Kako iskoristiti stari MaxTV STB

poruka: 1.414
|
čitano: 1.096.728
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Dodaj naredbu "  /skipdetect  ".A sto se tice revizija "revB" to nista nije bitno SMP8634 rev A,B,C 6xx,7xx ili SMP8635 kad je u pitanju JTAG svi su isti.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Sa skipdetect zapne na slijdecem:

 

# ./a.out -backup:custom /start:0xac000000 /window:0xac000000 /length:0x00200000 /silent /skipdetect

 

====================================

WRT54G/GS EJTAG Debrick Utility v4.8

====================================

 

Probing bus ... Done

 

Instruction Length set to 0

 

CPU Chip ID: 11111111111111111111111111111000 (FFFFFFF8)

*** CHIP DETECTION OVERRIDDEN ***

 

   - EJTAG IMPCODE ....... : 11111111111111111111111111111000 (FFFFFFF8)

   - EJTAG Version ....... : Unknown (7 is a reserved value)

   - EJTAG DMA Support ... : No

 

Issuing Processor / Peripheral Reset ... Done

Enabling Memory Writes ... Skipped

Halting Processor ... <Processor Entered Debug Mode!> ... Done

Any ideas?!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Da bi JTAG radio moras obavezno napravit rez kao na slici.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.10.2013 0:25 (Raxone).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Svaka cast Raxone - trebalo je presjeci ovaj prvi vod....krenuo backup. Nije bas brz ali to i nije vazno - bitno je da dodje do kraja :-).

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Što se tiće tunera...

To bi se dalo riješiti... Jedino što treba je pronaći odgovarajući tuner i u kernel ugraditi podršku za njega. Ovo prvo je najkompliciranije. :)

Vražji tipfelerizam i tpke koe kdkada ne rade...
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2013 16:29 (MasterMind_Tesla).
10 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Imam interesantan problem - backup prodje uredno (svih 2MB), erase prodje ok, ali flashanje uvijek se zaustavi na 40960 byteova....ima netko ideju zasto i sto napraviti?

 

(RIJESENO) :-).

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.10.2013 0:12 (oki270).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Kakvo je stanje s prijemnikom? U kojoj je fazi ovo za alternativni soft...?

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Ima kakvog napretka u vezi ipp330hd scientific atlanta?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Nope, izgleda kako još nije sa FER-a ispao nitko tko je dorastao da napravi reverse engineering Scientific Atlanta ipp330hd STB-a :)

16 godina
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
valent kaže...

Nope, izgleda kako još nije sa FER-a ispao nitko tko je dorastao da napravi reverse engineering Scientific Atlanta ipp330hd STB-a :)

Ma siguran sa da ima na FER-u i ETF-u ljudi koji bi to riješili ko sarmicu, ali ljudi imaju pametnijeg posla valjda. Do tada jedna Atlanta čeka u kutiji. {#}

Die Slawen haben uns besiegt. Sie haben unser Land, unsere Nation, unsere Ideologie zerschlagen... Das bedeutet sie sind eine arische Rasse und sie werden diese Welt in die Knie zwingen...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
dark_wizz kaže...
valent kaže...

Nope, izgleda kako još nije sa FER-a ispao nitko tko je dorastao da napravi reverse engineering Scientific Atlanta ipp330hd STB-a :)

Ma siguran sa da ima na FER-u i ETF-u ljudi koji bi to riješili ko sarmicu, ali ljudi imaju pametnijeg posla valjda. Do tada jedna Atlanta čeka u kutiji. {#}

 

Koliko vidim prema starim porukama da je ekipa uspjela staviti firmware još prije 2-3 godine ako dobro čitam:
http://www.bug.hr/forum/topic/digitalna-televizija-dvb-tcs-iptv-hd-3d/kako-iskoristiti-stari-maxtv-stb/69014.aspx?page=26

 

Dakle ekipa radi li linux na Scientific Atlanta IPP330HD STB-u? Ima li kakvu hardversku akceleraciju za video? Može li vrtiti XBMC za media centar?

 

Evo i jedini vanjski link koji sam našao: http://www.t-hack.com/forum/index.php?topic=930.msg5223 i ovdje se spominje ekipa s ovog foruma:

http://www.zoobab.com/belgacom-tv-scientific-atlanta

 

Kopanjem dalje naletio sam na ovu (mrtvu) stranicu:

https://web.archive.org/web/20120515095647/http://www.hacklabproject.org/drupal/content/openwrt-su-pirelli-stb

 

Tu se vidi log sa OpenWrt-a, samo ne kužim da li je to boot log originalnog firmwarea ili su uspjeli zamijeniti originalni firmware sa svojim koji je baziran na OpenWrt-u. Zna li netko?

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2014 10:28 (valent).
14 godina
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
valent kaže...
Koliko vidim prema starim porukama da je ekipa uspjela staviti firmware još prije 2-3 godine ako dobro čitam:

http://www.bug.hr/forum/topic/digitalna-televizija-dvb-tcs-iptv-hd-3d/kako-iskoristiti-stari-maxtv-stb/69014.aspx?page=26

 

Dakle ekipa radi li linux na Scientific Atlanta IPP330HD STB-u? Ima li kakvu hardversku akceleraciju za video? Može li vrtiti XBMC za media centar?

 

Evo i jedini vanjski link koji sam našao: http://www.t-hack.com/forum/index.php?topic=930.msg5223 i ovdje se spominje ekipa s ovog foruma:

http://www.zoobab.com/belgacom-tv-scientific-atlanta

 

Kopanjem dalje naletio sam na ovu (mrtvu) stranicu:

https://web.archive.org/web/20120515095647/http://www.hacklabproject.org/drupal/content/openwrt-su-pirelli-stb

 

Tu se vidi log sa OpenWrt-a, samo ne kužim da li je to boot log originalnog firmwarea ili su uspjeli zamijeniti originalni firmware sa svojim koji je baziran na OpenWrt-u. Zna li netko?

Taj OpenWRT je učitan preko TFTP-a u RAM i boota se od tamo, vidiš u logu.

 

Postoji bootloader i mogućnost da se ubaci neki FW, ali se ništa ne događa vjerojatno iz 2 razloga:

a) za Atlantu niti ne postoji source od kernela ili bilo čega drugoga (barem koliko ja znam, nisam istraživao apsolutno ništa u vezi Atlante)

...a ako se radi o Albisima:

b) podesiti STLinux, ili barem cross-compiler za SH4 tako da sve fukcionira, odnosno pokušati kompajlati kernel ili u-boot sa Albisove stranice, noćna je mora. Pokušao sam u više navrata i na Fedori i na Ubuntuu, ili mu fali lib, ili se buni zbog PATH-a, ili mu makefile ne valja... Moja ponuda u vezi gajbe pive (ili drugo piće, ovisno o ukusu) onome tko mi uspije objasniti kako kompajlati noviji u-boot sa USB podrškom za Albisa još uvijek vrijedi ;)

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
12 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Imam pitanje, jeli ikako moguće nešto napraviti da susjedov max tv stb siemens radi s mojim routerom? Znam samo da je to moguće ako se plaća dodatno i da mora doći tehničar da to konfigurira, ali ja nebi koristio oba 2 odjedanput nego ili jedan ili drugi (ovaj je u dnevnoj, a susjedov bi ja u svoju sobu). Jel to ovisi o uređaju ili operateru?

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2014.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
Diplomirani pješak kaže...

Imam pitanje, jeli ikako moguće nešto napraviti da susjedov max tv stb siemens radi s mojim routerom? Znam samo da je to moguće ako se plaća dodatno i da mora doći tehničar da to konfigurira, ali ja nebi koristio oba 2 odjedanput nego ili jedan ili drugi (ovaj je u dnevnoj, a susjedov bi ja u svoju sobu). Jel to ovisi o uređaju ili operateru?

Nejde to tek tako...tehničari moraju dati broj gore u centralu te centrala mora aktivirati taj drugi prijemnik. . .nemoj se sa time drkati puno da ti ne dođu doma drugovi u plavom! ! !

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
Diazz72 kaže...
Diplomirani pješak kaže...

 

Nejde to tek tako...tehničari moraju dati broj gore u centralu te centrala mora aktivirati taj drugi prijemnik. . .nemoj se sa time drkati puno da ti ne dođu doma drugovi u plavom! ! !

U novinama će biti: "Pretresom stana utvrđeno je da je maloljetnik s područja Međimurske županije ilegalno zaštekao žuti utp kabel u crveni iptv utor na routeru, a drugi kraj u STB za koji neslužbeno doznajemo da nije njegov, čime je oštetio Hrvatski Telekom za nevjerojatne 2 kune. Za mladim hakerom odmah je izdana tjeralica"

Šalu na stranu, jel ko od vas nedavno uspio gledati maxtv na kompu? Ima puno uputa na netu koje su koliko vidim samo kopirane jedne od drugih i potječu iz davne 2009. godine od koje se mnogo toga promjenilo. 

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2014.
11 godina
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Ma to se moglo neko vrijeme ali je brzo pokrpano ;(. . .
Ma ja sam si uzeo dodatniMAXtv prijemnik za onu sicu sto traze i tjt. . . 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
Diplomirani pješak kaže...

Imam pitanje, jeli ikako moguće nešto napraviti da susjedov max tv stb siemens radi s mojim routerom? Znam samo da je to moguće ako se plaća dodatno i da mora doći tehničar da to konfigurira, ali ja nebi koristio oba 2 odjedanput nego ili jedan ili drugi (ovaj je u dnevnoj, a susjedov bi ja u svoju sobu). Jel to ovisi o uređaju ili operateru?

Koji STB? Ako je Albis, u U-Bootu se lako promijeni MAC adresa i serial tako da imaš dva identična uređaja. Samo jedan uvijek mora biti isključen da ne bi dva uređaja sa istim MAC-om zbunjivala router.

 

Diazz72 kaže...

Ma to se moglo neko vrijeme ali je brzo pokrpano ;(. . .
Ma ja sam si uzeo dodatniMAXtv prijemnik za onu sicu sto traze i tjt. . . 

Nije ništa pokrpano, ja sam se čak spojio na server i uredno skidao firmware na PC. To je bilo prije par mjeseci, doduše kod frenda pa nisam imao vremena puno petljati, ali uspio sam dobiti HRT1 na VLC-u.

 

Ne isplati im se to krpati sve dok nema neke rupe da se gledaju programi iz skupljeg paketa ili neki backdoor da se gleda na 2 prijemnika bez plaćanja, jer bi morali mijenjati kompletni sustav budući da je Myrio jednostavno koncipiran tako, a oba slučaja su malo vjerojatna pa nemaju brige.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.4.2014 23:50 (blagus).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
blagus kaže...
Diplomirani pješak kaže...

Imam pitanje, jeli ikako moguće nešto napraviti da susjedov max tv stb siemens radi s mojim routerom? Znam samo da je to moguće ako se plaća dodatno i da mora doći tehničar da to konfigurira, ali ja nebi koristio oba 2 odjedanput nego ili jedan ili drugi (ovaj je u dnevnoj, a susjedov bi ja u svoju sobu). Jel to ovisi o uređaju ili operateru?

Koji STB? Ako je Albis, u U-Bootu se lako promijeni MAC adresa i serial tako da imaš dva identična uređaja. Samo jedan uvijek mora biti isključen da ne bi dva uređaja sa istim MAC-om zbunjivala router.

 

Diazz72 kaže...

Ma to se moglo neko vrijeme ali je brzo pokrpano ;(. . .
Ma ja sam si uzeo dodatniMAXtv prijemnik za onu sicu sto traze i tjt. . . 

Nije ništa pokrpano, ja sam se čak spojio na server i uredno skidao firmware na PC. To je bilo prije par mjeseci, doduše kod frenda pa nisam imao vremena puno petljati, ali uspio sam dobiti HRT1 na VLC-u.

 

Ne isplati im se to krpati sve dok nema neke rupe da se gledaju programi iz skupljeg paketa ili neki backdoor da se gleda na 2 prijemnika bez plaćanja, jer bi morali mijenjati kompletni sustav budući da je Myrio jednostavno koncipiran tako, a oba slučaja su malo vjerojatna pa nemaju brige.

Može to detaljnije tj link na tutorial? STB je onaj Siemens 7710.

Ovo za gledanje na PC.u jel radi prema ovom tutorialu Ne znam ako smijem davat link na drugi forum 

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2014.
14 godina
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
Diplomirani pješak kaže...

Može to detaljnije tj link na tutorial? STB je onaj Siemens 7710.

Ovo za gledanje na PC.u jel radi prema ovom tutorialu Ne znam ako smijem davat link na drugi forum 

Nema tutoriala za to, zalemiš RX, TX i GND na USB-UART adapter i u U-Bootu promijeniš varijable ethaddr i serialnum sa naredbom setenv, u obliku setenv ime_varijable vrijednost

UART na ploči je gore desno iznad kristala, odmah iznad kondenzatora i konektora za prednji panel. Gornji pin je 3.3V, pa je GND, pa TX i na kraju RX.

 

Da, ide tako, s tim da sam ja još mijenjao i MAC adresu, za jedan manju/veću od STB-a.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
12 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB
  • zakaj mi dolazi ovakva slika na vlc-u? probao sam puno toga, i druge verzije, ukljucivanje stb-a itd... takvaa je na svim kanalima
All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2014.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Ne sjećam se kak ali uspjel sam dobiti čistu sliku, samo treba u VLC-u sve dobro podesiti, probaj eksperimentirati sa svim mogućim opcijama.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
To je zbog zaštite koju su uveli prije godinu dvije
robimarko@gmail.com
16 godina
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Ipak još probaj preko rtp protokola: rtp://@224...

Neki kanali će ti možda tako proraditi.

Support SCS Software: http://blog.scssoft.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.4.2014 8:56 (zstef).
12 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Super!! Hvala ljudi, radi mi na RTP i čak radi internet jer imam 2 mrežne (wifi i ova za kabel). STB ne mora biti uključen i nema nikakvih smetnji na osnovnim kanalima.

 

 

EDIT: radi mi samo prvih 5-6 programa i to hrt, rtl, nova, dok npr hrt 4 i rtl 2 pokazuje onako zeleno.... a za ove strane i national geographic, discoveri i sl nema nista, ko da je adresa ili port krivi?

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2014.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.4.2014 13:33 (Diplomirani pješak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako iskoristiti stari MaxTV STB
Diplomirani pješak kaže...

Super!! Hvala ljudi, radi mi na RTP i čak radi internet jer imam 2 mrežne (wifi i ova za kabel). STB ne mora biti uključen i nema nikakvih smetnji na osnovnim kanalima.

 

 

EDIT: radi mi samo prvih 5-6 programa i to hrt, rtl, nova, dok npr hrt 4 i rtl 2 pokazuje onako zeleno.... a za ove strane i national geographic, discoveri i sl nema nista, ko da je adresa ili port krivi?

Ostali su kodirani i ne možeš ih gledati na PC-u, samo ih STB može dekriptirati. Na njemu postoje neki certifikati i ključevi ali nemam MaxTV pa nikad nisam isprobavao.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
16 godina
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Ako može preko optime, mora moći i preko t-konja. Ja sam kompletno izbacio STB (Albis) jer je veći šrot nego bilo koji STB koji sam imao u rukama (resetira se, smrzava, baca neke čudne piksele...). Znam da je old tema ali još vrijedi tutorijal LINK

Die Slawen haben uns besiegt. Sie haben unser Land, unsere Nation, unsere Ideologie zerschlagen... Das bedeutet sie sind eine arische Rasse und sie werden diese Welt in die Knie zwingen...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

Pozdrav, imam Siemens STB-7710 i Scientific Atlanta IPP330HD i sada želim sa simensa na atlantu prekopirati mac adresu i serijski broj jer bih htio gledati tv u drugoj prostoriji ponekad a da ne vučem stalno uređaj kupio sam utp kabal, čitao sam forum pa sam na e-bayu kupio (slika ispod) pa bih vas zamoli da mi objasnite kako dalje!?

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2014 16:10 (counter).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

uzeo si obični usb kabel....

Naspi nam po rakiju i nazdravi za kraj tehnoloski visak danas slavi 1 maj /////Jelena Rozga nema mozga i pjeva ko konj
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

A trebao sam?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti stari MaxTV STB

kažeš da si uzeo utp kabel,a uzeo si usb....to sam samo ispravio..ovo ostalo ne znam...

Naspi nam po rakiju i nazdravi za kraj tehnoloski visak danas slavi 1 maj /////Jelena Rozga nema mozga i pjeva ko konj
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice