavrsi tako da ne zavrsi, pa se ceka sezona 2 ako je bude...

 

Odgledati!

 

 

Firefly

 

Dugo, dugo sam ovo izbjegavao, bez nekog posebnog razloga, iako serija ima neki kultni status kod svih SF geekova.

 

Mozda zbog glumca, mozda zbog..... nemam pojma, uglavnom, tek je sad dosla na red.

 

I..... saznao sam zasto sam je izbjegavao.

 

Nije ona toliko losa, koliko meni neke ideje nisu sjele..... S jedne strane, imamo high-tech moderni svijet, lasersko oruzje, sve je divno, cisto i mirisljavo, s druge strane imamo - divlji zapad. Doslovce.

 

Mislim, kuzim ideju, htjelo se pokazati taj nesrazmjer bogatog svijeta i doseljenistva po raznim rubnim planetima, no, kad to sve izgleda kao da je izaslo iz spageti vesterna, onda to malo.... ubija poantu, meni barem.

 

Znaci, apsolutno svaki kolonisticki planet je uredjen u stilu starog zapada, sto na momente djeluje simpaticno, ostatak vremena je jednostavno bezveze i glupo. Serija i nema neku pricu, vise djeluje kao neke avanture nekih likova, pa ono, malo su tu i tu, rade to i to, onda su malo tamo i tamo, rade ono i ono, sto u osnovi nije lose, problem nastane kad pokusaju neku pricu gurati, pa onda otkazu seriju, pa zavrsetak gledamo po nekim "filmovima", koji..... ma, jasno je vec.....

 

Znam da ce biti propinjanja na zadnje noge zbog ovoga, no eto....simpaticna serija s par dobrih fora, ali da kuzim cemu taj kultni status nikad prezaljenog sf remek djela - jednostavno ne kuzim.....

 

 

 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
10 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Cansee kaže...

 

kog više zanimaju te njihove serije, svaka u istom razdoblju, na isti kalup, sad da opet gledamo Obi wana i Vadera, a oni centralni likovi SVEGA dosad izbačenog, pa gdje je old republic, high republic ili hyperspace war ili bilo koje mrtvo razdoblje u ogromnom rasponu vremena i galaksija, ali ne, uvijek mora sve biti u rasponu od 30ak godina, carstvo i pobunjenici i gotovo. Ne možemo mozak pomaknuti milimetar od toga. Hrvatski scenaristi bi već smislili nešto originalnije dosad

 

مرګ ژوبله
14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
ludizao kaže...
x18x05x kaže...
ludizao kaže...

Došle prve dvije epizode Kenobija 

Brine malo što ima dosta loših ocjena na imdb-u, a one su obično realnije od ovih drugih 

 Zašto uopće pratiš te ocjene?! Većina koja daje ocjene su neki novi likovi koji ni ne znaju šta je Star Wars.

 

Pa nije samo do ocjene nego i do komentara koji uz nju ide. Ne bih rekao da se radi o ljudima koji ne znaju što je Star Wars. Vidjet ćemo. Gledam za ćuku.

 

Cansee kaže...
8.9 je loša ocjena? 

 

Napisao sam ocjenE. Množina. Odnosi se ekipu koja je ocijenila sa 1 i 2, a ne na ukupni rejting.

 Ako da 1 i 2 očito je da su zalutali tu.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
9 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Super64 kaže...
Cansee kaže...

 

kog više zanimaju te njihove serije, svaka u istom razdoblju, na isti kalup, sad da opet gledamo Obi wana i Vadera, a oni centralni likovi SVEGA dosad izbačenog, pa gdje je old republic, high republic ili hyperspace war ili bilo koje mrtvo razdoblje u ogromnom rasponu vremena i galaksija, ali ne, uvijek mora sve biti u rasponu od 30ak godina, carstvo i pobunjenici i gotovo. Ne možemo mozak pomaknuti milimetar od toga. Hrvatski scenaristi bi već smislili nešto originalnije dosad

 

 

majke ti Isusove 

5 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
x18x05x kaže...
ludizao kaže...

Došle prve dvije epizode Kenobija 

Brine malo što ima dosta loših ocjena na imdb-u, a one su obično realnije od ovih drugih 

 Zašto uopće pratiš te ocjene?! Većina koja daje ocjene su neki novi likovi koji ni ne znaju šta je Star Wars.

 Upravo tako. Kad vidim kakva smeca dobijaju visoke ocjene na IMDB.....

15 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Suđenje Depp v Heard je kao prava serija od 24 episode + finale sa samo jednom sezonom.

Zanimljivije i napetije nego većina serija u ponudi.

 

Moon Knight - pogledao sam prve dvije epizode, dalje mi se nije dalo. Nije da je nešto pretjerano loša, ali takav stil nije za mene, dosadno.

Halo - razočaranje. Šteta para i vremena. Da ne znam halo universe dao bi 4/10, ovako 1.5 nategnuto.

Star trek SNW - ne mogu još procjeniti. Imam dosta predasuda na osnovnu pisaca i opčenito politike nove generacije treka, ali još nisu nečim pretjerano zeznuli.

U postavi ima par zanimljivh likova i par koji se za sada nistu baš iskazali. TBD. G

Severance - 10/10, zanimljiva. Sve na mjestu.

 

 

 

14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Posmatrač kaže...
x18x05x kaže...
ludizao kaže...

Došle prve dvije epizode Kenobija 

Brine malo što ima dosta loših ocjena na imdb-u, a one su obično realnije od ovih drugih 

 Zašto uopće pratiš te ocjene?! Većina koja daje ocjene su neki novi likovi koji ni ne znaju šta je Star Wars.

 Upravo tako. Kad vidim kakva smeca dobijaju visoke ocjene na IMDB.....

 Ocjena je na imdb je prevelika.  Trenutna ocjena od mene 6/10.

13 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?
The Lincoln Lawyer. Netflix. 7,5/10. Nakon dugo vremena jedna serija na Netflixu, bez woke piz...... Radnja klasične odvjetničke serije, glumci dobri, ja zadovoljan.
14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
serlok kaže...
Posmatrač kaže...
x18x05x kaže...
ludizao kaže...

Došle prve dvije epizode Kenobija 

Brine malo što ima dosta loših ocjena na imdb-u, a one su obično realnije od ovih drugih 

 Zašto uopće pratiš te ocjene?! Većina koja daje ocjene su neki novi likovi koji ni ne znaju šta je Star Wars.

 Upravo tako. Kad vidim kakva smeca dobijaju visoke ocjene na IMDB.....

 Ocjena je na imdb je prevelika.  Trenutna ocjena od mene 6/10.

 Pogledao te dvije epizode. Meni se sviđa serija. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
8 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Stranger Things S04

 

Eh.....

 

Sve ostalo - SPOILER ALERT! jer masa ljudi vjerovatno tek ide gledati... Znaci, dalje ne citate.... 

 

Dakle, i dalje je dobra serija, zabavna, ponekad smijesna, ponekad napeta, ponekad iznenadi s necime, ponekad malo dosadna.... Znaci, sve kao i prethodne sezone. Samo nesto malo manje nego one... malo vise manje.

 

Klinci su u medjuvremenu, 3 godine je proslo od zadnje sezone, ako se dobro sjecam, nesto narasli, pa vise i nisu toliko simpaticni koliko su bili. Nista nuzno lose, ali izgubio se dio te simpaticnosti.

 

Sama ideja i prica serije je dobra, iako se dosta vremena bave proslim vremenom, koji sluzi da bi objasnili neke stvari, neke prosirili, i pripremili za nastavak price, no, on stize toliko sporo.... presporo, 7 epizoda, sad smo tu negdje tek kad imamo ideju tko,sto,kako, pomalo i zasto....

 

Kad dodamo ovome da je svaka epizoda preko sat vremena, neke i preko sat i pol..... istina, nema se preveliki osjecaj nekog namjernog razvlacenja, ali, primjeti se...

 

Kako rekoh, likovi su nesto narasli, izgubio se dio te kemije izmedju njih. Druga, meni osobno, mozda to nekome nece biti problem, iritanta stvar je sto su pricu podijelili na tri levela desavanja, pa naizmjenice pratimo 1, 2, 3, ne nuzno tim redosljedom.

 

Elem, ekipa je razbijena na tri grupe, neznam postoji li neki konkretan razlog za to, no, u praksi to funkcionira tako da malo gledamo ekipu a, onda ekipu c, onda nesto sto je bilo prije, pa ekipu b.... Zelim reci, ekipe koja je drzala prve tri sezone jednostavno nema do sada niti u jednom momentu zajedno.... sto rezultira da ustvari pratimo samo neke od njih. Na ovo se nadovezuje to sto je fokus sa klinaca prebacen na starije clanove ekipe, uveden je i jedan novi, pa se i tu gubi dio....

 

Znaci, neke stvari je serija definitivno izgubila. Koliko je uspjela to nadoknaditi, svako ce sam za sebe procjeniti. I dalje je ok serija, i dalje je zabavna, nije problem odgledati u komadu (tko ima vremena) svih trenutno dostupnih 7 epizoda, neki konacni sud ce se donjeti za koji dan, kad izadju preostale dvije epizode, vjerujem da ce one malo popraviti prosjek. 

 

Ocekujem sezonu (ipak) nesto losiju od S03, prve dvije sezone ce tesko nadmasiti...

 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
5 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Bosch Legacy - onako, klasican Bosch. 'ladno su to mogli nazvati 8. sezonom.

Poceo sam i ovaj novi Star Trek. Nekako mi je previse tih Star Trekova u zadnje vrijeme moram priznati. To je postao zesci sataras svega i svacega. Mislim to opet vracanje na neke pocetke mi bas nikako ne sjeda. Barem ne razvlace jednu radnju cijelu sezonu.  Vjerojatno zato svi i volimo Orville-a. Cisto jer je osvjezenje.

10 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
The Lincoln Lawyer
Pridružujem se preporuci, meni odlična. Dosta slična Boschu.
9/10
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.5.2022 10:34 (jaZey).
10 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Obi Wan - smeće! Nisam ništa posebno očekivao, ali ipak nakon prvog trailera sigurno nešto bliže Rogue Oneu nego SW Snjeguljici. Nema smisla uopće analizirati ili prepričavati toliko nelogičnosti, loših likova i još jadnijeg Obija. Serija čak nema ni SW muziku, nekakve generičke i isprazne melodije. Ma preskok. Uglavnom dokle god gramziva kučka Kathleen Kennedy drži šape na SW neće biti nečeg sličnog Rogue One (1/100 slučajnost, sad sam siguran) još dugo. Za sve starije od 12 godina ovo ne bi trebalo biti ni u primisli.

مرګ ژوبله
9 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Super64 kaže...

Obi Wan - smeće! Nisam ništa posebno očekivao, ali ipak nakon prvog trailera sigurno nešto bliže Rogue Oneu nego SW Snjeguljici. Nema smisla uopće analizirati ili prepričavati toliko nelogičnosti, loših likova i još jadnijeg Obija. Serija čak nema ni SW muziku, nekakve generičke i isprazne melodije. Ma preskok. Uglavnom dokle god gramziva kučka Kathleen Kennedy drži šape na SW neće biti nečeg sličnog Rogue One (1/100 slučajnost, sad sam siguran) još dugo. Za sve starije od 12 godina ovo ne bi trebalo biti ni u primisli.

 

očekivano, a fanovi nikad nabrijaniji i još sad zazivaju seriju o darth vaderu. Braćo mila pa sve što smo dosad gledali je o kenobiju i vaderu, glavna priča je o njima dvojici, pa više mi se ne da. To je takva bezobrazna reciklaža i izmišljanje tople vode, i to nam dokazuje koliko su kreatori (na čelu sa Kennedy) nemaštoviti. 

 

Meni nije ni Mandolorian bio ništa posebno, dosadilo mi i jedva sam završio prvu sezonu, a ove druge pizdarije da ne pričam.

10 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Cansee kaže...

 

očekivano, a fanovi nikad nabrijaniji i još sad zazivaju seriju o darth vaderu. Braćo mila pa sve što smo dosad gledali je o kenobiju i vaderu, glavna priča je o njima dvojici, pa više mi se ne da. To je takva bezobrazna reciklaža i izmišljanje tople vode, i to nam dokazuje koliko su kreatori (na čelu sa Kennedy) nemaštoviti. 

 

Meni nije ni Mandolorian bio ništa posebno, dosadilo mi i jedva sam završio prvu sezonu, a ove druge pizdarije da ne pričam.

Kolko se reciklirao II svjetski rat, mislim ima legendarnih i serija i filmova o tom periodu. Kao što rekoh, ja ipak nemam ništa protiv tog perioda SWa. Imam protiv načina na koji se izvodi iz filma u film, iz serije u seriju. Prvenstveno djetinjasto. Pa onda i poprilično glupo. SJW svršavaju kako ih Katleen po guzi mazi. Whitaker/Mikkelsen/Mendelshon iz Rogue One, mogao bi ih gledati kolko treba da se to napravi kako spada. Imali su to zlato u rukama, ali su to uspješno prosuli. Možda me Andor demantira, a možda su u šumi.

 

مرګ ژوبله
14 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Meni je Obi Van serija super, baš je tu ogromna rupa između rođenja Lukea i odraslog... Zanima me što se događalo i izgleda da Kenobi nije proveo 20 godina samo u špilji. Kažu da će biti nekoliko sukoba sa Vaderom i u Canon ulazi objašnjenje inkvizitora ( oni su nekako visjeli što su, tko su) - a kad ono....

12 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Tatooine najjeftiniji za snimit :D Jedan dobro odrađeni High Republic/ KotOR bi morao biti i daleko, daleko skuplji... Al s trenutnim "vođama" fransize ionako nemam nade da budu napravili ista posebno dobro, bez obzira na vrijeme radnje i tematiku...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Stranger things 4, odlično finale prve polovice sezone! Ja i kćer guštali. Svaka epizoda traje skoro koliko su i filmovi trajali u starim vrimenima.
Drago što mi se svidila ova serija i da mi je potrebno toliko malo za dobru zabavu jer sad znam da nisam postao ciničan i da nije problem u meni što mi je 90% toga na tv-u smeće.
Ima i preglumljenog i gluposti, da se razumimo, moglo se bolje, normalno, ali su pokazali da je dosta samo simulirati tv program iz zlatnog doba televizije - i dovoljno je.
A Hopper :). Eto to je ćunka. Old school. Kad te skuca bog, laku noć, i tako rješava stvari kad zagusti, a ne oni iz Taboo-a, kao neki opasni, proša sve živo i neživo - prvi put ga napadnu u ulici, ubiju boga u njemu, ovaj jedva jadan preživi...

5 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Ne znam gdje da to ubacim pa cu ovdje. Onima kojima nije sjela ona "tamnoputa" glumica iz vikinga : valhalla. U trecoj sezoni dolazi nam Goran Visnjic. Koliko sam pohvatao trebao bi utjeloviti Erik the Red. Hahaha. E jedva cekam da i to vidim.

2 godine
offline
Koju seriju trenutno pratite?

odgledao Night Sky

 

8/10

 

SF ..primjer kako se dobrom produkcijom, vrhunskim glavnim glumcem i glumicom u poznijim godinama, od naizgled glupe priče može napraviti vrlo dobra serija od 8 epizoda.

više me je impresionirao odnos dvoje starijih supružnika kako se nose sa starošću, bolesti, nego sam SF ideja.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
9 godina
online
Koju seriju trenutno pratite?
https://www.imdb.com/title/tt12005128/?ref_=fn_al_tt_4

We crashed, brutalno dobra, sjajni glumci, Jared Leto pokidao ulogu...od mene 8+ 
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Zaporožac kaže...

odgledao Night Sky

 

8/10

 

SF ..primjer kako se dobrom produkcijom, vrhunskim glavnim glumcem i glumicom u poznijim godinama, od naizgled glupe priče može napraviti vrlo dobra serija od 8 epizoda.

više me je impresionirao odnos dvoje starijih supružnika kako se nose sa starošću, bolesti, nego sam SF ideja.

Moj je dojam sličan. Koliko znači dobar casting i top glumci, a ovu seriju se isplati pogledati samo zbog Simmonsa koji je fenomenalan i Spacek također odlična. Dobar posao su odradili i sporedni glumci.

Sama priča je nekakva Američka verzija Darka u miksu sa Stranger Thingsom. SF drama-triler.

 

Mislim da stiže i druga sezona jer je puno toga ostalo u zraku.

 

Serija je inače dostupna na Amazon Prime Video.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice